Als hoest uw kind kwelt... ADVERTEREN DOET VERK0F?N MEDEWERKSTER 15 UJ CARTERS mi.m. 4 Aanwinsten van openbare leeszaal t Verkoop bij Executie A.F.R.van Opdorp afwezig ZO'N OPGEBLAZEN GEVOEL? ervaren automonteur Autobedrijf DE OUDE EN GERRITSEN „Een heel nieuw gezicht" DINGEMANSE dag en nacht BENZINE tanken aan GARAGE VISSER denken OPHEFFINGS UITVERKOOP 25% KORTING op alle bril-monturen OPTIEK NWE. HAAGDIJK 25 BREDA Tel. 01600-3 54 74 GEM EE NT 37e Middenstandsexamen (1971) het management-tekort kan worden weggewerkt; door u, onder anderen BREDA INSTITUUT VOOR SOCIALE WETENSCHAPPEN Aram: Het smokkelschip Brittania 4 DINSDAG 8 DECEMBER 1970 Romans: Anthony, E. De levensro man van Anna Boleyn. (hist); Bag- ley, D. Operatie Torpedo, (av); Behn, N. De infiltranten, (spion); Budrys, A. Metalen man uit Rus land. (sf); Chandler, R. Val dood, Mr. Marlowe, (thrill); Claus, H. (M.J.). De verwondering.; Debroey, S. Wrakhout, (soc); Eyk, H. van. De kleine parade, (hum); Graham, W. Het doek gaat op.; Hartog, J. de Stella. -Mary. -Thalassa.; Johnson, P. Hansford. De uitvallers.; Koep- pem, W. De dood in Rome.; Lawren ce, D. H. De gevederde slang.; Mar tin, K. Het aanbeeld, (famj; Men- dels, J. De speeltuin, (psych); Rob- bins, H. Hart zonder toegang.; Ro berts, K. Invasie van giganten, (sf); Roc, M. De onvolwaardigen.; Ruyse- linck. Ward. Het reservaat; Sant, M. van 't. Deining op de Aukeshof. (sir); Sant, M. van 't. Overwinnaar op de Aukeshof. (str); Simeons, A. T. W. Wie het leeuwenmasker dra gen.; Steinbeck, J. De parel.; Stein beck, J. Wees maar eens koning.; Steinbeck, J. Wintertij van tegen zin.; Stewart, F. Mustard. De mefis to wals. (thrill); Vervoort, A. Moe der, daar is Amy. .(prot fam) ;Vis- ser-Roosendaal, J. Alles op zijn tijd. (str); Wolf, R. Oponthoud van een vreemdeling, (hist); Zandstra, E. Barnsteen en brons, (hist); Zand stra, E. De straat der vrouwen, (hist); Zandstra, E. Tenten bij de beek. (hist). Tienerboeken: Ames, E. Een glimp van het paradijs.; Bakker, P. Ciske- trilogie.; Boudier-Bakker, I. Armoe de. (fam); Gulbranssen, T. Het ge slacht Bjorndal.; Novae, A. De mooie dagen van mijn jeugd.; Sant, M. van 't. Met losse teugels.; Schol ten, M. Ik ben alweer verliefd. Buitenlandse romans; Ekert-Rot- holz, A. Die Pilger und die Reisen den.; Kirst, H. H. Faustrecht.; An derson, C. Magellan; Armstrong, Th. Sue Crowther's marriage.; Bagley, D. Wyatt's hurricane.; Becker, S. When the war is over.; Berckman, She asked for it.; Bessie, A. Bread and a stone.; Brown, Chr. Down all the days.; Buck, P. S. The good deed. ;Burrows, J. No need for violence, (det) ;Coulter, S. Embassy, (thril); Daniel, W. The catalyst.; Dickens, M. The listeners.; Dickey, J. Deliverance, (av psych); Forbes, C. l'ramp in armour. (Oorl); Forester, C. S. Hornblower and the hotspur.; Fullerton, A. The publi- cher.; Gielgud, V. The candle-hol ders. (spion); Griffin, G. An opera tional necessity.; Hersey, G. I can only promise you tomorrow.; Hodge, J. Aiken. The winding stair, (av hist); Holt, Victoria. The shivering sands, (av); Howard, E. J. Some thing in disguise.; Hunter, E. Sons, (oorl. fam); Johnston, R. The black camels of Qashran. (av); Joyce, J. Finnegans wake.; Kennaway, J. H. The cost of living like this, (psych); Lane, M. The Day of the Feast.; Lawrence, D. H. Aaron's Rod.; Les lie, D. The rebel princess, (hist); Litwak, L. Waiting for the news, (soc); Lykiard, A. Strange alphabet, (pol); Maccarthy, M. A charmed li fe.; Macdonald, R. The goodbye look, (det); Macinnes, H. Assigne- ment in