AD VERSLUYS GAAT ZATERDAG IN ZAKEN Tevreden over leven als beroepsvoetballer Goes kansloos tegen WSDV WESTENBURG JUDOCOMPETITIE GAAT NIET DOOR ONA I behaalde eerste volle winst Uitslagen Heide- cross Frankrijk versloeg België NKGB-verenigingen technisch goed Zierikzee had een goede dag Fusie tussen - wemclubs „JE MOET ER WEL AAN WENNEN. KUNSTIJSBAAN EINDHOVEN GEOPEND 99 - Juniorencompetitie ZWB bedankte secretaris Thomas ">i VERZEKERINGEN SLUIT U BIJ 99 Korfbal DINSDAG 17 NOVEMBER 1970 (Van een onzer sportmedewerkers) ZAAMSLAG Ad Versluys, Zeelands enige full prof-voetbal ler, wordt zaterdag zakenman. Dan opent hij in de Zaamslagse wijk „Plein" een boutique, afge stemd op binnenhuisarchitectuur waarvoor zijn echtgenote Sarina Wolfert onlangs afstudeerde aan de Bredase kunstacademie St.- Joost. Ad Versluys (afkomstig uit Bier vliet), die op het CIOS te Overveen slaagde als voetbaltrainer en enkele jaren geleden als semi-prof door de Belgische Tweede Divisie ploeg Berchem Sport werd gecontracteerd, heeft aan het begin van de competitie 1970-1971 een contract ondertekent). De Antwerpse ploeg bestaat uit een 20-tal contractspelers, 17 semi- en drie full-profs. Tot deze drie laatste behoren de Duitser Poll (die van Overhausen werd aangekocht) de Joegoslaaf Liposinovic (die in Ame rika heeft gespeeld) en Ad Ver sluys. Dit betekent dat Versluis de enige Zeeuw is die op de arbeidsbu reaus als „beroepsvoetballer" staat ingeschreven. Naast de gebruikelijke competitie wedstrijden en eventuele bekerwed strijden waarvoor hij op zondagen dient aan te treden, begeeft Ver sluys zich ook nog vier keer per week naar de havenstad aan de Scheldemond om er te gaan trainen. De afstand Zaamslag - Antwerpen levert voor hem weinig problemen op, want met z'n supersnelle rode sportwagen kan hij de 55 kilometer die hem van zijn werk scheiden in recordtempo afleggen. Ad Versluys is zeer tevreden met zijn baan als beroepsvoetballer. Zijn mening over dit soms harde maar in ieder geval mooie vak: „Het leven als beroepsvoetballer bij Berchem (Van een onzer voetbalmedewer kers) TERNEUZEN Het was in Groep A 1 van de juniorencompeti tie van de KNVB-afdeling Zeeland een beste dag voor koploper Zierik zee A 1. In Middelburg werd bela ger Middelburg A 1 met moeite teruggewezen (34), terwijl HVV A 1 al weer een steekje liet vallen. Tegen Terneuzense Boys A 1 werd het in Hulst 22. Bovendien verloor ook Arnemuiden A 1 van Vlissingen A 1 (10), zodat de Zierikzeese ploeg voorlopig weinig kan gebeuren. Steen A 1 vergaarde ook weer een puntje door Zeeland Sport A 1 op 11 te houden en Vogelwaarde A 1 en Goes A 1 speelden met dezelfde cijfers gelijk (1-1). Terneuzen A 1 en Axel A 1 deden het beter. Terneuzen A 1 won met liefst 71 van Oostburg A 1 en Axel A 1 won met 14 van Wissen- kerke A 1. Stand: Zierikzee A 1 13- 20, Terneuzen A 1 13-15, HW A 1 13—16, Axel A 1 13—16, Middel burg A 1 1315, Arnemuiden A 1 1315, Zeeland Sport A 1 1313, Vlissingen A 1 1312, Goes A 1 1312, Wissenkerke A 1 1211, Vogelwaarde A 1 1310, Tern. Boys A 1 13—10, Steen a 1 13—9, Oost- burg A 1 125. (Van onze wandelsportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag hield de Zeeuwse Wandelsport Bond in Ter neuzen zijn jaarvergadering. Onder de aanwezigen bevonden zich behalve bestuursleden van de aangesloten ver enigingen, ook diverse afgevaardig den van andere regionale bonden en een deputatie van het hoofdbestuur van de Nederlandse Wandelsport Bond, de heer T. Dicker, voorzitter, en de heer B. Th. Matzinger, be stuurslid. Op de agenda stond onder meer het. punt bestuursverkiezing. Als