REACTIE OP ONZE ARTIKELENREEKS Ir. Bogerd legt cijfers over op tafel Ir. Bogerd schrijft n.v. PZEM over bouw privé-bungalow stad streek commentaar Tijdstip Opklaringen waterstanden Tempo Algemeen belang Het onfatsoen VOORDELEN BELEID PROMOTIES CENTRALES Vergunning Nota's De Schelde en NDSM leden verlies op bouw f re «alten ZATERDAG 12 DECEMBER 1970 Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KJJ.M.I. op vrijdag oin 18.00 uur: Tijdelijk regen, later meer opklaringen en temperaturen in liet algemeen hoven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 2; min.-temp.: 2 tot 6 graden bo ven normaal: max.-temp.: 0 tot 4 gra den boven normaal: kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 1 tot 4; min.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal; max.-temp.: van onge veer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: PO procent. "\7"an het stapeltje documenten van PZEM-zijde, dat ons gisteren ■werd aangeboden als reactie op on ze publikaties over het energiebe leid in Zeeland roept één der stuk ken nieuwe vragen op. Dat is de verklaring van het kan toor Middelburg der Nederlandse Accountantsmaatschap, waarin let terlijk wordt gezegd: „De cijfers uit de nota (van ir. Bogerd, red.) zijn juist, waarbij wij uiteraard de cijfers, betrekking hebbende op geheel 1970 en 1971 niet hebben kunnen verifiëren. Ten aanzien van de „pri- vé-woning" merken wij op dat aan de directeur bedragen als tekenkos- ten, corveewerk, vervoer en zaag- loon van palen tegen de bij de PZEM geldende tarieven in rekening zijn gebracht". Deze tekst is van belang,- het is de eerste verklaring „van buitenaf", met betrekking tot onze vragen over het energiebeleid en verschillende interne PZEM-kwesties. Is hiermee nu een commissie van onderzoek (zoals door verschillende Statenle den, door verschillende aandeelhou ders van de PZEM, door vele perso neelsleden van dat bedrijf, en ook door ons bepleit) overbodig gewor den? Wij menen, dat dit niet het geval is. De accountantsverklaring zegt al leen dat de rekensommen van ir. Bogefd in zijn discussienota klop pen. De verklaring voegt er aan toe, dat de accountants de cijfers betref fende 1970 en 1971 niet geheel hebben kunnen verifiëren. DAT staat er. Welnu, hetgeen wij over de PZEM te berde hebben gebracht, be treft nu juist gegevens die in de loop van oktober 1969 tot eind novem ber 1970 zijn vergaard. Voor het redactieteam dat de PZEM onder de loep nam, was 1970 nu juist het jaar waarover het gaat. Het jaar van de kerncentrale, van de meterkas tjes, de piekmeters, de transforma torhuisjes, grote interne spanningen bij de PZEM en de bouw van de privé-woning, die wij genoemd heb ben wat hij is: een luxe bungalow. De accountantsverklaring geeft wat dit alles betreft geen rekening en verantwoording. Vastgesteld is (aldus de accoun tant) dat, „aan de directeur bedra gen in rekening zijn gebracht". Of alle bedragen in rekening zijn ge bracht, vermeldt de verklaring niet. Zij zegt ook niets over het moment waarop die bedragen in rekening zijn gebracht. Het tijdstip van ver rekening is natuurlijk wel van be lang. Het accountantsrapport beant woordt dus niet alle vragen. Daarom kon dit rapport geen reden zijn om af te zien van een onderzoek door een onpartijdige commissie. Konstanz 332 (- 2); Rheinfelden 229 (- 6); Straatsburg 260 (- 2); Plittersdorf 408 (- 3); Maxau 466 (- 8); Plochingen 148 (pl. 4); Mann heim 301 (- 11); Steinbach 174 (- 6); Mainz 319 (- 12); Bingen 226 (- 13); Kaub 251 (- 14); Trier 330 (pl. 15); Koblenz 284 (- 12); Keulen 283 (- 26); Ruhrort 484 (- 30); Lobith 1124 (- 28); Nijmegen 918 (- 27); IJsselkop 967 (- 23); Eefde IJssel 514 (- 16); Deventer 398 (- 12): Monsin 5468 (pl. 18); Borgharen 4000 (onv); Belfeld 1170 (- 38); Grave beneden de Sluis 503 (- 12). IV/"ij wezen al even op het belang van het tijdstip waarop ver rekening van bedragen (in het mid den latend of het om alle bedragen gaat) heeft plaatsgevonden. Nadere aandacht verdient ook het tempo, dat bij het produceren van het „te genbewijs" is aangehouden. Welnu: op zaterdag 5 december eindigde onze artikelenserie, die, zoals gezegd maanden werk heeft gevergd. Daarna zette ir. Bo gerd zich aan het schrijven van zijn discussienota, bedoeld als antwoord op onze vragen. De nota is gedag tekend 9 december. Oo 10 decem ber verklaart het kantoor Middel burg van de Nederlandse Accoun tantsmaatschap, dat de cijfers in de nota juist zijn. Op dezelfde dag is de complete raad van bestuur van de PZEM in staat zich een oordeel te vormen over het beleid bij de PZEM en de accountantsverklaring, maar zelfs ook over ons journalistiek handelen in deze kwestie. Twee le den van de raad van bestuur teke nen niet. Een derde lid, de heer M. van Poelje, kon niet tekenen we gens ziekte. Het tempo waarin deze hele pro cedure zich voltrokken heeft is op merkelijk, zo opmerkelijk, dat er twijfel ontstaat over de degelijkheid ervan. De raad van bestuur, op drie per sonen na, noemt onze pers- publikaties „tendentieus" en „ge daan onder dekmantel van het al gemeen belang". Zij hielden: „on juiste beschuldigingen in en werpen onverdiende blaam od de directeur van de PZEM en ze zijn grievend voor hem en zijn gezin". Wij hadden niet verwacht, dat de raad van bestuur onze artikelen in dank zou afnemen: ze houden ook kritiek op de raad in. Het lid van het dagelijks bestuur Filius had zelfs zijn oordeel al klaar (en was over tuigd van ons ongelijk) toen er pas één artikel over de PZEM in ons blad was verschenen. Hij is daar over dan ook in de raad van Vlis- singen, waar hij wethouder is, aan gevallen. De yerwijten, aan ons adres ge uit, wekken overigens de indruk, dat sommigen in Zeeland anders over het algemeen belang denken dan wij. Voor oris is het algemeen belang niet gediend met de mantel der liefde waarmee fouten c.q. na latigheden van vrienden, partijge noten, medebestuurders etc. wel eens worden bedekt. Het algemeen belang vordert daarentegen naar onze mening althans dat vragen, zoals wij die rondom het PZEM-be- leid zijn tegengekomen, openlijk worden gesteld. De Provinciale Zeeuwse Courant heeft in de PZEM-affaire een afwachtende houding aangenomen. Voor dit blad werd de zaak pas groot nieuws toen hef als eerste de nota van ir. Bogerd mocht publice ren; een nota, die abusievelijk aan het dagelijks bestuur van de PZEM werd toegedicht. De PZC verwijt ons in een hoofd redactioneel commentaar journalis tiek onfatsoen omdat wij het „hoor en wederhoor" in onze berichtge ving zouden hebben nagelaten. De erecode van de journalist ver plicht hem zijn bronnen te bescher men. Deze plicht heeft in deze affai re om voor de hand liggende re denen voor ons zwaarder moeten wegen dan het goed gebruik „hoor en wederhoor" toe te passen.Wat het zwaarst is moet het zwaarst we gen. De beschuldigingen van de PZC wijzen wij als ongepast van de hand. De PZC betuttelt ook graag de Provinciale Staten van Zeeland Voor de Statenvergadering die maandag begint heeft de PZC een richtlijn uitgegeven, die hier op neerkomt: jullie mogen wel over de PZEM praten, maar daarmee moet het dan ook gedaan zijn. Een com missie van onderzoek is onnodig. Wij zouden ons kunnen voorstel len, dat de Statenleden aan dit soort politieke bevoogding even weinig behoefte hebben als wij aan de journalistieke belering van de PZC. P.Z.E.M. (Van een onzer verslaggever)^ MIDDELBURG De directeur van de n.v. PZEM, ir. T. Bogerd, heeft