Commodore: 6 cilinders om meer te presteren juist nu die lekkere chocola C. J. E. van Geel (de proefrit bewijst 't u meteen) GM speciaalzaak in groente en fruit Gemeente OOSTBURG Aangeboden WITTE CORTINA Afwezig KON. WILHELMINAFONDS afd. Zaamslag ledenvergadering U proeft wel waarom! DINGEMANSE GARAGE KERCKH AERT N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF G.PM.JANSSENS VLISSINGEN N.V. LOUISSE-GOES N.V. LOUISSE- MIDDELBURG N.V. GARAGE DE BLIEK „Een heel nieuw gezicht" 4- DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 4 Vervolg verslag gemeenteraad Terneuzen van donderdag 13 augustus 1970. De heer Lindenbergh: Ik moet mijn spijt be tuigen, dat we hier met een tekort van 3 ton bij U aankomen op een moment aai de sporthal bijna al in gebruik is. Het is misschien dan ook wel symbolisch dat het de 13e wijziging van de begroting is. Ik zou toch wel willen, dat U eens even meekeek naar de bedragen en ik wil trach ten het bedrag op zichzelf wat te relativeren. Er zijn enkele posten met name te noemen, die bij de oorspronkelijke begroting niet zijn ge raamd. Dat kan ten onrechte zijn, maar deze zijn in ieder geval uitdrukkelijk niet geraamd. Het gaat dan allereerst om de in 1968 nog niet bestaande B.T.W. Daarvoor zit er nu f 72.000, extra in. In de aansluitkosten van nutsbedrijven zit een post van de P.Z.E.M. voor de traforuimte, met een verhoging van 12.600.—. De parkeerstrook is er ook bij gekomen, de parkeerstrook waarvan de heer De Vriend vraagt of dat nu wel nodig is. Wij dachten wel, dat dit nodig is en ik meen dat U met mij van mening bent dat een parkeer strook bij een sporthal niet gemist kan worden. Verder is er bij de oorspronkelijke begroting ook geen rekening gehouden met de meubilering en de stoffering. Dit is allemaal wel een beetje vreemd, zult U zeggen, maar het is nu eenmaal niet geraamd en dit alles maakt dat er aan bij zondere posten dus zo'n 156.000,in dit be drag van 3 ton is begrepen. De werkelijke verhoging van de oorspronke lijk geraamde uitgave is dus in totaal 152.000 en dat betekent in uitgedrukt 13 Dat is nog te veel, zult U zeggen en dat ben ik met U eens, maar U kunt wel begrijpen dat over een periode van 2 jaren een prijsstijging tot 13 misschien niet helemaal onacceptabel is. In ieder geval, deze zaak ligt nu eenmaal zo. Ik kan U wel verzekeren, dat wij inmiddels maatregelen hebben genomen die ertoe moeten leiden, dat wij in het vervolg sneller op de hoogte zijn van mogelijke overschrijdingen van begrotingsposten. Wij zijn er ook op uit om de op te stellen begrotingen nu zo exact mogelijk te doen zijn, maai- U zult kunnen begrijpen, dat, wanneer een bepaald project wordt op gezet, de begroting weliswaar vrij redelijk be naderd kan worden, maar niet voor de volle 100 gelijk kan zijn aan de werkelijke uit gaven. De heer Vlieger: Mijnheer de voorzitter, mijn vraag is nog niet beantwoord. Ik heb n.l. ge vraagd of een wijziging van een raadsbesluit wat betreft de aanleg van het parkeerterrein niet eerst door de raad moet worden goedge keurd. Bent U dat niet met mij eens? De Voorzitter: Daar hebt U gelijk in. De heer Huijbrecht: Ik vind het ook triest, dat er op deze manier bestuurd moet worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 35A. Benoeming commissie nazien gemeente rekeningen De Voorzitter: Wij stellen U voor om daarin te benoemen de heren Van de Velde, Van Nis pen en Pladdet. Ik zie dat de heer Van Nispen bezwaar heeft. Ik stel U daarom voor in zijn plaats mevr. Doppegieter te benoemen. De gemeenteraad gaat hiermede akkoord. 