Garnalenvissers actief op Oosterschelde REMIJN WIL KLASSE NU GRAAG BEWIJZEN Vonck in België op vijfde plaats 1 On do voor topper met Zuidwesters i k „Praatjes de wereld uithelpen'' ONA was opnieuw op dreef Grenzeloos dom en kortzichtig Scholieren- toernooi in Middelburg Na slechte start indéel^h wW Bijzonder moeilijk A Rijdt veilig met melk de pijp met de vijf pluspunten Ldu>gh st@iralofc GLADDE RUG VERGEETHOEK Voor de veiligheid f—STANDEN 19 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 MASSALE MOORD OP PLATVIS (Van onze hengelsportmedewerker) YERSEKE Er heerst groeiende ongerustheid en wrevel bq een aantal exploitanten van sportvisschepen in de Zuidhollandse, Zeeuw se en Westbrabantse delta, over de massale garnalenvisserij tijdens stormweer-periodes in deze rijke visgebieden. De afgelopen maanden zijn er vele tientallen stormdagen met onwerkbaar weer voor de gar nalenvisserij op volle zee geweest. Het gevolg is, dat tientallen bis sersschepen hun garnalenkor op de Oosterschelde, Grevelingen en andere kustwateren uitgooien. Dat is het goed recht van deze be roepsvissers, die met hun daverende schrobnetten echter kapitale schade veroorzaken aan de jonge platvis, die in deze beschutte kin derkamers voor de zeevis, huist. De afgelopen weken is gebleken, dat deze drukke binnenvisserij op de Oosterschelde van de garnalen- vloot, die niet op volle zee terecht kon, ook hele scholen kabeljauw verdreven heeft. Dit tot groot ongenoegen van de zeehengelaars, die veelbelovende visdagen bedorven zagen. Vorig jaar heeft de machinefabri kant Verburg uit Colijnsplaat een garnalenspoelmachine uitgevonden, die de hoogste lof van de visserij - biologen en weldenkende vissers kreeg. Deze sorteermachine zet de jonge platvis en ondermaatse garnalen, die met de garnarlenkor gevangen worden weer levend in zee terug. Er worden sinds vorig jaar fikse subsidies bij aanschaf van deze levensreddende sorteermachine aan boord van de schepen gegeven. Enkele tientallen schippers, die za gen hoe snel deze investering zich zelf betaalde, varen tot volle tevre denheid van de bemanning met deze trommelspoelmachines. De marktno- teringen hebben uitgewezen, dat de gemiddelde opbrengsten van deze betere kwaliteit garnalen in grotere sorteringen enorme winst voor de beroepsvissers opleverden. Een aan tal vissers ziet het helaas nog niot. Het zijn de ware roofbouwers in de middeleeuwse zin des woords. De tientallen miljoenen ondermaatse tongetjes en scholletjes, die via de trommelzeef gered kunnen worden, zullen immers later toch door deze vissers;' als dure volwassen - dus panklare consumptievis, worden te ruggevangen. Economisch bekeken, gaat het om een kapitaalvernietiging van vele tientallen miljoenen gul dens. De kip met de gouden eieren wordt geslacht. Dat is niet alleen de oprechte mening van de biologen en sportvisvoormannen, ook vele wel denkende vissers maken zich kwaad' over de kortzichtigheid van een aantal beroepsgenotén met hun antieke inzichten. Het zal bijzonder moeilijk zijn voor een Directie Visserijen of een minister; zolang slechts een beperkt aantal vissers de nieuwe garnalen- sorteermachine heeft aangeschaft, dit nuttige werktuig verplicht te stellen. Het ligt echter wel anders voor het vissen in het broed- en kindermakergebied van een Ooster schelde, Grevelingen en Wester- schelde. Op stormachtige dagen pro beren tientallen