Vlissingen krijgt commissie voor milieuhygiëne A Verandering vogeltrek door Deltawerken Preekstoel vervangen door kranten Relatiegeschenken te kust en te keur nsluif zeeland 1 PHILIPS Zestig gulden boete voor illegaal venten horloges GEMAKKELIJKE PROOI VOOR VOGELVANGERS ALS EERSTE GEMEENTE IN ONS LAND Commentaar Goed initiatief In oktober 642 zeeschepen gelost in Kanaalzone Buiig FRANS OUDEJANS: mmmmmmm fiÊÈmmm SPECIALISTEN MEER WERK méér licht op tafeL „voor dezelfde stroomkosten 'ARGENTA" SUPER LUX Hansweert krijgt inspraak over verbetering kanaal Cultureel ouderen- paspoort in Middelburg J. Parent veertig jaar bij provinciale griffie Kantonrechter Terneuzen Overgang VAN MENSEN DINGEN EN DADEN 3 WOENSDAG 18 NOVEMBER 1970 3 T/TISSINGEN dient een nationale primeur aan. Er komt een spe ciale raadscommissie van advies en bijstand voor zaken betreffende mi' lieuhygiëne en volksgezondheid. De commissie zal niet alleen uit raads leden bestaan, maar ook uit des kundigen niet-raadsleden. Om het verhaal compleet te maken: de vergaderingen van de commissie zijn openbaar, evenals die van de andere raadscommissies. Nu we toch bezig zijn, zo moeten b. en w. van Vlissingen hebben gedacht, moeten we meteen maar conse quent doorgaan en alles openbaar maken. Het voorstel om een speciale mi lieucommissie in te stellen was af komstig van de „rechtse" fracties, die daarmee hebben aangetoond dat zij in een progressief klimaat leven, en de stroom van de tijd ver staan. Dat b. en w. hun idee in lof- lijk tempo hebben uitgewerkt zegt ook wel weer iets over de typische doe-sfeer, die in Vlissingen heerst. Ook in Provinciale Staten van Zee land is het idee om een vaste com missie van advies en bijstand voor milieuzaken in te stellen, met name door drs. W. Dusarduyn van de KVP, gelanceerd. Het college van G.S. van Zeeland was niet zo sterk voor het idee ge porteerd, onder andere omdat er een breed uitgebouwde raad voor de luchtverontreiniging bestaat, waarin de staten meespelen. Deze raad zal wellicht ook binnen kort in het openbaar gaan vergade ren, zodat veel informatie rondom milieukwesties dan praktisch altijd voor de verontruste burger toegan kelijk is. Veel zal echter ook onder de dekmantel van ambtelijke zwijg plicht, concurrentiebelangen van bedrijven en dergelijke verborgen blijven. Men moet, wat nu in Vlis singen gaat gebeuren, dan ook zien als een eerste stap naar de alom ge wenste grotere openheid. Dat deze eerste stap een belang rijke is, lijdt Intussen geen twijfel. (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Uit een overzicht van het goederenvervoer voor de Zeeuwsch-Vlaamse Kanaalzone, op gesteld door de rijkshavendienst te Terneuzen, blijkt dat in oktober van dit jaar in de Kanaalzone 642 sche pen werden gelost met een totaal tonnage aan goederen van 2.300.031 ton. Dit is 119 schepen meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar toen 523 schepen werden gelost met totaal 2.329.861 ton aan goederen. Geladen werden in de Kanaalzone, die behalve de Terneuzense havens ook Sluiskil, Axelse sassing en Sas van Gent ontvangt, 697 schepen met een totaal tonnage van 817.066. In dezelfde periode vorig jaar werd meer schepen geladen, n.l. 727. Het ingeladen gewicht was echter toen minder, 564.472 ton. Deze cijfers gelden alle voor de zeevaart. Voor de binnenvaart werden in oktober de volgende cijfers geno teerd: geloste schepen 3.372 (v. j. 5.011), gelost in tonnen 2.548.157 (v. j. 2.843.755). Er werden 5.648 (v. j. 6.341) binnenvaartschepen geladen met een gewicht van 2.864.445 (v. j. 3.243.584) ton. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Als eerste gemeente in ons land, zal Vlissingen een aparte raadscommissie van advies en bijstand voor zaken betreffende de milieuhygiëne krijgen. B. en w. van Vlissingen hebben daartoe een voorstel aan de raad ge daan, hiermee reagerend op de suggestie van de combinatie christelijke partijen in Vlissingen. Een commissie als hier wordt bedoeld is nog nergens werkzaam. Alleen in Vlaardingen zijn tot dusverre voorbereidingen getroffen om tot de vorming van zo'n commissie te komen, zo hebben b. en w. de raad laten weten. Bovendien deelt het college mee, dat het de instelling van de commissie van groot belang acht, vooral met het oog op de voortschrijdende industrialisatie, de toeneming van het verkeer, enz. enz. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.MJ. op dinsdag om 18.00 uur: Enkele perioden met regen en temperaturen iets boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; max.-temp.: 0 tot graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: tot 3; min.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal; max.-temp.: van onge veer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Die barricade tussen kerk en pers mag er niet zijn" De man die dit woensdag j.l. op een ontmoetingsdag tussen kerk en pers zei, maakt er reeds zeven jaar lang zijn beroep van deze barricade af te breken. Frans Oudejans (42) is niet alleen al die jaren perschef van het bisdom Breda, maar viert volgende week zijn zilveren jubileum in de journalistiek. Want hij is ondanks het kerkelijk karakter van zijn functie uit volle overtuiging journalist ge' bleven. Eigenlijk is hij vandaag 25 jaar in het vak, maar vanwege fa- milieomstandigheden is de viering een week uitgesteld. Op de bijeenkomst „Kerk ontmoet media" deze week in Bouvigne (Breda) werd hij door zijn werkge- ver, bisschop H. Ernst, nadrukkelijk geprezen en bedankt: „Met een man als Oudejans in ons midden leren wij in de kerk de juiste relatie te vinden tot de journalistieke bezig heid" En bisschop Ernst is de eerste om te erkennen dat dit belangrijk is voor de kerk en haar taak. Frans Oudejans, geboren Amster dammer. is via de bladen Sport en Sportwereld, de Typhoon en de Volkskrant (waar hij 5 jaar redac teur kerknieuws was) bij het bis dom terechtgekomen De sportjour nalistiek, waarin hij begon, bleef hij altijd trouw Hij is nog altijd Ud van de sportpers, is nog jarenlang vast medewerker van het KNWU- blad Wielersport geweest en schreef veel over hockey. Andere publika- ties van hem zijn o.m. „Van horen en zien gesproken" een blik in de KRO-t.v-wereld van zo'n 7 jaar ge leden en „Gebruiken rond de dood". Oorspronkelijk aangetrokken, door bisschop De Vet. als redacteur voor het bisdomblad (toen Onderweg), werd hij al spoedig belast met alle contacten van het bisdom (de bis' schop) met pers in binnen- en bui tenland. Tegenwoordig worden er op het bisdom, al of niet direct van de bisschop per week gemiddeld drie interviews afgenomen door jouma listen uit het hele land en het bui' tenland. Die pers vindt Frans Oude jans enorm belangrijk voor de ker kelijke informatie: „De kerken lo pen leeg, de kranten hebben de preekstoel voor een groot deel ver vangen én ze bereiken veel meer mensen". Omdat milieuhygiëne en volksge zondheid naar de mening van b. en w. niet los van elkaar kunnen worden gezien, wil het college de commissie een ruimere taakomschrijving geven, tevens om fe voorkomen dat op deel gebieden dubbel werk wordt gedaan. Zo zal er in minstens een andere com missie een aanpassing moeten plaats vinden. De nieuwe commissie zal worden samengesteld uit zeven raadsleden, waaronder de voorzitter. Voor de voorzittersfunctie komt het lid van het college dat zich in het bijzonder met de volksgezondheid en milieu hygiëne belast, het meest in aanmer king, aldus b. en w. Opmerkelijk is voorts aan het voorstel van het Vlissingse college om drie deskundi ge ingezetenen van Vlissingen (geen raadsleden) aan de commissie toe te voegen. Een lid zou moeten worden aange wezen door de Koninklijke Maat schappij ter Bevordering van de Ge neeskunst;"* afdeling Walchereii, de