ANDERLECHT AAN KOP NA MOEIZAME WINST Cas Mulder eerste in strandloop Westduin Van Tiggelen fraaie zege Wielrenners trainden in bos Piet Vonck elfde bij senioren CLAY TEGEN BONAYENA HET PRUIKJE VAN DE KR VB. Volle winst Sint Aloysius Oriëntatierit in Kloosterzande STANDEN j PRESTATIELOOP DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 Jo Schout eindigde weer op de hoogste trede van het schavot. (Van onze sportmedewerker) WAREGEM In het Belgische Waregem op de bekende Gaver- beek-hippodrome is zondag de der tiende Cross der Jongeren gehouden. Vierduizend atleten, onderverdeeld in diverse categorieën, namen aan deze massale veldloop deel. Onder die duizenden Belgische atleten wa ren oolk eniikele Zeeuwsch-Vlaamse atleten. Een van hen, Jo Schout uit Heikant, kwam vroegtijdig uit die massa te voorschijn, waarna hij de hoogste trede van het erepodium mocht beklimmen. Bij de senioren kwamen 410 deel nemers hun rugnummers afhalen. De 24-jarige Anderlecht-atleet Al- bien Holsbeek werd voor de derde keer winnaar. Het was de twaalfde keer, dat hij aan deze cross deel nam. Van Holsbeek ging verrassend vlug van start en reeds na een kilometer was het voor iedereen duidelijk dait ook de detiende Cross der Jongeren bij de Ander lecht-atleet terecht zou komen. Zijn laatste belagers, Heieven van atle- (Van onze sportmedewerker! BRUSSEL In de hoogste afde ling van de Belgische voetbalcompe titie gaat Anderlecht na een moeiza me 31 overwinning op Lierse, nog steeds alleen aan de leiding. Lierse werd op het Anderlecht-veld slechts een kwartier voor tijd geklopt, en dan nog wel door een fel omstreden penalty. De Anderlecht-achterhoede had met de uit twee man bestaande voorhoede van de bezoekers, die ge vormd werd door De Nul en de ex- PSV-er Ressel, heel wat moeite. Nordahl hielp Anderlecht even voor rust aan een 1—0 voorsprong, maar na amper drie minuten in de tweede helft kon Ressel de Lierenaren al weer op gelijke hoogte brengen. Een toegekende strafschop aan Anderlecht, door Van Himst benut, brak een kwartier voor tijd alle spanning. Toen vier minuten daarna Puys de score op 31 bracht was het een bekeken zaak. Nummer twee van de ranglijst, de PC Brug ge, behaalde in de derby tegen Gan- toise een zeer gemakkelijke 20 overwinning, waarbij de thuisclub soms subliem spel demonstreerde. Vooral de Nederlanders Rensenbrink en Houwaart behoorden tot de uit blinkers. De Gentenaars stelden te genover dit alles een zeer pover partijtje voetbal, waarbij zij slechts zelden tot in het strafschopgebied van de Bruggenaren konden door dringen. De uitslag was dan ook volkomen verdiend. In het Fallon-stadion van Racing White hebben 18.000 toeschouwers kunnen zien hoe de Belgische kam pioen Standard Luik bijna aan zijn eerste nederlaag in dit seizoen toe was. Op het moment dat de stand 11 stond door doelpunten van Ta- kac (Standard) in de 27ste minuut ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. 3e Klas Zuid Good Luok 10-13 Sleeuwijk 8-8 Dinteloord 9-12 Tern. Boys 10-7 Roda Boys 10-12 Rillandia 10-7 Wit Zwart 8-11 Smerdiek 10-7 Krabbend. 10-11 BVC '54 9-5 NOAD '32 10-11 4e Klas A PTT Breda 10-14 Wilhelm. '26 10-9 Nivo Sparta 9-13 Beatrix '63 10-9 Zw-al. Boys 10-12 Altena 9-8 GDC 10-12 Brakel 9-8 Veen 10-10 Tricht 10-7 Heukelum 10-10 Seolto 11-5 Rust Roest 8- 9 4e Klas B Yerseke 11-16 WN 11-10 Hoek 10-15 VCK 11-10 WHS 9-12 Kapelle 9- 8 Wissekerke 11-12 Nieuwland 10- 8 Kloetiage 10-10 Chrislandia 10- 6 Nieuwdorp 10-10 AZW 8- 3 en Dockx (Racing White) in de 50ste minuut, stormde Bergholtz met nog tien minuten voor de boeg al leen op het doel van de Luikenaars af. Met twee Luikenaars op zijn hielen en de bal voor zich, schoot hij echter te overhaast. Het Brussel se Union is in Beveren Waas volle dig in zijn opzet geslaagd door de 0'0 score die het beoogde te be werkstelligen. De grote uitblinker bij Union, doelman Gerard, stond succes van de Waaslanders in de weg, ter wijl ook scheidsrechter Thomas er het zijne toe bijdroeg, dat Beveren slechts met de halve inzet genoegen moest nemen. PC Luik - Crossing werd door de bezoekers met 01 gewonnen. In de 57 ste minuut maakte Raemdonck voor Crossing het doelpunt, al was dat met hulp van de Luikse doelman Curcic. St.