VISSERIJ ENKELE MALEN GESTOPT Kapper bovenaan op verlanglijst vrouwen „Neerlands hoop in bange dagen" in „Zuid land REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Terneuzense politie laat visitekaartje achter Scouting Vogelwaarde heeft eigen behuizing plaatselijk correspondent(e) Welke winkels in winkelcentrum in Terneuzen-Zuid? Wat en waar 't Is fijn voor de afwas 9 En zacht voor je handen. Er hangt iets heel leuks aan:* Een heel fijn verhaaltje, Daarop kun je ook zien Hoe hard je wel groeit. *Lodaline Lodalientje nu met gratis groeimeter. Ds. W. Bergsma met emeritaat Middelburg Boschkapelle B. en W. Valkenisse willen VMZ niet subsidiëren IJzendijke Beroepingen Door slecht weer Nw.- en St.-Joosland VANDAAG Films Tentoonstellingen Hoogwater VERGADERING OUD-TERNEUZEN ■KBiCTBnBB V3H De Stem ■■mmn Vlissingen Onmiddellijke verlichting van Arbeidsbureaus houden actie „Ook voor U? PRIORITEITEN WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 Bouwterrein in winkelcentrum Zuidpolder te Terneuzen, achter de winkel van Abert Heijn, nu nog om ringd met een hek. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) WATERLANDKERKJE Ds. W. B. Bergsma, hervormd predikant te Waterlandkerkje, heeft emeritaat ontvangen. Ds. Ber>gs<ma werd op 7 februari 1907 te Den Haag geboren. Na eerst enige jaren werkzaam te zijn geweest als hulpprediker te Oud Schonebeek, werd hij op 14 januari 1934 te Wageningen beves tigd als predikant. Om gezondheids redenen werd hem op 1 september 1940 eervol ontslag verleend met de bevoegdheid van emeritus. Hij werd in 1941 secretaris van de vereniging „Land in zicht" ten behoeve van de geestelijke verzorging van de Zuid- erzeearbeiders. Daarna was hij nog enige tijd hulpprediker te Hindelo pen en te Utrecht. Ds. Bergma keer de in 1959 weer terug als dienst doend predikant en hij deed op 26 februari van dat jaar intrede in de gemeente van Waterlandkerkje. De predikant nam zowel te Wagenbor gen als te Waterlandkerkje het initi atief tot oprichting van een vrou wenvereniging. Kerstconcert Op vrijdagavond 17 deoember vindt in de concertzaal te Middelburg een kerstconcert plaats van de Zeeuwse Muziek school. Het concert begint om acht uur. Prijskaarting Op maandaga vond 13 december wordt er gekaart in gebouw Ons Vermaak. Men be gint om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) VALKENISSE Burgemeester en wethouders van de gemeente Valkenisse stellen de gemeenteraad, die op II december vergadert, voor de Vereniging Milieuhygiëne Zee land geen subsidie te verlenen. De V.M.Z. had de gemeente daar toe op 19 oktober een verzoek ge daan. B. en w. zijn van mening, dat het bestaan van de vereniging niet een zodanig direct Of ook maar indi rect gemeentebelang dient, dat een gemeentelijke subsidie verantwoord zou zijn. Het college verklaart daar naast niet afwijzend te staan tegeno ver de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Opbrengst Bazaar De bazaar welke in het Jeugdgebouw is gehou den ten bate van het herstel van het orgel der Ned. Herv. Kerk heeft 1985,opgebracht. Schieting De schietin gin het „Hofzichttheater" waaraan 107 schutters met 24 pelotons deelnamen had de volgende uitslag: le wip: Hoogvogel P. Hillegeer, Middelburg, le zijvogel id., 2e zijvogel A. Rot saert, Middelburg. 