Trico Noble doet het zonder ploegleider AXEL BLIJ MET GELIJK SPEL TEGEN GASTEL Piet Kleine snel op 3000 meter in Amsterdam Middelburg moet van Geldrop winnen Tweede zaak motief 7% 7-8% 71/2% 8% Algemene Bank Nederland Voetbalstrijd tussen KNWU- juryleden Verbaasd Klachten ROSEWALL EN SMITH NOG ONGESLAGEN T Ook hekken Zwitserland in Hartman gaf licentie terug Kacani nieuwe coach Tsjechoslowakije spaardeposito - twee jaar opzegging spaardeposito met oplopende rente - twee tot vier jaar opzegging spaardeposito - drie jaar vast spaardeposito - vier of vijf jaar vast Uw geld floreert ook bij kortere opzegtermijnen: de rente bedraagt dan 41/2 tot 6% bij de ABN. VRIJDAG 11 DECEMBER 1970 FRANS VAN TURENHOUT: „GEEN TRAP NAGEVEN" (Van onze medewerker) ST.-WILLEBRORD Zaterdag aanstaande zullen de Brabantse ju ryleden van de KNWIJ voetballen tegen hun Zeeuwsche collega's. De wedstrijd wordt gespeeld op het Rood-Wit terrein in St.-Willebrord en begint om zes uur. Er zal met kunstlicht worden gevoetbald. De Zeeuwen hooiden hun opstel ling nog geheim. Wel is uitgelekt dat de oud-Terneuzer voetballer Dooms zal worden opgesteld. Bij de Brabanders zullen worden opgesteld de volgende spelers: Chris Delbres- sine, Sjors van de Ende, Mart. van Tilburg, J. Kieboom, H. van der Steen, Jef Roevers, R. Capentier, Pr. van den Elshout, G. v. Beers, H. Tuk, W. van Gelder, A. Hulshof, P. Dubbeldam. Als wisselspelers zijn aangewezen de beide consuls, de heer C. Brouwers voor de Brabantse ploeg en de heer B. IJzebaart voor de Zeeuwsche ploeg. De leiding is in handen van oud-wielrenners. (Van onze sportredatie) AARDENBURG/ GOES Een advertentie uit onze krant van gisteren„Jo de Rood biedt u deze week geen wekamines aan, maar toch wel een enorm opwekkend middel in de vorm van een grootse aanbieding." De advertentie gaat verder met de aankondiging van een aanbieding van kop en schotel. Zo op het oog lijkt het dus dat de ex-prof uit Goes het zich niet aantrekt. Maar niets is minder waar. Jo de Roo was zeer som ber gestemd, toen wij gisteren bij hem waren. Anders is hij ook niet bepaald spraakzaam, maar nu gaf hij korte, zakelijke antwoorden, terwijl zijn ogen de bezoeker argwanend taxeer den. Het gesprek ging over zijn „stoppen" als ploegleider van Trico Noble. Zonder een woord te reppen over de aangeteken de brief, die hij van Frans van Turenhout had gehad, hield hij vast aan de officiële lezing, dat hij wegens het openen van een tweede zaak volgend jaar geen tijd liad een wielerploeg te leiden. Verder niets. Frans van Turenhout, die zelf als ploegleider zal fungeren als Trico Noble toestemming van de KNWU krijgt in het buitenland te starten. (Van onze sportredactie) BREDA/TERNEUZEN. „We missen alleen Gans, die voorlopig geschorst is wegens wangedrag tijdens de wedstrijd tegen Vlissingen. Voor de rest komen we met het standaardteam binnen de lijnen," al dus Axel-secretaris Van der Velde aan de vooravond van de belang rijke ontmoeting tegen het sterk spelende SC Gastel, ongetwijfeld het topduel in de tweede klas B. Bij een overwinning van SC Gastel raakt de Zeeuwse formatie de aansluiting met koploper Louga kwijt. Van der Velde: „Krachtsverschil is er bijna niet tussen beide teams. We weten dat SC Gastel verdedigend sterk speelt en het vooral van snelle doorbraken moet hebben. Dat hebben we in de eerste wedstrijd kun nen zien. Toen verloren we net met 2—1. Met