Ier Spillane zegevierde in Thor-cross EIZO KENMOTSU koia» GROOT FAVORIET Good Luck gelijk tegen Wit Zwart BENAUWDE ZEGES VAN PUSH EN ZWART WIT UITSLAGEN Na misser van Voronin Frankrijk Europees kampioen Utrecht heeft bestuur Twee topscorers in eredivisie KNVB ZATERDAGVOETBAL CITRIEN TENNISTEAM UIT DE STRIJD Ritter won GP Lugano JOKE VAN DER STELT EERSTE Feestelijke dranken L ALTIJD EVEN 60ED keetmam BOWLEN ma Deze Kalorik Indola haar- droogkap is instel baar van 20 tot 80 graden. Uw haar dróóg waar U bij zit! Supersnel. Met uitgekiend anti-strui kel geweldig-stabiel vloer statief. Met echte thermo staat traploos regelbaar, in schuifbaar, met robiiuste draagopbergdoos. En hele maal gratis een wandhouder. Niet vergeten: de beste haard roogkap heet Kalorik Indola! O ja, óók in hip oranje versie. IWMrlIM i net o ia maakt u het leven lichter. VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 26 OKTOBER 1970 (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Er zijn tal van wedstrijden die internationaal he ten. Al is er maar een buitenlandse deelnemer de kwaliteit komt er niet op aan dan is dat reeds het geval. Het grote publiek denkt bij internationaal echter aan cracks. Het komt dan ook meestal bedrogen uit. De Thor-cross, die gisteren op en in de omgeving van het Red Band- sportpark in Roosendaal werd ge houden, had wèl alle recht op dat predikaat. Het was zelfs een buiten lander, die de eerste plaats voor zich opeiste bij de heren senioren, de ge brilde Ier Eddie Spillane, die bijzon der sterk liep en zijn Nedrlandse te genstanders dp Wim van Gerven na op grote achterstand zette. Spillane, die met vier landgeno ten, allen lid van Aar Lingus Athle tic Club, aanwezig was, nam reeds direct aan het begin van de 6500 me ter, die deels over sintels en onver harde wegen voerde, de leiding. Na de ene kleine ronde (op het sport park) had hij zijn naaste belager Wim van Gerven, met wie hij zich na enkele tientallen meters van het veld losmaakte al afgeschud. Met een soepele tred en zonder een mo ment het hoge tempo te laten zakken ging de Ier, die in staat is in veel buitenlandse wedstrijden uit te ko men omdat hij als employé van de IeTse luchtvaartmaatschappij vrij reizen per vliegtuig heeft, door. Van Gerven verloor in de slotfase niet veel terrein meer op de Ier, maar hij liep ook geen meter op hem in. Bijzonder fit bereikte de al niet meer zo jonge Spillane „Ik ben 32 jaar, een oude man", zei hij zelf schertsend de finish, waar hij tot verbazing van een ieder totaal geen verschijnselen van vermoeidheid to nend uitliep, terwijl de meeste deel nemers nog een volle grote ronde moesten afleggen. De Ier, ook een gerenommeerd marathonloper, voorkwam met zijn zege dat de Thor-cross een bijna complete triomf voor De Spartaan uit Lisse werd. Want daarvoor had Joke van der Stelt op imponerende wijze gewonnen bij de dames. De Zuidhollandse had geen tegenstand van betekenis. Elly Ernest probeerde Joke van der Stelt bij te houden hetgeen ook lang lukte maar met nog een volle ronde op de sintelbaan* DEN HAAG (ANP) Na de 9e competitiedag delen twee spelers de eerste plaats op de ranglijst van topscorers in de eredivisie: Schoen makers (ADO) en Groenendijk (FC Utrecht), met ieder acht treffers. De kop van de ranglijst is: 1 Schoenmakers (ADO) en Groenen dijk (FC Utrecht) 8 doelpunten. 3 Couperus (ADO) 7, 4 Kindvall (Feij- enoord) en Van Dijk (Ajax) 6, 6 Moulijn (Feijenoord), Veenstra (PSV), Van der Kuylen (PSV), Heijerman (Sparta) en René van de Kerkhof (FC Twente) 5. 