beidé', anderen, moeten als specialis me de biologie en dé chemie ver tegenwoordigen. Een volgend fenomeen is, dat b. en w. van Vlissingen voorstellen de ver gaderingen van de nieuwe commissie in het openbaar te doen houden. Dat geldt dan tevens voor de andere com missies uit de raad. B. en w. hopen dat het lokale bestuursgebeuren door de mogelijkheden die de openbaar heid biedt, beter zal functioneren en bij bredere lagen van de bevolking zal aanslaan. De mogelijkheid dat de commissies in besloten vergadering gaan bijvoorbeeld wanneer zij moeten oordelen over personen is in de regeling die het Vlissingse col lege heeft uitgebroed, ingebouwd, Veel is opengelaten, speciaal waar het de gedetailleerde regelingen voor de openbare commissievergaderingen be treft. „Wij moeten eerst eens wat er varing opdoen," zeggen b. en w. De openbaarheid van de commissie brengt meer werk voor het college en voor de ambtenaren mee. De raads voorstellen zullen voortaan van een ruimere toelichting dan thans gebrui kelijk is, moeten worden voorzien. Als leden van de nieuwe commissie voor de milieuhygiëne en de volks gezondheid worden voorgedragen: de heren J. Bannink, M. Braak, M. Kole, B. Kossen, A. Lorier en C. Verheul. Voorzitter zal worden wethouder Janse. Op de agenda die de raad in zijn komende vergadering gaat behande len, staat ook een voorstel om de voormalige burgemeesterswoning te Oost-Souburg te slopen, omdat het pand aan het Oranjeplein 47 in een bouwvallige staat verkeert. de lamp met het speciale lichtvenster aande onderzijde (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De inwoners van Hansweert en alle overige betrokken instanties en personen krijgen van minister Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ruime ge legenheid hun mening naar voren te brengen over de verbetering van het kanaal door Zuid-Beveland. Dit blijkt uit het antwoord van de minister op schriftelijke vragen van het Kamerlid mevrouw Epema-Brugman (PvdA). Volgens de ontwerpen zal tegelijk met de kanaalverbetering de haven worden vergroot. Daardoor zouden 200 woningen moeten yerdwijnen. De plannen zijn echter nog lang niet de finitief. Rijkswaterstaat is nog volop bezig met een studie over de kanaal verbetering. Die is nodig om het ka naal beter toegankelijk te maken voor' de scheepvaart en het aan te passen aan de nieuwe situatie die ontstaat door afsluiting van de Schelde. Rijks waterstaat zal iin het kader van haar studie een bijeenkomst beleggen, waarbij geïnteresseerden op de hoog te worden gebracht van het onder zoek, en waarbij een gedachtenwisse- ling over de plannen zal plaatsheb ben. Daarnaast wordt met alle be trokken instanties, ook de gemeen ten, overleg gepleegd. Als langs deze weg een uitgewerkt plan op tafel komt, zal minister Schut dit voorleggen aan de raad van de waterstaat Voordat deze aan de mi nister een advies over de plannen uit brengt, krijgen alle betrokkenen op nieuw gelegenheid bezwaren bij de raad in te dienen. Aan de hand van het advies dat de raad daarna zal uit brengen, zal minister Schut over de kanaalverbetering en havenvergro ting een beslissing nemen. MIDDELBURG B. en w. van Middelburg willen zeer binnenkort overgaan tot het instellen van een cultureel ouderenpaspoort, om de bejaarden zoveel mogelijk deel te laten nemen aan culturele evene menten. In aanmerking komen per sonen van 65 jaar en ouder De gemeenteraad beslist op 23 novem ber. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De gebouwen van de provinciale griffie in Middel burg lagen er dinsdagmorgen rond tien uur wat uitgestorven bij. Al het personeel bevond zich namelijk op dat moment op de restauratiezolder van de griffie, waar de heer J. Pa- rent, secretaris van het kabinet van de commissaris van de koningin, we gens zijn 40-jarig ambtsjubileum werd gehuldigd. Onder het goedkeurend oog van de dames Parent en Van Aartsen, van vjjf leden van Gedeputeerde Staten, mr. J. de Vries, oud-chef van de der de afdeling, mr. dr. A. J. J. M. Mes, oud G.S.