„Kinderspeelplaatsen niet eerlijk verdeeld" Sinterklaas zaterdag in arriveert Terneuzen MELKERS MET KAMPIOENSDUIVEN W. Cappendijk algemeen kampioen Zang en Kleur Terne use ns raadslid noemt het ronduit discriminatie Verkenners van Terneuzen in nieuw gebouw Ovaties voor Senegalese dansers in Terneuzen Uw polis heeft een nummer EERSTE HOLLANDSCHE V o geltentoonstelling te Kloosterzande Sint op 21 november in Axel Schieting Vrede Twee te Lamswaarde Kloosterzande POLITIE LET OP BEMODDERDE WEGEN Met harmonie en zwarte pieten Zuiddorpe Voor een paar centen Wat en waar MORGEN Tentoonstellingen Hoogwater DINSDAG. 10 NOVEMBER 1970 (Van onze correspondent) TERNEUZEN „De ma nier waarop de speelplaatsen voor de jeugd momenteel in Terneuzen worden aangelegd is je reinste discriminatie in wijken waar de meeste kin deren wonen bevinden zich de slechtste speelgelegenheden. Neem nou buurten als de bo men- en bloemenbuurt. Die moeten het doen met vieze zandbakken. Honden en kat ten doen er hun behoeften in. En neem daartegenover als schrille tegenstelling de rui me, modern opgezette speel- gelegenheid aan de Madame Curiestraat, in een bungalow park waar slechts enkele tien tallen kinderen wonen. En het mooiste is nog, dat de mensen daar geprotesteerd hebben te gen de aanleg van die speel tuin. Ze hadden veel liever •en stukje groen gehad. Het wordt hoog tijd dat de bewo ners van een woonwijk mee kunnen beslissen over de vormgeving en ligging van speelgelegenheden waar hun kinderen moeten spelen. Laat er een werkcommissie komen die haar licht opsteekt over moderne speelge legenheden voor de jeugd in steden waar men dat wel goed voor elkaar heeft. Speelgelegenheden waar het kind zijn fantasie al spelend kan botvieren. We moeten nu eindelijk eens van die dooie, vieze zandbak ken af. Een leuke speeltuin hoeft echt niet veel geld te kosten. Laat men een voorbeeld aan een land als Zweden nemen, waar ze voor een habbekrats bijzonder aardige speel tuinen hebben aangelegd". Aan het woord is mevrouw Wil Kes-Spruijt, lid van de PvdA-fractie (Van onze correspondent) KI.OOSTERZANDE De 'door de vogelvereniging Zang en Kleur te Kloosterzande gehouden tentoonstel ling in Het Witte Huis is een groot succes geworden. Met honderdtach tig inzendingen was 1970 ongetwij feld een recordjaar. Voor de keur meesters was het een moeilijke taak. Algemeen kampioen werd uit eindelijk W. Cappendijk. De overige uitslagen luiden als volgt: Kanaries geel-ivoor, open klasse: kampioen W. Cappendijk. Tweede werd A. Jansen, 3, 4 en 5: B. van Stevendaal. Kanaries geel ivoor, open klasse: kampioen T. de Bakker, 2. Th. de Bakker, 3. J. Dieleman, 4. A. Jan sen, 5. E. Boogaart. Kanaries rood-oranje, eigen kweek: kampioen en derby: tweede, Twee kinderspeelplaatsen in Ter- neuzen die schril tegen elkaar afste ken. De ene speelplaats van speelse opzet ligt bij de Madame Curiestraat in een bungalowpark, de andere een schamele zandbak bevindt zich bij de Diepenbrockstraat in Terneuzen-Zuid, tussen de parkeer ruimte van drie flatgebouwen, die bevolkt worden door overwegend jonge gezinnen. (Van onze correspondent) AXEL Het bestuur van het streekcentruon in Axel is in de Stadsherberg bijeen geweest voor verdere bespreking en afronding van de komende St.