De Nationale Levensverzekering-Bank, de Eerste Rotterdamsche en De Nederlanden van 1845 samen heten voortaan: Nationale-Nederlanden Wht hebben de Nederlanders daaraan? (Op vrijdag 18 september bijvoorbeeld?) 8 uur 14: het geval van de anonieme voetganger. f- Vlak voor de Eend van Carel Boeschoten steekt iemand de Eindhovense Vestdijk over. Boeschoten remt energiek, ziet de voetganger in een zijstraat verdwijnen, en constateert dat zijn medepassagier, collega Van der Zee, met zijn hoofd tegen de voorruit geslagen is. Hersenschudding. Dokterskosten niet te verhalen? Wèl te verhalen. Op de Ongevallenverzekering Inzittenden van Natio nale-Nederlanden. Maximale premie: nog geen honderd gulden per jaar. 16 uur 20: het geval van de blinde darm. In Gouda krijgt mevrouw Klein, verdiept in de dagelijkse kruiswoordpuzzel, last van stekende pijn rechts onderin de buikholte. Ze belt haar man, die binnen 10 minuten thuis is mèt de huisarts. Nog 20 minuten later wordt mevrouw Klein de operatiekamer binnengereden: acute appendicitis. Aan de ziektekostenverzekering van Nationale-Neder landen (die alles vergoedt, tot en met de ambulance) denkt ze op dat moment niet. Dat laat ze maar aan menéér Klein over. 10 uur 32: het geval van de vooruitziende directeur. In Groningen converseert meneer Zwaaf (directeur van een uitzendbureau) met zijn verzekeringsadviseur. Probleem: meneer Zwaaf's financiën straks, na zijn 65ste. Reële oplossing: Pluspensioen van Nationale- Nederlanden. Waarvan de premie jaar in, jaar uit gelijk blijft. Terwijl de uitkering elk jaar stijgt. Resultaat van ingebouwde winstdeling. Jammer dat het voor sherry nog wat vroeg is. 17 uur 12: het geval van de onverhoopte nattigheid. Woonschepeling Maarten Berg komt niets vermoedend de loopplank van zijn„Nooitgedagt" op en ontdekt dat het water van de Amstel zomaar ineens een halve meter hoog in de kajuit staat. En met bekwame spoed stijgt. Hij redt de TV, zijn paspoort en de polis van zijn Woon schepenverzekering, die de schade aan zijn schip dekt voor f 7.per duizend gulden verzekerde som per jaar. Toch staat het huilen hem nader dan het lachen. 18 uur 13: het geval van de brutale overval. Bedrijfsleider Josiasse (54), moe op weg van z'n supermarkt naar de nachtkluis van de Raiff eisen-bank, voelt een hevige ruk aan z'n rechterarm. Ziet een bromfietser verdwijnen met het vertrouwde bruine aktentasje, waarin de complete dagopbrengst. En is op dat moment te verbouwereerd om zich te realiseren, dat zijn Winkelgeldverzekering bij Nationale- Nederlanden tienduizend gulden dekt voor een premie van f 85.per jaar. Wanneer dan ook: dat geval van u. U hebt ook wel eens een collega in de auto. Misschien hebt u een woonboot. Een winkel. In elk geval hebt u een leven. En dus een toekomst. Die u bij Nationale-Nederlanden kunt verzekeren. Hier komt nog een extra stimulerende reden om dat uitgerekend bij ons te doen: de unieke winstdeling van Nationale-Nederlanden. Winstdeling, u weet het, is een modewoord. Dat iedereen vóór in de mond heeft. Vaak zonder duidelijk te maken wat er exact mee bedoeld wordt. Maar onze polishouders weten heel precies waar ze recht op hebben. Ze delen in het totale bedrijfsresultaat, dus in alle winstbronnen, van Nederlands grootste levensverzekering maatschappij Dat is duidelijk. En zeker. Want dat recht wordt in onze statuten vastgelegd. Kortom: uw schade en schande. Uw lieve leven. Alles. Nationale-Nederlanden verzekert 't wel. En goed. Uw eigen verzekeringsadviseur weet daar alles van. Tot in de kleinste details. Wanneer belt u hem voor een afspraak Nationale-Nederlanden.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 6