garnalenvissers de kost te verdienen op de beschutte Zeeuwse stromen en wadden. Het is of een stel olifanten door een kraamafdeling met couveuses da vert. Er gaan miljoenen jonge vissen aan flarden. Een verbod van deze visserij zonder de bewuste garnalen- spoel-sorteermachine op deze kust- stromen lijkt een heel haalbare trek. Het is al te gek, dat de vloot een dergelijke massale schade aan de jonge platvisstand aanricht. De Oos terschelde is bijzonder kwetsbaar Dank zij de prima waterkwaliteit sinds de afdamming van het Volke rak, is deze kraamkamer-functie van de Oosterschelde nog versterkt. Op dagen, dat de vissers niet op volle zee terecht kunnen, vindt dus een massale moordpartij op jonge vis plaats. Het is een logisch en beslist niet strafbaar gevolg van deze „bin nenwaartse" garnalenvisserij. Het blijkt zelfs dat grote scholen jonge kabeljauw die de laatste weken van de geboortegolf 1969 de kustwate ren zijn binnengetrokken op grote schaal worden weggevangen of ver jaagd. Er is natuurlijk geen enkele bepaling, die dat de beroepsvissers van Colijnsplaat, Arnemuiden, Vlis- singen Tholen (of waar dan ook vandaan) verbiedt. Maar het is een kortzichtige visserij politiek en -tac tiek, die de kip met de gouden eieren slacht. Wat de sportvissers betreft, is het zo, dat de nationale recreatiebelangen van vele honderd duizenden sportvissers ernstig wor den geschaad. Het is in de allereer ste plaats echter een belang van de beroepsvisserij zelf, die miljoenen vernietigt. Het is zo grenzeloos dom en kortzichtig, dat het de hoogste tijd wordt, dat deze garnalenvissers tegen zichzelf beschermd worden. Niemand kan echter de garnalenvis sers verbieden op de Oosterschelde te vissen. Br zijn trouwens ook oes ter- en mosselkwekers, die schade van de „rauzende" stormvissers on dervinden. Vooral 's nachts wordt vaak schade aan de percelen aange richt als ze een hoekje van een oester- of mosselbank meenemen. Naast garnalen leveren die „kantjes- jagerijen" op de Oosterschelde vaak grote tong op. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Op dinsdag 29 december en zaterdag 2 januari 1971 wordt in Middelburg weer het Mid delburgse scholierenkampioenschap gehouden. Dit evenement, dat reeds voor de derde achtereenvolgende maal wordt georganiseerd door de actieve tafeltennisvereniging „Mid delburg-Zuid", wordt gehouden in de gymnastiekzaal aan de Marcus de la Palmastraat. De deelname staat open voor alle scholieren vanaf de leeftijd van 8 jaar. Er zal in drie leeftijdsgroepen worden gespeeld, verdeeld in meis jes en jongens Voor elke groep zijn vier prijzen beschikbaar gesteld, terwijl daarnaast door de groeps winnaars nog wordt gestreden voor de titel van algemeen Middelburgs scholierenkampioen, waarvan de in zet een wisselbeker is, die is ge schonken door het Vitrite-bedrijf. Voor het geringe inschrijfgeld is naast de mogelijkheid tot spelen voor iedere deelnemer een herinne- ringsvaantje beschikbaar. De in schrijving is inmiddels via de scho len opengesteld, terwijl men zich ook kan opgeven bij bet secretariaat Schepenenlyan 310, Middelburg Ge zien de overweldigende belangstel ling, zowel van deelnemers als van jeugdig en ouder publiek bij de voorgaande toernooien, zien de orga nisators in de komende kerstva kantie weer twee dagen van actieve en passieve sportrecreatie tegemoet. Als de visserij in zijn totaliteit