Piet de Vos gebelgd over uitlatingen Winstkans Zaamslag EBHV-DAMES FAVORIET TEGEN OLYMPUS-TEAM KERST- ADVERTENTIE mussufi Animo bij Swift voor zwaar duel Marathon klopte Jong Ambon-team „Fotograferen in het weekend? In het donker zeker!" Titelstrijd judo Hulst VAN PIET VASSEUR Twee crossen op tweede kerstdag sport yHg| •afiii f Lodaline in oranje aanbiedingsf les nu met gratis groeimeter. ONZE GROTE vindt u elders in dit blad JAC. HERMANS Uitslagen Mcwkin't weekend géén foto's™ U mocht er eens plezier in krijgen. BEOMASTER1200 HiFi RADIO B&0-voor hen die kwaliteit en stijl stellen boven de prijs VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG Zoals te verwachten was is de verbazing over de toetreding van Piet Vasseur tot het bestuur van de ZRTC Theo Mid delkamp in Zeeuwsch-Vlaanderen erg groot. Die verbazing is echter toegenomen nu Piet Vasseur deze week in De Stem heeft verteld over het waarom. Vooral de mensen die nauw betrokken zijn bij het even tueel vernieuwen van de West-Zeeuwscli-Vlaamse wielerclub Erop en Erover, hebben met stijgende verbazing het verhaal van de Axelse schoenhandelaar gelezen. Piet de Vos, het bestuurslid van Erop en Erover uit Zaamslag is een van die mensen. Gisteren stelde hij op zijn werk in Nieuwvliet, waar hij aan een verbouwing bezig was: „We moeten ook eens gaan bekijken wat er allemaal aan voorat is gegaan. Vasseur heeft het over het feit dat we te laat zouden zijn. Maar ik geloof dat er wat anders achter zit. Als je nu eens naai- de situatie kijkt van dat lidmaatschap van de provinciale jeugdcommissie. Vasseur heeft zich toen bij twee verenigingen kandidaat gesteld. Hij koos de zijde van Theo Middelkamp om plaats te nemen voor die vereniging in de commissie, een dag nadat hij zijn woord daar voor had gegeven aan Erop en Erover. En wat de nieuwe ontwikke lingen betreft in Zeeuwsch-Vlaainde- ren, ik geloof dat Piet Vasseur zich wat verdrongen voelt. Hij is volgens mij verbolgen omdat hij wat op de achtergrond is gedrukt bij het maken van plannen voor een vernieuwd Er op en Erover, of een derde Zeeuwse wielervereniging. Misschien was Piet Vasseur niet naar Theo Middelkamp gestapt als hij in de adviescommissie had gezeten, die de zaken in de afge lopen twee maanden heeft bekeken. Maar wat moet men in een advies commissie met een man die ten eer ste leek is in de wielrennerij en ten tweede, zoals gebleken is, twee he ren wil dienen". Piet de Vos, die echt fel van zich afbeet, alsof hij zelf getroffen was door de' opmerkingen van Piet Vas seur in de 'krant van woensdag: „Vas seur zei dat Erop en Erover fouten heeft gemaakt. En dat het hele spel al in i elkaar had moeten zien. Als dat zo was, dan is het betreurenswaar dig dat zo'n krachtfiguur niet in de adviescommissie is gekozen. Met hem had het dan al voor elkaar moeten zijn". Die laatste zin kwam er wat scham per uit. De Vos verder: „Ik heb toch gelezen dat Vasseur nu bestuurslid is van Theo Middelkamp. Als ik het zo van een afstand bekijk, lijkt het er veel op dat hij dat met tegenzin voetbal (Van onze medewerker) TERNEUZEN Normaal gespro ken moet het m de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland voor Zaamslag mo gelijk zijn om duidelijk afstand te nemen van het bezoekende Bevelan ders. Maar met de onverwachte 1—4) nederlaag tegen 's-Heer Arendsker- ke en de eerste overwinning van Bevelanders nog vers in het geheu gen, is het bijna een riskante zaak een Zaamslag-zege te voorspellen. Toch is een Zaamslag-succes te ver wachten. Verspelen