TERNEUZENSE VERKENNERS HELPEN OUD-HOPMAN PvdA actief voor derde wereld Discussies over milieuhygiëne In Open de Beuk": GLAZEN ACTIE VOOR ZENDINGSARTS Zaamslag Tuinderslust wil nieuwe grond voor tuinen Commissie INBREKERS ACTIEF IN GOES P. DE LEEUW PLOTSELING OVERLEDEN Kloosterzande 's-Heerenhoek St.-Jansteen Laatste schieting op staande wip Diefstal van portemonnees C. dllooghe won KriVkeput-rit Terneuzen Optreden Irene Lardy trok veel publiek C.S.S.K. ZAAMSLAG BEGINT MET PEUTERCLUBJE Uitslagen onderlinge damcom petitie 's Gravenpolder Positieve reacties jongerendienst Groenendijk Twee bromfietssters in botsing met personenauto's Schietingen te Lamswaarde en Hengstdijk Ongevallen in het weekend Dossier over Helder Camnra Wat er» waar Films Toneel - Muziek Dans Schietingen Tentoonstellingen 'SONDE 8' MOET MORGEN LANDEN Zakelijk succes van Ulbricht in Praag Executie van vier drugssmokkelaars Hoogwater MAANDAG 26 OKTOBER T970 2 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneuzense verkenners van de „Doormangroep" houden een glazenactie. De op brengst daarvan wordt voor een be langrijk gedeelte afgestaan aan de uit Terneuzen afkomstige zendings arts, de heer Jan Berend Hoving. Een gedeelte is voor de eigen (lege) kas bestemd. Zaterdag was oubaas P. C. Gerreman bij notaris K. J. Hoving om aan mevrouw P. Hoving- Venekamp het eerste stel glazen aan te bieden. De heer Gerreman zei dat hij daarvoor verschillende redenen had. Dokter Jan Berend is lid ge weest van de Doormangroep ais welp, verkenner en leider „Bovendien", zo zei oubaas Gerre man, „hebt u, meneer en mevrouw Hoving, onze Doormangroep altijd een warm hart toegedragen en dit vaak laten blijken". „Wij willen uw zoon, die nu (se dert ruim een jaar) als zendingsarts in Kameroen werkt, en wij weten ongeveer onder welke slechte om standigheden, een beetje helpen". De heer Gerreman zei verder dat er 350 stel glazen van drie stuks voor de prijs van f 4,50 per stel aan de bewoners van Terneuzen worden aangeboden. Voor velen zullen deze glazen erg aantrekkelijk zijn, want zij dragen een afbeelding van res pectievelijk de Axelsebrug, de brug Kaartwedstrijd In ca'fé „De Vlasbloem" te Zaamslag werd een kaartwedstrijd gespeeld tussen „D V.V." uit Zaamslag en „Ons Ge noegen" uit Axel De Zaamslagse kaarters wonnen met 42 tegen 28 punten. In het individuele klasse ment werd W. Strijdonk uit Axel eerste. PAUS PAULUS heeft gisteren in de Sint Pieter in Rome 40 rooms-katho- lieken uit Engeland en Wales offi cieel heilig verklaard. Zij werden vierhonderd jaar geleden tijdens de Anglicaanse kerkhervorming ter dood veroordeeld. DE BRITSE regering heeft besloten militaire eenheden in te schakelen bij het opruimen van het vuil dat zich in de straten van Londen heeft opgestapeld sinds de vuilnisophalers vier weken geleden het werk neer legden. Het is voor het eerst sinds 1955 dat Britse troepen het werk van stakers overnemen. CHINA HEEFT de Britse scheepsof ficier, Peter Crouch, vrijgelaten, die twee en een half jaar in China ge vangen heeft gezeten De 30-jarige officier was in 1968 in Sjanghai ge arresteerd. DE BESPREKINGEN over de poli tieke samenwerking van de zes lan den van de EEG zijn vastgesteld op 19 november. Zij zullen waarschijn lijk in de Weslduitse stad Neuren berg worden gehouden. CONSERVATIEVE katholieken uit verschillende landen hebben gister middag op het St.