dan Felice Gimondi TWEE TOPTURNSTERS VAN NKGB NAAR KNGV wybeif Nieuweling PTT koploper in 4 a Vijfentwintigste overwinning in Sprundel KEES KOEKEN OPPERMACHTIG Franco Bitossi in eindsprint sneller IN DE KLASSEMENTSFINALE Eindsprint van acht renners Den Hertog winnaar in Bulgarije Italiaanse hegemonie in sluitings- klassieker erk,alïemsal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde Eén van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. Ik heb een heel gek idee. Je krijgt een ring van me. Met een echte briljant. Zomaar? Nou je weet wel waarom." Hij deed't nog ook. Wij er op uit. Gekeken bij de juwelier. Ring met een echt briljantje f225.-. Echt goud natuurlijk. VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 OKTOBER 1970 Eet ©evrellld oMDtxrainidiöie reeds iin die eensite omLoqp, die door een telrijlk puibüelk wemd omzoomd. Adri vam Qp- dorp, diiie weer een opmerkelijik ster ke koens reed, Peer Maas en Gaiby Miininieboo wanen de earsite vtochte- Itnigen. Dait was het sein voor de aanval, die niet lainig meer zou uit blijven. Nadait het trio teruggepakt was dienden zich vijf nieuwe vluch ters aiain. Het wanen 'gevaarlijke klan ten zoals Gmainit Thomas, die ztóh door zijn werklust en koersanzicht weer in de kijker fietste, Aaid van die Hoek en Johnny Meyer. Zij verdedigden een voorsprong, die ronden lang on geveer 250 meter bedroeg. Toen het ets weer werd achtte Kees Koeken net moment gekomen. Met Ad van Overveèd en Cees van Dongen op sfeeptouiw spranig hij weg. Jan Zoicms. Henk Stanidier en andere liefheb bers van de tegenaanval kwamen SOFIA, 10 okt. (AP) De Ne derlanders zijn de grote winnaars geworden van de 20e Ronde van Bulgarije, individueel en in ploegverband. Den Hertog ein digde als winnaar van het alge meen klassement. Zijn tijd over de 12 etappes van totaal 1.448 km was 34 uur en 25 minuten. Nederland won het ploeigen- ilassement met een gezamenlijke tijd van 104 uur 29 minuten 0.2 secondie. Na de winnaar Den Hertog kwam de Oostlduitser Gomchorek, gevolgd door zijn landgenoot Mi- kein, de Nederlander De Koning, de Italiaan Poioni. de Nederlan der Kuiper en de Nederlander Oosterhof. In het ploeigenklassement werd Nederland gevolgd door Bulga rije, Oost-Duitslantd, Denemar ken. Italië, Frankrijk en Zwitser land. KEES KOEKEN sluit zijn succes vol wielerseizoen af met een tweetal wedstrijden in Zwitser land. Zondag 18 oktober rijdt hij een criterium van 100 km in Zü- rich en donderdag 22 oktober in de sluitim/gsklassieker van Baden, die 140 kilometer lang is. kracht tekoirt om met Koeken mee te gaan. Jan Zoons probeerde het even later allteen, maar het leidende achttal gaf geen Krimp meer. Het enerverende koaragevecbt zou zijn bekroning krijgen in de eind sprint. De acnt zouden voorop blij ven, omdat het restant van het pe loton verbrokkelde en later weer samenkwam. Kees Koeken was de te kloppen man op. het laatste rechte einid. Dat was duidelijk, Aad van de Hoek probeerde net van ver. maar op bomidiend meter van ae finish wist hij ziich verloren. Kees Koeken kwam op volle sneilheid, terwijl Grant Thomas en Cees van Dongen goed meekwamen. Voor zdch duidde de kampioen van Nederland echter niemand. De dolgelukkige winnaar noemde deze oiverwininiinig een van de mooiste van dit seizoen. De uitslag: 1 C. Koeken (Achtmaal) 102 km in 2.26.32 uur; 2 Gr. Thomas (Philippine)3 C. van Dongen (Oud- Gastel); 4 T. Daimen (Ulvenbouit) 5 J. Meyer (Utrecht); 6 A. van de Hoek (Dirksianid); 7 P. Franken (Oosterhout); 8 A. van Overveld (Zegge); 9 J. Zoons (Voorschoten); 10 H. Stander (Oud-Tomge); 11 W. Evertse (Zierikzee); 12 W. van