Jan Mulder moest het vaak ontgelden ROB RENSENBRINK BEZORGDE BEERSCHOT THUISNEDERLAAG ZUIDWESTERS WON MOEILIJK VAN ONDO Tweede plaats voor Jo Schout in Temse Ik kom voor die koude Iioekinuw woonkamer! dra. KPJ won bij dames Clitex sterk in Reinaerttoernooi Snelle tijd J. Sinke Hattrick Peter Ressel Matige opkomst titelstrijd Zebra f— STANDEN l cadeau-tip heetman i T DINSDAG 1 DECEMBER 1970 (Van onze paardesportmedewerker) KRUININGEN Met een super snelle tijd van twee minuten en twin tig seconden wist J. Sinke met zijn paard Sien beslag te leggen op de eerste prijs in de door de landelijke rijvereniging Reimerswaal georgani seerde Inkel-cross. De beide andere favorieten mej. Susanne Malcorps en C. Visser waren kennelijk niet in vorm en eindigden op de zevende en achtste plaats. Een groot struikelblok voor de deelnemers was het in deze wedstrijd opgenomen wegparcours van 500 me ter, dat met een gemiddelde snelheid van tien kilometer per uur gereden moest worden. Indien men te lang zaam of te snel reed werden straf- seconden bij de tijd van de cross ge teld. Te langzaam rijden kwam niet veel voor, maar de meeste hadden een veel te snelle tijd op dit stukje wegparcours, zodat zij dan extra snel in de cross moesten gaan om de op gelopen strafseconden weer goed te maken. Het grootste succes werd geboekt door de landelijke rijvereniging Rei merswaal met de organisatie van dit evenement. De keurend veearts, de heer G. Boneschanser was. wat betreft de conditie van paarden en pony's, zeer tevreden, terwijl de heer A. Priester, die optrad als vertegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen, even eens zijn tevredenheid over het ver loop van deze dag uitsprak. Hij had echter gaarne gezien dat het aantal hindernissen groter was geweest. De kwaliteit en verscheidenheid der hindernissen hadden zijn instemming. "Uitslagen: Zware cross voor grote paarden: 1 J. Sinke met het paard Sien in 2.20 2 Ernest Gerard met Trixi in 4,2; 3 mej- Mieke Boidin met Ascot in 4,43: Lichte cross, paarden: 1 Wim v. d. Plasse met Jimmy in 4,44; 2 Ad Mosselman met Mr. X in 5.03; 3 Jaap Wiskerke met Imam in 5,19. Zware cross pony's O en D: 1 Jeanine Scheele met Bre- scott Onward in 6,30; 2 Jet Krijger met Shamdy in 6,49 en 3 Carla van Hoven met Tasja in 7.04. Zware cross pony's A en B: 1 Bert Lockefeer met Pauline in 4,48; 2 Trees Picavet met Sholbley in 4,51: 3 Cor Schatters in 5.37. Lichte cross pony'sC en W: 1 Jaap Priester met Sonja in 5,48; 2 Mart Nuyten met Hans in 6.18; 3Adrien Jobse met Pedro in 6.21' Lichte cross A en B: 1 Brigitte Kerkhaert met Fairy II in 4,54; 'en delfos met Skoll in 5,11 en 3 Marco Coppoolse met Nancy in 5,59- Landelijke rijvereniging Reimers waal had tevens beschikbaar gesteld een aantal wisselprijzen voor de vereniging die de meeste punten wist te verzamelen- Dit was de In- kel-prijs, die aangeboden werd door het gemeentebestuur van Reimers waal voor het puntenklassement in de zware cross voor grote paarden, en die werd verdiend door de Weel- ruiters. De tweede wisselprijs, be schikbaar gesteld voorhet punten klassement in de lichte cross, werd gewonen door de organiserende ver eniging Reimerswaal. De wisselprijs voor hét puntenklassement voor po- néy's