Verwarring over pistolen Golf van kritiek op de loonrem TWEEDE DAG PROCES TEGEN ZUIDMOLUKKERS Bezorgdheid over proces in Burgos groeit Verpleegster „niet alleen verantwoordelijk I )e^e|yci President: „Ik zie er geen heil meer in Dikke Van Dale hoeft niet „over" VONNIS RECHTBANK: ééN WEEK VOORWAARDELIJK Opnieuw actie „Grlaasje op VENUS-7 BEREIKT DOEL binnenland buitenland KOGEL „UITSCHAKELEN" ELF GEREDDEN Zuidkoreaanse veerboot met 300 man vergaan N'T Bezwaren HOE ZIT HET NU PRECIES MET DIE 400 GULDEN 't Is fijn voor de afwas En zacht voor je handen. Er hangt iets heel leuks aan: Een heel fijn verhaaltje, Daarop kun je ook zien Hoe hard je wel groeit. Lodaline in oranje aanbiedingsfles nu met gratis groeimeter. WOENSDAG 16 DECEMBER 1970 (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG „Ik zie er geen heil meer in", verzuchtte mr. W. F. C. van Hattum, president van de Haagse rechtbank, gis teren kribbig ,toen de tweede dag van het proces tegen de 35 Zuidmolukkers nog maar halverwege gevorderd was. Zijn on vrede gold, wat de juridische annalen in zal gaan als „de puzzel der pistolen". De tenlastelegging, die officier van justitie mr. H. van 't Veër had voorgelezen, was duidelijk genoeg geweest. Hij verdacht Hendrik Johan H., 34 jaar oud, electromonteur, kamp IJsseloord, ervan de Wassenaarse hoofdagent J. Moolenaar opzettelijk van het leven te hebben beroofd door zjjn pistool te richten op het bovenlichaam en een kogel af te vuren, die hart en lever trof, subsidiair hem zwaar lichamelijk letsel te hebben toegebracht, dat de dood ten gevolge had. Hendrik H.: „Ook niet". Pres.: „Maar u was toch een van de weinigen, die een holster droeg?" Hendrik H.: „Zeker, maar niet deze holster". De getuigende Wassenaarse hoofd inspecteur Rijken moest bekennen, dat het juiste holster niet in de zaal aanwezig was hetgeen automatisch een vraagteken zette bij het pistool. Maar toen de zitting ten einde was leek het bewijs daarvoor zacht ge zegd labiel en beschikten de beide verdedigers mr. Droesen en Dijk over een schat aan twijfelzaaiend materi aal voor him toekomstig pleidooi. Kernvraag daarbij: wie van de 33 bezetters van de residentie van de Indonesische ambassadeur had met welk pistool gezwaaid? De Wassenaarse politie had 't kort na de overval proberen uit te zoeken, maar ter zitting kregen de aanwezi gen de indruk, dat hierbij een beetje losjes te werk was gegaan. Bezetter Desiderius K., die als getuige was gehoord, verklaarde tenminste: „Toen ik bij de stapel vuurwapens aarzelde, zeiden ze: pak er maar eentje uit". En Hendrik H., de van doodslag ver dachte, zelf: „Ik heb maar het groot ste pistool aangewezen, omdat ik ge loof, dat ik bij de overval ook het grootste had". President (wuivend met een wa pen): „Dit pistool?" Hendrik H.: „Nee". Pres.: „Deze holster dan?" (Van onze redactie buitenland) MADRID De bezorgdheid over de komende vonnissen in het Bas- kenproces in Burgos en het daarvan afhangende lot van de door Baski- sche separatisten ontvoerde West- duitse consul in San Sebastian, Eugen Beihl, is gisteren verder toegenomen. Uit Spanje en uit het buitenland werden talrijke protestacties tegen het proces en tegen het bewind van Franco gemeld. De regering in Madrid heeft met het oog op het binnenlandse verzet de grondrechten van de bevolking beperkt door opschorting van artikel 18 van de grondwet. In de hoofdstad worden tien mannen aangehouden, die volgens de politie „ondermijnen de acties met het doel de openbare orde te verstoren, leidden". Het Vaticaan heeft zich intussen tot de Spaanse regering gewend met het verzoek om gratie te verlenen, ingeval er in Burgos doodvonnissen worden uitgesproken. Het Vaticaan zou ook ijveren voor vrijlating van consul Beihl. De verblijfplaats van consul Beihl is nog steeds onbekend. In een brief die dinsdagochtend