nieuwe bestuursleden werden ge kozen de heren Vermeule uit Goes en Rottier uit Sas van Gent. Het bestuur van de ZWB zal een nieuwe secretaris aanstellen omdat de huidige secreta ris, R. Thomas uit Sas van Gent, zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Thomas werd bedankt voor de bewezen diensten aan de bond. Sport bevalt me uitstekend. Aller eerst is het voor mij financieel vee) aantrekkelijker geworden nu ik naast de gebruikelijke premies ook een vast salaris heb. Ik weet wel, er wordt als beroepsvoetballer meer van je vereist dan als semi-prof. Zoiets merk je bijvoorbeeld het best als je een zondag minder presteert dan dat ze van je gewoon zijn. Ze wijzen je daar nogal gauw op. Maar aan zoiets moet je gewoon wennen. En dat is nu het voornaamste punt waarom velen in dit vak niet slagen. Weet je wat ik bij Berchem zo fijn vind? De manier van frainen. Alle trainingen, zowel die op dinsdag woensdag, donderdag en vrijdag worden in de namiddag van 16.00- 17.30 uur gehouden. Ze hebben zelfs voor mij op dinsdag, als ik naar Middelburg moet om een verdere opleiding voor gymleraar te volgen, een speciale training in de morgenu ren ingelast. Ik train dan samen met Pol en Liposinovic. Het is plezierig om met drieën te trainen. Alleen verveelt het immers zo vlug". Rik Coppens, eens een van de grootste balvirutozen van Europa op de vierkante meter en in Belgif indertijd betiteld als „l'enfant terri ble", omdat hij een heel stadion in opschudding kon brengen en met de meeste scheidsrechters op tijd een woordje had te wisselen, is de grote meneer op de training bij Berchem Sport. Zijn wil is wet. Versluys over hem: „Zo'n egoïsl als Coppens vroeger was, zo ruin. denkt hij nu in het belang van de ploeg. Vooral taktisch is Rik Cop pens zeer sterk. Hij baseert zijn gehele taktiek op de tegenstander waarvan hij zondag na zondag bij zonder goed op de hoogte is. Vooral ook bij uitwedstrijden blijkt zijn taktiek uitgekiend tot in de punt jes". Mocht Versluys ooit van vereni ging veranderen dan zou hij het liefst gaan spelen voor een club die ook de trainingen in de namiddag houdt, „want", zegt hij, „je kunt veel beter 's-middags trainen, dan 's-avonds bij kunstlicht. De middag trainingen benaderen de werkelijk heid veel dichter dan de avondtrai ningen. De meeste competitiewed strijden worden immers toch ook op zondagmiddag gespeeld. En weet je wat ik ook belangrijk vindt: „Je bent 's avonds thuis, zodat je samen met je vrouw de huiselijke of zake lijke problemen kunt bespreken". Wat de zakelijke problemen be treft, daar zit Versluys binnenkort midden in. Hij zal dan met zijn vrouw Sarina inkopen moeten gaan doen voor de boutique. Ad Versluys „Vooral de trainingsmogelijkheden vind ik bij Berchem Sport bijzonder fijn". (ADVERTENTIE) (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN In de nationale hoofdklas dammen had Goes niet veel in te brengen tegen WSDV. In Wageningen konden slechts vier Zeeuwen een remise bereiken, ter wijl de rest der partijen verloren werd, zodat Goes met een 164 ne derlaag naar huis moest. De laatste ronde wordt gespeeld op 28 november, waarbij Goes uitkomt tegen DCT Twyzelerheide. Papen- drecht is reeds kampioen, maar voor de tweede plaats zijn nog diveres kandidaten, namelijk VAD 2 uit Am sterdam met de beste kansen en acht punten en dan volgen drie tiental len met zeven punten: Philips, Het Oosten en WSDV. Overige uitslagen: PDV, Papen- drecht - DC Roden 155; Het Oos ten, Rotterdam - Philips, Eindhoven 1010, VAD 2, Amsterdam - DCT Twyzelerheide 1010 In de eerste klas wisten de dam mers