-Truiden heeft bij zijn bezoek aan Antwerp drie punten achterge laten in de Schelde-havenstad. Twee flaters van doelman Bosman van St.-Truiden en een terugspeelbal van achterspeler Hentschel, leverden Antwerpen drie doelpunten op. Dat de eindcijfers voor de bezoekers toch nog dragelijk werden, daarvoor zorgde Van Houdt in de zestigste minuut via een strafschop en de Duitser Fuhrman in de voorlaatste minuut. De wedstrijd tussen Diest en Beerschot eindigde in een 11 ge lijkspel. Beide doelpunten ontston den uit een strafschop. Beerschot nam het eerst de leiding, namelijk in de veertigste minuut toen Boen ders onderuit werd gehaald. Houben zette de strafschop om in een doel punt. De thuisploeg kwam in de 78- ste minuut op gelijke hoogte toen invaller Van Opdorp een vlug schot van Geys met de hand keerde. De toegekende strafschop werd door Geys zelf in een doelpunt omgezet. Waregem verloor op het veld van Sporting Charleroi tegen de verhou ding in met 10. Waregem, dat vooral in de tweede helft een fan tastische wedstrijd speelde, zette zijn aanvallen te veel op via de Braziliaan Giba. Deze werd echter door drie man in bedwang gehou den, terwijl ook de Charleroi-doel- man Sumera enkele goede reddingen verrichtte. Het enige doelpunt kwam via Berton-cello in de 39-ste minuut. Door deze overwinning droeg Char leroi de rode lantaarn over aan het Gentse Gantoise. Na tien wedstrijden ziet de rang lijst er als volgt uit: 1. Anderlecht 17 pnt., 2. Brugge 15, 3. Standard Luik 14, 4. Waregem 11, 5. Antwerp, Beerschot, Crossing en Sint Truiden 10, 9. Union St.-Gillis en Racing White 9, 11. Beveren Waas en Lier se SK 7, 13. Charleroi, Diest en FC Luik 7, 16. La Gantoise 6. (Van onze sportredactie) AXEL De Zeeuwsch-Vlaamse automobielclub organiseert zondag 15 november de Bamirit, een oriënta tierit voor A- en B-klassers. De deel nemers in de A-kiasse, de rijders met meer ervaring dus, krijgen een route voorgeschoteld van 60 kilometer, die met een gemiddelde snelheid van 30 km. per uur zal moeten worden afge legd. In beide trajecten is het zoeken naar kleine opschriften en getallen door de uitzetters Piet Scheele en Ko Risseeuw vermeden. De B-klassers leggen een traject af van 43 kilome ter. De inschrijving vindt plaats om kwart over een 's middags in de Kro kodil Bar van Hotel De Linde te Kloosterzande. De eerste equipe gaat om een minuut over twee van start in Kloosterzande. De finish is op de Hulsterweg. tiekclub Hasselt, Polleunis van Leu ven, Vergauwe van Gantoise, Verthe van Waregem, en Allonsius van An derlecht, finishten vele seconden na de onbedreigde winnaar. De tijd van Van Holsbeek over de zeven kilo meter was 22 minuten, 47 seconden. Heikantse Piet Vonck legde de af stand af in 24 minuten rond, het geen hem een elfde plaats oplever de. Vonck verklaarde beter verwacht te hebben op het drassige parcours van Waregem. Vonck: „Onbegrijpe lijk, dat een man als Allonsius nog voor mij is geëindigd. Ik voelde al spoedig dat het vandaag niet ging, ondanks het feit dat zo'n drassig parcours als hie.r normaliter 'n kolf je naar mijn hand is. Volgens mij heeft het trouwfeest van mijn broer (wielrenner Peter Vonck) op het einde van de week