Brittany; Macinnes, H. De cision at Delphi; Macinnes, H. The double image; Macinnes, H. I and my true love.; Macinnes, C. West ward to laughter, (av hist); Marlo we, D A single summer with L.B. (hist); Miller, H. Tropic of Capri corn.; Monsarrat, N. Richer than all his tribe.; Packer, J. Veronica, (ras); Rattray, B. A most benevo lent gentleman, (hist); Renvoize, J. A wild thing.; Ruark, R. Use enough gun.; Sayers, D. L. In the teeth of the evidence.; Shute, N. Beyond the black stump.; Shute, N. The far country.; Shute, N. An old captivi ty.; Spark, M. The ballad of Peck- ham Rye.; Spinrad, N. Bug Jack Barron.; Stevenson, A. A relative stranger, (thril); Stewart, M. Airs above the ground.; Stewart, M. Nine coaches waiting.; Taylor, A. The odds against us. (psych); Trew, A. The white schooner, (av); Wain, J. A winter in the hills, (psych); Wal lace, D. Elegy, (psych); Wallace, I. The seven minutes.; Williams, Th. Whipple's castle, (fam); Wodehouse, P. G. Do butlers burgle banks? (hum); Wynd, O. The Hawser pira tes. (zee); Boyer, F. le petit boug- nat. (kind); Coin, J. Le sang n'est jamais heureux.; Faure, L. L'autre personne.; Gard, R. M. du. Les thi- bault. DL. 2 t.m. 5.: Hougron, J. La guele pleine de dents, (av); Sanci- aume, J. L. Le spectre des sables. Studieboeken: Winkler Prins boek van het jaar. dl. 7. leeszaal; Verhoe ven C. Bijna niets.; Fortmann, H. M. M. Oosterse Renaissance.; Bijbels- historisch woordenboek, dl. 6. Stil- ma, L. Verhalen van de Grote Ko ning.: Vries, A. de Kleutervertel boek voor de bijbelse geschiedenis.; Bergs, J. Gebeden voor ouders en kinderen.; Ik kon gisteravond niet slapen en nu nog niet.; Politici van heden over belastingen van morgen.; Lindeijer, A.G.F. Vennootschapsbelas ting, Schein E.H. Organisatiepsycho logie- Reenen, G. var Huwelijk; Mu- saph, H. Seksualiteit en partnerkeu ze.; Adreslijst van het gewoon, voortgezet gewoon, uitgebreid ge woon en buitengewoon lager onder wijs en van de onderwijzersoplei ding in Nederland, leeszaal; Rode Boekje, Het, voor scholieren; Lager- onderwijswet 1920 leeszaal; Panne- koek, G. J. Coniferen en hun toepas singen.; Leven, Het, der dieren, dl. 8. leeszaal; Durrell, G. Beesten en andere mensen.; Buchsbaum, R„ en L. J.. Milne. Lagere dieren; Klots, A. B., enn E. B.; Klots. Insekten; Gould, J. Het vogelparadijs in kleuren, dl. 1 t.m 7; Kahn, F. Het leven van de mens. dl. 2.; Sluyser, Mels. Offensief tegen kanker.; Verburg, G. J. Ge schiedenis van de brandweerwagen.; Siegenbeek, van Heukelom, A. Schellekoorden in kruissteek.; Kröncke, G. Nu nog afwerken.; Multiple sclerose, uitgebreide hand leiding voor de verzorging en voor een doeltreffend dieet met vele smakelijke recepten afkomstig van een medisch centrum voor moderne geneeskunde.; Toepoel, P. M. C. Hondencyclopedie.; Dekker, Drs. D. Cavia's en goudhamsters.; Raethel, H. -S. Vogelziekten; Stork, C. J. Parkieten.; Blase, T., en Al Hoh- mann. Plant-aardigheden.Grinten, P. M. E. M. van der. Procesregelin gen; Bes, J. Scheepvaarttermen.; Dijkman, L. G. Computers, 3 dln.; Bron, J. Zenders.; Sijthoff's adres boek voor boekhandel, uitgeverij, grafische industrie, leeszaal; Rhijn, A. van Binnenhuisrioleringen.; Vroe ge ikonen. leeszaal; Twintigduizend jaar schilderkunst.; Boulanger, G. Het herkennen van antiek; Riemann, H. Musiklexikon. leeszaal; Ullstein lexikon der Musik von F. Herzfeld. leeszaal; Zacharias, G. Ballet.; Ca- relsen, F. Ik heb ze gekend...; Ivens, J. Autobiografie van een filmer.; Vestdijk, S. De glanzende kiemcel.; Ballot-Schim van der