in de zware cross werd ge wonnen door de Kleppertjes uit Axel, en de wisselbeker voor het puntenklassement lichte cross voor pony's werd eveneens gewonen door de organiserende vereniging Rei merswaal- (Van onze correspondent) BRUSSEL In de Belgische voetbalcompetitie vond zon dag het toptreffen plaats tussen de nummers een en twee in de Belgische hoogste afdeling, namelijk Anderlecht en Standard Luik. Het feit, dat de Nederlandse coach Arie de Vroet alsmede de NOS naar Brussel waren gekomen om Anderlecht en dan speciaal Jan Mulder aan het werk te zien, heeft niet kunnen beletten dat Anderlecht zijn eerste thuisnederlaag in deze com petitie kreeg. Het „allez allez Standard" heeft het deze keer gewonnen van het „Oranje boven" van Anderlecht, met het gevolg dat Standard Luik op kop gaat. Die eerste thuisneder laag werd nog voor de rust een feit, toen de topscorer in de Belgische hoogste afdeling, de voor Standard Luik uitkomende Duitser Kostedde, met een oerhard schot doel trof. In de twee de helft verdedigde Standard zijn kostbare voorsprong met alle mogelijke middelen. Vooral Jan Mulder moest het meer dan eens ontgelden. Enkele minuten voor tijd werd Mulder onderuit gehaald. Scheids rechter Geluck durfde zelf niet te beslissen of deze ongeoorloofde han deling al dan niet met een straf schop diende te worden bestraft. Op advies van de grensrechter werd echter geen strafschop toegekend, hetgeen gepaard ging met het nodi ge tumult. De voor Anderlecht keepende Vlaardinger Leen Barth speelde een uitstekende wedstrijd en voorkwam enkele zeker schijnen de doelpunten. Een andere belangrijke wedstrijd was het duel tussen FC Brugge en Beerschot. In de 31 overwinning, die Brugge behaalde, had Rensen- brink met zijn twee doelpunten een groot aandeel. Brugge kwam in de twintigste minuut via Rensenbrink aan de leiding. In de tweede helft scoorde Houben in de achtste mi nuut de gelijkmaker. Toen eerst Lambert een vrije schop dwars door de muur kogelde en daarna Rensen brink een rnworp van Lambert recht streeks met het hoofd achter de Beerschot-doelman deed belanden, was de wedstrijd gespeeld. Beveren heeft op eigegn terrein opnieuw een puntje uit handen moe ten geven. Deze keer was het Cros sing dat dank zij een 11 gelijk spel de "Waeslanders een puntje ont nam. De bezoekers kwamen zelfs nog het eerst aan een doelpunt toen in de 55ste minuut Kremer de Be verenverdediging totaal ontwricht te. Drie minuten later stelde Roelant meer dan verdiend de ploegen op gelijke voet. Enkele schoten die nu tegen de dwarslat belandden had den een beter lot verdiend. Antwerp had tegen Waregem het geluk aan zijn zijde. In een wed strijd zonder hoogtepunten slaagde de thuisclub er een halve minuut voor het eindsignaal in een doelpunt te scoren. Daar waar iedereen zich reeds met een gelijk spel had ver zoend. Het was de Griekse interna tionaal Sideris, die de bal na een goed genomen vrije trap van Torfs met een kopstoot in de Waregemnet- ten deed belanden. Lierse klopte St. Truiden met 3 2. De meest imponerende figuren in deze doelpuntrijke wedstrijd waren de ex-PSV-er Ressel, die met een (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-competitie is het ONDO in de eerste klas A niet