Z.w. -Nederland te pronk Europort '70 op Tekort aan vrouwelijke krachten alarmerend Wind beïnvloedde gehele visserij Uitgever van De Faam door PZC in kort geding gedagvaard Benzine-guerrilla" in Vlissingen duurt voort Maritieme expositie in de RAI KONINGSSTUIVER L: Ook f 400 voor agrarische werknemers in Zeeland H. Derckx burgemeester van Rucphen Varken verkoos vrijheid.. Ongelukken op Zeeuwse wateren door storm Biljartdistrict koos nieuwe voorzitter Boven normaal Burgemeester van Terneuzen en Gent bij elkaar OP ARBEIDSMARKT BIJ GOES: ééN VROUW BESCHIKBAAR VOOR VIJFTIEN BAANTJES Morgen voor Middelburgse rechtbank Loodsdiensten gestaakt INBRAKEN IN TERNEUZEN Klachten over centraal antennesysteem in Goes-Zuid Werkloosheid Pompen stonden letterlijk gloeiend 3 DINSDAG 10 NOVEMBER 1970 3 De stand van het havenschap Vlissingen en het havenschap Ter- neuzen, waarin de nieuwe havens in de Delta te zien zijn. (ADVERTENTIE) geslagen m 21,6 karaats gedegen goud en gezet met 1 echte robijn, 1 echte briljant en 1 echte saffier. Deze prachtige gouden stuiver is door Oranje Munt ontworpen ter her innering aan de onafhankelijkheids verklaring van 1795 waarmede de Zeven Provinciën werden opgeheven en de onafhankelijke Bataafsche Re publiek werd opgericht, die later in het Koninkrijk der Nederlanden over ging. De voor- en de achterzijde tonen de vorsten en vorstinnen die in deze 175 jaar hebben geregeerd. Alle penningen zijn genummerd, ge zet met 3 echte edelsteentjes en voor zien van een garantie- en verzeke ringsbewijs. A. 500 ex. 7 B. 250 ex. 12'/2 C. 100 ex. 30 D. 60 ex. 60 gr 0 22,8 mm a 110,— gr 0 28 mm a 165,— gr 0 28 mm a 335,— gr 0 38 mm a 635, Prijzen INCLUSIEF B.T.W. Te bestellen bij banken, juweliers en rechtstreeks bij ons nieuwe hoofd kantoor: ORANJE MUNT DEN HAAG Lange Poten 5 A - Tel. 070-64.69.24* Een gouden penning, een waardevol en historisch bezit. (Van onze correspondent) DRIEWEGEN Tijdens de jaar vergadering hebben de leden van het district Walcheren-Zuid Beve land van de Koninklijke Nederland se Biljartbond een nieuwe voorzitter en vice-voorzitter gekozen. Deze twee vacatures waren ontstaan door het bedanken van de heren F. Melse en A. van de Berge. Gekozen wer den de heren A. Wouters en J. van de Guchte. Deze vergadering stond onder lei ding van de team-wedstrijdleider van het district, de heer A. Vogel uit Middelburg. Na afloop van de vergadering werd hij van alle kan ten gecomplimenteerd voor de wijze waarop hij deze taak had waargeno men. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat het dis trict een financieel zeer gunstig jaar had doorgemaakt. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, op gesteld door het KNMI, op maan dag om 18.00 uur. Onbestendig en temperaturen in het algemeen bo ven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 2; min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; max. temp.: van on geveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal; max. temp.: van on geveer normaal tot 4 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Op de Mari tieme tentoonstelling Europoort '70, die maandagmorgen heel offi cieel door minister Luns in de hoofdstedelijke RAI wordt ge opend, staat ook Zuidwest-Neder land te Pronk. Bergen op Zoom, Vlissingen en Terneuzen behoren tot de 14 havens uit binnen- en buitenland, die de bezoekers, wel ke ongetwijfeld weer in drommen zullen komen opdagen, voorlich ten over de beschikbare facilitei ten. Bergen op Zoom presenteert zich op dit drie dagen durende internatio naal gebeuren, waaraan kosten noch moeite zijn gespaard, in een kleuri ge stand, die door de plaatselijke werkgroep haven in samenwerking met gemeentewerken en een recla mebureau is ingericht. Kees Kou- wenberg uit Bergen op ^oom ver vaardigde voor deze tentoonstelling zes panelen, die de bezoeker precies vertellen wat er in de stad met de Theodorushaven te koop is. Een gro te maquette van stad en