VEEL VRAAGTEKENS ROND BELEID VAN PZEM (II) Betaalt kleine klant mee aan lage tarieven van industrie? Wethouder Filius verontwaardigd over PZEM- publieaties Uitbreiding sportvelden voor ruim f 80.000,- PLANNEN IN KLOOSTERZANDE Vijf viaducten voor rijksweg 58 aanbesteed goedkoop b Kwalijk Kouder Piekmeters Meterkast. Rijkswaterstaat gaat scheepvaart controleren op Westerschelde bij Hansweert Reconstructie Al deze elektrische huishoudapparaten van Kalorik Indola hebben drie dingen gemeen: de techni sche perfektie, de uitstekende kwali teit, de fraaie vormgeving. En verder al die handige snufjes en vondsten die ze bij Kalorik Indola bedenken om U het leven gemak kelijker te maken. Kijk nou zo'n theelicht: mét schakelaar voor „warm" of „heet" als extra. Zo'n elektrische koffiemolen. Slaat de bonen niet stuk, zoals andere doen, maar maalt. Met knopje voor vele standen fijnregeling. De messen slijper slijpt ook scharen, beitels en boren. En de tosti-roostert Heet bij ons eigenlijk sandwich toaster, maar maakt wél échte tosti's! Mmm! Niet vergeten: Kalorik Indola maakt U het leven lichter. Goede resultaten voor vissers in afgelopen week CBTB-sectie zuid Dr. Maris over „mini- Mansholtplan*' Brandende peuk oorzaak brand in Heikants café 3 DINSDAG 1 DECEMBER 1970 3 MIDDELBURG/ARNHEM „De indruk bestaal dat de PZEM stap voor stap een nieuw principe voor haar tariefsbere kening introduceert, waarbij het voor normale nutsbedrijven geldende beginsel van tariefstelling-naar-kostprijs wordt ver vangen door een ander". Dit zei vorig jaar de heer W. Dusar- duijn (KVP), lid van de Zeeuwse provinciale staten, in verband met de ondoorzichtigheid van de tarievenopbouw van de n.v. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM). In een tijdperk dat de Nederlandse kleinverbruiker ook een beetje kon gaan profiteren van goedkope energie, lazen de Zeeuwen in de Consumentengids van augustus 1969, dat de prijzen van elektriciteit voor huishoudelijk gebruik in Zeeland aanzienlijk hoger lagen dan in de rest van het land. Volgens de Vereniging van Ex ploitanten van Elektriciteitsbedrij ven in Nederland (VEEN) worden de tarieven in beginsel gebaseerd op de kostprijs. „Dat geldt zowel voor wat betreft de totale opbrengst als de verdeling over verschillende ca tegorieën verbruikers. Algemeen ge' bruikelijk is een afwijking va-n het kostprijsbeginsel om sociale redenen ten behoeve van de allerkleinste verbruikers", aldus de VEEN. Bij de PZEM lijkt de laatste jaren eerder van het tegendeel sprake te zijn. De kleinverbruiker lijkt be knibbeld te worden. Dit in tegen stelling tot de behandeling van de supergrootverbruikers. (Zie de zaak- Stikkelorum)Een niet gering aantal ingewijden, maar ook gewone afne mers zeggen ervan overtuigd te zijn, dat er bij de PZEM ip de bereke ning van de tarieven van de kleine klanten zelfs onjuistheden zouden zijn te vinden. Een voorbeeld: jaren geleden heeft de PZEM de leus „Koken en verwarmen met elektriciteit is goed koper" ingevoerd. Vele gezinnen in Zeeland hadden daar wel oren naar. Ze schaften zich boilers, elektrische fornuizen en accumulerende kachels aan. Om het voor de huisvrouwen aantrekkelijk te maken berekende de PZEM tussen 12 en 14 uur een goedkoop elektriciteitstarief. In die periode hadden de meeste grote ver bruikers een minder grote stroomaf- name, waardoor er een „dal" in het verbruik ontstond. Maar toen kwa men de supergrootverbruikers. Het legioen Zeeuwse kokende huisvrouwen moest het weldra af leggen tegen de continu-stroomvre- ters. In plaats dat de huisvrouw een verbruikdal opvulde, bouwde ze mee aan een piek in het stroomver bruik. Dat zinde de PZEM niet, die tegen hogere prijzen energie vanuit andere centrales in het land