mij danig parten gespeeld". Bij de junioren gingen 220 atleten van start. Winnaar werd Zig-non van de atiletiekclub Geraardsberge. Hij legde de vier kilometer af in 13 minuten rond. Arnould Schout van atletiekclub Hulst eindigde als 22ste, een positie die hij vrijwel vanaf de start had ingenomen. Zijn clubge noot Jo Hazevoet moest wegens kramp de wedstrijd vroegtijdig sta ken. Hazevoet: „Ik neem zondag in Heikant wel revanche". De scholieren waren te Waregem onderverdeeld in eerste- en tweede jaars. Bij de tweedejaars wist de plaatselijke atleet Geert de Smet van atletiekclub Waregem het pleit in zijn voordeel te beslechten. Hij won fie tweeduizend meter in 6 minuten 'en 49 seconden. Eervol kwam uit de strijd de Hulst-atleet Jo Vonck met een zeventiende plaats tussen de 250 vertrekkers. Bij de eerstejaars scholieren kwa men 265 atleten aan het vertrek. De kleine Heikantse kolonie, die zich de reis naar het verre Waregem had gepermitteerd, kon al vroeg de kou vergeten. Want, na vijfhonderd me ter, op het moment dat de atleten het eerste deel van de Waregemse rush hadden volbracht en de wind in de rug kregen, plaatste het Hei kantse idiool Jo Schout een verras sende aanval, die onbeantwoord bleef. De vijftien meter voorsprong, die Schout van zijn verrassingsaan val overhield verdedigde hij hard nekkig, waardoor hij zeven secon den eerder dan de Belgische kampi oen bij de cadetten, Luc van Bran- tegem, van de atletiekclub Ajax, finishte. Jo Schout, die de twee kilometer aflegde in zeven minuten en twee seconden, zei na afloop: „Ik wist dat vroegtijdig aanvallen een kans op de overwinning inhield, want ik vreesde de sprint van Van Branfegem". Van Brantegem: „Jij hebt vandaag fantastisch gelopen. Er was niets aan te doen. Ik heb zelfs nog een uiterste poging gedaan". Dat het parcours op de Gaver beek, Schout overigens wel ligt heeft hij reeds eerder bewezen, daar hij twee maal achter elkaar in de categorie der cadetten zilver won Tenslotte gingen in Waregem ook nog achthonderd niet-aangeslotenen bij een atletiekclub in de leeftijd van 18 tot 25 jaar van start. Onder hen bevonden zich ook G. Herweg en W. van Waes uit Heikant, die respectievelijk beslag wisten te leg gen op de 110e en 124e plaats. NEW YOR K (ANP) Cassius Clay zal op 7 december uitkomen tegen de Argentijn Oscar Bonavena. Het gevecht, dat ten hoogste vijftien ronden zal tellen, wordt gehouden in de Madison Square Garden te New York. Clay die mogelijk in februari te gen de huidige wereldkampioen Joe Frazier zal boksen, acht een gevecht voor dat tijdstip noodzakelijk om zijn conditie en wedstrijdervaring op te voeren. Joe Frazier zal zijn titel op 18 november in Detroit ver dedigen tegen de halfzwaargewicht- kampioen Bob Foster. - S - MIDDELBURG Het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland, heeft een voor voetbalautoriteiten unieke de monstratie gehouden. Uit protest tegen een aantijging in het clubblad van Kwadendamme. Daarin werd het KNVB- bestuur een oud en vergrijsd gezelschap genoemd, tot diepe teleurstelling van de voetbalbonzen. Om het tegendeel te bewijzen, stapten ze de jaarvergadering binnen met bonte Beatle-pruiken en namen zo letterlijk stelling achter de bestuurstafel (zie foto). „Wij", legde voorzitter Bakker de opgeschrikte leden uit, „zijn inderdaad grijs, maar we denken jong". Waarmee de Beatle-tooi voldoende was verklaard. (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN Nadat enkele weken geleden Cas Mulder van Dy namo uit Middelburg zijn rentree met een overwinning heeft gemaakt tijdens de Singel- en Bolwerkloop te Middelburg, heeft hij zaterdagmid dag zijn tweede overwinning ge boekt in dit cross-seizoen. Met rui me voorsprong