de Zeeuwscli- Vlamingen namelijk een of meer punten, dan bestaat de mogelijkheid, dat zij te ver achter raken. Het is namelijk ook aannemelijk, dat Veere en Wolfaartsdijk zaterdag ook beslag zullen weten te leggen op de volle winst. Veere tegen Mid delburg. Eigenlijk geldt voor deze wedstrijd hetzeltde als voor Zaams lag - Bevelanders. De Middelburgers voelen namelijk de Bevelanders- adem al in de nek. Wolfaartsdijk krijgt 's-Heer Arendskerke op be zoek. Ondanks de 1—0 overwinning op Zaamslag mogen de bezoekers toch niet in staat geacht worden Wolfaartsdijk op eigen veld te ver slaan. Een gelijkspel zou al een héle prestatie zijn. Voor Heinkenszand en Wemeldinge staat er nauwelijks nog iets op het spel. De bezoekers heb ben de beste papieren. De uitslag zal echter wel niet ver vap een puntenverdeling afliggen. Hetzelfde geldt bij Waarde - Mevo. heeft aanvaard. Piet Vasseur weet heel goed dat veel leden van Theo Middelkamp zijn overgestapt. En dat hierbij geen laakbare middelen zijn gebruikt. De leden die zijn overge stapt, komen vrijwillig, en niet alleen uit West-Zeeuwseh-Vlaanderen. Nee, vooral uit Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. We hebben nieuwe leden uit Graauw, Hulst, Kloosterzande, maar ook uit Aardenburg, Groede en Bres- kens. Dus in feite is het al tot een grote sterke Zeeuwsch-Vlaamse ver eniging aan liet uitgroeien". (ADVERTENTIES) in ieder geval wel worden" (Van onze sportredactie) AXEL Morgen worden in de sporthal van Huist de Zeeuwsch- Vlaamse judokampioenschappen af gewerkt. In feite zijn het de kam pioenschappen van Sportschool Delta, maar daar haast alle judoka's in Zeeuwsch-Vlaanderen lid zijn van deze school, kan er gesproken wor den van een Zeeuwsch-Vlaamse titel strijd. Staf de Moor, de instructeur en leidei- van de sportschool, begint morgenmiddag om twee uur met de partijen. Het is te verwachten dat de finales 's avonds rond tien uur zul len plaatsvinden. Staf de Moor heeft trouwens een hoop inschrijvingen ontvangen. De judoka's dlie de mat betreden zijn in drie groepen ver deeld: jeugd van zeven tot en met dertien jaar; junioren van veertien tot en met zestien jaar; en senioren van zeventien jaar en ouder. De se nioren zijn voor deze kampioenschap pen weer onderverdeeld in drie ge- wichtsklassen. Daarboven staat nog de klasse alle categorieën, waar de lichtgewichten en de zwaargewichten aan kunnen meedoen. Staf de Moor: „De kampioen alle categorieën be schouwen wij als algemeen kampioen van de sportschool. Dus in feite van Zeeuwsch-Vlaanderen. Vorig jaar was dat Hanny Sijs, maar omdat die nu in dienst zit, is er een grote kans dat een ander de titel pakt. Spannend zal het in ieder geval wel worden". Lodalientje (Van onze medewerker) BREDA Evenals vorig seizoen hebben in de hoofdklas dames en he ren zaalhandbal dezelfde teams de leiding. De kampioen van vorige com petitie bij de bovenste vier. Zondag twee punten achterstand op Niloc maar zondag is men pas op de helft van de competitie. De dames van Walcheren zijn evenals vorige com petitie bij de bvenste vier. Zondag staan de Vlissingse dames echter voor een moeilijke opgave wanj het Am sterdamse Niloc komt naar Vlissin- gen. Bij de heren in de hoofdklas heeft Sittardia de leiding en het ziet er naar uit dat de ploeg uit Sittard zijn titel gaat prolongeren. STANDENLIJST HOOFDKLAS: Dames Sittardia AHC '31 V. en L. Swift ESCA Aalsmeer Olympia Niloc Heren 6 6 6 6 10 8 7 6 5 4 4 4 Niloc 5 5 0 0 10 Swift 4 3 0 1 6 Walcheren 5 3 0 2 6 Zeeburg 