uit Tholen hun eerste puntje te veroveren. Na een moeilijke start van deze nieuwe club in de Zeeuwse Dambond hebben zij wellicht na de nodige verkenningen op het dambord voldoende ervaring opgedaan, het geen resulteerde in een verdienste lijke puntenverdeling 1010 tegen het bezoekende Zierikzee. Kapelle verloor weer met 119, nu van Som- melsdijk, en het zal ongetwijfeld al les in het werk moeten stellen om het verloren gegane terrein nog te herwinnen. Overigens blijkt duide lijk in deze klas hoe minimaal het verschil is in sterkte van de deelne mende tientallen, gezien bovenstaan de uitslagen. De reserves van St.- Laurens, op bezoek bij Goes 2, moes ten met een grote 164 nederlaag naar Walcheren terugkeren. In het persoonlijk klassement moest Jan Blom zijn eerste nederlaag incas seren na de twijfelachtige remise van vorige week tegen De Vlieger. Piet Allaart viel de eer te beurt de Zeeuwse kampioen te verslaan en daardoor zijn eigen positie te ver sterken, want de Souburger heeft nog maar één verliespunt. Blaas blijft leider met 6 punten, maar een partij meer gespeeld. In de eerste klas een onverwachte leider: Koppejan uit Lammerenburg, die nu Waterman versloeg. Bovendien heeft hij ook nog maar één verliespunt. HoUestel- le, zonder verliespunten, is nog en kele partijen achter. Bij de jeugd moest Van Drunen uit Souburg zijn eerste remise toestaan, maar met 7 punten blijft hij aan de kop in groen II. Nieuwenhuize uit Tholen heeft de meeste punten in groep I, gevolgd door Verton en Droogers. Stand hoofdklas: 1 J. Blaas 46; 2. P. Allaart 35; 3 W. Heydra 45; 4 J. F. Boon 4—4; 5 P. Schunselaar 34; 6 H. de Vlieger 4—4; 7 J. Blom 33; 8 C. v. Rijswijk 33; 9 E. A Schuitema 33; 10 E. M. Wiskerke 3—3; 11 I. Op 't Hof 3—2; 12 W. Krijger 22; 13 J. Louwerse 22; 14 J. Baayens 31; 15 A. Trapman 4—1. Stand eerste klas: 1 W. Koppejan 47; 2 J. Huigens 46; 3 L. v. Soe- len 45; 4 I. C. Flipse 44; 5 J. Fol- mer 34; 6 C. J. Hollestelle 24; 7 A. J. Zegers 44; 8 J. Houmes 43; 9 A. L. Waterman 4—2; 10 M. de Wild 42; 11 M. Bronke 21; 12 L. J. Wouters 30. (ADVERTENTIE) Breda - Sophiastraat 37 - tel. 34750* (Van onze sportredactie). TERNEUZEN Een Zeeuwse ju docompetitie zoals H. Schuit, compe titieleider van Sportschool Delta van Staf de Moor uit Axel, zich had voorgesteld, kan deze winter niet doorgaan. De judoclubs op Walche ren vrezen dat zij te weinig leden op de been kunnen brengen om een eventuele competitie een normaal verloop te geven. De besturen zijn bang dat zij op de zaterdagavonden niet genoeg jongens bereid vinden om in Zeeuwsch-VIaanderen een wedstrijd te houden. Staf de Moor is natuurlijk teleur gesteld. Hij had graag een echte competitie gehad*- in - -Zeeland. Een competitie, zoals er in andere pro vincies al jaren wordt afgewerkt. Staf de Moor: „Vooral in Midelburg en Vlissingen had men problemen. Da-ar konden ze geen jongens bij elkaar krijgen. Ik Snap dat niet, want het gaat maar om vijf judo ka's, maar het zal wel zo zijn". Het niet doorgaan van een echte competitie betekent echter niet dat er deze winter geen Zeeuwse judo- strijd zal worden georganiseerd. Staf de Moor, die zijn pupillen zo graag met andere judoka's van buiten Zeeuwsch-VIaanderen in contact zou brengen, en zijn competitieleider H. Schuit, werken nu aan een nieuwe opzet. Een opzet die waarschijnlijk de vorm zal krijgen van een kampioen schap van twee of drie avonden: een in Zeeuwsch-VIaanderen (Terneuzen of Hulst) en twee op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland (Middel burg, Vlissingen of Goes). Staf de Moor( „We zijn van plan het nu in