een gelijk spel zal ik al dik tevreden zijn." Er staat in de tweede klasse B nog een belangrijke wedstrijd op het programma. Het duel om de bezetting van de weinig aantrekke lijke voorlaatste plaats, waaraan te vens de degradatie verbonden is. Bavel en Terneuzen vechten er zon dag voor om verder van deze plaats verwijderd te raken. Bavel-secreta- ris Jansen hierover: „Gemakkelijk zal het niet worden voor ons. Ter- neuzen is een sterke tegenstander, die evenals Bavel niet in de onder ste regionen thuishoort. Bavel heeft veel peoh gehad in het begin van de competitie. Dat is de belangrijkste oorzaak zaak van het feit dat weer zo slecht voor staan. Steeds in de laatste fase van de wedstrijd verliezen met een doelpunt verschil is sneu. Maar de sfeer in het elftal is geweldig. We hebben bovendien een goede kern van vijftien spelers voor het eerste team, zodat ook dat geen probleem geeft. Bavel is zondag dan ook lang niet kansloos". Kansloos is wel NSV, dat eenzaam onderaan staat. Voor de Nispense ploeg wordt de situatie zondag nog hopelozer, want tegen Vlissingen is het kansloos. Longa kan zijn leiders positie versterken ten koste van het Waalwijkse RWB. Rood Wit - RKTW en MOC - RKWU zijn twee ontmoetingen tuusen gelijk waardige tegenstanders. In de eerste klasse E zou het een bijzonder goede dag kunnen worden voor TSC. De ploeg van trainer Vermunt krijgt het op te nemen met TOP, en dat moet een overwinning kunnen opleveren. Het zou een bij zonder kostbare zege kunnen zijn als de beide koplopers DESK en Sparta '25 tot een puntenverdeling komen en dat behoort niet tot de onmogelijkheden. De spanning in de eerste klas E zou er alleen maar door vergroot worden. Middelburg kan zich verzekeren van een stevige middenmootplaats, maar dan zal het toch eerst het op, papier sterkere Geldrop moeten verslaan. Middel burg heeft in elk geval al bewezen veel beter te draaien dan vorig sei zoen. In de derde klasse C gaat RAC rechtstreeks op het kampioenschap af. De Rijenaren hebben reeds een comfortabele voorsprong van vijf punten verzameld op naaste belager Gilze en maar liefst zes punten op nummer drie Dongen. Na zondag zal er waarschijnlijk weinig veranderd zijn aan de kop van de ranglijst. Het is niet te verwachten dat RAC een fout maakt tegen het zwakkere Boeimeer, terwijl Gilze en Dongen sterk favoriet zijn tegen respectie velijk Baardwijk en Uno Animo. Voor de bezetting van de degrada tieplaats is van belang de ontmoe- ting tussen Zundert en Madese Boys. Wellicht kan Zundert het ter reinvoordeel uitbuiten. In de derde klas D staan interes sante wedstrijden op het programma tussen Vogelwaarde en DOSKO, De Schutters - HW'24 en RCS - Honte- nisse. In de vierde klasse F zijn alle teams aan elkaar gewaagd. Met uit zondering dan van Riel, WE en Chaam, die in de onderste regionen verblijven. Het restant van de teams behoort nog steeds tot de potentiële kanshebbers op de titel. Het best staat de kersverse vierdeklasser Be Ready ervoor. De ploeg uit Hank, debuterend in de vierde klasse ama teurs doet het voortreffelijk. Het kan ook na zondag lijstaanvoerder blijven, want het heeft de beste winstkansen tegen Waspik. Advendo - UVV'40, Beek Vooruit - SCO, zijn ontmoetingen waarin de verliezers de aansluiting met de top gaan kwijt raken. Virtus en Internos zul len zich handhaven in de voorste li' nies, door respectievelijk Riel en het onderaan de