5 3 0 2 6 Hellas 4 2 0 2 4 Athleta 6 2 0 •4 4 Verburch 6 1' 1 4 3 Quintus 5 0 1 4 1 De dames van EMM (Middelburg) die in de landelijke eerste klas slechts twee punten voorsprong hebben op hekkesluiter Velo uit Wateringen kunnen zondag hun positie verbete ren. De reis gaat naar Wateringen en wil EMM niet op de onderste plaats komen dan moet er worden gezege vierd. De heren van EMM (Landelijke eerste klas) zijn de laatste weken in opmars. Zondag kan EMM opklim men naar de derde plaats maar dan moet gewonnen worden van het ster ke WLC/DES dat nu op de derde plaats staat. In de Landelijke tweede klas gaan de dames van EBHV ongeslagen aan de leiding met vijf punten voorsprong op nummer twee van de ranglijst, Boemerang (Tilburg). Zondag begin nen de Bredase dames aan de eerste returnwedstrijd tegen het Vlissingse Olympus. De eerste wedstrijd werd gewonnen door EBHV met 13-3. Ook zondag zullen de dames van Olym pus vermoedelijk niet tot winst ko men. De dames van Boemerang moe ten aantreden tegen stadgenoot Were Di en mogen op een zege rekenen. Bij de heren in de Landelijke twee de Idas moet koploper Dongen het in zijn eerste returnwedstrijd opnemen tegen Internos (Etten) dat slechts twee verliespunten heeft. De uitwed strijd won Dongen van Internos met 20-15 en ook zondag mag men weer rekenen op een spannende wedstrijd. Fortune (Bergen op Zoom) dat ook nog een kans heeft op de boven ste plaats- moet aantreden tegen het sterke Were Di. Een gelijk spel is hier niet uitgesloten. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Op tweede kerst dag worden er in Zeeland veldritten georganiseerd. Theo Middelkamp houdt dan in de duinen van Kamper land de traditionele kerstcross, ter wijl Erop en Erover en Theo Middel kamp in het Axelse Bos een cross or ganiseren voor de Zeeuwsch-Vlaamse leden van beide verenigingen. De start van de cross in Axel is gesteld op twee uur. 's Avonds wordt in bar Oase een wedstrijd op de rollen ge houden. Naast de professionals Hoek stra, Serpenti en Bukacki zullen ve le prominente Zeeuwsch-Vlaamse amateurs deelnemen. Verder heeft Jan Dieleman enkele Belgen gecon tracteerd voor deze wedstrijd op de hometrainer. De wieleravond begint om acht uur. korfbal (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse microkorfbalcompetitie is als laat ste keer voor de jaarwisseling een programma vastgesteld voor alle vier de sporthallen, zodat er nu snel in de meeste klassen enige tekening in de strijd te zien zal zijn. In de eerste klas A komen Animo 2 en Swift 2 egen elkaar uit. Leider Zuidwesters zal benieuwd zijn wat de uitslag gaat worden, hoewel er in elk geval voordeel voor hen in zit. Hpt meest is Zuidwesters gebaat bij een gelijk spel en dat zit er wel in. In 1 B krijgt Luctor de kans een o- verwinning te boeken. Tegen Blauw Wit 1 is het in geen geval kansloos en in eigen huis moet het voordeel kunnen behalen. Togo 1 krijgt het op te nemen tegen Tjoba 2 en dat Wórdt waarschijnlijk een te zware taak. In 2 A kan Stormvogels 1 rustig doorgaan op het pad der overwin ningen. Atlas 1 heeft uit twee wed strijden nog geen punt kunnen be halen, terwijl Stormvogels er het volle pond uitgesleept heeft. Geen kans dus voor Atlas. In 2 B krijgt Zuidwesters 2 te maken met Swift 4. De Souburgers hebben tot nu toe een zwakke indruk gemaakt in de en.