DRIE MAANDEN VOOR BEROVEN DAME NKV-centrales gaan nauwer samenwerken SPARTA ie v. d. Berghe een CHAUFFEUR DE OM BEWEGING NIEUW LEVEN IN TE BLAZEN Politierechter Middelburg Gevraagd voor direkt: Jan Bleijenbergh- Ferket N.V. Je voelt het direct hier brandt GASVERWARMING van Aram: Het smokkelschip Brittania Caravan Ontwikkelingsavonden Heden LAMSVLEES v.a. ƒ3,- p. kg. Slagerij E. A. Ysebaert N.V. KOOP NU EEN FIETS of BROMMER Koop bij ons uw twee- wieler met kans op één van die vele waarde volle hoofdprijzen. Rijwiel- en Bromfietshandel GEMEENTE TERNEUZEN GEMEENTE AXEL Publikaiie aangaboden door dit blad,ln samenwerking met de Stichting Ideële Reclame l DINSDAG 1 DECEMBER 1970 (Van onze correspondente) MIDDELBURG Drie maan den onvoorwaardelijk kreeg de Vlissinger J. H. M., die op 29 augustus mevrouw E. T. uitno digde een ritje te maken met de auto. De eigenaar van deze wa gen had zijn karretje vrijwillig voor dit uitstapje afgestaan. In IJzendijke stapte het paar even uit en voor mevrouw T. er erg in had sprong M. in de auto te rug en ging er vandoor, met het handtasje van de dame. De in houd hiervan was een portefeuil le met 1150 Hollands geld en nog een 800 tot 900 Belgische franken. Hiermee zette verdachte de bloemetjes buiten in Frank rijk. De auto leverde hij later in bij de Franse politie. Toen hij Nederland weer binnen wilde, re kende de politie hem in. De offi cier van justitie, mr. J. Blok, sprak in deze zaak over een aan zienlijke recidive en eiste zes maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. Politierechter mr. W. Solinge vonniste drie maan den onvoorwaardelijk. De Duitser H. H. D., en Fransman G. C. B. en A. P., allen woonachtig in Terneuzen, waren op 27 september j.l. betrokken bij een vechtpartij in Terneuzen, waarbij een vijf maanden zwangere vrouw, haar echtgenoot en nog enkele ande re personen enkele fikse klappen kregen. Er werd wat geduwd en er vielen van beide kanten klappen. De drie mannen moesten zich donder dagmorgen voor dit feit verantwoor den. De Duitser D. vertelde dat zijn vrouw de vechtpartij vanaf een af stand had gevolgd, en dat de zwan gere vrouw zich met een schoen in de hand onder de vechtenden had gemengd, en dat is toch ook niet netjes, vond hij. P. verklaarde al leen enkele vechtenden te hebben willen scheiden, hij zou zelf niet hebben geslagen. De officier maakte echter geen onderscheid tussen de vechtenden en scheidenden, en eiste f. 150 boe- de voor ieder van hen. De uitspraak was f. 100 voor alle drie afzonder lijk. Deze zelfde straf hoorde ook de Arnemuider W. v. B. tegen zich eisen. Op vijf september had hij getikt op de auto waarin zich twee mannen bevonden. Hij plaatste daar bij een plagerige opmerking. De beide heren stapten uit de auto om het een en ander recht te zetten. Zij hadden echter niet gerekend op zo veel tegenstand van Van B„ die waarschijnlijk door enig drankge bruik zijn eigen kracht niet meer kende. De politie verklaarde nader hand dat er plassen bloed op straat hadden gelegen. Getuige C. v. D. uit Nieuw- en St. Joosland had een gepeperde reke ning van f. 175 meegenomen naar de rechtzitting, die afkomstig was van de aanschaf van een nieuw pak. Want het hele kostuum was door de vechtpartij bedorven, zo vertelde hij. De rechter kon dat niet hele maal geloven. „De broek waarop alleen maar bloedspatten zaten had u toch kunnen laten stomen", vond hij. De officier eiste tegen Van W. die volgens zeggen als een woeste ling te keer was gegaan, f. 150 boete en toewijzing van de civiele vorde ring tot f. 75. Mr W. Solingen maakte er f. 100 van en toewijzing van de civiele vordering. Qp 31 oktober stalen P.M. uit Bergen op Zoom, P.J.M. uit Goes, en J. v. P. uit België een caravan in Hulst ter waarde van f. 2000. Op 19 oktober stalen zij op een terrein van de Bataafse Aanmemersmaatschap- pij te Goes een kabel ter waarde van f. 3000. De caravan werd ver kocht, de opbrengst verdeeld. De kabel werd afgebrand en in drie stukken gezaagd. M. verklaarde op de rechtzitting dat hij niet wist dat de caravan gestolen was. De officier trok dit echter in twijfel. Deze verdachte zei ook dat hij geen aandeel had gehad in de diefstal van de kabel. De officier eiste tegen M. tien weken gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen P. dezelfde straf, en tegen P.J.M. tien weken gevangenisstraf met aftrek, omdat hij volgens de officier de motor van het plan was geweest, en ook omdat hij al een aanzienlijk strafblad had Mr. C. Mouton, de verdediger van P.M. vond dat zijn cliënt vrijgespro ken diende te worden van het eerste feit. Hij kon ook niet begrijpen waarom de twee neven een belas tende verklaring hadden afgelegd tegenover zijn cliënt over de diefstal van de kabel, waarvan hij zelf zei er niets mee te maken hebben ge had. Mr. Tieleman nam de verdedi ging van M. uit Bergen op Zoom op zich. Mr. Adriaanse die van J. van P. De eis luidde uiteindelijk voor P. acht weken onvoorwaardelijk, voor de beide anderen luidde het vonnis conform de eis. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De afdelingen van het Nederlands Katholiek Vakverbond in Lainswaarde, Stoppeldijk, Boschkapelle, Hengstdijk en Terhole hebben elkaar gevonden in een samenwerkingsorgaan „NKV-Hontenisse". De be sturen hopen door deze krachtenbundeling de vakbeweging in de gemeente Hontenisse nieuw leven te kunnen inblazen. Het overlegorgaan is in het leven geroepen om de onderlinge communicatie tussen de verschillende kleine zelfstandige centrales in de toekomst gemakkelijker te laten verlopen. De eerste resultaten zijn reeds zichtbaar. Afgelopen zaterdag is een cursus afgerond, die dankzij de on derlinge samenwerking op touw kon Mertens in zaal Van Leuven in worden gezet. Verder komt donder dag 3 december vakbondsleider Jan Kloosterzande voor de leden van de aangesloten centrales praten over „de vakbeweging in deze roerige tijd". Verwacht wordt, dat voor deze inleiding van de „grote" NKV-man wel de nodige belangstelling zal be staan. Het nieuwe overlegorgaan NKV- Hontenisse wil het bij deze eerste vruchten van samenwerking niet la ten. Onder voorzitterschap van plaatselijk NKV-leider P. Everaert wordt momenteel gedokterd aan de nieuwe toekomst van het kersverse samenwerkingsorgaan. De leden daarvan (vier vertegenwoordigers voor elke centrale) zijn onder meer voornemens activiteiten op cultureel gebied te gaan ontplooien. Het over legorgaan zal in de toekomst ook niet schromen, zo heeft voorzitter P. Everaert duidelijk te verstaan gege ven, een standpunt in te nemen ten aanzien van actuele ontwikkelingen of gemeentelijk beleid. Daarnaast heeft men plannen de leden van de vakbond in Hontenisse en dat zijn er ongeveer 1500 in totaal te gaan activeren door aan de welbekende voormalige „KAB"- ontwikkelingsavonden nieuwe in houd te gaan geven. „Vroeger was het zo", aldus de heer Everaert, „dat er iemand kwam spreken over tevo ren vastgestelde onderwerpen. Ie dereen zat er naar te luisteren en stak er wel wat van op. Weder woord was er nauwelijks, het leek meer op indoctrinatie". De vakbondsleider heeft onder vonden, dat de ontwikkelingsavon- den-oude-stijl al lang niet meer ge waardeerd worden. Daarvoor in de plaats zullen nu levendige discussie bijeenkomsten moeten komen, waar van de confrontatie met „big boss" Mertens vermoedelijk dan wel de eerste za] zijn. Ook voor de jongeren hebben de Hontenisser vakbonzen het een en ander in petto. De heer Everaert: „Er zullen pogingen in het werk gesteld worden om met name de KWJ (Katholieke Werkende Jeugd) wat nauwer bij de activiteiten te betrekken. Hoe? Dat weten we nog beraad, maar de aandacht heeft het. Wellicht kunnen we in de toekomst een jongerenlid als vertegenwoordi ger in het overlegorgaan opnemen". Van NKV-overleg op brede basis, bijvoorbeeld met de centrales van heel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, is blijkens de Hontenisser promotors nog geen sprake. „Dat zou in deze vorm wel kunnen", vertelt voorzit ter Everaert, „als die centrales eveneens tot de formatie van een overlegorgaan komen. Dan zijn het gelijkwaardige gesprekspartners. Nu zijn er ook al wel incidentele con tacten. maar meestal op „hoger" ni veau, zoals de kring kaderbijeen komsten". Hoe ziet hij de toekonist? „Hoop vol", luidt het antwoord. „Ik hoop dat we met deze vorm van overleg de betrokkenheid van de leden bij de vakbond wat kunnen opvoeren, want daaraan heeft het de laatste tijd nog wel ontbroken". Vlooswijkstraat 57, Terneuzen. Tel. 01150-2212 De nieuwe modellen 1971 in de allernieuwste kleuren rood - wit- blauw en groen. NIEUWSTRAAT 117 - KOEWACHT TEL. 01146 - 315. De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat de vrijwillige brandweer te SLUISKIL vanaf I december 