-lid, twee vertegenwoordi gers van het ministerie van Binnen landse Zaken, t.w. de heren J. Bek- ker, chef kabinet van het ministerie van Binnenlandse Zaken en kolonel Crena Uijterwijk (b.d.), speldde mr. J. van Aartsen, commissaris van de koningin in Zeeland, de jubilaris de orde op van ridder in Oranje-Nassau. Voordat het echter zover was, be steedde de heer Van Aartsen aan dacht aan de persoon J. Parent. De heer Parent bekleedde een zeer ver trouwelijke functie. Door deze func tie had hij het gezicht van het kabi net een beetje mee bepaald. „Hij staat altijd klaar een ander te hel pen", aldus de heer Van Aartsen. De heer Van Aartsen roemde de vele activiteiten van de heer Parent, on der andere bij de bevrijdingsherden kingen. In 1953 werd de heer Parent eer der onderscheiden tot ridder tweede klasse van de orde van St.-Olof van Noorwegen. De heer Parent is sinds 19 mei 1952 secretaris van het kabi net van de commissaris van de ko ningin. Op 17 november 1930 trad^hij bij de provinciale griffie in tijdelijke dienst als typist, via schrijver, klerk, adjunct-commies en commis klom hij op tot zijn huidige functie. De heer Parent heeft zich buiten de provin cie ook bijzonder ingespannen voor de sport. Hij was actief voetballer, handballer en later stapte hij over naar de atletiek. Hij vervulde ook in de sport diverse bestuursfuncties. De heer Parent is dan ook een zeer ge. ziene figuur voor Zeeland en niet al leen op sportgebied. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Edelachtbare, ik verkocht geen horloge. Ik ruilde een defect horloge om voor een goede. Wij kunnen niet zelf repareren en daarom geven wij een andere als er klachten zijn." Aldus het verweer van de 26-jarige F. H. uit Middelburg voor het Kantongerecht in Terneu zen. H. was op 28 september op het Hulster 's-Gravenhofplein geverba liseerd wegens het zonder vergun ning venten. Op de zittimig was de verbalisant als getuige aanwezig. Hij fietste op die bewuste dag op het plein, zag verdachte door het portier in een Belgische wagen hangen. Terwijl hij naderde weerklonk een waarschu wend gefluit en geroep van collega verkopers. Toch had verbalisant dui delijk in handen van de verdachte een voorwerp gezien dat of een hor loge of een armband was. Omdat al gemeen bekend is, aldus getuige, dat Belgen in dit soort zaken niet graag getuigen, had hij de bestuurder van de Belgische auto niet gehoord. De officier van justitie, mr. C. Keijzer achtte het tenlastgelegde be wezen en eiste een geldboete van 60,Kantonrechter mr. C. J. M. vain Hees vonniste conform. TIJDENS de begrotingsbehandeling van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk vroeg het Tweede-Ka merlid Vonhoff zich af of de half miljoen gulden die uit de algemene recreatie wordt bestemd voor Artis, geen halve maatregel is. De heer A. de Boer met zijn zoon voor een kast met relatiegeschenken. GOES „Toon Hermans is mijn grote favoriet. Al moet ik daar midden in de nacht naar toe... Als ik in de put zit, zet ik een plaat van hem op. Conferen ce is ook mijn hobby geweest, maar ik doe dat nu niet meer. Ik heb het er te druk voor. Imiteren deed ik ook wel eens. Alsjeblieft, zet er bij dat ik dat allemaal niet meer doe, want anders willen ze me weer huren..." Aan het woord is A. den Boer (38), direkteur, firmant, commissaris en verte genwoordiger van Delta Succes, een speciaalzaak in relatiege schenken. In de drie jaar van zijn bestaan heeft hij een klanten kring van 1000 bedrijven opge- ring van 1000 bedrijven opge- aan boodschappengeheugensteunt- jes en semi-automatische datum tellers toe. Alles is leverbaar. „Het nieuwste is de portofix. Het is een nieuw soort knijpbeurs waarin je het losgeld in een apart bakje kunt