VEERTIG TUINDERS GETROFFEN Miljoenenschade door windhoos S.O.S. „Save Our VERKEERSLEIDERS VREZEN CHAOS 2dagen Amsterdam f37. GEEN HAAST MET OPRUIMEN ZEEMIINEN K.V.P. I )e^e|Fd IlSIVO Scheepvaart kan schoongeveegde route gebruiken Aanlokkelijk NOODKREET OP COLLOQUIUM IN BRUSSEL Overneming Bischoff en Lingeriehuis onzeker Commentaar Moed nodig PHILIPS batterijen Philips en DAF willen duizend huizen bouwen Veel gewonden Bom ontploft in Tel Aviv: dode een voordelig uit met NS f 'i Aantal werklozen in oktober toegenomen Demer, Eindhoven 11 ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 17 De vrijdag schijnt (weer) roof- vrijdag geworden te zijn. Uit de roof op de postauto vorige week vrijdag bij Wateringen, een bank overvalletje diezelfde dag in Am sterdam, en uit de beroving gisteren van wissel lopers in Dongen en in Rotterdam, zou men kunnen conclu deren, dat het (bank)roversgilde weer moed heeft gevat. Uit de vette buit van twee miljoen gulden in Wa teringen, maar ook uit het gemak waarmee een onbewaakte wissel loper ruim 20.000 gulden lichter wordt gemaakt, kan men conclude ren dat deze „vrijdagvoordeeltjes" met een minimum aan moeite heel wat opleveren. Men kan er ook uit concluderen dat de PTT en de be trokken banken hun geldtransporten ontoereikend beveiligen. Opmerkelijk is dat het hier niet gaat om bankovervallen „aan het loket", waartegen de bankwereld inmiddels al aardig wat maatregelen (tot en met pantserglas) heeft geno men. Het transport van de contanten is moeilijker te beveiligen. Maar, zolang niet al het geldver keer geautomatiseerd is (zo dat al mogelijk is) maken PTT en banken het roven op deze manier wel aan lokkelijk. moeten er beslissingen vallen op de partijraadsverga dering van de KVP; beslissingen die van verstrekkende invloed kunnen zijn op de verdere politieke ontwik keling in Nederland. Er zal wel weer veel gepraat wor den over programma's. Binnen de KVP willen sommigen verder gaan dan het gezamenlijke program waar op de KVP zich zich met de AR en CHU verenigd heeft. Zo wordt er om meer woningen geroepen. Een belangrijke zaak, maar nog belang rijker is de mentaliteit, waarmee de KVP begint aan het confessionele samenwerkingsverband met de AR en de CHU. Ook deze politieke oecumene heet door het evangelie geïnspireerd te zijn. Wat bedoelt men daarmee? Een bekend Engels journalist schreef on langs „Er is nog nooit zoveel over God gesproken als in deze tijd, maar nog nooit zijn de kerken zo leeg ge weest". Werkt de evangelische inspi ratie wel door in alle geledingen van de christelijke partijen of moet hier hetzelfde geconstateerd worden als bij de kerken, waar de oecumeni sche gedachte alleen blijkt te leven aan de top? Wie in de politiek de boodschap van het evangelie werkelijk als uit gangspunt aanvaardt, stelt zichzelf een geweldige opgave: „Het aan schijn der aarde vernieuwen". Als de confessionele partijen serieus willen gaan werken aan die immense taak, zullen ze om te beginnen uiterst kri tisch tegenover zichzelf moeten zijn. Ze zullen toch van zichzelf moeten weten: praten we alleen maar over het evangelie of handelen we er ook naar? Er is moed voor nodig om die vraag eerlijk te beantwoorden. De partijraad van de KVP zij die moed toegewenst. (ADVERTENTIE) die móéten wel goed zijn! (Van een onzer verslaggevers) VGRAVENZANDE - Voor naar schatting tussen tie twee en vijf miloen gulden is gisterochtend schade aangericht aan en in een groot aantal kassen in de huurt van 's-Gra- venzande, nadat er een korte windhoos overheen was ire- trokken. Ongeveer 40 bedrijven werden min of meer ernstig getroffen door de windhoos, die zijn vernielingen aanrichtte over een breedte van ongeveer 300 a 400 ineter en een lengte van 3 tot 4 kilometer. De windhoos zorgde voor een vacuüm onder de duizenden glazen ramen en lichtte de warenhuizen en gedeelten daarvan geheel op. Verwarmings buizen, ramen