Etalages sexshops in Z-Vlaanderen opvallend „gekuist" Slank worden en gezond blijven met Witmel lijdelijk met5cent Terneuzense winkeliers voelen zich bij de neus genomen door „Poly" STICHTING SASSE CARNAVAL VOOR 15e KEER MOTOR VAN DE LEUT m Dierendag voor Sasse schooljeugd Industrie van regenkleding naar Sas Temeuzen Examens Beroepingen Sfeer J. Koch 25 jaar bij Sikkens in Terneuzen Gesaneerd Prijs Selieldeflats in Terneuzen Inschrijvingen in handelsregister Radio Walcheren verzet uitzending bejaardenquiz Weer majorettes bij harmonie van Terneuzen Tovak won topbiljart van Philippine Vogeltentoonstellmg te Sas belooft heel wat BOUWEN HOOGTEPUNT Wat en waar MORGEN Tentoonstellingen Hoogwater Inschrijvingen in handelsregister Sint in Zuicldorpe DONDERDAG 12 NOVEMBER 1970 (ADVERTENTIE) smakelijke slankdrank van melk eiwitrijk, vetarm bij koken - uitkijken voor 'aankoeken' handig 1/1 liter pak - stapelbaar - geen statiegeld bij uw ZM leverancier (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Terugkijkend op de succesvolle dierendag, die de Sasse Vereniging van Vogel vrienden vorig jaar heeft gehouden, heeft deze vereniging besloten om dit voor de Sasse schooljeugd te herhalen. Aldus kunnen zaterdag a.s. vanaf 10.00 uur de kinderen (vorig jaar waren er zo'n 150) met hun dieren in de zaal van Planetarium te Sas van Gent terecht, waar de jury deze beesten kwalitatief zal beoor delen. De jury bestaat uit de heren Ferket, Pleunis, Van de Vijver en Torbijn .'s Avonds om 19.00 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden. De prijswinnaar krijgt een beker aan geboden en verder ligt er voor de 15 hieropvolgende winnaars een me daille te wachten. Er zal overigens geen kind onbedeeld blijven, want de overige kinderen krijgen nog een versnapering. Ongeval De bestuurder van een Belgische auto, A. W. uit Bisseghem, verleende op het verkeersplein Driewegen geen voorrang aan een verhuisauto van de firma' Mobach uit Sluiskil, bestuurd door E. de S. eveneens uit Sluiskil. De mede-pas- sagiere van W. A. van S. uit Ever- ghem (B), werd gewond en moest zich onder behandeling van dokter Jiskoot stellen, waarna zij naar huis kon terugkeren. Depersonenauto was total loss, de verhuiswagen liep lich te schade op. LEIDEN Aan de rijksuniversi teit te Leiden slaagde voor het doc toraal examen natuurkunde, de heer R. G. Jurriëns te Terneuzen. MELISKERKE-KRABBENDIJ- KE Gereformeerde gemeenten. Bedankt voor Rhenen ds. J.C. West- strate in Meliskerke. Bedankt voor St.-Annaland ds. W. Hage in Krab- bendijke. Ned. Hervormde Kera. Te Zeist J. A. Poelman Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De nieuwe richtlijnen voor de opsporing en het ver volgingsbeleid betreffende geschriften die aanstotelijk zijn voor de eerbaar heid, hebben hun uitwerking op de etalages van de sexshops in Zeeuwsch. Vlaanderen niet gemist. De eigenaars hebben zich gehaast de uitgestalde boeken en fotosexbladen te beplakken met strookjes papier op die plaatsen die de voorbijganger aanstoot zouden kunnen geven. De politie heeft enige tijd geleden eèn bezoek gebracht aan eigenaars van sexwinkels en hen attent ge maakt op de nieuwe richtlijnen. De heer P. Metz, een jaar geleden in Terneuzen begonnen met een be scheiden winkeltje en nu eigenaar van vier bloeiende zaken in Terneu zen, Hulst en Sluis, zegt: „Ik zie dit als een beperking van de persoonlij ke vrijheid. Niettemin heb ik direct mijn etalages