gelukt Zuidwes ters tegen te houden. Het weerde zich echter hijzonder goed en na een spannende en aantrekkelijke wed strijd kon Zuidwesters met 34 maar net de punten binnenhalen. In de eerste klas B had Blauw Wit het niet gemakkelijk tegen een goed spelend Swift HI. Het speelde te gehaast, waar tegenover Swift in rustig bleef spelen. Blauw Wit kreeg niet zo veel kansen en zo werd het 11. Luctor heeft aan het bezoek van Tjoba 2 niets overgehouden. Het was te verwachten dat de Terneuze- naren op grote tegenstand konden reken-en. Ze moesten zelfs met 46 de vlag strijken. In d-e tweede klas A had Animo 3 aan het eigen vierde team een zware kluif. Slechts met één doelpunt verschil werd er ge wonnen. Het bleef 65 in deze felle wedstrijd. Stormvogels heeft ook in de micro kennelijk grootse plannen. In de veldcompetitie is het bijna iedereen te sterk en nu versloeg het in de zaal Seolto met 64. Geen overweldigende uitslag, maar een verdiende overwinning. In de twee de klas B had Tjoba 3 in de wed strijd tegen Zuidwesters 2 een enorm overwicht. Zuidwesters 2 was veel te zwak en met 10—1 werd het verslagen. In de derde klas A ver- rastte Animo 5 ons bijzonder met de 42 overwinning op Stormvogels 2. Animo speelde veel beter dan vorige week toen het met 61 verloor. Tegen het lang niet zwakke Storm vogels 2 had het meestal het beste van d-e wedstrijd. Atlas 2 en Qndo 2 ontliepen elkaar niet veel en de gelukkigste, Atlas, won met 32. In de derde klas B won Olympia vrij gemakkelijk met 41 van Swift 5, maar het superieure, wat in de veld competitie in zijn spel lag, was er nu niet bij. I-n de derde klas C had Volharding geen moeite met Togo 3. Een constant overwicht leidde niet altijd tot het gewenste resultaat, maar de 41 zege was ruimschoots voldoende om zonder zenuwen te spelen. Zaamslag was niet opgewas sen tegen Tjoba 4. Het zit de Zeeuwsch - Vlamingen dit seizoen niet erg mee. Tegen Swift 1, dat beter voor de dag kwam dan ver wacht, werd een krappe 43 over winning geboekt, waarmee de Sou burgers erg blij konden zijn. Bij de junioren 1 B won Toge met dezelfde cijfers van Blauw Wit. Deze wed strijd was bijzon-der fel. Beide riva len streden om elke bal. Met 43 trok Togo aan het langste eind, maar dat was tot het einde toe onzeker. Bij de junioren 2 A kon Seolto niet het eerste succes beha len. Stormvogels 3 wist net met 23 de punten weg te halen en dat was erg sneu voor de Vlissingers, die nog steeds op het eerst gunstige resultaat wachten. Animo 2 en Swift 2 deden het wat kalmer aan. De Middelburgers waren wat schot' vaardiger, hetgeen hen een 42 ze ge opleverde. In afdeling 2 B was Luctor op eigen terrein een stuk sterker dan Olympia, dat vorige week tegen Volharding 2 zo'n goed resultaat bereikte. Nu kwam het duidelijk te kort tegen de thuisclub, die al snel afstand nam. Met 51 hield Luctor de winst in eigen huis en toonde hiermee aan, dat het er steeds beter in komt. hattrick een belangrijk aandeel had in de Lierse-overwinning. En de Ne derlander Koens, die de twee doel punten voor St. Truiden voor zijn rekening nam. Gantoise is er op het veld van FC Luik in geslaagd om een puntje mee naar de hoofdstad van Oost-Vlaan- deren te nemen. De Luikenaars brachten enkele