OUDE HUIZEN MOETEN SNELLER VERDWIJNEN Terneuzen reageert zelf op Progil-plannen A.W.L. Kanaalzone zoekt administrateur Axel wil subsidie voor jeugdwerk verdubbelen Bisdom presenteert program voor het pastoraat Licit als een veertje ANTWOORD OP VRAGEN RAADSLID: ORIëNTATIERIT IN CLINGE Oriëntatierit was moeilijker dan verwacht GEEN SPRAKE Oostburg Terneuzen IJzendijke Kalkoenschieting Ie Zuiddorpe VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater Handboogschieting Jübileum Katholieke ictie Koewacht Baroepsngen DONDERDAG 22 OKTOBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM - HULST DEN HAAG Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening wil op zo kort mogelijke termijn zoveel mogelijk oude en slechte huizen aan de woningvoor raad onttrokken zien. Het gaat speciaal om huizen, waarvan het opknappen als „niet Ionend" moet worden beschouwd. Volgens het ministerie is dat mogelijk nu de situatie op de wo ningmarkt is verbeterd en het kwantitatieve tekort aan woningen geleidelijk aan wordt ingelopen. Bovendien is men van mening, dat uit het oogpunt van een goede volkshuisvesting slechte woningen moeten verdwijnen. Op i november wordt voor de zogenaamde geliberaliseerde gebie den (dus ook Zeeland en West- Brabant) een algemene maatregel van bestuur van kracht. Met in gang van die datum zullen de ge meentebesturen de gebruikelijke aanschrijvingen aan eigenaren, wier huizen niet meer aan de eisen voldoen, anders moeten inkleden, ze zijn dan verplicht de eigenaaft voor de keus te stellen tot hef aanbrengen van de vereiste verbe teringen of het staken of doen staken van de bewoning van d'. huizen. In verband met de woning nood waren de gemeentebesturen van die in de woningwet vastge legde verplichting ontheven. De diensten bouw- en woning toezicht van de gemeenten hebben nog niet de kans gehad na te gaan, welke praktische consequenties de algemene maatregel van bestuur zal hebben. „Maar op het eerste gezicht lijkt het erop uit te draai en, dat in korter tijd meer slechte huizen leeg zullen komen", is de gemiddelde mening. In feite bete kent het een versnellig van het proces, dat al diverse jaren gaande is. Tot nog toe was het zo, dat slechte huizen moesten worden op geknapt, als de eigenaar het zelf niet deed volvoerde de, gemeente het karwei, zij het op kosten van de eigenaar. Als de vereiste verbe teringen aan de huizen echter eco nomisch niet haalbaar bleken, wer den die huizen onbewoonbaar verklaard. De versnelling van dat proces op zich volgens veel gemeenten in Zeeland en West-Brabant een goe de zaak gaat wel problemen geven. Zo zal voor veel mensen vervangende huisvesting moeten worden gevonden en die is in bij na geen enkele gemeente in vol doende mate beschikbaar. Een an dere mogelijkheid is, dat de men sen, voor wie een ander onderko men is gevonden, in veel gevallen niet bereid zijn de aanzienlijke ho gere huursormnen op tafel te leg gen. Dat is in ieder geval de erva ring van veel gemeenten met deze vorm van „doorstroming". Heel andere problemen zijn er nog voor steden met een oude en historische kern. Bergen op Zoom en Hulst zijn er sprekende voor beelden van. Een niet onaanzien lijk deel van de kernen van deze steden bestaat uit huizen, die meer dan het maximale aantal strafpun- ten hebben. Het verdwijnen ervan zou echter een min of meer ontoe laatbare aantasting van het histo risch karakter en beeld van de stadskernen betekenen, niet als het om incidentele panden gaat, maar wel als het om „hele straten" gaat. In Bergen op Zoom onderzoekt de dienst bouw- en woningtoezicht in samenwerking met architect J- Weijts jr. of er toch nog mogelijk heden voor het opknappen van de ze huizen zijn. In Hulst heeft een welstandscommissie zich over de zelfde vragen gebogen. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Op 25 oktober aan staande wordt vanuit Clinge onder het motto „Kriekeputrit" een oriën- tatierit voor auto's gehouden. De afstand van de te rijden route be draagt zestig kilometer en de door de organisatoren aangegeven gemid delde snelheid bedraagt dertig kilo meter per uur. Er zijn in totaal dertig prijzen te verdienen in deze rally, waaronder een wisselbeker. Voor dames-équi pes is er een extra-prijs. Inschrij ving heeft op 25 oktober plaats van 10.00 tot 13.30 uur in café de „Gou den Kroon" bij L. de Vos, van waaruit ook de start is. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG-TERNEUZEN De door de afdelingen Zaamslag en Terneuzen van het Verbond voor Veilig Verkeer georganiseerde oriëntatierit was in feite een dubbe le rit, omdat ditmaal, ter gelegen heid van de Nationale Verkeers- week, de meerijdende kinderen aan een eigen ritje mee konden doen. Aan de hand van de route die hun chauffeur reed, werd hun oplettend heid getest door het stellen van een aantal vragen. Twintig kinderen heb ben hier aan meegedaan. Ook de oriëntatierit was moeilijk. Het moei lijkste gedeelte zat in de bebouwde kom van Terneuzen waar velen kostbare minuten verspeelden. Hier door werden er vier deelnemers door tijdsoverschrijding niet geklas seerd. De bedoeling van de uitzetters was om het gemakkelijk te houden doch aan het grote aanta] strafpun- ten te zien is dat anders uitgeko men Het is jammer dat het regel matig voorkomt, dat er bij een oriëntatierit vlaggen of borden met opdrachten worden weggenomen. De start was aan de Stoofstraat te Zaamslag terwijl de finish, na een rit van 50 kilometer door de ge meente groot Terneuzen, lag aan het Zuidersportpark in Terneuzen. De uitslag: 1. Dhr. en mevr. Van de Linden 131 strp., Aardenburg, 2. dhr. en mevr. Verploeg, Aardenburg 134; 3. dhr. H. Haselager en mej. J. Beerlage, Koewacht 137; 4. de heer en mevrouw Rodrigo, Terneuzen 142, 5. dhr. en mevr. van de Valk, Terneuzen 147, 6. dhr. en mevr. Verroste, IJzendijke 149; 7. dhr. de Kerf en dhr. de Maagt, Kloosterzan- de, 150, 8. Dhr. en mevr. Poppe, Sint-Jansteen, 179; 9. dhr. en mevr. Jansen van Rosendaal, Terneuzen, 178, 10 dhr. C. van Doeselaar en dhr. A. Paatist, Terneuzen, 198 straf- punten. Uitslag kinderen: 1. J. Pica- vet, Sas van Gent, 17,5 punten, 2. M. Hengstdijk. Sas van Gent 17, 4. J. Gommers, Axel 17, 4. F. Jansen van Rosendaal, Terneuzen 16,5, 5. M. Jansen van Rosendaal, Sint-Jansteen, 15,5; 6. C. Verroste, IJzendijke, 15; 7. E. Hemels, Sint-Jansteen, i4,5; 8. E. Rodrigo, Terneuzen, 14; 9. G. Heme- laar, Sint-Jansteen, 13,5; 10. C. Triest, Terneuzen, 13,5 punt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen con formeren zich geheel aan het standpunt van provinciale staten van Zeeland inzake de Progil-affaire. Dit antwoord wordt gegeven op schriftelijke vragen van het P.v.d.A.-raadslid de heer P. J. Huij- brecht over deze geruchtmakende vestiging in het Belgische Kallo. B. en w. hopen dat de stappen die o.a. door Gedeputeerde A. Kaland worden ondernomen voldoende ef fecten sorteren. Zelf iets doen lijkt het college oportuun. Op de vraag of de vestiging van Progil nabij de Belgisch-Nederlandse grens ernstige gevaren voor milieuverontreiniging in onze streek inhoudt en daardoor ongewenst is, wordt beantwoord met; „Het ontbreekt ons aan vol doende gegevens om daarover een gefundeerd oordeel te hebben". Ook enkele andere vragenstellers kregen antwoord. De heer H. de Vriend van de belangengroepering 702000 stelde het college vragen naar aanleiding van een uitspraak van burgemeester Aschoff over het Gentse plan voor een nieuw kanaal. In onze krant van 14 oktober zei de burgemeester het volgende: „Alle- eerst moeten allerlei Nederlandse plannen voor havenaanleg in ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen van de grond komen. Daarna kan pas wor den gesproken over Gentse voorkeu ren". De heer De Vriend wilde weten of de heer Aschoff deze uitspraak heeft gedaan. Het antwoord luidt