moest gaan „importeren". Een zaak die gevoelig ligt, want hoe meer stroom de PZEM invoert, des te groter de bijdrage relatief is, die ze moet leveren in de totale exploitatiekos ten van de SEP (de stichting Sa menwerkende Energieproduktiebe- drijven; gezEtmenlijk bezit van de grote elektriciteitsmaatschappijen). Ook die kosten moeten voor hét goede (atoom)doel worden gedrukt. Dat gebeurde dan ook. Plotseling verschenen er advertenties die aan kondigden dat men voortaan per woongebied om de drie maanden alleen tussen 14 en 16 uur goedkope stroom zou kunnen afnemen. Voor huisvrouwen een wat kolderieke op lossing, want wie kookt er tussen twee en vier? De regeling is op zich al aan vechtbaar, maar wordt verwerpelijk als men wil afgaan op de medede lingen dat bij de PZEM al enige maanden de opdracht was gegeven de boilers niet meer met de „goed kope" stroom te laten voeden, zon der dat het publiek daarvan op de hoogte was! „Een kwalijke zaak", zegt de PZEM-medewerker. „De verschui ving naar de periode van 2 tot 4 uur was al lang in de praktijk gebracht, voordat het publiek er van op de hoogte werd gebracht". Van een groep stroomverbruikers is bekend dat zij zich telefonisch bij de PZEM heeft beklaagd over het feit dat zij plotseling zulke hoge rekeningen ontving. enige daling van Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Plaatselijk een bui, ook opklaringen en temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland, Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: 1 tot 5 graden bo ven normaal: max.-temp.: 0 tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; max.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 1( uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Er zijn meer van die merkwaardi ge veranderingen ten nadele van de kleine klant doorgevoerd. De jongste klachten over de PZEM komen uit kringen van het bedrijfsleven en de gemeenten. Zo is er in Goes veront waardiging ontstaan bij verschillen de bedrijven, die bij nieuwe vesti gingen of uitbreiding (waardoor men meer stroom zou gaan afne men) zelf de kosten van een nieuw transformatorhuisje moeten betalen' en de grond daarvoor moeten af staan. Wethouder J. Ro-ose van Goes heeft verklaard dat zijn gemeente „ook dergelijke vreemde ervaringen met de PZEM" heeft. In verband met de stroomvoorzie ning van een aantal straten vroeg de PZEM de gemeente de kosten te dragen van een transformatorhuisje „omdat", aldus de wethouder, „de PZEM zelf financieel zo omhoog zat door de bouw van de kernenergie, centrale". De Raiffeisenbank in Goes moet zelfs een nieuw transfor matorhuisje financieren, waarmee de PZEM tevens een gedeelte van de aansluitingen in de Goese binnen stad van stroom voorziet." Een andere omstreden zaak, waar bij middenstanders zijn betrokken, is de kwestie rond de piekmeters. Zij worden noodzakelijk geacht voor een exacte berekening van het vast rechttarief in bedrijfspanden-annex- wor.ing Maanden is in heel Zeeland actie gevoerd om het on aanvaardbare van deze ondeugdelijk geachte meters duidelijk te ma ken. Door de „piekmeting" steeg de gemeten belasting in tal van panden exorbitant. Een middenstander in Hulst haalde een score van 220 pro cent méér. Inmiddels hebben sommige bedrij ven al drie of zelfs vier keer een PZEM-monteur ontvangen die „maar weer eens" een nieuwe meter kwam installeren. De meters registreren er soms maar wat op los. Ze blijven hangen of slaan door. Soms zo dui delijk, dat het gemakkelijk is aan te tonen. Zo nu en dan registreren ze een verbruik dat vele malen hoger ligt dan het maximum verbruik dat in een pand mogelijk is. Een weinig verkwikkelijke zaak, waarbij men moet bedenken dat de verbruikers die om die meters niet hebben