-Pietersplein in Ro me vlugschriften verspreid, waarin zij een „mars naar Rome" aankondi gen op Pinksteren 1971. DE NEDERLANDSE COMEDIE is bereid de bespeling van de Amster damse Stadsschouwburg nog een jaar voort te zetten in een nader uit te werken vorm, zo heeft een af vaardiging van het gezelschap aan wethouder Lammers van kunstzaken laten weten. PAULO FREIRE, 'n Braziliaanse pe dagoog, die deze week op uitnodi ging van het actiecomité Hulp Op, wikkelingslanden van de Vrije Um versiteit in Amsterdam naar Neder land zou komen om een lezing te houden, is ziek geworden en komtl niet. over de Middensluis (de brug van Ribbens) en de Sasse Poort. Drie Terneuzense monumenten die ver dwenen zijn ten gevolge van de kanaalwerken. De heer en mevrouw Hoving von den de geste van de Doormangroep bijzonder sympathiek en het was vooral mevrouw Hoving die bijna niet uitverteld raakte over het zware en mooie werk dat haar zoon in Kameroen, verricht. Uit foto's en brieven kent zij de ontzaglijke nood die daar heerst. Zoon Jan Berend is blij m»t iedere hulp, dus zeker ook als die van Terneuzense vrienden komt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Nog altijd houdt de vraag „Hoe lang zullen wij onze tuintjes hier nog kunnen houden, en waar zal ons nieuwe grond worden toegewezen" de 160 leden van de Terneuzense Vereniging van volks- tuint<ouders „Tuinderslust" bezig. Deze vraag beheerste ook de gehele vergadering, die onder voorzitter schap van de heer P. Beker, in de kantine van de sportvelden werd ge houden. Deze vraag is al jaren actueel en nog altijd onopgelost. Vroegere ge meentebesturen hebben gezegd „.Zo lang het mogelijk is kun je blijven waar jullie zitten" (In de nabijheid van de Otheense kreek) maar de heer Beket merkte op dat in het gehele bestemmingsplan van Ter neuzen geen plaats is gereserveerd voor 160 volkstuintjes. De heer Be ket: „Voor tweederde van de leden is het niet erg als de nieuwe tuinen een eind buiten Terneuzen zouden komen te liggen. Een derde van onze leden is echter bejaard en die hebben nou juist de meeste vrije tijd. Zij zien zich voor de vraag gesteld: „Moet ik dit tuintje nog intensief bewerken en kosten ma ken, als ik hier toch weg moet". Tijdens de vergadering werden nieuwe leden voor de commissie van toezicht gekozen. Dit waren de he ren J. Kiel, W Penne en Klaassens. Besloten werd ook meer dan een ledenvergadering per jaar te hou den, omdat niet alle problemen in één vergadering kunnen worden be handeld. Die problemen zijn zelfs zo talrijk dat besloten werd de secreta ris, de heer van Wijck, samen met een paar bestuursleden elke eerste donderdag van de maand in de kan tine van de sportvelden zitting te laten houden om alle problemen te bespreken. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van zaterdag op zondag is door het forceren van een ruit, ingebroken in het pand Wijngaardstraat 3 in de kantoren van de stichting Samenwerking Goes en het ingenieursbureau Smits tn beide kantoren werd alles door zocht Er werd veel schade aange richt door het forceren van bureaus en kasten. Bij de stichting Samen werking Goes werd de gehele admi nistratie door elkaar gehaald Er wordt echter mets vermist Tevens werd in dezelfde nacht nacht inge broken in de Wijngaardstraat i nhet iand van de radio- en tv-zaak Tera- o. Hier werden een tv-toestel, een Iraagbaar tv-toestel, een platenspe- er en f. 500,- ontvreemd Hier is. men ook het pand binnengekomen door het forceren van een ruit. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Geheel onver wacht overleed vrijdag jl. de 41- jarige Piet de Leeuw, voorzitter en regisseur van De Zeeuwse Comedie, lid van de Zeeuwse culturele raad en bestuurslid van het Zeeuws cen trum voor amateurtoneel. Met zijn eigen gezelschap De Zeeuwse Come die bracht hij in februari van dit jaar als eerste amateurgezelschap in Zeeland het moderne hedendaagse toneelspel Lief zijn voor Sloan van Joe Orton waarmee hij en zijn spe lers een enorm succes oogstten. Hij trad hierbij zelf op als regisseur en bouwde zelf de decors. Ook was Piet de Leeuw een actief lid van de Zeeuwse openluchtspelen. Nog deze zomer vervulde hij naast zijn vrouw Mientje als koningin in Shakespeares Hamlet een glansrol als Claudius Sinds enkele maanden bracht Piet de Leeuw al zijn vrije uurtjes, die hij ondanks zijn drukke zaak toch nog overhield door met timmeren aan het eigen vestzakthea ter dat juist de volgende maand in Vlissingen zijn deuren voor de eer ste bezoekers zou openen. Door dit overlijden zal er in de amateurwe reld op Walcheren een grote leegte achterblijven. Dinsdagmiddag om 14.00 zal de begrafenis te Vlissingen plaatsvinden. Beenbreuk Tijdens de voetbal wedstrijd Hontenisse 3 - SDO 1, kwam de SDO-speler G. Menu zo ongelukkig terecht dat hij zijn rech terbeen brak. De onfortuinlijke spe ler uit Lamswaarden werd naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. Inbraak In de buurt van het Helllegat, onder de Zeedijk van Os senisse, is voor de tweede keer in korte tijd ingebroken in een gepar keerde Belgische auto. Door het for ceren van een zijraam is de deur opgengemaakt. De in de auto aan wezige hengels en andere vis-attri- buten, ter waarde van ongeveer B.frs. 20.000 zijn meegenomen. Collecte Het onlangs opgerichte feest-comité met als voorzitter de heer J. van Craenenbroeck en als secretaresse I. van Opdorp houdt binnenkort een collecte voor het Sint-Nicolaasfeest De dames-leden van de KVO en NKV zullen collec teren. Sint-Nicolaas Het comité „Ont vangst van Sint-Nicolaas heeft reeds vergaderd. Door de drukke werk zaamheden van de heer J. Blom- maert nam deze als secretaris van het comité zijn ontslag. Hij blijft wel actief lid van het comité. In zijn plaats werd nu gekozen de heer E. van Duyse. De Sint wordt op zater dag 28 november verwacht. Kaartseizoen Nu de buiten- schietingen grotendeels tot het ver leden behoren start het kaartseizoen weer Zondag 1 november wordt een paling- en wildprijskaarting gehou den in café De Sport. De kaarting begint om 19 uur. Voetbal Op het terrein van de voetbalvereniging Steen werden wedstrijden gespeeld tussen het personeel van Morres en Bleijen- bergh-Ferket. De wedstrijd was spannend maar te hard. Nadat de scheidsrechter verschillende keren waarschuwingen had uitgedeeld, zag hij zich genoodzaakt van beide par tijen een speler uit het veld te zenden, wegens handtastelijkheden. De wedstrijd eindigde in een 20 zege voor Bleyenbergh-Ferket. (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN De schutters sociëteit Sint Jan organiseerde voor dit seizoen de laatste schieting op twee staande wippen in café De Sport. Als extra prijs werden kal koenen. hazen en fazanten beschik baar gesteld. Er namen 110 schutters aan deze sluitingswedstrijd deel. De uitslag van de wedstrijd: le hoogvogel M. de Cock Zuiddorpe, 2e hoogvogel J. Schrammen Knokke (B), le zij vogel R Roets Zwijn- drecht (B), 2e zijvogel W. Nachte gaal St.-Jansteen, 3e zijvogel W. van Óssel Zelzate (B), 4e zijvogel J de la Ruelle Overslag le kal E Jonk heim Kloosterzande. 2e kal A Baart Koewacht. 3e kal M de Cock Zuid dorpe, 4e kal niet afgeschoten. 2e wip- le hoogvogel H van Daele Ant werpen, 2e hoogvogel C. van Over loop Zuiddorpe, le zijvogel J. Ver- vaet Kapellebrug. 