bij de in San Sebastian verschijnende ,.Voz de Es- pana" werd ontvangen, deed de ont voerde Westduitser een beroep op de westelijke democratieën om te hel pen bij zijn invrijheidstelling. In de loop van dinsdag stelde de politie een uitvoerig onderzoek in in het bisschoppelijke seminarie in San Sebastian, omdat zij vermoedde dat de consul zich daar bevond. Beihl werd echter niet in het uitgebreide complex aangetroffen. Om sabotagedaden te voorkomen, heeft het Spaanse leger dinsdag vei ligheidsmaatregelen getroffen in de kwetsbare telecommunicatiecentra in Spanje. Dergelijke maatregelen zou den ook zijn genomen bij de elektri sche centrales, de stuwdammen en pp andere strategische punten. Dan was er de kwestie van het ka liher van de kogel, die hoofdagent Moolenaar had geveld. Het faitale lood was nooit gevonden door dr. Zeldenrust niet hij de sectie op het stoffelijk overschot en door man schappen van de genie niet, toen ze met elektronische apparatuur het grint van de oprijlaan van de resi dentie uitkamden. Dr. A, Witte ech ter van het gerechtelijk laboratori um van kot ministerie van justitie meende op grond van de inschot- openinig in de uniformjas van de hoofdagent, dat het kaliber 7,65 moest zijn geweest. Hij concludeerde dit aan de hand van schietproeven, uit gevoerd op lapjes van dezelfde stof, waaruit de betrokken uniformjas was gesneden. Onmiddellijk rees de vraag: had Hendrik H. een 7.65 of een 9 mm pistool gehanteerd? De verdedigers mikten op het laat ste en werden daarbij in de kaart ge speeld door onnauwkeurigheden in de lijst van de gebruikte vuurwapens, die de Wassenaarse politie had opge steld, als gevolg waarvan er één 7,65 mm pistool te veel en één 9 mm pistool te weinig in het hoofdstuk fi gureerden. De beide verdedigers buitten uiter aard deze zwakke plek in de bewijs voering uit. Inderhaast werd vuur wapen-deskundige C. van Brakel van het gerechtelijk lahoratorium opge trommeld, maar zijn verschijning ver grootte slechts de onduidelijkheid. Het was op dit moment, dat de recht bankpresident mr. Van Haittum „er geen heil meer in zag". Het tegenovergestelde was het ge val met de raadsleden Droesen en Dijk. Zij ontwurmden Hendrik H. de verklaring, dat hij weliswaar geen verstand had van vuurwapens, maar dat op het hem ter hand gestelde doosje met munitie als kaliber 9 mm aangegeven had gestaan en dat hij zijn pistool met deze kogels geladen had. Zij produceerden de getuige S., een der bezetters, aan wie Hendrik H. na het fatale schot zijn pistool had getoond. Hij wees zonder aarzelen het wa pen aan. De president liet ter plaatse het kaliber onderzoeken. Het bleek 9 mm te zijn. Enige deuk in de verde diging van Hendrik H.: zelf had hij dit pistool nooit als het zijne ge noemd. Belastend voor hem was voorts zijn eigen verklaring o-ver het gebeurde. Letterlijk: „Ik was als laatste uit het busje gekomen en had me in de op rijlaan verdekt opgesteld achter een pilaar. Door de struiken heen zag ik een agent naderen. Hij holde. Hij zag iemand van onze jongens en riep ho, ho. Hij stopte en ik zag hem op ie mand schieten niet op mij, want hij had me niet gezien. Hij was toen zestien meter van me vandaan. Ik er ken, dat ik in zijn richting geschoten heb. maar ik heb niet de overtuiging, dat ik hem heb gedood. Er vielen op dat moment verschillende schoten achter elkaar. Die kunnen het ook gedaan hebben. Ik had ook niet de bedoeling, hem te doden. Ik wilde hem alleen uitschakelen". Vijf bezetters waren door het open baar ministerie als getuigen tegen liun vriend gedagvaard. Hun verkla ringen brachten zoals verwacht wei nig opheldering. Ze hadden allemaal hoofdagent Moolenaar de oprijlaan af zien rennen en „g.v.d., blijf staan" horen roepen. Sommigen hadden hem zien schieten, anderen niet. Sommi gen hadden twee schoten geteld, an deren