bevestigend, waarbij in de eerste plaats de uitbreiding van de kanaal havens is bedoeld. De heer De Vriend wilde verder weten of het gepast w'as wanneer het college geen gehoor vindt bij de regering, dit af te reageren op onze Belgische Vrienden, die part noch deel hebben aan de verwaarlozing van Terneuzen door de Nederlandse regering? B. en w. zeggen dat thans wel gehoor wordt gevonden bij de Nederlandse regering. Van afreageren op België is uiteraard geen sprake, aldus het antwoord. Het raadslid voor de Boerenpartij, de heer P. de Jonge, stelde op 7 oktober enkele vragen over de slechte situatie van het traject Kraagbrug tot de afrit van de ka- naalbrug en de vele ongevallen die zich daarop voordoen. Burgemeester en wethouders zijn het met de vra gensteller eens wat betreft de krui sing St.-Anna. Van een onhoudbare situatie op het overige gedeelte van de weg is volgens het college geen sprake. Het college stelt zich voor om Het Zorgenkind. Door de oudervereniging Het Zor genkind wordt op 31 oktober im Oostburg een ledenvergadering ge houden. Tijdens deze vergadering in Du Commerce zal de heer J. v. d. Voorde spreken over de Sociale Wetgeving met betrekking tot het gehandicapte kind. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Maandag ochtend 26 oktober om tien uur wordt in het gemeentehuis te Terneuzen een vergadering van de raad van bestuur van de Af- valwatering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden, Er zal o.a. beslist moeten worden over het verlenen van ontslag aan administrateur A. T. Adams. Zijn vertrek is een gevolg van de her indeling. De heer Adams is door zijn be trekking als ambtenaar ter secreta rie van Sas van Gent niet meer in staat om hiernaast de functie van administrateur van de A.W L. te blijven vervullen. De heer P J Huijbrecht, secretaris van de A.W.L zal a.s. maandag nog een nota betref fende deze zaak aan het bestuur overhandigen Het bestuur dient een voorstel in om aan het dagelijks bestuur machtiging te verlenen om in de administratie van de A.W.L. te voorzien. Dit betekent, dat het dage lijks bestuur aan de raad de machti ging vraagt te voorzien in de vaca ture die door het vertrek van de heer Adams ontstaat. Aan de orde komt ook het onlangs verschenen jaarverslag van de A.W.L. kanaalzone. Het overlegor gaan, zo v ermeldt het jaarverslag over 1969, tussen de A.W.L. en de industrie, vergaderde in het verslag jaar één keer. De vertegenwoordi- gers van de industrie drongen in deze vergadering aan op langdurige contacten, omdat, volgens hen, de prijs van het geloosde water per kubieke meter in stijgende lijn is Van 6 ct steeg het al tot 1% ct. Wanneer dit doorgaat, zal de indus trie zoveel mogelijk proberen om het lozen van het afvalwater te be perken. De industrie wil dus een continuïteit krijgen in de tarieven. Dit probleem werd in 't verslagjaar niet opgelost, maar werd wel in studie genomen. enige verbeteringen op het kruis punt aan te brengen, maar daartoe is overleg met Provinciale Water staat nodig. Daarom willen b. en w. het college van G.S. verzoeken op deze kruising verkeerslichten aan te brengen. In het verleden is een uit gebreide correspondentie gevoerd, mede naar aanleiding van e/sn motie van de voormalige raad van Terneu zen. De heer De Jonge vraagt verder of er bij Provinciale Waterstaat op kan worden aangedrongen geen le vensgevaarlijke kruisingen aan te leggen in het traject kanaalbrug- provinciale weg (Middenweg) in Hoek. Deze weg zal binnen niet al te lange tijd worden aangelegd. Het college is echter van mening dat in de bewuste weg geen kruispunten voorkomen van het kaliber St.