MEETAPPARATUUR LUCHTVERVUILING Op grote schaal SO 2-monitoren Onderzoek naar winkelcentra >(OVJ Go.. Stuyvesant I Politici en lezers over affaire Stikkelorum" nstuiff zeeland aan Grevelingenbekken staat nog niet vast Uitbreiding Maasvlakte moet regering zelf maar betalen Manipuleren met mensen PROJECT DETAILHANDELSSCHOOL Aantal Volkerakdam hindert binnenvisserij Dynamisch. Modern. Energiek! Vooraan bij alles wat nieuw en jong is. Peter Stuyvesant - rijke geurige tabak, volmaakt filter, King Size Peter Stuyvesant, U geniet zoveel meer! Wisselvallig n Hoe verder VAN MENSEN DINGEN EN DADEN Blunder Kluitje Milder Concert van Zeeuws Orkest in Goes 3 DINSDAG 17 NOVEMBER 1970 3 ER wordt rond de „kwestie Stik- kelorum" steeds opnieuw ge waagd van pressie, druk, beïnvloe ding enzovoorts door, c.q. via de directeuren van Hoechst-Vlissingen en de N.V. PZEM te Middelburg. De direct betrokkenen ontkennen elke vorm van dwang in de geschiedenis, die voorafging aan de ontslagname van mevrouw Stikkelorum a|s secre taresse van de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland. Toch was er dwang aanwezig, of liever gezegd: er was een dwangpositie, waarin de PZEM-directeur een van zijn hoofd ambtenaren manoeuvreerde, door hem (zoals de PZEM-directeur zelf heeft toegegeven) in contact te bren gen met de boze klant, in casu Hoechst-directeur Friedrich. Op de persconferentie van vrijdag jl. waar de PZEM-directie en het bestuur van de PZEM opening van zaken gaven, gebruikten wij het woord „confron tatie" voor de ontmoeting tussen de heren Friedrich en Stikkelorum. Op het gebruik van dit woord werden wij van de andere zijde van de be stuurstafel hevig aangevallen. „Er vond gewoon een gesprek plaats tussen de heer Friedrich en de heer Stikkelorum, waarbij de heer Frie drich zijn bezwaren nog eens onder woorden bracht", zo werd ons ge zegd. Wanneer wij nu de positie bezien, die de heer Friedrich praktisch bezit, en die zover gaat, dat hij door een waarschijnlijk loos dreigement de PZEM-directeur in de houding kan zetten, en wij plaatsen daartegen over, de positie en de functie van de heer Stikkelorum, dan kunnen wij spreken van een confrontatie. Bo vendien, de sanctie, nodig om van de ontmoeting een confrontatie te maken, stond achter de deur te wachten. „Als mevrouw Stikkelorum haar functie niet had neergelegd, zou Hoechst het verschaffen van be paalde bedrijfsgegevens aan PZEM hebben gestaakt en daarmee zou de deelfunctie van de heer Stikkelorum die deze gegevens moet verwerken in prognoses voor ons bedrijf, ter stond zijn betekenis hebben ver loren", zo maakte ir. Bogerd ons duidelijk. Zou de heer Stikkelorum een slechter verstaander zijn ge weest dan wij, die de PZEM slechts van buitenaf kennen? Hoe dan ook: de heer Stikkelorum kon begrijpen, dat hij niet tot een vrijblijvend praatje met een aardige Duitser werd uitgenodigd, maar dat er bikkelhard onderhandeld zou worden, waarbij hijzelf in de verlie zerspositie stond. Zelfs de steun van zijn directeur ontbeerde "hij. Deze immers onthield zich, evenals later het bestuur van de PZEM zou doen, van commentaar Met andere woorden: de heer Stik kelorum had al verloren voor ir. Bo gerd de gong voor de eerste ronde aantikte. Misschien heet dat geen pressie of dwang. Laat ons het dan houden op manipuleren met men sen, die door vriend en tegenstan der voor integer worden ver klaard Dat is het enige waar over vriend en tegenstander het dan eens kunnen zijn. (Van een onzer verslaggevers) PUTTE/TERNEUZEN/BILTHOVEN Door liet rijksin stituut voor de volksgezondheid in Bilthoven is een plan ont worpen om in ons land op grote schaal meetapparatuur voor de luchtverontreiniging te plaatsen. Op een onlangs gereedge komen kaart van Nederland met meetpunten, die binnenkort aan staatssecretaris Kruisinga van volksgezondheid ter goed keuring zal worden voorgelegd, prijken zes „zwarte gebieden" die naar het oordeel van het RIV speciaal in de gaten gehouden moeten worden en die dan ook overdekt zullen worden