wel zeven kort na elkaar. Nie mand had zelf geschoten. Niemand had Hendrik zien schieten. (Van onze redactie buitenland) KITAKLOESJOE Bij de Zuid koreaanse oostkust is gisterochtend vroeg een veerboot met 276 opvaren den en 20 bemanningsleden gekap seisd en gezonken. konden redders 11 personen uit het ton metende Namjoeng Ho, verging, kond enredders 11 personen uit het water opvissen. Het Zuidkoreaanse ministerie van vervoer gelooft dat de Namjoeng Ho zwaar overladen was. Buiten de passagiers vervoerde de vaerboot 250 ton aan vrachtgoederen. Naar overlevenden wordt ook ge zocht door Japanse marinevaartui gen en door transportvliegtuigen en een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht. Wachtende familieleden bij het kantoor van de rederij van de gekap seisde veerboot in Zuid-Korea. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Bij de opening van het debat zette oppositieleider Den Uyl alle registers van de oppositie open. De loonmaatregel heeft verdeeldheid, verontwaardiging en verbittering veroorzaakt. Er is onrust in het land, over de prijsstijgingen, de geldontwaarding. Ne derland is koploper geworden in de inflatie. De overbesteding de monstreert een falend beleid, zo scherpte drs. Den Uyl de pijlen van zijn kritiek. DEN HAAG (ANP) De pagina in de dikke Van Dale, waarop on gunstige betekenissen gegeven wor den bij het woord „jood" en aflei dingen daarvan, behoeft niet te wor den vervangen. Dit bepaalde de president van de Haa/gse rechtbank, mr. A. H. Lyck- lama, bij zijn uitspraak in het kort geding, dat de heer H. Boekdrukker uit Voorburg tegen uitgeverij M-ar- tinus Nijhoff en samensteller dr. C. Krui-skamp had aangespannen. Bij zijn eis had de heer Boekdrukker naar voren gebracht dat hij zich voor de joodse gemeenschap gekrenkt en beledigd voelde door de gewraakte omschrijvingen in het woordenboek. De rechtbank-president meende dat uitgever en samensteller geen on rechtmatige daad hadden bedreven. JOHN RICE jr., die ervan wordt ver dacht yier leden van zijn familie in New Canaan (Connecticut) te heb ben vermoord, heeft zicli aangegeven bij de politie in Fort Smith (Arkan sas). HET INDIASE hooggerechtshof heeft gisteren het regeringsdecreet on grondwettig verklaard, waarbij de ti tels, privileges en overheidstoelagen van de .vroegere prinsen en maharad- ja's werden afgeschaft. MINISTER LUNS zal van 29 decem ber tot 8 januari officiële bezoeken brengen aan Iran, Saoedi-Arabië en Koeweit. KONGO-KINSJASSA en Kongo- Brazzaville hebben de onderlinge di plomatieke betrekkingen, die meer dan twee jaar geleden werden ver broken, hersteld. Hij nam liet de regering kwalijk dat zij de werknemers wil laten op draaien voor haar falende beleid. Door de loonmaatregel gaan de werk nemers er in het eerste halfjaar van 1971 op achteruit, daarna dreigt een loonexplosie. De radikaal Janssen vulde aan met: de maatregel is een sluitstuk van vier jaar slecht beleid. De gevleugelde woorden van freule Wttewaal zijn hier van toepassing: „Dit is gekken werk". De communist Hoekstra sprak van een „wraakoefening en strafex peditie van de regering". En de pa cifist Wiebenga vond dat eindelijk eens moet worden gedemonstreerd dat het parlement niet loopt aan de hand van het „establishment" „De maatregel is redeloos, de con fessionele partijen zijn radeloos, maar de vakbeweging verre van redde loos". De democraat Nypels vond de loonmaatregel niet effectief, onrecht vaardig en psychologisch onverstan dig. De boeren, met uitzondering van mr. Kronenburg, verklaarden zich ook tegen de al van kracht zijnde loonmaatregel. Goedhart (DS '70) ty peerde de maatregel als een „hope loos achterhoedegevecht tegen de in flatie". De maatregel werkt niet ef fectief. De regering kan beter de in vesteringen afremmen en zelf bezui nigen, door onder meer de subsidie