Bereidheid tot samenwerking bij Kruisverenigingen neemt sterk toe a Sinterklaas in Hoek Corrie trad zonder Rekels op in Kloosterzande Schouwburgbezoek wordt duurder VERGADERING PROVINCIALE WIT-GELE KRUIS M. H. DEKKER Ds. Van der Eijk zondag in Sluiskil bevestigd JONGETJE (4) DOOR AUTO AANGEREDEN Radio en brandblusser gestolen uit auto in Terneuzen W HULSTERLOO HEEFT NIEUWE TRAINER ir"1 ii Italia tl I li Él i I ®li! I1.1" :lr.l!lls»Jll SHÉ aw II ISiillil IH IBilllMlMllllMM Ongevallen in het weekeinde P. Roels tweede op ontwerplijst PvdA - Zeeland "VïRtburg C. Lanser sprak op Zeeuwse toogdag van CNV Schade bij binnenbrand in Vlissingen SINT-NICOLAAS IN CLINGE Muziekgezelschappen vergaderden in Clinge Hoek won viswedstrijd Aardenburg Clinge Hansweert Retranchement Wolfaartsdijk Nieuw-Namen Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater tuingereedschap M. H. Dekker Burgemeester Krnbbendijke naar naar Haastrecht 2 MAANDAG 30 NOVEMBER 1970 2 (ADVERTENTIE) Via FLEUROP een bloemrijk geschenk over de gehele wereld KWEKERIJ Langevielesingel 34 Middelburg Tel. 01180-5253 (Van onze correspondent) SLUISKIL Zondagmiddag vond in een overvolle Nederlandse her vormde kerk te Sluiskil de bevesti ging en intrededienst van dominee J. L. van der Eijk plaats. Ds. Van der Eijk, die bevestigd werd door dominee H. J. Ruis uit Utrecht is nu de nieuwe predikant van Sluiskil, Sas van Gent en Philippine, welke plaatsen sinds juli samengevoegd zijn. Na de dienst kon men in het verenigingsgebouw De Ark dominee en mevrouw Van der Eijk de hand drukken en eventueel toespraken houden. Burgemeester J. C. Asciioff uit Terneuzen wenste ds. Van der Eijk veel sterkte in deze gemeente en legde er in zijn toespraak vooral de nadruk op hoe moeilijk het momen teel is voor de kerk in de wereld en hoopte dat de nieuwe predikant de juiste gestalte aan de kerk zal ge ven. Burgemeester R. A. J. den Boer uit Sas van Gent hoopte op een goede samenwerking met dominee V. d. Eijk, doch betreurde het dat de nieuwe predikant niet in zijn gemeente woonachtig is. Dominee Van der Eijk heeft namelijk zijn intrek genomen in de pastorie te Sluiskil. Velen hielden nog een toe spraak waaronder de pastoor uit Sluiskil en pater-rector Mikkers van het St.-Elisabethziekenhuis te Sluis kil. Hierna dankte dominee Van der Eijk ook namens zijn vrouw de aanwezigen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Zowel het „open huis", als de officiële opening van de Krokodilbar in Kloosterzan de heeft vele bezoekers in het volle dig vernieuwde vestzaktheater ge bracht. De verdubbeling van de ca paciteit tot 350 zitplaatsen bleek tij dens de officiële opening al weer te weinig te zijn. Honderden bezoekers waren gekomen om te luisteren en te kijken naar Corrie, deze keer zonder haar Rekels. De bezoekers hebben echter wel geduld moeten opbrengen, voordat het zover was. Het eerste optreden, gepland op het middernachtelijk uur, werd door autopech van de zangeres verschoven naar een uur. De bezoekers hebben echter wel waar voor hun geld gekregen. In een vrij hoog tempo draaide zij een belangrijk deel van haar bekende liedjes af, muzikaal bijgestaan door het Monitor-kwartet, dat voor een uitstekende begeleiding zorgde. Onder de vele bezoekers waren onder meer burgemeester en wet houders van Kloosterzande en vele raadsleden. Tijdens het „open huis" op vrijdag avond was er een optreden van de troubadours Anita en Roberto. Dit duo bracht, muzikaal bijgestaan door het orkest Jan van Waterschoot, een keur van internationale liedjes. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Op het kruis punt Kerkpadje - Hulsterloostraat te Nieuw-Namen werd de 4-jarige Frankie B. op zijn fietsje aangere den door de personenauto bestuurd door Th. H. uit Hulst. Het jongetje kwam er gelukkig met de schrik vanaf. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De aanwezig heid van vertegenwoordigers van het Zeeuwse Groene Kruis (de héér P. Loof) en van het Oranje- Groene Kruis (de heren D. Boone, tevens voorzitter van de Zeeuwse Kruisraad en W. J. Berg) op de in hotel Rotterdam te Terneuzen ge houden jaarvergadering van het provinciale Wit-Gele Kruis kan als een duidelijk teken van samen werking, die de drie verenigingen nastreven, worden beschouwd. „Het is jammer dat slechts zeven tig procent van de Zeeuwse gezin nen lid is van een kruisvereniging, want zij staan alle drie ook klaar voor degenen die niet zijn aangeslo ten", zo betoogde de provinciale voorzitter, de heer F. Hagenaar in zijn openingswoord. Hij liet duide lijk uitkomen dat de hedendaagse kruisverenigingen zich welbewust zijn van hun taak, die zich lang niet alleen beperkt tot het wassen en haarkammen van zieken en verder wijkverplegingswerk, maar ook aan dacht schenkt aan de kwalen van deze tijd: druggebruik, alcoholisme, zedenverwildering en geslachtsziek ten. „Hoewel het soms een stap voor uit en twee stappen achteruit is, moeten wij ons toch verheugen over de samenwerking (in de Zeeuwse Kruisraad) met de zusterverenigin gen", zo merkte de heer Hagenaar op. Daarbij liet hij duidelijk merken dat hij daarin alle 'vertrouwen voor de toekomst heeft. De heer Van der Weerd, die het woord voerde namens de nationale federatie van het Wit-Gele Kruis, zei dat het hoofdbestuur zich zorgen maakt over o.m. de personeelsbezet ting. Hij stelde in het vooruitzicht dat per januari a.s. de rechtspositie van de wijkverpleegsters zal verbe teren in de vorm van betere salarië ring, een betere pensioenregeling en de betaling van onregelmatigheids toeslag. Voor de plaatselijke afde lingen noemde de heer Van der Weerd dit wel een grote financiële zorg meer, omdat de overheid daar in niet tegemoet wenst te komen. Het feit dat heel veel mensen zich (bijna) alles kunnen veroorloven dank zij, of liever ten gevolge van de welvaart, vervult vele gezond heidsverzorgers met grote zorgen. Dat was de kern van de gedegen en boeiende inleiding, die mejuffrouw C. J. van Vogelpoel, diëtiste in dienst van de provinciale vereniging van het Oranje-Groene en het Wit- Gele Kruis. Met nadruk wees zij op de waar de van de voorlichting aan kinderen, willen wij iets doen aan de hart- en vaatziekten en het tandbederf. De heer G. Flos uit St.-Jansteen werd met algemene stemmen geko zen als lid van het bondsbestuur. De heren H. Rozemeijer uit Hulst en G. Schilleman uit Goes werden bij ac clamatie herkozen. Tijdens de rondvraag werd van de zijde van de afdeling Hontenisse de noodzaak naar voren gebracht om bij officiële instanties zoals Gedepu teerde Staten te protesteren tegen de steeds verdergaande milieuver ontreiniging. Het bestuur ging daar mee onmiddellijk akkoord, maar vond het beter dait dit protest van uit de kruisraad zou worden verzon den. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Belgische au tomobilist A. D. M. B. uit Waasmun ster deed zondag aangifte bij de Terneuzense gemeentepolitie van diefstal van een draagbare radio en een brandblusapparaat. Hij had zijn auto geparkeerd langs de Zeedijk noordzijde Braakman toen hij met enkele vrienden aan het vissen was. Een van de portieren bleek te zijn geforceerd. (Van onze correspondent). NIEUW-NAMEN Tijdens een bijeenkomst van bestuur en spelers van de voetbalvereniging Hulsterloo werd de nieuwe trainer, de heer P. van Colegem aan de spelers voorge steld. De heer Van Colegem heeft eerst de spelers van Clinge en St.- Jansteen getraind. Het aanwerven van een nieuwe trainer was noodza kelijk geworden, omdat er tussen voormalige trainer, de heer C. van Rooy en het bestuur een menings verschil was ontstaan. De avond werd tevens benut om verschillende problemen uit de wereld te helpen, zodat de v.v. Hulsterloo nu met een schone lei kan beginnen. a llllJllliiS l 11 Drukte bij de aankomst van St.- Nicolaas bij het voormalige gemeen tehuis van Hoek. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan-Oranjestraat te Terneuzen verleende de bestuur ster van een personenauto, mejuf frouw J. de V. geen voorrang aan de voor haar van links komende auto, bestuurd door J. de P. uit Hoek. De bestuurster werd per ambulance voor observatie naar het Julianazie- kenhuis gebracht. De beide auto's liepen schade op. De bestuurder van een personen auto, J. P. M. Ie G. uit Parijs, reed zaterdagmorgen om kwart voor vier nabij garage Voet te Terneuzen door een schrikhek en over een heuveltje ten gevolge van onbekendheid met de situatie ter plaatse. De auto werd zwaar beschadigd. THOLEN Op de Abraham Groenewegeweg, gemeente Poort vliet is een personenauto bestuurd door A.M. uit Tholen op het natte wegdek geslipt. De auto kwam daar door in de sloot terecht. De personen auto liep aanzienlijke schade op. De bestuurder kwam met de schrik vrij. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer P. A. Roels uit St.-Maartensdijk staat als tweede op een uit dertig namen bestaande ontwerp-kandidatenlijst voor de PvdA-kamerfractie van het gewest Zeeland van de PvdA, De ontwerplijst moet nog een lange procedure doormaken eer er sprake zal zijn van een definitieve lijst van de PvdA-Zeeland. Vaststelling van de definitieve lijst vindt plaats op 37 februari a.s. Op de ontwerplijst staat drs. Den Uyl, de huidige voorzitter van de PvdA-kamerfractie, als eerste ge noemd. Behalve de heer Roels be vinden zich in de „top" van de Zeeuwse ontwerplijst nog enkele Zeeuwen: dr. E. J. Prins, (als derde genoemd), de heer W. Wisse (vijfde op de lijst), de heer A. P. Schouwe- naar (zevende), en de heer B. J. Korstanje (als tiende). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor schouw burgvoorstellingen en concerten be taalt de Zeeuwse bezoeker tot op dit moment over het algemeen minder dan zijn medeburgers elders in den lande. De hoogste toegangsprijzen voor theater e.d. liggen in de rest van het land bij f 10 terwijl men in de Zeeuwse cultuurhallen niet meer betaalt dan f 8,50. In het nu lopende seizoen is overigens een prijsverho ging overwogen, maar het plan is niet tot uitvoering gekomen. In het seizoen 1971-1972 zal dat beslist wel het geval zijn. De prijzen van voorstellingen voor de middelbare schooljeugd worden nu al verhoogd en wel met 25 cent per plaats. Dit deelt het provinciaal bestuur in antwoord op vragen uit de afdelingen der staten, betreffende het subsidiëringsplan voor culturele activiteiten in de provincie. St.-Nicolaas Zeer talrijk was het kroost dat Sint-Nicolaas en ge volg op zijn tocht door het centrum van Oostburg vergezelde. De winke liersvereniging zorgde voor een apar te attractie door via Sint-Nicolaas plus minus 1500 surprisepakjes te laten uitreiken. De kinderen konden met de sint spreken in de hal van het gemeenschapshuis. (Van onze correspondent) HOEK Ongeveer alle inwoners van Hoek waren op de been om St.- Nicolaas welkom te heten. Vanaf de Molendijk, nabij de Kreek, zette de stoet zich in beweging, richting voormalig raadhuis, waar burge meester J. C. Aschoff van Terneu zen de hoge bezoeker en zijn drie knechten welkom heette. Deze tocht werd opgeluisterd door het Hoekse muziekgezelschap Elk naar zijn Krachten en de drumband „De Roffelaars" met het majoretten- peloton, dat in frisse wit-groene uni formen voor het eerst onder leiding van de heer A. Vanhijfte uit Sluis kil in het openbaar optrad. In zijn welkomstwoord zei burge meester Aschoff te hopen dat zowel de middenstand, op wiens uitnodi ging St.-Nicolaas naar Hoek was ge komen, als de kinderen en de vol wassenen dit bezoek niet zouden betreuren. De voorzitter van de Hoekse win keliersvereniging, de heer M. P. Janse, vond het fijn dat Hoek nu bij Terneuzen behoort, want nu heeft ook Hoek vrijdags koopavond. De heer Janse zei het verder te betreu ren dat St.-Nicolaas niet eerder had kunnen komen, want dan zou hij getuige geweest zijn van het welsla gen van de zojuist beëindigde win kelweek. Dat Hoek niet meer zelfstandig is schijnt vele bewoners nogal hoog te zitten, want ook St.