Stee- nis (Hoog Blokland)13 A. Coppens (Moerstraten); 14 W. Prinsen (Honk) 15 G. Binneboo (Geervliet); 16 P. Godtde (Zwijndreeht); 17 A. van Op- dorp (Hoogerheide); 18 C. van de Berghe (St. Maartensdijk); 19 K. Fictarie (Bergen op Zoom); 20 Th. Joore (Raamsdonfcsveer); 21 F. Ouwerkerk (Rotterdam); 22 H. Prin sen (Hank); 23 M. Hesemans (Rijen). Glunderende Kees Koeken nadat hij zijn vijfentwin stigste overwinning had geboekt in de finale van het Breda Bier-klassement te Sprundel. (Van onze sportredactie) HAARLEM De situatie in de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond is de afgelopen week zo kritiek geworden dat voor het eerst sinds (ADVERTENTIE) (Van onze voetbalmedewerker) BREDA In de vierde klas A van het zaterdagvoetbal is PTT uit Bre da alleen aan de leiding gekomen door een overwinning op het Zeven- bergse Seolto. Er viel een schaduw over deze overwinning, want Taal van de Bredanaars moest met een gebroken been naar het ziekenhuis vervoerd worden. Luijken, Heijmans en Bogers zorgden echter voor de volle winst en door het gelijke spel van NIVO Sparta tegen Veen, kwa men de Bredanaars op de e<rste plaats. Een fraaie prestatie van de PTT'ers, die dit jaar voor het eerst in deze klas debuteren. Opmerkelijk waren de vele gelijke spelen, waar van drie met dubbelblanke stand. Zwailuwse Boys was tegen Brake! wedstrijd in die meeirder- >k geen doelpunten. Kok scoorde nog wal voor de Zwa luwen, maar dit doelpunt vond geen genade in de ogen van de scheids rechter. In de derde klas moest doelmain Van Keulen voor het eerst na zes wedstrijden de gaing naar het net (ADVERTENTIE) De Triumph 2.5. Voor de sturende klasse. Laat eventuele mededingers meestal mijlen achter zich. Maak geen proefrit, tenzij u het zich werkelijk kunt veroorloven. Bi] de prijs inbegrepen: de technische know-how die British Leyland in al z'n auto's stopt - van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. British Leyland Nederland, Gouda Austin-Jaguar-Triumph-Leyland-MG-Morris-Rover maiken. Duijvelaar van Dinteloord had de eer om hem voor de eerste maal het nakijken te geven met een schot binnen het strafschopgebied waar de Veerse goailie niets aam kon veranderen. Dat gebeurde allemaal in die 11e minuut vain de eerste helft en Henk Verdiuijin had zijn antwoord meteen klaar, wamt twee minuten later scoorde hij de gelijkmaker. Wel maakte dezeilfde speler nog een doel punt en scheidsrechter Orsetl wees naar de middenstip, maar op advies vam de grensrechter vam Dinteloord keurde hij het doelpunt af wegens buitenspel. Dat betekende het eerste tegenpiintje voor de wiitzwarten. Roda Boys nam de leiding nu over, door bij Smerdiek te winnen, zij het dan met een wedstrijd meer gespeeld. Wit Zwart verspeelde ook zijn eerste punt aan Krabbendijke. Albert van Beek zorigde voor die eersite goal en pas drie minuten voor tijd moesten de Capeileniaren de winst delen door een goal vam Oostelijk. Termeuzense Boys bleef ondleraam door met de on even goal te verliezen bij Sleeuwijk. In de vierde klas B vam de Zeeuwse afdiekmg verloren zoweil WN als Chris'landiia met 10. Nieuwland weerde zich fel tegen WHS. Nadat De Wit voor de St.