niet een uitvoerige discussienota aan de raad van bestuur van de n.v. PZEM gereageerd op onze artikelenreeks over het provinciale energiebedrijf en de daarin gestelde vra gen, die vanwege het algemeen belang een onafhankelijk on derzoek hij de PZEM zouden kunnen rechtvaardigen. Over dezelfde perioden was het ziektepercentage 3,48 resp. 4,42. Dat was in beide gevallen minder da-n het landelijk gemiddelde: Het per centage ontslag op eigen verzoek: 2,9 voor en 2,1 procent na het in dienst treden van de directeur. De lonen en salarissen resp. voor en na het Bogerd-tijdperk stegen met 18,8 procent respectievelijk 37,4 procent. (Nederlands percentage na de komst van ir. Bogerd: 37,6 pro cent). Met ingang yan 1966 is er. aldus ir. Bogerd, een hypotheekregeling voor verkrijging van eigen wonin gen voor het personeel tot stand gekomen. Er wordt hypotheek ver leend tegen driekwart van de voor het bedrijf zelf geldende rentevoet. Er staat f 2.498.000 aan hypotheek uit. Het personeel kan goederen via de PZEM tegen inkoopsprijs aan schaffen. In 1970 bedroeg de aldus verkregen besparing voor het perso neel ongeveer f 100.000. De geest was goed onder het personeel, aldus ir. Bogerd, tot dat de perspublika- ties, gestart met de za-ak-Stikkelo- rum, een zekere wijziging hierin brachten. (ADVERTENTIE) Of dit onderzoek zal plaatsvinden liangt, zoals bekend, af van de beslis sing die Provinciale Staten van Zeeland in hun maandag beginnende begro- TARIEVEN tingsvergadering zullen nemen. Het PZEM-personeel, verenigd in de amb tenarenbonden ABVA (algemeen) en KABO (katholiek), heeft zich reeds in de vorm van een motie voor een dergelijk onderzoek uitgesproken. De nota van ir. Bogerd behandelt vele aspecten uit onze artikelenserie afzonderlijk. Begonnen wordt met een schets van de kwestie-Stikkelo- rum, waarbij nog eens wordt her haald dat wij naar aanleiding van een persconferentie door het dage lijks bestuur van de n.v. PZEM naar aanleiding van onze berichten daar over reeds hebben gepubliceerd. Nieuwe gezichtspunten levert de nota van ir. Bogerd over deze zaak nJiet op, behalve dit: „Mede gezien de acties die de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland' tegen de bouw van de centrale-Borssele onderneemt, dus ook direct invloed tracht uit te oefenen op de activiteiten van de PZEM, welke deze maatschappij groot nadeel zouden kunnen berok kenen, is een zo op de voorgrond tredende positie (van mevrouw Stikkelorum - red.) in deze vereni ging niet te verenigen met de func tie van de heer Stikkelorum (tech nisch hoofdambtenaar bij de PZEM - red.)". Wij tekenen aan, dat op de persconferentie van het dagelijks bestuur over de kwestie-Stikkelo- rum, alleen de belangen van Hoechst tot de PZEM en omgekeerd in het gedintg zijn gebracht. De nota van ir. Bogerd zegt: „Het personeelsbeleid is er de laatste ja ren op gericht om een rechtvaardig c.q. rechtlijnig beleid te voeren dat voor iedereen geldt. In plaats van op grond van het feit dat iemand b.v. twee jaar op zijn maximum staat hem te promoveren, moet sinds 1964 (de datum waarop de heer Bogerd in dienst trad) het niveau van de man en van zijn functie overeenko men met de hem toe te kennen rang. In bepaalde sectoren, b.v. de administratieve, heeft "dit nogal wat tele ai-stellingen opgeroepen, omdat in deze groep er bepaalde figuren zijn die hun collega's of voorgangers een hogere rang zagen bezetten dan zij momenteel kunnen bereiken. Ten einde voor deze groepen een over gangsregeling te bepalen is door een kleine commissie een zogenaamde regeling „oudere werknemers" opge steld, en met instemming van het georganiseerde overleg, ingevoerd. De regeling geldt voor werknemers van 45 iaar en