op Rinus de Witt van Thor ging hij als eerste over de finish in deze zware strandloop over 10 kilometer, die Zeeland Sport uit Vlissingen Organiseerde op het strand te Westduin. Het parkoers liep van Westduin via Dishoek naar Zoutelande, waar het keerpunt was. Aanvankelijk had zich een kopgroep van negen man gevormd waaruit Cas Mulder op on geveer twee kilometer voor de fi nish wegliep en met ruim drie mi nuten voorsprong op nummer twee finishte. Als derde finishte eveneens een lid van Dynamo, Gerard An- theunisse, die ongetwijfeld dit cross seizoen nog zeer goede prestaties kan leveren. Op de vierde plaats eindigde Frans Bos van Marathon, terwijl Jan Jansma van Zeeland Sport op de vijfde plaats over de eindstreep kwam en hiermee de eer ste junior was. Ruim veertig deelne mers kwamen aan de start. Naast deze wedstrijd-loop heeft Zeeland Sport ook een prestatieloop georga niseerd, waarvoor grote belangstel ling bestond. Zeeland Sport heeft hiermede gehoor gegeven aan het verzoek van de wedstrijd-atleten de strijd te splitsen, hetgeen ongetwij feld een verbetering betekende, want de wedstrijd-atleten kregen hiermee speciale aandacht. Voor de prestatieloop kwamen een DAMES kleme vierhonderd deelnemers en deelneemsters aan de start. De tien kilometer moesten worden afgelegd binnen de 90 minuten, hetgeen vrij wel iedereen gelukte, want ongeveer 350 deelnemers kwamen binnen de gestelde tijd over de eindstreep. kwamen nog ruim 100 deelnemers over de eindstreep. Het jongste deelneemstertje, de 5- jarige Sylvia Rodts uit Vlissingen, de jongste dochter van de voormali ge secretaris van het district Zee land van de K.N.A.U. kwam ook ruim voor de gestelde tijd binnen. Als eerste in deze prestatieloop ging Jan Lensen van Schelde Sport over de finish, Jan Eversdijk van A.V. '56 werd tweede. Beide lopers ble ven nog ruim onder de 39 minuten. De leeftijden van de deelnemers liepen wel zeer veel uiteen, want de oudste deelnemer was 72 jaar en de jongste 5 jaar, beiden kwamen ech ter ruim binnen de gestelde tijd binnen. De heer Reynhout als oudste deelnemer met zijn 72 jaar deed over de tien kilometer I uur en 6 minuten en kwam op de 259-ste plaats. Een prestatie, want na hem (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De motorsport vereniging De Uitlaat uit Vlissingen hield zondag op het havendorpter- VOLLEYBAL Hoofdklasse Zuid Dames Heren Orawi 7-14 Odulphus 7-12 Theresia 6-10 Hevok 6- 8 Valuas 6-10 Tupos 6- 8 Bekkerveld 2 6-8 Hajraa 7- 8 Roermond 6- 8 Were Di 7- 8 Ekspalvo 6- 6 Bekkerveld 6- 6 Swift 6- 6 Rapid 6- 6 Set Up 7- 6 Petrus P. 6- 6 Energo 6- 4 Bermi 6- 6 VCT 7- 2 Moller VC 7- 2 Hevok 5-0 Qrawi2 6-0 PSV 6- 0 AXEL In het Axelse bos is zondagmorgen de training voor de Zeeuw sch Vlaamse renners van Theo Middelkamp en Er op en er over begonnen. Onder leiding van Rinus Markusse (rechts op de foto) draafden en sprongen de coureurs zo'n anderhalf uur rond met de bedoeling hun conditie op deze wijze ook in de winter wat op peil te houden. Er waren er zondagmorgen in totaal pijftien, waaronder twee meisjes. rein in Vlissingen voor de eerste maal een nationale bekercross voor junioren, die voorafgegaan werd door een wedstrijd voor nieuwelin gen. Meer dan zeventig renners ver schenen aan de start voor dit goed geslaagde motorsportevenement, dat ondanks het koude weer een be hoorlijk aantal toeschouwers trok. In de 500cc klasse boekte Kees van Tiggelen een fraaie zege ondanks een val in de vijfde ronde waardoor hij een achterstand moest goedma ken. De Zeeuw Klaas van Belzen leverde een goede prestatie met zijn vijfde plaats in het klassement. Wim Gouweleeuw gaf al duidelijk blijk van zijn superioriteit bij de 250cc klasse. De Rotterdammer nam snel de kop en stond deze niet meer af ondanks een aanval op zijn lei derspositie door Gerrit Mol. In dit sterk bezette veld reikte Leo Ovaa uit Souburg naar een eervolle plaats. Bij de niuwelingen zegevierden Wolters 2§0cc en Van der Heide 50cc telkens na spannende races. De uitslagen luidden: 500cc. natio naal junioren: I. K. van Tiggelen uit Doodewaard op Husky, 2. J. Boers ma uit Geijen op CZ, 3. A. Willemse uit Wychen op CZ, 4. J. Mol uit Harskamp op CZ en 5. Klaas van Belzen uit Ritthem op Husky. 