2e wip: Rob van Acker, Waarschoot, El. Ruebens, St. Laureins, Pr. de Caluwé, Bouchaute. Het grootste aantal vogels 'werd ge veld door P. Hillegeert. Puntenschietingen De punten- schietingen welke op 5 vrijdagen werden gehouden in 't „Hofzichthtea- ater" om het clubkampioenschap hadden als einduitslag: 1. A. de Pooter IJzendijke 13 punten, 2. A. Mussche IJzendijke 11, 3. Ch. Sturm, IJzendijke 8, 4. A. Ivens, Sluiskil 7, 5 Ed. Buysse, Biervliet 6, 6. M. Ivens-Seegers, Sluiskil 6. Ds. C. v-an der Zanden, gerefor meerd predikant te Tesse heeft een beroep aangenomen naar Middel burg. Hij zal daar op 20 december aanstaande zijn intrede doen. Da- Van de Zanden is sinds 1966 predi kant van de gemeente Tesse. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Beirut als pred. voor buitengewone werkzaamheden (docent Morgenlandzending aan de Near East School of Theology) C. G. Baart te Heteren. Bedankt voor Zeist J. A. Poelman te Terneuzen. Gereformeerde KERKEN. Niet beroepbaar, maair wel bereid 's zondags de kerken te dienen: kand. G. P. van Dam, Zach. Jansestraat 46III te Amsterdam-Oost en kand. W. J. Eeltink, Bilderdijkpark 811 te Amsterdam-West. CHRISTELIJKE GEREFORMEER DE KERKEN. Beroepen te Heerde G. de Vries te Rijsburg. GEREFORMEERDE KERKEN VRIJGEMAAKT. Aangenomen naar Hattum M. van Dooren te Vlaardingen, vroeger te AxeL (Van onze visserijmedewerker). BRESKENS Vrij geregelde vis serij deze week, hoewel enkele ke ren onderbroken door slecht weer. De garnalenvisserij was matig tot slecht, alleen de prijzen hielden de zaak op de been. De schepen die de gullen-visserij uitoefenden kregen reeds vroeg in de week een tegen valler te verwerken, doordat de Franse grenzen werden gesloten voor invoer van gul en kabeljauw. De prijzen van deze vis kelderden natuurlijk geweldig en de kleinste soorten draaiden zelfs enige malen door. Platvis werd ook maar maitig aangevoerd, waardoor deze prijzen lekker opliepen en vooral de schol een duur visje was. Over tong hoeven we niet té pra ten. Die is zijn gewicht in goud waard en dat is maar gelukkig voor de visser. Immers al-s men schepen heeft die meer dan een miljoen Vertegenwoordigen moet er 'wel wat gebeuren voor er iets voor jezelf overschiet. De onrust in de visserij wat be treft de premiëring van garnalen, neemt steeds grotere vormen aan. En de vissers, die van deze visserij moeten bestaan, tonen zich zeer ont stemd over de onvoorbereide berich ten die van tijd tot tijd verschijnen over deze materie. De amateurvisserij was ook niet al te druk deze week. We zagen menige hengelaar met een bedrukt gezicht zijn sleebtgevuld leefnet aan de wal dragen en jaloers naar de steeknetvissers op garnalen kijken, die nog wel eens een emmertje vol duwden, al zijn ook de plekjes schaars geworden. NCVB De kerstfeestvierin-g voor bejaarden, dae door het NCVB wordt georganiseerd, vindt plaats op dinsdag 15 december en wordt ge houden in het verenigingslokaal in de Veenstraat. Men begint om ah-lf vier. (ADVERTENTIE) ANTWERPEN Rex, De rode cirkel k.n.t. Odeon, Een man, die me bevalt, 14 i' Astrid, Geef mij maar tweelingen a-1. Savoy, Die nackte Bovary, 18 j, Rubens De laatste avonturiers k-n.t. Ambassades; Love, k.n-t. Capitole. Dood ze allen en kom al leen terug, k.n.t. Quellin, Duivel doet al a.l. Metro, De laatste ontsnapping k.n-t. Pathe, Bloedige heksenjacht, 18 j. Astra, Zonnebloemen van Rusland, a.l- Vendome: De slag van Algiers k.n.t. GENT Century, De bevrijding, a.l- Capitole, Het reptiel, 14 j. Metro, De kattendos, 18 j. Savoy, Geen tijd om te leven, 18 j. S'1'.