Toine van de Bunder na amateur-debuut: VOLGEND JAAR MOET IK TOCH VAKER WINNEN Souplesse en sprint verbeteren SCHOONDIJKE MOET VAN DFS WINNEN Wings houdt toernooi voor badmintonclubs Keep Fit favoriet De Zeehond hield laatste titelstrijd Koploper EMM op DYO bij bezoek De Sint met een fijne neus geeft Cross Theo Middelkamp Uwe Seeler in sexfilm Bevelanders krijgt zijn laatste kans VERANDEREN CARRIèRE Arsenal klopte Beveren Waes TERNEUZEN NU OOK MET SENIOREN Baumgaiten in grote achtkamp Handbal Ditishet recept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. •g. E3 O L_DOO"T Feestelijke karaffen, luxe flacons en fleurige verpakkingen. Allemaal op en top Boldoot. Voor de Sint met een fijne neus O L.DOOT" VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE Toine van de Bunder, die vorig jaar een succes vol seizoen bij de nieuwelingen afsloot hjj klasseerde zich vijfen vijftig keer bij de eerste vijf is niet helemaal tevreden over zijn debuut bij de amateurs. „Ik heb dit jaar maar één koers gewonnen en dat is toch te weinig naar mijn zin. Ik had op wat meer eerste prijzen gerekend en daarom ga ik me deze winter intensief voorbe reiden op het nieuwe seizoen. Zo zal ik onder andere regelmatig gaan oefenen op de piste in Gent om souplesse en snelheid te krijgen. Iedereen weet zo zoetjesaan wel dat mijn sprintcapaciteiten beperkt zijn, maar pure snelheid in de laatste meters zijn vaak beslissend en daarom wil ik me op dit punt wat meer gaan specialiseren. In het af gelopen jaar heb ik mijn sprint wel wat bijgeschaafd en gemerkt dat er toch wel wat aan te doen is. De centrale training voor jonge wiel renners, die de KNWU vorig jaar instelde en waaraan ik heb deelge nomen ,is me zonder meer goed bevallen, dat wel, maar de baan in Gent is voor mij veel dichterbij en ik zal daar zeker ook genoeg con ditie en vooral snelheid opdoen". Hoewel de 18-jarige Van de Bun der niet in een „hoera-stemming" verkeert wat betreft zijn prestaties in het afgelopen seizoen kan hij bogen op resultaten waaruit blijkt dat hij de mogelijkheid heeft om straks door te breken. Vooral in de eerste helft van het seizoen was hij goed op dreef. Hij eindigde toen in het eindklassement van de vierdaag se Pijl van het Zuiden op de vierde plaats.Wat later eindigde Van de Bundei op de vijfde plaats in een twee-daagse in Luxemburg, waarna hij in de West-Brabantse Pijl als vierde over de streep kwam. Helemaal aan het begin van het seizoen kwam Toine met een verras sende zege voor de dag in het crite rium in Middelburg en het was frappant dat hij die overwinning toen juist in de sprint behaalde. Het was een hoopvol begin voor de man uit IJzendijke, die toch niet als zo'n rappe bekend stond. Het bleef echter hij die ene bloementuil en in 1971 wil bij daar verandering in brengen. „Maar ik wil me beslist niet forceren", stelt hij. „Dat zou funest zijn op mijn leeftijd. Dit jaar heb ik bewust niet deelgenomen aan de Ronde van Midden-Zeeland, om dat ik die te zwaar vond. Ook in het komende jaar wil ik me niet al te veel wagen aan klassiekers, hoewel Trico-Noble zo af en toe natuurlijk wel een beroep op me zal doen. Vooral de Nederlandse klassiekers liggen me niet zo goed, de afstand is nog wat groot en er zijn zo ver schrikkelijk veel deelnemers waar onder veel jongens, die al een eind in de twintig zijn. Als jong broekie moet je daar trachten je waar te maken, maar meestal grijp je dan te hoog en dat wreekt zich meestal later. In een kermiskoers of criteri um zijn de afstanden bijna de helft korter dan in een klassieker en dat tast toch aanzienlijk minder je re serves aan. En reserves moei je houden om het hele seizoen door constant te kunnen draaien. Voor het opbouwen van een wielercarriè- re heb je tijd nodig. Bij elke tak van sport is dit zo, maar