fontein van CRM minder te laten spuiten Bij de regeringspartijen toonde de liberaal Rietkerk de meeste sympa thie voor de loonmaatregel. Als de regering nog in individuele cao's had kunnen ingrijpen, had de loonmaat regel niet behoeven te worden toe gepast Nu moest de regering wel handelen. Als zij dat niet had ge daan, zouden de risico's te groot zijn geweest. De woordvoerders van de confes sionele regeringspartijen lieten het kabinet op de man af weten dat de verwerking in de loonschalen van de uitkering-ineens van 400 gulden per 1 juli onverteerbaar is. Op dit punt moet het kabinet een concessie doen, welke overigens wel voor de hand ligt. Of deze concessie alleen voldoende zou zijn, viel in de loop van de avond nog niet te bezien. Dr. Goudzwaard (AR) liet weten dat een meerderheid van zijn fractie „voorwaardelijk ja" tegen de loon maatregel zegt. Hij demonstreerde bezorgdheid over de economie, die op de rand van een helling balanceert. Er is meer in het geding dan de belangen van werkgevers en werk nemers We zitten met de brokken van het mislukte centrale overleg. We schrikken terug, aldus dr. Goud zwaard, van de opvatting dat er maar meer werkloosheid zou moeten ko men. Van het kabinet door de mi nister-president De Jong en de minis ters Roolvink en Nelissen vertegen woordigd -— wilde dr. Goudzwaard weten hoe het gekomen i3 tot de aan vaardbaar geachte percentages voor de loonstijging: 3 procent per 1 janu ari en 2 percent per 1 april. De hele AR-fractie betreurt de loongolf van 400 gulden, maar de pap is gemorst en blijft gemorst. Daarom zou de kwestie van de 400 gulden uit de loonmaatregel gehaald moeten worden. Het kabinet moet verder duidelijk maken hoeveel de werkne mers er in 1971 „schoon" op vooruit kunnen gaan. Drs. Peynenburg (KVP) en Kik kert (CHU) onderschreven de be zwaren tegen het verwerken van de uitkering-ineens pas per 1 juli. Dit onderdeel van de loonmaatregel roept onoverkomelijke bezwaren op, zei de heer Kikkert. In navolging van dr. Goudzwaard drong hij aan op ver lenging van de prijsmaatregel na maart. Drs. Peynenburg verklaarde dat de KVP achter een loonmatiging staat, al zullen enkele leden waar schijnlijk vier of vijf tegen de loonmaatregel in haar geheel zijn. Wel wilde ook drs. Peynenburg van het kabinet garanties dat in 1971 van een reële welvaartsverbetering voor de werknemers sprake zal zijn. „We hebben de indruk dat zij op grond van de loonmaatregel in het eerste halfjaar erop achteruit gaan." Hij vroeg de toezegging dat de 400 gulden-uitkering in de loonschalen bij vernieuwing van de cao's kan wor den verwerkt. Drs. Peynenburg vroeg begrip voor maatregelen om de toekomstige welvaartspositie veilig te stellen. Als de collectieve voorzieningen moeten worden uitgebreid, zullen daarvoor offers moeten worden gebracht door in de lonen te matigen. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De rechtbank in Rotterdam heeft gisteren de 19-jari- ge Rotterdamse leerling-verpleegster Paula F. veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtbank achtte bewezen dat door haar schuld in juli van dit jaar in het Sint-Franciscus gasthuis in de Maasstad een 68-jarige patiënt over leed. doordat zij de zieke bloed van een verkeerde bloedgroep toediende. De officier van justitie had veertien dagen geleden drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist. De rechtbank sprak in de motive ring van zijn vonnis van „grove na latigheid" van de leerling-verpleeg ster en achtte dood door schuld be wezen. Het college overwoog dat de leerling-verpleegster destijds heeft verzuimd te controleren of op de zak met bloed, die zij ten behoeve van een transfusie aan de patiënt uit de ijskast haalde, de juiste naam van de zieke stond. Voorts liet zij, aldus de rechtbank, na de zak met bloed te tonen aan de hoofdverpleegster. Bij