Betere verbindingen in en met Sas Rivaliteit tussen Antwerpen en Oost-Vlaanderen over Progil EMOTIONEEL-POLITIEKE OE MOTIEVEN VAN GEZONDHEID Ruw najaarsweer belemmerde visserij Van der Have ernstig gedupeerd door opheffing spoorlijn IA] EERSTE HOLLANDSCHE NUCHTERE LERAREN WILLEN BEST KRITISCH ZIJN VANGSTEN MATIG PRIJZEN GOED è&Owt „PROGIL MOET WEG" OP POPCONCERT IN HULST Persoonlijke aandacht Kerstactie voor Papoea's in kampen in Australië Geslaagd optreden Clover Leaf in Kloosterzande armgen Gemeenlepersoneel Hulst niet Gnjrer in cle kou Achterhoedegevechten Tweelingzuster-zeesluis Aanmatigend PLAAT POETSKA ZEEUWSE WONING BOUW CORPORATIES WILLEN INSPRAAK BIJ OVERHEID I DINSDAG 24 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Eind volgend jaar hoopt het gemeentebestuur van Sas van Gent dat de verkeersperike- len van Westdorpe richting Axel en Hulst zijn opgelost. Enkele weken geleden is een begin gemaakt met de aanleg van de verbindingsweg vanaf de brug in Westdorpe rich ting Zwartenhoek: de weg die direct aansluiting geeft naar Hulst en Axel. Een Zeeuwsvlaamse aanne mingscombinatie is druk bezig bin nen 15 maanden het karwei, dat onder auspiciën staat van Rijkswa terstaat, af te maken. Een woordvoerder van de ge meente Sas van Gent zei te hopen dat de weg grotendeels voor de bie tencampagne 1971 klaar is, omdat tot nu toe elk jaar de wegen in het centrum van Westdorpe het zwaar te verduren hebben. Met name ivordt de Bernardstraat elk jaar «vaar beschadigd. Verder zijn er werkzaamheden gaande aan een traktaatweg die vanaf de grens met België aansluiting zal geven op de Axelse Sassing. De foto laats iets zien van de werkzaamheden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Stichting Door de Eeuwen Trouw wil een grootscheepse kerstactie op touw zetten. Zij wil medicijnen en goede ren sturen aan Papoea's die in kam pen vertoeven in Australisch Nieuw Guinea. Enkele maanden geleden ontke tende deze stichting een bliksem- handtekeningenactie in verband met de komst van president Soeharto naar Nederland. Binnen drie weken tijd werden honderdduizend handte keningen verzameld en aangeboden aan de minister-president De Jong. Het Zeeuwse comitélid mevr. Th. Beun-Voorstadt uit Veere heeft op eigen initiatief thans een kledingac- tie voor de Papoea's op touw gezet. Doop rechtstreekse contacten met de Papoea-vluchtelingenkampen op Au stralisch Nieuw Guinea kon zij op de hoogte komen 'van de miserabele toestand waarin vele vluchtelingen en gevangenen zich momenteel be vinden. Een eerste zending is reeds onderweg. De actie moet echter nu nog goed van de grond komen, aldus de secretaris van de stichting „Door de eeuwen trouw", de heer N. Pad- ding. Alle goederen en vooral ook geld zijn bijzonder welkom. (ADVERTENTIE) De popgroep „Clover Leaf" heeft tijdens een optreden te Kloosterzan de in het „Witte Hijis"gez.orgd, dat de honderden aanwezige jongeren volledig aan hun trekken zijn geko men. In een vier uur durend optreden brachten zij een uitgebreid repertoi re dat het jeugdige publiek regelma tig in vervoering bracht. Deze met een zeer sterke sound spelende mu sici bouwen hun show hoofdzakelijk op rond hun uitstekende Arabische zanger Achmed Albar. (Van onze Belgische correspondent) ANTWERPEN De Progil-affaire blijkt tot dusverre een duidelijk afkoelende uitwerking te hebben op de Nederlands- Belgische verstandhouding. De Belgische minister van volks gezondheid liet dezer dagen aanvankelijk weten dat hij niet op de geplande datum wilde praten met zijn Nederlandse ambt genoot over gemeenschappelijke milieu-problemen „omdat het ogenblik niet geschikt is". (Dat gesprek heeft overigens wel plaatsgehad). Maar wellicht is die houding van de Belgische bewindsman ook ingegeven