-An na. De kruising met de weg Terneu- zen-Sluiskil (bij de brug) is al on gelijkvloers, terwijl deze weg ver derop onder de spoorweg door zal gaan. Slippartij Op de rijksweg Ter neuzen -Sas van Gent raakte A.W.M. van W. uit Sas van Gent met zijn auto in een slip en kwam in een diepe sloot terecht. De bestuurder moest zich onder doktersbehandeling stellen. De auto liep zware schade op. Geen voorrang Op het kruis - punt Scheldekade-burgemeester Geil- straat verleende de bestuurder van een vrachtauto, L.P.P. uit Hoek geen voorrang aan de voor hem van rechts komende personenauto bestuurd door J.C.J, van R. uit Terneuzen. Beide auto's liepen schade op. De uitslagen van de kermisschie- tingen die in het „Hofzicht" gehou den werden en waaraan 81 schutters deelnamen waren als volgt. Wip 1: Hoogvogels Alf Vermeire Eede, J. Seegers IJzendijke en J. Wijffels Biervliet. Zijvogels P. Oosting Axel en A. Ivens Sluiskil. Grootste aantal vogels M. Boerman IJzendijke 4 stuks. Wip 2: Hoogvogel Ch. Sturm IJzendijke. Zij vogels J. de Rooy Breskens en Paul Vermeire Eede. Grootste aantal vogels Gast Wauters Ertvelde 4 stuks. (Van een onzer verslaggevers) AXEL. De gemeente Axel wil het totale subsidiebedrag voor het jeugd werk in de gemeente Axel verdubbelen. Over het dienstjaar 1970 zal met de subsidiëring van het jeugdwerk een bedrag van ongeveer 7400 gulden gemoeid zijn. Verwacht wordt dat volgend jaar met de subsidiëring van het plaatselijke jeugdwerk een bedrag van 15.000 gulden gemoeid zal zijn- Het college van b. en w. heeft dit „een niet onbelangrijke financiële verbetering voor een aantal organi saties" genoemd. Helemaal definitief is de verdubbeling nog niet. Deze hangt nauw samen met de ontwerp verordening subsidiëring jeugdwerk, die volgende week dinsdag in de gemeenteraadsvergadering aan de orde zal komen. Bij de samenstel ling van het voorontwerp hebben vertegenwoordigers van verschillen de plaatselijke verenigingen in spraak gehad. In de ontwerpveror dening wordt onderscheid gemaakt tussen de vrije jeugd vorming, de jeugdsport, het open jeugdwerk en het vakantiejeugdwerk. Al deze vormen zijn blijkens de pre-adviezen van b. en w. voor dit voorstel binnen de gemeentegrenzen van Axel aanwezig. Het vooront werp van de verordening is ter ken nis gesteld van alle betrokken vere nigingen, waarvan de besturen te vens hun wensen ten aanzien van de subsidiëring kenbaar hebben kunnen maken. Daarnaast heeft heit college van b. en w. advies gevraagd aan de Zeeuwse Jeugdraad. Naar aanleiding van het overleg tussen vertegen woordigers van verenigingen, het college van b. en w. en de leden van de commissie voor onderwijs, cultu rele en jeugdzaken zijn in de ont werpverordening na de eerste aan bieding een aantal wijzigingen aan gebracht. Volgens de pre-adviezen worden in de verordeningen de vol gende maatstaven aangelegd: De organisaties op het gebied van de vrije jeugdvorming en de jeugd sport worden gesubsidieerd met een bedrag per lid en met een percenta ge in de kosten van de leidersvor ming. De organisaties op het gebied van het open jeugdwerk worden gesub sidieerd met bepaalde percentages van de exploitatielasten. Voor dit soort jeugdwerk is ook een subsidie mogelijkheid opgenomen indien te vens rijkssubsidie wordt genoten. De organisatie op het gebied van het jeugdvakantiewerk wordt gesub sidieerd met een bedrag per deelne mer. De voorstellen met betrekking tot de subsidiëring van jeugdwerk zijn de enige van importantie op de agenda voor deze raadsvergadering. Behoudens dit voorstel vermeldt de agenda verder nog een voorstel tot het verlenen van medewerking tot stichting van een nieuwe r.