11 Mraz (MW), Kowalik (Sparta) en Bond (Volendam) 4. LUGANO (ANP) De Deen Ole Ritter heeft gisteren de Grote Prijs van Lugano gewonnen, een indivi duele tijdrit over 75 km. Hij legde de afstand in 1 uur 45 minuten 52 sec af. De Zweed Gösta Pettersson werd tweede in 1.46.51 en diens broer Thomas Petterson derde in 1.47.33.3. voor de boeg, brak het verzet van de Roosendaalse. Tegen de macht, die Joke van der Stelt gisteren be zat, was geen kruit gewassen. „Het was net of ik verlamd was", zei Elly Ernest nog nahijgend bij de aan- komstlijn tegen haar rivale, dae de indruk wekt de rol, die Tilly van der Made het vorige cross-seizoen ver vulde, over te willen nemen. Verle den week toonde Joke van der Stelt reeds haar grote vorm door in Vel- sen niemand minder dan lij a Keizer van de eerste plaats af te houden. „Het crossen ligt mij wel", ver klaarde Joke van der Stelt „Het moet echter niet langer zijn (de da mes liepen 1600 meter in Roosen daal). Geen drie of vier kilometer, Dat is een marathon voor dames". Overigens is het de vraag of Joke van der Stelt veel in eigen land aan het werk te zien zal zijn. „Ik ben van plan veel in België te gaan lopen. Daar hebben ze mooiere prijzen. zei ze veelbetekenend. (ADVERTENTIE Joke van der Stelt, die geen noemenswaardige tegenstand ondervond, gaat als eerste bij de dames door de finish. RECOM (Van onze speciale verslaggever) LJUBLJANA Toen Michael Voronin van het paard wegliep, moet de Rus zich gerealiseerd heb ben dat prolongatie van zijn wereld titel waarschijnlijk tot de onmoge lijkheden behoort. Eén mislukking in het gezelschap van de beste tur ners ter wereld heeft desastreuze gevolgen. Die pech trof Voronin za terdagavond in de met achtduizend toeschouwers tot in alle hoeken be zette Tivoli-hal, toen het optreden (Van kers) een onzer voetbalmedewer- BREDA In de derde klas Zuid van het zaterdagvoetbal is de topper Good Luck - Wit Zwart in een gelijk spel geëindigd. Het leek er bij rust op dat Good Luck zijn eerste nederlaag tegemoet zou gaan. Hans van Beek en Johan Rosen- brand hadden voor een 20 voor sprong gezorgd voor de Capellena- ren. Maar trainer Buitelaar had een rotsvast vertrouwen In zijn ploeg, hij bleet bij zijn bewering dat er toch gewonnen zou worden door de gisteren in het rood gestoken Vere naren. Zijn voorspelling zou uitge komen zijn, als in de laatste minu ten het schot van Heijbloem niet door Dalmeijer uit het verlaten doel gekopt zou zijn, toen doelman Diek van Beek al gepasseerd was. Want na rust kwam Good Luck terug en via Ome en Verbimt was de stand al weer gelijk geworden, in deze veel te harde wedstrijd, waar scheids rechter Koetsdijk de handen vol aan had om het tot een goed einde te brengen. Het resultaat betekende dat zowel Good Luck als Wit Zwart en. Roda Boys nog ongeslagen is. Dinteloard zag zijn wedstrijd teigen Sleeuwijk afgelast. Sleeuwijk kreeg deze week een geweldige klap door dat het zijn clubgebouw tot de gx-ond toe zag afbranden. Krabben- dijke komt steeds meer naar voren. Nu werd Smerdiek met duidelijke cijfers terug gewezen. B.V.C. be haalde een verdienstelijk gelijk spel tegen N.OA.D. '32. Ad Verkooyen hielp de Oosterhouiters aain de lei ding. Het duurde tot twee minuten (ADVERTENTIE steen van de maand november De herfst, gekristalliseerd tot een edelsteen! In alle nuances tussen het tere, schuchtere geef van een berke blad en het laaiende roodbruin van de wilde wingerd. Tinten die wonder wel passen bij de nieuwe wintermode! gouden sieraden met