Sluis klaagt over slimme verkopers van horloges JJöjtrmrilta I VEERDIENSTENTWEE MILJOEN KLANTEN Eerste Zeeuws biljartkampioenschap voor dames nstuif zeeland Eeuwfeest winkeltje rrico JOOST" KANDIDATEN VOORZITTER PROVINCIALE VVV Droog Gewest Zeeland PvdA zoekt andere opzet Man overvoer vrouw; drie weken geëist Massale animo voor vergadering VMZ van PZEM GEMEENTE HUIS YERSEKE VOOR 2 JAAR BANK Zwemmen voor Middelburgse 65-plussers Commentaar Ruimtelijke orde en economie ONGEZOND OORZAAK WAARSCHUWINC U wordt dringend aangeraden om op straal geen horloges, armbandenNshz, te kopen. l hebt geen enkele garantie en ook wi j staan niet in voor de kwaliteit van de op straat gekochte horloges. Vereniging voor Vreemdeliiigen verkeer Sluis AVIS s voiis reeommanduns de 11c pas achelerde montres, bracelets etc, dans la rue, Voos u'uvez anemie garantie el nous non >1 us pourri >ns vous garant ir la qua- lité de montres achetées dans la rue. Syndical tl luitial ive Sluis Beroepingen Als U bij de Kalorik Indola Friteu- se alleen denkt aan patat friet, kunt U beter naar de automatiek op de hoek gaan. Of natuurlijk snel de fri- teuse kopen en het gratis recepten boekje lezen. Hoe U kroketten, appelflappen en oliebollen maakt. Of gefrituurde kip, vis en vlees. Mmmt Natuurlijk komt het bij frituren aan op de juiste tempera tuur. Daarom heeft de Kalorik Indola friteuse een thermostaat met allerlei standen voor allerlei gerech ten. Mislukken uitgesloten! Breng eens véél méér afwisseling in de keuken! f 115,- KALORIK VAN MENSEN DINGEN EN DADEN maakt u het leven lichter. Auto botst tegen tractor: schade Hij is onderweg! ZATERDAG 7 NOVEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Volgens het gis teren verschenen vervoersoverzicht van de Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland over de eerste negen maanden van dit jaar, nadert het aantal jaarlijks overgezette auto's op alle drie de Westerschelde-veren, langzamerhand de twee miljoen. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit jaar het aantal overgezette voertui gen nog zal worden bereikt, waar mee de veerdiensten in dit opzicht „multimiljonair" zijn geworden. Op het traject Terneuzen-Hoedekensker- ke is in vergelijking met de eerste ne gen maanden van vorig jaar een lich te opleving van het vervoersaanbod genoteerd. We moeten vele jaren in do statistische geschiedenis teruggaan om een jaar te vinden waarin een even groot aantal overgezette voer tuigen werd geteld als in 1970. In de eerste negen maanden van 1966 bij voorbeeld werden op de dienst Ter- neuzen-Hoedekenskerke ruim 35.000 auto's overgezet en in de overeen komstige periode van 1970 nog slechts ruim 32.000. De opleving in de eerste negen maanden van dit jaar vergele ken met de overeenkomstige tijd van 1969 betekent dus niet dat dit veer sterk in populariteit toeneemt. De dienst Vlissingen-Breskens streeft op zijn eentje naar het miljonair schap, en dat nog wel zonder dubbel dekkers. Hier werden tot en met eind september van dit jaar 965.771 voer tuigen overgezet. Op de dienst Krui- ningen-Perkpolder was het aantal overgezette voertuigen 824.051. In de maand september alleen voe ren met de dienst Vlissingen-Bres kens ruim 100.000 auto's over de Wes- terschelde, en op de dienst Kruinin- gen-Perkpolder waren het er bijna 100.000. Het aantal voertuigen dat op de veerpleinen bij het bekende „mens erger je niet spelletje" dat daar nu eenmaal gebruikelijk is, een beurt moest overslaan, liep in september aanzienlijk terug. Te Perkpolder waar in september 1969 nog 9225 auto's op het veerplein moesten ach terblijven, waren het er in september van dit jaar 6941. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Proefondervindelijk werd vastgesteld dat de horlogever- PROVOCATIE koop in Sluis op straat door malafide verkopers zo langzamerhand is uitgegroeid tot een plaag. Deze proef werd genomen door twee Belgi sche journalistes uit Brugge, die wilden weten wat voor verhaal de verkopers op zouden hangen. Ze .hadden succes. Direct werden de dames aangeklampt. De proef geschiedde naar aanlei ding van een persbijeenkomst van het gemeentebestuur van Sluis on der aanvoering van burgemeester H. P. L. den Beid over de plaag van zo'n 30 tot 40 personen, die allemaal het smoesje ophangen zeeman te zijn, geld nodig te hebben en daar om smokkelhorloges en banden te gen een bijzonder lage prijs voor al aan Belgische toeristen slijten. De zuiderburen voelen zich be kocht, wanneer blijkt dat het fraaie horloge niet van goud blijkt te zijn en het uurwerk van inferieure kwa liteit. Weg 1000 of 4000 francs. Er worden nu horloges van het „merk" Omega en Pontiac te koop aangebo den met op de achterzijde de ver melding 18 karaats. Deze goudver melding is in België niet beschermd. Het stuk dat de Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening aan de regering zal aanbieden be treffende de ontwikkeling van Zuid- West-Nederland lijkt een goed uit gebalanceerd advies, in die zin, dat alle beLngen van het gebied in be schouwing genomen zijn. 'De raad had met het ontwerp niet veel moei te. De discussie spitste zich met name toe op de Maasvlakte en de Hoekse Waard, waarover een min derheidsnota is geschreven. Het advies van de Raad is t.a.v. de toekomst van die twee gebieden zeer resoluut. De Raad liet er geen twijfel over bestaan want dat was tenslotte de intentie dat hij met betrekking tot de ruimtelijke orde ning in ons land in geen opzicht het primaat van de economie wenst te erkennen. Als de grens van het haal bare op het stuk van industrialisatie bereikt is, zo werd gesteld, dan moe ten we dat maar erkennen en er ook naar handelen. Zelfs de voorzichtig geopperde bedenking dat zo'n standpunt allerlei consequenties kan hebben voor het huidige industriële klimaat in ons land, legde de Raad naast zich neer. Gezien de zwaarte' van het ge zelschap dat in deze adviesraad bij een is gebracht, mag men aan zijn uitspraken ook navenant gewicht hechten. Daarom is zo'n inzicht het noteren waard. SLUIS De horlogeverkopers vallen niet alleen de toeristen lastig, ook de Sluise middenstand wordt door hen geprovoceerd. Eén van de winkeliers, die gistermiddag op de persconferentie aanwezig was, ver telde dat veel winkeliers het pam flet, uitgegeven door de plaatselijke VVV (zie foto) uit hun etalage ver wijderen, omdat de kooplieden, in dien zij zo'n winkel met pamflet ontdekken, met vijf, zes man de ingang' blokkeren om op deze wijze de klanten te verhinderen de winkel te betreden. „Optreden van de poli tie helpt niet, want zodra de politie mensen verdwenen - zijn komen zij, zo mogelijk in nog grotere getale, terug", aldus deze middenstander. 55' SLUIS Wachtmeester eerste klas C. de Rijke van de rijkspolitie groep Aardenburg, staat bij zijn col lega's bekend als „Joost de Draay- er". Deze benaming dankt hij aan zijn werk als microfonist van de geluidswagen, die regelmatig door sluis rijdt om de toeristen te waar schuwen tegen de praktijken van de horlogeverkopers. Veel effect schijnt deze soort van waarschuwing niet te sorteren, „want", zo zegt de heer De Rijke, „toen ik vorige week op de markt mijn waarschuwingen had gespuid, kwam een toerist op mij af en zei: „Meneer, u had het over die horlo ges. Ik heb het niet verstaan, maar kunt u mij zeggen waar ik die verkopers kan vinden, want ik wil best zo'n horloge hebben". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De algemene vergadering van de provinciale Zeeuwse WV, die op 20 november in de Prins van Oranje te Goes wordt gehouden, zai een opvolger moeten benoemen voor mr. E. Wage, die we gens vertrek uit Zeeland zijn functie ter beschikking heeft gesteld. Het be stuur heeft twee kandidaten voorge dragen. Het zijn mr. H. Bruin, advo caat te Middelburg, en de heer J. C Vink, uit Axel. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering zal de heer G. S. Lous directeur van Euro Nederland N.V. te Amsterdam, een inleiding houden over het onderwerp „Toeristen naar Zeeland". Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het K.N.M.I. op vrijdag om 18.00 uur: Vrij koud met plaatselijk lichte vorst in de nacht. Later stij ging van temperatuur en tijdelijk re gen. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: tot 6; min.-temp.: 0 tot 5 graden on der normaal; max.-temp.: 1 tot 5 gra den onder normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur; 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor maandag: aantal uren zon: tot 3; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal; 20 procent. Het gemeentebestuur van Sluis, de VW en de middenstand zitten al enkele maanden danig met deze on gezonde situatie in hun maag. Poli- tie-bptreden met de algemene poli- tie-verordening in de hand, is bij zonder moeilijk. Er moet een duide lijke overtreding, venten zonder vergunning, zijn geconstateerd voor de politie een proces-verbaal kan opmaken. Tot nu toe zijn 12 mensen bekeurd zonder enige te bespeuren teruggang in de straatverkoop acti viteiten. Een ander facet rond deze straat verkoop is het feit dat de politie in Sluis met een groot gebrek aan mankracht zit. Er zijn drie van de nodige zes politiemannen beschik baar om de openbare orde te hand haven, het verkeer een zeer drukke bezigheid in Sluis te re gelen en dan ook nog surveillance uitvoeren om de verkoop van horlo ges tegen te gaan. Als mogelijke oorzaak, waarom de Belgen weinig of geen gebruik ma ken van de mogelijkheid een klacht bij de politie in te dienen, komt deels voort uit schaamte en deels uit angst om betrokken te raken bij een geval van heling. De straatverkopers zéggen namelijk dat de horloges van smokkel afkomstig zijn. De ingeschakelde douane-diensten konden niet optreden, omdat het niet om smokkelwaar gaat, maar om officieel ingevoer bazarspul. Waar schuwen helpt niet voldoende. Het gemeentebestuur van Sluis, de VW en middenstand hebben nu een be roep gedaan op de Belgische kran ten om hun landslieden duidelijk te maken dat voor een gering bedrag zelfs in Nederland geen goud op straat te koop is. De beurt is nu aan de Belgen. „Drie maanden niets kopen en de plaag is over", meent een politie functionaris, die overigens veel moeite had om tijdens de bespre king rustig te blijven zitten toen hij een groot aantal verkopers in actie zag. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De afdeling Middelburg van de PvdA zal op een ledenvergadering die op tien novem ber in De Gouden Poorte wordt gehouden, trachten tot een besluit te komen betreffende een nieuwe func tie-opzet voor het bestuur van het gewest Zeeland van de PvdA. Het huidige gewestelijke bestuur, zo heeft een werkgroep uit ditzelfde bestuur geconstateerd,, werkt te ge ïsoleerd, en het komt bijna nooit tot politieke uitspraken. Een studiecommissie, bestaande uit de heren C. Hoek, P. de Noyer, en A. C. v. Overbeeke, heeft voorge steld het gewestelijk bestuur op te delen in afzonderlijke actieve werk groepen, die elk een eigen speeia lisme krijgen, zoals bijvoorbeeld „industrie', „onderwijs, cultuur, sport en jeugd", „milieuhygiëne en recreatie", „ruimtelijke ordening' „maatschappelijke en sociale zorg' etc. De werkgroepen dienen onder meer contacten te leggen met bui tenparlementaire groepen (ieder op eigen gebied), met verwante politie ke partijen en met de afgevaardig den in de vertegenwoordigende li chamen. Er kunnen ook niet-leden van het gewestelijk bestuur in >de werkgroepen worden opgenomen. Deze groepen kunnen desgewenst acties organiseren of onderzoeken instellen. Het doel is te