Onbegrip bij Lewedorpse Boys en Luctor STAKEN VAN DERBY BETWIST Weinig interesse voor keurturnen Topploegen lieten geen steken vallen Leider De Treffers klopte St-Aloysius Zuidwesters pas in slotfase langs Swift-reserves „Strijd was voor de rust hard" Thomassen werd kampioen SHELL AUTO- VAKANTIEREIZEN 1971: DÉ VAKANTIES VOOR DE AUTOMOBILIST Haal snel de bestelkaart voorde gratis catalogus op het Shell Slation! SPARTA-FC TWENTE VOOR KNVB-BEKER Raas won rollenduel Verschueren won in Gent sport STANDEN DINSDAG 15 DECEMBER 1970 (Van onze sportredactie) LEWEDORP/HEINKENSZAND Er zijn heel wat raadsels gere zen rond de zondag gestaakte wedstrijd tussen Lewedorpse Boys en Luctor. Zoals gisteren gemeld werd deze Bevelandse derby gestaakt door scheidsrechter L. de Koster uit Vlissingen, nadat hij Tonny Men- lieere opgedragen had het veld te verlaten, en deze weigerde. Een be slissing waar beide kampen, dus zowel Lewedorpse Boys als Luctor het bepaald niet mee eens zijn. Beide voorzitters, J. A. de Koning van Lewedorpse Boys en M. Grim van Luctor, toonden zich gisteren zeer verontwaardigd over de beslissing van de arbiter. De preses van Lewedorpse Boys was het felst in zijn aanval op de heer De Koster. De Koning: „Niemand was het er mee eens, zelfs voorzitter Bakker van de KNVB afdeling Zeeland vertelde mij dat luj niet inzag waarom deze wedstrijd moest worden gestaakt. Nadat de ploegen van het veld waren gegaan heb ik nog geprobeerd de zaak te sussen door aan de heer De Koster voor te stellen de wedstrijd te hervatten. Wij zouden dan met tien man spelen. Maar hij bleef bij zijn beslissing". De voorzitter van Lewedorpse Boys was verontwaardigd over het feit dat de arbiter in de rust al Tonny Menheere had gewaarschuwd De Koning: „Voor de rust was de wedstrijd wel hard geweest, maar toch niet onsportief. Tijdens de rust kwam de scheidsrechter bij ons in de kleedkamer en zei tegen Tonny Menheere: „Nog een overtreding en je vliegt er uit. Ik heb dit ook tegen twee spelers van Luctor gezegd". Ik zèi toen tegen de arbiter: Maar scheidsrechter, neem me nu niet kwalijk, maar voetbal zonder over tredingen is volgens mij een utopie. Dat is onmogelijk. En als Menheere op het moment dat de scheidsrechter afblies een overtreding had begaan, dan was het nog enigszins te beigrij pen geweest, maar een speler van Luctor liep Menheere in de rug, en toen heeft hij gezegd: Scheidsrechter zie je niet dat ik in de rug wordt gelopen. Inderdaad een aanmerking op de leiding, maar niet zo'n ernsti ge dacht ik om een wedstrijd te staken. Hij had hem ook een beris ping kunnen geven. Nu heeft hij zonder de aanvoerder er van in kennis te stellen Menheere uit het veld gestuurd. Die ging niet een, twee, drie, maar met een beetje tact had dit opgelost kunnen worden. Ook op het aanbod van mij om de wedstrijd met tien man verder te spelen, ging De Koster helemaal niet in". Was de verbazing in het kamp van Lewedorpse Boys groot, in de gelederen van Luctor is die zo mogelijk nog groter. Voorzitter Grim: „Het was bij een aanval van Luctor