Loeff, A. M. C. Prisma rijmwoordenboek.; Meij- ers, J. A. en J. C. Luitingh. Onze voornamen.; Laan, K. ter. Neder landse spreekwoorden, spreuken en zegswijzen.; Braak, M. ter, en Ch. E. Du Perron. Briefwisseling 1930-1940. dl. 1 t.m 4.; Jessurun d'Oliveira, H. U. Vondsten en bevinden.; Beatrijs 2 exemplaren.; Hanlo, J. Verzamelde gedichten.; Messel, Saul van. Over de huid van mijn geheugen.; Vro- man, L. Almanak.; Anouilh, J. Cher Antoine.; Hasek, J. De mensenhande laar van Amsterdam; Hendriksson, J. S. Wees niet zo burgerlijk.; La- gerlöf, S. Christuslegenden. Sesam atlas bij de wereldgeschiedenis, leeszaal 2 dln.; Hobson, B. Munten.; Kemp, P. Limburgs sagenboek.; Dek. A. W. E. Genealogie van het vorstenhuis Nassau, leeszaal; Ge schiedenis van Friesland; Alberts, W. J. Geschiedenis van Gelderland.; Baldwin, J. Niemand kent mijn naam Riencourt, A. de. De geest van China; Wilmars, D. De psycho logie van de Franstalige in Vlaande ren.; Jones, W. Glyn. Denmark.; Raptschinsky, B. De Romanows,; Meulenhoff atlas voor de mammoet.; Braasem, W. A. Behouden bezit.; Doeser, J. Holland in foto's. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het r.-k. ziekenhuis te Hulst, voorzien van de H. Sacramenten der zieken, in de leeftijd van 79 jaar, onze geliefde vader, schoonvader, groot vader, broer, oom en neef, de heer ADRIANUS CORNELIS DE LEUR weduwnaar van mevrouw Frida Marie-Johamie Wexel Wij bevelen de ziel van onze overledene in uw gebeden aan. Alkmaar: J. A. de Leur A. E. de Leur-van Zuiden en kinderen Leidschendam: W. F. de Leur M. J. de Leur-Landkroon en kinderen Blerick: M. A. L. D. Nelissen-de Leur M. Nelissen De familie de Leur. Hulst, 5 december 1970. Van Lansberghelaan 13. De plechtige uitvaartdienst waarbij u wordt uitgenodigd zal plaats hebben, woensdag 9 de cember a.s. om 11 uur in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Dinsdagavond om 7.30 uur H. Eucharistieviering in bovengenoemde kerk. Samenkomst heren, Tabakstraat achter het zie kenhuis om 10.25 uur. Dames in de kerk om 10.45 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. welke zal worden gehouden op woensdag 9 december 1970 te 11.00 uur, ten laste van M. L. Maas, wonende te Prinsenbeek, Beeksestraat 7, van enige roeren de goederen, bestaande uit: Meubilaire goederen, keuken gereedschappen, machines voor lederbewerking en winkelinven taris en wat verder te koop zal worden aangeboden. De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie J. G. J. Houtepen. ARTS vrijdag 11 december De Kantonrechter te Oost burg heeft bij beschikking van 26 november 1970 aan Petrus Huibregt Warmer dam, geboren te Oostburg, 4 oktober 1951, wonende te Sluis, St. Annastraat 10, handlichting verleend om als zelfstandig handelaar in automobielen, motorbrand stoffen en smeermiddelen op te treden onder de naam P. Warmerdam, gevestigd te Sluis, provincie Zeeland, een en ander omvattend de verkoop vap automobie len, motorbrandstoffen en smeermiddelen in de ruim ste zin des woords, alsook het deelnemen in en sa menwerken met andere on dernemingen die een soort, gelijk doel beogen en het verrichten van alle hande lingen met een vorenstaand doel verband houden of daarvoor bevorderlijk kun- nen zijn, doch met inacht neming van het bepaalde bij artikel 235. Boek 1 van het Burgerlijk Wetboek. De griffier van het Kantongerecht te Oostburg I. J. Herman, waarnemend. De huwelijksvoorwaarden, staande huwelijk gemaakt door de echtelieden Lau rentius Leijten en Cornelia Verheijen, samen wonende te Chaam, Zandstraat 1 b, bij akte 27 