twee of drie avonden af te werken. We moeten nog uitrekenen hoeveel tijd er voor nodig is. En we moeten nog eens nagaan welke verenigingen of sportscholen er willen deelnemen. We den-ken aan een competitie met voorrondes, kwartfinales, halve fina les en een eindstrijd. Dat is een vorm, die makkelijk over een paar avonden kan worden verdeeld. We hopen in december aan de eerste avond toe te zijn. Waar die georga niseerd wordt weet ik noa niet. Wat ik wel weet is dat er etm Zeeuws kampieosehap judo georganiseerd zal worden. Dat is zeker". (Van onze correspondent) MIDDELBURG De besturen van de Souburgse Zwemsport Vere niging en de Zwem- en Poloclub de Zeehond uit Vlissingen zijn overeen gekomen om met ingang van 1 janu ari 1971 volledig te fuseren. De laatste jaren bestond er al een hech te band tussen beide clubs zodat er bij de realisering van de fusie wei nig moeilijkheden worden verwacht. In een buitengewone ledenvergade ring die door beide clubs op vrijdag 20 november wordt belegd, zullen de leden zich hierover kunnen uit spreken. Na de opheffingsvergade- ï-ing komen de leden van beide ver enigingen op dezelfde avond bijeen om een nieuwe club op te richten. Tevens zal een nieuwe naam wor den gekozen. De keuze wordt ge maakt uit de door de leden van beide verenigingen ingezonden idee ën. Als alles gaat zoals wordt ver wacht, zal er volgend jaar in Vlis singen één grote sterke zwemclub zijn.De heer A. J. de Koene wordt, door beide clubs kandidaat gesteld voor de functie van voorzitter. (Van onze gymnastiekmedewerker) OSS De nationale verenigings- kampioenschappen van de Neder landse Katholieke Gymnastiekbond die in Oss werden gehouden, hebben een succeswol verloop gehad-. Niet alleen vanwege de grote publieke belangstelling, maar zeker ook door het aantal deelnemende groepen. Maar liefst 38 ploegen hadden inge schreven voor deze titelwedstrijd, die technisch op een zeer aanvaard baar niveau stond. Het grootste aantal deelnemende ploegen kwam van de zijde der dames, waarvan veertien teams aan de start verschenen. Opvallend was verder dat in de categorie jongens acht verenigingen aanwezig waren. Sterkste ploeg in deze afdeling was zonder twijfel die van Kunst en Kracht uit Waalwijk. Deze vereni ging, die het afgelopen jaar al meer van zich deed spreken slaagde er in om gerenommeerde ploegen als die van Kunst en Kracht uit Tilburg en ADO uit Heemskerk ver achter zich te laten. Ook bij de meisjes bleek deze Waalwijkse vereniging in de top goed mee te kunnen. Slechts de vereniging VIOS uit Castricum moet zij voor zich laten gaan. Het was een lust voor het oog om deze meis jes te zien werken. Op alle onderde len die met een glimlach op het gezicht werdén genomen, bleken zij veruit de sterksten te zijn. Opval lend goed kwam de vereniging Ex celsior Wilskracht uit Oosterhout uit de bus. Met een vijfde plaats nestel de het zich nog in de eerste helft van het klassement. Evenals vorig jaar was de Tilburgse vereniging Kunst en Kracht bij de heren ook (Van onze tafeltennismedewerker) i w 1)1 de str«d om de eerste plaats in de eerste klas afdeling Zeeland tafclteiuus hebben St-Aloysius 3 en MZ 1 een ontmoeting afgesloten met een gelijk spel. Zelfs had de thuisclub bij een 53 stand nog de beste papieren, maar in de laatste twee partijen wist MZ langszij te komen. Matthijssen won drie partijen. Het Oostburgse ONA 1 wist thuis het bezoekende MZ 2 op de streep te klop pen en met 64 de eerste volle winst te behalen. Weer dank zij de drie zeges van De Kort snoepte ONA 1 enkele dagen later in Vlissingen een punt af van Wilno 1 (55). Tussen de eerste vier geplaatsten is nog maar weinig punten- verschil te bespeuren want Wilno 2 klopte met 7—3 Big Smash 1 en kwam ook dicht bij leider St.