komen tot een praktisch functionerend gewes telijk bestuur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op II juni j.l. werd de Tilburgse mevrouw F. E. M. Raaymakers voor de ogen van haar kinderen door een speedboot overva ren, terwijl ze aan het zwemmen was in het Veerse Meer. De man, die de speedboot had bestuurd, A. P. A. S. uit Dordt, moest zich thans verant woorden voor de rechter te Middel burg. Een agent van de rijkspolitie, G. H. uit Middelharnis, zag het ongeluk voor zijn ogen gebeuren. Hij zag hoe de man na een eerste mislukte aan- legpoging een tweede maal naar het caisson wilde varen. Met een zeer lage snelheid van ongeveer 5 kilome ter per uur voer hij recht op een groep zwemmers in. De getuige vroeg zich destijds af of de man blind was dat hij die zwemmers niet zag. Let terlijk verklaarde hij destijds: „die man is hartstikke gek". S. had de zwemmers wel gezien, maar mevrouw M. niet. Op het allerlaatste moment trachtte hij haar te ontwijken, gaf gas en zwenkte naar bakboord, waar bij de vrouw afschuwelijk werd ge wond. Ze overleed later aan haar verwondingen. Volgens de officier was de kern van deze droeve zaak gelegen in het feit, dat de man met te weinig routine met een speedboot was gaan manoeuvreren. De situatie is gewoon uit de hand gelopen. Dat mag bij dit soort instrumenten niet gebeuren. Dit is een onvergeeflijke fout, zei mr. Kolkert. Hij' eiste drie weken gevangenisstraf onvoorwaar delijk. Mr. Knukert trad op ais ver dediger. De rechtbank doet op 20 november uitspraak. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Mijdrecht en te Slik kerveer Chr. v. d. Poel te Yerseke. f Inderdaad - ""N „grenzen"loos lekker I de borrel voor klinkklaar genot - ijskoud Kostelijk mixture van 35% alcohol en 56 exotische kruiden. Volkomen ènders. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor dc leden vergadering, welke de vereniging Milieuhygiëne Zeeland op 25 no vember in de Vlissingse sporthal heeft uitgeschreven, wordt een mas sale opkomst van personeelsleden van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) ver wacht. Deze personeelsleden hopen op die vergadering nadere bijzonderheden te vernemen over de redenen, die mevrouw J. Stikkelorum-Vervooren - echtgenote van de PZEM hoofd ambtenaar Stikkelorum - hebben ge noopt haar bestuurslidmaatschap neer te leggen. Sinds twee statenle den over dat aftreden en het waar schijnlijke verband met een gesprek tussen de heer Stikkelorum en de directeur van de PZEM, de heer Bogerd en de Hoechst-directeur H '-'riedrich, vragen aan het Zeeuwst college van GS hebben gesteld, het aftreden van mevrouw Stikkelo rum een onderwerp van gesprek ook buiten de kringen van de vereniging Milieu Hygiëne. Mevrouw Stikkelorum heeft eer der in deze week toegezegd op vergadering van 25 november vragen van de statenleden Don en Stenvert over de kwestie liggen, het mogelijk, dat mevr. Stikkelorum het zwijgen ertoe zal doen, dat het college van GS op de vragen van de statenleden heeft geantwoord. Tot de vergadering van de vereni ging Milieu Hygiëne Zeeland heb ben overigens alleen de leden van deze organisatie, op vertoon van de beschrijvingsbrief toegang. Het aan tal personeelsleden van de PZEM, dat op 25 november in staat zal zijn deze beschrijvingsbreif te tonen, is sinds onze publicaties van maandag met sprongen gestegen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Het voormalige ge meentehuis van Yerseke, dat sedert de herindeling zo goed als niet meer in gebruik is, krijgt een voorlopige bestemming, doordat het gebouw voor twee jaar verhuurd is aan de Coöperatieve Raiffeisenbank „Yerse ke". Deze gaat het thans bestaande bankgebouw aan de Dreef slopen en op dezelfde plaats en nieuw hoofd kantoor bouwen. De gemeente Rei- merswaal blijft gedurende deze twee jaar de beschikking houden over de grote