citrienvanai 65,- I edelsieenkundigef.g.a. I diamantexpert g.i.a. H LIJNBAAN 32 filiaal: oostzeedijk 155 15Z (Otterdam voor tijd eer de Wijkenaren hun gelijkmaker scoorden. Het belan grijkste is, dat de Oosterhouters hun zelfvertrouwen weer terug hebben. Overigens schoot men met dit gelij ke spel niet veel op, want Terneu- zense Boys zorgde voor een daver ende verrassing door Rillandia met vier goals te verslaan. De Jonge, De Meijer en Peter Simons zorgden voor de doelpunten. Wat in voor gaande weidstrijidlen maar niet wou lukken, giinig nu opeens wel. In de vierde klas A nam Nico Sparta de leiding over van P.T.T. Breda. De Zaltbommelse ploeg Seol- to gaf geen kans en de Bredanaars speelden doelpuntloos gelijk bij Ai- tena. Zwaluwse Boys rekende af met G.D..C door doelpunten van Be versluis, van 't Geloof; die een straf schop benutte en Jaap'Kok. Hier door kwam men weer in de rij van zes clubs, die ieder acht punten behaalden. In de vierde klas B zorgde V.V.N. voor een daverende verrassing, door het sterker geachte W.H.S. te klop pen met drie goals. De grote held van de middag was Rinus Polak, overgenomen van Kogelvangers als doelman, maar die zich nu ontpopte als reuzendoder in de voorhoede van het Klundertse team door alle drie de goals voor zijn rekening te ne men. Chrislandia stelde enigszins te leur door op eigen veld van Wissen- kerke te verliezen. Hoek maakte geen fout, de Koeijer en Kiel zorg den voor drie doelpunten tegen Nieuwdorp. Hoek bleef daardoor aan de leiding op die voet gevolgd door Yerseke, dat A.Z.V.V. op de laatste plaats hield. In de tweede klas A waren er overwinningen voor De Meeuwen en N.E.O. '25. Sprang dait zijn schutter Groteboers moest missen, die in de selectiewedstrijd afgelopen dinsdag in Waalwijk een gebroken been bleek te hebben opgelopen, kwam weer aan de leiding door doelpunten van Ad Vis en Bert Paulides. Con current Spijkenisse verloor namelijk en Sprang rekende zelf met na'. 3 C.S.VD. af. In 2 B was er de eerste overwinning vam Woudrichem dait in IJm van Straten de maitchwinnoar had. Goed werk deed ook SSC '55 door bij Geünooird de halive winst weg te halen. LJUBLJANA Het Russische damesteam heeft in Ljubljana het wereldkampioenschap veroverd in de landenwedstrijd. In het persoon lijke klassement eindigde de Russi sche turnster Ljoedmilla Toeritsjewa op de eerste plaats. van de Japanners en de Russen het publiek fherhaaldeiijk tot groot en thousiasme bracht. Vooral de Japan ners werkten de verplichte figuren met een bijna achteloos gemak af. Daarom bestaat dan ook niet meer de minste twijfel, dat Japan ook dit keer weer het ploegenkampioen- schap zal opeisen. Want ook de Rus sen kunnen de Aziaten als compleet team in geen enkel opzicht bedrei gen. Dat bleek wel toen de compu ter zijn werk weer gedaan had en de Japanners met een totaal van 264,10 precies viereneenkwart punt meer hadden verzameld dan de Rus sen, die weliswaar uitermate goed werk lieten zien, maar in vergelij king met hun grote concurrenten toch schools turnden. Tussen dat geweld draaiden ook de drie Nederlandse vertegenwoor digers mee. Daarom was net voor Cor Smulders, Hans Gunneman en Peter Karregat ontmoedigend dat hun vele tekortkomingen nu nog duidelijker opvielen dan wanneer zij in een minder sterke groep dan die laatste waren ingedeeld. Van het drietal maakte nationaal kampioen Cor Smulders de beste indruk. De Eindhovenaar scoorde een totaal van 49.15 punten, wat hem met een drie- ënnegentigste plaats nog juist bij de eerste honderd