in ons metier wel in het hijzonder I" Toine van de Bunder kreeg zijn vuurdoop als wielrenner in 1966 toen hij als 14-jarige een adspiran- ten-licentie op zak stak. Reeds in dat eerste jaar kwam de frêle Zeeuwsch-Vlaming met aardige resultaten voor de dag. Hij bracht al gauw zijn eerste palm naar huis, eindigde vier keer als tweede en finishte vijf keer als derde. Een jaar later flitste hij acht keer als eerste over de streep en hetzelfde aantal bloemtuilen veroverde hij ook in 1968 tijdens zijn debuut bij de nieu welingen. De spectaculaire manier waarop Toine van de Bunder dikwijls over het parcours ging bezorgde hem toen reeds een grote populariteit en zeker niet alleen in zijn eigen streek. Ook boven de Westerschelde zag men de kemphaan graag aan het werk. De kleine coureur werd bij het publiek geliefd omdat hij niet opzag tegen solo-acties, die vaak het gewenste effect hadden. Ook zijn tweede jaar als nieuweling, toen Van de Bunder tien keer won, kwa men deze successen hoofdzakelijk tot stand dank zij de krachtige ..aanzet", waarop zijn concurrenitéh geen antwoord hadden. Bij de ama teurs in het afgelopen seizoen ziet het prestatielijstje van Van de Bun der er als volgt uit: één keer eerste, vijf maal tweede, zeven keer derde, twee maal vierde en zes keer vijfde. En dit waren dan de voornaamste resultaten, want nog diverse keren klasseerde Toine zich tussen de vijf de en tiende plaats. Toine van de Bunder, momenteel werkzaam bij zijn vader, die timmerman-aanne mer is, heeft een supportersclub, die 82 leden telt. Van de Bunder, die reeds dit jaar voor Trico-Noble reed, blijft ook komend jaar bij deze sponsor onder ploegleider Jo de Roo. (Van onze sportcorrespondent) LONDEN Voor de achtste finale van het jaarbeursstedentoernooi speelde de Belgische club Beveren Waes, dat eerst SC Wenen en daar na de Spaanse club Valencia uitscha kelde, op Highbury in Londen tegen het roemrijke Arsenal. Reeds na acht minuten leek het erop dat de Lon- denaren de leiding zouden gaan ne men toen ze een strafschop kregen. Beverens doelman Poklepovic wist de penalty echter te stoppen. Toch zouden de Engelsen er nog voor rust in slagen om tweemaal het Beveren- net te doen trillen. De eerste maal door Graham en de tweede keer door Kennedy. Ook in de tweede helft wa ren de Engelsen heer en meester. Sammels scoorde al na enkele minu ten het derde doelpunt en Kennedy bracht de eindstand op 4-0. Vermeldensw'aard is nog, dat de ex-HW-speler Ronald de Bats uit Hulst (die enkele maanden geleden door de Waaslandse club werd over genomen) tijdens deze wedstrijd in de tweede helft zijn debuut maakte in het eerste elftal. (Van onze medewerker) TERNEIJZEN Dc laatste weken zag' het er in de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB af deling Zeeland naar uit, dat Schoon- dijke zonder slag of stoot zou degra deren. Na het 0—0 gelijke spel te gen Hoofdplaat, de verrassende overwinning op Domburg (31) zit er echter weer alle kans in dat de spanning aan de staart al even groot wordt als aan de kop van de rang lijst. Zeker als Schoondijke zondag kans ziet van DFS te winnen. De Burghse ploeg hield vorige week Aardenburg op eigen veld op 11 en dat moet een waarschuwing zijn voor de Zeeuwsch-Vlamingen. Ziet Schoondijke kans om de volle winst te pakken, dan is de strijd weer helemaal open. Aan de kop van de ranglijst staan er zoals gewoonlijk enkele interessante wedstrijden' op het programma. RIA krijgt weer een concurrent op eigen veld. Domburg is de nieuwe gast en na de 31 nederlaag tegen Schoondijke ziet het er duister uit voor de Domburgers, die bij verlies voorlopig wel zijn uitgeschakeld. IJzendijke verschalk te afgelopen week Luctor (21) en Aardenburg zou wel eens het vol gende slachtoffer kunnen worden. Voor Hoofdplaat lijkt de thuiswed