ge vraagd er wel extra kosten voor moeten betalen. De piekmeters zijn door de PZEM-directie gekocht bij een be drijf dat ook orders op ander terrein van de PZEM krijgt. Zij deze me ters op die manier door „koppelver koop" tegen een zacht prijsje aange kocht? Energiebedrijven in den lande noemen de meters van het merk' „Landis en Gyr" sis dè algemeen erkende kwaliteitsmeter. De PZEM gebruikt een andere. Ze heeft dan wellicht de prijsafspraken op de metermarkt doorbroken, maar dat is weinig aantrekkelijk als het ten koste van de deugdelijkheid der meters en de portemonnee van de kleine klantjes moet gaan. De incidenten tussen de kleine verbruikers en de PZEM zijn hier mee nog niet ten einde: na alles werd de affaire-meterkast geboren. Kastjes, waarin de PZEM-meters zitten en die van buitenaf bereik baar moeten zijn aldus een missive van de PZEM, die al weer tamelijk ontactisch was gesteld. Controleurs van de PZEM, die de sleutel heb ben, moeten zonder enige controle van de klant, ongevraagd de stand kunnen opnemen. Nu het op elke kilowatt-uur aankomt kan de klant zijn eigen gebruik niet eens in de gaten houden! Een andere vreemde maatregel van de PZEM is de jongste wijzi ging van de boetebepaling. De klan ten die hun rekening niet tijdig voldoen moesten voorheen al f 3,- voor een aanmaning van de PZEM betalen. Dat al hoge boetebedrag is nu opgevoerd tot 15 gulden. De Be lastingen rekenen f 1,- Het Zierikzeese raadslid M. C. Doeleman (VVD) bestempelde deze maatregel als: „Angstgevend gedoe bij de PZEM". Zijn mede-raadslid W. de Boer (PCF) merkte op: „Hier is opnieuw een psychologische blun der van de eerste orde gemaakt." Om een laatste „rariteit" te noemen: de betalingswijze aan de PZEM. Kleine (dus gezinnen) en middel grote afnemers moeten hun afreke ning bij voorschot voldoen. Op die manier fokt de PZEM nog voor er van haar kant enige prestatie is geleverd, een aantrekkelijk kapitaal, waarvan ze nog een aanzienlijke rente kan trekken. Wie daarmee niet vlug genoeg is, moet een fikse boete betalen! Waarom worden er zulke vreemde maatregelen genomen? Welke ach tergronden hebben deze ideeën rond piekmeter, boete, tariefverschuiving, transformatiehuisjes, enz., die stuk voor stuk in het nadeel van de kleine klant zijn? In Zeeland doet een en ander steeds meer mensen vermoeden dat de „kleine man" wordt ingeschakeld om mee te betalen aan het gelag van de hoge rente op de gelden, waarmee kapitaalsintensieve presti- ge-objecten voor de grootindustrie zijn belast. Het lijkt wel of de PZEM zich voor haar herkomst schaamt en alles probeert om de grootindustrie zo geriefelijk mogelijk op het fluwelen kussen te laten zitten. Daarvoor is echter veel geld nodig. Voor de atoomcentrale moet de f 325 miljoen in zijn geheel op de „vrije" kapi taalmarkt worden geleend. Het ren tepercentage ligt erg hoog. Alleen voor de rentebetaling zijn jaarlijks vele miljoenen nodig. De afschrij ving van een kernenergiecentrale moet relatief zeer snel verlopen. De PZEM blijkt het er voor over te hebben. Op 13-10-66 zei ir.. T. Bogerd: „Onze hele politiek is de industrialisatie vóór te blijven. Wij laiten de elektriciteitsenergie voorop loipen. Wij geven de industrieën een duvtrtj-e in de rug door een gunstig kilowatt-uur-klimaat te scheppen". De Zeeuwse „kleintjes" vrezen kennelijk niet ten onrechte dat er duwtjes óver hun ruggen worden uitgedeeld; in plaats van dat zij zo voordelig mogelijk van energie wor den voorzien, zoals van een provin ciaal openbaar nutsbedrijf in de eer ste plaats mag wbrden verwacht. PIM GAANDERSE. In een volgend artikel de indus triepolitiek van de PZEM. (Van een onzer verslaggevers) HANSWEERT (ANP) De scheepvaartdienst Westerschelde van Rijkswaterstaat