-NUXLAAS Renova, Noodlot van een keize rin, a.l- Scala, Pipi Langkous, a.l. Eden, De Kerstboom, a-1. Select, De Knokkers, 14 j. Century, Westside story, 14 j- Toneel Muziek - Dans OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: „Kortsluiting" van Peter Shaffer door het Zuidelijk Toneel Globe. ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Cabaret „Met blijdschap geven wij kennis". Rott. Schouwburg, 20.15 uur: „De zelfmoordenaar" door het Nieuw Rott. Toneel. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Vrouwen?Geen probleem!" door het Nieuw Rott. Toneel. Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. GLES Museum, Kerkplein: „Manifestatie 50 x 50", simultaan-tentoonstelliing van grafische kunstenaars (t.m. 15 dec Ma- t-m. vrjj. 10—12 en 13 17, zat. 1417 uur. HULST Kunsth. Van Geyt, Iteenstraat 20: Expositir schilderijen van een 30- tal Nederlandse en Belgische kun stenaars (t.m. 31 dec.). Dag van 912 en 1318 uur. Zondags ge sloten- Stadhuis: „Manifestatie 50 x 50", simultaan-tentoonstelling van gra fische kunstenaars (t.m. 25 dec.). Ma- t-m. vrij. 8.3012.30 en 13.30 17.30, zat. en zon. van 14-3017 u- KORTGENE Galerie Les deux chapeaux, Expo sitie Wim Abeleven, aquarellen, pastels, gouaches (t.m. 31 dec.); dag ook zond., van 9—18 uur. MIDDELBURG Stadhuis: „Manifestatie 50 x 50", simultaan-tentoonstelling van gra fische kunstenaars (t.m. 20 dec-)- Ma- t-m. vrij. 1418, zat. 1018 en zon. 1417 uur. ROTTERDAM Museum Boymans-Van Beuningen, Expositie Salvador Dali (t.m. 10 jan.) Ma- t-m. zat. 1017, zon. 11 17 Bovendien woe van 2022 uur- Rott. Kunststichting, Zuidplein: Expositie Menno van der Weerd, etsen en tekeningen (t.m. 20 dec.). Werkd 1017, zon. 12—17 uur- 1 ERNEUZEN Zuidlandtheater: „Manifestatie 50 x 50" simultaan-tentoonstelling van grafische kunstenaars (t-m. 27 dec.)- Ma. t.m. vrij- van 1620 uur, zat. en zon. van 1317 uur. VLISSINGEN Stadhuis: „Manifestatie 50 x 50", simultaan-tentoonstelling van grafi sche kunstenaars (t.m- 16 dec.) Ma. t-m. vrij. 812-30, 13.3017 en 19— 21 uur, zat- en zon. 1417 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45: Experimentele afd. van de „Porse- leyne Flesh" met unica in aarde werk, Theo Dobbelman met beeld houwwerk in brons (t.m. 31 dec.). Di- t.m. zat- 918, zon. 1418 uur, ma. gesloten- IJZENDIJKE Voorl.-Gemeentehuis: Expositie „Kunst in het klein", de schoonheid van oude tegels (t.m. 20 dec.). Morgen, donderdag 10 dec Ber gen op Zoom 1.11 en 13.33; Hans- weert 0.29 en 12.54; Terneuzen 12.20, Vlissin-gen 11.51. Wemeldinge 1.01 en 13.23. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De vereniging Oud-Terneuzen houdt op maandag 14 december om acht uur in café De Vriendschap een bijeenkomst. Me vrouw I. Bliek-But zal. na een korte vergadering, een diavertoning ver zorgen over haan- eis naar Japan. In Oostburg, Biervliet, Graauw, Hoek, Lamswaarde, Philippine en Sluiskil zijn momenteel vakant de posten van Voor deze functie zijn vereist belangstelling voor het plaatselijk ge beuren, verenigingsactiviteiten e.d., alsmede enige algemene ontwikke ling en enige vrije tijd. Wanneer u belangstelling hebt voor deze interessante en ook lucratieve functie of nadere inlichtingen wilt hebben kunt u schrijven of telefo neren naar Redactie De Stem, Nieuwstraat 9, Terneuzen, Tel. 01150-7920. Philatelica De St.