36. Rondvraag De heer Huijbrecht: Mijnheer de voorzitter, ik zou de aandacht van het college willen vesti gen op een toch wel beroerde zaak in Terneu zen en dat is de zaak van de volkgtuinvereni- ging. Deze is geloof ik thans nog in de Katspolder gevestigd, waar nog grond in huur of in bruik leen is van de gemeente, maar men moet daar toch ook weer weg, omdat aldaar woningbouw gerealiseerd moet worden. Dat is de tweede keer al dat deze volks tuinen verplaatst moeten worden en ik zou dus willen vragen nu eens aan tafel te gaan zitten en te proberen om er een definitieve plaats voor te vinden. Iedere keer wordt er door deze mensen geld geïnvesteerd, dat iedere keer weer verloren gaat. Opstallen kan men niet zetten,, want het is allemaal maar tijdelijk, voor een jaar of twee jaar en daardoor kan het helemaal niet goed tot ontplooiing komen. Vooral de bouw van flats, waardoor de men sen toch al weinig recreatie „aan huis" hebben, omdat ze niet over voor. of achtertuintjes be schikken, noodzaakt ons er toch eigenlijk toe om voor deze mensen in het bijzonder een uit wijkmogelijkheid te vinden. Ik ga U geen suggesties doen van daar of daar zou het kunnen, maar ik zou U toch wil len vragen om dit met wat spoed te bekijken en dan hoop ik er binnenkort op terug te komen, misschien dat U dan concreet antwoord kunt geven. De Voorzitter: We zullen het zeker bekijken. Of we op korte termijn een oplossing hebben laten we nog even in het midden. De heer Balk: Mijnheer de.vco-v..-itsr, ik heb hier een brief voor me van de Zeeuwsche Stich ting voor Beroepenvoorlichting en Schooi- en Beroepskeuzevoorlichting. Deze brief is gericht san de raad van de ge meente Terneuzen, zodat ik verwacht had, dat deze bij de ingekomen stukken had gelegen. Dat is niet het geval, ik kom er daarom bij de rondvraag op terug'. Is deze brief ook al eerder aan het college gericht en zo ja, wat is daar dan het antwoord op geweest. De tweede vraag die ik er aan vast wil Kop pelen is hoe het collége denkt over subsidiëring van schooltoetsing in het komende jaar. De Voorzitter: Mijnheer Balk, ik kan U niet zeggen of wij die brief ontvangen hebben. Ik heb het de secretaris even gevraagd, hij weet het ook niet. We zullen er een onderzoek naar instellen, we leggen deze alsnog hij de raadsstukken en dan kunnen we er met elkaar over praten. De heer Van de Velde: Mijnheer de voorzitter, mijn vraag is of U het geld dat ontvangen is voor het uitgeveli van visvergunningen in de oude haven te Biervliet gaat besteden aan het uitzetten van vis in genoemd viswater. B. en W. van Biervliet hebben dat destijds ook gedaan, maar ze hebben het echter nooit uitgevoerd. Ik hoop, dat Uw college het wel wil. uitvoeren en wel vis wil uitzetten in dit viswater. De Voorzitter: We zijn er niet mee bekend maar we zullen het bekijken, mijnheer Van de Velde. U hoort er dus van. De heer Balk: Ik had nog een tweede vraag. Hoe denkt Uw college aan subsidiëring van schooltoetsen in de toekomst? De Voorzitter: Daar kan ik op het. ogenblik moeilijk op antwoorden. Vroeger hebben we er zwaar over gepiekerd. Ik kan U op het ogenlik nog geen antwoord op Uw vraag geven. De heer Strijbos: Mijnheer de voorzitter, wij hebben 'bij de stukken voor deze raad ook een verslag gekregen van een G.O.