MEN MOET MEER OBJECTIEF ZIJN Eén sterke Zeeuwse club Terneuzense Boys heeft kans op puntenverdeling RESERVES VAN SWIFT TEGEN ZUIDWESTERS SCHOONDUKE IN LIFT Micro-korfbalcompetitie Na overwinning op Domburg fGQie<° ?i*w<a«ÉP? UlKS QiZiéP! Ggw/trwo foy T €€R*re VISMAAL VZWSTSK» LINDENBERGH BIJ THEO MIDDELKAMP Bevelanders kans op eerste zege AN/n GffiPPl GUOe. DAM PBJP6 <5*0 K KcrFFefc IK». GEPOLST OPEN GEVECHT WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 UDEN Jan van Stee neemt zondag afscheid. De gebruikelijke enveloppe met inhoud, en mis schien nog wat meer erelid maatschap? zullen dat begelei den. Van Stee gaat weg als voor zitter van Theo Middelkamp met pijtn in het hart. Toch heeft dat afscheid hem er niet van weerhou den tegenover ons zijn vaak scher pe visie te geven over de huidige ontwikkelingen in de Zeeuwse wielrennerij. Van Stee ziet het zo: „Ik betreur het dat de activiteiten van de met zoveel bravour en suc ces opererende jeugdcommissie dreigen te verzanden in menings verschillen tussen de zogenaamde leidende figuren in de Zeeuwse wielersport. Want kennelijk weet niemand van de buitenstaanders meer hoe het reilt en zeilt. Dat is een ontwikkeling, die ik zeer sterk betreur. Ten tweede zou ik willen stellen dat, als men de zaak objec tief wil bekijken en het verstand meer laat werken dan het gevoel, men de huidige ontwikkeling en de gevolgen daarvan een andere wending zou geven. Die wending zou volgens mij persoonlijk kun nen zijn één sterke Zeeuwse wie lervereniging met een werlcgroep of een sub-bestuur in Zeeuwsch- Vlaanderen. waarvan dan ook eventueel een of meerdere perso nen in het dagelijks bestuur zou den kunnen zitten. En dit, waarbij ik op het moment de autonome vereniging" ..Erop en Erover" niet zou willen wegdenken. De nood zaak van een specifiek Zeeuwsch- Vlaamse wielervereniging zie ik namelijk niet. En die is volgens mij ook nog nooit aangetoond. Tenminste als men met redelijke eisen en voorstellen komt De Zeeuwse wielersport heeft geen behoefte aan een Zeeuwsch- Vlaamse wielervereniging, nee. de wielrennerij in Zeeland heeft be hoefte aan jong en nieuw bestuurlijk talent. Trouwens ook bij de renners, want de image van Zeeland als wieierorovincie wordt nog immer gedragen door Jo de Roo en Piet Rentmeester. En is dat bestuurlijk talent gevonden, dan kunnen de jongeren door wat te presteren, de meningen van de ou dere getrouwen en gedienden op niveau weerleggen. Maar laat ik er van uitgaan, dat die Zeeuwsch- Vlaamse wielervereniging er komt Is dat het geval, dan wens ik de club alle succes toe dat nodig en mogelijk is. Gewoon omdat ver deeldheid meer kapot maakt en meer krachtsverspilling is, dan het leiden van een vereniging Ik zou er bij willen zeggen, dat men als het doorgaat in Zeeuwsch- Vlaandereo moei oppassen voor verdeeldheid van mening" Tot zover -Tan van Stee over de ontwikkeling in de Zeeuwse wie lersport, waarbij hij een duidelijke aanval doet op de plannen van Jan Dieleman en Ab den Doelder om te komen tot een sterke Zeeüwsch- Vlaamse wielerclub. Jan van Stee heeft natuurlijk ook wensen. En de voornaamste daarvan is wel „Ik zou verdomd graag zien dat de Ronde van Midden-Zeeland wat meer allure krijgt, omdat, zoals het dit seizoen was geregeld, het uit draaide op een ontluisterd evene ment. Sportief gezien was het een goede koers, maar wat er omheen