haven en een aantal foto's van formaat com pleteren de stand van Brabants achtste stad in de immense Europa hal. Met kwistige hand zal op Euro port '70 een gloednieuwe folder van Bergen op Zoom worden uitgereikt. Acht kleurige pagina's attenderen op de mogelijkheden in het „Centrum van het nieuwe westen", zoals de stad aan de Oosterschelde zich op Europort noemt. Interessant is ook de gecombineer de stand in de Amstelhal van de haven- en industriegebieden Vlissin- gen-Oost en Terneuzen op deze zeer internationale expositie. De Zeeuwse steden vertellen een ieder die het maar weten wil, dat de nieuwe ha vens in de Delta heel veel te bieden hebben. Dat concurrenten als Delf zijl en Harderwijk op Europort '70 hun naaste buren zijn nemen de Zeeuwen op de koop toe. Ze hebben hoge verwachtingen van de tentoon stelling in de hoofdstad die een compleet overzicht geeft van alles wat er op de internationale maritie- TERNEUZEN De burgemees ters van Gent (België) en Terneu zen (Zeeuwsch-Vlaanderen), de he ren G. van Daele en J.C. Aschoff, hebben maandag in het stadhuis van Terneuzen een bespreking gehouden over hun gemeenschappelijke belan gen. Met name is aan de orde geko men de scheepvaartverbinding tus sen de Westerschelde en Gent. Enige tijd geleden werd bekend, dat Gent zoals door ons gemeld plannen heeft voor de aanleg van een nieuw kanaal, westelijk van het bestaande kanaal door Zeeuwsch- Vlaanderen, om Gent bereikbaar te maken voor grotere schepen. Burge meester Aschoff uitte tegen deze plannen bedenkingen, omdat zij zijns inziens ten nadele van Terneu zen zouden zijn. De burgemeester van Terneuzen deelde mee veel lie ver te zien, dat het havencomplex van zijn gemeente toegankelijk ge maakt zou worden voor de grotere schepen. Het overleg van maandag, aldus is na afloop van de besprekingen mee gedeeld, vond plaats in een geest van goede samenwerking. Het had een oriënterend karakter. De burge meesters spraken laf, het overleg re gelmatig te herhalen. Het eerstvol gende gesprek zal plaatsvinden, als op ambtelijk niveau concrete gege vens over de scheepvaartverbinding verzameld zijn, aldus burgemeester Aschoff desgevraagd. me markt omgaat. Vlissingen-Oost en Terneuzen laat de bezoeker niet alleen uitstekend foto- en kaarten- materiaa! zien (compleet met de door Brabant zo fel begeerde Reimers- waalplannen) maar ook op projec tieplaatjes, die er niet om liegen. Onnodig welhaast te zeggen dat alles wat in de Gouden Delta sche pen en toebehoren bouwt op Euro port '70 aanwezig is. Ook een aan tal Belgische havens is present. Op grote schaal aanwezig zijn de oost- bloklanden Polen en DDR, welk laatste land en dat werd gisteren trots aangekondigd op Europort '70 een containerschip van ruim 23.000 ton aan Noorwegen zal verko pen. Aan de tentoonstelling in de RAI nemen meer dan 200 landen deel. Zij brengen produkten van vele honderden bedrijven. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de sociale commissie van de gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap is tus sen de drie werkgevers en werkne mersorganisaties overeenstemming bereikt over een uitkering van f 400 voor de werknemers die beloond worden volgens de c.a.o. voor de akker- en weidebouw en de veehou derij, en de c.a.o. voor de tuinbouw, in de provincie Zeeland. Alle werknemers van 23 jaar en ouder in de akker- en weidebouw en de veehouderij met een vast dienstverband zullen de uitkering in twee termijnen van f 200 krijgen op 20 november en 18 december. Aan de werknemers van 23 jaar en ouder met een los dienstverband zal voor elke volle werkweek in het c.a.o.