2e zijvogel S. van Steen Knokke 3e zijvoge] M. Ver- eecken Kloosterzande 4e zijvogel niet geschoten, le kal J de Beulle St. Jansteen. 2e kal E. Morres Zwijndrecht (B). 3e kal W de Guchte Ovezande 4e niet geschoten (Van een onzer verslaggevers) GOES „Wat we nu doen, is alleen maar het dempen van de put als het kalf verdronken is. Er moet een regering komen die een econo mische structuurpolitiek durft te volgen", aldus de penningmeester van de Evert Vermeerstichting voor ontwikkelingshulp, de heer A. van der Hek, zaterdagmorgen tijdens een inleiding op de „ontwikkelings dag" van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid, in de Prins van Oranje te Goes. „Het overbrug gen van de kloof tussen arme en rijke wereld is nog heel goed moge lijk, maar dan moet er wel een doelbewuste politiek gevoerd wor den. De theorieën moeten worden omgezet in harde realiteit". De heei van der Hek vertelde dat de Vermeerstichting al anderhalf jaar bezig is het voor een vormings instituut voor vrouwen in Oeganda benodigde bedrag van f 50.300,- bij een te brengen. De Partij van de Arbeid heeft dit project nu in zijn door het hele land gehouden ontwik- kelingsdagen geadopteerd ..Het zou toch wat zijn als de PVDA met zijn 100.000 leden dat bedrag niet zou kunnen opbrengen Als alle leden een minibijdrage zouden leveren, zou het bedrag er al in één dag zijn Aldus de heer van der Hek. De heer Van der Hek noemde het voorts noodzakelijk dat de socialisti sche zusterpartijen in de Westerse (Van onze correspondent) NIEUWLAND In de nacht van ;aterdag op zondag is ingebroken bij de familie J. aan de Oude Dijk te Nieuwland. Met een loper is men, naar alle waarschijnlijkheid, door de achterdeur de woning binnengeko men. Uit de achterkamer heeft men uit portemonnees een bedrag van f 350 ontvreemd. Verder werd een geldkistje opengebroken, doch daar in zat geen geld. wereld gaan samenwerken, ook met de vakbeweging, wil men reultaat boeken. „We moeten elkaar vinden, willen we op het gebied van de ontwikke ling van de derde wereld succes kunnen bereiken", aldus de pen ningmeester van de Evert Vermeer stichting De ontwikkelingsdag van de Zeeuwse PvdA-ers bestond behalve uit de inleiding van de heer Van der Hek. uit een bazar ten bate van het Oeganda-project. De bazar was geor ganiseerd door het „vrouwencontact in de Partij van de Arbeid", gewest Zeeland De dames bemanden" de kraampjes Ook de jongeren van het Goese centrum voor ontwikkelingssamen werking waren weer van de partij met een kraampje waai' rietsuiker, „echte thee", houtsnijwerk, brochu res en kunstnijverheid uit de derde wereld werd verkocht. (Van onze correspondent) CLINGE - In Clinge werd de jaar lijkse Kriekeput-oriëntatierit gehou den waaraan door 129 auto's werd deelgenomen. De af te leggen af stand bedroeg 80 kilometer De uit slag van de rit werd 's avonds be kendgemaakt door de heer F. Blom- maert, die ook de prijzen uitreikte De uitslag was: 1 C d'Hooghe Hei kant 108 pnt. 2. M Baart Kapelle- Biezelinge 118 pnt. 3. F Stevens St. Jansteen 141 pnt 4 J Stevendael Heikant 148 pnt. 5 E. van Houten St. Jansteen 150 pnt 6. J. Sponselee Vogelwaarde 152 pnt. 7. P Devrindt St. Jansteen 157 pnt. 8. J. Thuij St Jansteen 160 pnt 9 J Verstraeten Axel 169. 