hing viel tegen. Met een betere voorbereiding is er veel van te maken. Zoals afgelopen keer ging het niet. want in drie weken tijd zet je geen klassieker in elkaar". (Van onze medewerker) BREDA In de zaterdagcompeti tie van de KNVB staan de leidende clubs voor moeilijke uitwedstrijden. In de derde klas getdt dat voor Wit Zwart, dat naar Oosterhout moet, voor de returnwzdstrijd tegen BVC. In Capelle speelden beide clubs ge lijk. Nu de Oosterhouters op de laatste plaats staan willen ze zeker een goed resi; taat bereiken. Dintel- oord heeft ook een lastige tegen- VAN STEE: „NU GELEGENHEID ME MET LENGTES TE KLOPPEN' (Van onze sportredactie) UDEN. Jan van Stee, de man die de wielervereniging Theo Mid delkamp twee keer uit de goot raapte, zal zondag in De Caisson voor de laatste maal de voorzittershamer hanteren. Hij stopt ermee. Niet door ruzie of iets dergelijks, maar omdat zijn baan als commercieel directeur van een vleeswarenfabriek hem een half jaar geleden noopte naar Uden (midden in Brabant) te verhuizen. Met hem stopt ook pert- ningmeest Ben Mulder, die echter niet verloren gaat voor de Zeeuwse wielersport. Jan van Stee wel, en dat is een groot verlies. Koele reke naar Van Stee heeft immers al vaak bewezen juist-in moeilijke tijden paniek te kunnen afwenden. En Theo Middelkamp verkeert een beetje in paniek. De stroomversnelling, waar de Zeeuwse wielersport zich op dit moment in bevindt, vereist een sterke man. Met Jan van Stee en Ben Mulder verliest Theo Middelkamp er twee, en de rest van het bestuur is er nog niet uitgekomen wie het roer na zondag zal moeten overnemen. In zijn riante huis in Uden, waar een houtvuur voor dat speciale sfeertje zorgt, wat draaiend in een fel-oranje stoel, zegt Jan van Stee krachtig „ja", op de vraag of zijn afscheid definitief is. Het simpele „ja" wordt even later verklaard met: „Ik stop er mee, omdat het leiden van een Zeeuwse wielerclub vanuit Uden bijna onmogelijk is. Let wel, bijna onmogelijk. Ze heb ben tegen me gezegd: „Ach, blijf toch voorzitter. Het loopt zo toch ook. En het liep inderdaad. Maar men ziet niet wat voor opofferingen ik me moet getroosten om het te laten lopen. Voor iedere vergadering was ik buiten de tijd van vergade ren bij voorbaat al vier uur kwijt aan reizen. En we hadden veel ver gaderingen. Zeker een in de drie weken. Nu kon ik het wel eens combineren met mijn werk. maar dat ging ook niet altijd. Aan de andere kant had het ook wel zijn voordelen om zo ver weg te wonen. Ik kon nu de grote lijnen volgen zonder me aan de kleinigheden te storen. Met kleinigheden bedoel ik dingen, waarvoor je in eerste instan tie in de auto wil springen om het te regelen of om compromissen te zoeken, maar die achteraf achter haald blijken te worden. Nu blijkt vaak dat door niet in de auto te springen het resultaat ook niet min der is, dan wanneer ik het wel zou doen. De afstand tot Zeeland relati veert voor mij op dit punt". Toch heeft Jan van Stee, - en dat ondanks de voordelen besloten te stoppen. Waarom? Jan van Stee: „Mijn huidige functie eist mij voor meer dan honderd procent op. En de weinige vrije tijd, die dan over schiet breng ik graag in mijn gezin door. Al vind ik het ontzettend jammer dat ik nu de laatste hobby, die ik had, moet prijsgeven. Het is te meer beroerd om op dit moment tegen Middelkamp „nee" te moeten zeg gen, omdat we een