mooie scoringskan sen om zeep tijdens het eerste half uur. Voor de Gentenaars, betekende deze draw een eervol resultaat, ge zien het feit, dat hun kan-nonier, de Luxemburgse international Leonard, reeds na een kwartier werd uitge schakeld. De wedstrijd Diest - Sporting Charleroi eindigde in een 32 over winning voor de thuisclub. Nadat de rust met een 11 gelijke stand was bereikt, volgden in de tweede helft sensationele momenten, toen binnen de vijf minuten drie doelpunten werden gescoord. Charleroi nam eerst een voorsprong door Boulet, maar Van Kasteren maakte gelijk voor Diest en even later zette Geys een toegekende strafschop in een doelpunt om. De Brusselse derby tussen Racing White en Union eindigde onbeslist 11, waardoor Union meer kreeg Rob Rensenbrink (links) schoot Beerschot naar een thuisneder laag. Met twee doelpunten was hij de grote man. Anderlechtspits Jan Mulder (rechts) kwam door harde charges van zijn tegenspelers niet tot scoren tegen Standard. dan het toekwam. Haagdoorn scoor de in de 49ste minuut op aangeven van Bergholtz, terwijl Lots voor Union in de 53ste minuut gelijk maakte. De stand na 12 speeldagen: 1 Standard 20, 2 Anderlecht 19, 3 FC Brugge 17, 4 Lierse 12, 5 Antwerp 12, 6 Racing White 12, 7 Beerschot 12, 8 Waregem 12, 9 Crossing 11, 10 Beveren 11, 11 St. Truiden 11, 12 Union 10, 13 Diest 10, 14 FC Luik 9, 15 Gantoise 7, 16 Sporting Charleroi 7. Programma: Union - Club Brugge, Waregem - Anderlecht, Gantoise Beerschot, Antwerp - Beveren, Diest Racing White, Crossing - St. Trui den, Sporting Charleroi - FC Luik, Standard Luik Lierse. (Van onze sportmedewerker) TEMSE In de Belgische plaats Temse werd voor de vierde achter eenvolgende keer de grote jaar marktcross gehouden, waarvan de atletiekclub Olsen-Merksem. De or ganisators hadden het wat de bui tenlanders betreft bepaald niet ge troffen. Allereerst lieten de gecon tracteerde Tsjechen verstek gaan. Naast de Tsjechen liet ook Piet Vonck van de atletiekclub Hulst het afweten. Vonck had er de voorkeur aan gegeven om in Biervliet te star ten. In Temse kregen de ruim vierhon derd atleten het niet gemakkelijk. Het parkoers bestond uit een zeer zwaar traject, waaraan geen enkele kunstmatige hindernis diende te worden toegevoegd. Het parkoers bestond uit ondergelopen weiland en twee hellingen met een stijging van ruim dertig procent. In de categorie kadetten startten 53 atleten. Win naar werd De Jonge van de atletiek club Waasland. De enige Hulst-at leet Magnus veroverde hier een zes de plaats. Magnus liep lange tijd aan de leiding, maar moest in de slotfase het hoofd buigen voor de Belgen. Bij de scholieren gingen 55 atleten van start. Vier atleten dic teerden hier het tempo, namelijk Poppe van Lebbeke, Verleyen van Mechelen en de Hulst-atleten J. Schout en Hugo van Duysse. De door trainer Van Riel van Hulst uitgestippelde tactiek om Van Duys- se als gangmaker voor Schout te laten fungeren leek alle kans op slagen te hebben. Tot bij het ingaan van de laatste grote ronde. Toen op het drassige stuk weiland kwam - tweedejaars scholier Aime Poppe van Lebbeke zo sterk naar voren dat hij de beide Hulst-atleten los- schudde. Met een verschil van vijf meter finishte uiteindelijk Poppe als 