zaal voor het houden van raadsvergaderingen en trouw plechtigheden. (ADVERTENTIE) DRIEWEGEN „Waarom de heren wei en de dames niet", zei de 52-jarige Drieweegse café houder J. van de Guchte tot zich zelf en hij besloot het eerste Zeeuwse biljartkampioenschap voor dames te organiseren. De eerste ronden zijn inmiddels al gespeeld en tot ieders verrassing varieerden de gemiddelden van de deelnemende dames van 0,160 tot 1,4. „Dat is veel", vindt de heer v. d. Guchte, en hij kan het weten, omdat hij ook voorzitter is van de biljartvereniging Cios. In die functie opperde hij en kele maanden geleden, nadat hij in het bondsblad over de verrich tingen van dames op het groene laken had gelezen, ook een kam pioenschap voor dames te hou den. „Je bent zot", zeiden de andere bestuursleden èn ze trok ken de liefhebberij van de vrou welijke Zeeuwen voor deze sport in twijfel. „We zullen zien" vond de energieke cafébaas en hij schreef het kampioenschap uit. Acht dames schreven in, waarvan er twee afvielenomdat hun ou ders bezwaren hadden tegen ca fébezoek op zondag....Nu valt dat cafébezoek nogal mee, want een van de twee, pas van een nieuw laken voorziene wedstrijdbiljarts van de heer Van de Guchte staat i-n een apart zaaltje en daar traint ook de jeugd van Driewe gen zonder dat er enige bemoeie nis met het café is. De heer Van de Guchte kan zich best indenken dat het juist dat cafébezoek is, dat veel dames er van weerhoudt de keu ter hand te nemen. „Maar", zegt hij, „mocht het lukken om hier een biljartclub voor dames op ie rich ten, dan gaan de deuren dicht en kunnen ze ongestoord trainen. Er is al een trainer voor de dames. De naamgenoot van de biljartver enigingvoorzitter de heer J. van de Guchte, die geen familie is, maar de liefhebberij van biljar ten met hem deelt en respectabe le gemiddelden maakt van 14-15 caramboles. Wat dat clubverband betreft: Slechts twee van de zes dames, die zondag de finale spelen, heb ben binding met een club. Dat zijn dan Wilma van de Pol, die bij de jeugdafdeling in Souburg speelt en nu acht matchpunten op haar naam heeft staan met een gemiddelde van dik een half en M H. van Hekken die bij VOG in Kloetinge is aangesloten en vanuit haar ervaringen daar met 4 matchpunten een gemiddelde van 1.40 wist te behalen. De andere dames komen onder meer uit Kapelle: mevrouw G. van Hoorn-Bruyzeel (8 wed- strijdpunten gemiddelde 0.833), uit Schore; mevrouw S. van Oos- ten-Bruyzeel (4 punten gemid delde 0.714 uit Middelburg; In- grid Helman (0 punten, gemid delde 0.475) en uit Koedekerke; A. E. van de Berge-van de Bo- venkamp (O punten gemiddelde 0.160). „Ik vind het leuk dat er vier van de zes getrouwd zijn en bo vendien enkele van hen ook nog kinderen hebben", vindt de on dernemende Driewegenaar. „Je zou denken, dat dat juist vaak een beletsel was om weg te kun nen, maar dat valt mee". De sfeer tijdens de wedstrijden op zaterdag 31 oktober en zondag 1 november was geweldig. Er werd niet gegiecheld, alleen maar ernstig toegekeken en de dames speelden rustig en geconcentreerd onder leiding van de wedstrijd leider J. J. de Groede, secretaris van de b.v. CIOS. De belangstel ling is erg groot 'en de reacties van degenen die uit alle delen van Zeeland het evenement ko men bekijken zijn erg positief. De dames zijn enthousiast en volgens de heer v. d. Guchte zit er wel biljarttalent tussen. Reden voor hem om te zeggen: „Wan neer er volgend jaar geld is, doe ik het weer". En wie intussen wil trainen in café Van de Guch te kan er terecht in een besloten zaaltje onder leiding van een deskundige oefenmeester. Zon dagmiddag om twee uur spelen de dames weer en om half vijf ongeveer volgt de finale. Wie wint staat een prachtige beker te wachten....de rest is nog een ver rassing... (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN —Het win keltje van mevrouw van