veranderd, want voor moeilijkheden met de politie voel ik niks. Ook mijn klanten zijn veront waardigd over deze ingreep in hun privézaken". „De hele sfeer rond de sex wordt er nog meer door vertroebeld. De mensen die bij me in de zaak ko men krijgen op die manier het ge voel dat zij iets strafbaars plegen. Laatst had ik een stelletje Belgen in de zaak. Ze stonden rustig wat bla den te bekijken toen er een man in uniform binnenkwam. Opeens liep mijn winkel leeg. Iedereen maakte dat hij buiten kwam. Ik stond stom verbaasd over die paniek, want die man droeg het uniform van de brandweer. Maar die mensen zagen hem voor een agent aan. Ik bedoel maar: moet je nou als volwassene zo bang zijn om een sexwinkel binnen te stappen? Je krijgt er maar onno dige frustraties door". Die heimelijke angst voor de poli tie is volgens de heer Metz ook de reden waarom besloten vertoningen van sexfilms in Zeeland nog taboe (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer J. Koch uit Terneuzen is gehuldigd in ver band met het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van Sikkens Verkoop Zeeland n.v. Temidden van directie en collega's vierde hij zijn zilveren jubileum als magazijnbe diende. In het directiekantoor vond de huldiging plaats. De heer Koch werd toegesproken door de directeur van Sikkens Verkoop Zeeland n.v„ de heer L. C. Ribbens. Deze prees de jubilaris die verge zeld werd door zijn ouders, vanwege zijn nooit aflatende werklust. Hij liet zijn waarderende woorden ver gezeld gaan van een horloge en een enveloppe met inhoud. Vervolgens sprak de heer H. Ras, personeelschef van Sikkens Verkoop Nederland. Hij wees op de goede sfeer die in het bedrijf heerst, het geen mede tot uitdrukking kwam in de aanwezigheid van bijna alle col lega's van de heer Koch tijdens de huldiging. De heer Ras speldde de jubilaris de gouden Sikkens speld op. De derde spreker van de middag was de heer C. Stalens, een van de vertegenwoordigers van het bedrijf en tevens voorzitter van de perso neelsvereniging. Deze prees de heer Koch om zijn collegialiteit en sprak de wens uit dat hij nog lang met hem zou mogen samenwerken. Zijn waarderende woorden liet de heer Stalens vergezeld gaan van een boekenbon. 's Avonds vierde de heer Koch tesamen met vrienden, familie en kennissen in huiselijke kring zijn feest. (Van een onzer verlaggevers) SAS VAN GENT Na Goes zal in Sas van Gent een bedrijf worden gevestigd van de Amsterdamse re genkledingindustrie Fitwell n.v. De ze maand al begint de produktie in een pand aan de Landdijk in Sas van Gent, voorlopig met vijftien man personeel. Het personeelsbe stand kan uitgroeien tot 50 a 60 werknemers, in hoofdzaak meisjes. Fitwell vestigde in 1965 een neven- bedrijf in Goes. Aangezien in Goes moeilijker vrouwelijk personeel is te krijgen dan in Zeeuwsch-Vlaan deren, besloot de directie van het moederbedrijf de uitbreiding te rea liseren in de kanaalzone. Het Sasse bedrijf zal in hoofdzaak regenkle ding voor dames en tieners vervaar digen. De produktie zal waarschijn lijk in de laatste week van deze maand een aanvang nemen. Sas van Gent krijgt er met het nieuwe be drijf een belangrijke aanwinst voor de textielbranche bij. zijn, terwijl in de randstad openlijk met dit soort bijeenkomsten wordt geadverteerd. De heer Metz: „De mensen zouden hier geen moment rustig zitten, bang als ze zijn dat er elk ogenblik door de politie een inival kan worden