strijd tegen Lewedorpse Boys niet zo bar moeilijk, maar ook hier kan zich een verrassing voordoen. De Boys schoten vorige week tegen Philippine immers nogal met scherp (51). Hulsterloo wacht ook weer een zwaar karwei. Luotor komt op bezoek. Wil Luctor niet te veel ach terop raken, dan moet er zeker ge wonnen worden, maar Hulsterloo zal niet af willen wachten wat de uit slag wordt van SchoondijkeDFS en alles in het werk stellen om Luctor zijn tweede nederlaag in successie toe te brengen. ^WiWiroWWIBOiTiiiminiw^MiT7rraiffnirrfifPPSfTiMiB^ TriMf IHI!» t Toine van de Bunder behaalde in zijn eerste jaar als amateur, maar een overwinning. Hier gaat hij als eerste over de streep in Middelburg. (Van onze badmintonmedewerker) MIDDELBURG De Zeeuwse badmintonspelers krijgen maar wei nig gelegenheid om in eigen provin cie aan een toernooi deel te nemen. Dit is voor de actieve Koudekerkse vereniging Wings de reden, dat zij op 6 december het beschikbaar zijn van de sporthal Van de zeevaartschool be nut om een toernooi te organiseren. Organisator S. Christiaanse heeft zijn toernooi in twee klassen inge deeld. In de le klas zullen de in schrijvers deelnemen die in de dis trictscompetitie en de le klas van de afdelingscompetitie uitkomen. De overige inschrijvers zijn in de 2e klas ingedeeld. Behalve „Zierikzee" geven alle Zeeuwse clubs acte de presence. Ook „Terneuzen" dat tot heden alleen nog maar met junioren in de competitie inschreef, en nu dus voor het eerst met senioren voor het voetlicht treedt. Zeeuwsch-Vlaanderen is met nog een club vertegenwoordigd: ook Hoek komt met zijn sterkste afvaar diging. (Van onze show-redactie) BONN Uwe Seeler, promi nent voetballer en ex-intebnati- onaal van het Duitse voetbalelf tal, en Peter Frankenfeld, quiz master van de Duitse televisie, zullen ^vaarschijnlijk volgend jaar te zien zijn in een sexfilm. Deze zal worden geproduceerd door Helmut Rosenberg, hoofd redacteur en uitgever van twee Hamburgse sexbladen, St.-Pa-u- li-Nachrichten en Reeperbahn. Het is niet de bedoeling dat Uwe Seeler en Frankenfeld ac teren. Zij zullen echter worden geïnterviewd over hun mening ten aanzien van pornografie en sex. (Van onze korfbalinedewerker) BREDA Omdat de KNKB-teams van West-Brabant vrij zijn, wor den er in de korlbalcompetitie al leen wedstrijden gespeeld voor de afdeling Zuidwest. In de eerste klas B gaat de belangstelling aller eerst uit naar BKC 2 dat tegen Deetos 5 moet aantreden. Na het goede resultaat van afgelopen zater dag lijkt het er op dat BKC deze wedstrijd wel zal kunnen winnen. Spido 1 heeft tegen ODO 3 weer de handen vol. De mensen uit Klundert zijn, nu zij weer enigszins aan het spelen in een lial zijn gewend en volledig kunnen aantreden, zeker niet kansloos. Een gelijk spel zit er toch wel in. In de tweede klas B treden de streekgenoten Keep Fit 1 en Dosko 1 tegen elkaar in het strijdperk. Keep Fit is favoriet, hoewel micro korfbal heel anders is dan veldkorf- bal. Bij micro-korfbal is een goed schot heel belangrijk en dat hebben sommige routiniers van Dosko nog wel. Vandaar dat Dosko toch nog wel voor een verrassing kan zorgen. De uitslag in dezelfde klas van Blauw Wit 1 - SDO (St. Philips- land) is niet te voorspellen, omdat SDO een nieuwe vereniging is, waarvan de kracht onbekend is. In 2C Zuidwest zal de Wisselaar 1 het per se niét gemakkelijk krijgen te gen Quick 5, omdat alle Quick-teains technisch veel in hun mars hebben. Toch wordt er op een klei ne overwinning voor Wisselaar gere kend. ELKV 2 heeft in die klas geen moeite met Regenboog 5. Een overwinning voor ELKV dus. In 3B Zuidwest zal Kieviten 1 het ver moedelijk niet kunnen klaren tegen BKC 3. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW St. Aloy's topspeler Kees Baumgarten heeft een eervolle uitnodiging ontvangen om deel te ne men aan de achtkamp om de Lim burg-coup. Voor deze wedstrijd zijn alle toptafeltennissers uitgenodigd. De wedstrijd wordt gehouden op zondag 7 december in Hilversum. Drie jeugdspelers van St. Aloy (Wilfried Dumez, Paul Matthyssen en. Jeanne de Waal) zijn uitgenodigd voor de jeugdinterland NederlandBelgië en Frankrijk, deze wedstrijden worden georganiseerd in Vugtit op zondag 27 december. Bij de dames zijn alle Zeeuwse co ryfeeën present. Wings met Nel Ri- rihena, Rilland met Els Koppejan en Avanti met Cisca Duden, Herma Kok en Toos Verbeek. Bij de heren ook alle bekende namen: Jan Willem Visser, Coen Valckenier, Martin Titi- heru, Toby Lammers, Rudy Bish en Kees Outermans. Buiten deze namen, die men wekelijks in het competitie overzicht tegen komt, zai ook Albert Vogel uitkomen, die na 2 jaar stil stand zijn racket weer van de vlie ring gehaald heeft en er weer hele maal „in" is, getuige zijn uitslagen in de interne clubcompetitie, waarin hij de jongeren Coen Valckenier en Rudy Bish terug wees. Bij de dames komen de volgende koppels voor de prijzen in aanmer king: Duden/Verbeek en Koppejan/ Ririhena. In de mixed partijen spelen samen Duden/Valckenier, Ririhena/ Outermans, Kok/Bish, Lammers/van Sommeren en Verbeek/Vogel. Bij de heren is zonder meer favoriet het koppel Titiheru/Visser, dat op tegen stand moet rekenen van Bish/Valeke- nier, Lammers/van Sommeren en Outermans/Vogel. Gezien de inbreng van de Zeeuwsch-Vlaamse clubs is een voor spelling voor de 2e klas niet te geven. Er zullen 71 partijen gespeeld wor den. Om 10 uur wordt gestart met de eerste partijen. Men hoopt om 5 uur klaar te zijn. (ADVERTENTIE) (Van onze zwenunedewerker) VLISSINGEN In het Sporl- fondsenbad te Vlissingen hield de Zwem en Poloclub De Zeehond voor het laatst in zijn bestaan de club kampioenschappen. Deze wedstrij den werden in de vorm van een drie- of vierkamp gehouden. Alle slagen moesten door de deelnemers worden gezwommen. De totaaltijd besliste uiteindelijk wie zich club kampioen mocht noemen. Al gauw werd duidelijk dat Anita Braoke moeilijk van het kampioen schap was af te houden. Het was voor Ineke Meeusen een hopeloze taak om Anita in deze vorm te Moppen, Zelfs op de voor haar zwakke rugslag wist Anita al haar tegenstanders te verslaan. Bij de jongens onder de 12 jaar leverden Jaap Keymel en Dick Schipper ver woede gevechten. Uiteindelijk mocht Jaap Keymel de kaanpioensmedaiile voor deze leeftijdsgroep in ont vangst nemen. In deze categorie bij de meisjes was Ineke Marcusse en kele seconden sneller dan de uitste kend zwemmende Carta Willems. De strijd om de bronzen medaille werd met één tiende seconde verschil ge wonnen door de verrassend goed zwemmende Christi Jansen. De uitslagen: Meisjes onder de 10 jaar: 1 Mieke van de Waeter 75.1 sec., 2 Miranda Kesteloo 75.2. 3 Marjan Bolier 80.9. Jongens onder de 10 jaar: 1 Leon Caron 61.5, 2 Arend Schipper 70.9, 3 Gent-Jan Blankaert 72.1. Meisjes onder de 13 jaar: 1 Ineke Marcusse 169.8, 2 Car- la Willems 174.6, 3 Christi Jansen 190.1. Jongens onder de 12 jaar: 1 Jaap Keymel 163.8, 2 Dick Schipper 167.3, 3 Paul Meerman 183.3. Meis jes onder de 14 jaar: 1 Anita Bracke 158.3, 2 Ineke Meeusen 171.0, 3 Ella de Jonge 180.0. Jongens onder de 14 jaar: 1 Kees Mallekooten 194.7, 2 Wim Walraven 196.8. Meisjes onder de 16 jaar: 1 Cobie den Toonder 181.2, 2 Sonja Noya 193.4, 3 Anneke Louwerse 196.3. Jongens onder de 18 jaar: 1 Arno Peters 145.2, 2 Roel JaspeTS 150.2, 3 Jozef Hamelink 173.3. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) KAMPERLAND De Ren cn Tourclub Theo Middelkamp houdt zondag in Kamperland een St.