ranglijst bengelende Chaam te verslaan. Vormeer staat er uitstekend voor in de vierde klasse G. Het kan zijn leidende positie zondag weer verste vigen als het Grenswachters, dat zwakker geacht mag worden, op af stand houdt. BSC en Steenbergen moeten winnen om niet te ver ach terop Vosmeer te raken. Tegen VES'35 en het laag geklasseerde Ou demolen zullen deze teams waar schijnlijk geen fout maken. In de vierde klasse H ontmoet debutant Zeelandia Noormannen en de uitslag zal niet ver van een puntenverdeling afliggen. Voorts staan in deze klas op het program ma de ontmoetingen Steen - Oost burg, Sluiskil - Hansweertse Boys, Clinge - Biervliet, Koewacht - Wal- oheren en Corn Boys - Zierikzee. Axel-secretaris v. d. Velden: „We zijn al blij met een gelijk spel tegen SC Gastel. Een aardige bijzonderheid is nu dat Jo de Roo anderhalve maand geleden, toen wij hem bezochten omdat de ploeg van Trico Noble, definitief was samengesteld, al ver telde dat hij die tweede zaak ging kopen. Toen had hij het helemaal niet over een mogelijk stoppen als ploegleider. Hij praatte zelfs voor zijn doen erg enthousiast over de nieuwe coureurs.en over de kleuren waarin zijn ploeg zich zou presente ren in het nieuwe seizoen. Het is duidelijk dat de gebroeders Van Turenhout deze zaak met de mantel der liefde willen bedekken. Naai- aanleiding van de geruchten tijdens de St. Nicolaas-cross van Theo Middelkamp_ en de wekelijkse wintertrainimgen in het Axelse bos, waar enkele vaders van coureurs fel van leer gingen tegen het aanblijven van Jo de Roo als ploegleider na de geruchtmakende affaire met de we kamines, gaf Frans van Turenhout, de sponsor van de Zeeuwsch-Vlaam' se amateurformatie, toe dat er iets aan gedaan werd. Hij wilde ook wel zeggen dat er een aangetekende brief naar Jo de Roo onderweg was. Verder onthield Frans van Turen hout zich van commentaar, omdat hij, naar zijn zeggen, eerst contact wilde hebben met Jo de Roo. Gis termorgen zei Frans van Turenhout in zijn kantoor te Aardenburg, met zijn broer Gerard als aandachtig toehoorder: „Jo heeft mij gisteren gebeld met de mededeling dat hij in de toekomst geen kans meer ziet het ploegleidersehap naar behoren te vervullen. Dit in verband met het feit dat hij binnenkort een tweede zaak in Goes zou openen". Of dit de echte reden was wilde Van Turen hout niet zeggen. Maar de opmer king: „Ik wil niemand geen trap nageven, zo ben ik niet" sprak boekdelen. Teleurgesteld was Frans van Tu renhout wel. „Ik ben teleurgesteld omdat we hadden gedacht met Jo de Roo een ploegleider aangetrokken te hebben in de grootte van een Piet Liebregts en een Herman Krott. Een ploegleider vooral, die zelfstandig kon werken, omdat de fabriek steeds meer tijd van mij en mijn broer gaat vragen". Door deze teleurstelling zijn tweede binnen korte tijd na de af faire met Curt Vyt'h is Frans van Turenhout niet van plan om nog een ploegleider aan te stellen. „Ik be twijfel dat ik er nog een neem", zei een bijna verdrietige Van Turen hout. „Ik ga er namelijk van uit dat ik in mijn ploeg drie jongens heb, die weten wat koersen i3. Ad Duy- ker, Sjef van de Burgh en Grant Thomas moeten toch in staat zijn de jongeren van de ploeg in de koers een beetje leiding te geven. Ik heb wed in mijn hoofd om een wijd en zijd goed bekend staande prof, die er deze winter niet in slaagt een contract te krijgen, de jongens te Jo de Roo: Bedanken