gaat dinsdag begin nen met het controleren van de scheepvaart op de Westerschelde bij Hansweert. Hiervoor is in dienst gesteld het vaartuig „Saaftinge", een verbouwde boot van de rijkspolitie te water. Jaarlijks gaan 108.000 binnensche pen door de sluizen bij Hansweert die de verbinding vormen tussen de Westerschelde en het kanaal door Zuid-Beveland. Op de Westerschelde moeten deze schepen vaak het druk ke zeescheepvaartverkeer kruisen om in de goede vaarroute te komen. De „Saaftinge" zal op het traject Hansweert-Terneuzen toezien op het naleven van de vaarreglementen en zonodig aanwijzingen geven aan het scheepvaartverkeer, met name de binnenschepen. Tevens is de bedoe ling gegevens te verzamelen over de concentraties van schepen. Het is voor het eerst, dat er nabij Hansweert op de Westerschelde een permanente controle komt. Elders op de Schelde, met name in het Nauw van Bath en nabij Vlissingen, werkt de scheepvaartdienst Westerschelde reeds enkele jaren. Ook op het Ka naal door Zuid-Beveland wordt ge controleerd. Het is de bedoeling, aldus een woordvoerder van de rijkshaven dienst te Vlissingen, te zijner tijd te komen tot een vaste post aan de wal bij Hansweert. Dan zal het ook mo gelijk zijn met seinen het scheep vaartverkeer te regelen. De bouw van deze post is nog niet mogelijk in verband met de plannen het ka naal door Zuid-Beveland geschikt te maken voor de duwvaart en het slui- zencomplex uit te breiden. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Wethouder I. Filius, lid van het dagelijks hestuur van de PZEM, heeft in zijn hoedanigheid van wethouder van Vlissin gen de volle verantwoordelijkheid voor hetgeen er bij de PZEM is gebeurd, voor rekening van het dagelijks bestuur van de PZEM ge nomen. Hij deed dit naar aanleiding van vragen die gesteld werden door de heer G- van Sluijs (CCP) over de publicaties van j.l. zaterdag in De Stem betreffende het beleid van de PZEM. In dit artikel werd o.a- melding ge maakt van de bouw van het land huis van de directeur van de PZEM, .ir T. Bogerd, waarvan de bouw be groot werd op f 143.000,-, terwijl de geraamde werkelijke kosten een half miljoen gulden beliepen- Wethouder Filius antwoordde op deze vragen dat hij met stijgende verontwaardiging van het artikel kennis had genomen. Het gaat hier niet meer om een zaak, maar om een persoon die aan de schandpaal geslagen moet worden- Er is niets aan de woning van d-e heer Bogerd gedaan, zondqer dat het dagelijks be stuur van de PZEM daarvan op de hoogte was. In het artikel in De Stem wordt o-a. melding gemaakt van stroom voorzieningen die moesten worden getroffen ten behoeve van het land huis. Wethouder Filius zei dat ook dit in overleg met het dagelijks be stuur was geschied. Want dat moest toch gebeuren in verband met toe komstige bouwwerkzaamheden- Over het feit dat Gedeputeerde Staten van Zeeland binnen twee da gen een bouwvergunning voor de bouw van dit land huis zouden heb ben afgegeven, deze procedure ont lokte burgemeester F. G. Sprenger van Domburg de uitlating dat hij deze snelheid in-triest vond, want gezien in dit licht zou hij dan ook graag zien dat een dergelijke snel heid in alle gevallen door het amb telijk apparaat zouden worden ten toongespreid. Wethouder Filius vond dat Gede puteerde Staten met de afwikkeling van deze zaak helemaal abnormaal snel te werk waren gegaan. De heer Bogerd had in het najaar van 1968 al een aanvraag ingediend maar om dat de optie op 1 april 1969 zou ver lopen, hadden Gedeputeerde Staten besloten haast te maken met deze kwestie- Volgens hetartikel in De Stem zou ir. Bogerd de tekening voor zijn hui-s door employés van de PZEM hebben laten uitwerken- De heer Filius vond dat de heer Bogerd daar volledig toe