november 1970 voor notaris mr. J. C. Grib- nau te Gilze (gemeente Gilze en Rijen) verleden, zijn ingeschreven in het Openbaar Huwelijksgoede renregister ter Griffie van de Arrondissementsrecht bank te 's-Gravenhage^op 2 december 1970 onder nummer 1872. Mr. J. Gribnau, notaris. ...geef het dan dadelijk Buckley's Kinder- hoestsiroop. Dat helpt verrassend vlug, werkt verzachtend op keel en luchtwegen en lost dat benauwende slijm op. Bo vendien bevat Buckley's Kinderhoestsiroop vit. C voor de zo nodige weer standsversterking en het smaakt aangenaam. Altijd in huis hebben. Wellicht is uw galtoevoer onvol doende - en die is onontbeerlijk voor een goede spijsvertering en het regelmatig functioneren van uw ingewanden. Te weinig tal brengt de werking ervan in e war. U gaat zich loom en onprettig voelen en wordt daar door humeurig. Doe de kuur met zachte Carters Pilletjes. Zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer ervan in de darmen. U voelt zich dan weer prettig, opgelucht en in een beter humeur. PILLETJES Te koop 10 speelfilms 8 mm. 85.-. Tel. 070 - 652405 Te koop ruime, zeer goed onderh. eengez. woning, aan de W. de Zwijgerl. te Terneuzen. Direct te aanv, Bevr. W. de Zwijgerl, 42, Terneuzen. Met spoed gevraagd (liefst met dieselervaring) Leeftijd tot 30 jaar Prima loon Modern bedrijf Prettige werksfeer Mr. Haarmanweg 56 TERNEUZEN Tel. 01150-3627 b.g.g. 01153-610 Vreemd, dat U niet eerder op het idee kwam. Een nieuwe bril, dat is het. Ineens ontdekt U, hoe anders U kunt zijn. U voelt zich prettiger, zelfbewuster, vrijer. Nee, 't is geen verbeelding, e wordt ook met andere ogen naa u gekeken. Meer waardering? Meer sympathie? Een extra com plimentje? Gewoon, door een nieuwe bril. Opticien AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON 01150 - 3373 PARKEERTERREINEN Bij beschikking van de ar rondissementsrechtbank te Middelburg d.d. 25 novem ber 1970 is Jozina Cathari- na de Kok, weduwe van I. CLarisse, wonende te Oost burg in het Bejaardente huis „De Burcht" aan het Ledeiplein 18, onder cura tele gesteld, daar zij we gens een geestelijke stoor nis bemoeilijkt wordt haar belangen behoorlijk waar te nemen. De rechtbank benoemde de heer H. I. P. Luteijn, Bredasestraat 32 te Oostburg tot curator en de heer I. P. de Kok, Anjelie renlaan 17 te Vlissingen. tot toeziend curator. Mr. F. K. Adriaanse, procureur. VANAF 8 DECEMBER Op de afdeling burgerlijke stand, bevolking, verkiezingen en militaire zaken ter gemeen tesecretarie kan worden geplaatst een Taak Vereist Salaris het verrichten van loket- en andere administratieve werkzaamheden. diploma's u.l.o. (m.a.v.o.) en typen of een daarmede gelijk te stellen opleiding. tot 779,per maand (exclusief 2,78%) afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring. Sollicitaties in te zenden aan de gemeente secretaris vóór 16 december 1970. Het schriftelijke gedeelte wordt afgenomen op 21 april 1971 het mondelinge van 28 juni t.m. 7 juli 1971, De inschrijving sluit onherroepelijk 6 jan., 1971 Inschrijvingsformulieren (uitsluitend per briefkaart aan te vragen) gratis ver krijgbaar bij één der volgende organisaties.