ouder. Teneinde de objectiviteit in de personeelsbeoordeling te bevorderen is besloten tot het opzetten van een functie-analyse na overleg met het georganiseerd overleg. Deze analyse is momenteel in gang, en wordt uitgevoerd door een commissie uit het personeel met als voorzitter de chef-personeelszaken. Aan de func tie-analyse wordt meegewerkt door een staffunctionaris van de FME. Voor het overige kenmerkt het personeelsbeleid zich in de nadruk die gelegd wordt op het leveren van prestaties. Degene die onder de maat is, aldus ir. Bogerd, krijgt dit te horen. Daarentegen wordt zijn collega die extra prestaties levert, extra beloond door b.v. snellere pro motie of gratificatie. Vervolgens worden de aantallen en percentages van promoties voor en na 1964, toen de nieuwe direc teur in dienst trad, gegeven. In de vijf jaar voor 1964 was het percen tage 14,1 procent van het perso neelsbestand, na 1964 11,92. De ZE- GAM-personeelsleden die door fusie tot het PZEM-personeel werden ge rekend, zijn buiten beschouwing ge laten. „De tarieven zijn sinds 1964 in hoofdzaak in dier voege gewijzigd dat het aantal soorten zoveel moge lijk beperkt is, en dat de vorm er van zo goed mogelijk de werkelijke kostprijs volgt. Voor het huishoudelijk tarief is een uniform vastrecht ingevoerd, met een zogenaamd gestaffeld tarief, dat automatisch wordt verlaagd bij toename van het verbruik door de afnemers. De gemiddelde opbrengst per KWh van de kleinverbruiker is sinds 1963 gedaald van 11,83 cent per KWh tot 8,8 cent per KWh in 1971. Het gemiddelde verbruik per afnemer verdubbelde bijna in de zelfde periode. Bij een geschatte afname van 300 miljoen KWh over 1971 betekent dat aldus ir. Bogerd. „een besparing voor de Zeeuwse bevolking van negen miljoen gulden per jaar". Winst en afschrijvingen bij de PZEM stegen van f 6.636.000 in 1963 tot f 17.014.000 in 1969. De omzet per werknemer steeg in dezelfde periode met 153 procent. De resultaten van de satellietcen trale annex ontziltingsinstallatie in Terneuzen zijn stijgende, aldus ir. Bogerd. „Voor zover na te gaan zal voor 1970 de installatie zonder winst of verlies sluiten. De jsrarproduktie aan water zal moeten worden opge voerd, waardoor de prijs per een heid verder zal dalen". Wat de kerncentrale betreft: „Een 600 MW-eenheid wordt in een re cent studierapport van de Gasunie berekend op 980 gulden per kW". Onze eenheid kost belangrijk min der. Op de prijsbasis van het rapport van de Gasunie zijn, aldus ir. Bo gerd, of worden in Amerika mo menteel verschillende kerncentrales opgedragen". Over de kwestie van de bun-ga- lowbouw te Domburg vindt de lezer elders in dit nummer een afzonder lijke verklaring van ir. Bogerd. (ADVERTENTIE) In het vorige seizoen hébt U kunnen constateren wat «en Bontspecialiste als Dora van de Ven U te bieden had. Dit seizoen overtreffen we ons zelf met een uitgebreide kollektie aan bontsoorten en modellen- Om U een idee te geven: Nerts - Nertskop nertdionk - nerts- f poot -■ nertsrug. Breitschwanzpersioner - persianer - persionerpattes - luipaard - ocelot - babyocelot - oeelotiam - bisamrug - bisambuik - nertsbisam - zobelfeh - hamster whitecoot - veulen - ïndisch lam - boregolam - eurofix - moreno- lam - cumafix - bever. Om geen onesthetische opsomming te krijgen moeten wij wel stoppen, maar laat niets U weerhouden nu in alle rust een kijkje te nemen en U te laten adviseren. TILBURG Heuvelstraat 44 Tel. ]|t» BREDA Cinéstraat 14 Tef. 31014 DEN BOSCH SCHA.ENm.rkt 17 Tel. III» ...een eigen wijnkelder? Kom nou! Wat zou me dat niet kosten. En wie vertelt me bovendien wat goede wijn is. Hoe je 'm moet bewaren. En hoe lang dan wel... Nee, ik zie datzonogniet.Boven- dien...,ik heb er de 1* ruimte niet voor". M J-y 0 Zeker nog geen kennis gemaakt niet Verlinden? }Waar U voor f 25.