door overwegingen van binnen landse aard. Ook in België bestaat nog geen eensgezindheid rond de voorgenomen inplanting van de zwavelkoolstoffabriek te Kallo aan de linkeroever van de Schelde, vlak hij de grens met Zeeuwsch-Vlaanderen. Misschien wil de Belgische minister eerst de noodzakelijke klaarheid in eigen huis, vooraleer hij met zijn buurman gaat praten? (Van onze correspondent) BRESKENS/VLISSINGEN. „Waai maar dubbeltje. Lucifer staat aan het roer". Deze spreuk, die we eens van een oude visser hoorden, komt nu in onze gedach ten, omdat men toch zeker als vis ser een beetje geirriteerd zal wor den bij een zodanig ruw najaars weer als nu aan de gang is. Elke maandag moeten we schrijven dat het uitvaren belemmerd wordt door de wind, wat de leek meestal weinig zegt Maar stel u voor dat uw kantoor of werkplaats niet be reikbaar is vanwege het weer. Wat tevens inhoudt, dat er niets ver diend kan worden, omdat de loon regeling in de visserij voor het overgrote deel is gebaseerd ou de maatschap Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. ou maandag om 18.00 uur: Voornamelijk droog, plaatselijk opklaringen en tempera turen normaal tot boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min.-temp.: 0 tot 5 graden bo ven normaal; max.-temp.: van onge veer normaal tot vijf graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. Voor donderdag: aantal uren zon 0 tot 4; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 5 graden boven normaa1 max.-temp.: van 2 graden onder nor maal tot 4 graden boven normaa' kans op een droge periode van min stens 2 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Dus niet varen, niet verdienen. De belangstelling voor de weersverwach tingen onder dergelijke omstandighe den is bij de vissers dus zeer inten sief. Gelukkig voor de. vissers, maar minder gelukkig voor de consument, passen de prijzen zich nogal aardig aan bij de omstandigheden. Zodat, als er gevaren wordt, de meestal schrale vangst zodanig wordt gecom penseerd, dat er nog een beloning overblijft. Maar terzake: maandag was de klei ne visserij die gullen en garnalen vist, toch aan de markt. De vissers behaalden evenals dinsdag goede prijzen, hetgeen niet van de vangsten kon worden gezegd. Tenminste voor zover het garnalen betrof. Want deze visserij gaat zijn wintertijd tegemoet, wat betekent, dat ze in de Sehelde- mondingen moeilijk te vangen zijn en men verder zee in moet om wat bij elkaar te krijgen. Inmiddels kon den de platviskotters ook naar zee vertrekken, omdat in de loop van dinsdag het weer wat beter werd. Tot donderdag ging alles goed, maar toen alweer het stormsein negen werd ge geven. was het toch voor die week we) erg bar. Vrijdag zagen we de eerste Ürkers aan de markt. Een niet alledaags gezicht, de laatste tijd. Eni ge jaren 'geleden was een Urker- lcotter een vertrouwd beeld in de haven van Breskens. Vooral in de tijd toen in het zuidelijk deel van de Noordzee nog veel ijle haring, de zogenaamde Breskens-haring werd gevangen, hadden deze schepen hier hun thuishaven. Door het uitvallen van de centrale verwarming op het stadhuis, werd net personeel van verschillende af- telingen van de gemeentesecretarie jndergebracht op het nieuwe stads kantoor in de Korte Bellingstraat. Mu het euvel aan de verwarming is hersteld zijn thans de verschillende ■ïfde'ingpn wederom op hun norma ie plaatsen ondergebracht. Speciaal in Vlaanderen is de pu blieke opinie in korte tijd erg ge voelig voor alles wat te maken heeft met de aftakeling van het leefmi lieu. De voortvarende industrialise ring van traditionele landbouwge- westen werd eerst met vreugde be groet, want ze maakte een eind aan de economische achterstand ten aan zien van het sterk geïndustrialiseer de