Trainers waren tevreden Stunt van DWS Eindelijk een schaatszege op de Noren! Sparta raakte record kwijt POSTHUMUS SLECHT Rini van Bracht: eerste nationale biljarttitel Blankenburg begon goed j bij Ajax -Toto 23- Verschueren: oppermachtig ERNST HAPPEL: RINIJS MIEHEES: Arbiter Van de Rroft hield weinig vrienden over aan Feijenoord-Ajax X x IX X X Sport ZEEUW „Wij zijn niet ontevreden. Het was een boeiende wedstrijd voor het publiek. Ajax heeft ons beter partij gegeven dan vorig seizoen. Het was jammer dat het doelpunt van Ajax voor ons wat ongelukkig tot stand kwam". „In de eerste 25 minuten dacht ik:, het gaat weer mis, maar na het doelpunt liep het stukken beter. Ik ben tevreden. Vooral over het spel. Er is van beide zijden zeer hard gewerkt. We bereikten het juiste resultaat". AANVECHTBARE IN „DE KUIP" Arbiter Leo van de Kroft was na Feijenoord-Ajax een man met weinig vrienden in de volge pakte „kuip". De aanhangers van Feijenoord verweten hem, dat hij in de beginfase een overtreding van Vasovic tegen Kindvall in het penaltygebied onbestraft liet en in de tweede helft niet zag dat Ajax-doelman Stuy bij de rand van het straf schopgebied de Zweedse spits- speler in een halve heupzwaai nam. De Ajacieden namen de Haagse rechtspreker kwalijk dat hij het gave doelpunt, dat Johan Cruyff na een weergaloze solo scoorde, afkeurde omdat tijdens die wervelende actie van het Amsterdamse idool een andere aanvaller van Ajax allerminst hinderlijk overigens buiten spel had gestaan. Tevoren an nuleerde hij een treffer van Cruyff nadat deze met Barry Hulshoff een vrij veld had ge kregen toen de Feijenoordde- fensie zich verkeek bij het ge bruikmaken van de buitenspel- val. Hulshoff had alle gelegen heid beheerst te scoren, doch speelde op luttele meters voor het doel de bal toch over naar Cruyff, die zich volgens Van de Kroft wèl in buitenspelpositie bevond. Hoe het ook zij: geluk kig was de leiding van de ar biter allerminst. Met een keiharde kogel brengt Frans Hasil hier het Rotterdamse doelpunt op zijn naam. Vlnr: Wim Jansen, Nico Rijnders, Barry Hulshoff, Henk Wery en prijsschieter Franz Hasil. Nederlands beste man in Oslo, Ard Schenk, in actie tegen Roar Grunvold. Voor Nederland is het nieuwe schaatsseizoen overrompelend begonnen. Wat nog nooit lukte, gebeurde dit weekeinde in Oslo: De schaatsploeg klopte Noorwegen. De primeur werd gevierd met een voorsprong van 39 punten. Grootste aandeel in deze opzienbarende uitslag, had wereldkampioen Ard Schenk. De Noorhollander maakte er voor 4000 toeschouwers een „one man show" van door drie afstanden te winnen en met een totaal van 61 punten meer dan een-vijfde deel van de totale „buit" binnen te brengen. Schenk daarover: „Ik zie dit niet als forme, maar als resultaat van ruim 2 weken trainingsarbeid". In het Noorse kamp becommentarieerde men de nederlaag met de opmerking dat Nederland te vroeg is in de trainingsopbouw. Coach Pfrommer echter: „Die opzet is hetzelfde als vorig jaar. Ik vrees geen terug slag." (zie verder de Se sportpagina) Symbool van DWS-vreugde. Keeper Jan Jongbloed na het winnende doelpunt van Frans Geurtsen. De enige club in het betaald voetbal die nog ongeslagen was, is dat record kwijt. Sparta heeft 1971 niet zonder nederlaag gehaald! Voor die onverwachte ontwik keling zorgde het matig geklas seerde DWS, dat met 21 won, dankzij koelbloedig verdedigen. Middelpunt van de Amsterdam se vreugde was Frans Geurtsen, thans na lange tijd weer opge steld en maker van het beslissen de doelpunt. Dat was tien minuten voor tijd, uit een vrije trap. Voor de 5200 toeschouwers aanleiding om het „Fransie", „Fransie" als vanouds te scanderen. Geurtsen vierde er een geweldige rentree U trecht-Haarlem Feijenoord-Ajax Go Ahead-Holl.Sp. NEC-NAC MVV-PSV ADO-FC Twente DWS-Sparta Volendam-Excelsior Telstar-AZ '67 Wagenin.-Vitesse Den Bosch-Bl. Wit Limburgia-AGOVV Volewijck.-Gooiland Horst Blankenburg (links) en Hans Posthumus (midden) in hun tievelijk Ajax en Feijenoord. Uiterst rechts Ajacied Draam. wedstrijd voor respec- Het debuut van de nieuwe aanwinsten, die de topclubs in de eredivisie zich verwierven, is met gemengd succes verlopen. Hans Posthumus (voor 125.000 overgenomen van Wageningen), speelde een bijzonder slechte wedstrijd in Feij- enoord-B, Horst Blankenburg begon uitstekend in Ajax-B en speelde gisteren een prima partij in het eerste. Het toeval wilde, dat de beide aankopen hun entree tegen elkaar maakten, want voor zaterdag was in de B-competitie Ajax-Feijenoord vastgesteld. Hans Posthumus bleek bijzonder veel tekort te kocmen. Hij miste conditie en demonstreerde een uiterst sober spelinzicht. Hij concludeerde eerlijk: „Ik voelde me opgelaten. Het lukte van geen kanten. Ik zal me flink moeten gaan aan passen". Horst Blankenburg werd door Michels slechts het eerste half uur ingezet, omdat de Ajax-trainer hem een dag later nodig had door het wegvallen van Suurbier, die een acute blin dedarmontsteking kreeg. In die 30 minuten maakte Blankenburg een voortreffelijke indruk Het optreden van de 2 aankopen leverde Ajax-penningmeester een goede recette op. waren maar liefst 6000 toeschouwers. de Er Deelnemers: 760.332. Inleg 1.660.198; Brij zenbedrag: 747.090. Eerste en derde prijs elk 261.481. Tweede prijs 186.772. Extra-parijs 37.356. Zondagavond waren er zeventien meldingen voor de eerste prijs. (5e sportpagina) Leen Pfrommer: ik vrees geen terugslag. Dat Theo Verschueren achter de derny nog steeds een geweldige spe cialist is, bewees de St. Janstener zaterdagavond in het Antwerpse Sportpaleis. Hij won daar moeite loos de 15e grote prijs Stan Ockers. Geen van zijn tegenstanders kon hem bedreigen en zo gebeurde het dat hij alle drie de series vlot op zijn naam schreef. „Jammer", stel de Verschueren terecht vast, „dat Peter Post ontbrak. Nu was er te weinig tegenstand", (zie verder de 4e sportpagina)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11