problematische tijd tegemoet gaan. En Mulder valt ook al weg. In feite komt alles tegelijk, en dat is altijd moeilijk". Zondag komt het bestuur van Theo Middelkamp niet met een kandidaat voor het voorzitterschap. Al zijn er wel veel mensen gepolst. Leden van de wielervereniging hebben zelfs mensen gevraagd zonder dat het be- stuur ergens van wist. Ad de Rid der, de sportambtenaar van Goes, is bijvoorbeeld aangezocht. De Ridder (Van onze sportmedewerker) GOES Hams Lindenbergh, leraar lichamelijke opvoeding aan de LTS in Goes heeft zich bereid verklaard om zitting te nemen in de sportcom- missie van de RTC „Theo Middel kamp" Lindenbergh, die dit jaar voor de jeugdcompetitie Wielerbe- langen Zeeland baanbrekend werk heeft verricht, zal bij „Theo Middel kamp" speciaal de jeugdzaken gaan behartigen. Door de toetreding van Linden bergh kan de R.T.C. „Theo Middel kamp" reeds vanaf 1 januari jeugd leden aantrekken. Ook het bestuurs lid mejuffrouw Mattie Schijf gaat zich in de toekomst bezig houden met de opleiding van de wieler- jeugd Zij volgt momenteel een cur sus jeugdwielrenleidster in 's Herto genbosch. bleek niet te kunnen toehappen, om dat hij met een reorganisatie van zijn werk zit. Verder werd Kees Moerman, de oud-wielrenner van Vlissingen, gepolst. Maar hij achtte zich niet de meest geschikte per soon. Jan van Stee: „Er zijn nog veel meer mensen gevraagd, maar allemaal hadden ze wel iets waar door het niet ging. Dus het bestuur heeft zondag geen kandidaat. En dat ondanks alle inspanningen en moei te, die gedaan zijn om er een te vinden. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat er geen geschikte kandi daat is. Het kan goed zijn dat wij de verkeerde mensen hebben ge vraagd. Want er moet in Zeeland toch iemand te vinden zijn die Theo Middelkamp kan en wil leiden". Jan van Stee heeft trouwens wel wat eisen waar een goede voorzitter aan moet voldoen. „Hij moet organi satorisch goed zijn, zakelijk goed zijn, inventief zijn, en leiding kun nen geven. In feite zoeken we dus een dui zendpoot. Maar dat diet elk bedrijf in deze tijd ook. Een voorzitter moet niet alleen kunnen dirigeren, maar ook zelf kunnen helpen bij de uit voering van de plannen. Luister, je zult van mij niet horen dat ik een goede voorzitter ben geweest. Ik zie bijvoorbeeld echt wel in. dat we het afgelopen jaar meer hadden moeten doen dan gebeurd is. De uitbouw, die we hebben gehad na de zware jaarvergadering van 1968. is niet met dezelfde kracht voortgezet. Met wat meer mankracht en de juiste mensen op de juiste plaats had Mid delkamp een nog verdere uitbouw moeten beleven. Maar door te wei nig mensen hebben we het dit sei zoen veel te druk gehad met de uitzendingen. Dat alleen al waren er 22. Als je daar mee bezig bent kom je zo moeilijk aan andere dingen toe. Zelf voel ik bijvoorbeeld als een groot gemis dat ik te weinig op de Zeeuwse koersen ben geweest. Dat is niet noodzakelijk voor een voorritter van Theo Middelkamp, maar wel voor de uitbouw van relaties en voor het aanhalen van de banden binnen de wieler sport". Jan van Stee, niet-roker en vader van twee kinderen, die bij elkaar vijf jaar voorzitter van Theo Mid delkamp was, wordt wel eens ver weten dat hij de man was, die via intriges zijn doel wilde bereiken. Verbaasde Jan van Stee: „ik"? Hoe komen zé daar bij. Wat zouden intriges kunnen zijn? De zaak met „Erop en Erover" was geen intrige. Op een bepaald moment zijn we Jan van Stee: „Er moet hier toch wel iemand zijn om mijn taak over te nemen." Ben Mulder, Jan Grimminck en ik naar Aardenburg gegaan. We heb ben daar gepraat met het hele be stuur van „Erop en Erover". Na dat gesprek gingen we als de beste vrienden uit elkaar. En je verwacht dan dat de afspraken worden nage komen. Gebeurt dat niet. dan zal ik de laatste zijn, die zal zeggen dat we net moeten doen of onze neus bloedt. Dan ben ik inderdaad in staat iemand uit zijn tent te lokken. Maar dat is iets anders dan een intrige. Ik zou echt niet weten wan neer ik bewust via een intrige heb getracht mijn doel te bereiken. Ik houd helemaal niet van gemeen spel. Ik meen zelfs te mogen stellen dat ik vrij recht door zee ga. Ik houd van een open gevecht. Daar genie tik van, maar intrigesneen". Toch beseft ook Jan van Stee dat hij in die vijf jaar vijanden heeft gekregen. Van Stee: „Dat is een logische zaak. In een dergelijk gemêleerd gezelschap krijg je vijan den. Alle maatregelen, die je als bestuur neemt, zijn nu eenmaal niet voor iedereen even sympathiek. Maar daarbij hebben we steeds het belang van de wielervereniging Theo Middelkamp voor ogen gehou den. En via Middelkamp het belang van de Zeeuwse wielersport. En als men vindt dat ik aan die belangen op onjuiste wijze een steentje zou hebben bijgedragen, dan heeft men na zondag de gelegenheid om mij met lengtes te kloppen. Maar tot op dit moment geeft iedereen niet thuis....." ROB VAN DEURSEN (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse microcompetitie, korfbal kunnen en kele belangrijke uitslagen worden verwacht. In de eerste klas A komt Swift H voor het eerst in het veld, meteen in een sleutelwedstrijd tegen Zuidwesters I. Hoewel te verwach ten is dat de punten naar Zuidwes ters gaan is een verrassing niet uit gesloten. En dat zou de competitie zeer interessant maken. In de eerste klas B neemt Swift III het op tegen Togo I. Beide ploegen zijn van de zelfde sterkte, maar de Middelbur gers verdedigen erg goed. Een klei ne overwinning voor Swift zou niet verbazen. In de tweede klas A komen de twee nog zonder puntenverlies zijn de ploegen in heit veld. Animo III en Stormvogels I hebben beide één wedstrijd gewonnen, terwijl de hele concurrentie reeds verliespunten TERNEUZEN Er gaat in de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland geen week voorbij of er staan wel een of meer toppers op het pro gramma. De laatste weken is daar steeds RIA wel op een of andere manier bij betrokken. De ploeg uit Westdorpe kwam daar steeds zonder kleercsheuren af en het is daarom te verwachten, dat het Aardenburg-be- zoek aan Westdorpe wel geen roet in het eten zal gooien. Op puntenverlies van Domburg en Hoofdplaat hoeft nauwelijks gere kend te worden. Domburg ontvangt Renesse. De Domburgers zullen de 31 nederlaag in Schoondijke in middels wel te boven zijn. Renesse mag zich dan ook niet veel illusies maken. Voor hoofdplaat geldt eigen lijk hetzelfde. Hulsterloo zelfs niet op eigen veld mag niet in staat geacht worden om Hoofdplaat een voet dwars te zetten. Aan de kop van de ranglijst zal er dan ook niet veel veranderen. Daarentegen is er aan de staart van alles mogelijk. Een kansloos Schoondijke is na de 31 zege op Domburg ineens een tegenstander van formaat. IJzendij- ke zal daar na