-Nicolaasactie. De ac tie wordt opgezet in samenwerking met Koewacht. Voor dit doel is een auto beschikbaar gesteld. Op de ver gadering is onder meer een route voor St.-Nicolaas uitgestippeld. De sint zal op zaterdag 21 november in Axel arriveren. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdag 21 no vember zal burgemeester J.C. Aschoff het nieuwe verkennersge bouw 't Weitje van de verkenners- groep St.-Hubertus in Terneuzen of ficieel openen. Het gebouw is te bereiken via de ingang van het par keerterrein van het Noordersport park. De opening is om half vier. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit „Vrede twee" hield in het café van H. Claessen te Lamswaarde een schieting met een deelname van 40 schutters. De uitslag van deze schieting was: hoge voge] P. Claes- sens, Lamswaarde, Eerste zijvogel L. Strobbe, Lamswaarde. Tweede zij- vogel, Remy de Guitenaere, Stoppel dijk, grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door W. van Es- broeck te Kuitaart. Puntenschieting De punten- schieting tussen de maatschappijen Bastiaan en Concordia, gehouden bij E. Morcus te Groenendijk, werd met 39 tegen 23 punten door het bezoe kende Bastiaan gewonnen. Het aan tal schutters dat deelnam was 32, waaronder tien dames. De uitslag van de persoonlijke schieting was: hoogvogel: J. Hoop; eerste zijvobel: P. Pauwels; tweede zijvogel: G. Pauwels; extra hoogvo gel: K. Dobbelaar. Het grootste aantal kleine vogels 6 stuks, werd door F. Koudijzer ge schoten. Begin volgend jaar wordt waarschijnlijk een revanche gehou den. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Door het slechte weer zijn de polderwegen in de bietencampagne op sommige plaatsen veranderd in modderpoelen. Van de zijde van de rijkspolitie zal vooral in deze tijd een scherpe con trole worden gehouden op schoon houden en schoonmaken van de we gen. Landbouwers, die dit onvol doende doen, zullen onheroepelijk verbaliseerd worden. (Van een onzer verslaggevers; TERNEUZEN Stormenderhand heeft de Senegalese dansgroep die momenteel ons land bezoekt, ook een tot en met de laatste plaats bezet Zuidlandth eater in Terneuzen veroverd. Het dankbare publiek bracht de dansers staande een ovatie na het laatste nummer. Vooral het programmagedeelte na de pauze zorgde voor een hoogtepunt, waarop •Ie zaal met ritmisch handgeklap de donkere dansers begeleidde. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Duizenden kinderhartjes in groot-Terneuzen zullen na zaterdagmiddag weer vol verwachting kloppen. Want om 14.00 uur 's middags arriveert aan het Schutterhof per boot uit Spanje St.-Nicolaas met al zijn zwarte pieten. Op het Schutters hof worden de goedheiligman en zijn gevolg opgewacht door een ontvangstcomité. Na de toespra ken van burgemeester J. C. Aschoff en namens het HCT zal de sint de menigte toespreken. Om de stemming er gelijk al in te brengen zal harmonie Terneuzen sinterklaaswijsjes ten gehore brengen. Na de ontvangst wordt om onge veer half drie de stoet geformeerd, die met pepernoten strooiende zwar tepieten, aan alle kinderen van Terneuzen zal laten zien dat St.