Wallonië. Doch zeer spoedig raakte men bewust van de minder aantrekkelijke nevenverschijnselen van die nijverheidsvestigingen, o.a. vervuiling van lucht en water en aantasting van het landschap. Sinds metingen aantoonden dat de Iuchtbezoedeling in steden zoals Antwerpen, Brussel en Gent her haaldelijk het alarmpeil overschrijdt, wordt op uiteenlopende wijze be toogd en geprotesteerd. Aldus rees ook verzet tegen de voorgenomen inplanting aan de rand van de Ant werpse agglomeratie van Progil, „na dat dit bedrijf door Amsterdam was geweigerd". Maar het verzet tegen Progil is niet uitsluitend van ecologische aard. Zoals gezegd zou dit bedrijf worden gebouwd aan de linker oe ver van de Schelde, in. het gebied dat volgens de plannen in de nabije toekomst havens zal zien ontstaan die qua omvang en belangrijkheid zullen wedijveren met de bestaande havens op de rechteroever, die thans vrijwel zijn volgebouwd. Doch aan de linkeroever liggen, midden in het lage polderland, zelfstandige ge meenten zoals Kallo, Doei en Kiel- drecht, met een boerenbevolking die om voor de hand liggende redenen onverdeeld afkerig staat tegenover die grootse projecten. Die linkeroe ver ligt trouwens niet in de provin cie Antwerpen, maar binnen de grenzen van Oost-Vlaanderen. Bij vroegere uitbreidingen van de stad Antwerpen heeft die provincie al meer dan eens gebied aan Antwer pen moeten prijsgeven en in de voorziene havenuitbreiding onder kent het provinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen andermaal die mo gelijkheid, zoals er, veeleer op pro vinciaal-nationalistische dan op rati onele basis, een latent verzet aanwe zig is tegen de maritieme expansie- zucht van Antwerpen. In dit licht moeten de Oostvl-a-amse bezwaren te gen Progil worden gezien. Vanzelfsprekend zijn dat achter hoedegevechten. De nieuwe zeesluis te Kallo (tweelingzuster van de Zandvlietsluis, de grootste ter we reld) is aanbesteed. Ze wordt de poort naar de geprojecteerde havens, die als de onderhandelingen met Nederland een gunstig verloop ken nen, ook via het Baalhoekkanaa) door het Land van Saaftinge bereik baar zal zijn. Een elektriciteitscen trale is ai in aanbouw, en de eerste investeerders komen zich aanmel den. Onder hen Progil. Tegen de vestiging van Progil staan noch de Belgische regreing. noch het Antwerpse stadsbestuur af wijzend. Want prof. Vlerick, minis ter voor Vlaamse streekeconomie, heeft schriftelijk bevestigd dat „be langrijke investeringen, voorzien voor de linkeroever, afhankelijk ge steld worden van de vestiging van het zwavelkoolstof bedrijf Progil". Minister Vlerick en het Antwerpse stadsbestuur verwijzen naar het rap port van de Amsterdamse gemeente raad over de milieu-hygienische en de gevaaraspecten van bedoelde fa briek. Zij zou 6 ton zwaveldioxyde per dag in de ruimte jagen, wat niet zo veel is, vergeleken met de ruim 86 ton per dag, afkomstig van de electrieiteits-centrale van Kallo. On der normale bedrijfsomstandigheden zullen geen stank of ontoelaatbare verontreiniging van water .en bo dem optreden. Explosie of brand zouden "binnen een bepaalde straal een kritieke toestand doen ontstaan, maar voor zover bekend heeft zich in zwavelkoolstoffabrieken, waaron der fabrieken daterend van het eind der vorige eeuw, nooit een brand van grote omvang voorgedaan. Daarentegen ziet Antwerpen in de vestiging van Progil, vlakbij het grote Antwerpse industriegebied, een regelrecht positieve factor van uit veiligheidsoogpunt. Tot dusver moeten de zwavelkoolstof verbrui kende bedrijven in het Antwerpse die grondstof over aanzienlijke af standen aanvoeren vanuit Frankrijk en Duitsland, langs de weg, per spoor of per schip. Potentieel schuilt in zulke transporten een veel groter gevaar voor de