-Nicolaas betrok deze verandering in zijn toespraak, waarin hij voorts de middenstand aanspoorde gezamenlijk alle krach ten in te spannen. Nadat de zwartepieten met zulle hand versnaperingen hadden rond gestrooid maakte St.-Nicolaas met zij.n gevolg een wandeling door de woonkern. (Van onze correspondent) OOSTKAPELLE Op de Zeeuw se toogdag van het CNV die in Oostkapelle werd gehouden sprak verbondsvoorzitter C. Lanser over „daden voor een nieuwe samenle ving" en secretaris L. C. vatt Dalen over „perspectieven voor een nieu we samenleving". Voor die tijd echter begroette C. van Pinxteren, districtsbestuurder van het CNV afdeling Zeeland bur gemeester Strenger en wethouder Van Wisse uit Domburg en de vele andere deelnemers aan de toogdag die in groten getale naar Oostkapel le waren gekomen om zich te bezin nen op een nieuwe samenleving en de taak die de christelijke vakbond daarbij te vervullen heeft. Het vakverbond is van mening dat ongebreidelde industrialisatie met beidsmarkt, duizenden gastarbei ders e.d- van de hand gewe zen dienen te worden. „Zeeland moet het land blijven waar het leven goed is" aldus de heer Van Pinxte ren Verbondsvoorzitter Lanser voorzag voor 1971 een teruggang in de con junctuur nu de spanningen op de arbeidsmarkt enigszins afnemen. Hij besprak de problemen die een infla tie met zich meebrengt. Alles wordt duurder en vooral de huisvrouw staat argwanend tegenover eventue le loonsverhogingen. „Onze econo mie is niet langer in evenwicht. Wij hebben grote achterstanden op de betalingsbalans. Als dit zo doorgaat dan zullen wij op de lange duur in armoede vervallen. Om een bijdrage te leveren aan de gezonde economie zal het CNV t.a.v. de lonen in 1971 het wat rustiger aan doen. Doen wij dit niet, dan zou de regering wel eens gebruik kunnen maken van artikel 10 van de Loonwet", aldus de heer Lanser. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In het afgelopen weekeinde is brand uitgebroken in de woonkamer van de familie H. van H. aan de Coosje Buskenstraat te Vlissingen. De brand is ontstaan doordat een oliekacheltje in de woonkamer vlam had gevat. De brandweer was spoedig ter plaatse met één auto. De brand kon worden geblust met een hogedrukpomp. De schade in de woonkamer is bijzon der groot en het juiste bedrag hier van kon nog niet worden opgegeven. De bewoners zijn tegen brand ver zekerd. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Sint-Nicolaas is in Clinge aangekomen. Hij arriveerde aan de Nederlands-Belgische grens, waar hij werd verwelkomd door het feestcomité en de fanfare Weldoen door Vermaak. Allereerst werden verscheidene liedjes gespeeld en daarna begon de tocht door het dorp. De zwartepieten strooiden links en recnts snoep. De voorzitter van het feestcomité Fr. Blommaert sprak de Sint bij het gemeenschapshuis Malpertuus toe. De Sint was zeer blij met de uitno diging van het feestcomité om naar Clinge te komen. Hij betreurde dat er geen enkele overheidspersoon van de gemeente was. Deze hadden geen tijd voor het opluisteren van een kinderfeest, aldus Sinterklaas. Hierna trok de Sint zich terug in de foyer van het gemeenschapshuis, waar hij aan de kinderen snoep ging uitdelen. (Van onze correspondent) CLINGE In de zaal St.-Cecilia bij J. de Vilder in Clinge hebben verscheidene muziekgezelschappen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die lid zijn van de diocesane bond van harmonie en fanfaregezelschappen in het bisdom Breda een informele kringbijeenkomst gehouden. Op deze bijeenkomst waren aanwezig mu ziekvereniging Heikant en Ons Ge noegen uit Zuiddorpe, muziekver eniging Sluiskil en Weldoen door Vermaak uit Clinge. De heer Rasen- berg, secretaris van de diocesane bond, was ook aanwezig. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer gesproken over het op leiden van jonge muzikanten. Be langrijk was ook het onderzoek over deelname aan de bondsconcoursen en vooral aan de solistenconcoursen. De bespreking met de afgevaardig den bleek zeer nuttig te zijn. Vooral toen tot uiting kwam dat in sommi ge gevallen voor het geven van mu zikale opleidingen rijkssubsidie ge geven kan worden. (Van onze correspondent). ZAAMSLAG Op de uitwate ring van de Otheense kreek nabij Terneuzen is een viswedstrijd ge houden tussen de leden van de hen gelsportvereniging H.V.S.O. uit Zaamslag en Ons Genoegen uit Hoek Er waren 52 deelnemers, die geza menlijk zo'n 15 kilogram vis wisten te vangen. Hoek won deze wedstrijd en de daaraan verbonden beker met een ruim verschil. Als wedstrijd contro leurs fungeerden de heren M. Wil- lemsen en A. C. de Zeeuw De prijsuitreiking vond plaats in hotel Het Wapen van Zeeland te Zaam slag. De gedetailleerde uitslag was: 1. J. Harms 1190 punten, 2. D. de Pooter 1090, 3. K. Harms 990, 4. L. Wouters 897, 5. H. Landsheer 830, allen te Hoek, 6. J. Cobben Zaam slag 808, 9. J. de Bree sr. Hoek 738, 7. Delve Hoek 777, 8. J. de Koeijer, Zaamslag 745, 10. J. Geelhoed Hoek 675, 11. J. Pijpelinck, Hoek 647, 12. C. Kaan Zaamslag 618, 13. A. Leen- houts. Hoek 615, 14. R. Taalman Zaamslag 580, 15. Mevrouw Leen- houts Hoek 560. Bollersnieuw ABC Uitslag van de negende clubboling van ABC: 1. A. van Pamelen-E. van Rie, 2. R. Martens-Rob van Rie, 3. F. v. d. Dries-A. Leliaert, 4. E. Rijckaert-R. de Vriend, Met nog een wedstrijd te spelen zijn er nog slechts vier kan didaten overgebleven voor het club kampioenschap, n.l. E, Rijckaert met 19 punten, E. van Rie 18, F. v. d. Walle 16 en Rob van Rie met 16 punten. Sincfala De kunstgroep Sincfa- la aanvankelijk druk doende om door middel van exposities de kunst dichter bij het grote publiek te brengen, gaat de activiteiten danig uitbreiden in de komende tijd. De groep zoekt thans toenadering tot andere verenigingen en instellingen op het gebied van de beoefening of de bestudering van de kunst en kunstnijverheid. Op het programma staan nu reeds een lezing over gra fiek door drs. H. v. d. Bosche van de Rijksuniversiteit te Gent, een wetenschapelijke excursie naar de Sint Baafskerk en het museum te Aardenburg, een tentoonstelling sa men met de groep Xeno uit België en een lezing over de Vlaamse Pri mitieven met als hoofdthema Jan van Eijck. Laatstgenoemde program- ma-punten zullen georganiseerd worden in de zomer en herfst van 1971. Raadsvergadering De raad van de gemeente zal niet vergaderen op de gebruikelijke eerste dinsdag van de maand december, doch pas op dinsdag 8 december om 19.30 uur in het gemeentehuis. Contactavond v.v. Linge De contactavond van de voetbalvereni ging Clinge is een groot succes ge worden. Het bestuur, spelers van het eerste en tweede elftal, a-junioren jeugdcommissie en de supporters club vergezeld van hun dames wa ren allen op deze avond aanwezig. De trainer H. Neefs leidde een quiz die door de dames werden gewon nen. Ook bracht St. Nicolaas een bezoek op deze avond. Sint dankte speciaal de heer H. Brabers voor het werk dat hij doet voor de voetbal vereniging Clinge. Sinterklaasfeest. De Hansweert- se winkelierscombinatie is er onge twijfeld in geslaagd de jeugd van Hansweert zaterdagmiddag een sin terklaasfeest aan te bieden. Eerst werd de spannende kinderfilm De Grote Beer voor een geheel met kinderen gevulde zaal Thalia ver toond. De spanning was van de kin dergezichten af te lezen. Direct na afloop van de film kregen de kinde ren uit handen van de inmiddels gearriveerde Sint een zak met aller lei lekkernijen aangeboden. Benoeming Tot onderwijzeres an de b.l.o.