- Nicolaas weer is gearriveerd. De route van de stoet is als volgt: Axselsedam. Noordstraat, Korte Kerkstraat, Dijkstraat, West Kolk- straat, Nieuwstraat, Korte Kerk straat (links af), Noordstraat (links af), Arsenaalstraat (rechts af), Burg, Geilsitraat, Markt, De Jonge- straat, Herengracht, Dam, Axelse- straat, (tot Moffenschans), Oranje straat, Bernhardstraat, Wilhelmina- plantsoen, Leeuwenlaan (links af), Emmalaan, Van Steenbergenlaan, Axelsestraat, Dam, Noordstraat, Ha venstraat, Markt. Nadat om omstreeks vier uur de Sint op de rechterzijde van de Markt nog een serenade is gebracht, wordt de stoet ontbonden. Voor de Sint begint dan zijn ei genlijke werk pas. Direct na ontbin- Tentoonstelling Op zaterdag 14 en zondag 15 november wordt in het bejaardencentrum van Zuiddorpe „Onze Lieve Vrouw van Lourdes" een tentoonstelling gehouden van door bejaarden vervaardigde hand werken. Deze is op beide dagen geopend van twee uur tot acht uur. ding van de stoet, brengt hij met zijn zwartepieten een bezoek aan de patiëntjes in bet Julianazieken- huis. 's Nac htszjgfjnldiw lheoitae huis. 's Nachts zal hij ongetwijfeld de handen vol hebben aan de vele schoenen die verwachtingsvolle Ter- neuzenaartjes voor hem hebben ge reedgezet. De stoet bestaat uit de volgende onderdelen: voorop harmonie Ter neuzen, daarna de auto met het ontvangstcomité, vervolgens St.-Ni colaas te paard met begeleidende zwartepieten. Drumband Irene en een peloton majoretten. derde, vierde en vijfde prijs, alle voor A. Cappendijk. Kanaries rood- oranje, open klasse, kampioen, tweede en derde prijs A. Cappen dijk. Kanaries bont, eigen kweek: kam pioen Th. de Bakker, kanaries bont, open klasse: kampioen Th. de Bak ker, 2. P. Roctus. Tropische vogels: eigen kweek: kampioen E. van Goethem. 2. J. de Nijs, beiden met Japanse meeuw en 3. B. van Stevendaal met een rood- beikje. Tropische vogels: open klasse: kampioen B. van Stevendaal.met een rijstvogel. 2. E. van Goethem met een lood- bekje, 3. A. van de Broecke met een muskaatvink, 4, A. Bischop met een mozambiquesijs, 5. F. Burm met een loodbekje, 6. P. Hermans met een tekstorwever. Grote parkieten, eigen kweek: kampioen E. van Goethem, grote parkieten, open klasse; kampioen idem, 2. P. Roctus, grasparkieten, eigen kweek: kampioen en tweede prijs: P. Hermans, grasparkieten open klasse; kampioen P. Roctus, 2. J. de Nijs, 3. P. Roctus, 4. J. de Nijs. Duiven en kwartels, eigen kweek: kampioen, tweede en derde prijs W. Bauwens, Duiven en kwartels, open klasse.' kampioen P. Roctus, 2. P. Hermans, 3, P. Roctus. Bastaarden eigen kweek, kampi oen en tweede prijs: B. Vermorken, 3. W. Bauwens. Bastaarden open klasse: kampioen J. Duerink. in de Terneuzense gemeenteraad. In de laatstgehouden raadsvergadering hekelde zij scherp het beleid met betrekking tot de kinderspeelplaat sen. Wethouder A. Ramondt stelde toen een nota over deze aangelegen heid in het vooruitzicht. „Ik heb heel veel leuke reacties van allerlei mensen gekregen op hetgeen ik in die bewuste raadsvergadering heb gezegd. Dat is wel een duidelijk bewijs, dat dit vraagstuk bij de mensen leeft", zegt mevrouw Kes, zelf moeder van enige kleine kinde ren. Zij meent dat kinderspeelplaat sen vooral niet te mooi moten zijn. „Ik kan me wel voorstellen dat er mensen zijn die bijvoorbeeld een oude autobus voor hun deur niet op prijs stellen. Persoonlijk