- per maand bouwt aan uw eigen wijnkelder. Informeert eens bij Vertind.,» naarS deze voordelige en praktische VVijn- Verlinden. sedert 1885 connaisseurs bij uitstek.reserveren zonodiggedu- rerfde 10 jaar na de oogst de door U in overleg met Verlinden geselec teerde wijnen, geheel kosteloos. Ze worden voor U bewaard en opgesla gen en met tedere zorg. Verlinden eigen, opgekweekt. Ook houdt Verlinden U regelmatig op de hoogte wat betreft de i.euwc oogsten, speciale aanbiedingen en uiteraard wat betreft de stand van zaken in Uw groeiende wijnkelder. Als lid van het wijnhuis Verlinden ontvangt U bovendien geregeld het blad "Wijn en Spijs", dat U infor meert over alles wat met wijnen, hun gebruik en tradities te maken heeft. Reserve-Rekening. 10 jaar lang na de oogst beheert Verlinden Uw Kost bare wijn(te)goed. Als Uw (onbe taalde) rentmeester. Zendt hiervoor onderstaande bon in ongefrankeerde envelop aan: G. Verlinden en Zoon N.V. Antwoordnr. 136, 's-Hertogenbosch. Tel. 04100-25051 Telex 50317. WIJN I VERLINDEN Naam Straat Plaats ..Nr. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In zijn nota aan de Raad van Bestuur van de n.v. PZEM legt de directeur van liet energiebedrijf uit, hoe de bouw van zijn bungalow (gespro ken wordt steeds van „prive-wo- ning" ter onderscheiding van de „dienstwoning", welke de heer Bogerd te Middelburg bewoont) tot stand is gekomen. Hieronder volgt het betreffende deel van ir. Bogerds discussienota in extenso. „Aan het dagelijks bestuur heb ik in augustus 1968 meegedeeld dat het in mijn voor nemen lag in Domburg een huis te bouwen met tweeledig doei: het beschikken over een eigen woning voor het geval de dienst woning zou komen te vervallen (ziekte, pensionering of vertrek, uitbreiding kantoor) alsmede een voorlopig semi-permanente bewo ning (zomermaanden, weekenden, vakantie) waarbij de dienstwo ning te Middelburg steeds sterker het karakter krijgt van represen tatie, ontvangen personeelsleden buiten kantooruren, afnemers, re laties enz. Bij de vraag van hypotheek- verlening op basis van de bij de maatschappij geldende regeling was het karakter van „tweede' woning, zij het dat de dienst woning geen eigen woning is een element dat een rol speelde. Mede op grond hiervan is door mij geen aanvraag ingediend. Bij de keuze van de aanne mers, die ook voor PZEM, alsme de voor versohillende werkne mers van de maatschappij wer ken, dan wel gewerkt hebben, heb ik van tevoren het DB op de hoogte gebracht van mijn voorne men tot opdracht. Gezien de bouw activiteiten van PZEM in Zee land is het niet eenvoudig aanne mers te kiezen die nooit voor PZEM werken. Maar ook het verlenen van een opdracht van deze omvang aan een aannemer waarmee ik geen enkele ervaring heb, zou ik niet aandurven, (fir ma van der Stoep is mij onbe kend). Het door mij gestichte pand heeft een inhoud van circa 900 m3, garage en stallen circa 260 m3. Een bouwkostenraming van f. 500.000 ligt daarom wel ver buiten de werkelijkheid, hoewel de unieke ligging en de naar veler oordeel goede architectuur eén hoge verkoopwaarde moge lijk zullen maken. De mogelijkheid tot het verle nen van een vergunning is ge- vra-agd in het najaar van 1968. De bouwvergunning is verleend in maart 1969. Doordat een aan gelande oorspronkelijk bezwaren maakte, dreigde de optie-termijn voor de aankoop van de grond, te weten 1 april 1969, te verlopen Nadat ik door persoonlijke ge sprekken met de betreffende aangelande de bezwaTen kon' overwinnen, werd mij met volle medewerking van de gemeente Domburg en het provinciaal be stuur tijdig de bouwvergunning verleend. Het betreffende bouw terrein