bevolking, dan in productie en verbruik ter plaatse. In Belgische regeringskringen en in het Antwerpse bedrijfsleven overheerst dan ook de indruk, dat de weigering aan Progil om zich te Amsterdam te mogen vestigen veel eer door emotioneel-politieke dan door motieven van volksgezondheid werd ingegeven. Die indruk wordt gestaafd door het feit dat het Nederlandse depar tement van Economische Zaken nog in augustus 1969 aan Progil voor stelde zich te vestigen in het gebied Terneuzen-Vlissingen of in Gronin gen, met een. tegemoetkoming van overheidswege van 25 procent, met een maximum van 3 miljoen gulden. De Antwerpse „Financieel-economi- sche Tijd", dagblad van het Vlaams Economisch Verbond, reageerde nog al zuur op de wens van de Neder landse regering om een woordje mee te mogen praten over de mogelijke inplanting van Progil in het Belgi sche grensgebied. „Wel erg aanmatigend van onze Benelux-partners, dachten we, aan gezien over wederkerigheid geen sprake is. Nochtans werden Pechi- ney en Hoechst (al 811 bezwaar schriften, lezen we nu in de Neder landse pers) dicht bij onze grenzen gebouwd, en is er een atoomcentrale in Vlissingen, zijn er de raffinade rijen in Geleen en straks in Born. De bemoeizucht gaat zo ver, dat infor meel om overleg is gevraagd rond inplantingen van Shell, Bayer en Haelterman, die ook voor de Ant werpse inkeroever bestemd zijn". Voornoemde krant waarschuwt dat, indien een bedrijf als Progil op de linkeroever wordt geweigerd, men geredelijk ook een kruis moet maken over andere vestigingen al daar „Want ofwel willen ze niet meer komen, ofwel moeten ze stuk voor stuk wegens alle denkbare ge varen worden geweigerd". Waarbij wordt verwezen naar Amsterdam „dat nu in zak en as zit. Thans beleven ze bet, vrijwel geen vesti gingen voor hun industriegebied meer te kunnen veroveren. Total bv. is zich elders gaan vestigen". Chif-O-Net, de nieuwe huishoudhulp van Johnson Johnson, slaagt met glans voor de meest doffe poetsopdracht. Dit Duizend Dingen Doekje is gemaakt van zacht, absorberend textielviies. Ideaal voor alle mogelijke schoonmaak-karweitjes. U spoelt het gewoon uit onder de kraan of stopt het In de wasmachine. 't Is in een mum weer droog. Om keer op keer te gebruiken. En wordt 't al te vuil, dan neemt u gewoon een nieuwe. Er zitten er toch 6 in zo'n zeskantig pak. Let er eens op in de winkel. Eentje gratis proberen? Schrijf dan even naar Johnson Johnson, Antwoordnummer 28, Amersfoort. Plak geen zegel, die betalen wij. 't Duizend Dingen Doekje (Van onze correspondent). OOSTBURG Een veertigtal be stuursleden van de onderscheidene woningbouwcorporaties in Zeeland, aangesloten bij de Nationale Woning- Raad. vergaderde in hotel De Een hoorn in Oostburg onder voorzitter schap van de héér J. Kempe. De heer Chr. van Hofwegen, burge meester van SHedrecht, en met in gang van 1 januari voorzitter van de NWR gaf een uiteenzetting over de llin.g in de toekomst van de woningbouwcorporatie, waarbij bij in het bijzonder de inspraak van de leden via hun besturen benadrukte bij de onderscheidene overheidsin stanties ten aanzien van milieube heer. planologie etc. Aan de onderlinge samenwerking van de woningbouwcorporaties, ver enigd "in één federatie, zal volgens hem in de toekomst ook zeker meer aandacht moeten worden besteed. Het college van b. en w. van Oostburg ontving de corperatie-be- sturen op he gemeentehuis. Voorzit ter Kempe bracht in zijn toespraak dank uit aan de gemeente Oostburg. De raad van deze gemeente heeft onlangs besloten het gemeentelijk woningbezit over te dragen aan de woningbouwverenigng. Hij zei te veronderstellen dat in de nieuwe gemeente Oostburg in de toekomst tot een aanzienlijke uitbreiding van het woningbestand komt. (Van onze correspondent) KAPELLE