vanwege tweede zaak. Bij het aanvaarden van bet ploegleiderschap was het beginnen van een tweede zaak echter al bekend laten begeleiden. Begrijp me goed, niet als ploegleider, maar dus als begeleider". Frans van Turenhout denkt daarbij waarschijnlijk aan fi guren als Wim Dubois, Cees Rent meester of Rinus Hoogerland, al noemde hij de namen gistermorgen niet. „Ach", zei van Turenhout berus tend, „ik heb weer leergeld betaald. Ik vind het trouwens op het ogen blik helemaal een rommeltje in de wielersport. Neem nu maar dat ge harrewar met die clubs in Zeeland. Ze moeten niet alles in de kranten laten zetten, maar eerst eens als volwassen ménsen om een tafel gaan zitten, en de zaken eens goed uit praten". AMSTERDAM (ANP) De 19- jarige Piet Kleine uit Hollandsche- veld heeft opnieuw aan de poort van de nationale kernploeg geklopt, want tijdens de eerste dag van de interna tionale jeugdwedstrijden op de Jaap Edenbaan te Amsterdam, verbeterde Kleine op de eerste dag het een jaar oude baanrecord van Arie Eriks op de 3000 meter met liefst 4,5 seconde en bracht het op 4.36.0. Coach Egbert van het Oever, die had aangekondigd dat het baanrecord van Eriks eraan zou gaan, liet Kleine vertrekken op een schema van 4.40.0, maar op de helft van de afstand was Kleine al drie seconden op zijn schema voor geraakt. Niet eens helemaal leeg ge- (ADVERTENTIE) Pr va hc •f öfitseernu nde >ge rente bij de ABN reden ging hij tenslotte met zijn gro te winst over de finish. Kleine, dje vorig seizoen in Inzeil al een keer 4.23.0 had gereden nam op slag de leiding in het klassement voor Olof, in 41,1 winnaar van de 500 meter, en de Australiër Coates, die met 42,2 zijn persoonlijk record op die afstand verbeterde. Deze Coates werd op de 3000 meter tweede in 4.45.8 en ging daarmee in het klas sement Johnnie Olof (met 4.47.7 vier de op de lange afstand) voorbij. Bij de junioren A ontbrak aan Ne derlandse zijde alleen Jos Valentijn, die na een lichte griepaanval werd gespaard. Maar Valentijn zal wel vanmiddag zijn plaats innemen in de jeugdploeg, die dan naar Oost-Ber- lijn vertrekt voor de wedstrijden om de Dynamo cup. Bij de junioren B, waarin buitenlanders in de achter hoede terechtkwamen, staan Jan Heida en Wils Plug eenzaam aan de kop. Plug won de 500 meter in 41,1 voor Heida (44,00), op de 1500 meter was Heida net zoveel sneller (2.16,6 - 2.19,4) dan Plug om met miniem ver schil de leiding in het klassement te kunnen nemen89.533 voor Heida tegen 89.567 voor Plug. Klassement na de eerste dag1. Kleine 88.700 punten, 2. Coates 89.833, 3. Olof 90.050, 4. Van Gelder 91.867, 5. Vriend 91.900, 6. Hampton 94.550, 7. Jonkman 94.733, 8. Kroes 94.983, 9. Ferwerda 95.383, 10. Langereis 95.400, 20. Schwaiger (W.-Dld.) 99.267, 21. Mayer (W.-Dld.) 99.483. BERN (ANP) De Zwitserse club Bellinzona, uitkomend in de hoogste klasse, zal rond 't speelveld een hoog hek aan moeten brengen. Dit gebeurt op bevel van de nationale voetbal bond naar aanleiding van ongeregeld heden tijdens de wedstrijd tegen FC Zttrich op 27 september. Toeschou wers vielen toen de scheidsrechter en de grensrechters aan. Het is voor de eerste maal in de historie van het Zwitserse voetbal dat een hek rond het speelterrein verplicht wordt ge steld. In het vervolg zal Bellinzona voor de veiligheid van het arbitrale trio verantwoordelijk zijn, totdat men de trein heeft genomen in het plaatse lijke station. Ook