1 eerste voor Jo Schout. Hugo van Duysse werd vierde. Een uitsteken de prestatie leverde ook Jo Vonck met zijn zevende plaats. De presta ties van de andere Hulst-atleten in deze categorie waren: 21 W. van Duysse, 25 Schoenmakers, 27 F. Scheerders, 28 Istvan en 33 W. Scheerders. In de ploegenrangschik- king eindigde Hulst op de tweede plaats na Lebbeke. Bij de junioren werd de veelbelovende Belgische at leet Mullem van Olsen-Merksem winnaar. Hij zegevierde met vele honderden meters voorsprong op zijn clubgenoot Heyndrickx. Een zeer goede wedstrijd liep hier Ar nold Schout, hetgeen uiteindelijk beloond werd met een fraaie vijfde plaats. Zijn clubgenoot Kroes deed het met zijn twintigste plaats ook niet onverdienstelijk. In de categorie senioren, waar 88 deelnemers waren, wist K. Meyers van de atletiekclub Boom gemakkelijk te zegevieren. De enige Hulst-atleet Lauret eindigde hier op de 39ste plaats. (ADVERTENTIE) JO SCHOUT Met DRUgasar gasverwarming, op de buitenlucht aangesloten door een opening in de buitenmuur. Meer dan 60 verschillende uitvoeringenvan klein tot groot! Prijzen vanaf f 299,-. Vraag ongeffankeerd de gratis brochure aan bij Koninklijke Fabrieken Dicpenbrock Reigers N.V., Antwoordnummer 17, Ulft. DRUgasir lekkcr stoken zonder schoorsteen (ADVERTENTIE) Passepartoutringen (vanaf 66,-) met verwisselbare stenen (vanaf 27.50) LIJNBAAN 92 OOSTZEEDIJK155-157 ROTTERDAM ZATERDAGVOETBAL DERDE KLAS Good Luck 11-15 Rillandia 12-9 Dinteloord 11-15 Tern. Boys 12-9 NO AD '32 12-15 Smerdiek 12-9 Wit Zwart 10-14 Sleeuwijk 10-8 Krabbend. 12-13 BVC '54 12-7 Roda Boys 12-12 VIERDE KLAS A GDC 13-17 Heukelum 12-13 Nivo Sparta 12-16 Tricht 12-11 Zwaluw. B. 13-16 Rust Roest 11-10 PTT Breda 11-15 Beatrix '63 12-10 Veen 13-13 Brakel 12- 9 Wilhelm. '26 13-13 Seolto 13- 9 Altena 12-12 VIERDE Hoek 12-19 Yerseke 13-18 WHS 11-16 Wissenkerke 13-13 Nieuwdorp 11-12 WN 13-12 KLAS B Kloet inge Nieuwland VCK Kapelle Chrislandia AZVV 11-10 12-10 12-10 11- 9 11- 6 10- 5 VOLLEYBAL Eredivisie Dames Bekkerveld 5-10 Rapid 5-4 Vredestein 4- 8 DOS 5-2 DVC 5-8 Valbovol 5-2 Haag '68 4- 6 Karanoi 5-2 Octopus 5- 6 S.F.C. 5-2 AMVJ 5- 6 Boemerang 5-2 Heren Em. Blokkeer 6-12 Tornado 5-4 Deltalloyd 5-10 K.M.L. 6-4 Valuas 6-10 Libanon 6-4 Orawi 5- 6 H.V.S. 5-2 E.V.V. 5- 6 D.T.S. 5-0 S.F.C. 5- 6 Cito 5-0 Hoofdklasse Zuid Dames Orawi 10-18 Set Up 10-8 Theresia 9-16 Ekspaivo 8-6 Valuas 9-16 Energo 8-6 Bekkerveld 2 8-10 V.C.T. 10-6 Roermond 8- 8 P.S.V. 8-2 Swift 9- 8 Hevok 7-0 Heren Odulphus 9-16 Bekkerveld 9-8 Tupos 9-14 Rapid 9-8 Bermi 9-12 Hajraa 9-8 Hevolr 9-10 Moller VC 10-4 Petrus P. 9-10 Orawi 2 9-0 Hevok 9-10 Overgangsklasse 7 Dames MOC 8-16 Dynamo 7-8 Sarto 8-14 Lyceum 9-4 LVC 9-12 E.V.V.C. 8-2 Bermi 9-12 Karanoi 2 9-2 Marathon 8-10 OVOCO 9-2 Set Up 2 8-10 Heren Willem II 10-18 Karanoi 10-8 P.S.V. 10-18 OVOCO 10-8 Dynamo 9-16 Quos Ego 10-4 Sarto 10-16 VC Breda 2 10-2 Atak 10-10 Flamingos 10-2 Odulphus 2 10-10 Overgangsklasse 8 Heren Tornado 2 9-18 Olympus 9-8 Lyceum 9-14 VC Breda 9-8 Matador 9-14 Sarto 2 9-4 Juliana 10-14 EGVC 10-4 L.V.C. 9-12 Delta 2 10-4 Flits 10-10 A.M.V.J. 2 9-2 (ADVERTENTIE) AANV. NIEUWE LEERJAAR 4 JAN. 1971 (Van onze turnmedewerker) OOSTERLAND Ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan orga niseerde de gymnastiekvereniging Duiveland uit Oosterland in de prachtige sportzaal te Oosterland. een geschenk van de gemeente, de kringkampioenschappen 3e. 2e en le klasse voor dames en heren van de Zeeuws-Brabantse Turnkring. De deelname aam deze. door het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond ter bevordering van het keurtumen, ingestelde gradenwed- strijden, door de Zebra, verzwaard door het invoegen van enkele ver plichte onderdelen per wedstrijd, was teleurstellend. Er namen 11 na deel, een terugval ten opzichte van het vorige jaar van bijna 50%. En kele deelnemers, die aan een gelijk tijdig gehouden gedeelte van een examen voor verenigingsl'eider(ster) jeugdgymnastiek moesten verstek laten gaan. Opmerkelijk was dat Deltasport uit Zierikzee en VZOS uit Yerseke. verenigingen welke zich in de Zebra beijveren voor de wedstrijdkeux- turmsport zowel bij de dames als bij de heren, door geen enkel lid verte genwoordigd waren. Ook Volharding uit Goes, Udi uit Bergen od Zoom, MTV'69 uit Middelburg en SVS Se- rooskerke, in het verleden regelma tig door verschillende leden verte genwoordigd, waren geheel afwezig. Hygiëa Westkapelle daarentegen nam voor het eerst met 4 dames deel en wist in de 3e klasse op een fraaie derde plaats beslag te leggen. Na de opmerkelijke succes van de meisjes van WIK uit St.-Annaland in de verschillende kring wedstrijden was het ook bij de dames 3e klasse deze de laatste jaren sterk op de voorgrond tredende Zeeuwse vereni ging, die in haar jeugdturnstertje Ria van Beveren, zij het ha een zeer spannende en goede wedstrijd, met C. van Ham van VTV uit Vlissingen, het kampioenschap voor zich opeis te. In de tweede klasse dames werd C. Pruyssers van VTV uit Vlissin gen na een uitstekende wedstrijd de nieuwe kampioene. Prins Hendrik uit Breda zorgde er voor dat de kampioenschappen le klasse dames en le klasse heren, de zwaarste afdeling, met ruime voorsprong door zijn leden mevrouw C. de Wee- Rovers em G. Gijsbregts werden be haald. Na afloop van de wedstrijd kreeg de vereniging Duiveland ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan namens de Zebra een fraaie herin neringsstandaard. De uitslagen waren: Dames: 3e graad kampioene R. van Beveren WIK St.-Annaland 31,8 p., 2 C. van Ham VTV Vlissingen 31,4 p., 3 M. van Rooijen Hygiëa Weestkapelle 28,9 p., 4. E. Overdulve WIK St.- Annaland 28,6 p., 5 S. Slabber Hy- giëna Westkapelle 28,3 p., 6 I. van Sighem Hygiëa Westkapelle 28,2 p., 7 J. v. Sighem Hygiëa Westkapelle 25,5p. 2e graad: Kampioene C. Pruyssers VTV Vlissingen 31,65 p., 2 A. Roverse Pr. Hendrik Breda 27,4 p. le graad Kampioene C. de Wee- Rovers Pr. Hendrik Breda 32,55 p., 2 A. Wirken Pr. Hendrik Breda 26,96 p. Heren 3e graad: Kampioen R. Dijke Astrow Souburg ,46,8 p., 2 M. Hage WIK St.-Annaland 45,65 p., 3 R. Kempe Astrow Souburg 45,25 p., 4 J. Moerland WIK St.-Annaland 42,35 p, le graad: Kapioen G. Gijs- brechts Pr. Hendrik Breda 53,2 p., 2 A. Neuféglise Astrow Souburg 48,45 p., 3 G, van 't Slot WIK St.