bevoegd was. De heer Bogerd zou trouwens ook wat geldlenen aangaat, volledig te goeder trouw zijn want hij had ook goedkoop geld kunnen aantrekken, waarmee hij zeker f 40.000,- zou heb ben bespaard- Dat heeft hij echter niet gedaan. Aldus de wethouder. Hij zei verder diep geschokt te zijn over de manier waarop de heer Bo gerd werd aangevallen- De heer E. de Priester (PvdA) zou graag zien dat deze vragen en ant- wooden op schrift gesteld zouden worden door de begrotingsvergade ring van 10 december en aan de raadsleden zouden worden toegezon den. Burgemeester Roemers zag daar echter in zo'n kort bestek geen kans toe. Hij zegde wel toe dat deze zaak op 21 december opnieuw aan de orde zou worden gesteld. De heer J- M. Banniink (D'66) hoop te dat de verontwaardiging van de heer Filius even groot was in der gelijke kwesties als het mindere go den in de PZEM betrof. De heer F. Schets (PPR) had ook nog enkele vragen betreffende het PZEM-be- leid- Burgemeester Roemers kapte de ze vragen echter resoluut af en ver wees naar de vergadering van 21 de cember a.s. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De Neder landse Heidemaatschappij heeft een plan ontworpen voor de uit breiding van het sportveldencom plex in Kloostcrzande. Het voor ziet in de aanleg van een derde en vierde voetbalveld, tennisba nen, de bouw van e nkele club- en kleedlokalen en de aanleg van een schaatsvjjver. B. en w. van Hontenisse hebben hun voorkeur uitgesproken voor realisering van een derde voetbalveld. De to tale aanlegkosten daarvan wor den op 82.250 gulden geraamd. In de raadsvergadering van maart va-n dit jaar werd in principe reeds tot uitbreiding bes-loten. Naar aanleiding daarvan heeft de Heidemij. verschil lende schetsontwerpen gemaakt waar in ook het bestuur va-n de voetbalclub haar „zegje" heeft gehad. Als resul taat van alle besprekingen kan de ge meenteraad van Hontenisse op 2 de cember een volledig nieuw wetsont werp voorgelegd worden, waarvan b. en w. de realisatie van het derde sportveld het meest urgent achten. Het kan ook goedkoper dam ruim 82.000 gulden. Maar dan moeten de werkzaamheden uitgevoerd worden in zogenaamd ACW-verband (aan vullende civieltechnische werken). De kosten van dit werk in ACW-ka- der kunnen, na aftrek va-n de subsi dies, worden gesteld op 53.951 gul den. Nadeel is, dat met de verwezen lijking langere tijd gemoeid is. omdat d-e meeste werkzaamheden met man kracht uitgevoerd moeten worden. Ondanks de kostenbesparing geven b. en w. van Hontenisse de voorkeur aan uitvoering van het plan als „vrij werk". Alleen als mocht blijken, dat de toestemming voor realisering als ACW-werk sneller mocht gaan, wil men dat de gemeenteraad alsnog voor dit laatste kiest. In principe wordt de raad dus voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen van ruim 82.000 gulden. De beslissing daarvoor moet in de raadsvergadering van 2 decem ber worden genomen. Datzelfde geldt voor een voorstel tot herziening van het bestemmingsplan Kloostcrzande. Deze wijziging moet het de regio-nale Zeeuwsch-Vlaamse woningstichting mogelijk maken in dit bestemmings plan 16 bejaardenwoningen te bou wen. Momenteel bestaat daarop nog geen kans, omdat in bet betreffende plan officieel alleen eengezinshuizen mogen verrijzen. Een ander slepend probleem, waar in men zo snel mogelijk enige ver lichting wil brengen is die slechte staat van de Walsoordensesitraat. De weg is toe aan algehele reconstructie. De provincie wil daaraan financieel nog geen medewerking verlenen, om dat men de verbetering ten opzichte van andere urgente zaken voorlopig nog niet belangrijk genoeg vindtt. De kosten van al-gehele reconstructie be dragen 225.000 gulden. B. en w. vin den deze zaak wel urgent