in het algemeen klassement bracht. Hans Gunneman kon dit keer geen gelijke tred hou- BREDA Twaalf landen streden zaterdag en zondag om de Coupe Emilio de Miguel, waarvoor om de 2 jaar door bowling-teams uit Europa wordt gespeeld. Spanning was er genoeg in de bowlingzaal te Breda, waar men tot de laatste twee games moest wachten, voordat Frankrijk als overwinnaar uit de bus kwam. Reeds zaterdag bleek dat er een zeer spannende finale zou volgen. Frankrijk, Groot-Brittannië, Zweden en West-Duitsland hadden zich bo ven in het klassement genesteld. Nederland bezette toen een verdien stelijke zesde plaats, maar zou zon dag naar de aohitste plaats terug vallen.. Zondag spitste zich de strijd vooral toe op een duel Groot-Brit- taininiië - Frankrijk, waarbij in de laatste twee games Framfcrijik de Eu ropese titel bemachtigde. Met 130 punten verschil werden de Engelsen naar de tweede plaats verwezen, die direct gevolgd werden door Zweden. Het hoogste gemiddelde aairtaü punten, dat in deze kampioenschap pen gegooid werd was 207 (van de 300) en werd gehaald door de West duitser Müller. De hoogste game was voor Behring uit Zweden met 266 punten. De Quant, die ons land vertegenwoordigde bij de wereld kampioenschappen in Kopenhagen, behaalde het respectabele gemiddel de van 194 punten. Het gemiddelde van de Bredanaar Cornelis bedroeg 174 punten. De uitslag: 1 Frankrijk 10.630 punten, 2 Groot-Brittannië 10.500, 3 Zweden 10.488, 4 West-Duitsland 10.367, 5 Italië 10.095, 6 Oostenrijk 9662, 7 Denemarken 9596, 8 Neder land 9789, 9 Finland 9469, 10 Spanje 9363, 11 Zwitserland 9353, 12 Joe goslavië 9274. den met zijn clubgenoot. De stevig gebouwde PSV-er begon al zeer ma tig bij het paardvoltigeren. Aan het einde van zijn oefening bleef hij na een hoge schaarbeweging steken en kwam hij zelf op het paard te zit ten. De jury had voor die oefening niet meer dan 6,95 punten over. Toen hij direct daarna naar de rin gen moest, ging het nog minder: 6.90. Peter Karregat kwam, ondanks het feit dat hij slechts tweemaal een waardering boven de acht kreeg, met 47,40 punten toch nog aanmer kelijk hoger uit dan Gunneman. Ongeëvenaard was Elzo Kenmot- su, de onverstoorbaar kijkende Ja panner, die zich nauwelijks ver waardigde te kijken wanneer na een briljante oefening de elektronische ogen van het scorebord oplichtten. Kenmotsu tijdens de Olympische Spelen in Mexico vierde in het Al gemeen klassement, behaalde in de Mexicaanse hoofdstad alleen maar een bronzen medaille op de brug. Dat zal dit keer ongetwijfeld een andere worden. Hij is nu de grote favoriet voor de wereldtitel twaalf kamp geworden door de misser van Voronin bij het paardvoltigeren. De Aziaat verzamelde op de zes onder delen een totaal van 57.00 punten, gemiddeld precies een half punt minder dan het maximum van tien. Wanneer maandag de keuzestof wordt afgewerkt, zal Kenmotsu on getwijfeld de oneffenheden van zijn ring- en sprongoefening resp. ge waardeerd met 9.35 en 9.40 punten, wegwerken en daarmee plaatsen veroveren in alle toestel finales, welke dinsdag op de slotavond wor den gehouden. Toch was niet alle eer op de eerste herendag voor Eizo Kenmot su. Het genoegen van de hoogste waardering ging naar Michel Voro nin, die op het rek een vorstelijke oefening draaide en de jury daar voor tot 9,75 punten bracht. Van het Russische zestal, waarin Viktor Li- sitski tegenviel, slaagde alleen Serge Diamidov, de man die enkele jaren een hele draai boven de brug introduceerde, erin niet bij de eerste negen te komen. Zo'n