zou ik daar geen enkel bezwaar tegen hebben. Er bestaat voor kinderen toch niets fijners dan zo'n ouwe bus. Maar er zijn ook andere manieren om speel plaatsen af te stemmen op de be hoefte van de jeugd. In Karlstad in Zweden, waar ik eens met vakantie was, hadden ze een soort doolhof gemaakt van houten schuttinkjes. De kinderen waren er stapel mee. Zoiets kost maar een paar centen. Ik geloof dat grote mensen een kinder speeltuin hoofdzakelijk bekijken vanuit het oogpunt wat zij zelf als volwassenen geschikt vinden. Dat het ook in Terneuzen heus wel kan, bewijst die speelplaats aan de Ma dame Curiestraat. Waarom kan zoi ets nu niet in een kinderrijke buurt? Bij de flats aan de Diepen brockstraat ligt een zandbak pal naast een autoparkeerplaats. Ge vaarlijker kan het bijna niet". Mevrouw Kes vindt dat hier voor de Centrale Stichting voor Sociaal Cultureel Werk in Terneuzen een mooie en dankbare taak is wegge legd. „Laat die stichting eens met de bewoners van een wijk gaan praten hoe zij het liefst een speelge- legenheid voor hun kinderen aange legd willen zien. Er zijn genoeg deskundigen op dit terrein die hun steentje willen bijdragen. En laat men vooral ook eens een kijkje nemen in eigen land of het buitenland, waar een kinderspeel plaats een paradijsje voor de jeugd is en niet een vieze bak met zand, waar ze van hun ouders niet in mogen spelen. Kinderspeeplaatsen hoeven toch geen afspiegeling te zijn van die saaie betonnen woon blokken van tegenwoordig. Ik noem ze maar sandwiches: tweelagen be ton met een stukje vlees er tussen. Een leuk aangeklede speeltuin kan een fleurige noot in een woonwijk betekenen. Maar vooral: laat men er ?o gauw mogelijk aan beginnen. On ze kinderen hebben er recht op", aldus mevrouw Kes. (ADVERTENTIE) maarubent nooit een nummer bij de LEVENSVERZEKERINGS-BANK NV Keizersgracht 174-182, Amsterdam-C, (020) 2217 70 Bijkantoor: Breda, Sophiastraat 20, 01600 - 38 78 3 Films GOES Grand 20 uur: De onverslaanbaren MIDDELBURG City, 20 u.: Vreemde minnaars 18 j. OOSTBURG Ledel 21 uur: In dienst van Hare Majesteit, 14 j. TERNEUZEN Luxo> 20 uur. The Westside Story. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De onverslaanbaren. ANTWERPEN Rex. Zonnebloemen van Rusland, a.l. Odeon: Mijn geliefde, mijn zoon,18 j Ast rid: Geef mij maar twee lingen, a.l. Vendome: Willie Boy, 18 j. Savoy: Die nackte Bovary, 18 j. Rubens: Cromwell, al. Amoassades: Rendez-vous hotel van St.-Pauli, 18 J. Capitole: The Boatniks. a.L Quellin: Woodstock, a.l. Pathe: Duivel doet al. a.l. Metro: De knokkers, 18 j. Astra: Kapitein Nemo en de vlottende stad. a.l. Studio Century: The boys of Paul Street. GENT Majestic: De Boatniks. a.l. Royale; Assepoester, a.l. Savoy: De duivel doet al, a.l. Metro: La horse, 14 j. Capitole: De novicen, 18 j- Rex: Mash, 18 j. ST.-NiKLAAS Scala: De vier clowns, a.l. Renova: De groene woestijn- duivels, 14 j. Eden: De jonge wolven, 18 Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Rotterdamse Kunstkring: Helen Watts (alt), met begeleiding van John Streets (piano). Hofplein Theater, 20.15 uur: „Nee schat, nu niet" door de Thea ter Productie Combinatie. Rott. Schouwburg, 20-15 uur: „Het bezoek van de oude dame" door de Nederlandse Comedie. ZIERIKZEE Foyer Concertzaal, 20 uur: Concert door Henk Vos (fluit) en Sara Strumphier (harp). ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: De Czardasvorstin. Sportpaleis, 20 uur: Wiener Eisrevue. Schietingen AARDENBURG Sportpaviljoen, 20 uur. Diversen 's GRAVENPOLDER Dorpshuis, 20 uur: Film „In de ban van het gebeuren". Opg. voor deze rubriek tel. 01180 - 7438 oi Postbus 116 in Middelburg. HULST Kunsth. Van Geyt, Steenstraat 20: Expositie schilderijen van een 30- tal Nederlandse en Belgische kun stenaars (t.m. 31 dec.). Dag. van 912 en 1318 uur. Zondags ge sloten ROTTERDAM Rott Kunststichting, Zuidplein: Expositie Sjef Henderickx, gou aches, monotypes enz. (t.m. 23 no vember). Werkd. 1017, zond. 12 17 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45: Ex positie schilderijen van Ger Latas- ter (t.m. 15 nov.). Di. t-m. zat. van 918- zon. van 1418 uur. Ma. ge sloten Morgen, woensdag 11 november. Bergen op Zoom: 1.37 en 14.00; Hansweert: 1.04 en 13.18; Terneu zen: 0.32 en 12.45; Vlissingen: 0.00 en 12.17; Wemeldinge: 1.27 en 13.50. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG Bij de postdui venvereniging Herleving te Kloos terzande is B. van Waes dii ja-ar algemeen kampioen geworden, met een berekend totaal van 26457,3. 2. Ed. de Cock 19445,2. 3. A. Vercaute- ren en zoon 19297,3. 4. F. Roctus 19112,5. 5. P. Verschuren 14904,0. Ringkampioen oude duiven werd B. van Waes 4686,4. 2 A Wante 4552,4. 3 A. de Rooij 4477,8. 4. B. van Waes 4423. 5. F. Roctus 4290. Ringkampi oen jaarlingduiven werd F. Roctus 3753,1. 2. Ed de Cock 3509,8. 3. A. Vercauteren en zoon 3495,8. 4. P. Verschuren 3312,1. 5. A. Vervaet 3296.7. Ringkampioen Fond: 1. L. Stallaert 3965,5. 2. S. Neeteson 2958,1. 3. S. Neeteson 2733,3. 4. A. Vervaet 2686,3. 5. L. Stallaert 2663,2. Ringkampioenschap jonge duiven 1970: 1. P. Verschuren 5181,9. 2. J. Dobbelaar 4979,7. 3. J. Sponselee 4918,-. 4. A. Colpaert 4836,5. 5. René van Goethem 4807,3. Twee eerstgetekende oude duiven: 1. B. van Waes 10335,9. 2. A. de Rooij 9090,-. 3. Ed. de Cock 7972,5. 4. Jo de Kort 7876,8. 5. A. Vercaute ren en zoon 7846,8. Twee eerstgete kende jaarlingduiven. 1. F. Roctus 8297.8. 2. Ed. de Cock 7962,9. 3. A. Vercauteren en zoon 7954,7. 4. B. van Waes 7012,-. 5. Jo de Kort 6854,4. Twee eerstgetekende Fond- vluchten. 1. L. Stallaert 4749,-. 2. A. Vervaet 3402,7. 3. S. Neeteson 2864,3, 4. F. Roctus 2771,6. 5. A. Colpaert 2747,6. Twee eerstgeteken de jonge duiven. 1. René van Goe them 7889,3, 2. J. Sponselee. 3. Gebrs. Van Poorten 7164,-, 4. P. Verschuren 6410,-. 5. A. Colpaert 5938,3, De cijfers achter de namen hebben betrekking op de berekende meters. Niet in meters maar volgens een puntenwaardering werden de kampioenschappen van de Postdui venvereniging „De Reisduif" te Phi lippine berekend. Generaal kampi oen werd F. Roegiest met 2185 pun ten. 2. Joh. de Mul 1884. 3. J. Haak, (Hoek) 1831. 4. L. Taelman 1798. 5. Gaston O-Diel 1377. Kampioenscnap oude duiven Aangeduid: 1. Joh. de Mul 750. 2. L. Taelman 705. 3. Gas- ton-O-Diel 697. Jonge duiven, Aan geduid. 1. Joh. de Mul 404. 2. J.F. de Mul 358. 3. F. Roegiest 346. Oude duiven Onaangeduid. 1. F. Roegiest 1394. 2. Gaston-O-Diel 1249. 3. J. Haak 1184. Jonge duiven Onaange duid, 1. Joh. de Mul 832. 