met SO-2 monitors. Die gebieden zijn: Vlissingen-Oost (SloeT de kanaalzone. Rijnmond. Ï.Tmond. Twente en Znid-Eimbura. Zuid-West-Brabant, opgeschrikt door de plannen van Progil, behoort dus (nog) niet tot de zwarte gebie den. Niettemin wil het RIV ook hier de situatie goed in de gaten houden, reden waarom in deze streken een begin is gemaakt met het vervangen van oude meetapparaten door spik- splinter nieuwe SO-2 monitors, die door Philips zijn ontworpen. Putte en Ossendrecht zijn de meetpunten in de Zuidwesthoek. Een jaar gele den is door het RIV bij wijze van proef in beide plaatsen een meetap paraat geplaatst, dat met de hand wordt bediend. Er wordt gemeten op zwaveldioxyde en wel volgens een methode, waarbij gebruik wordt ge- maakt van een vangvloeistof. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Nederlandse detail handelsscholen gaan een serie win kelcentra „doorlichten". Zij doen dit op initiatief van de Nederlandsche Middenstandsbank. Deze instelling heeft ervaren dat iedere Nederlan der ongeveer 2800 gulden uitgeeft bij de detailhandel en zij wil wel eens weten, hoe dit bedrag is sa mengesteld en waaraan het nu pre cies besteed wordt. Om een onderzoek daarnaar te laten instellen is een beroep gedaan op de Nederlandse detailhandels scholen. Zij zullen zich gaan bezig houden met het functioneren van gevestigde winkelcentra. De detail handelsschool in Middelburg heeft het verzoek gekregen het winkel centrum „Etten-Leur" in Etten-Leur te onderzoeken, de school in Breda het winkelcentrum in het Brabant park. De prijsvraag waaraan alleen de leerlingen uit de hoogste klassen mogen meedoen, bestaat uit een werkmap met een aantal richtlijnen voor het onderzoek. De leerlingen zullen twee enquêtes moeten hou den. Een onder de bezoekers van de winkelcentra en een onder de bewo ners van de buurt in het winkelge bied. De uitslagen van deze enquê tes, die half maart klaar moeten zijn worden door een jury van des kundigen op het gebied van de kleinhandel beoordeeld. De resulta ten van elke school die meedoet zullen vooral beoordeeld worden op de organisatorische opzet van de enquête en de stijl en inhoud van het rapport. De school die wint krijgt een studiereis aangeboden naar een van de mooiste winkelcen tra in Europa, het bekende Parly-2 bij Versaille. In Putte zowel als in Ossendrecht wordt een keer per dag gemeten. In Putte gebeurt da't door de mare chaussee, in Ossendrecht door de gemeente. Iedere dag gaat een buis je met vloeistof naar het instituut in Bilthoven, een nogal omslachtige procedure, waar het RIV wel vanaf wil. Volgens dr. P. Spaander, direc teur van de sector milieu-hygiëne van het RIV hebben de metingen in de Zuidwesthoek tot nu toe geen verontrustende resultaten opgele verd. Enige tijd geleden zijn in het Zeeuwsch-Vlaamse Nieuw Namen en Temeuzen eveneens handbedie ningsapparaten voor het meten van luchtverontreiniging geplaatst. Ook deze apparaten, die evenmin veront rustende uitkomsten hebben aange wezen, worden door gloednieuwe S02 monitors vervangen, die dag en nacht iedere paar minuten hun bevindingen telefonisch naar het Bilthovense instituut zullen doorge ven. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het weekblad Schutte- vaer voor de binnenscheepvaart wijst er op, dat de Volkerak dam voor de beroepsbinnenvisserij een hinderlijke barrière is. Ook de Haringvlietdam, aldus het weekblad, heeft nadelige gevolgen voor de vis serij. Door de hoge waterstand op de bovenrivieren dreef het voor aal- kubben nodige aas te vlug naar zee af. (ADVERTENTIE) PEIER STUYVESAIIiï 7> Als staatssecretaris Kruisinga zijn fiat geeft aan de plannen van het RIV, die dezer dagen besproken zul len worden in een geografische werkgroep, krijgt West-Brabant zes meetpunten en Zeeland zeven. In Zeeland zal behalve het Sloegebied, de kanaalzone en Nieuw Namen ook Hulst op het meetnet worden aange sloten. In West-Brabant worden on der meer Moerdijk en Breda meet' stations. Als dat door de voortschrij dende