-vergadering en nu meen ik te weten dat er aan het eind van die vergadering nogal wat vragen en suggesties ge daan lijn. Deze zou ik graag in de notulen op genomen zien. We hebben verder zoeven een verhaal ge hoord over een parkeerterrein en ik stem toe dat er heel wat auto's bijkomen, maar er blij- rt nog altijd wandelaars bestaan en nu is er in die omgeving een tekort aan trottoir van ongeveer 6 meter. Daarom wil ik U vragen, of het trottoir van de Bachlaan-Alvarezlaan over die 6 meter door getrokken kan worden. De heer Rainondt: Mijnheer de voorzitter, ik weet niet welke suggesties er precies gedaan zijn en daarom kan ik op dit moment moeilijk zeggen of ze wel of niet in de notulen opgeno men zijn. Ik dacht dat het inderdaad zaak was om in de notulen deze zaak zo goed mogelijk weer te geven. Ik kan op het moment niet zeg gen welke er ontbreken. Als U ze wel weetv speelt U ze dan even door, dan kunhen deze eventueel alsnog toegevoegd worden, zodat de raad ook weet welke dal, zijn geweest. De vraag naar het stuk ti-ottoir BachlaanAlvarezlaan zal bekeken worden. De Voorzitter sluit de vergadering. zacht zoemende zes-cilinder motor van de OpelCommodore is één bonk kracht. Dat voelt u duidelijk -als u achter 't stuur zit. Trouwens... wat dacht u van die top van 177 km u...Wat u bij de proefrit ook zal op vallen-buiten dat vermogen en dieveiligeschijfremmen en die rustige, zekere wegligging-is het ongelooflijke rijkomfor t en de luxueuze afwerking. Een wagen waar in u elke dagweer merkt: zes-cilinder rijden is toch wel heel wat anders. OPEL Heden ovetleed tot onze diepe droefheid na een langdurig geduldig gedragen lijden mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma RACHEL ELISABETH VERSLUIJS echtgenote van Willem Dees in de ouderdom van 74 jaar. Terneuzen: W. Dees Rotterdam: K. Dees L. H. Dees-Verpoorten Othene: C. A. de Fcijter-Dees J. J. de Feijter en kleinkinderen Familie Versluijs Familie Dees Terneuzen, 31 oktober 1970 Emmalaan 1 De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben a.s. woensdag 4 november des n.m. 2.45 uur na voor afgaande rouwdienst in Scheldeoord, aanvang 2 uur. Op woensdag 4 november a.s., na afloop van de begrafenis van JOHANNES W. VAN POPPEL echtgenoot van Cornelia A. Hendriks is er gelegenheid tot condoleren van 11.30 tot 12.00 uur in Restaurant Dennenoord, Duivels bruglaan 96, Breda. WIJ BIEDEN TE HUUR AAN: wegens dubbele zaken in het centrum van HULST: enz. Inilichtingen:Tel. 01140-2203. De burgemeester van Oostburg maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de gemeenteraad in zijn ver gadering van 15 oktober 1970 heeft besloten dat bestemmingsplannen worden voorbereid: 1. voor het gebied Breskens-West ten zuiden van de Ringbaan en aangeduid op de bij het besluit behorende tekening datum 5-10- 1970 plan nr. 5183 S-7. 2. voor het gebied Kom-Breskens ten noorden van de Weijkmanlaan en ten westen van de Ph. van Kleefstraat en aangeduid op de bij het besluit behorende tekening datum 2--10- 1970 plan nr. 5150 S-l. 3. voor het gebied Hoofdplaat ten westen van de Kon. Julianastraat en aangeduid op de bij het besluit behorende tekening datum 5-10-1970 plan nr. 5189 S-l. 4. voor het gebied Cadzand-Bad ten westen van de Kanaalweg en aangeduid op de bij het besluit behorende tekening datum 5-10- 1970 plan nr. 5149 S-7. 5. voor het gebied Nieuwvliet tussen de Wil- helminastraat en St.-Bavodijk en aange duid op de bij het besluit behorende teke- uing datum 5-10-1970 plan nr. 5158 S-2. 6. voor het gebied Oostburg Veehoekpolder ten westen van de Zuidzandsestraat en aan geduid op de bij het besluit behorende teke ning datum 5-10-1970 plan nr. 4148 S-5. Genoemde besluiten en de daarbij behorende te keningen liggen vanaf 3 november 1970 ter ge- meentesekretarie (Schouwburgstraat 2, bureau Ruimtelijke Ordening) voor eenieder ter inzage. Oostburg-, 27 oktober 1970. De burgemeester voornoemd, A. SCHIPPER. wegens sterfgeval Zwarte skaybekleding. Kenteken: D.V. juni 1967 i.p.s. Te bevragen ZUIDDORPE. Hoofdweg Zuid 27. Tel. 01156-298 Spec. MONDHEELKUNDE woensdag 4 november Tegen advertentiekosten verkrijgbaar Tortelduif. Tholenstraat 111, Terneu zen. Te koop 100 grammofoon platen 78 t. 45,Tel. 070-652405. 