- tijdvak 1 maart 1970 t.m. 28 februa ri 1971 een toeslag van f 7,70 wor den betaald. Aan werknemers van 23 jaar en ouder met een vast dienstverband in de tuinbouw zal de uitkering in vier termijnen van telkens f 100 worden uitbetaald en wel op 20 november, 18 december, 22 januari en 19 fe bruari. Voor de losse werknemers geldt dezelfde regeling als in de landbouw. Voor werknemers beneden 23 jaar wordt telkens een percentage in mindering op de 400 gulden ge bracht, oplopend van 7 proeent bij 22 jaar tot 47 procent bij 17 jaar. Bovendien zijn enige wijzigingen in de lonen aangebracht in verband met de prijsindex. De per 1 maart j.l. overeengeko men lonen zijn met ingang van de eerste loonbetaling na 1 oktober met 1 pet. verhoogd. Een tweede pro centsverhoging werd wegens een verdere stijging van het prijsindex cijfer nodig met ingang van de eer ste loonbetaling na 1 november j.l. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De com manditaire vennootschap „Provin ciale Zeeuwse Courant" heeft de firma Littooy en Olthoff, druk kers-uitgevers te Middelburg, in kort geding gedagvaard. Dit kort geding zal morgen (woensdag) om 12 uur voor de Middelburgse rechtbank dienen. De commanditaire vennootschap „PZC" wordt in het kort geding vertegenwoordigd door mr. A. J. van der Weel te Middelburg en de firma Littooy en Olthoff door mr. W. K. H. Dieleman, eveneens te Middelburg. Inzet van het kort geding is de vraag, of een mondelinge overeen komst door Littooy en Olthoff met N.V. Uitgevers Maatschappij De Stem aangegaan met betrekking tot verkoop van de uitgaverechten van het weekblad „De Faam" als bin dend moet worden beschouwd. Lit tooy en Olthoff meent van wel. De PZC, die daarover nu een uitspraak in kort geding wil uitlokken, stelt het tegendeel. De commanditaire venmootsoba-p PZC stelt dat haar (Van onze correspondent) HANSWEERT De loodsdiensten door de Wielingen zijn gistermiddag om vier uur gestaakt vanwege storm op zee. De loodsdiensten Om de Noord waren eerder al stilgelegd. De veerdiensten over de Wester schelde hebben gisteren nor-maal ge functioneerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij Keracem, de aan het dok staande tegelfabriek en de graansilo, is ingebroken. Bij Ke racem was men via een ingeslagen ruit binnengekomen. Tot de graansi lo had men zich toegang verschaft door een slot te forceren. Daar had men uit een gereedschapskist enig materieel weggenomen. optie op de aankoop van de 80 jaar oude, op Walcheren veel gelezen „De Faam" zou zijn verleend. De mondelinge overeenkomst, tussen de uitgever van De Faam en de directie vain de Uitgeversmaatschappij De Stem, aan wie Littooy en Olthoff zich nauwer verwant voelt, is van oudere datum dan de optie, waarvan het bestaan overigens door de ge daagde partij wordt bestreden. „Er is aan de PZC toestemming verleend om een bod op de uitga verechten uit te brengen", aldus de directeur van de fa. Littooy en Olt hoff, de heer J. Olthoff. „Dat is iets anders dan een optie". „Het gaat hier niet om een strijd om het hoogste bod", aldus de uitgever van „De Faam", want in dat geval zou ik voor de PZC hebben moeten kie zen, doch om wat ik in geweten meen verplicht ben te doen en dat is het als bindend beschouwen van de mondelinge overeenkomst met een maatschappij, waarmee ik positieve contacten heb, die van ou dere datum zijn". (Van onze correspondent) Goes De heer De Kok uit de Abelenstraat in Goes is niet tevre den over het centrale antennesys teem in zijn buurt. Reeds meerdere malen wendde hij zich schriftelijk en telefonisch tot de Stichting Sa menwerking Goes, maar tot nu toe zonder zichtbaar resultaat. Daarom heeft hij een actie op touw gezet om te proberen om met de hele buurt de stichting wakker te schudden. Hij heeft bij alle bewoners van de huizen in de hoek begrensd door de Eikenlaan, Beukenstraat en Populie renstraat een stencil in de bus ge daan, waarin hij zijn grieven uit en zijn medebuurtbewoners vraagt ad hesie te betuigen. Zij kunnen dit doen door een briefje te tekenen aan de Stichting Samenwerking Goes, waarin staat dat het beeld te wensen overlaat en waarin het be stuur van de Stichting gevraagd wordt om snel afdoende maatregelen te nemen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG. Goes ver toont