moeilijk verboden kan worden en men gunt het beroep een goede boterham, dan is het wel zaak, dat de schade van die visserij in het naast kustgebied tot een minimum beperkt wordt. Het gaat om de to tale visstand, die vooral de be roepsvisserij op zee ten goede komt. De schade kan beperkt worden door voor deze „binnenvisserij" op de grote delta-armen en de Waddenzee het gebruik van een garnalenspoel- zeef aan boord verplicht te stellen. Dat kan dus de grootste schade op vangen. Het is vooral een econo misch belang van de garnalenvisse rij en tongvissers zelf. De sportvis sers aan zee vangen nog niet een tiende procent van de totale vangst, die het beroep aan de wal brengt. In dat licht is het zelfs een giller als een beroepsvisser een sportvisser verwijt een paar ondermaatse schol letjes in zijn leefnet te hebben. Niet dat dit de goed. te keuren is, verre van dat. Maar tegenover elk onder maats platvisje dat een sportvisser weigert terug te zetten, staan vele honderdduizenden uitgemoorde schrobnet-slachtoffertjes. Zo liggen de verhoudingen. Maatregelen tegen de garnalenvisserij op de Zeeuwse stromen ver landinwaarts, zouden een zaak van het beroep zelf moeten zijn. Intussen doen de sportvissers er goed aan, zich aan hun wettelijke bepalingen te houden. Elke onge rechtigheid wordt in het andere kamp verschrikkelijk overdreven voorgesteld. Wie echter de masale moordpartij op jonge vis in de delta en wadden aan de kaak wil stellen, moet zelf een onbesmet blazoen hebben. De exploitanten van sport visschepen in vele plaatsen, speciaal Yerseke hebben de slachtpartij op de Oosterschelde van de vis tijdens de „onwerkbare-weerdagen" voor de garnalenvloot op volle zee, met lede ogen aangezien. Er ligt een prima bestaan voor tientallen vissers, die hun schepen aan sportvissers verhu ren. Maar als ze zelf de vis al jong uitmoorden, moeten ze niet ver wachten, dat hun schepen goed be zet de havens uitvaren. Een sport visser betaalt graag een flinke prijs voor een geslaagde visdag. Maar hij wil met vis thuiskomen. Piet Römer is een verwoed sportvisser. Hier is hij op volle zee in actie op de makreel. (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME Het ama teurdebuut van Rinus Remijn is dit jaar op niets uitgelopen. Het hele seizoen door heeft de coureur uit Kwadendamme in het sukkelstraatje vertoefd. Remijn miste de goede li chamelijke conditie, die voor elke sportman onontbeerlijk is om pres taties te leveren. „Ik reed dit sei zoen slechts tien koersen en daarin heb ik me nooit fit gevoeld. Alleen heel vroeg in het seizoen kon ik nog een beetje meekomen, maar vanaf april ging het volkomen fout" In juli stelde Rinus Remijn zich onder behandeling van de bekende sport arts Visser in Rotterdam. Deze constateerde zware bloedar moede en een scheurtje in de lever. Dit laatstgenoemde euvel liep Re mijn waarschijnlijk op bij een val partij in het vorige seizoen, tijdens een koers in Ossendrecht. Dokter Visser gaf de Zeeuwse pechvogel diverse injecties en schreef hem speciale voeding voor, onder andere veel groenten. Tevens kreeg Remijn na enkele weken te horen, dat hij mocht proberen om te fietsen, zon der zich echter daarbij te forceren. Dit consigne van dokter Visser noopte Rinus Remijn om half augus tus met koersen te stoppen. Remijn: „Het ging beslist niet, hoe graag ik ook wilde. Daarom heb ik de laatste maanden van het seizoen maar vol ledig rust genomen". Die non-activi teit heeft Rinus Remijn overigens toch wel goed gedaan naar hij meent. „Ik voel me nu heel wat beter en ik merk wel aan mezelf dat ik weer de oude word. Dat geeft me moed om met gematigd optimis me het nieuwe seizoen tegemoet te zien". Want Rinus Remijn denkt er niet aan om ondanks een jaar van veel tegenslag te stoppen. Hij wil er het volgend jaar weer hard tegen (Van onze sportmedewerker) ST.