zondag van mee kunen praten. De uitslag van het belangrijke duel zal niet ver van een puntenverdeling blijven. DPS zou hiervan (en van een eventuele nederlaag van Hulsterloo) kunnen profiteren. De Burghse ploeg wacht op eigen veld de strijd tegen Philip pine. Niet direct van belang, maar toch wel interessant is de Zuidbeveland- se derby Lewedorpse Boys - Luctor. De wedstrijd in Heinkenszand ging voor de Boys met 21 verloren. Een revanche is het meest waarschijnlij ke. Voor de eerste plaats is Luctor een beetje te veel achterop geraakt. De boys zijn na een zwakke start de laatste weken bijzonder goed op schot. heeft opgelopen. Stormvogels is licht favoriet. In de tweede klas B heeft TOP tegen Zuidwesters II al een regle mentaire nederlaag te pakken van 05 wegens niet opkomen. Dit zal het nu zeker niet weer laten gebeu ren, zodat het voor Swift IV zeker oppassen geblazen is. Hoewel TOP op een zege gebrand zal zijn, lijkt toch de Swift-ploeg de beste kansen te hebben. In de tweede klas C komt Togo II goed voor de dag. Daarom is er voor het bezoekende BKC niet veel per spectief. Alleen indien het verdedi gend helemaal goed zit is er wel licht een mogelijkheid tot punten- winst maar om dat 2 x 25 minuten vol te houden valt niet mee. In de derde klas A staan twee ploegen tegenover elkaar, die nog geen punitenswinst hebben geboekt. Ondo II heeft de meeste kans, tegen Stormvogels II, de buit binnen te halen. In de derde klas B zal ölympia weinig moeite hebben met Seolto II. Voor de ploeg uit Wilhelminadorp is dit seizoen eigenlijk een overgangs fase naar een hogere klas. Door bijzondere omstandigheden is Ölym pia in de laagste Mas verzeild ge raakt. De over het algemeen grote uitslagen duiden erop, dat het hierin niet thuishoort. In de derde klas C kan Vodhar ding een zege behaden op Tjoba TV, maar dan moet het behoorlijk aan pakken. In sterkte ontlopen de twee teams elkaar niet zo veel, maar de Yersekenaren hebben iets meer te amverband. Het zal in ieder geval een spannende wedstrijd worden, waarin fel om de punten gestreden wordt. In de eerste klas A van de junio ren moet Stormvogels I het natuur lijk gemakkelijk van het eigen tweede team kunnen winnen, ad ge ven dergelijke wedstrijden wel eens gekke uitslagen te zien. In de eerste klas B junioren speelt Tjoba ook ;en Volharding. Hier zal het wei neg feller gaan dan bij de senioren. De juniorenploeg van Vol harding is dit jaar erg goed, terwijl die van Tjoba er niet uitspringt Volharding heeft al van het lastige Togo gewonnen, zodat Volharding nu ook de beste papieren heeft. In de tweede klas A junioren zal het Swift II bijzonder gemakkelijk val len de punten aan Seolto te ontfut selen. Deze ploeg heeft nog vrijwel geen ervaring. Animo en Stormvo gels III zullen elkaar niet zo veel ontlopen, al heeft de laatste ploeg dan een wedstrijd gewonnen. Animo II lijkt zelfs iets sterker. stander: Roda Boys in Aalst. In Dinteloord werd de winst gedeeld. AI is Roda Boys niet zo constant meer als in de beginfase, Dinteloord heeft in Aalst nog niet gewonnen. Van de leidende vier ploegen krijrt Good Luck het op papier vrij ge makkelijk tegen Rillandia, als ten minste de twee weken gedwongen rust voor de Raamsdonksveerders het ritme niet heeft verstoord. De vierde club die nog tot de kopgroep gerekend kan worden is het Aalburgse NOAD '32, dat aan een opmars is