250cc. nationaal junioren: 1. W. Gouwe leeuw uit Rotterdam op Husky, 2. G. Mol uit Amsterdam op Boltaco, 3. J. van Delft uit Den Haag op Mon- tessa, 4. Leo Ovaa uit Souburg op Husky en 5. G. van Dijk uit De- demsvaart op Husky. 250cc. Stan daard Nieuwelingen: 1. J. Wolters uit Middelburg op Jawa, 2. A. van Hul- le uit Vlissingen op JLO, 3. W. Snoodijk uit Vlissingen op NSU, 4. W. Torbij n uit Souburg op Jawa en 5. H. Torbijn uit Souburg op DKW. 50cc. standaard nieuwelingen: 1. van der Heiden uit Souburg op AGS, 2. D. Vermaas uit Arnemuiden op Zündapp, 3. P. Prins uit Vlissingen op Zündapp, 4. P. Lampio uit Vlis singen op Royaal Nationaal, 5. B. Torbijn uit Souburg op Sachs. Als eerste dames kwamen Riet de Vin en Elly Boers van Zeeland Sport samen over de eindstreep. Derde werd Trijnie Smeenge van Dynamo. Coby van de Burgt van De Ganze uit Goes kwam op de 149-ste plaats binnen en was hiermee de vierde dame, terwijl Elly Kodde van A.V. '56 uit Goes vijfde werd en hiermede de tien kilometer ook nog ruim onder het uur aflegde. Onder de deelnemers bevonden zich vele „trimmers" van A.V. '56 uit Goes en van Astrow uit Souburg, die over een goede conditie bleken te beschikken. Velen kwamen bin nen het uur over de eindstreep. Uitslagen wedstrijdloop: 1. C. Mulder, 32.53.1 min., 2. M. de Witte- Thor 38.57.6 min., 3. G. Antheunis- se-Dynamo 33.39.9 min., 4. F. Bos- Marathon 33.44.2 min., 5. J. Jansma- Zeeland Sport 34.07.6 min., 6. H. van Eisingen-Marathon 34.35.5 min., 7. W. Back-Zeeland Sport 34.44.6 min., 8. K. Oggel - A.V. '56 35.01.- min., 9. V. v.d. Bulck-Zeeland Sport 35.04.- min., 10. A. Muis-Thor 35.20.- min., 11. R. de Kok-Thor, 12. H. de Boer, Spado 13. N. Lauret, RKHAV, 14. C. Zuidervelt, 15. G. Bras, A.V. '56, 16. M. Siebons, Marathon, 17. N. Flipse, A.V. '56, 18. C. Herreygers, Spado, 19. J. Maat, Sprint, 20. P. Behage, A.V. '56. (Van onze tafeltennismedewerker) GRAAUW Opnieuw is de Zeeuwse hoofdklasser St. Aloysius I in de return tegen Wibats uit Am sterdam tot de volle winst gekomen. Na een spannende wedstrijd wisten Baumgarte c.s. beide punten met 7 3 te grijpen, ondanks het feit, dat de inmiddels van een ziekte herstelde Dumez nog niet in grootse vorm stak. Kees Baumgarte en Frans van Waterschoot zorgden samen voor de winstpartijen waardoor eerstge noemde opnieuw ongeslagen bleef. Dumez begon in de openingspartij tegen Hoogendoorn teleurstellend en verloor op regelmatige wijze. Daar na werd de stand drastisch gewij zigd en werd een 41 voorsprong opgebouwd. Van der Spek verklein de de achterstand tot 42 doch Van Waterschoot, Baumgarte en opnieuw Van Waterschoot bouwden een winstgevende 72 voorsprong op. Het eveneens voor de bovenste drie plaatsen strijdende Wilskracht wist opponent Twenty One-Up royaal met 82 te kloppen, terwij] leider De Treffers opnieuw met kleine cij fers won. Het werd met Tempo Team 3 nu 64. In de overgangsklasse incasseerde St.-Aloysius 2 weer een nederlaag tegen Amroba. Het werd evenals de eerste wedstrijd in Rotterdam 3—7. Scylla 4 verrastte AMVJ 3 in eigen h-uis met 4—6 terwijl AVIO door winst op Impuls met 64 aan de leiding bleef. I 9

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9