-GILLIS - DENDERMONDE Meer dan duizend atleten kwamen hun rugnummer afhalen tijdens de veldloopwedstrijden ter gelegenheid van de zesde grote prijs Burgemees- week in touw in de duinen op Walcheren. „Ook ga ik binnenkort een paar maal per week oefenen op de baan in Antwerpen. Bovendien blijf ik onder controle staan van dokter Visser in wie ik het volste vertrouwen heb". tegenslag weinig steun gehad. Al leen het bestuurslid Rinus Plat- schorrewas de enige, die zo af en toe eens bij ons binnenliep. Maar een persoon, die mij een riem onder het hart stak, heb ik nooit ontmoet. Als jonge sportman heb ik nu al vroeg geleerd dat je hoofdzakelijk op jezelf bent aangewezen en be wust je eigen plan moet trekken". Daar is de 19-jarige Rinus Remijn al druk mee bezig. Hij schaaft in de wintermaanden aan zijn conditie, Virij geregeld hezoekLbij de training van „Theo Middelkamp" 'in Kamper- -- - - - ----- - - land en is nog enkele malen petf Vierde klas C: Croon 3 - St.- (Van onze tafeltennismedewerker) AXEL Opnieuw is het Oost- burgse ONA 1 er in de eerste klas afdeling Zeeland in geslaagd tot een puntenverdeling te komen. ONA, dat dit seizoen uitkomt met de ster ke De Kort, die steeds voor de maximale punten weet te zorgen, zag nu kans MZ 1 een halt toe te roepen. Johan Aert wist ook zijn bijdrage hiervoor te leveren. De bei de Wilno-teams maakten geen fout en blijven St.-Aloysius 3 op de hie len zitten. Wilno 1 won met 9-1 van MZ 2 en Wilno 2 behaalde met dezelfde cijfers de overwinning op FZEM 1. In de tweede klas vergrootte lei der Big Smash 2 zijn voorsprong door een 2-8 zege op nummer 2 Wilno 3. Alleen Tom Slager kwam bij de Vlissingers twee maal tot winst. Goes 1 vracht het tot 9-1 tegen St.-Aloysius 4, terwijl MZ 3 met monstercijfers van PZEM 2 won. ONA 2 had weinig in te'bren gen tegen het bezoekende MZ 4, het werd 1-9. Koploper MZ 5 bleef in de derde klas opnieuw ongeslagen. Daarentegen verraste MZ 6, te gast bij Zand 2, door een gelijk spel te behalen. In de vierde klas hebben Big Smash 5 en MZ 9 zich definitief geplaatst voor het kampioenschap. Voor de overige beschikbare plaat sen is de strijd nog geheel open, maar de papieren van Zand 3 en 4 en Goes 3 en 4 staan gunstig. De grote verrassing bij de junioren was de eerste nederlaag van Wilmo 1 in groep A 1, dat werd geklopt door MZ 2 met 6-4. De overige uitslagen zijn: derde klas: HVB - Goes 2 3-7. Vierde klas A: MZ 8 - Zand 4 3-7, Schans 1 - Apollo 1 3-7, Big Smash 5 - MZ 10-1. Vierde klas B: Croon 2 - MZ 9 4-6, Big Smash 6 - Schans 2 Alousius 5 -9, Zand 3 - WTVV 8 Junioren: MZ 2 - Wilno 1 6-4, ONA 1 - MZ 4 4-6, MZ 5 - MZ 1 0-10, MZ 3 - Zand 1 0-6, Big Smash 2 MZ 9 3-7, MZ 11 - Wilno 3 0-10, MZ 6 MZ 0 8-2, Goes 1 - MZ 3 8-2. Zand 2 - MZ 8 6-4. (ADVERTENTIE) métallique prijs 11.75 lichtgewicht droogrokend verwisselbare kop moderne vormgeving en de prijs! met filter prijs 14.95 fg voor de handel: b.d. leefsma n.v. kerkstraat 