laten rollen. Mijn specialiteit zijn transfers. Daar heb ik een vaste ontwerper voor. Als iemand een sticker wil laten maken, kan hij hier met zijn ideeën terecht". De heer Den Boer, zette drie jaar geleden een onverwachte stap. Na 14 jaar verzekeringsin- specteur te zijn geweest bij de RVS, begon hij, met steun van bouwd. Onlangs vestigde de heer ■Den Boer zich in een zakenpand in de Voorstad 18 te Goes. Voor heen zat hij in een gewoon huis in de Iepenstraat. „Eerst was hier een sexshop, maar schrijf dat als jeblieft niet. Want dan denken de mensen er weer wat van. De opening van het nieuwe pand is geruisloos geschied. De meeste mensen wisten van het bestaan van Delta-Succes af. Dat is ook logisch, want aan particu lieren wordt niet geleverd. Slechts zaken en organisaties echter kunnen er terecht voor een voorraad relatiegeschenken- met-opdruk. Zo laat de heer De Boer een recente order van het Astmafonds voor 25.000 pennen zien. Dit naar aanleiding van de actie die het damesblad Prinses enige tijd gelden voerde ten bate van een kraamkliniek op Java. De lezers konden artikelen van Delta-Succes kopen. De winst ging naar Java. De nieuwe „win kel" bevat een groot aantal uit stalkasten met artikelen, die va riëren van barometers, portefeuil les, agenda's, sleutelhangers, tot zijn oude werkgever een eigen handel. „Eerst waren het kleine dingen, maar van lieverlee werd het groter. Het is een kwestie van scherp inkopen. Dat is net zo belangrijk als verkopen. Je moet grote partijen nemen en steeds proberen weer iets nieuws te brengen. Ik heb de enige show room en groothandel op dit ge bied in Zeeland. Ik werk ook veel in Brabant en België. Er is niet veel concurrentie in Zeeland, wel van elders. Hoewel ik ge bruik het woord concurrent niet graag. Dat bestaat ook niet voor mij. Je hebt elkaar immers no dig. Het was geen grote over' gang, van de verzekering naar de relatiegeschenken. In wezen is mijn nieuwe werk hetzelfde, an ders zou ik nu geen 1000 vaste klanten hebben. Een nieuw artikel dat Delta- Succes probeert te introduceren in Zeeland: zijn de „kinderzon! houdertjes" voor kinderen die in de winkel lastig dreigen te wor den. „Voor zeven cent kan de winkelier het kind van een klant zoet houden, en het hart van de klant zelf winnen". (Van onze correspondente) Vijf jaar geleden voorspelde ama teur ornitholoog J. C. Wedts-De Swart uit Middelburg een grote ver andering van de vogeltrek in Neder land door de bouw van de Deltawer ken. Hij baseerde deze voorspellin- op on Tinbe zoekingen, die prof. L. Tinbergen aan het IJsselmeer deed in verband met de najaarstrek van zangvogels. Hieruit bleek dat vele vogels zich onder bepaalde weersomstandighe den door grote wateroppervlakten Heten afschrikken. Deze, de heer De Wedts-De Swart omschrijft ze als watervrezers, volgen liever de kust, ook al wijkt die af van hun voor keursrichting. In een schrijven aan het wereldnatuurfonds gedateerd op I april 1967, schrijft de heer Wedts- De Swart, dat veel vogels bij lage winden uit zuidoost en de zuidwest hoek de brede Zeeuwse stromen niet over durven te steken, maar met de kust mee landinwaarts bui gen totdat ze op een gegeven ogen blik op de secundaire Deltawerken stuiten. Deze leiden de vogelstromen dan weer in goede banen. In 1965 reeds startte de vogelwerkgroep KNNV afdeling Zeeland (de groep werd in januari 1970 opgeheven) met een onderzoek naar de invloed van deze Deltawerken op de vogeltrek. Toen al werd langs de Zeelandbrug een sterke constante trek waargenomen in zuidwestelijke richting van onder andere vinken, lijsters, kraaien, spreeuwen, kieviten, veldleeuweri ken, goudhaantjes en sijzen. Andere waarnemingen op de Grevèlingen en de Volkerrakdam wezen er op een regelmatige trek van onder andere koperwieken en kramsvogels. Op 21 november 1965 en 15 december van dat jaar zette de heer Wedts-De Swart