het bepalen van de straf heeft de Rotterdamse rechtbank in ernstige mate rekening gehouden met een aantal verzachtende omstandigheden. Paula F. was leerling-verpleegster en zij had tot de fatale dag slechts en kele keren geholpen met het verzor gen van een bloedtransfusie. Voorts had zij die dag samen met een hoofd verpleegster de zorgen over twaali ernstig zieke patiënten. Een derge lijke bezetting achtte de rechtbank veel te weinig en onvoldoende om een goede verzorging van de patiën ten mogelijk te maken. Hoewel de rechtbank de handel wijze als zeer onachtzaam bestempel de, werd de fatale fout enigszins be grijpelijk geacht. In ieder geval vond de rechtbank de leerling-verpleegster niet geheel alleen verantwoordelijk voor de fout. Deze zaak heeft (zoals bekend) de afgelopen weken veel stof doen op waaien. Tijdens de behandeling van 't proces drongen de rechtbankpresi dent, mr. A. R. Jolles, en de officier van justitie, mr. J. D. de Jong, er bij de aanwezige verslaggevers op aan de zaak zo te behandelen dat de na bestaanden van de overleden patiënt uit het verslag van de rechtzitting niet zouden kunnen opmaken dat hun familielid in het ziekenhuis over leed als gevolg van een fout van het verplegend personeel. Het verzoek werd gedaan cmdat de ziekenhuisdi rectie de familie destijds niet de wa re toedracht vertelde. I (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Tijdens de veelal drankdoordrenkte feestelijke decem berdagen houdt Veilig Verkeer Ne derland weer de bekende actie Glaas je op? Laat je rijden. Overal in het land zullen affiches met daarop een duidelijk aangeschoten mannetje de weggebruiker manen toch vooral in nuchtere toestand zijn voertuig voort te bewegen en, na gébruik van sterke drank, zich door een nuchterling te laten rijden. De actie wordt onder steund met een televisiespot, die re gelmatig op de beeldbuis zal ver schijnen. Verder heeft VVN een mil joen bierviltjes laten vervaardigen, voorzien van het actie-thema. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. In de Kamer debatten van gisteravond en in de hele discussie over de loon maatregel van de regering duikt steeds weer de 400-kwestie op. Met name gaat het hierbij om de vraag of deze 400 al of niet in de lonen voor 1971 verwerkt moeten worden. Hierover schij nen bij sommigen misverstanden te bestaan. Zoals bekend is de beroemde 400-kwestie gaan spelen, toen in vooral de Rotterdamse haven onrust was ontstaan over het koppelbazenvraagstuk. De werk gevers in de haven betaalden tot dan toe de koppelbazen en de arbeiders die via hen in de ha ven werk kregen, meer uit dan de „gewone" havenarbeiders. Midden in het stakingstumult kwamen de drie vakcentrales met het voorstel 400 ineens uit te keren. Het koppelbazenpro- bleem raakte steeds meer uit de aandacht (het werd trouwens op gelost: de koppelbazen zouden verdwijnen), want ook andere bedrijven en bedrijfstakken wensten een uitkering ineens van 400. In de Stichting van de Arbeid zijn toen werkgevers en werk nemers akkoord gegaan met het voorstel om de 400 te beschou wen als een loonsverhoging over het hele jaar 1970. Daarbij werd min of meer nadrukkelijk afge sproken dat, als in de bedrijven overeengekomen werd dat die ƒ400 in de loonschalen verwerkt zou worden, dit de zegen van de Stichting zou hebben. Dit nu is het kardinale punt. De 400 uitkering-ineens hebben de meeste werknemers wel gekre gen (althans het eerste deel; het tweede deel wordt in sommige gevallen begin volgend jaar uit betaald. Dat is verder geen punt, dat gebeurt). Wat de regering echter (onder meer) in zijn loon- matigingsbesluit wil doen is ver bieden dat die 400 voortaan elk jaar, dus ook in de lonen voor heel 1971, „uitgekeerd" worden. Dit zou dan moeten gebeuren in de vorm van een extra-percen tage, een soort extra-loonsverho