gedaan". Hoofdinspecteur-korpschef E. Hu bregtsen van de Terneuzense ge meentepolitie: „Die sexetalages zijn inderdaad na het bekend worden van de nieuwe richtlijnen inzake pornografie gesaneerd. Het verschil tussen vroeger en nu is duidelijk te zien. Er komen ook geen klachten meer uit de burgerij. Ik zie ook niet in welke moeilijkheden zich kunnen voordoen als de winkeliers zich aan de regels houden". En wat besloten sexfilmvoorstellingen betreft: „Be sloten is besloten. Daar houdt de politie zich aan en dan is er van een verbod natuurlijk geen sprake. We moeten wel kunnen nagaan dat het werkelijk besloten voorstellingen zijn. Maar die controle hoeft echt niet door middel van een inval te gebeu ren", aldus hoofdinspecteur Hut bregtsen. (ADVERTENTIE) Let op de leeuw op het pakje. Dan pas bent u zeker van echte Ceylon thee - de fijnste thee ter wereld. THUERE CO-OP TEN HAVE ALBERT HEIJN SIMON DE WIT K G FOUR FINE CEYLON TEAS TIKTAK SPAR (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het artikel over de nieuwe flats aan de Schelde in Terneuzen-Oost is abusievelijk als koopprijs van een vijfkamerflat vermeld f. 97.000. Dit moet zijn f. 79.000. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het handels register van de Kamer van Koop handel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden de volgen de ondernemingen ingeschreven: 4375: Fa. A. Tramper en Zn (fil.), Havelaarstraat 1, Colijnsplaat (gara gebedrijf). 14289: Fil. NV Brei- en confectiefabriek De Jager NV Paar denmarkt 12 Yerseke. 17845: Be perkt levensmiddelerabedr. P. J. de Leeuwen (eig.) Breewaterstraat 29 Vlissingen. 670: Slijtersbedrijf Co-op Zeeland (fil.) Van Dishoeckstraat 38, yiissingen. 8442: Strandconsump- tletent» „Btfeezand" (fil.) strand Vrouwenpolder, 17846: Dorpshuis „De Brug", Voorstraat 7 Kortgene. 17849: Beperkt gebruiksart.bedr. ,,'t Galerijtje", Vismarkt 10, Goes. (Eig. F. J. Ots). 17848: Grooth. in cosmeti ca en pruiken A. Schout (eig.), IJs- selstraat 14 Middelburg. 17847: Uit zendbureau Techn. personeel voor industrie en bouwnijverheid G.I.B. (Generales Interim Beige), Van Dis hoeckstraat 31 Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De voorgeno men eerste uitzending van Radio Walcheren op woensdag 11 novem ber kon helaas geen doorgang vin den. De oorzaak is gelegen in het feit, dat de eerste bewoner van het Jacob Roggeveenhuis sinds het mo ment van de opening enkele maan den gelden, is overleden. De direk- tie van het Roggeveenhuis vond het gewenst de quizavond op een andere datum te stellen. Waarschijnlijk vindt de opname nu plaats op woensdag 18 november a.s... (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het nieuwe ma- jorettenpeloton van de harmonie Terneuzen heeft met succes zijn eer ste openbare wandeling gemaakt als proef voor het optreden bij de offi ciële intocht van St.-Nicolaas op za terdag a.s. Afgelopen zomer kwam dé reeds lang bestaande controverse tussen de leidster van het toenmalige majo- rettenpeloton, mevrouw Jansen, en de directeur van de harmonie Ter neuzen, de heer P. Eekman tot een uitbarsting. Met de leidster meende ook het majorettenpeloton ontslag te moeten nemen. Het bestuur van de harmonie Terneuzen slaagde er ech ter spoedig in een 25-tal meisjes te vinden voor het nieuwe peloton. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Enkele tientallen middenstanders in Terneuzen be raden zich om stappen te ondernemen tegen het reclamebureau Poly Recla me uit Arnhem. Volgens de winkeliers zou Poly Reclame zich niet hebben gehouden aan afspraken betreffende de verspreiding van een huishoudkas- hoek met reclamecoupons, waarop bij de deelnemende winkeliers een kor ting op aankopen kan worden gekregen. De middenstanders, ongeveer 30 in getal, zouden het reclamebureau tachtig tot honderd gulden betalen per 60 afgegeven huishoudkasboe- ken. De klacht van de winkeliers betreft het afgeven van meer dan 60 huishoudkasboeken, waardoor zij aan het reclamebureau aanzienlijk meer zouden moeten betalen dan afgesproken was en anderzijds het in rekening brengen door het recla mebureau van meer kasboeken dan in feite aan nieuwe ingezetenen wa ren afgegeven. Een van de winkeliers, die liever niet zijn naam gepubliceerd wilde zien, betreurde het dat deze zaak voortijdig in de publiciteit was ge komen. „Wij wilden deze kwestie liever eerst helemaal in eigen kring onder de ogen zien. Pas wanneer Poly Reclame niet op onze klachten ingaat zouden wij verdere stappen willen doen. Nu wordt er naar mijn smaak te gauw geoordeeld over de werkwijze van Poly Reclame", aldus deze ondernemer. De heer I. P. Poppe, firmant van het Arnhemse reclamebureau, zei volkomen verrast te zijn over de (Van onze correspondent) KOEWACHT De uitslag van de topbiljartwedstrijd tussen Tqvak en Philippine, gehouden bij P., Ti am in Koewacht, luidt als volgt: G. Goos- séns - W. Lauret 0-2, P. Martens - P. van Otegem 1-1, C. Romboüt - J. Moelker 2-0, G. Vercauteren - P. Haers 1-1, F. Rombout - H. Schie man 2-0, P. de Caluwe - G. de Caluwe 0-2, G. Martens - H. Begeyn 0-2, A. Bouvre - L. Haers 1-1, A. Coppieters - W. Haers 1-1, P. Tjam - A. Vermeiren 20. Totaal Tovak - Philippine: 11-9. mening van de Terneuzense winke liers dat zijn bureau zich niet ge houden zou hebben aan gemaakte afspraken. „Wij voeren al twintig jaar in driehonderd plaatsen in Nederland reclame-acties ails in Terneuzen. Na tuurlijk komen er wel klachten voor, maar die kunnen doorgepraat worden met belanghebbenden. Ik kan u dit wel zeggen, dat het vol strekt onjuist is dat wij meer huiS' houdkasboeken in rekening zouden brengen dan de afgesproken 60" De heer Poppe zei verder dat hij van de Terneuzense middenstanders, die aan de huishoudkasboekactie deelnemen, als groep nog geen con crete klachten had ontvangen. (van onze correspondente) SAS VAN GENT Voor het 16e jaar organiseert de Sasse Vereniging van Vogelvrienden een nationale vo geltentoonstelling in de zaal van Planetarium te Sas van Gent. Dit jaar zijn er alleen al 52 inzenders van buiten Sas van Gent bij, die hun vogels brengen. De 300 vogels (dit zijn er ruim 100 meer dan vorig jaar) waaronder kanaries, parkieten, tropische vogels en papegaai-achti gen, zijn gisteren gekeurd door de keurmeesters Suikerbuik en De Groot uit Bergen op Zoom, De Heer uit Middelburg en tevens door twee adspirant keurmeesters. De tentoon stelling zal zaterdag van 2 tot 10 uur geopend zijn en zondag van 10 tot 8 uur. Tevens heeft de Sasse vereniging weer voor een grote lote rij gezorgd, waarvan zondagavond om 8 uur in Planetarium de prijsuit reiking plaats vindt. Van de tien prijzen valt de eerste prijswinnaar een cassette-recorder ten deel en de tweede prijs is een fototoestel. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De stich ting Sasse Carnaval, die dit jaar voor de vijftiende maal het nar renfeest in Sas van Gent organi seert, heeft gisteravond in beslo ten kring de nieuwe prins en zijn dignitarissen gekozen. Zaterdag wordt dan tijdens het prinsenbal de nieuwe prins offi cieel aan de Sassenaars („Bete koppen" in carnavalstermen) voorgesteld. Wanneer, en die kans is niet gering, wederom Wim Remery tot prins carnaval wordt gekozen, betekent dit voor hem de tiende keer. „Natuurlijk wil ik dat graag, want dan nog één keer erbij en ik heb mijn jubileum als prins carnaval. Elfmaal prins, dat is toch wel prach tig, niet?" aldus Wim Remery. De stichting wil ter gelegenheid van dit derde lustrum de zaak nog grootser dan voorheen aanpakken. Het plan ligt ter tafel om een ge sprek te organiseren tussen ener zijds het stichtingsbestuur en ander zijds vertegenwoordigers van ver enigingen en scholen. Op deze manier hoopt men ertoe te komen dat nog meer groepen deelnemen San de op tocht, hoewel iedereen als individu uiteraard welkom is mee te doen. Herinneringsvaantjes aan dit der de lustrum worden tegen het leutige bedrag van f 11,11 beschikbaar ge steld. Vóór de intocht een feit is zal weer nijver gearbeid zijn aan de praalwagens. Zoals gebruikelijk wordt de prinsenwagen gebouwd in de kistenmakerij van de glasfabriek. Traditiegetrouw wordt de wagen van Pijke Zot (Schoppenboer) ge bouwd in machinefabriek Sas van Gent, terwijl de andere grote bedrij ven in Sas van Gent eveneens ruim te beschikbaar stellen voor de wa- genbouw. Het prinsenbal, zaterdag in cultu reel centrum De Speye, krijgt een extra-nootje door de aanwezigheid van Sjakie „laat je rijden" Schram. Precies tien jaar geleden was Anne ke Grönloh te gast. De belofte om over tien jaar terug te komen kon zij niet inlossen wegens verplichtin gen elders. Het Sasse carnaval, dat al een zeer oude traditie is, krijgt op 16 januari van volgend jaar bezoek van een delegatie uit een eveneens stok oud carnavalscentrum: Oeteldonk (Den Bosch). De datum van het tegenbezoek van Sas van Gent is nog niet vastgesteld. Zoals gebruikelijk bezoekt de prins na zijn intocht (dit keer op 20 februari) het Sasse bejaardenhuis, 's Middags is er dan nog de boeren- maaltijd (boerenkool met worst), waaraan b. en w. van Sas van Gent, de prins met zijn gevolg, de jury die de optocht beoordeelt en speci aal gedecoreerden aanzitten. Zater dagavond volgt dan het z.g. „oude wijvenbal". Zondag is voor bezoekers van bui ten Sas het hoogtepunt. Dan trekt een bonte stoet van praalwagens, Het carnaval van februari j.l.: dei prinsenwagen, voorafgegaan door de| hofkapel. groepen en individuelen door Sas van Gent. Het prij zenbedrag dat dit jaar voor de optocht is uitgetrokken, bedraagt f 4.500,-. Hierbij dient te worden opgemerkt dat niemand met lege handen huiswaarts keert. Muzi kale opluistering wordt verleend door een vijftal harmonieën, waar onder de hofkapel. Maandag bezoekt de prins het zie kenhuis te Sluiskil. In hotel Rotter dam is het 's middags van drie tot zes uur feest voor de bejaarden. Dinsdagmiddag is de kinderop tocht. Na afloop hiervan krijgen de kleinsten een voorstelling aangebo den in De Speye. De jeugd van twaalf tot zestien jaar gaat feesten in Flora, terwijl de prins met zijn gevolg en de nodige aanhang de traditionele „elf-kroegen-tocht" hou den. Wanneer alles dan volgens plan verloopt, zal dinsdags heel Sas van Gent, van jong tot oud, aan het „karrenevallen" zijn. Films MIDDELBURG City, 20 uur: Easy rider. 