25, amsterdam, tel. 232727 Rinus Remijn: „Ik ga het nieuwe set zoen met gematigd optimisme tege moet". aan gaan en alle praatjes, die over hem zijn rondgestrooid, zo snel mo gelijk de wereld uithelpen. Want praatjes en geruchten ron dom zijn persoon zijn er in over vloed geweest dit jaar. De algemene opinie van veel Zeeuwse wielerfans was dat Rinus Remijn mentaal te zwak was om zich met succes in het wielermétier te storten. Maar Rinus Remijn heeft gelukkig een gladde rug zoals hijzelf verklaard en hij wil straks alleen met daden bewij zen dat zijn opponenten ongelijk hebben. Daden, prestaties moeten er allereerst komen om zijn blazoen weer op te sieren, daarvan is Rinus zelf ook overtuigd en daarom wil hij deze winter zeker geen moeite doen om bij één of andere sponsor onder dak te komen. Remijn: „Ik ben trouwens nuchter genoeg om te weten dat ér voor mij na zo'n slecht seizoen weinig of geen interesse bestaat". Wat mono toon laat Rinus er dan op volgen: „En op Trico-Noble zal ik maar niet meer rekenen voor volcend seizoen, die hebben me wel afgeschreven. Hoewel, ik heb tot nu toe nooit een „bedankje" hetzij schriftelijk of mondeling gehad". Een duidelijk ge voel van onbehagen onderstreept de ze woorden. Rinus Remijn. die in het afgelopen seizoen deel uitmaakte van de ieugdoloec van Trico-Noble. meent dat hij bij deze sponsor uit Aardenburg op zijn zachtst uitge drukt niet netjes is behandeld. ..Ze hebben zich het hele jaar door niets van me aangetrokken. Me volkomen links laten liggen. Peet Verschuure. onze ploegleider, heb ik zo gf en toe ingelicht over mijn ziekte en daar kon ik nog wel eens mee praten, maar van meneer Van Turenhout heb ik nooit iets gehoord. Een beetje belangstelling bij al die tegenslag was me wel welkom geweest". „Maar och, a!s je slecht rijdt zit je direct in de vergeethoek. Dit alle maal is moeilijk verteerbaar, maar het ergste vind ik eigenlijk nog dat men vergeet, of nog niet eens de moeite neemt mij mijn congé te geven. Zo iets moet je dan maar begrijpen zeker, of uit de krant vernemen. Goed, dat heb ik dan gedaan". „Bij de ploeg van Trico-Noble voor 1971, zoals hij in de krant werd gepubliceerd, miste ik immers mijn naam, dus fini: uit! Trouwens ook van mijn vereniging „Theo Mid delkamp" heb ik in dit jaar vol (Van onze medewerker TERNEXIZEN Zaterdag wordt er op vier plaatsen microkorfbal ge speeld. Voor het eerst zal nu ook in Terneuzen de sporthal gebruikt wor den. Niet alleen Luctor, maar ook Zaamslag zal van deze gelegenheid profiteren. Moest er voorheen steeds gereisd worden naar Walcheren of Zuid-Beveland, nu kunnen ze de thuiswedstrijden in Terneuzen spe len. Het klapstuk van de week is ongetwijfeld de wedstrijd tussen Ondo en Zuidwesters. Zuidwesters staat in de veldcompetitie een straatlengte voor op Ondo, dat twee de staat. Vooral Ondo zal het uiter ste geven om een goed resultaat te boeken tegen de kampioen van de laatste drie jaar. Of dat zal geluk ken is twijfelachtig. In de eerste klas B krijgt Luctor thuis een zware dobber aan Tjoba 2. Blauw Wit kan op het goede pad voortgaan. Swift 3 zal een niet te onderschatten tegenstander zijn, maar de Kloetingers hebben een goed achttal. In de tweede klas A moet Animo 3 natuurlijk winnen van Animo 4. Stormvogels kan nu ook in het micro de baas blijven over Seolto, dat nog 'n aanpassings periode doormaakt na de samen voeging van KVL en Vedo tot wat het moet worden. In de tweede klas B kan de wedstrijd Tjöba 3 contra Zuidwesters 2 een felle strijd ople veren. De Souburgse reserves kun nen met inzet van alle krachten een kleine overwinning behalen. In de derde klas A ,zijn er voor Stormvo gels 2 geen problemen, nu het tegen Animo 5 moet aantreden. Atlas 2 is goed begonnen tegen het zwakke Animo 5, maar Ondo 2 zal toch te machtig zijn. Vooral indien er bij Ondo een opschuiving heeft plaats gehad uit, het.