op het doel van Lewedorpse Boys. Op een bepaald moment floot de scheidsrechter. Iedereen dacht voor buitenspel. Maar even later bleek hij Menheere uit het veld te sturen". Ook Luctor had scheids rechter De Koster in de rust ge waarschuwd. Grim: „Hij kwom bij ons in de kleedkamer en zei, dat als er nog een ernstige overtreding werd begaan, hij de wedstrijd zou staken. Voor rust was het wel hard geweest, maar wat verwacht iemand van een derby. De duels tussen Luc tor en Lewedorpse Boys zijn altijd hard. Daarom valt het me ook tegen dat de KNVB voor deze wedstrijd deze scheidsrechter heeft aangewe zen. Dit seizoen heeft hij ook al de thuiswedstrijd van ons tegen Lewe dorpse Boys geblazen. Na dat tref fen moesten drie van onze spelers zich onder doktersbehandeling stel len, en konden enkele weken niet spelen. En trouwens, was het voor rust zondag een harde wedstrijd: na die waarschuwing van de scheids rechter ging het veel beter. Er was helemaal niets aan de hand. Als De Koster met een beetje meer tact was opgetreden dan had de wed strijd gewoon uitgespeeld kunnen worden. Of Menheere terecht uit het veld werd gestuurd, heb ik niet gezien. Ik heb alleen gehoord dat hij aanmerkingen had op de leiding van de scheidsrechter". In Lewedorp gaat ook nog het gerucht, dat arbiter De Koster op de hand van Luctor was. Voorzitter De Koning: „Luctor - Lewedorpse Boys was veel harder dan het duel van zondag. Maar het mooiste is dat De Koster een week voor de wedstrijd Rob Rensenbrink (op de foto aan de bal): twee weken op non-actief. van afgelopen zondag in het club huis van Luctor tot vier uur morgens heeft zitten drinken. Het hoeft niets te betekenen te hebben, maar het is toch frappant". Arbiter De Koster was gisteren niet te be reiken voor het geven van commen taar. Harry Plompe, de administra teur van de KNVB en Zeeuws voet balkenner bij uitstek: „Als een scheidsrechter een beslissing neemt goed of fout dan heeft de speler er zich bij neer te leggen. Moet een vent dan het veld uit, dan zal hij moeten gaan. Doet hij dat niet, dan ziet die speler fout". (Van onze sportmedewerker) DRIEWEGEN De Eindhovemaar Thomassen is in café Van de Guchte in Driewegen (Zuid-Beveland) bil jartkampioen vierde klasse libre ge worden van het district Brabant- Zeeland. Brouwer, uit Breda, die ais een der grote favorieten voor de titel gold, en na de eerste dag de ranglijst aanvoerde met acht matchpunten, viel zondag sterk terug en eindigde als vierde. Verrassend goed voor de dag kwam de Zeeuw A. de Man uit Nieuwerkerk, die op de tweede plaats beslag legde. De vijf beste geklasseerde spelers promoveren naar de derde klas, ter wijl Thomassen tevens zal deelnemen aan het nationaal kampioenschap. De organisatie van deze titelstrijd be rustte bij SIOS uit Driewegen. De einduitslag luidt: 1. P. Thomas sen uit Eindhoven, matchpnt. 