begonnen. Sleeuwijk zou een gemakkelijke prooi moeten zijn, maar in een derby weet je het nooit. Terneuzense Boys moet kans zien tenminste de halve winst thuis te houden tegen Krabbendijke. In de vierde klas A zijn de vier clubs die nog een redelijke kans hebben: GDC, Nivo Sparta, Zwaluw- se Boys en PTT. De Bredanaars staan relatief het gunstigst, maar dan zullen ze zaterdag bij Zwaluwse Boys geen steek moeten laten val len. Op eigen veld leden de mannen van Polak nog geen nederlaag en het valt te bezien of de Bredanaars daar verandering in kunnen bren gen. Seolto staat momenteel nog on deraan, maar geeft de moed nog niet op, zeker niet nu Tricht op bezoek komt, waar men uit gelijk speelde. De kans om degradatie te ontlopen zit er voor de Zevenberge naren nog wel in. Op Brakel kunnen ze zaterdag wellicht inlopen, Brakel speelt tegen Wilhelmina. In de vierde klas B spitst de strijd om de laatste plaats zich toe tussen Chrislandia en AZW. Na zaterdag is bekend, welke ploeg voorlopig de rode lantaarn moet dra gen, nu Axel naar Heiningen komt. Het voordeel van eigen veld geeft de Heiningers de beste kansen op winst. Aan de top is hier het belang rijke duel tussen WHS en Yerseke. Het zou niet verbazen als de St.- Annalanders winnen. WN staat be kend als de reuzendoder. Dat onder vonden WHS en Yerseke reeds. Een vraag blijft het of Hoek zich ook aan De Schans laat verrassen. In de tweede klas A gaat NEO '25 uit Sprang nog steeds aan de lei ding. Tegen Excelsior Maassluis zal daar geen verandering in komen. De Meeuwen is aan een opmars bezig. Het kan weer twee punten vergaren in Rijnsburg. Arnemuiden kan op gelijke hoogte komen met het Schie- damse HBSS maar dan moeten Van Belzen c.s. winnen van deze forma tie. In de tweede klas C koestert SSC weinig hoop meer op de titel, maar bij misstappen van de leiders zit het er nog steeds in. Zaterdag kan SSC op de derde plaats komen door te winnen van SDVB. TERNEUZEN Het lijkt in de eerste klas van de zaterdagcompeti tie van de KNVB afdeling Zeeland een schier onmogelijke taak voor Bevelanders om zich nog uit de zorgen te redden. Met vier punten achterstand en een wedstrijd meer gespeeld, dan Middelburg bungelt Bevelanders onderaan. Het duel, dat Middelburg in Waarde wacht, voorspelt niet veel goeds voor de Middelburgers. Daar entegen is de strijd, die Bevelanders gaat aanbinden met Arnemuiden 2 volkomen open. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Bevelanders kans ziet zijn eerste overwinning binnen te halen. Voor Zaamslag zijn de problemen zaterdag niet al te groot. Het bezoek aan 's-Heer Arendskerke moeten de Zeeuwsch-Vlamingen in winst om kunnen zetten. Zij gaan dan Veere, dat een vrije dag heeft, voorbij. Of zij ook Wolphaartsdijk voorbij kun nen, hangt helemaal af van Hein kenszand - Wolphaartsdijk. Gezien de stand een Wolphaartsdijk-zege, maar het gaat de laatste weken wat moeizaam bij de Wolphaartsdijkers, een walk-over zal het dus wel niet worden. Wemeldinge en Mevo zijn vrij. tegen üebt, (ADVERTENTIE) Verstandig om altijd Antigrippine in huis te hebben. Kun je er meteen één innemen bij de eerste tekenen van griep of verkoudheid. Antigrippine Ibevat koortswerende, pijnstillende en opwekkende bestanddelen, 's Avonds nóg een cachet Antigrippine en vroeg naar bed. Antigrippine werkt. v

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9