Roeije- de Rijk in de Huisterlostraat in Nieuw-Namen bestaat vandaag (Zaterdag) honderd jaar. Voor de vijfenvijftig-jarige eigenaresse van het - kleine levensmiddelen zaakje is dat de reden om haar vaste klantenkring vandaag in een van de nieuw-Namense hore cabedrijven een koffietafel aan te bieden, een initiatief, dat in de kleine dorpsgemeenschap aller- wege enthousiast is ontvangen. Uiteraard kan mevrouw van Roeije putten uit een grote vrien den- en klantenkring. Ze mag dan nog wel niet zo oud zijn als haar winkeltje, ze staat er inmid dels toch al weer een groot aan tal jaren achter de toonbank. „Mijn grootmoeder", vertelt ze, „is in 1870 met het winkeltje begonnen. Mijn grootvader was namelijk mosselvisser. Hij werd in 1870 ziek, nadat hij een man van de verdrinkingsdood had ge red. Het gezin zat zonder inkom sten en zo werd uit nood het winkeltje geboren". Een minia tuur van de visserskotter prijkt nu tussen de levensmiddelen in de winkel. De afgelopen decennia is er in het bedrijfje natuurlijk veel veranderd. Het winkeltje werd moderner, maar bleef klein. Het kon zich wonderwel handha ven naast de opkomst van de groot-winkel-bedrijven en super- markts, waarvan ook Nieuw-Na men er een heeft. Momenteel is het levensmiddelen-bedrijfje niet meer dan een persoonlijke hobby van mevrouw. De inkomsten zijn niet zodanig, dat er een gezin van kan leven, maar mevrouw van Roeije heeft niet te moppe ren, „Mijn man", vertelt ze na enig bescheiden aarzelen, ,zit evenals grootvader op het water. Hij behoort tot de bemanning van een baggervaartuig en is heel de week weg. En ik wil gewoon wat om handen hebben". Wat trekt de winkelierster nog steeds aan in haar kleine zaakje. „Nou, meneer. Ik vindt het contact met de mensen zo fijn. Hier in zo'n kleine dorpsgemeenschap deel je lief en leed nog met elkaar". Een toevallige klant beaamt dit. Me vrouw van Roéije neemt er de tijd voor als iemand in haar zaakje zijn inkopen komt doen, Ze kent nagenoeg al haar klanten persoonlijk aan alle klanten ken nen haar. Het huidige winkelpand is in de loop der jaren veranderd. Drie maal kreeg de zaak een andere bazin, maar verder is al les nog bij het oude: de gemoe delijkheid en de plaats waar de grootmoeder het stoutmoedige idee opvatte in het levensonder houd te voorzien door een levens middelen zaakje. Mevrouw van Roeije: „Ik ben van plan het nog lang vol te houden en niet om het winstbejag". Nog opvolgers? „Neen", zegt ze. Tijdens de kof fietafel met klanten vandaag zal ze wel in het middelpunt van de belangstelling staan. En dat be valt haar niets, evenmin als de -nverwachte publiciteit. „Ik heb lang getwijfeld of ik die koffieta fel zou geven, maar heb op de valreep besloten het toch maar te doen. Maar ik wil niet opgehe meld worden". MIDDELBURG Alle Middel burgse 65-plussers krijgen donderdag de kans het nieuwe zwembad Poelen- daele te bezichtigen. Ze mogen dan zelfs op kosten van het dienstencen trum Schuttershof een gratis duik nemen. Het ligt in de bedoeling een vast bejaardenzwemuur in het pro gramma op te nemen. Dit op donder dagmorgen van negen tot tien uur Met de gemeente wordt nog onder handeld over een eventuele gunstige financiële regeling. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Op de Graaf Jansdijk te Westdorpe is vrijdag avond een Volkswagenbusje bestuurd door J. H. uit Axel in botsing geko men met een landbouwtractor, die bestuurd werd door H. H. uit West dorpe. Deze botsing ontstond door dat J. H. met zijn busje een gepar keerde auto passeerde en te Iaat de tegemoetkomende tractor bemerkte. Er was flinke materiële schade. (ADVERTENTIE) niet vergeten... Frico eten DE AARTSBISSCHOP van Utrecht van de oud-katholieke kerk mgr. dr. Rinkel (81) treedt zondag als zodanig terug na een ambtsperiode van 33 jaar.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3