en stalen constructies van kassen knapten als luciferhoutjes af. Bulldozers en tanks hadden de zaak niet grondiger kunnen vernielen. Halve warenhuizen zochten na het overtrekken van de verraderlijke hoos tevergeefs hun betonnen steunpunten en zakten in. De schade aan de onder het glas staande gewas voornamelijk sla is zeer groot en kan nauwelijks in guldens uitgedrukt te worden. Ook teen en bloemen zijn door de enor me hoeveelheden glas die erop vie len, vernield of waadeloos geworden. De tuinders zijn over het alge meen wel verzekerd tegen schade aan de kassen en de verwarmingsin stallaties. Lang niet iedereen heeft echter een zogenaamde gewassenver- zekering. De schade loopt per be drijf uiteen van een paar honderd tot tienduizenden guldens. Maar het is bijzonder moeilijk om de totale schade te schatten. Deskundigen houden zich in ieder geval op de vlakte en spreken van „twee tot vijf' miljoen gulden. De noodzakelijke hulpverlening kwam gisterochtend wat haperend op gang om de tientallen getroffen tuin ders behulpzaam te zijn bij het op rapen van de miljoenen soms minis- cuul kleine stukjes glas die over een oppervlakte van duizenden vierkan te meters lagen verspreid. Later op de middag, toen de omvang van de schade duidelijk werd en de door dit doel opgezette rampendienst van de veilingen onder hoogspanning werkte, kwamen honderden aanmel dingen binnen tot hulpverlening. Collega-tuinders, die op het eigen bedrijf nauwelijks gemist konden worden sloegen de warme maaltijd over en gingen onmiddellijk aan het glasrapen: het enige wat mogelijk was (en is). Leerlingen van tuinbouwscholen .uit het Westland hielpen de getroffen tuinders. Naar schatting waren op de 40 gedeeltelijk vernielde bedrijven gistermiddag 400 mensen aan het werk. In Den Haag bestelde contai ners voerden kubieke meters glas scherven af. Kassenbouwers hielpen ook mee. Zij staan straks voor de taak de kassen glasdicht te maken. I-n veel gevallen is herbouw echter noodzakelijk. Maar de opbouw zal nog wel enkele weken duren.'Van middag hoopt men klaar te zijn met het glasrapen. Niemand in 's-Gravenzande is door de hoos wonder boven wonder ern stig gewond geraakt. In veel ge troffen kassen was de sla nog niet oogstrijp, zodat er op het vroege uur niet in werd gewerkt. Manshoge stukken glas hadden in de kassen de onvolgroeide slakroppen vastspitst „Een mens had het waarschijnlijk niet overleefd", aldus een van de getroffen tuinders. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL De mensheid loost ieder jaar tien miljoen ton olie in de oceanen. Zes miljoen ton daar van is afkomstig van de 56.000 tan kers, die we over de wereldzeeën uitsturen. De koolwaterstoffen uit één betrekkelijk kleine olievlek voor de kust van Massachusetts (V.S.) bleken negen maanden la ter 20 vierkante kilometer kust water en twee vierkante kilome ter rivier en moeras aan de kust zo verontreinigd te hébben dat ze teruggevonden werden in de maag van vissen, in het vet van vissen en schaaldieren en in zeeplanten. Om dat fracties van koolwaterstoffen giftig zijn voor flora en fauna van de zee werd het betrokken ge bied langzaam een dode zee. Dit zijn harde cijfers en voor beelden uit een rapport van dr. Max Blumer. door collega's be schouwd als een van de grootste deskundigen op het gebied van d' oceanografie en leider' van d« scheikundige afdeling van het Ame rikaanse „Woods Hole Oceanogra- phic Institution" Zijn rapport heeft o.m. gediend als basis voor de be sprekingen tijdens het gisteren in Brussel geëindigde colloquium over vervuiling van de zee. Deze bijeen komst vond plaats onder auspiciën van het NAVO-comite voor de uit daging van de moderne maatschap pij. Blumer vindt het de hoogste tijd worden 9m aan de bekende let ters- SOS een nieuwe betekenis te geven: „Save our Seas". Ca, Ruwe olie, aldus Blumer, bevat minstens drie «est 11,melen die de unmiddellijke