Het Koninklijk Kweekbedrijf D. J. van der Have N.V. te Kapelle-Biezelinge dreigt ernstig gedupeerd te raken door het plan van de Nederlandse Spoorwegen om het station Ka pelle-Biezelinge te sluiten voor het vrachtvervoer. Ir. D. J. van der Have, een van de directeuren van dit Kapelse be- drjjf dat zijn vertakking over de hele wereld heeft, stond tijdens een bijeenkomst met het perso neel in „De Vroone" te Kapelle, uitvoerig stil bij dit voornemen van de N.S. dat hij niet verant woord en onbegrijpelijk noemde. Met het bedrijf, dat een „groot verlader", is werd geen enkel over leg gepleegd. Het kreeg alleen de mededeling dat het raccordements- contract zal worden opgezegd en dat de spoorlijn naar de gebouwen van Van der Have, die het bedrijf voor eigen rekening liet aanleggen, zal worden opgebroken. Het besluit van de N.S. is gegrond op het feit dat het station Kapelle voor het goederenvervoer verlies op levert, aldus de heer Van der Have, die er echter ook op wees dat zijn bedrijf in 1966 2,5 miljoen kg pro ducten via de eigen raccordements- lijn vervoerde. Dat was in 1969 opgelopen tot ruim 4 miljoen kg en in de periode 1 sept. 1969 tot 31 au gustus 1970 zelfs tot 5,6 miljoen kg. wat per wagon vanaf Kapelle werd verladen.. Ir. Van der Have vond deze gang van zaken onbegrijpelijk, zeker wanneer men ziet dat in Goes enke le jaren geleden een volkomen on rendabele spoorlijn naar het indus trieterrein werd aangelegd die 1,2 miljoen gulden voor de Nederlandse staat heeft gekost en waar bijna geen wagens over komen. Over het eigen bedrijf sprekend zei ir. Van der Have dat er meer dan honderd werknemers zijn, dat het balanstotaal de 8 miljoen gulden heeft overschreden en dat er een ondernemingsraad is ingesteld. Het bedrijf exporteert thans zijn pro- dukten naar 30 verschillende landen. De groei in omzet en vooral ook de verkoop van de kweekprodukten naar Japan en Iran hebben er toe bijgedragen dat het bedrijf thans veel beter is gewapend tegen een oververhitting van de conjuctuur. Ten aanzien van de verkoop van een deel van het aandelenpakket aan de Suiker Unie Holding N.V. deelde ir. Van der Have mede, dat dit is gebeurd om de continuïteit van het bedrijf en de verdere groei zoveel mogelijk te verzekeren, terwijl ook commercieel de transactie aantrek kelijke prespeetieven bood. Op deze feestavond in „De Vroo ne" werden de heren J. van de Kreeke en J. de Puit gehuldigd, omdat ze 25 jaar in dienst van het bedrijf waren. Zij kregen een ge schenk onder couvert en voor hun dames waren er bloemen. Op de feestavond waren ook o.m. aanwezig burgemeester C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal en twee wethouders met de gemeentesecretaris van Ka pelle. Het feestprogramma werd verzorgd door Seth Gaaikema die een bijzonder boeiend en goed pro gramma bracht. Na afloop van het cabaret was er gelegenheid voor een dansje onder leiding van Baby den Toonder uit Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) HULST De ongeveer duizend bezoekers van het popconcert, dat in sporthal Den Dullaert in Hulst werd gehouden hebben luidruch tig blijk gegeven van hun ongenoe gen over de dreigende komst van Progil naar Kallo. Er kwam een ovationeel applaus toen door middel van projectors op een groot scherm werd geprojecteerd „Progil moet weg". De kreet was ondertekend door „Robbie". Verantwoordelijk voor het lichtprotest was Kosmos Lightshow uit Den Haag, een groep je „semi-alchemisten", die door mid del van chemische stoffen, glasplaart- jes en krachtige projectors magische kleuren op de muren projecteren. Dat gebeurde tijdens de optredens van Hans Dulfer met zijn groep en de Brainbox, waarvan om tien uur nog steeds niet bekend was of de groep inderdaad zou komen. Tegen