is in oppervlakte kleiner dan twee hectaren, doch het ge bied waarin het ligt, is volgens het streekplan bestemd voor vil- labouw. Gezien deze toekomstige bestemming was het mogelijk, ondanks de te geringe oppervlak te, hiervoor „op voorhand" toe stemming tot bouw te verterijgen. Met de bouw is begonnen na jaar 1969 met een overeengeko men bouwtijd van circa zeven maanden. Tengevolge van o.a. slechte weersomstandigheden, an dere grote opdrachten van de hoofdaannemer en andere, is het pand eind augustus 1970 gereed gekomen. Definitieve oplevering en eindafrekening moeten nog plaatsvinden. Hoofdontwerp, architectonische detaillering materiaalkeuze, ter reinindeling enz. is door mij zelf verzorgd. Voor teken-werk is hulp verleend door het bedrijf, alsme de voor die onderdelen waar het geheel dreigde spaak te lopen, te weten siersmeedwerk, terreinver lichting, opruimen terrein plus bouw, aansluiten elektrische appa ratuur. Deze diensten zijn in re kening gebracht volgens de gel dende normen voor wat betreft de uurlonen voor corveewerk, elektricien, smid enz. a f 9.52 plus 12 proeent BTW, voor het tekenwerk a f 11,60 plus BTW -Vervoerskosten tegen de daar voor geldende tarieven voor het personeel. Verzoek voor het op zo kort moge lijke termijn gereedmaken van de voor mij bestemde nota's is door mij gedaan eind oktober begin november. Midden novem ber heb ik dit nog eens schrifte lijk doorgegeven. Het opmaken van nota's vergt vaker een lange re termijn, te meer daar het niet ongebruikelijk is, dat gewacht wordt tot het betreffende werk gereed is. Voor de aansluiting van gas en elektriciteit is op mijn verzoek door het DB toege staan dit te laten uitvoeren tegen de standaardvergoeding. Ener zijds betekent dit een voor-inves tering, (zie toekomstige bestem ming) anderzijds een zo gunstig mogelijk tracé voor de combina tie met andere afnemers. Tenslot te zij nog vermeld dat voor ter reinafscheiding etc. oude, zoge naamde „netpalen" zijn gebruikt. Naar schatting vier jaar gele den is opdracht gegeven de uit liet net komende palen af te voe ren, daar hiervoor geen emplooi meer is. Deze opdracht werd ge geven naar aanleiding van een door de nettendienst aangevraagd krediet van f. 30.000 voor een opslagterrein voor deze palen, welk krediet door mij niet werd gesteund op vorengemelde gron den. Alle kosten voor verwijde ren, transport, opzagen etc. van genoemde palen zijn aan mij in rekening gebracht. Vorengenoemde opsomming is in verband met de belangstelling die er sinds de perspublicaties voor dit onderwerp bestaat, zo volledig mogelijk opgesteld". Al dus de volledige verklaring van ir. Bogerd over de bouw van zijn bungalow te Domburg. DEN HAAG (ANP) Minister Den Toom van Defensie heeft in de Tweede Kamer meegedeeld dat de scheepswerven NDSM te Amster dam en De Schelde te Vlissingen aanzienlijke verliezen hebben gele den bij de bouw van vier fregatten voor de koninklijke marine. Alhoe wel formeel geen rechtsgrond be staat voor een tegemoetkoming is toch aan de Kamer voorgesteld op de defensiebegroting 1969 een post van 1,8 miljoen gulden op te nemen ter uitkering van de werven als compensatie van de gestegen loon kosten ten tijde van de bouw van de fregatten. De NDSM bouwde de fregatten „Van Speijk" en „Tjerk Hiddes", en De Schelde de „Van Galen" en „Van Nes". Minister Den Toom heeft meegedeeld, dat de onverplichte uit kering slechts een klein deel beloopt van het door de werven op het bouwcontract geleden verlies. Met zowel de mininstr mr- Nelis- sen van Economische Zateen en dr. Wi-tteveen van Financiën aldus de algemene rekenkamer is uitvoerig overleg gepleegd, aldus minister Den Toom-

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3