dood van zeedieren tot gevolg kan hebben, maar bo vendien komen er stoffen in voor die kanker verwekken bij mens en dier. Dieren builen besmette ge- "bieden eten de dieren die afkomstig «ijn uit de besmette gebied-n en deze dieren dienen de mens weer tot voedsel. Zo zet de vergifti- gingsketer zich voort. Proeven heb ben uitgewezen dat eenmaal in het weetsel opgenomen giftige koolwa terstoffen zich niet meer laten ver wijderen. ook niet als de dieren weer in zuiver water geplaatst worden. Er zijn gebieden, aldus Blumer, waar minder dan een maand na verontreiniging door olie, 95 pro cent van de zeefauna omgekomen bleek te zijn. Een jaar later werd daar nog geen herbevolking vast gesteld. De deelnemers aan het colloquium ruim 120 deskundigen uit 14 Navo-landen plus waanemers zijn het er over eens geworden dat de bij het bondgenootschap aan gesloten landen het lozen van olie in zee moeten verbieden of moe ten trachten te verbieden en er in 'ieder geval naar moeten streven olie, die toch in zee terechtgeko men is, onmiddellijk te verwijde ren. Ze zijn het er ook over eens geworden en daarmee sluiten ze aan bij het rapport-Blumer dat oppompen uit zee van de „ge morste" olie tot nn toe het beste middel is. Blumer heeft er in zijn verslag namelijk ook op gewezen dat de tot dusverre in zwang zijnde metho den, zoals het gebruik van deter- genten of het aanwenden van stof fen die de olie in druppeltjes doet neerslaan, een middel is dat bijna erger is dan de kwaal. De landen van de Alliantie, zo werd vastgesteld, moeten aanvul lende onderzoekingen verrichten en programma's uitwerken voor funda- mentee. onderzoek naar de scha delijke werking van koolwaterstof fen. De opzet is om halverwege de jaren zeventig een definitief einde te maken aan de olielozing op zee. Ook zou een speciaal inlichtingen- centrum moeten worden opgericht. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Philips en DAF werken gezamenlijk aan een plan voor de bouw van ongeveer 1.000 wo ningen in de agglomeratie van Eind hoven. Dit gebeurt om het huisves tingsprobleem in deze stad wat min der nijpend te maken. Uiteraard zijn de woningen voor de eigen employés bestemd, maar vol gens de persdiensten van beide fir ma's is het zeker niet de bedoeling om er een Phili-Dafdorp van te ma ken. „Wij streven er zelfs naar om een groot perceel grond te bemachti gen. Een compleet dorp van het type dat Mies Bouwman i^aliseerde is in geen geval de bedoeling", aldus een woordvoerder van DAF. Overigens is het Plan voor sociale zaken van DAF en Woningzaken Philips alleen nog maar een studie-object. Men heeft nog niet de aandacht gericht op een bepaald stuk grond en weet ook nog niet welke soort woningen er zullen worden gebouwd en hoeveel het ge heel zal gaan kosten. (Van onze correspondent) TEL AVIV Eén jongeman w?rd gedood en 34 mensen raakten ge wond, toen gisteren bij het centraal station in Tel Aviv een bom ontplof te. De ontploffing vond plaats tijdens het spitsuur, toen veel joden en Ara bieren op de bus stonden te wachten om naar huis te gaan. Het was de tweede van twee ex plosies. De eerste bom, die in het busstation ontplofte, veroorzaakte geen persoonlijke ongelukken. De tweede kwam buiten het station op het trottoir tot ontploffing. Volgens berichten van de politie wogen de beide bommen ieder slechts onge veer een halve kilo. Zes mensen, al len tussen de 20 en 40 jaar waren ernstig gewond. De Israëlische rege ring heeft opgeroepen „af te zien van provicatieve tegenmaatregelen". Na het incident is een groot aan tal arrestaties verricht. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Tégen 'de uitbreiding van Schiphol gaan steeds meer stemmen op. Een zeer belangrijke daarbij liet zich gisteravond horen, toen de heer F. Mente, voorzitter van het Gilde van Luchtver keersleiders, verklaarde dat een vijfde landingsbaan zou leiden tot een verschrikkelijke chaos in het luchtruim boven Nederland. (ADVERTENTIE) Ontdek de gezelligste stad van Nederland! Volledig verzorgd, dus incl. hotel, maaltijden, reis en tramahonnement van elk station Vertrek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. „De warboel, die dan ontstaat, is vergelijkbaar met die op de Neder landse verkeerswegen", zei hij. „Bo vendien zal het aanvlieggebied van Schiphol bij een vijfde en eventueel een zesde baan zo groot worden, dat het in de omgeving van Amsterdam vrijwel onmogelijk zal zijn, een tweede luchthaven aan te leggen". Het Gilde van Luchtverkeersleiders trekt deze conclusie uit de bevindin gen, waartoe een speciaal ingestelde commissie uit zijn midden is geko men. Daarnaast is de inhoud bekend ge worden van een rapport van de ad viescommissie geluidshinder van de rijksluchtvaartdienst, daarin wordt aanbevolen, met spoed, wettelijke maatregeen te treffen om de wonin gen die dicht bij het luchthavenla- waai liggen, te kopen en te slopen. Iets verder verwijderde huizen zouden geluiddicht moeten worden gemaakt en gezinnen, die dan nog last hebben, zouden met overheids steun naar een meer rustige woon plaats moeten kunnen verhuizen. De grenzen van de geluidshinder- zones zijn nog niet vastgesteld. Het nationaal luchtvaartlaboratorium ver richt metingen. Rijksluchtvaartdirec- teur mr. H. Raben zet haast achter het onderzoek. On lertussen blijft de Schipholdi- rectie op het standpunt staan, dat de luchthaven zijn vijfde baan moet krijgen. In een tweede nationale luchthaven ziet men daar geen heil, omdat een capaciteit van Schiphol voorlopig ruim genoeg wordt geacht. Wel vindt de luchthavendirectie het zinvol, streekluchthavens als Beek, Eelde en Zestien-hoven verder te ont wikkelen. DE BEMANNING van Amerikaanse verkeersvliegtuigen zullen m.i.v. 5 december acht uur voor een vlucht niet meer mogen drinken. AMSTERDAM (ANP) „De ver koop van het te Rotterdam gevestigde Lingeriehuis aan GBS-Beheer (C. de Ruiter) is onzeker geworden, omdat de heer De Ruiter verzuimd heeft vóór 1 november de koopprijs van enkele miljoenen voor de aandelen te voldoen. Hij heeft Het Lingerie- huis om uitstel van de transactie ge vraagd, maar hiervoor schijnt het Lingeriehuis weinig te voelen", aldus de heer W. Veldhuijzen van de „ac tiegroep Gerzon, Bischoff, het Linge riehuis en andere bedrijven. „Bij Bischoff in Zaandam, dat ook zou worden overgenomen, ligt de zaak zo dat vóór 1 december moet worden betaald. De heer De Ruiter zoekt nu koortsachtig naar middelen om te be talen, te meer daar zijn geldschieters zich hebben teruggetrokken. Hij kan wel proberen panden van Gerzon te verkopen, maar hier rusten zware hy potheken op". De actiegroep is ervan overtuigd, dat de recent aangekondigde sluitin gen van Gerzon-zaken in Tilburg en Leiden nog maar het begin zijn en dat meer zaken van Gerzon zullen worden gesloten. De actiegroep ziet geen heil in contact met GBS-Beheer, maar vindt dat de personeelsleden van de betrokken bedrijven zelf in ac tie moeten komen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Voorlopig maakt men geen haast met het opruimen van de zeemijnen in het gebied boven de Waddenzee-eiilanden, die daar tij dens de oorlog door de Duitsers wer den geplaatst. Er is een scheepvaart route geveegd, waardoor het weinig intensieve scheepvaartverkeer veilig is. Het vrijmaken van deze zeeweg heeft miljoenen gekost. Het mijnen vegen is zo'n kostbaar karwei d\t men van verdere berging van het grote aantal mijnen in dit gebied af ziet. Dit is de reactie van de marine- voorlichtingsdienst op de moeilijk heden die zich begin deze week heb ben voorgedaan bij de reddingspogin gen van de Britse kustvaarder Fox- tongate voor Texel. De dertien opva renden van dit schip beleefden span nende ogenblikken toen hun schip in de gevarenzone terechtkwam en een Deense coaster daardoor zijn red dingspogingen