10. S. van Hoeve Axel 183. Verloting —Woensdag 28 oktober zal in rusthuis Scheldeoord aan de Emmalaan in Terneuzen de trekking plaatsvinden van de 15 september gehouden verloting. (Van onze correspondente) MIDDELBURG In het Vrije Tijdscentrum Open de Beuk in Mid delburg hebben jongeren zich de afgelopen dagen een tijd bezig ge houden met de problemen van de milieuverontreiniging. Op verzoek werd de discussiefilm van de cineast D. J. Bijker en de natuurfilm N '70 herhaaldelijk vertoond. Aan belang stellende jongeren waarna na afloop stevig werd gediscussieerd. Aan de dag van de aarde werd zaterdag bijzonder veel aandacht be steed. De tentoonstelling over straat- vuil waarbij ieder, die dat wilde vuil, kon toevoegen maakte veel in druk. Evenals de uiteenzetting van Jan Goedman van de projectengroep Rijn-Schelde-Delta, die op indrin gende wijze de milieuverontreini ging door de nieuwe gevestigde fa brieken uiteenzette. Doordat de film apparatuur haperde en het hele programma zaterdagmiddag wat uit de hand liep werd er afgezien van de ludieke fietsenactie door de stad. 's Avonds hield drs. W. Wolf van het Delta-instituut voor hydrobiologisch onderzoek in Yerseke, tevens secre taris van de stichting Het Zeeuwse Landschap een lezing over de ver ontreiniging van lucht, land en wa ter. Tijdens de discussie verklaarde de jonge Shell-employé dat zijn be drijf bijzonder gevaarlijke stoffen liet afvoeren door particuliere schip pers teneinde de in vaten verpakte vergiften buiten de territoriale wa teren over boord te laten zetten, (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Voor het optreden in Kloosterzande van Irene Lardy in de Krokodillenbar bestond zeer grote belangstelling. Vooral tij dens haar tweede optreden oogste zij veel succes met haar „Je hebt mij eindeloos gekust". Irene Lardy werd begeleid door het Belgisch dansorkest van Frans Bonne. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het bestuur van de werkeenheid Zaamslag van de Centrale Stichting voor Sociaal en Kuituurwerk in de gemeente Ter neuzen heeft tijdens een vergade ring en in overleg met de betreffen de leiding besloten haar activiteiten verder uit te breiden in de vorm van een peuterclub (kinderen tussen de leeftijd van drie en vier jaar), die met ingang van woensdag 28 oktober voortaan iedere woensdag morgen tussen negen en elf uur in gebouw „De Stropiekanne" aan de Sportlaan te zaamslag terecht kun nen. Er is een voorlopige vrijwillige leiding die het bestuur gaarne zag aangevuld met enkele goede krach ten op basis van vrijwilligheid. Za terdagavond werd in „De Stropie kanne" voor jongens en meisjes tus sen 14 en 18 jaar een herfstbal georganiseerd waarvoor van de zijde van de Zaamslagse jeugd grote be langstelling bestond. Aan dit bal was ook een verkleedpartij verbon den met voor de winnaar(es) een platenbon. De uitslag hiervan was: 1 Jannie de Zeeuw. 2 Corrie de Blaeij, 3 Ria van Cadzand. Het interieur van de Stropiekanne was zodanig veranderd dat het een echt herfst achtig aanzicht kreeg. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER De uitslagen van de onderlinge damcompetitie van de damclub 's-Gravenpolder waren: J. Schout - J. Veerhoek 02, Iz. op 't Hof - W. Neels 2—0, M. Boogert - E. Wiskerke 02, Jac. op 't Hof - J. Blom 11, N. Tramper - Chr. van Overbeeke 11, Iz. op 't Hof M. Nijsse 20, A. Quakkelaar J.Blom 02, A. Krijger - M. Quakkelaar 20, A. van Overbeeke - Jac. op 't Hof 20, W. Neels - M. Boogert 02, D. L. Huissoon - J. Veerhoek 11, N. Tramper - J. Schout 20. Jeugdafdeling: R. Nijs se - C. Polderman 02, J. Zandee - C. Polderman 11, R. Nijsse - A. de Witte 2—0. KLOOSTERZANDE Zaterdag is in de parochiekerk te Groenen dijk de maandelijkse jongerendienst gehouden. Het thema van deze dienst, die voor een overvolle kerk werd gehouden, was „Jeugd en kerk". Alhoewel de teksten