en menen nu een oplossing gevonden te hebben in een gedeeltelijk herstel door op de (ADVERTENTIE) bestaande weg een asfaltl-aag aan te brengen. De kosten daarvan worden geraamd op ruim 58.000 gulden. Ver wacht wordt, dat men hiervoor wel financiële medewerking zal krijgen van de provincie. DEN HAAG (ANP) Aan het hei- en bouwbedrijf GEKA in Dor drecht is voor een bedrag van f 3.135.000 de bouw van vijf viaduc ten en een landbouwtunnei gegund in het gedeelte Rilland-Waarde van rijksweg 58 op Zuid-Beveland, zo heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat meegedeeld. De viaducten worden gebouwd in de omgelegde derde weg, over de Hoofdweg, de Gaweegsedijk en de Hoofdstraat In deze overeenkomst is eveneens de bouw van een via duct over de spoorlijn Roosendaal- Vlissingen en de huidige rijksweg opgenomen. Tot het bestek behoort bovendien nog een tunnel voor het landbouwverkeer. De rijdekken van de viaducten zullen in het algemeen worden uit gevoerd als voorgespannen betonpla ten. Het rijdek van het viaduct over de spoorlijn zal bestaan uit zoge naamde contactliggers. Dit zijn bal ken die nauwsluitend aan elkaar zijn vervaardigd en daarna op hun plaats in het viaduct worden gelegd. Over anderhalf jaar moeten de viaducten en de tunnel gereed zijn. (Van onze visserijmedewerker) BRESKENS Na vele weken van wind en regen was het een verademing voor de vissers eens een week voluit te kunnen vissen. De resultaten waren dan ook dusdanig, dat elke categorie t.w. de spanvis- sers op gul en kabeljauw, de garna- lenvissers en de grote kotters op tong en schol van een succesvolle week konden spreken. De prijzen van de gul en kabel jauw zakten echter naar gelang de constante aanvoeren, aa ig omlaag, maar door de kwantiteit kwamen ook deze schepen goed aan hun trekken.. Garnalen bleven duur on danks enkele goede aanvoeren vanaf de Scheveningse kust, die gedeelte lijk in Colijnsplaat werden verkocht voor drie tot vier gulden, een renda bele prijs. Tong en schol lagen hoog in de markt en waren hoofdzakelijk voor export bestemd, zodat de sche pen die aan deze vis hun bestaan ontlenen met prachtige besommin gen afsloten. De schepen van Arnemuiden en Vlissingen kregen deze week de be schikking over meer walaccommoda- tie, doordat de nieuwe vismijn offi cieel in gebruik werd gesteld wat gezien de vroegere omstandigheden een uitkomst betekent. De BR 14 van de firma gebr. Fenijn werd verkocht aan Finland met als nieuwe thuishaven Helsinki. Deze kotter zal ook in de visserij daar dienst gaan doen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Dr. A. Maris, directeur van het Landbouw Economisch In stituut, zal woensdag 16 december a.s. een inleiding houden over het structuurbeleid in de landbouw in het algemeen, en het zogenaamde „mini-Mansholtplan" in het bijzon der. Dr. Maris is uitgenodigd door het bestuur van het CBTB-sectie Zuid, die op 16 december in de Prins van Oranje te Goes zijn winter-leden- vergadering houdt. De bijeenkomst begint om 13 uur. Dr. Maris zal verschillende actuele zaken behandelen. Hij zal speciaal ingaan op de vraag wat de voorstel len betreffende het mini-Mansholt plan voor de land- en tuinbouw in Zuidwest-Nederland betekenen. HULST Het onderzoek van de technische recherche naar de oorzaak van de brand in het café van de heer J. Willems in Heikant heeft uitgewe zen, dat het vuur vermoedelijk is ont staan door een nog brandende peuk van een sigaret. Voordat de exploitant van het café de zaak verliet heeft hij eerst nog alle asbakken leeggemaakt. De plaats van de vuurhaard komt overeen met de plaats waar de heer Willems na het ledigen van de asbakken de afval heeft gedeponeerd. 1

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3