10, al gemeen gemiddelde 2.35,6, hoogste serie 20; 2. A. de Man uit Nieuwer kerk, 10, 2.25,2, 14; 3. P. Lauwers uit Zeelst 9, 2.31,8, 22; 4. W. Brouwer uit Breda 8, 2.33,4, 16; 5. H. van Gemert uit Gameren 6, 1.76,1, 9; 6. P. Traas uit 's-Heerenhoek 5, 2.11,8, 30; 7. P. Rijndorp uit Willemstad 4, 1.93,5, 17; 8. A. van Munster uit Waalwijk 4, 1.63,5, 12. (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL In de hoogste afde ling van de Belgische voetbalcompe titie vielen zondag geen verrassin gen te noteren. Immers, de eerste vijf, Standard Luik, Anderleclit, Brugge, Waregem en Beerschot, wis ten allen hun wedstrijden te win nen, terwijl de twee laagst gerang- schikten, Sporting Charleroi en Gan- toise, weer verloren. Toch hebben Anderlecht en Standard Luik enorm veel moeite gehad om respectieve lijk Antwerp en Crossing Schaar beek te verslaan- In de wedstrijd tussen Crossing en Standard Luik leek Crossing aardig op weg om zij-n prestatie van het vorig jaar, toen het de Luiken-aars tweemaal klopte, te her-halen. Vooral d-e voor Crossing spelende Hongaar Krerner zaaide voortdurend paniek in de Standard-gelederen. De Luike naren mochten helemaal niet klagen, toen de Hongaar in de zestiende minuut van de tweede helft de lat op zijn weg vond. Het was uiteinde lijk de voor de Duitser Kostedde ingevallen Han-rothey, die in de twintigste minuut van de tweede helft de bal keihard inschoot, en daarmee een voor Standard Luik moeizame overwinning binnenhaal de. Anderlecht liet in zijn thuiswed strijd tegen Antwerp nooit dat zien, dat men van een hoog geplaatste ploeg zou mogen verwachten- Dat gaf de Antwerpenaren zoveel moed, d-at zij zich praktisch de hele wed strijd de evenknie van Anderlecht toonden. Anderlecht mocht zelfs van geluk spreken, dat een schot van Beyers tijdens de laatste tien minu ten het houtwerk trof. Anderlecht had door Van H-imst reed-s na drie minuten de leiding genomen, toen deze een, dekkingsfout resoluut af strafte- Dezelfde speler nam ook het tweede doelpunt van Anderlecht voor zijn rekening, toen hij een aan Anderlecht toegewezen strafschop benutte (vijftigste minuut). In de zeventigste minuut redde C-aers voor (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennismedewerker) AXEL In de laatste wedstrijd- week van de landelijke hoofdklasse tafeltennis werden, omdat de beslis singen al gevallen waren, nog enkele prestigeduels gespeeld. Zo ontving ongeslagen leider De Treffers het Zeeuwse St.-Aloysius 1. De eerste ontmoeting in Graauw was in een ge lijkspel geëindigd- De thuisclub bleek nu sterker en nam na de eer ste enkelspelen reeds een 3-0 voor sprong, waarbij onder andere Baum- garte zijn tweede partij in deze com petitie moest afstaan. Ditmaal aan Vesseur. Via bet dubbelspel en een zege van Baumgarte werd het nog 3-2. Daarna liepen de Zuidhollanders uit tot 5-2. De eindstand kwam met 7-3. Baumgarte, die nu van de dertig partij-en er 28 won, gaf de stand een redelijk aanzien, door ook zijn twee de partij te winnen. Frans van Wa terschoot licht gebleseerd en Wil- fried Dumez kwamen niet meer tot winst. Twenty One Up liet het tegen Wibats helemaal afweten, en verloor met 10-0. Wilskracht haalde de twee de plaats door Tempo Team 3 met 6-4 te kloppen. St.