zijn zienswijze uiteen voor de radio. De grote vogeltrek langs de nu gedeeltelijk voltooide deltadam- men stellen de vogelliefhebbers voor grote problemen. Momenteel is het zo, dat de vogels niet meer via Zuid-Holland, West-Brabant en mid- den-België vliegen, maar dat ze over de dammen, de Zeelandbrug, de Walcherse kust en dan over de Wes- terschelde, waar ze de scheepslich- ten als oriëntatiepunten gebruiken, via het kustgebied van België naar Frankrijk trekken. Een bijzonder gevaarlijke route. In het binnenland zijn de vogels namelijk minder snel te onderschei den. Aan de kust echter is geen camouflage mogelijk. Ze worden op deze wijze een gemakkelijke prooi voor vogeljagers in België. Dit land heeft namelijk ongeveer 20.000 gere gistreerde vogelvangers. En waar schijnlijk een evengrote groep ille gale jagers. Per jaar verdwijnen er in België al tussen de 10 en 20 miljoen uit de lucht. Een gedeelte hiervan wordt verkocht als siervo- gel. Het meeste geld wordt echter verdiend aan het vlees van de lijs ters en de spreeuwen. Een kilo lijs tervlees levert f 70,- op. Het mag dan wel zo zijn dat het vlees van dit vogeltje het duurste is van heel Europa en dat het verwerkt wordt tot de beroemde pasteien, maar vraag niet hoeveel slachtoffers er voor die ene kilo gevallen zijn. Wat bijvoorbeeld zou er van de spreeu- wenzwerm overgebleven zijn, die een waarnemer enkele jaren geleden over de Zeelandbrug zag trekken. Een zwerm die vijf meter dik was en ongeveer vijf kilometer lang en die zich op zijn minst uit een half miljoen spreeuwen bestond. De heer Wedts-De Swart stelde vjjf jaar gele den een vrije trekroute langs de Belgische en Franse kust voor van minstens 50 kilometer breed. In de ze zone zou de vogelvangst absoluut verboden moeten worden, zo stelde de heer Wedts. Hij doelde daarbij speciaal op België, waarvan tot 1 oktober tot 15 november de jacht op vogels is vrijgegeven. Juist in die tijd is de vogeltrek langs de kust het grootst. In een brief van 7 april 1967 richt te de heer Wedts-De Swart ook een oproep tot het wereldnatuurfonds om mee te helpen aan een instelling van die vrije trekroute. In 1968 wendde hij zich rechtstreeks tot de Belgische sectie van het CIPO Hij ging nu zelfs een stapje verder door te stellen: „De vrije trekroute is vanzelfsprekend slechts bedoeld als overgangsfase, totdat de vogelbe scherming het hele jaar door een feit is geworden. Door deze eerste stap zou de bevolking geleidelijk aan mentaal op deze bescherming voorbereid worden", aldus de heer Wedts-De Swart. En hoe staan de zaken er nu voor in november 1970? De vogeltrek over de Deltadammen neemt steeds groter vormen aan. De voorspellingen, die de heer Wedts- De Swart vijf jaar geleden deed, zijn allemaal uitgekomen. De vogels trekken dus inderdaad via de Belgische kust waar ze met open geweren en vangnetten door de vogeljagers worden ontvangen. De 50 kilometer brede vrije vluchtzone is nog steeds niet ingesteld. Men onderhandelt nu momenteel we] op internationaal niveau Hierbij is on der andere de CIPO. de internatio nale raad voor vogelbescherming, bij betrokken De Belgische regering heeft het momenteel zwaar te ver duren door binnen- en buitenlandse pressiegroepen Het zijn niet allen vogelmeppers, in België De Belgi sche natuurbond, die regelmatig met grote groepen in de Zeeuwse na tuurgebieden onderzoekingen doet en die een half miljoen leden telt, oefenen sterke druk uit op hun re gering en op de publieke opinie. In het afgelopen weekend demonstreer de eeen grote menigte vogelliefheb bers in Antwerpen Ze droegen spandoeken mee waarop onder meer stond te lezen: Europa beschermt België vernietigt En: Stop de vogel vangst Misschien bezwijkt de Belgi sche regering onder de druk van die landen die al lang geleden kozen voor de vrijheid in de lucht.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3