industrialisatie van het Ant werps havengebied wenselijk is zal de meetapparatuur in de Zuidwest hoek van Brabant op grote schaal worden uitgebreid. „Zonodig maken we ook van de streek rond Ossendrecht en Putte een zwart gebied", aldus dr. Spaan der. De mogelijkheid bestaat, dat het RIV de meetstations in Zuidwest Nederland met computers gaat uit rusten, waardoor net als in Rijn - mond thans ernstige luchtverontrei niging ter plaatse onmiddellijk kan worden vastgesteld. Binnenkort krijgt de directie van het RIV be zoek van een delegatie van het Bra bantse college van Gedeputeerde Staten, dat in Bilthoven hard aan de bel heeft getrokken. Er wordt ge praat over de meetapparatuur, die in Brabant opgesteld zal worden. Inmiddels wordt in de Philips'la- borsrtoria in Waalre naarstig ge werkt aan de vervolmaking van een vernuftig apparaat, dat niet alleen zwaveldioxyde, maar ook stikstof- oxyden en ozon kan meten. Philips zou een dergelijk apparaat, dat heel wat meer gaat kosten dan de SO-2 monitors, waarvan nu gebruik wordt gemaakt, spoedig op de markt willen brengen. Het RIV heeft grote belangstelling voor dat nieuwe ap paraat, dat te zijner tijd ook in Zuid west Nederland opgesteld zal wor den. Dat het zuidwesten van ons land in Bilthoven als zeer belangrijk wordt beschouwd, blijkt wel uit het feit, dat het de derde streek van Nederland is, die in het bezit wordt gesteld van de moderne SO-2 moni tors. Deze monitors staan op dit moment alleen nog maar in het Wa terweggebied en in Twente. Overi gens heeft niet alleen het RIV be langstelling voor dit deel van de gouden Delta. Ook het TNO en het instituut voor Plantenkundig Onder zoek in Wageningen hebben dat. In verband met de komst van Péchiney zal in Zeeland de lucht op fluor onderzocht worden. Het Wageningse instituut doet dat door middel van gladiolen en fresi a's, die op proefbedden worden ge teeld. Beide bloemsoorten worden door fluor gemakkelijk beschadigd. Men kan in een oogopslag aan de bloemen zien of het in het betrok ken gebied mis is of niet. Ook in ministeriële kringen staat het zuid westen van Nederland hoog geno teerd op de urgentielijst, blijkens een uitlating die staatssecretaris Kruisinga van volksgezondheid deed op een bijeenkomst van de CHU te Leiden. De bewindsman verklaarde toen dat er plannen zijn om, behalve het Rijnmondgebied, nog vier gebie- den in ons land tot saneringsgebied Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Nu en dan buien, ook opklaringen en temperaturen. ongeveer normale Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 5; min.-temp.: 0 tot 4 graden bo ven normaal: max.-temp.: van onge veer normaal tot 3 graden onder nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min.-temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een ge heel droog etmaal: 40 procent. te verklaren. Dr. Kruisinga dacht hierbij aan de omgeving van Delf zijl, de omgeving van Arnhem, Zuid-Limburg en het Sloegebied. In deze gebieden zal. aldus dr. Kruisin ga, met grote spoed een aantal in grijpende maatregelen moeten wor den voorbereid om de luchtvervui ling binnen redelijke grenzen te houden. Een woordvoerder van het ministerie van volksgezondheid ver klaarde desgevraagd dat er nog geen definitieve plannen bestonden om de betreffende gebieden tot sanerings gebied te verklaren. „Door de nogal toegenomen luchtvervuiling in deze gebieden is de mogelijkheid aanwe zig dat dit zal gebeuren, maar zeker is het nog niet", was zijn commen taar. Wanneer dit eventueel zou moeten gebeuren wist hij ook niet te vertellen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Zolang niet bekend' is of en in welke mate het rijk zal deel nemen aan de inrichting en het be heer van het Grevelingenbekken zullen er vrijwel geen plannen voor dat toekomstige recreatiegebied in uitvoering komen. Dit stelt het weekblad Schuttevaer in een com mentaar in het nummer van vrijdag 13 november vast. Het blad verwijt de regering dat alle plannen door de langzaam malende ambtelijke mo