-Aloysius 2 moest in Amsterdam ook nu zijn meedere erkennen in AMVJ 3. Het werd 7-3 voor de thuisclub, die overigens ook de promotiegroep niet haalde, want Amroba wist, zoals verwacht, Impuls te kloppen en gaat nu samen met Avio en Scyl-la over. Van laatstge noemde teams, die tegen elkaar de competitie besloten, won Avio met 8-2. de bezoekers meer dan verdiend de eer. FC Luik boekte in zijn thuiswed strijd tegen Diest een magere 10 overwinn-ing, dankzij een benutte strafschop in de 65ste minuut. Met het nemen vam deze strafschop wa ren precies tien minuten gemoeid. De penalty werd onder andere twee maal door Carmans van Diest ge stopt- Tweemaal zou echter de Diest-doelman zich vroegtijdig be wogen hebben.... Dit alles bracht zoveel heibel dat de „rijkswacht" er aan te pas moest komen. De Duitser Muller (Diest) werd naar aanleiding van deze affaire van het veld ge stuurd. FC Brugge versloeg op De Klokke Beveren Waas met 31. De thuis club had reeds in de vijfde minuut succes, toen Lambert de roos trof- Nummer twee kwam na 33 minuten spelen op het scorebord door Thio, die ook nummer drie voor zijn reke ning zou nemen. Enkele minuten voor tijd scoorde Rogiers voor Beve ren. Bij de bezoekers werd Ver- donck van het veld gestuurd, toen hij Lambert veel te hard tackelde. De Nederlander Rensenbrink, die na tien minuten een dijbeenblessure opliep, moest eveneens het veld rui men. Rensenbrink zal tenminste twee weken op non-actief zijn- Lierse klopte het Brusselse Racing White i-n een wed-strijd met wisse lende kansen, waarbij de thuisclub uiteindelijk de gelukkigste bleek te zijn. Lierse 'kwam door een doelpunt van Denu-1 in de 37ste minuut aan de leiding. In de 80ste minuut be paalde Janssens de eindstand op 2 0. De ex-PSV-er P-eter Ressel was de grote uitblinker in deze wed strijd. In alle twee Lierse-doelpun- ten had hij een ruim aandeel- Gantoise verloor met 03 van Waregem. De Waregem-doelpunten werden gemaakt door de Joegoslaaf Zambata (twee keer) en de Brazili aan Giba. St- Truiden boekte tegen het lager geplaatste Sporting Charleroi een magere 10 overwinning, die reeds in de twintigste minuut door de Duitser Wissmann tot stand kwam. Ondanks het feit dat de thuisclub doorlopend het wedstrijd-beeld be heerste, kwam St. Truiden in de slotfase' toch nog goed weg, toen een schot van Bi-ssot door de pa-al werd gekeerd. Beerschot klopte Union met 10. Het doelpunt kwam reeds in^ de vijfde minuut tot stand, toen Union- achterspeler Deprez in eigen doel trapte- De stand: 1. Standard Luik 24 punten, 2. en 3. Anderlecht en FC Brugge 21 prat, 4. en 5- Beerschot en Waregem 16 pnt, 6 St. Truiden 15 pnt, 7 Lierse 14 pnt, 8. en 9- Racing White en Beveren 13 prat, 10. en 11. Antwerp en FC Luik 12 prat, 12. en 13. Crossing en Diest 11 prat, 14- Union 10 pnt, 15. Charleroi 8 pnt, 16. Gantoise 7 pnt. Het programma voor zondag: Uni on - Gantoise, Waregem - Beerschot, Beveren - Anderlecht, Antwerp - FC Brugge, Diest - Crossing, Racing White - FC Luik, Charleroi Lierse, Standard Luik - St- Truiden. HAARLEM (ANP) Na afloop van