scherper waren dan voorheen, waren de reac ties in het algemeen toch zeer posi tief. Na de dienst kwamen ongeveer dertig belangstellenden naar het ge meenschapshuis waar verder werd gediscussieerd over de teksten. maar die door de visser vaak vlak voor de kust in Scheveningen al over boord werden gezet om tijd te winnen voor een volgend vrachtje. Een ongelooflijke zaak, die de ge moederen heftig beroerden. De jon geren hadden vele vragen in hun boekje staan. Op sommige kon wel, op de meeste echter geen antwoord worden gegeven. De stand met documentatiemateri aal en het onbespoten fruit vond na de discussie gretig aftrek. Het vrijetijdscentrum Open de Beuk heeft sinds kort een nieuw bestuur, bestaande uit de heren P. A. N. Bijl, mevrouw A. Fraaser- Harwisch, A. J. A. Veldkamp, dr. P. Schram, Guido Metzers, D. W. M. Jansen, G. Schoenmakers en A. van 't Veer. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagnamiddag, zijn een 16- en een 14-jarig meisje met hun bromfiets in botsing geko men met een personenauto, bestuurd door F.B. uit Axel. Beide meisjes moesten zich onder behandeling van dokter Nijsten stellen. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Vloos- wijkstraat - Dwarsstraat - Nieuwe- diepstraat De bromfiets, bestuurd door de 16-jarige E. A. van D. kwam uit de richting Noordstraat. Zij en de 14-jarige P. L. van T. uit Terneuzen werden gewond. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit „De Vrede" te Lamswaarde hield in het café van de heer R. Heijens een schieting op twee wip pen, waaraan 60 schutters deelna men. De uitslagen waren: wip een: hoge vogel J. de Maat, Ossenisse. Eerste vogel: Hendriks, Lamswaar de. Tweede zijvogel: E. de Waal, Os senisse. Wip twee: hoge vogel C. Boogaard, Lamswaarde. Eerste en tweede zijvogel Ed de Waal, Osse nisse. Grootste aantal kleine vogels: Th. de Kort Groenendijk met zes stuks. HENGSTDIJK In het café van P. van Dijk te Hengstdijk werd een schieting gehouden met een deelna me van 36 schutters. De uitslag was. Hoge vogel: E. de Maat, Ossenisse. Eerste zij vogel: A. de Ridder, Hengstdijk. Tweede zijvogel: E. de Maat, Ossenisse. Extra hoge vogel: A. van Dijk, Boschkapelle. Grootste aantal kleine vogels met zes stuks afgeschoten door J. van Dijk Bosch kapelle. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de kruising Zanddijk-Rijksweg 58 heeft zater dagmiddag een aanrijding plaatsge vonden tussen een over de voor- rangsweg rijdende personenauto be stuurd door B. uit Goes en een bromfietsbestuurder, die op Rijks weg 58 in de richting Hansweert Oost overstak, de 70-jarige uit Krui- ningen afkomstige heer L. de J. De bromfietsbestuurder, liep hierdoor zwaar lichamelijk letsel op en moest overgebracht worden naar het Berg- zichtziekenhuis te Goes. KATTENDIJKE Zondagmiddag heeft zich een botsing voorgedaan, tussen twee personenauto's, op de Kattendijksedijk. De bestuurders waren M. H. van de P. uit Yerseke en L. R. Y. van D. uit Lokeren (B). Beide auto's liepen zware materiële schade op. GOES Te Goes reed zondag op de kruising Appelstraat-Bessestraat een personenauto, bestuurd door C K. uit Goes, een zesjarig jongetje aan dat plotseling de weg overstak De jongen moest met verwondingen worden overgebracht naar het St.