-Annailanders de score had geopend maakte Adri Baas gelijk. Yerseke moest bij Nieuwdorp ook een punt afstaan door een doel puntloos gelijk spel; niettemin ble ven de oesterkwekers aan de leiding. Hoek wias de enige club in deze afde ling, die de volle wiinst behaalde en weil op het Koudekerkse VCK. Kos ter 't Gilde en De Blaay zorgden ieder voor een doelpunt. AZW behaalde zijn tweede gelij ke spel nu tegen Wissenikerke. Han- ny scoorde voor de Axelnaren en De Smet voor Wissenikerke. In de tweede Mas deden de zuide lijke vertegenwoordigers het goed. De Meeuwen behaalde de volle winist op Zuidvogels, Amemuiden klopte Rijsoord en NEO '25 boekte een zege over het Schiedamse HBSS. Van de vijf gescoorde doelpunten werden er maar twee goedgekeurd, maar dat was voor Piet Paulides en Jan Grooteboers voldoende om de tricolores aam de top te houden. Ko zakken Boys behaalde een benauwd gelijk spel bij IJsselmeervogels en Woudriohem, met de uitblinkende IJm van Straten, kwam te kort tegen het Ridderkerkse RWH. Het werd een duidelijke 41 nederlaag. 50 jaar het einde van het betreurens waardige turnconflict zeer dicht in zicht komt. Terwijl achter de be stuurstafels nog volop strijd wordt geleverd over een tableau van forma liteiten, dat een fusie met het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond in de weg staat, namen twee van de beste turnsters van de NKGB gisteren het initiatief om lid te wor den van de „Koninklijke". Margot Hilders, de veelbelovende kampioene van de KNGB, die zo sterk is dat zij op de nationale kam pioenschappen van het KNGV waar schijnlijk een serieuze kans maakt om eerste te worden, en Nel van der Voort uit Amsterdam hebben het lid maatschap van hun vereniging opge zegd. Gezamenlijke motivering van dit sensationele besluit: „Wij willen meedoen aan de Olympische Spelen in 1972. Wij hebben tot het aller laatste moment gewacht met onze beslissing, maar als we niet over gaan zou het waarschijnlijk te laat zijn voor München". Het besluit van Margot Hilders en Nel van der Voort betekent dat de damesselectie van het KNGV op kor te termijn zal uitgroeien tot interna tionale allure. Het grote probleem van de sectie keurturnen was in het verleden altijd dat men wel drie a vier meisjes kon opleiden tot verant woord niveau voor internationale evenementen, maar dat de „staart" van de ploeg te zwak was. Buiten landse formaties wonnen dan ook meestal met maar enkele punten verschil. Men verwacht in de NKGV-krin- gen dat die moeilijkheid nu is opge lost. Districtsvoorzitter Groenendijk, die zich tevens inzet voor de Haar lemse vereniging Hercules, waarvan kampioene Margot Hilders deel uit maakt, vindt de recente ontwikkeling natuurlijk niet plezierig. „Als zij ech ter nog langer wacht zou zij haar carrière schaden. En dat zou jam mer zijn. Wij hebben namelijk hele hoge verwachtingen van haar. Zij heeft haar besluit in overleg met ons genomen". Het is de bedoeling dat Margot Hilders zich aansluit bij Vollo uit Haarlem en Nel van der Voort bij een nog onbekende Amsterdamse KNGV -veren iging. Groenendijk: „Margot gaat niet he lemaal voor Hercules verloren. Zij blijft meestal bjj ons trainen en zal ook geen andere oefenmeester krij gen. Maar door haar besluit zal zijn begin 1971 wel kunnen deelnemen aan de nationale kampioenschappen van de KNGV. Zij moet zich dan waar maken voor de ploeg van Mün chen". Het hoofdbestuur van de NKGB was van het voornemen van beide turnsters al enkele weken op de hoogte. Het heeft geen enkele moei te gedaan om de betrokkenen tot an dere gedachten te brengen. Het is momenteel toch opvallend stil bin nen de katholieke turnbond. De eis aan het hoofdbestuur van het pro- gessieve distriet Haarlem om de uit latingen van bondsdirecteur-secreta- ris Straub te herroepen als zijnde niet in overeenstemming met de in houd van het plan-Groen, dat een fusie met de KNGV wil, heeft geen reactie van de NKGB losgemaakt, die volledig aan de verwachtingen beantwoordde. Wat Haarlem wilde, en onder andere Den Haag, Rotter dam en Breda ook, was dat de afge vaardigden op de KNGV-bijeenkomst