de eredivisiewedstrijd Haarlem AZ'67 is zondagmiddag in de be stuurskamer van Haarlem de loting verricht voor de achtste finales (derde ronde) van het toernooi om de KNVB-beker. Het resultaat was: NEC - DWS, Haarlem - ADO, SC Cambuur - Feijenoord, Ajax - FC Den Boscli, GVAV - Holland Sport, Sparta - FC Twente, SC Drente - RCH, FSC - SVV. De wedstrijden worden op zondag 14 maart gespeeld. De eerstgenoem de clubs komen uit op eigen terrein. Voor de kwartfinales is donderdag 8 april gereserveerd, voor de halve finales woensdag 21 april. De eind strijd is vastgesteld op woensdag 5 mei. In principe zullen de finalisten aantreden in het Feijenoord-stadion van Rotterdam. Demogelijkheid is opengelaten uit te wijken naar het Olympisch Stadion van Amsterdam. (Van onze turnmedewerker) KRABBENDIJKE In de fraaie sportzaal te Krabbendijke werden door de gymnastiekvereniging Spar ta, die voor een voortreffelijke orga nisatie zorg droeg, de kringturnkam- pioenschappen turnsters, turners en jeugdturners georganiseerd. Dit me de ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, waarvoor Sparta uit handen van de waarnemend kringvoorzitter, de heer J.A. Waasdorp uit Ooster- land, een herinneringsstandaarfl in ontvangst mocht nemen. Jammer ge noeg moet ook van dit kringkampi oenschap worden gezegd, dat de deelname teleurstellend was. Dezelf de grote verenigingen, die tijdens de gradenwedstrijden te Oosterland niet vertegenwoordigd waren moes ten ook tijdens deze wedstrijden verstek laten gaan. De deelnemende verenigingen wa ren: Prins Hendrik (Breda), Astrow (Souibung), WIK (St.-Aranaland) en Volharding (Goes). Hieruit kan (Van onze sportmedewerker) OVEZANDE De supportersclub van Cees Priem, die in ,,'t Olietun- neltje" op Ovezande voor de eerste maal een wedstrijd op hometrainers organiseerde, kan terug zien op een geslaagde avond. Er was een groot aantal bezoekers, die uiteindelijk Jan Raas konden toejuichen als win naar van het totaalklassement. In de tijdrit over 20 seconden legde Jan Raas het grootst aantal meters af, terwijl hij op het num mer 500 meter vliegende start een tweede plaats voor zich opeiste ach ter de verrassende winnaar Siep van Ham uit Krabbendijke. De 22-jarige Van Ham, die eigenlijk de vuurdoop als wielrenner nog moet ondergaan, omdat hij pas in het nieuwe jaar een licentie als amateur wil aanvra gen, liet op de 500 meter een vrij acceptabele tijd van 18 seconden afdrukken. Het jury-kwartet, be staande uit Jan Moerdijk, Wim Je- remiasse, Wim Hendriks en Jan Ponse en dat zioh pro deo in dienst had gesteld van het organiserend comité, noteerde de volgende resul taten: tijdrit o-ver 20 seconden. 1. Raas (afgelegde afstand 490 meter) 2. ex-aequo Ko Tolhoek, Ko de Vrieze, Cees Bal en Siep van Harn (elk 485 meter), 3. Cees Priem (475 meter), 4. Henny Gijzel (470 me ter), 5. C. Rentmeester (465 meter) 6. W. Westdorp (460 meter), 7. Kuzee (455 meter), 8 J. Moelker (445 meter), 9 T. Huijzen (40 meter), 10. F. Meijaard (420 meter) 500 meter met vliegende start: 1. van Harn (18 seconden), 2. J. Raas (18.3), 3. T. Stroosnijder (18.9) T. Huijzen (19.9), 5. A. Kuzee (19.9), 6. J. de Vrieze (19.9), 7. Tolhoek (19.9), 8. C. Bal (20), 9. Moelker (20.3), 10. W. Westdorp (20.4 seconde). Totaalklassement na twee afstanden: 1. Jan Raas (Hei-n- kenszarad) 19.3 seconde. 