half elf arriveerde de formatie tenslotte. Het popconcert heeft tot dicht bij twaalf uur geduurd en was een initiatief van Jeugd en Muziek. (ADVERTENTIE) voor elke polishouder U U LEVENSVERZEKERINGS-BANK N.V Keizersgracht 174-182, Amsterdam-C, (020) 2217 70 Bijkantoor: Breda, Sophiastraat 20, 01600-38 78 5 (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Als je lang naar een rood vlak gekeken hebt, dan wordt het langzamerhand groen voor je ogen". Eén van de verklaringen waarom de groep van zogezegde „nuchtere leraren" tegen het beruchte „Rode boekje voor scholieren" een groen boekje hebben aangesmeten De verklaring voor de kleur is van de nuchtere leraren zelf. Hun boekje, heel dun (76 pagina's) beet „Het Groene Boekje", kost een rijksdaalder en is officieel gisteren op de markt gekomen, maar de eerste druk (13.000 exemplaren) is al uitver kocht bij uitgever Semper Agendo in Apeldoorn en de tweede druk ver schijnt op 9 december (10.000 exem plaren). Gisteren introduceerden de drie schrijvers hun boekje aan de pers, in Motel „Breda". Nuchtere HAVO-leraar E. W. de Jong uit Dordrecht zag het groene boekje van het drietal nuchtere lera ren (hij S. Bakker en H. Eisma) als een aanvulling op wat naar hun me ning al te ongenuanceerd door de groep kritische leraren in het rode boekje is geventileerd. „Wij bieden ook liet evangelie niet", aldus De Jong, „we vullen aan en wat ons betreft duurt de discussie voort. We voelen ons verwant met de kritische leraren en we vinden hun ijver be wonderenswaardig, maar we vinden ook dat ze in hun rode boekje de zaak niet goed hebben aangepakt". In de eerste plaats missen zij in liet gewraakte rode: het noemen zellb van de Mammoetwet. „Maar ja", al dus De Jong, „als ze die hadden ge noemd, zouden ze zichzelf hebben moeten tegenspreken, want die Mam moetwet biedt al heel veel van de mogelijkheden die het rode boekje als eis stelt." De nuchtere leraren vinder trouwens toch dat de school zelf vee' ;e zijdelings aan de orde komt in he' boekje waartegen ze „nuchter protes eren". Ze vinden de manier waaro] de zogenaamde democratische schon aan de scholieren wordt gepresen teerd „te simplistisch, te ver verwij derd van de vernieuwingen, die aai de gang zijn". In hun groene boekji stellen ze drie dingen centraal: de mocratisering, individualisering en teevstofvernieuwing. Zo goed als het Rode Boekje zo zegi >ok het Groene Boekje heel wat be iartigenswaardige dingen. Het rode s fel, bijtend en erop uit de maat- chappij grondig te veranderen: hef roene is kalm, kritisch en er op uil e school te veranderen. Maar bij hel latste horen ook zaken als de sek iele opvoeding. Nogal eenzijdig en ils „consumptiesex" behandeld in et rode boekje, stelt hel groene >ekje de relatie centraal: „We wor len steeds meer bedreigd door een '.aamheid, zakelijkheid, ongevoelig beid, kortom: liefdeloosheid. Maai luist in de seksualiteit is het houden van, je geven aan de ander onont beerlijk", zegt het groene tegenover de zakelijke sexinformatie van het rode. En tegenover de drugsinformatie van hel rode stelt het groene heel simpel: „Wij achten ons niet bevoegd om hierover op dit moment een uit spraak te doen". Tja, dat is wei erg ïemakkelijk. Zoals het wel wat erg ■emakkelijk is om over seksualiteit illeen maar te zeggen dat het om ie liefde gaat. Seks en drugs heb- >en allebei iets met relatie en relatie- toornis te maken. En dat hangt weer ■eel nauw samen met de manier voarop wij onze hele maatschappij hebben ingericht. Bracht het Rode Boekje de zaken vat overtrokken, het Groene Boekje ;s er geen genuanceerd antwoord op. Daarvoor is het echt te smal. JVIaar goed. „als de discussie maar door gaat". JAN HiiSKEN

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3