- Bureau Stichting Middenstandsexamen, Laan van Meerdervoort 133A, 's-Gravenhage Centrale voor Katholiek Handelsonderwijs, Zeekant 33 Scheveningen Instituut voor Middenstandsontwikkeling, Scheveningseweg 100, 's-Gravenhage Centrale voor Christelijk Handelsonderwijs Treubstraat 25, Rijswijk-Z.H. Er is een tekort aan managers: aan goede, geschoolde leiders. Want het leidinggeven, ooit een zaak van „karakter", werd meer en meer een kwestie van kennis. Het accent verschoof van „voelén" naar „weten". Wij willen het belang van de aangeboren, onvervreemdbare leiders eigenschappen niet relativeren, maar wij weten uit ervaring dat zij niet langer voldoen. Compleet leiderschap veronderstelt kennis. Van vergader- rapporteer- en organisatietechnieken, onder andere. Het management-tekort kan dus wel degelijk worden weggewerkt: door een studie die uw theoretische tekorten aanzuivert. Snel, gedegen en praktijkgericht. Het Instituut voor Sociale Wetenschappen (het ISW) in Den Haag doceert moderne technieken van leidinggeven. Voor leiders in functie en leiders in spé. Onze opleiding MIDDLE-MANAGEMENT (duur 9 maanden; 2 coliegeavonden per 3 weken) completeert uw leiderschap op eigentijdse wijze. Rollenspel en „case studies" resulteren in een heldere, praktische kijk op de tevoren behandelde theorie. Wie het management-tekort op de meest efficiënte manier wil wegsturen, vraagt vrijblijvend onze brochure Middle-Management aan. Vandaag. De opleiding wordt met ingang van januari a.s. nu ook ge houden te Overige opleidingsplaatsen zijn: Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Emmen, Enschede, Groningen, Den Haag, Leeuwarden, Maastricht, Rotterdam, Utrecht-en Zwolle. Aanvang eveneens in januari. 07432 Aan het ISW, Wassenaarseweg 39-41. Postbus 2817, Den Haag, tel. 070 - 24.45.90* Zend mij vrijblijvend uw brochure MTUrru Middle-Management NAAM: ADRE$: PLAATS: Vermeld op de enveloppe.TSW, Antwoordnummer 1447, Den Haag. Dan kunt u de postzegel vergeten. sedert 1931 9327. Ontmoedigt door het feit dat éénogige Jack hem nu toch nog te vlug afgeweest is, loopt Aram terug naar Emillo en Presto. Hij is er vandoor, te paard, roept hij hen toe, maar voor hij verder kan ver tellen klinkt achter hen hoefgetrap pel. Agua en Thomas komen de straat ingereden. Agua laat zich haastig uit het zadel glijden. Die neef van Thomas had momenteel maar een knol beschikbaar, zegt hij tot Aram, als die muiter er dus te paard tuusenuitknijpt, dan zullen we moeten knobbelen, wie hem achter na gaat. Maar hij is er al vandoor!'' roept Aram opgewoden, ik zag hem in volle galop wegrijden in Noord westelijke richting! Dan is hij op weg naar Londen, daar verwed ik mijn kop onder, roept Thomas uit zonder zich noch verder te beden ken, springt Aram in het zadel waar Agua zojuist afgekomen is. Zorg, dat jullie binnen een week in Lon den zijn, roept hij Emillo Agua en Presto toe- We treffen elkaar bij de Westminster Abdij, twaalf uur 's middags. Kom mee, Thomas! En in volle galop stuift hij weg. De ach tervolging van éénogige Jack die ver voor hen uit langs de mulle zandweg jaagt is begonnen. 94—27 Al spoedig hebben Aram en Thomas de havenstad Dover ach ter zich gelaten. Kijk, roept Aram, en hij wijst naar de mulle zand grond van de weg. Verse sporen!! Dat moet het spoor van éénogige Jack zijn. Nou dan kunnen we het wel wat kalmer aan doen, hijgt Thomas, die als zeeman veel minder Het lijkt me alleen gevaarlijk, als hij merkt dat hij achtervolgt wordt, ervaring als ruiter heeft dan Aram, zal hij ons heus niet naar de andere muiters brengen. De vrees, die Tho mas daar uitspreekt is niet zonder grond, want een eind verderop de weg glijdt op datzelfde moment één ogige Jack uit het zadel. Hij knielt en drukt zijn oor tegen de grond- Hoefgetrappel, mompelt hij inzich- zelf- Dan trekt hij haastig zijn paard tussen de struiken aan de kant van de weg en haalt een pistool te voorschijn-

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4