-Ndcolaasbij- eenkomst van de afdeling Vlissinigen van Philatelica wordt gehouden op vrijdag 11 december in het Schelde kwartier in de van Dishoecksfriffat. Op deze bijeenkomst, die oim acht uur begint, wordt o.a. een film ver toond van de festiviteiten tijdens het 25-jari-ge bestaan van de afde ling. Het duo Freek de Jonge en Bram Vermeulen. (ADVERTENTIE) "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten lJeomatische pijnen, spit, zenuwpijnen. verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangename: ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weetsels en spieren tot in de gewrichten Renmatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tnbe Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en di-og. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Sinds kort is de Terneuzense politie uitgerust met visitekaartjes. „Ik vind dit een vorm van serviceverlening aan het pu bliek", aldus de korpschef van de Terneuzense gemeentepolitie, de heer E. Hubregtsen. Op de kaartjes staat het politie- wapen, het adres en telefoonnummer 'van het politiebureau en daaronder naam en rang van de agent, die ze uitreikt. Het is niet de bedoeling ze bij iedere bekeuring aan de bekeurde te overhandigen, maar vooral bij aan rijdingen en dat soort zaken, waar bij naderhand nog wel eens navraag bij de politie gedaan wordt. Aan de hand van het visitekaartje is het mogelijk gelijk de ambtenaar te be reiken, die het geval behandeld heeft. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De winkel- nood in Terneuzen-Zuid (de nieu we wjjk) is bijna geleden. In het voorjaar van 1971 hoopt men ein delijk zoals wij al eerder in deze editie hebben gemeld op het braakliggende terrein aan de Al- varezlaan enkele winkels op te kunnen leveren. Tot nu toe en tot 1971 moeten de huisvrouwen ge noegen nemen met Albert Heijn. Donderdagavond houdt het han delscentrum Terneuzen ineens actief een hoorzitting, waarbij ic'-re belangstellende het zijne of i t geval het hare kan "en. De grote vraa® is momenteel wat voor winkels er zullen komen. De financieringsmaatschappij heeft daar haat eigen gedachten over, maar juist de huisvrouwen, die aam het tobben zo langzamerhand zijn ge wend, moeten uit kunnen maken wat er straks bij hen in de buurt te koop zal zijn. Wil men nu iets hebben op textielgebied of eem brood van een warme bakker, dan zit er niets anders op om op de fiets (Van onze correspondente) MIDDELBURG Alle arbeidsbu reaus van Zeeland zijn deze week begonnen met de actie vakopleiding voor volwassenen „Ook voor U" Elk jaar vestigen de arbeidsbureaus de aandacht op het centrum voor vak opleiding, dat al sinds 1946 bestaat en waarin mensen, die ouder zijn dan achttien jaar een vak kunnen leren of omgeschoold kunnen wor den. De arbeidsbureaus hebben al vele initiatieven op dit punt ontplooid. In de praktijk hebben deze acties veel succes opgeleverd. Dit jaar wil men van een nog groter succes verzekerd zijn en benadert men elk gezin af zonderlijk met een brief, die een zeer officieel jasje draagt, namelijk een enveloppe, waarop staat: Dienst Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. In totaal zullen 100.000 exemplaren in Zeeland ver spreid worden. Deze actie is vooral gericht op degenen die denken aan beroepsveranderingen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Het Terneuzense Zuidlandtheater staat vrijdagavond in het teken van de unieke kolder. Freek de Jonge en Bram Vermeulen zullen moeiteloos er voor zorgen dat het publiek via hun programma Neerlands hoop in bange dagen twee uur kan genieten. Van wat? Van alles en niets. De twee ex-Amsterdamse studenten (Nederlands en psychologie) bren gen een dermate programma, dat niemand er een touw aan kan vast knopen. Vergelijkingen met andere