momenteel een enorme spanning op de arbeidsmarkt. Vooral het tekort aan vrouwelijk personeel gaat alarmerende vor men aannemen. In Zeeland wor den 1008 vrouwelijke arbeids krachten gevraagd, terwijl er slechts een aanbod van 259 vrou wen is, waarvan dan nog een 57 minder geschikten. In de praktijk komt het er op neer, dat er slechts een vrouw voor vier aangeboden haantjes beschikbaar is. Van die 1008 vrouwelijke arbeidskrachten wordt een groot gedeelte, name lijk 385 vrouwen in Goes ge vraagd. Daar is dus maar een vrouw voor 15 baantjes beschik baar. Dit deelde ons de directeur van het GAB te Goes, de heer A. P. Bos, mee. Dit getal van 385 kan dan weer gesplitst worden in diverse beroeps groepen. Namelijk 109 naaisters; er worden er in totaal in Zeeland 203 gevraagd. Van de 157 vrouwelijke kantoorpersoneelsleden kan Goes er 60 plaatsen. Van de 172 vrouwelijke huishoudelijke personeelsleden in Zeeland zouden er 52 met open ar men in Goes ontvangen worden. Dit grote tekort aan vrouwelijke ar beidskrachten wijt de heer Bos aan het feit, dat de leerplicht verlengd is en dat de vrouw tegenwoordig jonger trouwt. Het arbeidsbureau in Goes gaat alle zeilen bijzetten om in deze situatie verandering te bren gen. Op de eerste plaats wil men de openhuisgedachte vorm geven. Het arbeidsbureau moet een plaats wor den waar het publiek uit zichzelf naar toekomt, waar men duidelijk geïnformeerd wordt over deze dienst. Men heeft ook representan ten van het bedrijfsleven ingelicht. Bovendien heeft men in nauw over leg getracht in dit bedrijfsleven voorzieningen te treffen om de ge huwde vrouw tewerk te stellen. Zo zullen de werktijden welke aantrek kelijk zijn voor een gehuwde wer kende vrouw met kinderen flexibel moeten zijm. De werktijd moet on der andere aangepast worden aan de schooltijden en aan eventuele zieke kinderen thuis. Volgens de heer Bos is men, wat deze punten betreft, aJ aardig aangepast. In tegenstelling tot de landelijke tendens blijft de algehele vraag naar personeel in Zeeland stijgen. Vorig jaar oktober werden er 1455 ar beidskrachten gevraagd. Eind okto ber dit jaar waren dat er 2007. Het grootste gedeelte hiervan wordt op geslokt door de vraag naar metaal bewerkers, namelijk 813; door de bouwvakkers in de bouw en utili- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Bij koninklijk be sluit is met ingang van 1 december 1970 benoemd tot burgemeester der gemeente Rucphen (N.-Br.) de heer H. J. J. Derckx, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Budel. De heer Derckx, die 52 ja-ar is, is sinds 1 oktober 1958 burgemeester van Budel. Op 1 mei 1953 werd de toenmalige vluchtcommandant o-p de vliegbasis Woensdrecht benoemd als burgemeester van Heinkenszand. Die functie vervulde hij tot aan zijn be noeming te Budel. De heer Derckx is r.-k. en lid van de KVP. Enige tijd speelde hij in het Nederlands hockey- elft-al. teitssector 445 en die van de water eu wegenbouw 142. Ook hier heeft Goes weer de grootste vraag, name lijk 683 van de 2007. Het districtsar beidsbureau aldaar gaat nogmaals over tot het werven van buitenland se arbeidskrachten. Binnen zeer kor te tijd worden er vijftig Turken in Goes verwacht. Momenteel worden er al honderd Turken en Joegosla- ven in Zeeland tewerkgesteld. Het aantal werklozen is in ver houding tot de vorige maand iets toegenomen, namelijk van 637 tot 848. Dat zijn er nog een stuk minder dan vorig jaar. Toen waren er 1113 werklozen. Deze toename is vooral terug te brengen in de sectoren van het horecapersoneel. namelijk van 44 eind september tot 110 eind okto ber. Dit getal zal naar verwachting eind november wat meer gestegen zijn. Bij de vrouwen in deze sector is eveneens een toename van de werkloosheid te zien. van 24 eind september tot 69 eind oktober. Dit komt omdat nu sinds twee maanden ook de gehuwde werkende-vrouw- niet-kostwinster op het arbeidsbu reau ingeschreven wordt. De overige werkloosheidstoename kan