van vanmiddag in Utrecht duidelijk zouden weten dat de woorden van de heer Straub onjuist waren. Maar een officieel communiqué van de NKGB is niet verstuurd aan hef KNGV. Voorzitter Van Gooi zei gis teren wel dat de heer Straub een spreekverbod over deze hele kwestie was opgelegd. Verder zal alles rustig in de komende weken van alle kan ten worden bekeken voor er defini tieve beslissingen worden genomen. „Momenteel", zegt voorzitter Van Gooi tenslotte, „is veel belangrijker dat het gesprek met de vier bestaan de turnbonden in ons land eerst op gang komt". COMO (A.N.P.) De klassieke wegwedstrijd, de Ronde van Lombar- dije, heeft zaterdag een drievoudig Italiaans succes opgeleverd. Na een rit over 266 km won Franco Bitossi (It.) in Como de eindsprint voor zijn landgenoten Felice Gimondi en Gian ni Motta. De Belgen Eddy Merckx en Herman van Springel bezetten respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Het wielerseizoen 1970 is geëindigd zoals het is begonnen, met een zege van een Italiaan. Op 18 maart bracht Michele Dancelli zijn fans in vervoe ring met zijn overwinning in Milaan- San Remo; in de slotwedstrijd van het seizoen, de Ronde van Lombar- dije, een rit over 266 km. ging de overwinning naar Franco Bitossi. En achter Bitossi kwamen nog eens twee Italianen, Felice Gimondi en Gianni Motta, die de grote favoriet voor de eindzege, de Belg Eddie Merckx, de pas afsneden. Op ongeveer 75 km voor de streep, die in het wielervelo- drome van Como lag, leidde Gimon di de beslissende vlucht in. Aanvan kelijk kreeg hij nog gezelschap van de Belgen Verbeeck en In 't Ven, maar de furieus rijdende Italiaan stond maar enkele kilometers toe dat zij bij hem bleven. Nadat Bitossi de weg naar zijn landgenoot had gevon den, reden zij snel naar een veilige voorsprong van 2,17, waarna in de eindsprint Bitossi zijn „Tifosi" in ver voering bracht door Gimondi een voudig weg van zijn wiel te fietsen. In de spurt van het peloton hield Motta een ontluisterde Merckx vrij gemakkelijk achter zich. De uitslag: 1 Bitossi (It.) 266 km in 6 uur 57 min. 22 sec., 2 Gimondi (It.) z.t., 3 Motta (It,) op 2,10, 4 Merckx (Belg), 5 Van Springel (Belg), 6 Ritter (Den.), 7 Ocana (Sp.), 8 Maggioni (It.), 9 Dancelli (It.) op 5,17, 10 Bis- land (Schotl.) op 6,42, 11 Basso (It.) op 7,46. Na de Ronde van Lombardije is het klassement voor de Super Presti ge Pernod als volgt: 1 Merckx (Belg) 409 pnt., 2 Ocana (Sp.) 158 pnt., 3 Leman (Belg) 129 pnt., 4 Van Springel (Belg) 120 pnt., 5 Gimondi (It.) 115 pnt., 6 Monseré (Belg) 91 pnt. (ADVERTENTIE) De juweliers van Nederland. A (Van onze wielersportmedewerker) SPRUNDEL. Precies 43 renners stonden aan het vertrek van de finale van het Breda Bier-klassement, die zaterdagmiddag in Sprundel door Willibrord Vooruit werd gehouden. Het waren de tien besten van elk streekklassement. Enkele favorieten waren niet van de partij, want Cees Priem stond door een val op non-actief en Popke Oosterhof koerste in Bulgarije. Dé favoriet was zonder twijfel Achtmaalse Kees Koeken, die over een formidabel eindschot beschikt. De concurrentie was daarvan overtuigd en probeerde de nationale kampioen af te matten. Kees Koeken liet zich echter niet bij de neus nemen, want hij ging, toen hij het nodig achtte, en deed dat met zoveel overtuiging dat slechts twee renners in zijn spoor konden meekomen. Koeken snelde op grandioze wijze naar de kopgroep. In de eindsprint trok hij alle registers nog eens open en dat betekende dat Kees Koeken de 25e zege van dit seizoen op zak kon steken. Merckx: niet op voorplan.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11