cabaretsterren gaan moeilijk op. Freek de Jonge wordt wel eens vergeleken met Toon Hermans, aJ- leen wel twee generaties jonger en met een totaal andere mimiek en aanpak. De teksten, die virtuoos in elkaar zitten zijn van Freek de Jon ge. Hij heeft zijn afkomst (een zoon van een Groningse dominee) met Seth Gaaikema gemeen. Een verder overeenkomst valt niet te trekken. Bram Vermeulen, een volleyballer van het Amsterdamse AMVJ, zorgt voor de muziek. Daartoe staat hem een piepklein orgeltje ter beschik king. Lekker knal rood geverfd met fraaie poesie-plaatjes beplakt. Dat vlinderachtige is een van de ken merken van dit tweetal, hoewel soms door 'n strakke presentatie het duo hard doorprikt. Tot voor kort werd „Neerlands hoop in bange dagen" gezien en gehoord in de kleine theaters. Echter, tot het publiek door kreeg dat Ne derland in Freek de Jonge en Bram Vermeulen, een nieuw en uniek ca- barettesk tweetal erbij heeft. Vrij dagavond in het Terneuzense Zuid landtheater. te stappen (pa heeft meestal de auto mee naar de zaak). Vooral in de winter levert het fietstochtje naar het centrum van Terneuzen veel be zwaren op Met.de bus gaan, leerden wij via een enquête, is geen haalbare kaart. De verbindingen zijn zacht gezegd niet best en de huisvrouwen prefereren dan toch maar de fiets of lopen zo'n drie kwartier. Eenonge- wilde keep-fit-actie. Een kapperszaak blijkt bovenaan het verlanglijstje van de dames te staan. Nu moeten de kinderen mee naar het centrum en straks kunnen die rustig thuis blijven. Bovendien kunnen de kinderen dan zelf ook in Zuidwijk blijven als de lange haren ook eens bijgesnoeid dienen te wor den. Hoog op het prioriteitenlijstje, staat ook een niet te dure textiel zaak. Juist voor die kleine artikelen die in elk huisgezin dagelijks nodig zijn. Verder: een slagerij, een bak ker, drogisterij en een dames- en herenkledingzaak. Het stond buiten kijf dat geïnter viewde dames het plezierig vonden, dat nu eindelijk in eigen omgeving kan worden gewinkeld. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De kabou ters, welpen, gidsen, verkenners, sherpa's en rowans van Scouting Vogelwaarde, samen honderdne- gen1* leden en twintig leidsters en leiders, zullen voortaan hun weke lijkse bijeenkomsten kunnen houden in een eigen home. In de vergade ring van 12 maart 1970 besloot de gemeenteraad van de voormalige ge meente Vogelwaarde, het schoolge bouw van Boschkapelle, waarin toen nog de lagere school was gehuisvest, maar die leeg zou komen in verband met de bouw van een nieuwe school, te verhuren aan Scouting Vogel waarde. Nu de school onlangs is leeggeko men, heeft het gemeentebestuur het besluit ten uitvoer gebracht en de sleutel van het gebouw overgedra gen aan de groepsleider, de heer O. Vosveld. Hiermee is voor de groep een eind gekomen aan de vervelen de toestand van het overal verspreid zitten van de zes afdelingen. Boven dien krijgt iedere afdeling nu een eigen lokaal en hoeft men niet meer de plaats van samenkomst te delen met anderen, zoals in het verleden vaak het geval was. Onder deskundige leiding van de groepcömmissie, bestaande uit een aantal vaders en de leden, wordt nu met man en macht gewerkt om de lokalen zodanig op te knappen, dat ze voor de groep bewoonbaar zijn. Alles bij elkaar zal dit nog wel enkele weken duren, daar het een oud gebouw is en hier en daar nogal onderkomen. Men hoopt een en an der toch nog voor Kerstmis te ver' wezenlijken.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2