-Aloysius 3. Big Smash 2 bleef door Haringman 2 met 28 te kloppen onbedreigd aan de kop in de tweede klas. Wilno 3 maakte geen fout tegen PZEM 2 (19) en blijft tweede. Goes 1 wist MZ 3 in eigen huis een 82 nederlaag toe te brengen en blijft evenals Zand 1, dat. won van ONA 2, de kansen volledig behouden. In de derde klas behield Zand 2 de aan sluiting met leider MZ 5, dat niet speelde, door Big Smash 4 met 73 terug te wijzen. St.-Aloysius 5 behield in 4C zijn promotiekansen door twee overwin ningen te behalen: op Zand 3 (7—3) en Kroon 3 (9—1). De uitslagen Eerste klas: ONA 1—MZ 2 6—4, St.-Aloysius 3—MZ 1 5—5, Wilno 2—Big Smash 1 7—3, Wilno 1—ONA 1 5—5. Tweede klas: Haringman 2Big Smash 2 28, MZ 3Goes 1 28, PZEM 2—Wilno 3 1—9, Zand 1—ONA 2 9—1'. Derde klas: Zand 2Big Smash 4 73, MZ 6Kroon 1 64, MZ 7Huis van Bewaring 100. Vierde klas: Apolio 1MZ 10 91, Schans 1MZ 8 64, Zand 4Big Smash 5 37, Goes 4MZ 9 2—8, Schans 2Proon 2 73, St.-Aloysius 5 Kroon 3 91, St.-Aloysius 5Zand 3 7—3, WTTVGoes 3 46, Goes 3 Kroon 3 91. Junioren: Wilno 1Big Smash 1 100, MZ 4MZ 2 28, MZ 3MZ 1' 19 Zand 1—Wilno 2 0—10, Wilnox 3—Big Smash 2 10—0, MZ 9—MZ 7 3—7, MZ 8MZ 6 37, MZ 10—Goes 1 2—8, Big Smash 3—Zand 2 010. nu weer het sterkst. Aangevuld met enkele jonge talenten bleek K. en K. toch in staat de vereniging Een dracht uit Kerkrade op geruime af stand te houden. De wedstrijd bij de dames werd geheel geregisseerd door St.-Pancratius uit Amsterdam. Deze ploeg, waarin enkele nationale topturnsters waren opgenomen ligt bijna zestien punten voor op de naaste concurrenten. In dit turnge- weld kwam het Bredase St.-Lid- wina tot een eervolle achtste plaats terwijl Prinsenbeek tiende werd. De uitslagen: Meisjes: 1. Vios, Castri cum 197,55, 2. Kunst en Kracht, Waalwijk 167,00, 3. DW Noord- scharwoude 166,45. Jongens: 1. Kunst en Kracht Waalwijk 228,70, 2. Kunst en Kracht Tilburg, 210, 05, 3. Ado Heemskerk 206,10, Dames: 1. St.-Pancratius, Amsterdam, 172,05, 2. FIT Amstelveen 156,85, 3. Olympia, Blerick 151,05. Heren: 1. Kunst en Kracht, Til burg 191,45, 2. Eendracht Kerkrade 182,90, 3. Wilskracht, Amsterdam 172,70. (Van onze sportmedewerker) EINDHOVEN De opening van de nieuwe kunstijsbaan in Eindho ven is een grandioze en sportieve manifestatie geworden, waarbij voor officiële plichtplegingen weinig tijd overbleef. Talrijk was wel het aan tal autoriteiten en prominenten dat aan de uitnodiging gevolg had gege ven. Uiteraard was ook ir. F. J. Philips aanwezig, de president van het concern dat enkele jaren gele den het eerste miljoen schonk voor de bouw van de banen. De opening werd verricht door het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, de heer J. D. van der Harten, die in zijn ambtsperiode als wethouder van Eindhoven de grote animator achter de ijsbaan plannen was. Direct daarop volgde een keur van demonstraties waarbij alle takken van de schaatsport een beurt kregen. De afdeling kunstrij den van IJsclub Eindhoven had en kele vooraanstaande rijdsters en rij ders gecontracteerd, met de uit Heerlen afkomstige mejuffrouw Wang Lan Liu, die een voortreffelij ke kür reed. Het Duitse paar Chris tina Hence en Udo Dönsdorf ver zorgde een ijsdansshow van formaat en tenslotte trad een van Neder lands beste kürrijders op: Arnold Hendriks uit Den Haag. Een in nati onale klederdracht gestoken groep demonstreerde de klassieke manier van schoonrijden. Juniorenteams van IJshockeyclub Tijsc Trappers uit