moest opgeven. Het liep gelukkig goed af. Er was geen zeemijn in de buurt en de Brit se coaster bereikte zonder ongeluk ken veilig water. Zjj was eerder door de kruiser De Ruyter gewaarschuwd. Deze meldde: „Blijf hij u, u drijft in een gebied waar mijnengevaar bestaat". De Fox- tongate was in moeilijkheden geraakt doordat zijn lading was gaan schui ven De hoge zee dreef haar toen in het voor Texel gelegen mijnenveld. De scheepvaart in het gebied boven de Waddenzee-eilanden maakt ge bruik van de z.g. Texel-Elbe-route. Buiten deze scheepvaartweg is het door de Duitsers aangelegde mjjnen- net nog intact. Er liggen nog zeker duizenden mijnen in dit gebied. Di rect na de oorlog werd ten behoeve van de scheepvaart al begonnen met de opruimingswerkzaamheden. Hier aan werd deelgenomen door Neder- landse, Belgische, Engelse, Franse en Noorse mijnenvegers. Een maand ge leden kon de nieuwe Texel-Elbe-rou te, een verdubbeling van de oor spronkelijk vrijgemaakte zeeweg, in gebruik worden genomen. Zij is voor zien van lichtbakens en op de bodem waar nodig van beton-elementen. De opruimingswerkzaamheden hebben jaren geduurd. Gezien de hoge kosten en.de be trekkelijke veiligheid van de scheep vaart, acht men het thans, aldus de marinevoorlichtingsdienst, niet nood zakelijk meer het opruimingswerk voort te zetten. De Britse admiraliteit heeft naar aanleiding van hetgeen de Foxton- gate 'voor Texel is overkomen, giste ren verklaard dat 25 jaar na de oor log „de verroeste zeemijnen nog steeds gevaarlijk zijn". Volgens som mige schattingen vormen nog 500.000 mijnen een gevaar voor de scheep vaart. Een woordvoerder van het En gelse ministerie van defensie zei: „De Britse kast is schoon, maar er blijven gevarenzones voor de Nederlandse en de Deense kust, in het bijzonder rond het Skagerrak". Hij wees ook op het gevaar dat de mijnen door stormweer op drift kunnen raken. „Ik zou niét verbaasd zijn als er nog veel in de Atlantische Oceaan ronddrijven". (VERVOLG VAN PAGINA 1) Mr. Van der Stee deed gisteravond ook een poging tegemoet te komen aan de verlangens uit de hoek van de K.V.P.-radicalen, om alsnog meer invloed te kunnen uitoefenen op de uiteindelijke tekst van het gemeen schappelijk urgentieprogramma van K.V.P., A.R. en C.H.U. De drie par tijvoorzitters hebben de opstellers van het urgentieprogramma (de z.g. stuurgroep) gevraagd om „in de ma te van het mogelijke eventuele be zwaren, die pas op 12 december naar voren komen, alsnog op te vangen in een bijeenkomst na die datum". De partijraad zal daar vandaag over beslissen. 12 december is de ge plande datum waarop de partijraden van de drie partijen afzonderlijk bij een zullen komen om zich over het urgentieprogramma uit te spreken. Mr. Van der Stee maakte groot be zwaar tegen de opvatting dat het eigen K.V.P.-kernprogramma zijn waarde reeds verloren had vóór dat het werd vastgesteld, vanwege de verschijning van het gezamenlijk ur gentieprogramma. Mr. Van der Stee zei het weinig realistisch te vinden om over het primaat van het ene programma boven het andere te spre ken: „Wanneer Veringa aan de for matiebesprekingen deelneemt zal hij heide programma's in zijn tas en op zijn tafel hebben. Inhoudelijk ligt het gezamenlijk programma zeker in het verlengde van ons kernprogramma. In grote lijnen ademt het dezelfde geest", aldus de K.V.P.