- eerste team van de veldcompetitie. In de derde klas B kan Olympia zijn schotvaardigheid weer de vrije teugel laten. Swift 5 is een gemakkelijke prooi. In de derde klas C kan Volharding voor heel wat problemen komen te staan bij Togo 3. Toch is de ploeg uit Yerseke goéd genoeg voor de over winning. Zaamslag komt uit tegen Tioba 4 en dat wordt in de Terneu- zense hal een harde strijd om de punten. Het ontbreekt Zaamslag dit jaar aan doelpuntenmakers, zodat de successen van het eerste jaar achter wege blijven. Bovendien staat het in de veldcompetitie in een veel ster kere klas en de eerste microwed strijd is reeds verloren gegaan. Bij de junioren is er in de eerste klas A een aantrekkelijke wedstrijd te ver wachten tussen Animo en Swift. Beide ploegen spelen vooral met de nadruk op de techniek. Animo is licht favoriet. In de eerste klas B is Blauw Wit veel sterker dan Swift 3 en te verwachten is dan ook dat de Kloetingers een forse score zullen behalen. In de tweede klas A komt het zwakke Seolto binnen de lijnen tegen Stormvogels 3, dat van gelijke kracht is. Wellicht kan Seolto nu het eerste succes binnenhalen. Animo 2 en Swift 2 voeren het schaduwdue] van de eerste teams uit en ook hier zijn de Souburgers iets sterker. In de tweede klas B gaat Olympia naar Terneuzen om tegen Luctor uit te komen. De Terneuzense ploeg kan weer wat verder uit de verf komen door een kleine overwinning. (ADVERTENTIE) Een glas melk onderweg maakt u minder moe, laat u sneller reageren en scherper zien. Help ook anderen daaraan te denken. Plak het Rijdt veilig met melk- embleem op uw achterruit. U krijgt het gratis als u een brief (kaart) je stuurt aan NZB, postbus 4530, Rijswijk (ZH) ter Hendrickx, die in de Belgische plaats St.-Gillis-Dendermonde werd gehouden, onder auspiciën van de atletiekclub Denderland. Bij de se nioren behaalde Piet Vonck van de atletiekclub Hulst een vijfde plaats. Op het drassige parkoers liet Vonck zich de zegekansen echter al vroeg uit handen nemen door een slechte start. Vanuit de achterhoede kwam Vonck daarna nog sterk terug, maar om mee te kunnen dingen naar een plaats op het ereschavot, daarvoor was de finish te vroeg in zicht. Winnaar werd Van Hauwenis van de atletiekclub Boom, voor Revijn van Oudenaerde, Permantier, Van Hekelgem, Moreels van Antwerps Atletiekclub en Vonck van Hulst. Lauret van Hulst werd 61ste. De winnaar liep de 6800 meter in 35 minuten en twee seconden. Bij de junioren behaalde Van Mulle*rn van Olsem-Merksem, die in 1969 tijdens de landencross te Vichy vierde werd, de overwinning. Arnold Schout van de Atletiekclub Hulst eindigde als dertiende. Zijn clubge noten Hasevoet en Kroes werden respectievelijk 28ste en 34ste. De Belgische scholierenkampioen op de 3000 meter, de Ninove-atleet Marcel Vayens, veroverde in deze categorie de eerste plaats. Hij buitte een vin nig gevecht tussen Jo Schout van Hulst en Aime