schoonheids foutje overkwam ook Akinori Na- kayama, die evenals Voronin bij de -voltige minder secuur was. De Olympische kampioen op ringen en brug van Mexico kwam zelfs ten val en maakte daai-mee duidelijk dat ook Japanse turners nog steeds mensen zijn. UTRECHT (ANP) FC Utrecht heeft per 1 december een volledig bestuur, dat de goedkeuring van burgemeester en wethouders van Utrecht heeft verkregen. Mr. ThJL. Brouwer zal als voorzitter gaan op treden. Het bestuur bestaat verder uit: mr. G.W. Kernkamp (vice-voor- zitter), E. Veen (secretaris), F. van der Scheer en H.C. van de Weert (financiën), C.W. Pollé (commercië le zaken) en C. Luiten (techn. za ken). Tot aan de definitieve infunctie treding van dit bestuur zal de voor malige werkgroep waarvan twee le den van ieder van de drie gefusio neerde verenigingen DOS, EHnkwijk en Velox, zitting hebben als voorlo pig bestuur optreden. Voorzitter van deze werkgroep is de heer Kern kamp. In het nieuwe bestuur is van de samenstellende verenigingen DOS met drie man vertegenwoordigd (Kernkamp, Van der Scheer en Lui ten) en Elinkwijk (Brouwer en Pol lé) en Velox (Veen en Van de Weert. Ieder met twee. ZURICH (ANP) Het optreden van het Nederlandse tennisteam in het toernooi om de Koning Gustaaf- beker is de laatste jaren niet indruk wekkend. Vorig jaar verloren Hem mes en. Hordijk in de eerste ronde met 5-0 van Zuidslavië, zaterdag en zondag ging in Zürich de wedstrijd voor de eerste ronde van dit jaar tegen Zwitserland met 4-1 verloren. Naast Hemmes speelde ditmaal Peter Soeters. Jan Hordijk is wegens een rugblessure voor enkele maan den uitgeschakeld. Soeters bood in de openingspartij tegen de Zwitserse nummer twee Michel Burgener lang weerstand. Maar toen Burgener een maal de eerste set had gewonnen, was het gedaan met de weerstand van de Delftse studenten: 16-14 6-4. Een overwinning van de Roemeens- Zwitserse prins Dimitri Sturdza op Fred Hemmes (10-8 6-3) gaf Zwitser land na de eerste dag een voorsprong van 2-0. Gisteren vergrootten de Zwitsers de voorsprong tot 4-0, alvo rens Nederland door winst in het herendubbelspel de eindstand een dragelijk aanzien gaf. Sturdza had daarbij in het beslis sende derde enkelspel nauwelijks moeite met Peter Soeters (6-3 6-4), terwijl de Zwitserse invaller Mathias Werren aanzienlijk sterker bleek dan Fred Hemmes (6-3 6-2). In het afslui tende dubbelspel tenslotte kon Sturdza de noodzakelijke concentra tie niet meer opbrengen. Soeters en Hemmes versloegen Sturdza en Wer ren met 11-13, 6-3 7-5. In de vol gende ronde komt Zwitserland uit tegen Zweden. ZWEMMEN. Tijdens zwemwed strijden in Den Haag heeft Hans Elzerman van ZIAN het Nederlands jeugdrecord 200 meter schoolslag voor 25 meter-banen verbeterd en gebracht op 2 min. 33.1 sec. Het oude record stond met een tijd van 2.34.5 reeds op zijn naam. TENNIS. Manuel Santana is win naar geworden van het herenenkel spel van de open Spaanse kampioen schappen door in de finale Rod La- ver te verslaan. De uitslag: 64, 6- 3, 64. Tot laaiend enthousiasme van de 10.000 toeschouwers reikte Santana in zijn spel tot een hoogte, die hij waarschijnlijk zelden heeft bereikt. KORFBAL. Onder goede publieke belangstelling heeft Archipel (Am sterdam) definitief de „Micro-Cup", inzet van het door de Amsterdamse korfbalvereniging B.F.C. georgani seerde toernooi als officieuze start van het micro korfbalseizoen, in be zit gekregen. In een spannende fina le versloeg het stadgenoot Luto met 7—4. ATLETIEK. G. Jansen van AV'23 uit Amsterdam heeft ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de atletiekvereniging PAC, het Neder lands uurrecord verbeterd en ge bracht op 19 kilometer 227 meter en 28 centimeter. Het oude record stond sinds 16 oktober 1966 op naam van Piet Beelen (De Spartaan-Lis- se) met 19.169,50 meter. Beelen ves tigde dit record in Leeuwarden. VOETBAL. Jan Olsson is door een Zweedse krant uitgeroepen tot voet baller van het jaar. Als beloning voor deze uitverkiezing ontving Ols- sen een gouden bal. Het merkwaar dige is dat Olseon niet voor een Zweedse vereniging speelt, maar voor VBF Stuttgart in West-Duits land. Op de tweede plaats eindigde Bo Larsson, die nu wel in Zweden speelt, maar vroeger uitkwam voor Stuttgart. RUGBY. Het Nederlandse ragby- team heeft op het terrein van de Haagse Rugbyclub met 329 verlo ren van West-Duitsland. De rust stand was 16—3 in het voordeel van de bezoekers. GOLF. De Zuidafrikaanse golfspe- ler Gary Player heeft in Melbourne liet vierdaagse tournooi om het open Australische kampioenschap gewon nen. De overwinning leverde hem "een bedrag op van 16.000 dollar (ongeveer 57.500 gulden) VOETBAL. Leeds United heeft zijn toppositie in de Engelse league behouden door een zwaar bevochten overwinning van 20 in de uitwed strijd tegen Derby Country. Arsenal, dat de uitwedstrijd bij Coventry Ci ty met 31 won, blijft op twee punten achterstand. (ADVERTENTIE (Van onze hockeymedewerker) BREDA Voor de beide koplo pers in de le klas heren, n. 1. HTCC en MEP was het een goede dag. Deze clubs lieten in de wedstrijden tegen respectievelijk Breda en MOP geen steek vallen. Aangezien hun naaste concurrenten Tilburg, Venlo en EMNC wel halve steken lieten vallen, hebben beide lij stenaanvoer ders hun voorsprong op de concur rentie tot vier winstpunten opge voerd. Kampioensillusies hoeft Bre da niet meer te maken, tenzij er wonderen gebeuren. De enige ver rassing viel in Eindhoven, weer de club van die naam van 's Hertogen bosch won en derhalve nu de laatste plaats met de Boschenaren deelt. Wit (2e klas A heren) hadden de gasten gedurende vrijwel de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht. De uitblinker in dit duel was onge twijfeld de Oosterhoutse doelman A. Woittiez, die tot wanhoop van de aainvalslinie der Bredanaars, op meesterlijke wijze talrijke schoten onschadelijk maakte. Uit een doel- worsteling slaagde E. Wessel erin het enige doelpunt te fabriceren (01). Jammer genoeg zal de thuis club voorlopig H. van Gurp, die even voor het einde zijn sleutelbeen brak, moeten missen. Van de wed strijd Push - Forward viel niet veel positiefs te vermelden. Twee hard werkende ploegen, wier aanvalsma- neuvres weinig effect sorteerden. Enige zeer jeugdige spelers in de In de wedstrijd Warande - Zwart Push gelederen waren physiek niet opgewassen tegen \de aanvalsdrift der gasten. Vermeldens waard wa ren slechts twee feiten, n.l. het strafeorner-doelpunt, dat enige mi nuten voor het einde door R. Mathys werd gescoord (1—0) en de „won derlijke" beslissingen van een der arbiters, die straf- en lange corners in het voordeel van Push over het hoofd zag. In alle kou werden de belangstellenden daar warm vam! Met Liberty gaat het de verkeerde kant uit. De Dongense ploeg speelde in de thuiswedstrijd tegen HOCO dermate slecht, dat een 0—3 neder laag zeker gerechtvaradigd was. De grote wedstrijd om de bovenste plaats van de ranglijst tussen Were Di en Keep Fit eindigde in een overtuigende ztge voor Were Di.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 12