-Anna- land 46,- p. (Van onze volleybalmedewerker) Het eerste Reinaertvolleybaltoer- nooi in het rayon Hulst, dat zaterdag in de sporthal Den Dullaert werd gehouden, is bij de heren gewonnen door Clitex en bij de dames door KPJ. Bij de heren versloegen de textielmensen de leider uit de com petitie. Het ging er bijzonder span nend aan toe en er kwamen drie setst aan te pas. In de eerste set reeds toonde Clitex dat het wat in zijn mars had door met 15-10 te winnen, Ambulo toonde echter in de tweede set dat het niet voor niets leider in de competitie is en boekte een afgetekende 415 setwinst. Spannend was de beslissende set. Het stond nog gelijk bij de stand 1111, maar in de beslissende laat ste tien minuten van dit ware mara thon-gevecht, sloeg Clitex verrassend maar ongenadig hard toe en wist met 1512 te winnen. Om de twee de en derde plaats ontspon zich een hard gevecht tussen het verrassend voor de dag komende Belgische team Cactus en het geroutineerde PMC-team. De jeugd won het uit eindelijk van de routine. Ook CVC uit Clinge leverde een mooie presta tie door als winnaar uit de voorron de tevoorschijn te komen (een zelf de prestatie leverden ook Cactus-1 en Lybeert Verstraeten). Op de vijf de en zesde plaats had CVC slechts twee sets nodig om KPJ zijn wil op te leggen. Setstanden 1511 en 15 8. Het team van Lybeert Vers,traeten kon wegens blessures van enkele spelers zijn kans niet volledig ver dedigen en eindigde daardoor op de 7e plaats. Bij de dames waren Mor- res en Lybeert Verstraeten als win naar uit de voorronden gekomen en werden daardoor toegelaten tot de finale, waarin naast genoemde twee teams ook nog KF'J, Clitex, Mavo en Scholencombinatie waren ge plaatst. Poulewinnaar Morres bleef na een spannende rush. PVH een punt voor en Lybeert had na een zij-aan-zij gevecht CVC de das om gedaan, eveneens met een punt ver schil. In de finale strijd om de eerste en tweede plaats tussen KPJ en Clitex wonnen de KPJ-dames vrij gemakkelijk de eerste set met 157. De tweede set gaf een heel ander beeld, De Clitex-dames voch ten voor elke meter en elke bal, zodat KPJ het verre van gemakke lijk had. Toen Clitex echter ver zuimde uit een aanvalsbeurt de no dige puntjes te verzamelen, namen de KPJ-sters het heft resoluut in handen en scoorden wel de nodige puntjes. Clitex werd op de valreep zodoende een volledig feest onthou den, maar met een eerste plaats bij de heren en een tweede bij de dames kwam het als de grootste winnaar uit dit Reinaert-volleybal- toernooi voor bedrijven te voor schijn. Mavo-dames eiste de derde plaats voor zich op. Het verkreeg dit resultaat door twee maal van het Lybeert Verstraeten team met 15 11 te winnen. De strijd om de vijfde en zesde plaats eindigde in een overwinning voor Morres, dat Scho lencombinatie in twee sets alle illu sies ontnam. Setstanden 1614 en 15—4. De eindstanden van de voorron den Heren poule 1: CVC 6 punt; 2. Cactus-2 4 punt; 3. VVC-1 P. 4. Scholencomb. 1 punt. Poule 2: 1. Cactus-1 6 punt.; 2. Ambulo 3 punt.; 3. Dageraad 2 punt en 4. Clemavo 1 punt. Poule 3: 1. Lybeert Verstrae ten 6 punt.; 2. KPJ 2.; 3. Scholenc. 1 en 4. CVC 2 (allen twee punten). Dames: poule 1: 1. Morres 4 punt, 2. PVH 4 punt, 3. Dageraad 2 punt en 4. Combo 2 punten. Poule 1: 1. Lybeert Verstraeten 4 punt, 2. CVC 3 punt. 3. Olmulo 3 punt en 4. Mavc-2 2 punten.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13