-voorzitter. Hij gaf wel toe „dat er een aantal nuan ces zijn, dat er zelfs een enkel ver schilpunt aan te wijzen is". Mr. Van der Stee waarschuwde bij voorbaat dat de mogelijkheden tot wijziging van het gezamenlijk pro gramma niet onbegrensd zijn, „Moei lijkheden op dit punt blijven wij houden zolang de drie partijen niet een deel van hun soevereiniteit heb ben overgedragen aan gemeenschap pelijk en democratisch gekozen or ganen". zo merkte hij op. In het begin van zijn rede riep mr. Van der Stee een bijzonder welkom toe aan premier De Jong: „De man die tot de eersten behoort om mij te adviseren Veringa als nationaal lijst trekker aan te wijzen. De oppositie ziet de heer De jong graag in een onderzeeboot onderduiken. Ik ben en blijf van mening dat hij, gelet op zijn staat van dienst, op een vlagge- schip thuishoort". Over de eveneens aanwezige fractieleider drs. Schmei- zer zei mr. Van der Stee: „Toen deze staatsman zonder druk van welke kant dan ook het partijbestuur meedeelde zich te willen terugtrek ken, sprak het bestuur unaniem de hoop uit dat hij beschikbaar zou blij ven voor andere belangrijke functies, waaronder het ministerschap". Goede morgen, pas- reeds langer of helemaal niet gehuwden. Het liefst zou ik u meteen een prettig en onge compliceerde weekeinde willen wen sen, maar zo gemakkelijk komen u en ik er nu eenmaal niet af. Bovendien ik heb nog wel wat op mijn lever. Daar zijn bijvoorbeeld onze oudere vrienden, die men ook wel als bejaar den, ais 65-plussers of zelfs als AOW- 'ers pleegt aan te duiden. Het is triest, maar ze krijgen geen winteruitkering meer. De redenering daarachter schijnt ongeveer te zijn: hadden jullie maar van je vakantietoeslag kolen of een winterjas moeten kopen! Maar nóu staan ze in de kou Verder vind ik het bijzonder aardig van u dat u (misschien) ook tot die duizend mensen behoort die de hel pende hand hebben willen reiken. Italië: met die meer dan 700 mil joen leden kun je er toch moeilijk meer onderuit om China te erkennen. ,Ciao, ciao, Mao De sport eist opnieuw onze aan dacht op. Om dicht bij huis, dus in 't zuiden te beginnen: het clubblad van de Voetbal Vereniging Rijsbergen vertelt in het aller eerste nummer over n voetbalwedstrijd in een of an der dorp. Juist als de thuisclub het eerste doelpunt heeft gescoord en weer aan de aftrap toe is, komt een verlate supporter hijgend het veld op hollen en vraagt aan een toeschou wer:' wie heeft de goal gemaakt? De man haalt de schouders op en zegt: dat weet ik niet, die stond er vorige week ook al. Maar sportlieden zijn niet altijd zo leuk. Neem nu sportcommentator bij de NOS en ijshockeyfan Fr. Henrichs. Die heefgezegd: „Ik geloof verdomd, dat er in Nederland een gezagscrisis is. Ik ben niet de man met de knup pel, maar er moet gezag zijn; an ders moet je zelf maar de wapens grijpen". Naar de ijshockeystick. Kennelijk toch een gevaarlijke sport. Minister Beernink van binnenland se zaken, die dan wel geen ijshockey speler is (bij mijn weten), maar heus wel vindt dat er gezag moet zijn. heeft deze week in de Kamer gezegd: Men zou uit dit debat de indruk kun nen krijgen, dat ik in drie jaar geen fluit (dat klinkt hè, uit de mond van een bewindsman, M.) heb uitgevoerd. Nou, daarmee gaat zijne excellentie wel erg ver. Zover, dat we hem de doordraverprijs van de week gunnen. Waarmee ik aan het eind van mijn requisitoir en aan het u nogmaals toe te wensen prettige en ongecompli ceerde weekeinde toe ben. MERIJN O (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De werkloosheid in Nederland is in oktober toegenomen. Aan het einde van de maand waren 27.600 mannen en 10.800 vrouwen werkloos. Dit betekent, vergeleken met september, een toename met 3.100 mannen en 1.000 vrouwen. Eind okober vorig jaar waren 32.900 mannen en 11.700 vrouwen werkloos. De werkloosheid van mannen in ver houding tot de afhankelijke beroeps bevolking was het grootst in Drente (1,7 procent) gevolgd door Friesland (1,6 procent). Het laagste werkloos heidspercentage vertoonde Utrecht met 0,7. Het aantal werkloze school verlaters daalde met 200 tot 400, in vergelijking met vorig jaar. (ADVERTENTIE) telefoon 040-29438 'Castle' heeft de moed naar de oude tijd terug te keren en maakt meubelen van eeuwenoude eiken naar eeuwenoude voorbeelden; uittrekbare tafels vanaf - 120/150x85 cm vanaf f 555,-; eetstoelen met rundleer vanaf f 395,- f

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9