2. T. Stroos nijder (Kruiniragen) 19.9, 3. S. van Ham (Krabbendijke) 20, 4. J. Tol hoek (Yerseke) 21.9, 5. J. de Vrieze (Goes) 21.9, 6. C. Bal (Kwadendam- me) 22, 7 C. Priem (Goes) 233, H. Gijzel (Heikant) 24.4, 9. C. Rent meester (Ovezande) 25.8, 10. W. Westdorp (Heinkenszand) 26.4 se conde. (Van onze sportmedewerker) GENTTheo Verschueren uit St. Jansteen heeft zoals verwacht de gro te prijs Tom Simpson, die in het Gentse sportpaleis achter demies werd gehouden, gewonnen. Ver schueren won zijn reeks door De Geest (België) en Gilmore (Austa- lië) op een ronde te zetten. Patrick Sercu won de andere reeks voor on ze landgenoot René Pijnen, die slechts 25 meter te kort kwam. Na half koers in de finale dubbel de Verschueren al zijn tegenstanders voor die eerste keer. Hij reed uitein delijk Patrick Sercu, die als tweede eindigde, op twee ronden. De uitslag: 1. Theo Verschueren 20 kilometer in 20.15.5, 2. Sercu op twee ronden, 3. Gilmore op twee ronden en zes meter, 4.De Geest op twee ron den en 45 meter, 5. René Pijnen op twee ronden en 85 meter, 6. Seeuws op twee ronden en 90 meter. (Van onze korfbalmedewerker). TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-korfbalcompetitie is het Zuid westers pas in de slotfase gelukt de Swift-reserves te verslaan. In een aantrekkelijke snelle wedstrijd trok Swift 2 zich van de Souburgse repu tatie niets aan en nam het initiatief. Tot kort voor het einde had het een voorsprong van 3-5, maar toen sloeg Zuidwesters toe. Het maakte drie doelpunten achter elkaar en won met 6-5, waarmee het de enige nog onge slagen ploeg is in de afdeling IA. Stand: Zuidwester 1 24, Ondo 1 2—2, Swift 2 1-0, Animo 2 1-0- In afdeling 1B kwam Togo goed voor de dag. Tegen het sterke Swift 3 dicteerde Togo het spel en won met 2—4. Stand: Blauw Wit 1 2-3, Tjoba 2 1-2, Togo 1 2-2, Swift 3 2-1, Luctor 1 1-0. In afdeling 2A stuitte Stormvogels op meer tegenstand dam verwacht bij Animo 3. De marge bleef echter groot genoeg om geen gevaar te lopen, maar de vogels hebben er toch hard voor moeten werken- Het resultaat was dan ook een 47 overwinning. Stand Stormvogels 1 2—4, Seolto 1 2—2, Animo 3 2—2, Animo 4 22, Atlas 1 22- In afdeling 2B verraste TOP met een 36 overwinning op Swift 4. TOP had wat goed te maken na het vord-ge duel en speelde fel-op de ba-1, zodat de Middelburgers geen ruimte kregen hun spel te ontplooien. Stand: Tjoba 3 1—2, TOP 1 2—2, Zuidwesters 2 22, Swift 4 10. In afdeling 2C ontwikkelen de zaken voor Togo 2 zich gunstig. Blau-w Wit 2 was reeds een keer verslagen en nu was het de beurt aan BKC, waarvan enkel bekend was, dat het niet zo gemakkelijk zou gaan. Dat is dan ook gebleken. In een spannende wedstrijd haalde Togo op het nip pertje een 4-3 zege, waarmee het bijzonder tevreden kan zijn. Stand: Togo 2 24, BKC 10, Blauw Wit 2 10, Luctor 2 00. In afde ling 3A verraste Stormvogels 2 bij zonder. Het sterke Ondo 2 kreeg weinig kans en schoot niet zo best. Dat deden de Westkapellenaren wel en zij behaalden een verdiende 63 zege- Stand: Atlas 2 24, Stormvo gels 2 22, Animo 5 22, Ondo 20. In afdeling 3B kwam Olympia toch weer niet helemaal uit d-e mi cro-verf- Een stuk sterker, maar toch maar een krappe 4-2 overwin ning. Dat was het beeld van deze wedstrijd. Stand: Olympia 1 24, Swift 5 22, TOP 2 22, Seolto 2 20. In afdeling 3C behaalde Vol harding zijn derde overwinning. Met 32 werd de grote concurrent van veldcompetitie verslagen en dat gaf, behalve veel voldoening, Volharding een stevige eerste plaats in handen Stand: Volharding 36, Tjoba 4 2 2, Togo 3 10, Zaamslag 20- In afdeling IA bij de junioren was er voor Stormvogels 1 niets aan de hand. Het zou ook te gek zijn ge weest, als het door het eigen reser veteam was verslagen. Een stevige 72 overwinning was hun loon. Stand: Animo 1 12, Stormvogels 1 12, Swift 1 10, Stormvogels 2 10. In afdeling IB speelden Tjoba 1 en Volharding 1 met 22 gelijk en dat was voor Volharding een tegenvaller, wamt als sterkste ploeg was het in het veld gekomen, maar daar kwam weinig van terecht- Stand: Volharding 1 23, Togo 22, Tjoba 1 11, Blauw Wit 1 10. In afdeling 2A won Swift 2 met gemak van Seolto- Het werd 40. Animo 2 had aan Stormvogels 3 een zware kluif, maar redde het toch met 42. Stand: Swift 2 36, Animo 2 22, Swift 3 10, Stormvogels 3 22, Se olto 20. In afdeling 2B is de stand overanderd als volgt: Luctor 12, Volharding 2 11, Olympia 21, Blauw Wit 2 00, Tjoba 2 00. worden geconcludeerd dat de animo voor het keurturrawerk in het over- grootste gedeelte van de verenigin gen, in tegenstelling tot de andere door de Zebra georganiseerde wed strijden, op het ogenblik danig ta nende is. Hierdoor zijn ook de open kampioenschappen voor dames en heren, die dioor gymnastiekvereni ging Deltaspont zouden worden ge organiseerd wegens geibrek aan deelname afgelast. Bij de turnsters was mevrouw M. Dekker-Walrave van Volharding Goes, de kampioene van het vorige jaar, uitstekend op dreef. Met bijzonder goede oefenin gen, waarin de moeilijke onderdelen ruimschoots aanwezig waren, be haalde zij op ieder wedstrijdonder - deel het hoogste aantel punten om uiteindelijk met een voorsprong van liefst 4,75 punt op haar naaste con currente het kringkampioenschap in de keurklasse te prolongeren. Bijzon der spannend was de strijd, zij het op een wat lager niveau, om de andere ereplaatsen. Mej. C. Pruyssers van VTV Vlissingen kwam van de overi ge turnsters, mede dank zij een zeer goede vrije oefening, met het hoog ste aantal punten uit de bus en bezette daardoor met 29,85 punt de tweede plaats. De derde plaats was uiteindelijk met 29,45 punt voor J. Wirken van Prins Hendrik uit Bre da. Ook bij de turnsters en jeugd turners was geen sprake van enige strijd om de eerste plaats. G. Gijs- brechts van Prins Hendrik uit Breda geplaagd door, een galaanval, turnde desondanks een