43-27. Volkomen uitgeput tracht Presto overeind te komen. „Kalm aan maar Presto", zegt Aram, terwijl hij de doorweekte en van emotie trillende jongen ophelpt. „Alles is goddank goed afgelopen, dankzij die dappere matroos" Hij werpt een bezorgde blik op Presto's redder, die bewegingloos op het dek ligt, ondersteund door Agua „Maar... maar dat is Thomas, de bootsman!!", roept Aram dan verrast uit. „Een vreemde snaak, nietwaar!", zegt Agua dan hoofdschuddend „Een paar uur geleden wou hij je nog met een mes te lijf, alleen maar om dat wambuis en nu waagt hij zijn leven om Presto te redden. ..Genoeg gesmoesd!", zegt kapitein Jacksom, die nader bij gekomen 's, op barse tooin. „Breng hem soar mijrn hut, hij is er slecht aan toe Aram laat Presto onder Agua's hoede en draagt het sfappe lichaam van de bootsman naar de kapiteinshui Maar nauwelijks is de scheepsdokter zijn onderzoek begonnen, of een matroos werpt de kajuits deur open en schreeuwt: „Schipper, de boegpoorten zijn bezweken!! Het ruim stroomt vol!!!". Huishoudelijke algemene op donderdag 5 november 1970, 19.30 uur, in het Groene Kruisgebouw, Polderstraat te Zaamslag Het Bestuur M. ELENBAAS, voorzitter. J. W. KUSEE, secretaris. 44-27. Met een daverende verwensing snelt kapitein Jackson het dek op, op de voet gevolgd door Aram. Het schip stampt zwaar op de hoge golven, de wind giert door de zwiepende strengen en het kost Aram de grootste moeite op de been te blijven ophetdeimende dek. Op het voordek hebben enkele janmaats het luik van het vooronder weggesjord en een van hen staat juist op het punt af te dalen in het donkere gat. „Halt!!", buldert Jack son boven het geloei van de stormwind uit. „Niemand heeft in het vooronder iets te zoeken!! Heb ik jullie niet verboden dat luik te openen!!". „Maar... maar we hoorden het water binnenstromen... en het gekraak van kisten...", stotttert de matroos, die juist wilde afdalen en die door Jackson aam zijn kraag weer vam de ladder getrokken is. „Niks mee te maken!!", snauwt de schipper woedend. „Niemand hoort in het vooronder dan op uitdrukkelijk bevel van Mister Sullivan of vam mij!! Ik ga zelf omlaag!!" Als Jackson in het donkere gat verdwenen is, wendt de matroos zich schouderophalend tot Aram. „De ouwe lijkt wel gek", zegt hij op gedempte toon. „Ik vraag me af wat hij in het vooronder verbergt...!!!". AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN TELEFOON 01150 - 3373 U heeft gelijk dat U die lekkere chocola van Verkade wilt. U weet wat lekker is. Daarom neemt U elke keer weer repen en blokken van Verkade. Opticien Absda.aXse.wcg 41, Hulst. Tch 01140*34 51. b,g.g.2037-23 9l Burg, Geilfetraat 34,Terneuren. Tel. 01150-22 58, b.g.g.3528 (.Tijd, adres) ■Nfeuw3tta*el3B,TéI. 01184-7100, b.g.g. 3184 Westwaf 25» Teï. 01100*6210 Gortstraat 60-62. Tel. 01180-58 51 Wey kroanlaan. 7» Brealtens.Tél. Of172-14 73-16 39 Raadhuisplein. 2, Oostburg. T«LOU7C-26 60, 3b.sr.fir. 2343 Geweldig, wat een moderne teenerbril kan doen Je ontdekt, hoe totaal anders je kunt zijn. Moderner, vrijer, zelfbewuster. Machtig als je duidelijk ziet hoe er ineens heel anders naar je gekeken wordt. Als je weet, dat je de laatste mode niet aan je voorbij hebt laten gaan. En die oude bril? Gewoon, veranderd in een fijne zonnebril.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4