Tilburg en Den Bosch speelden een demonstratie-wedstrijd. Óp de vier honderd meter buitenbaan trokken Nederlands snelste sprinters veel publieke belangstelling. Onder hen bevonden zich Ard Schenk, Kees Verkerk, Jan Bols en Peter Nottet. In de avonduren waren de ijsba nen „Open Huis" voor de Eindho- vense bevolking. Verkerk, Bols en Nottet openden het programma met enkele series hardrijden. Daarna werd op de overdekte baan de ijs- hockeywedstrijd Kemphanen - Am- stel Tijgers gespeeld. De feestelijk heden duurden tot na middernacht voort. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Aan de eerste grote „heide-cross" die in Heikant werd georganiseerd, was ook nog een zo genaamde volkscross verbonden, waarbij een afstand van 4000 meter diende te worden afgelegd. Er ver schenen 75 deelnemers aan de start lijn. De uitslag luidde: 1 Gilbert Wijd- hooghe, 2 P. Speleman, 3 R. van Rheyn, 4 Vercauteren, 5 G. Herre- wegh, 6 L. Martens, 7 J. Oelen, 8 Van Lachem, 9 E. Hellemans, 10 H. Martens, 11 R. Kuipers, 12 W. van Waes, 13 H. Gerritsen, 14 J. de Koek, 15 M. Beckaert, 16 H. Peers man, 17 Van Mulker, 18 M. van Uden, 19 A. Strijdonk, 20 Jos Thuy, 21 F. de Brouwer, 22 G. de Clercq, 23 P. Louwers, 24 L. van Waes, 25 Daal. Uitslagen van de jeugdwed strijden: jongens en meisjes 910 jaar: 400 meter: 1 R. de Troch, 2 P. Allonsius, 3 L. Palinck, 4 M. de Bruyn, 5 E. van Duysse, 6 K. Broek man, 7 Nicole Rotman, 8 H. Lou wers, 9 F. Magnus, 10 E. Neve; jongens en meisjes 78 jaar: 300 meter: 1 Eddie de Beule, 2 H. Thijs, 3 S. de Bie, 4 V. Blankaert, 5 M. de Wolf, 6 R. Thuys, 7 R. Perdaen, 8 G. d'Hollander, 9 G. Reyn, 10 I. Can; jongens en meisjes 1112 jaar: 400 meter: 1 P. Slurm, 2 D. Laurens, 3 A. de Vetter, 4 E. Alonsius, 5 R. van Hove, 6 M. de Jonghe, 7 K. de Nijs, 8 R. Bun, 9 R. van Himst, 10 L. d'Olieslager; jongens en meisjes 1314 jaar: 1000 meter: 1 Luc. Rot man, 2 R. Adriaansen, 3 Linda Ver- leyen, 4 R. Adriaansen, 5 M. van Overloop, 6 F. Broekman, 7 Van Couteren, 8 A. de Witte, 9 K. van Hooy, 10 M. van Riemst; jongens D: 1 D. Boeykens, 2 Sturm, 3 L. Ver dijk, 4 D. Verlacht, 5 Y. Roets, 6 W. van Daele, 7 G. Vergauwen, 8 D. Himschoot, 9 E. van Himschoot: meisjes B: 1 Godelieve Coppens, 2 S. van Gavere, 3 A. van den Abeele, 4 L. Verbeeke, 5 I. Godaer, 6 N. Rubbens, 7 N. de Smedt. BRUSSEL (ANP) Het Franse voet balelftal heeft in Brussel de vriend schappelijke wedstrijd tegen België met 21 gewonnen. De wedstrijd was door de Belgen georganiseerd ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De ruststand van de ontmoeting in het Heizel-stadion, die door 25.000 toeschouwers werd bij gewoond, was 00. Het was een duel van matig ge halte, waarin zich voor beide ploe gen goede kansen voordeden. Voor België was Wilfried van Moer enke le keren dicht bij een doelpunt, maar zijn harde schoten werden alle door de Franse doelman Carnus kundig gestopt. Vier minuten na rust gaf Molitor de Fransen de leiding. De hardwer kende Van Moer scoorde de ver diende gelijkmaker maar tien minu ten voor het einde zorgde weer Mo- lirot ervoor dat de „witte duivels" hun jubileumwedstrijd in een neder laag zagen verkeren. De laatste fase van de vriend schappelijke ontmoeting leverde en kele incidenten op. De Westduitse scheidsrechter Tschenscher stuurde de Franse verdediger Lemerre uit het veld na een zware overtreding tegen Teugels. Voorts liepen ver scheidene spelers blessures op in het hevige Belgische slotoffensief. Voor die van de Fransman Bosquer moest het spel enkele minuten wor den onderbroken.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9