Poppe van Lebbeke vakkundig uit. Toen Schout en Pop pe genoeg hadden van hun speels avontuur en de achtervolging inzet ten, bleek Vayens een te grote voor sprong genomen te hebben, al be droeg de achterstand van Schout aan de meet slechts een tiental meters. Ook H. van Duyse van de atletiek club Hulst kwam met een vijfde plaats bijzonder goed voor de dag. In de ploegenrangschikking werd de atletiekclub Hulst tweede na Lebbe ke, dat de Hulstenaren acht punten voor -bleef. Dat in de ploegenrang schikking een tweede plaats werd veroverd was naast de goede presta ties van Schout en Van Duyse ook toe te schrijven aan de nodige Pun: tenoogst, die onder andere werd veroverd door Jo Vonck (21ste), B. van Bunder (58ste), W. van Duyse (63ste), F. Scheerders (69ste) en R. Istvan (72ste). In de categorie ka- detten en miniemen verschenen zo veel deelnemers aan de start, dat' m verschillende reeksen diende gelo pen te worden. Bij de kadetten be haalden de Hulst-atleten Magnus en Lernout respectievelijk een 35ste en een 68ste plaats. In laatstgenoemde categorie behaalde Palinck een 31ste t— AMATEURVOETBAL AFDELING ZEELAND Eerste klas Hoofdplaat 12-17 Lewed. B. 12-10 Ria W I 10-15 Renesse 11-8 Aardenburg 11-15 Yzendijke 9-7 Luctor 12-15 Hulsterloo 10-6 Domburg 10-14 DFS 9-5 Philippine 10-11 Schoondijke 10-3 Res. Ie Klas Axel III 10-19 Corn B. H 11-8 Terneuz. III 11-19 Walch. II 10-7 Vogelw. II Steen II Vliss. IV Honten. H 11-15 Zeel. Sp. III 10-7 11-13 Noorm. II 10-6 10-12 Goes 111 10-4 10-9 Oostburg II 8-3 Patrijzen I Cortgene I Zonnem. 1 Robur I 2e klas A Graauw I 10-18 Aardenb.II 10-11 Terneuz. IV 11-15 Breskens III 9-9 Groede I 10-10 HW III 10-6 Philippine II 10-10 Hansw. B. II 9-5 Sluiskil II 11-10 Schoond. II 10-5 Biervliet II 10-11 2e klas B 11-19 Volhard. I 11-10 10-18 Middelb. IV 11-5 11-17 Luctor II 9-4 10-15 Kwadend. I ,12-4 Zeeland. III 10-15 Domburg II 9-3 Dreischor I 11-12 Renesse II 9-2 3€ klas A Honten. III 11-17 Corn B. III 11-12 Axel IV 10-15 Clinge II 11-12 SDO I U-15 Ria W II 11-11 Vogelw. III 11-14 Sluiskil III 11-6 Koewacht II 11-13 Graauw II 11-3 Hulsterl. II 10-12 Vogelw. IV 11-0 3e klas B Breskens IV 10-20 Yzendijke II 8-8 Jong Ambon 8-16 Hoofdpi. II 8-5 Terneuzen V 9-13 Yzend. III 10-4 Zeel. Sp. IV 8-10 Terneuz. VI 9-2 Vlissingen V 9-10 Groede II 10-2 RCS IV 11-10 3e klas C RCS III 11-22 Patr. III 11-11 Lewed. B. II 10-15 Walch. III 10-10 Vliss. VI 10-15 Robur III 10-5 Goes VI 11-15 Zeeland. IV 11-4 Noorm. III 10-12 Zeel. Sp. V 11-3 Hans. B. III 11-12 Luctor III 10-2 3e klas Tl Patrijzen II 11-20 Robur II 9-9 's-H.A.k. III 12-19 Kwadend. H 9-7 DFS II 10-11 Dreischor II 10-7 Zierikz. III 10-11 Zonnem. II 10-4 Volhard. II 9-10 SVOWK I 10-2 ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND lc klas Zaamslag I 10-16 Arnem. II 10-9 Wolfaartsd.I 11-16 Waarde I 10-9 Veere I 10-15 Heink.z. I 10-8 Wemeld. 1 11-13 Middelb. V 9-3 's-H.A.k. I 11-12 Beveland. I 10-1 Mevo 1 10-10 2e klas A WIK I 11-18 Col.pl. B. I Bruse B. I 10-16 SKNWK I Borssele I 12-16 ZSC 1 Rillandia II 12-16 Brouw.h. I Kruining. 1 11-15 Yerseke II Duiveland I 11-12 Wemeld. II Meeuw. II Apollo I Seroosk. I Oostkap. I Sluis I Kloetinge II 11-11 2e klas B 11-17 Tern. B. II 11-16 Spui 1 9-13 Vliss. VII 9-12 SVD I 10-12 Kapelle II 12-11 11-9 12-8 11-6 12-5 11-4 11-11 11-7 11-7 11-6 11-4

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7