- Joannaziekenhuis. SAO PA ULO (AFP) De gouver neur van de Braziliaanse staat Sao Paulo, Abrau Sodre, heeft zondag het „dossier Dom Helder" overhandigd aan kardinaal Rossi, de aartsbisschop van Sao Paulo; die vorige week een lelangrijke functie in de Romeinse cu rie heeft gekregen. Kardinaal Rossi had aan de gouver neur gevraagd om enige beschuldigin gen te bewijzen, met name, dat Hel der Camara een „communistisch agent" zou zijn. De kardinaal heeft steeds de Braziliaanse regering ver dedigd. GOES Grand, 20 uur: Vriezen we dood, dan vriezen we dood. HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: De vernietiging van Frankenstein 18 j. MIDDELBURG City, 20 uur: Gejaagd door de wind. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Louis de Funes als taxichauffeur a.1. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Zabriskie point 14 j. VLISSINGEN Aihambra, 20 uur: Easy rider 18 j. ANTWERPEN Rex: Das Studentenhotel von St.-Pauli, 18 j- Odeon: De bekentenis, 14 j. Astnd: De lummels van de eerste rij, a t. Vei.dome: Tell them Willie Boy is heie, 14 j. Savoy: Die nackte Bovary, 18 j. Rubens: Cromwell, a.l. Ambassades: Candy, 18 j. Capitole: A place in heil, 18 j. Quellin: Woodstock, 14 j. Pathe- Duivel doet al, 14 j. Metro: De knokkers, 18 j. Astra: Sartana dood of levend, 18 j. Studio Century: The Guru. Monty Mayerling, 18 j. GENT Capitole: Duivel doet al, 14 j. Plaza: Ik ben een olifant, madame. Select: Woodcock, 14 j. Century: Een man paard ge noemd 18 j. ST.-NIKLAAS Select: Hoera, de school brand, a l Century: El Mercenario, 18 j. Eden: MASH, 18 j. Renova: El Gringo, 18 J. ROTTERDAM Rott. Schouwburg. 20.15 uur: „Het leven van Edward II van En geland" door het Nieuw Rott. Ton. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg. 20 uur: „De kleine Bourgeoisie" van Maxim Gorki. Sportpaleis, 20 uur: Wiener Eisrevue. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Vrijdag" van Hugo Claus. HEIKANT Th. de Block, 15 uur. F. Saman-Th. de Block, 15 uur. CLINGE L. de Vos, 19 uur: Prijskaarting. Opg. voor deze rubriek tel 01180— 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Boekhandel Van Geyt: Expositie „Het kind in de kunst" (t.m. 29 okt.) Werkd. 912 en 1318 uur. Zon gesloten. ROTTERDAM Museum Boy mans-van Beuningen: Expositie Edvard Munch, tekenin gen, aquarellen, grafiek (t.m. 1 novMa. tm zat. van 1017, zon. van 1117 uur. ZïERIKZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.) Ma. t.m. zat. 1012 en 13.3016.30 uur. MOSKOU (AFP) Het onbe mande Russische ruimtestation „Son de 8" is op de terugweg naar de aarde na een vlucht rond de maan. Dit heeft het Sovjet-persbureau Tass meegedeeld. De Sonde-8", dia dinsdag werd gelanceerd, vloog zaterdag rond de maan. Tass meldt, dat de aarde van een afstand van 65.000 kilometer is gefotografeerd en dat op de eer ste dag van de vlucht televisiebeel den van de aarde zijn gemaakt. De Sonde moet morgen op de aarde te rugkeren. PRAAG (Reuter) De Oostduitse leider Walter Ulbricht is zaterdag uit Praag vertrokken na afloop van een bezoek van vier dagen aan Tsjecho- slowakije. Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije zullen Ir de komende vijf jaar hun handelsverkeer met de helft uitbrei den. vergeleken met het handelsver keer in het tijdvak 1966-1970. In internationale vraagstukken werd volledig overeenstemming van opvat tingen bereikt. ^TEHERAN (Reuter) In Perziè zijn zaterdag vier smokkelaars in ver dovende middelen terechtgesteld. Het totaal aantal in Perzië terecht gestelde smokkelaars van opium, co caine en morfine sinds december vo rig jaar bedraagt thans 53. Morgen, dinsdag 27 oktober. Jergen op zoom 1.54 en 14.12, lansweert 1.03 en 13.14, Made-Drimmelen 4.50 en 16.49, Terneuzen 0.33 en 12.46, Vlissingen 0.03 en 12.19, Wemeldinge 1.44 en 14.02.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2