lens in het niet dreigen te geraken. De oorzaak van de onzekerheid over de recreatieplannen na de af sluiting van de Grevelingen volgend jaar ligt bij het rijk. Vindt Schutte vaer. De stichting Recreatieplan Grevelingenbekken vroeg de minis ter van Verkeer en Waterstaat al in juli van het vorig jaar of hij mee zou willen werken aan de tot stand- koming van een voorlopige beheers commissie op bestuurlijk niveau met vertegenwoordigers van rijk, provin cies en gemeenten. Dit vooruitlo pend op de deelneming van het rijk aan een gemeenschappelijke kosten- regeling. Vijf jaar geleden werden de kosten van de stichting van het Grevelingenbekken al op 175 mil joen geraamd en een dergelijk be drag kunnen beide provincies en gemeenten niet opbrengen. De minister heeft echter nog steeds niet gereageerd op de voor stellen van de stichting. Schuttevaer vreest nu dat het publiek niet zal wachten tot een officiële zijde het Grevelingenbekken als recreatiege bied wordt aangewezen. „Het pu bliek zal zonder meer bezit nemen van dit gebied met alle eventueel kwalijke gevolgen van dien. Duide lijk is echter dat de omringende gemeenten niets kunnen doen zolang het rijk niets doet", aldus Schutte' vaer. (Van een onzer verslaggevers. ROTTERDAM Rotterdams nieuwe wethouder van havenzaken, drs. H. J. Viersen, zegt in zijn havenbeleidsnota bij de Rotterdamse begroting voor 1971, dat de regering de uitbreiding van de Maasvlakte zelf maar moet financieren als ze blijft vasthouden aan de eisen die ze aan die uitbreiding stelt. Of ze moet de kostenverzwaring voor haar re kening nemen die een gevolg is van de richtlijnen die ze stelt. Wethouder Viersen vindt, dat die richtlijnen een rendabele exploitatie onmogelijk maken. Uitbreiding in zuidelijke richting, zoals Rotterdam die voorstaat, zou tot een kostprijs van f 29.- per m2 komen, uitbrei ding in westelijke richting leidt tot f 68,- per m2. Voor een rendabele exploitatie, aldus de beleidsnota, komt dat neer op een huurprijs van tenminste f 6,- per m2. Aangezien dat in de concurrerende havens de koopprijs is vindt Rotterdam het duidelijk, dat uitbreiding volgens de inzichten van de regering onaan vaardbaar is. Na een uitgebreid exposé van wat er aan rapporten en studies over de toekomstige ontwikkeling in de Del ta verschenen is somt de Rotterdam se beleidsnota op, wat er aan tegen gestelde inzichten op dit punt be- staat. „Het is duidelijk", aldus de nota, „dat onder deze omstandighe den het verlossend woord slechts door de regering gesproken kan worden". Maar dat is tot nu toe niet gebeurd. De regering erkent het be lang van de ontwikkeling in het Nieuwe Waterweggegied, maar zegt niet waar de berekende hectaren moeten worden gevonden. Een nieu we formulering van het door de regering voorgestane zeehavenbeleid acht de beleidsnota op korte termijn mogelijk. Over het overleg in de Delta is Rotterdam niet zo erg te spreken. Het verloopt, aldus de nota, tot nu toe nogal moeizaam. De no-ta spreekt zich uit tegen de gedachte aan twee havenschappen in de Delta, een voor het noorden en een voor het zuiden. Mocht daar door andere partners toch de voorkeur aan gegeven wor den, zo staat er, dan zouden tenmin ste goede dwarsverbinden nodig zijn. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Kleine oor zaken - grote gevolgen. Gisteren heeft de PPR-fractie in de pro vinciale staten van Zeeland het college van G.S. verblijd met een serie vragen naar aanleiding van het vervolg van de „affaire Stik kelorum" in tweede aflevering. De vragenreeks wordt de tweede in successie over hetzelfde onder werp. Bovendien is de zaak Stik kelorum door vragen in de Twee de Kamer nu ook landelijk-poli- tiek nieuws geworden. Wij brengen nog even de ge schiedenis in herinnering. Eerst hebben twee leden van PvdA- fractie in de staten van Zeeland vragen aan G.S. gesteld over ver onderstelde druk op de heer Stikkelorum (hoofdambtenaar bij de PZEMO, op welke vragen het college met een antwoord kwam, dat elegant om de zaak