ë wedstrijd die ze speelden. Een K.gin. overwinningvpór Witt 4 ligt in de lijn der verwachtingen. In 2 C komt Luctor 2 voor het eerst in het veld Van deze ploeg is niets bekend, want in de veldcompetitie heeft Luctor. momenteel maar èén team op de been kunnen brengen Er zitten dus enkele spelers in uit dat ene team en deze kunnen wel licht het spel maken. Blauw Wit 2 toonde tot nu toe een ontstellende schptloosheid, zodat het Terneuzense team een goede kans op winst heeft. In 3 A heeft Stormvogels 2 vorige week een goede prestatie geleverd door Ondo te verslaan. Nu komt het echter uit, tegen Alias 2, dat zijn beide wedstrijden tot nu toe heeft gewonnen, zodat er weinig perspec tief zit in deze ontmoeting voor Stormvogels 2. Niettemin kan het een interessante ontmoeting worden, want Stormvogels zal er wel op gebrand zijn Atlas de eerste neder laag te bezorgen, waarmee een span nend verloop van de competitie ge garandeerd is. In 3 B ontmoet leider Olympia de reserves van T.O.P. uit Arnemuiden. Deze nemen een on dergeschikte positie in in deze klas. Een verrassing moet dus uitgesloten worden geacht. In de afdeling la van de junioren kan Swift 1 zijn eerste overwinning behalen. Stormvogels 2 zal wel tegenstribbelen, maar indien hij het op een nederlaag met één en twee doelpunten verschil kan hou den is dat al een goede prestatie. Animo 1 en Stormvogels 1 gaan onderling uitmaken wie de voorlopi ge leider gaat worden. Beide ploe gen hebben eenmaal gewonnen. De overwinning van Animo op Swift 1 met 43 spreekt daarbij meer aan dan de overwinning van Stormvo gels op de eigen reserves met 72. Het wordt een spannende wedstrijd, waarbij Animo licht favoriet. In 2 A zal Animo 2 niet zo erg veel moeite hebben met Seolto, dat sinds zijn ontstaan dit seizoen nog geen enkel winstpunt heeft kunnen boeken. Niettemin is het er enkele malen dicht bij geweest, maar deze keer zal het verschil te groot zijn. In 2 B kan Luctor zich sterk aan de leiding plaatsen. Daartoe dient eerst Blauw Wit 2 verslagen te worden en over deze ploeg is nog niets bekend, want het heeft nog niet gespeeld. De Luctor-ploeg maakte de vorige keer een uitstekende indruk, met grote schotvaardigheid, zodat dit team nu de beste kansen heeft. (Van onze badmintonmedewcrker) TERNEUZEN Twee badminton- gevechten hebben op de ranglijsten meer duidelijkheid gebracht. In de districtscompetitie versloeg Avanti het Zeeuwse afdelingsteam met 6 2. In de eerste klas van de Zeeuwse afdelingscompetitie kwamen de twee ongeslagen teams Marathon en Jong Ambon tegen elkaar uit. Mara thon behaalde een duidelijke 71 overwinning. In de Middelburgse sporthal begon de wedstrijd met de prestigestrijd tussen Cisca Duden en Nel Ririhena. Cisca blijkt technisch toch meer in haar mars te hebben dan haar tegenstander, die welis waar met een enorme inzet en con ditie speelt, maar dit was geen vol doende compensatie. De score werd 118, 119. Naar verwachting won Toos Verbeek van Els Koppejan. Daarna kwam de par tij vain de avond tussen Coen Valeke- nier en Jan Willem Visser. Valcke- aier puttend uit een groter sla- genrepertoir en een sterkere aanval. Dit bleek opnieuw niet voldoende om de snelheid en de conditie van Visser te overvleugelen. Valokemier liep in de eerste game ver weg van Visser, die nog wel terug kwam, maar niet verder dan 915. De tweede en derde game won Visser met 915 en 1215. De andere heren-enkelpartij tussen Rudy Bish en Kees Outermans werd eveneens pas in de derde game beslist. Na de enkelpartijen stond Avanti dus al met 31 voor. Het herenduhbel won het Avanti-koppel, Serma Kok en Toos Verbeekverloren het dames- dubbel. Beide mixed-partijen wer den door Avanti gewonnen, die daardoor