-school te Oostburg is benoemd mejuffrouw M.M.A. Luit- wieler, thans onderwijzeres aan de basis-school te Retranchement. Sint - Nicolaas Op woensdag, 2 december om 14.00 uur brengt Sint- Nicolaas in het gebouw „de Jeugd- hoeve" een bezoek aan de bejaarden en invaliden van 's-Heerenhoek. Benoeming Tot directrice van het protestants christelijk rusthuis Nieuw-Zorgvliet te Wolphaartsdijk, is met ingang van 1 januari 1971 benoemd mevrouw E. Kaboord-van Vlaanderen. Sinterklaas Op zaterdag 5 de cember om drie uur zal Sinterklaas Nieuw-Namen bezoeken. Bij slecht weer komt hij rechtstreeks naar het parochiehuis. Bij goed weer maakt de Sint, vergezeld van de fanfare de traditionele rondgang door de stra ten en ontvangt daarna de kinderen in het Parochiehuis. De Sint zal op die dag ook de zieken een kleine attentie doen toekomen. De Scheldezonen De bestuurs leden van de fanfare De Scheldezo nen uit Nieuw-Namen hebben beslo ten weer een feestdag te houden. Deze zal gehouden worden begin januari. Films GOES Grand 20 uur: Villa voor vrije liefde, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: In de ban van Boris Karloff, 18 j. MIDDELBURG City, 20 uur: Vernietigingscommando Warhill OOSTBURG Ledel 20 uur: De grijnzende doder, 14 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Erotica, les femmes, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Woodstock, a.l. ANTWERPEN Rex, De rode cirkel k.n.t. Odeon, Een man, die me bevalt, 14 j. Astrid, Geef mij maar tweelingen, a.l. Vendome, De bekentenis k.n.t. Savoy, Die nackte Bovary, 18 j. Rubens, De laatste avonturiers k.n.t. Ambassades, Rendez-vous hotel van Sankt Pauli, 18 j. Capitole, Gejaagd door geweld k.n.t. Quellin, De duivel doet al, a.L Metro, De laatste ontsnapping k.n.t. Pathe, Bloedige heksenjacht, 18 j. Astra, Zonnebloemen van Rusland, a.l. Studio Century, Belle de jour Forum, Dokter Zjivago, 18 j. GENT Capitole, Cromwell, a.l. Select, Tora, tora, tora, a.L Majestic, Zonnebloemen van Rusland, a.l. Plaza, Een man, die me bevalt, 14 j. Rex, Therèse en Isabelle, 18 j. ST.-NIKLAAS Scala, Het geweld barst los, 14 j. Select, Hello dolly, a.l. Renova, Mayerling, 18 j. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Rbeinisches Kammerorchester. Hofplein Theater 20.15 uur: „Knol lentuin", cabaret van Rients Gra- tama. Roit. Schouwburg, 20.15 urn-: ,Het leven en werken van Leo pold II" door de Nederlandse Comedie ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „De nacht van de moordenaars", van José Triana. Diversen MIDDELBURG Schouwburg, 20 uur: Filmavond door de cineast en na tuurfotograaf Jan van de Kam over de Waddenzee. Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Kunsth. Van Geyt, Steenstraat 20: Expositie schilderijen van een 30- tal Nederlandse en Belgische kun stenaars (t.m. 31 dec.). Dag- van 912 en 1318 uur. Zondags ge sloten. KORTGENE Galerie Les deux chapeaux, Expo sitie Wim Abeleven, aquarellen, pastels, gouaches (t.m. 31 dec.); dag. ook zond., van 918 uur. ROTTERDAM Museum Boymans-Van Beuningen, Expositie Salvador Dali (t.m. 10 jan.). Ma. t.m. zat. 1017, zon. II 17. Bovendien woe. van 2022 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein: Expositie Menno van der Weerd, etsen en tekeningen (t.m. 20 dec.). Werkd. 10—17, zon. 12—17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45: Experimentele afd. van de „Porse- leyne Flesch" met unica in aarde werk. Theo Dobbelman met beeld houwwerk in brons (t.m. 31 dec.). Di. t.m. zat. 918, zon. 1418 uur, ma. gesloten. Morgen, dinsdag 1 december. Ber gen op Zoom: 5.06 en 17.25 uur; Hansweert: 4.12 en 16.36 uur; Ter neuzen: 3.32 en 15.55 uur; Vlissin gen: 3.03 en 15.25 uur; Wemeldinge: 4.56 en 17.15 uur. (ADVERTENTIE) Geef met St.-Nicolaas KWEKERIJ Langevielesingel 34, Middelburg telefoon 01180 - 5253 DEN IIA AG (ANP) Bij k.b. is met ingang van 16 december 1970 benoemd tot burgemeester der ge meente Haastrecht, Stolwijk en Vlist de heer L. Cnossen te Krabbendijke. De heer Cnossen, die 49 jaar is, was van 1957 tot 1 januari 1970 bur gemeester van de op laatstgenoemde datum opgeheven gemeente Krabben dijke. Hij is Nederlands hervormd en lid van de CHU.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2