heen- draaide. Een dag later echter gaf Gedeputeerde A. Kaland sprekend namens de top van de PZEM een omstandige uiteenzetting aan de pers, waaruit in elk geval bleek dat in de zaak Stikkelorum een forse invloed van de grootste PZEM-klant Hoechst-Vlissingen werkzaam was geweest. De gehe le PvdA-statenfractie vond in de vreemde gang van zaken bij de beantwoording reden om alle an dere statenleden via een brief te mobiliseren. Het doel is uiter aard: het college van G.S. bij de komende begrotingsbehandeling in de staten het vuur na aan de schenen te. leggen op het punt „verantwoordingsplicht en open heid". Misschien komt daarbij ook aan de orde, cumulatie van functies, met name bij de heer Kaland, lid van het college van G.S. Op dit ogenblik haakt de PPR in met een nieuwe reeks vragen over de kwestie Stikkelo rum, waarmee de PPR-fractie wil trachten om het tweede vervolg van dit onvoltooide feuilleton in de openbaarheid te brengen. De vraag is nu verlegd. Vroeg de PvdA in eerste in stantie naar de rol van de PZEM- directie bij het vermoede onder druk zetten van een PZEM- hoofdambtenaar, de PPR legt liet initiatief tot expressie bij de di rectie van Hoechst-Vlissingen. Dit zijn de vragen: hebben. De heer Kaland is in het PZEM-bestuur geplaatst om de Zeeuwse kiezers te vertegen woordigen (en niet om naar de pijpen van de firma Hoechst te dansen) maar dat is een andere „Wij vinden het als inwoners van Zeeland onjuist, dat onze volksvertegenwoordigers op een dergelijke manier worden afge scheept. Op deze wijze werkt de heer Kaland er aan mee dat steeds meer mensen zullen den ken dat het niets uitmaakt of je naar de stembus gaat of thuis blijft. Vindt de heer Kaland zijn manier van gezagsondermijning niet zo erg? Het optreden van de heer Ka land heeft bij ons nogmaals twij fels opgeroepen. Twijfels aan de bereidheid van de gedeputeerde Kaland om mee te werken aan een open, democratische gang van zaken bij het besturen van onze provincie". De heer J. Koning te Vlissin- gen, formuleert zijn kritiek al dus: „Uit hetgeen uw krant za terdag j.l. over de kwestie-Stik- kelorum heeft weergegeven, maak ik op dat noch de PZEM- directie, noch de heer Kaland hun eigen opvatting over de me thode die Hoechst heeft gebruikt om de Vereniging Milieuhygiëne een hak te zetten, van een kwali ficatie wensen te voorzien. Zij zeggen nadrukkelijk: „Of het te recht of ten onrechte was, laten wij in het midden". De heren laten het mijns in ziens wat al te erg in het mid den. Of moet ik concluderen: laat hen in feite koud? Toch is, wat hier aan het gebeuren is, een zaak van belang. Is de heer Stikkelorum de eni ge bij de PZEM die de prognoses over de energiebehoefte van Hoechst onder ogen krijgt? Cir culeren die gegevens niet door het hele bedrijf, van directie niveau tot typekamer toe? Welk motief weerhoudt Hoechst er dan van om de antecedenten na te gaan van iedereen bij de PZEM die deze Hoechst-gegevens onder ogen kan krijgen, om vervolgens weer de directeur van deze over- 1 Is uw college met ons van mening dat in dit geval door het bedrijf Hoechst pressie is uitge oefend op de directie van een overheids n.v. en, via deze, op Nederlandse burgers? 2 Is uw college met ons van mening dat door dit bedrijf op onaanvaardbare wijze inbreuk is gemaakt op onze democratische rechten? 3 Kan uw college verklaren waarom de directie van onze Provinciale Energie Maatschappij de eisen van dit bedrijf die in strijd zijn met de rechten die iedere Nederlander heeft heeft ingewilligd? Is uw college dan ook met ons van mening dat deze overheids n.v. door deze eisen in te willi gen ondemocratisch heeft ge handeld? 4 Kan uw college verklaren waarom de directie van de PZEM op de eisen van Hoechst is inge gaan, terwijl zij zegt niet te twij felen aan dê integriteit van de betrokken ambtenaar? 