een 62 eindresultaat be haalden. Marathon heeft mede-koploper Jong Ambon vernietigend verslagen. Jong Ambon heeft met speelsters- problemen te kampen. Dit was er de reden van dat mevr. A. Sapulete, ofschoon nog niet helemaal fit na een ziekte, toch de baan op kwam. Haar verlies met 511 en 111 tegen mevr. A. Lammers is geen normale uitslag. De enige speler die toch met voldoening op deze wed strijd kan terugzien is Martin Titi- heru, die nog steeds .een revanche op Toby Lammers tegoed had. Hij heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt. Met 153, 1512 behaalde hij de enige winstpartij voor Jong Ambon. (ADVERTENTIES) Overige uitslagen: le klas: Mara thon - Fiftheenth Point 80, Jong Ambon - Marathon II 62. 2e klas: Rillandia III - Houck 1 35, Fif teenth Point II - Marathon III 08. 3e klas: PZEM - Houck II 53, Avanti IV - Astrïden II 35, Houck II - Marathon IV 08. Wedstrijd uitslagen van Avanti-Afdelingste- am. HE C. Valckenier - J.W. Visser 15-9, 9—15 en 12—15, R. Bish - IC Outermans 815, 152 en 1510. DE C. Duden - N. Ririhena 118, 119, T. Verbeek - E. Koppejan 12—10, 11—5. GD H. Kok en C. Valckenier - N. Ririhena en K. Ou termans 915, 1511 en 1715, R. Bish en C. Duden - E. Koppejan en J.W. Visser 15—11, 15—8. HD R. Bish en C. Valckenier - K. Outer mans en J.W. Visser 1512 en 15 6. DD H. Kok en T. Verbeek - E. Koppejan en N. Ririhena 415 en 5—15. Bent u ook zo iemand die alleen in de vakantie foto's maakt? En dan nog alleen vóór zonsondergang. Zo is dat, roept u enthousiast, kijk maar. En daar zijn ze weer. De zonover goten vakantiekiekjes. Aardig hoor. Maar als uw kinderen later naar «vroeger"informeren, krijgen ze wel 'n erg eenzijdig beeld van hun verleden. Altijd vakantie. En altijd overdag. Zo'n moeite is het toch niet om ook in uw mini-vakantietje uw camera paraat te houden. Of wilde u soms tegenwerpen dat er in uw weekends nooit Iets gebeurde? Als u eventjes nadenkt, weet u wel beter. Zorg het hele jaar voor een schietklare camera. Kompleet met filmpje. Kompleet met flits. Trekt u nu niet meteen een afwijzend gezicht. Uw gezin heeft recht op een fotografisch nachtleven, Waarbij nog komt: flitsen is heus geen heksentoer. Ieder fototoestel kan het. Te inspannend? Kom kom, er staat heel wat tegenover. Want voortaan legt u alle mooie en malle gebeurtenissen van het hele jaar voor eeuwig vast. Overdag en 's avonds. Buiten en thuis. Zorg dus het hele weekend voor 'n geladen fototoestel Want eigenlijk is filmen uw enige excuus om in 't weekend geen foto's te maken. Ga snel uw licht opsteken bij de vakman, uw fotohandelaar. De gloednieuwe Beomaster 1200, zijn tijd jaren vooruit! Geraffineerd produkt van B&O, de Deense grootmeesters op het gebied van geperfektioneerde techniek en stijlvolle vorm geving. Kijk naar de Beomaster 1200: een volledig getransistoriseerde HiFi radio van een uniek ontwerp! Alle bedieningstoetsen zijn op een paneel boven de afstemsohaal aangebracht. D.m.v. druktoetsen en verborgen afstemming is pre-selektie van 3 FM-stations mogelijk. Met ingebouwde stereoversterker van 2x15Watt. Afmetingen 78 mm hoog, 545 mm breed en 205 mm diep. Voorzien van alle aansluitingen, m.voor de luidsprekers: Beovox 1200. De Beomaster 1200 kan ook aan de wand bevestigd worden. Prijs f 1080,-. Laat een B&O-dealer u adviseren. Of vraag B&O-katalogus D2 aan. U ontvangt dan tevens een opgave van B&O-dealers in uw omgeving. Bang Olufsen Nederland - Postbus 36 - 's Beomaster 1200

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5