1970 telefonisch ge alarmeerd kan worden via het nummer 333 (01157) of het algemene alarmnummer 4444 (01150). De burgemeester van Axel maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 24 november 1970 heeft bepaald, dat een be stemmingsplan wordt voorbereid voor dat gedeel te van het zogenaamde opspuitgebied, dat grenst aan de Lageweg. Het bedoelde gebied is op de bij dit besluit behorende tekening nader aangegeven. Voormeid raadsbesluit ligt voor eenieder op de gemeentesecretarie ter inzage. Axel, 1 december 1970. VOOR VRACHTWAGEN HULST - Stationsplein 22, tel. 01140 - 2551. De heer P. Everaert: „....door overleg betrokkenheid van leden met vakbond opvoeren....". Veroordeeld tot „welverdiende Er leven !n ons land 1.842.567 bejaarden. Co noemt men mensen boven de 65. Ik ben er één van. Velen van ons zijn nogr sterk en gezond. We voelen ons nog veel te jong om nu ai te genieten van een „welverdiende rust'I Wij zouden graag wat zinnigs doen. Zou dat niet kunnen Wij vormen misschien wel de werkwilligste groep van de bevolking. Wij hebben velerlei ervaring. En wij hebben jong veel geleerd. Wij kunnen babysitten of administreren. Wij kunnen boeken inpakken of brieven adresseren. Of de telefoon aannemen. Of vertaalwerk doen. Of correctiewerk. Of controlewerk. Het doet er niet zo vreselijk toe. Wij willen werken en onder de mensen zijn Voor een uurtje of een p dér uurtjes. Voor hele dagen of halve. Incidenteel maar ook regelmatig. Wellicht kunt n één van ons gebruiken. Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het !n zijn bezit). Wij weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niet verjaard. Gasverwarming Gasfornuizen en komforen Gasgeysers Koelkasten Diepvries Wasmachines Droogtrommels Vaatwasmachines Stofzuigers Keukens Lood-, zink- en mastiekwerken Gas- en waterleiding Sanitaire artikelen Koperwerken Plastic artikelen MUL TERNEUZEN Vlooswijkstraat 7-9 Telefoon 01150-3066-4360-5342 8327. „Waar is de man, die met deze kleren zijp reis betaald heeft?" roept Emillo opgewonden tot de bur gemeester. „Kalm wat, mijn waarde", zegt deze met een bezwerend hand gebaar. „Die man is met de dame. die in zijn gezelschap was, aan boord van een van mijn schepen gegaan". „En waar ligt dat schip?" „Kijk maar eens uit het venster", grinnikt de bur gemeester. „Je kunt het nog juist aan de horizon zien verdwijnen, op weg naar Engeland." „Dan moet U on middellijk een ander schip laten uit varen om hen te achtervolgen!!" schreeuwt Emillo, die totaal zijn zelf beheersing verliest hij de aanblik van het schip, dat in de verte onder vol zeil wegvaart. „Onmiddellijk, hoort Uü Het is van het grootste belang!!" „Ik wens van jou geen bevelen aan te nemen!" zegt de burgemeester koeltjes. Dan, voor Aram tussenbeide kan komen, grijpt Emillo de man bij de kraag van zijn jas en schudt hem driftig door elkaar. „Vooruit dan toch!!" gilt hij woedend, „laat een schip uitvaren, nu kunnen we ze nog achterhalen!" Met een driftig gebaar rukt de burgemeester zich los en loopt naar de deur, die hij wijd open werpt. „Eruit!!" zegt hij op ijskoude toon, „uit mijn ogen jullie, voor ik je door de schout in het cachot laat werpen!!" 8427, „Dat was knap stom om je zo te laten gaan, Emillo", zegt Aram bitter, als het vijftal door de straten van Bastia naar de haven slentert. „De burgemeester had ons misschien een plaats op een van de schepen hier kunnen bezorgen." „Maar het was ook om des duivels te worden", foetert Emillo driftig. „De boot, waarop Clare zit, zo te zien wegzeilen zonder dat ik er iets aan kan doen, dat is juist te veei gevraagd om daar kalm bij te blijven. „Niet we tend wat nu te doen, slenteren zij doelloos over de kade, langs de sche pen die op het door de maan ver lichte water voor anker liggen. Tho mas, die alleen vooruit is gelopen, voegt zich na een poosje weer bij de anderen. „Zie je die vent daar zit ten?" zegt hij op gedempte toon en hij wijst op een zeeman die op de verlaten kade tegen een stel pakkis ten zit. „Hij houdt de wacht bij die kisten, die morgen in die grote schuit geladen worden: hun reisdoel is N.- Frankrijk, dat is al een stuk in de goede richting, dacht ik." Op fluiste rende toon beramen de vier mannen een nlan om ongemerkt aan boord te komen Even later slentert Agua naar de wachter toe en begint een gesprek.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4