5 Is uw college bereid er op toe te zien dat personeelsleden van provinciale bedrijven, dien sten of instellingen, niets in de weg zal worden gelegd als zij lid c.q. bestuurslid willen zijn of worden van de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland? Is uw college bereid er op toe te zien dat dit ook niet zal gebeuren voor wat betreft de echtgenoten van deze personeelsleden? 6 Is uw college bereid deze vra gen te beantwoorden, geruime tijd voor de vergadering der sta ten op 14 december a.s.? De vragen zijn ondertekend door de heren J. van de Voorde en C. van Waterschoot. heidj n.v., met een ferm pressie middel achter de hand, het be trokken personeel van de PZEM en hun familie te zuiveren? Wat eenmaal lukt moet meermalen kunnen lukken. Naar mijn me ning is er, door een keer te wijken voor ongeoorloofde druk van buitenaf bij de PZEM een precedent geschapen waarmee al le eventueel volgende ingrepen via de Hoechst-directie en de di rectie van de PZEM in het per soonlijk leven van vrije burgers kunnen worden gerechtvaardigd. De heren L. H. de Leeuw uit Goes, E. de Priester uit Vlissin- gen, P. de Nooyer en A. P Fey- tel, beiden uit Middelburg, zon den onze redactie het volgende kritische schrijven over de zaak- Stikkelorum: „Mevrouw Stikkelorum meent, dat zij niet langer secretaresse kan blijven van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Enkele statenleden hebben hierover vra gen gesteld aan G.S. Het dage lijks bestuur van de PZEM heeft over deze zaak vergaderd. En wat blijkt nu als we de krant van afgelopen vrijdag en zater dag lezen? De heer Kaland als gedeputeerde stuurt genoemde vragenstellers met een kluitje in het riet. Diezelfde heer Kaland geeft een dag later wel opening van zaken, nu niet als gedepu teerde, maar als bestuurslid van de PZEM. Alsof beide functies iets met elkaar te maken zouden De PZEM-directie heeft een psychologische blunder van de eerste orde begaan. Zij had daar voor een schrobbering moeten krijgen. Als het dagelijks bestuur van de PZEM, waarin vooraan staande personen in de provincie zitting hebben, als een man ach ter ir. Bogerd gaat staan, en over de Hoechst-methode geen enkel oordeel uitspreekt, dan neemt zij die blunder rappelings over. Waarom wel als een man achter ir. Bogerd, en niet als een man achter het recht op vrije me ningsuiting dat hier in het geding was, gestaan? Bewijst men bo vendien de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland niet rijkelijk veel eer, door haar als gevaarlijke ac tiegroep te beschouwen zo erg zelfs dat Hoechst-autoriteiten in Frankfort zich moeten gaan be moeien met de secretaresse van het bestuur van die vereniging? Het is allemaal even onverkwik kelijk. Maar wellicht weet de heer Kaland als voorzitter van de provinciale raad voor de volksge zondheid (als hij zijn PZEM-pet en zijn gedeputeerde-pet even wil afzetten) het juiste antwoord wel weer Of misschien kan hij een kort ogenblik als voorzitter van de raad inzake de luchtver ontreiniging in Zeeland gaan spe len" De heer J. de Weerd, uit Ter- neuzen, oordeelt milder: „Als je in een hotel wordt bediend door een ober die je niet aanstaat, dan kun je ofwel weggaan ofwel vra gen door een andere ober be diend te worden. De directie van een horeca-bedrijf doet er ver standig aan de wensen van zijn klanten in te willigen Bij de af- faire rondom de heer Stikkelo rum is het niet anders. De risi co's die op het spel staan bij Hoechst en bij de PZEM zijn waarschijnlijk heel wat belang rijker dan het baantje dat me vrouw Stikkelorum bij de Zeeuwse milieuvereniging heeft. Hebt u nou echt niets anders om over te schrijven?" (Van onze correspondent) GOES Op 26 november zal het Zeeuws Orkest onder leiding van dirigent Jan Out in de Prins van Oranje te Goes een concert geven. I Als solist zal optreden de pianist! Jan Wijn. Uitgevoerd worden de symphonie nummer 3 van Orthel en de ouver ture Coroliane en het Pianoconcert nummer 4 van Beethoven. Het con cert begint om acht uur. De voorverkoop voor het concert is bij muziekhandel Goldschmeding in de Lange Kerkstraat en sigaren magazijn Sinke op de Grote Markt in Goes.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3