gerang schikt worden onder de wrijvings werkeloosheid, die wel vaker op treedt als grote bouwobjecten aflo pen. Deze ontwikkeling is echter meestal van korte duur. De winter werkloosheid zal de cijfers in de komende maanden nog wat nadelig beïnvloeden. Dat neemt niet weg, dat ook de vraag naar werknemers steeds zal blijven toenemen. (Van onze correspondent) HULST Een van de vele varkens die dagelijks in de slach terij van Picavet en Zoon te Hulst in consumptie-artikelen veranderen, wilde maandagmor gen met deze gang van zaken geen genoegen nemen. Op het moment dat bekwame vaklieden zich over het dier wil den ontfermen, zag het kans om uit hun greep te ontsnappen, op zoek naar vrijheid en de wijde wereld. Eenmaal buiten de poort zocht het varken zijn weg naar de marktdrukte in de binnenstad, tot een ijverig claxonerende au tomobilist het varken van ge dachten deed veranderen. De ve le marktbezoekers zochten snel een goed heenkomen en volgden het gebeuren in groten getale op afstand toen het zijn richting veranderde naar het kruispunt Absdaalseweg en Van Maelste- deweg. Inmiddels trachtten en kele werknemers van de slach terij het varken te pakken te krijgen. Bij deze omsingelingspoging negeerde het het zebrapad, on danks het toeziende oog van de rijkspolitie. Zijn aandacht ging nu uit naar het restaurant van Tony van Oosterom. Hoewel de ze regelmatig van deze produk ten aan de man brengt, wilde hij zijn gast in deze toestand niet ontvangen en werd de deur juist op tijd voor zijn neus dichtge smeten. Uitbreiding van het aan tal jagers noopte het varken nu de richting te kiezen van de slachterij, waar de specialisten kans zagen hem definitief bin nen de poorten te brengen. Zijn vlucht bleek maar uitstel van executie te zijn geweest. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. De benzine pompen van het winkelcentrum Groenendijk in Vlissingen, waar vorige week een benzineoorlog- op-kleine-schaal („benzine-gue- rille") uitbrak, hebben de afgelo pen dagen letterlijk gloeiend ge staan. Er werd, vooral zaterdag, zó druk verkocht, dat natte spon zen eraan te pas moesten komen om de pompapparatuur telkens weer af te koelen. Inmiddels heeft Chevron een „strafmaatregel" ge nomen tegen de pomphouder: de Chevronkoppen zijn verwijderd, evenals de Chevronborden. Het is bij het pompstation nooit tevoren (in de korte tijd van zijn bestaan) zo druk geweest als zater dag. Er werd van 's morgens tot 's avonds constant getankt. Men haalde op deze ene dag alleen al een omzet die groter was dan de omzet van een gemiddeld goedlopend benzine station in een week. Ook voor het winkelcentrum zzelf zijn de afgelo pen stuntdagen vette dagen geweest. Veel van de mensen, die hun benzi nebonnetje kwamen inwisselen voor evenzoveel keer acht cent als er liters waren getankt, bleven in het verkoopcentrum „hangen" om nog wat te kopen. Dit was ook de eigen lijke opzet van de actie, die officieel niet van de zelfstandige pomphouder maar van de supermarkt uitgaat. Men had overigens de speciale kassa waar de bonnen konden wor den ingewisseld zo opgesteld, dat de benzineklanten de winkel rond (Van onze visserijmedewerker) BRESKENS Dat er weer sprake is geweest van wind in de eerste week van november zal ieder wel hebben ervaren. Vooral de vissers zullen nog van dag tot dag kunnen vertellen hoe sterk en uit welke hoek de wind waaide. De stormseinen op de waarschuwingsposten gingen op en neer en angstvallig volgden de mensen, die op het water hun brood moesten verdie nen, deze verrichtingen. De Engelse, Belgische en Neder landse weerrapporten werden op de gezette tijden nauwkeurig beluisterd of er toch niet ergens een klein hogedrukgebiedje werd voorspeld, dat enige verandering kon brengen in de gedwongen rustperiode. Naar mate de week verstreek werd de hoop steeds minder, totdat eindelijk donderdagmiddag het weer wat mil der werd en de grootste onder de kotters zee begonnen te kiezen, resp. gevolgd