goede wedstrijd en behaalde met een prachtige paarde- sprong zelfs de hoogste jury-waar dering van de gehele wedstrijd. Na het vorige jaar het kampioenschap bij de jeugdturners te hebben be haald volgde thans de bekroning in de hoogste afdeling bij het keurtur nen. Een waardige opvolger bij de jeugdturners werd de zo succesvolle en veelbelovende Jan van der Sande van VTV Vlissingen, die daardoor binnen enkele weken naast het landskampioenschap in de prestatie- wedstrijd voor jongens tot 16 jaar ook het kringkampioenschap jeugd turners in de Zebra veroverde. De verschillende wisselbekers, geschon ken door de gymnastiekvereniging VTV uit Vldssinigen, werden door voorzitter A. Knol uitgereikt. De uitslagen van de wedstrijden waren: Turnsters: kampioene M. Dekker-Walrave Volharding Goes, 34,6 p.; 2 C. Pruyssers VTV Vlissin gen 29,85 p., 3 J. Wirken Prins Hendrik Breda 29,45 p., 4 C. de Wee-Rovers Pr. Hendrik 28,9 p., 5 W. Wegman Pr. Hendrik 28,55 p. Turners: Kampioen G. Gijabrechits Prins Hendrik Breda 50,- p., 2 J. Rijnbout Pr. Hendrik 44,5 p., 3 G. 't Slot WIK St.-Annaland 40,9 p. Jeugdturners: Kampioen J. v.d. San- de VTV Vlissingen 50,3 p., 2 A. Neuféglise VTV 45,15 p. VOLLEYBAL EREDIVISIE HEREN Em Blokkeer 7-14 Libanon Valuas Deltalloyd EW SFC Orawi 7-12 Tornado 5-10 HML 6- 8 HVS 6- 6 Cito 6- 6 DTS EREDIVISIE DAMES Bekkerveld 6-12 Valboval Vredestein 5-10 Rapid DVC 5- 8 Karanoi Haag '68 5- 8 DOS AMVJ 6- 8 SFC Octopus 6- 6 Boemerang 7- 6 6- 4 6- 4 6- 4 6-0 6- 0 6- 4 6- 4 5- 2 6- 2 6- 2 6- 2 HOOFDKLASSE ZUID DAMES Orawi 11-20 Valuas 10-13 Theresia 10-16 Bekkerveld 2 8-10 Roermond 9-10 Energo 9- 8 Swift Set Up Bkspalvo VCT PSV Hevok 9- 8 10- 8 8- 6 11- 6 9- 2 9- 0 HOOFDKLASSE ZUID HEREN Odulphus 10-18 Bekkervold 10-10 Tupos 10-16 Bermi 10-14 Hevok 10-12 Were Di 10-10 Petrus en P. 10-10 Hajraa Rapid Moiler VC Orawi 2 10- 8 10- 8 10- 4 10- 0 OVERGANGSKLASSE 7 DAMES MOC '17 Sarto Marathon Bermi LVC Set Up 2 9-18 Dynamo 8-14 Lyceum 9-12 EWC 10-12 Karanoi 2 10-12 OVOCO 8-10 8-10 9- 4 9- 2 9- 2 9- 2 OVERGANGSKLASSE 7 HEREN Willem II 11-20 OVOCO 10- 8 Dynamo Sarto PSV Atak Odulphus 2 10-18 11-18 11-18 11-12 11-12 Karanoi 11-8 Nuvoc 10- 6 Quos Ego 11- 4 VC Breda 2 10- 2 Flamingos 11- 2 OVERGANGSKLASSE 8 HEREN Tornado 2 Lyceum Matador Juliana LVC Olympus 10-18 Flits 10-16 VC Breda .10-16 Sarto 2 11-16 EGVC 10-14 Delta 2 10-10 AMVJ 2 11-10 10- 8 10- 6 11- 4 11- 4 10- 2 KNVB-ZATERDAGVOETBAL DERDE KLAS ZUID NOAD '32 13-16 Tern. Boys 13-11 Good Luck 12-15 Rillandia 13-11 Dinteloord 12-15 Sleeuwijk 11- 9 Wit Zwart 11-14 Smerdiek 12- 9 Roda Boys 13-14 BVC '54 13- 9 Krabbend. 13-13 VIERDE KLAS A Zwal. Boys 14-18 Tricht 13-13 GDC 14-18 Altena 12-12 Nivo Sparta 13-16 Rust Roest 12-11 PTT Breda 12-15 Beatrix '63 13-10 Veen 14-15 Barkel 13- 9 Wilhelm. '26 14-15 Seolto 14- 6 Heukelum 14-14 VIERDE KLAS B Hoek 13-21 Kapelle 12-11 WHS 12-18 Kloetinge 12-11 Yerseke 14-18 VCK 13-11 Wissenk. 14-14 Nieuwland 13-10 Nieuwdorp 12-13 Chrislandia 12- 8 WN 14-12 AZW 11- 5

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7