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Meisjesinternaa(k)t 18 j- ANTD ERPEN Rex. Zonnebloemen van Rusland, a.l. Odeon: Mijn geliefde, mijn zoon, 18 j. Astrid: Geef mij maar twee lingen, a.l. Vendome: Willie Boy, 18 j. Savoy: Die nackte Bovary, 18 j. Rubens: Cromwell, al. Amnassades: Rendez-vous hotel van St.-Pauli, 18 J. Capitole: The Boatniks. a.l. Quellin: Woodstock, a.l. Pathe: Duivel doet al. a.l. Metro: De knokkers, 18 j. Astra: Kapitein Nemo en de vlottende stad. a.l. GENT Majestic: De Boatniks. a.l. Ro>ale: Assepoester, a.l. Savoy: De duivel doet al, a.l. Metro- La horse, 14 J. Capitole: De novicen, 18 j- Rex: Mash, 18 j. ST.-N IKLAAS Scala: De vier clowns. a.L Renova: De groene woestijn- duivels, 14 j. Eden: De jonge wolven, 18 j. Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Rott. Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Soliste Ingrid Haebler (piano). De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: „Tien miljoen geboden". Cabaret van Seth Gaaikema. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Nee schat, nu niet" door de Thea ter Productie Combinatie. Rott. Schouwburg, 2015 uur: Samy Molcho, pantomime. ANTWERPEN Sportpaleis, 15 en 20 uur; Wiener Eisrevue. ST-NIKLAAS Schouwburg, 20 uur: „Vrijdag" van Hugo Claus, Diversen AARDENBURG Sociëteit, 20 uur: Algemene leden vergadering Fanfare. BRESKENS Goedertijd, 19.30 uur: Dia-avond. 's HEERENHOEK Jeugdhoeve, 20 uur: Vrouwenbond NKV, gezelschaps spelen TERNEUZEN Zuidland-theater, 20 uur: Lezing door Frère Jean Marie van de St.-Paulus Abdij te Oosterhout over „Russische ikonen". Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Kunsth. Van Geyt, Steenstraat 20: Expositie schilderijen van een 30- tal Nederlandse en Belgische kun stenaars (t.m. 31 dec.). Dag. van 912 en 13—18 uur. Zondags ge sloten ROTTERDAM Rott Kunststichting, Zuidplein: Expositie Sjef Henderickx, gou aches, monotypes enz. (t.m. 23 no vember). Werkd. 1017, zond. 12 17 uur. WESTUORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45: Ex positie schilderijen van Ger Latas- ter (t.m 15 nov.). Di. tm. zat. van 9—18. zon. van 1418 uur. Ma. ge sloten. Morgen, vrijdag 13 nov. Bergen op Zoom: 3.16 en 15.33 uur; Hans- weert: 2.36 en 14.45 uur; Terneuzen: 1.58 en 14.05 uur; Vlissingen: 1.26 en 13.35 uur; Wemeldinge: 3.06 en 15.23 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en fabrieken voor Zeeuws- Vlaanderen werden de volgende on dernemingen ingeschreven: 10420: Primofin Nederland NV, Ko ninginnestraat 9 IJzendijke. 10419: Grooth. in dranken „Citadel Zeeuwsch-Vlaanderen i.o.". Hoofd straat 2, St.-Jansteen. 10418: Amb. handel in melk B.J. Tieleman (eig.) John F. Kennedysingel 7, Klooster- zande. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Op zondag 29 no vember zal St.-Nicolaas met zijn gevolg een bezoek brengen aan Zuiddorpe. Om half drie zal de drumband Ons Genoegen onder lei ding van de onderwijzer W. Aude- naert de Sint afhalen aan het bejaar dencentrum onze Lieve Vrouw van Lourdes. Van daar gaat de optocht naar de feestzaal var, het café Centraal waar voorzitter R. Eggermond van het St.-Nicolaas comité de goedheilig man zal verwelkomen en hem de gelegenheid geven de in de zaal aanwezige kinderen een surprise aan te bieden. Aan de zieken van Zuiddorpe, die in het ziekenhuis te Sluiskil verblij ven zal een bezoek gebracht worden. Ook zij krijgen een traktatie aange boden. r

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2