2. J.F. de Mul 788. 3. F. Roegiest 670. Postdui venvereniging „Nog Sneller" te Breskens. Bij deze vereniging werd J. van de Broecke Generaal kampi oen 1970 met op de tweede plaats A. Vermeulen. De verdere uitslagen in de verschillende klassen zijn: Oude duiven Aangeduid. 1. I. Ritico. 2. J. van de Broecke. 3, Joh. Pijcke. 4. Jac. de Meester. 5. A. Vermeulen. Jonge duiven Aangeduid. 1. A. Ver meulen. 2. Notebaert-de K. 3. J. van Oostenbrugge. 4. J. van Gijs. 5. J. van de Broecke. Duifkampioenschap oude duiven. 1 en 2 J. van de Broecke. 3 en 4 Joh. Pijcke. 5. Jac. de Meester. Duif kampioen jonge duiven 1. A. Vermeulen, 2. P. Cor nells. 3 J. van Gijs. 4. Notebaert- de K. 5. J. van Oostenbrugge. De kampioenschappen van de postduivenvereniging „De Uiver' te 's Heer Arendskerke van het vliegseizoen 1970 zijn voor de ge broeders Poelman zeer succesvol ge weest, daar zij in viji categorieën eerste werden. De uitslagen: Vitesse duif kampioenschap, 1. D.A. Rijk. 2. 5, 7, 9 Joh. van de Velde. 3. J. Kole. 4. Jac. van Maldegem. 6. J. van de Velde. 8 en 10 H. Streek. Vitesse hokkampioenschap; 1. D.A. Rijk. 2. H. Streek. 3. J. van de Velde. 4. Joh. van de Velde. 5. P. Schrijver. 6. J. Kole. 7. Jac. van Maldegem 8. J. Traas 9 C Goedegebure 10. Gebr. Poelman. Midfond duifkampioen schap: 1. Gebrs. Poelman. 2 en 3 J. Kole. 4 en 9 D.A. Rijk. 5. P. Goede- gebure. 6 en 8 M. Beenhakker. 7. J. van de Velde. 10. P. Schrijver. Mid fond Hok. 1. D.A. Rijk. 2 M. Been- hakk'-j 3 J. Kole t P Schrijver. 5 J. van de Velde. 6. Gebrs. Poelman. 7. H Streek. 8. P. Goedegebure. 9 C. Goedegebure. 10. Joh. van de Velde. Duifkampioenschap jonge duiven. 1 en 7 C. Goedegebure. 2 5 6 M. Beenhakker. 3 en 9 Gebrs Poelman. 4 en 10 P. Schrijver. 8. H. Streek. Hokkampioenschap jonge duiven. 1. Gebrs. Poelman. 2. H. Streek. 3. P. Schrijver. 4. C. Goede gebure. 5. M. Beenhakker. Duifkam pioenschap Fond oude duiven. 1. J. Reijntjes. 2, 3, 4 P. Schrijver. 5. J. Kole. Hokkampioenschap Fond oude duiven. 1. P. Schrijver. 2. J. Reijnt jes. 3. D.A. Rijk. 4. H. Streek. 5. J. Kole. 6. N. Raas. 7. J. Geluk. 8. Gebr. Poelman. Duifkampioenschap Fond jonge duiven. 1, 2 en 3. Gebrs. Poelman. 4. C. Goedegebure. 5. N. Raas. Hokkampioenschap Fond jon ge duiven. 1. Gebrs. Poelman. 2. H. Streek. 3. P. Goedegebure. 4. C. Goedegebure. 5. P. Schrijver. 6. N. Raas. 7. F. Vermeulen. 8. D.A. Rijk. Generaal kampioenschap. 1. Gebrs. Poelman. 2. M. Beenhakker. 3. J Kole. Generaal kampioenschap hok; 1. H. Streek. 2. P. Schrijver. 3. D.A. Rijk. De beschikbaar gestelde beker voor de navluchten (acht in totaal) is gewonnen door Joh. van de Velde. Kampioenschappen 1970 van de duivenvereniging „E.M.M." te Ter neuzen, aangesloten bij de Neder landse Bond van Zaterdagvliegers. Vitesse, oude duiven; hok A.J. Smaliegange. Duifkampioen, J, de Kraker 218 punten. Midfond hok- kampioen, A.J. Smaliegange 590 punten. Midfond duifkampioen. A.J. Smaliegange 182 punten. Fondkam pioenschap hok- en duif. D. Deur waarder met respectievelijk 150 en 70 punten. Kampioen hok jonge dui ven, D. Deurwaarder 1183 punten. Duif kam pioen J. Zegers 452 punten. Generaal kampioen D. Deurwaarder met 2246 punten.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2