-k. kleu- terschool in plan West. De gemeen teraad zal zich voorts moeten buigen over voorstellen tot verkoop van bouwgrond en de aankoop van een woning aan de Buitenweg in Axel. Voorts staat op de agenda een voor stel akkoord te gaan met de herzie ning van de bezoldiging van de wethouders. Voor ons geen raadseltje: een Rodex llama-curl mantel. Dat is eigenlijk dubbelop, want Rodex en llama zijn bijna synoniem. Goed, het wordt veel geïmiteerd. Met uiteenlopende resultaten, maar géén Rodex llama-curl, Die kwaliteit is nu eenmaal niet te evenaren. We hebben deze prachtige mantels in diverse modellen. Zowel lang als driekwart. In zes warme kleuren en in alle maten van 38 tot en met 48. Voor prijzen van 468,- en 478,-. Toegegeven, imitatie llama is goedkoper. Maar als u dat eenmaal gehad hebt, zegt u een volgende keer: lamaar. BredaGrote Markt 25, tel. 01600-30650 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op de laatste bijeenkomst van het diocesaan pasto raal beraad in het bisdom Breda, is een „proeve van een program voor het pastoraat in het Bisdom bespro ken. Deze proeve is nadien herschre ven, met verwerking van kritische opmerkingen die op het diocesaan pastoraal zijn gemaakt. Voor het de kenaat Zeeland zal de proeve offici eel worden gepresenteerd op 29 ok tober aanstaande in Terneuzen, tij dens een avondbijeenkomst in de Triniteitskerk. De bijeenkomst begint om acht uur en begint met een eucharistieviering, waarin celebreren bisschop H. Ernst, de oud-dekens in Zeeland A. van Al phen, A. Dierick, A. Koopmans, J. Se- gers, de nieuw gekozen regio-leiders J. Hendrikse (Walcheren) en J. Pi- renne (Hulst) en de deken van Zee land dr A. Blommerde. De proeve van een pastoraal pro gram zal worden gepresenteerd door drs. A. Houtepen van het pastoraal centrum, waarna bisschop H. Ernst een slotwoord zal spreken. Na afloop van de bijeenkomst is er gelegenheid voor een onderlinge informele ont moeting. Behalve de priesters van het dekenaat en enkele anderen worden allen uitgenodigd die op enigerlei wijze geïnteresseerd zijn in de pre sentatie van dit pastoraal program. De proeve van een program voor het pastoraat is (wij hebben daar al eerder over geschréven) een helder en bezield werkstuk, waarin prakti sche richtlijnen tegen de achtergrond van de evangelische opdracht aan alle pastoraten, worden aangeduid. „De kerken ter plaatse zijn een centrum van bewegen, bewustwor ding, actie en vorming", zo luidt een der uitgangspunten voor de proeve, die vervolgens een omschrijving geeft van wat in dat licht mogelijk en gewenst is. De proeve typeert bij voorbeeld „oecumene" niet als „stre ven naar een uniforme kerk" maar: ..een streven naar gemeenschap, com munie, met andere christelijke ker ken, om samen te getuigen van het evangelie, de verlossing te vieren en waar te maken in de wereld". Ver dergaande samenwerking tussen pas tores van verschillende kerken moet dan ook in stéeds sterkere mate mo gelijk worden" zegt de proeve van het orogram. Het stuk wijst op het algemeen pastoraat van de gelovigen, maar eveneens van de massamedia en op de mogelijkheden die nieuwe vormen van pastoraat bieden. Pastoraat is: de zorg om het geloven, waarmee het volgens de proeve gesteld is als met de zorg om de gezondheid het om vat eigenlijk alles van de wieg tot het graf. Voor wat het dekenaat Zeeeland betreft, merkt het werkstuk op, dat hier gestreefd zal moeten worden naar een gezamenlijk pastoraat van de verschillende christelijke kerken. Ook de vragen rondom industrialisa tie, urbanisatie, massatoerisme en dergelijke in dit gebied vragen om een bijzondere aanpak. De proeve van een program gaat vervolgens die per in op de thema's catechese, waar bij voor de zogenaamde schoolcate chese regionale samenwerkingsver banden worden voorgesteld, predi king, zending, werving en eredienst welk laatste terrein wordt aanged"i~' als datgene waar de crisis om het geloven zich het sterkst doet gevoe len. De thema's „gebed, sociale actie, leniging van nood in vele vormen, waarbij in principe de gehele geloofs gemeenschap een opdracht heeft, be sluit de proeve. Men kan het volledi ge, buitengewoon instructieve schrift bestellen na overmaking van f 3,50 op giro 106.21.98 ten name van deken A. ,vam Blommerde te Middelburg, met vermelding „Proeve". (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Aan de kalkoen schieting bij M de Cock namen 70 schutters