door de kleinere sche pen, die, gespecialiseerd op platvis, alleen buitengaats hun visgronden hebben. De anderen, zij die de „span"-visserij uitoefenen, nadden in de loop van de week tussen de ergste buien door, nog wat geschar reld en mede door de geringe aan voer elders, waren zij met hun rondvis t.w. gul, wijting en kabel jauw, aan goede besommingen geko men. Kabeljauw van f 3,- per kg., gul tot over de gulden en wijting die ook tot goede prijzen kwam, brach ten deze vissers in een zodanige stemming, dat ze de wind bijna vergaten en, aangespoord door de uitslagen, waagden zij wel eens wat, zodat er toch de gehele week nog van een vrij geregelde aanvoer van rondvis sprake was. Eveneens kwamen de garnalenvis- sers met hun wat kleinere schepen toch aan hun trekken en zij het ook met veel moeite verkregen, werden deze vangsten beloond, met prijzen die van f 4,- tot f 5,- per kg liepen. In Colijnsplaat was ongeveer een zelfde beeld waar te nemen, zij het dan dat de daar aangevoerde garna len de laatste dag, vrijdag dus, nog wat hoger in prijs lagen dan te Berskens, waar de f 4,- niet meer werd gehaald. Dit mede in verband met wat aanvoer in de Noord. Vlissingen had halverwege de week nog wat tong, die door enkele kotters was gevangen voordat ze, wegens de storm, moesten vluchten. Als enige bijzonderheid vond te Breskens de tewaterlating plaats van het casco UK 1, dat ter plaatse verder zal worden afgebouwd. moesten lopen, voor ze er weer uit konden. De benzinestunt zal volgens de leiding van het winkelcentrum ze ker een jaar gaan draaien. Intussen is nog niet bekend, welke maatrege len Chevron verder overweegt om zijn andere dealers in de omgeving van het bewuste pompstation en an dere benzinemaatschappijen tevre den te houden. Men was gisteren nog in bespreking over andere stap pen, zoals alle afwijzing van Che vronreclames, eventuele (moeilijke) juridische procedures en het niet meer leveren van benzine. Officieel zou Chevron intussen gestopt zijn met het leveren van zijn benzine aan het omstreden pompstation maar insiders menen dat het hier slechts om een officiële „onthou ding" gaat en dat langs een omweg toch Chevronbenzine wordt gele verd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het ruwe weer heeft zijn tol geëist op de Zeeuwse wateren. Gelukkig vielen bij een drietal ongelukken geen mensenle vens te betreuren. Wel was er flink wat materiële schade. HANSWEERT Zo is op de Westerschelde in het midden vaar water nabij boei 52 ter hoogte van Walsoorden de Nederlandse motor- vlet Merwede van het aannemersbe drijf Smulders uit Utrecht in moei lijkheden geraakt en gezonken. De enige opvarende, de 32-jarige heer C. Bras uit Vreeswijk, is uit het water opgepikt door de bemanning van het aldaar juist passerende Ne derlandse motorschip Walcheren, die de drenkeling in Antwerpen aan wal heeft gezet. WEMELDINGE De Franse du- w-eenheid president Herrn Schmidt is met twee ledige bakken op de Oosterschelde ter hoogte van de Witte Tonnenvleij in moeilijkheden geraakt. De duwboot heeft dringend om assistentie verzocht. Direct zijn uitgevaren de sleepboten Zeeland en En Avant 15 van W. Muller n.v. uit Terneuzen, die de in moeilijkheden verkerende schepen veilig om zes uur maandagavond de haven van Wemeldinge heeft binnengeloodst. STAVENISSE Het onfortuinlij ke motorschip Adriana dat sedert donderdagavond in de Witte Ton nenvleij op de Oosterschelde nabij Stavenisse omhoog was gevaren is maandagmorgen geborgen. De sleep boten Zeeland, Cobie M Adja En Avant 15 en Betsy van de sleep diensten W. Muller n.v. uit Terneu zen wisten te elf uur het met nog driehonderd ton bieten geladen vaartuig weer in dieper water te krijgen. Het schip kon daarna op eigen kracht naar Dinteloord varen. Om het schip een niet al te grote diepgang te laten hebben, waren reeds 200 ton bieten overgeslagen in een ander vaartuig.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3