-Nico- Iaascross waaraan alle categorieën renners kunnen meedoen. De start vindt om elf uur plaats. Het parkoers loopt rondom „Duin- lust", waar ook het wintertrainings- karnp van Middelkamp is gevestigd. Op 26 december volgt de traditio nele Kerstcross. Het bestuur van Middelkamp heeft aan de KNWU ook verzocht om het Zeeuwse cross- kampioenschap te mogen organise ren in januari. Hiervoor zal dan een geschikt parkoers worden gezocht in de Kamperlandse duinen. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zont, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden m< luxe rapof 14,25, spray f 6,95 van 2,85 tot 17,40 <we» aeMMaaeUatafa^MMtatiMi (Van onze medewerker) TERNEUZEN In dc eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland krijgt Be velanders zijn laatste kans om nog enigszins uitzicht te houden op ont snapping aan de degradatie. Bevelanders moet namelijk naar Middelburg, dat met vier punten meer op de een-na-laatste plaats staat. Ziet Bevelanders kans deze wedstrijd te winnen, dan bestaat de mogelijkheid, dat er in de resteren de 8 wedstrijden nog wat goedge maakt wordt. Wint Middelburg, dan heeft de hoofdstedelijke ploeg 7 punten en een wedstrijd minder ge speeld (tegen Bevelanders 1 punt) en ziet het er bijzonder donker uit voor de hekkesluiters. Zaamslag zal zijn kansrijke positie wel niet in gevaar laten komen door het Hein- kenszandse bezoek. Al zal het moei lijk zijn, toch zijn de Zeeuwsch- Vlamingen duidelijk favoriet. An ders ligt de zaak bij concurrent Veere. Arnemuiden 2 is gastheer en op papier lijkt dat een zege voor de bezoekers te worden, maar een pun tenverdeling zou allerminst verba zen. Bij Mevo-Wemeldinge zijn de kansen volkomen open. De uitslag zal zeker niet ver van een punten verdeling liggen. (Van onze medewerker) BREDA Dc dames van het Middelburgse EMM die in de lande lijke eerste klas zaalhandbal afgelo pen zondag de eerste punten bin nenhaalden staan voor een moeilijke opgave. Zondag komt koploper DVO uit Sittard naar Middelburg. Aange moedigd door het recente succes zou DVO wel eens op veel tegenstand kunnen stuiten in Middelburg. De heren van EMM krijgen in de landelijke le klas een gelijkwaardi ge tegenstander op visite. Hermes uit Den Haag heeft slechts één punt meer dan EMM. Het spelen in eigen huis zou EMM wel eens winst kun nen opleveren. In de landelijke 2e klas gaan de dames van EBHV onbetwist aan de leiding en hebben reeds vier punten voorsprong op Volt dat de tweede plaats bezet. Ook zondag zal de bovenste plaats tegen het Rijense EVV niet in gevaar komen. Volt speelt tegen stadsgenoot Boemerang en hierbij is gezien de plaats op de ranglijst, een gelijk spel niet uitge sloten. De dames van het Goese GSC gaan de strijd aanbinden met Were Di Tilburg en worden geacht de wedstrijd in hun voordeel te laten beëindigen. Wanneer de dames van Rapid uit de gevarenzone willen komen dan zal er zondag gewonnen moeten worden van Olympus (Vlis singen). Bij de heren in de landelijke 2e klas gaat Dongen rechtstreeks op het kampioenschap af. Nog steeds ongeslagen moet Dongen aantreden tegen hekkesiuiter Olympus in Vlis singen. Olympus, dat sterker is dan de plaats op de ranglijst doet ver moeden, kan het Dongen wel eens lastig maken. De heren van Fortuna uit Bergen op Zoom, die slechts één verliespunt hebben, zullen het wel klaren tegen Volt. EBHV krijgt in Breda een moeilijke wedstrijd tegen Internos Etten. Ook Were Di (Til burg) krijgt het bepaald niet mak kelijk tegen het Goese GSC. STANDENLIJST LANDELIJKE 2e KLAS dames: EBHV (Breda) 5—10, Volt (Tilburg) 5—6, Olympus (Vlissin gen) 5—5, EVV (Rijen) 5—5, Boe merang (Tilburg) 5—5, GSC (Goes) 5—4, Were Di (Tilburg) 5—3, Rapid (Breda) 5—2. Heren: Dongen 510. Internos (Etten) 4—6, Fortuna (B.o.Zoom) 35, Were Di 1 (Tilburg) 55 EBHV (Breda) 5-3. GSC (Goes) 53, Volt (Tilburg) 53, Olympus (Vlissingen) 41. MUH I

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9