deel. De uitslag was als volgt: ie hoogvogel: Th. de Waal, Koewacht, 2e hoogvogel: Ed Kaas, Zandstraat, le zijvogel: R. de Nijs, Wachtebeke, 2e zij vogel: .C. Tim merman, Kruistraat, le kal: R. v. Nieuwenhuize, Overslag, 2e kal: A. Puijlaert, Zuiddorpe. Films MIDDELBURG City, 20 uur: Gejaagd door de wind. VL1SSS1NGEN Alhambra, 20 uur: Easy rider, 18 j. ANTWERPEN Rex: Rendez-vous hotel van Sankt Pauli. Kinderen n.t. Odeon: De bekentenis, 14 j. Asteid: De lummels van de eerste rij. Savoy: Die nackte Bovary, 18 j. Rubens: Cromwell, a.l- Ambassades: Candy, a.l. Capitole Gathering gun, 14 j. Quellin: Woodstock, a.L Pathe: Duivel doet al, Metro: Sartana dood of levend, 14 Ventiome: Thérèse en Isabelle. Astra- De zeven huurlingen. Toneel - Muziek - Dans GOES Prins van Oranje, 20 uur: „De Kersentuin" van Anton P. Tjechow, door het Zuidelijk Toneel Globe. ROTTERDAM Roti. Schouwburg, 20.15 uur: Optreden van de Haagse Comedie, Hofplein-theater, 20.15 uur: „Spring uit het raam schat, we gaan trouwen", door Luc Lutz en Trudy Labije. De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Solistenconcert. De bariton John Bröcheler zingt met begeleiding van de pianist Tan Crone. An- toine Oomen (piano). De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Symphonieorchester des Bayeri- schen Rundfunks, o.l.v- Rafael Kubelik. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De kleine Bourgeoisie" van Maxim Gorki. Sportpaleis, 20 uur: Wiener Eisrevue- GENT Kon- Ned. Schouwburg, 20 uur: „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?" Diversen OOSTBURG Raadhuis (Burgerzaal), 20 uur: Lezing door drs. W. Wolff over „Natuurbescherming en milieu beheer in Zeeland". IJZENDIJKE Winkelactie: „Ons Belang". Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Boekhandel Van Geyt: Expositie „Het kind in de kunst" (t.m. 29 okt.). Werkd. 912 en 1318 uur. Zon gesloten. ROTTERDAM Museum Boymans-van Beuningen: Expositie Edvard Munch, tekenin gen, aquarellen, grafiek (t.m. 1 nov.). Ma. t.m. zat. van 1017, zon. van 1117 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein: Expositie Bas Kloens, schilderijen (t.m. 25 okt.). Werkd- 1017, zon. 12—17 uur. ZIER1KZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10—12 en 13 30—16.30 uur- Morgen, vrijdag 23 okt- Bergen op Zoom 9.54 en 22.38, Hansweert 9.18 en 21.57, Made-Drimmelen 12.36, Terneuzen 8.48 en 21.27, Vlissingen 8.24 en 20.57, Wemeldinge 9-44 en 22.28. (Van onze correspondent) WESTDORPE De handboog maatschappij „St. Sebastiaan" te Westdorpe organiseerde een schie ting waaraan door 74 schutters op beide wippen werd deelgenomen. De uitslagen: Wip 1: le hoogvogel: W. Verhelst, Axel, 2e hoge: J. Lucas, Kloosterzande, le zij vogel: A. de Beleir, Westdorpe, 2e zijvogel: A. v. d. Poel, Kloosterzande, kallen: J. v. Waterschoot en J. Gooossen, beiden Kloosterzande. Wip 2: Eerste hoge: niet afgeschoten, 2e hoge: O. Saeij, Sas van Gent, le zijvogel: A. Goet- hals, Westdorpe, 2e zijvogel: P. van Esbroek, Sluiskil, le en 2e kal: resp. J. Lucas, Kloosterzande en P. Schooff Sluiskil. De meeste kleine vogels werden afgeschoten door A. Goethals, Westdorpe, 6 stuks. (Vain onze correspondent) KOEWACHT Donderdag 29 ok tober vieren de leden van de Katho lieke Actie het dertig jarige bestaan /an de vereniging, 's Middags om vijf uur wordt begonnen met een eucharistieviering. Daarna gaat men per autobus naar Hulst waar in hotel van Oosterom een koffiemaaltijd wordt aangeboden en de avond ver der gezellig wordt doorgebracht. (Van onze correspondent) 's-GRAVENHAGE Gerefor meerde kerken. Beroepen te Leeu warden-W. (4e pred. pi.) drs. J. v laardingerbroek te Ermelo, vroeger te Grijpskerke. Chr Gereformeerde kerken Be- iankt voor Enschede-Oost. J. v. Am- stel te Middelburg. Gereformeerde Gemeenten. Beroe pen te St.-Annaland W. Hage te Krabbendijke.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2