moet Bellinzona 1000 franc (ongeveer 850 gulden) boete betalen en zowel aan de be trokken scheidsrechter als aan een van de grensrechters 100 frainc (on geveer 85 gulden) schadeloosstelling uitkeren. geen ploegleider hebben. Zo had Frans van Turenhout gistermorgen een uitnodiging op zijn bureau lig gen om met een ploeg van zes coureurs deel te nemen aan de Ron de van Belgisch Luxemburg, die van I tot en met 5 juli wordt verreden. Nogmaals, ik denk dat ik geen ploegleider aanstel. Die heb ik in feite niet nodig, omdat wij volgend jaar toch Olympia's Toer niet rijden. En als ik van de KNWU naar de Ronde van Belgisch Luxemburg mag, dan kan ik altijd nog zelf meegaan. Die paar dagen kan ik er wel tussenuit", aldus Frans van Tu renhout. De renners van Trico Noble zullen er overigens niet de dupe van wor den, dat zij volgend wegseizoen Van Turenhout was overigens zeer verbaasd dat de klachten van ouders van renners onze redactie wel had den bereikt, en hem of zijn broer niet. „Ik snap die mensen niet. Als ze bezwaren hebben, dan kunnen ze me toch bellen. Dat is niet zoveel moeite, dacht ik. Ik had ze dan kunnen vertellen dat we de renners meestal voor het begin van het sei zoen een stencil laten tekenen waar in als eerste punt is opgenomen, dat een van onze renners, die wordt betrapt op het gebruik van doping er gelijk uitvliegt. Wij houden ons niet met zulke praktijken op". ROB VAN DEÜRSEN TOKIO (ANP) Ken Rosewall en Stan Smith zijn na drie ronden in het internationaal tennistoernooi in To kio nog ongeslagen. Rosewall had donderdag geen enkele moeite met Arthur Ashe, die sukkelt met een blessure aan zijn linkerenkel. Hij versloeg de Amerikaan in twee seis: 6—3, 6—4. Stan Smith die in de eerste ronde op verrassende wijze afrekende met Rod Laver had drie sets nodig (61, 56. 61) tegen Zelijko Franulovic. De Zuidslaviër had in de eerste en de derde set nauwelijks verweer te gen de striemende serves en het ster ke net spel van Smith. DEN HAAG (ANP) Bokspromo- tor Gerard Hartman uit Capelle aan de IJssel heeft de Nederlandse Boks Bond zijn licentie teruggegeven. In een brief aan het hoofdbestuur zet hij de redenen van zijn besluit uiteen, waarvan de voornaamste zijn: de wedstrijdresultaten, ontevreden heid over de medewerking van het bondsbestuur in kwesties die het be- roepsboksen aangaan en het feit dat de bond. volgens Hartman, „zichtbaar onderscheid" maakt tussen de ver schillende promotors inzake het toe- ke-nen van wedstrijden. Hartman sluit de mogelijkheid van terugkeer in de „arena" niet uit: „In dien de verschillende toezeggingen en beloften aan de diverse promotors, in het afgelopen jaar door de NBB gedaan, worden verwezenlijkt, zal ik me naar alle waarschijnlijkheid weer beschikbaar stellen, mits daar ook van bondszijde belangstelling voor bestaat". PRAAG (AP) Ladislaw Kacani, oud-international, is benoemd tot coach van het nationale Tsjechoslo- waakse voetbalelftal. Hij vervangt daarmee Jozef Marko, die in septem ber op nonactief was gesteld omdat het elftal in Mexico bij de wereld kampioenschappen zo pover voor de dag was gekomen. Het presidium van het centrale co mité van de Tsjechoslowaakse bond voor lichamelijke ontwikkeling heeft voorts een bestuur van 14 leden van de Tsjechoslowaakse voetbalbond be noemd, met als voorzitter luitenant kolonel Twaroska. ■fel

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 15