ging of extra periodiek dus, waar bovenop dan de gewone CAO- loonsverhoging zou moeten ko men. De directeur van het Cen traal Planbureau, de heer C. A. van den Beid, heeft berekend dat de 400 gemiddeld 3,1 procent van het loon uitmaakt. Als men dus spreekt over verwerking, of wel doorberekening van de 400 in de lonen van 1971, betekent dat 3,1 procent loonsverhoging plus de loonsverhoging die vol gens de verschillende cao's wordt afgesproken. Of, als de loonmaat regel doorgaat en de regering bijv. zijn,, 4000-verbod" Iaat vallen, zou dat kunnen beteke nen: 3,1 procent bruto erbij per 1 jan. a.s. en daarbovenop (vol gens de loonmaatregel) 3 pet. bruto erbij per 1 jan. en 2 pet. bruto per 1 april a.s. (Van onze redactie buitenland) MOSKOU Het Russische ruim tevaartuig „Venus-7" heeft na een vlucht van 120 dagen de planeet Ve nus bereikt, aldus het Russische pers bureau Tass. Het persbureau meldde niet of de Venus-7, zoals haar voorgangsters, de Venus-5 en -6, ook een zachte lan ding op de planeet heeft gemaakt. Wel wordt bericht dat de Venus-7 gistermorgen om 6.02 uur de damp kring van Venus bereikte, waarna de landingstrap zich van het ruimte vaartuig afscheidde. De snelheid van het landingsvoer tuig werd afgeremd tot 250 m per se conde. Daarna gingen de valscher men open en kwam de antenne vrii, zodat het landingsvoertuig signalen naar de aarde kon zenden. Volgens Tass werden op aarde 35 minuten lang signalen van de Venus ontvan gen. J l? Vrienden, om niet te zeggen: ka meraden! Ik heb gisterochtend tussen de inmiddels beroemd geworden de monstratieve staking, of beter: werk onderbreking, solidair meedoende wat zitten nadenken over het sta ker-wezen. En ik deed een merk waardige ontdekking. Naar mijn idee dit na een uiter aard zeer bescheiden ervaring van een uurtje geeft het meedoen aan een staking de staker het overweldi gende gevoel grote tot zeer belang rijke dingen aan het doen zijn. Hij plaatst zich nu even over de ech te staking in een bedrijf of bedrijfs tak in een conflict met zijn direc tie en komt daardoor, niet alleen voor zijn gevoelmaar ook in feiteop het niveau van de anders toch aanbeden of althans benijde directeur te staan. Hij wordt partner van zijn eigen baas, of sterker misschien, hij wordt diens meerdere, want hij beslist over het al of niet doorgaan van de pro- duktie. Inderdaad, de staker doet dit nooit alleen, op je eentje staken is immers zinloos, tenzij je de enige werknemer bent. De solidariteit met collega's is hiervoor onontbeerlijk. Dit gaat eigenlijk evenzeer op voor zo'n demonstratieve één-uurs-werk- onderbreking als die van gisteren. 11.00 uur v,12.00 uur. Zo, en nu weer aan de slag, lunchpauze! Staker: Is het nog geen 12 uur? Ik heb nog zoveel te doen. Een solidaire minimumloontrekker: platzak plat! K'tjk ik 's morgens naar buiten en vind ik het een beroerde dag, dan blijf ik gewoon in bed. Voor de rest wil ik iedere dag blijven werken. Dat geeft troost in eenzame uren en als je niets doet, dan ga je naar de knoppen. Dat wil ik niet. Ik moet nog een tijdje mee om te kijken hoe alles afloopt." Deze heerlijke woorden zijn niet gisteren gesproken, maar reeds enige tijd terug, en wel door de 80-jarige schilder Gerard van Vliet. Mag hij, a.u.b.? Gisteren zag ik een stakende wer kende jongere een kopje koffie drin ken met een stakende gehuwde wer kende vrouw. Zijn moeder, denk ik. Kameraden, het woord is nu aan het parlement, zoals de bedoeling was. Als ik dit neerschrijf, zijn de Tweede-Kamerleden nog druk in dis cussie. Elders in deze kramt zult u daarom wijzer worden dan van mij. Overigens schijnt men de groeten per 1 januari aanstaande onder het hoge, resp. tot 34 procent verhoogde, btw-tarief laten vallen. Trieste zaak. MERIJN. (ADVERTENTIE) Lodalientje

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9