DRIE LIBERALEN LOPEN OVER NAAR OPPOSITIE Deuk in Westduitse coalitie BRIEFKAARTAKTIE KWJ TEGEN PRES. MEDICI ent DerelUcl Mislukte ontvoeringspoging van vrouw politieman AUTO IN DE MODDER Van Riel weer op bres voor gezag Vragen over korting op winteruitkering Verzet tegen Torrez neemt toe Belgen morgen naar stembus VERLIES Witteveen: Systeem „dubbele heffing" handhaven Crisis van het gezag Nobelprijs „SUBVERSIEF" Russische schrijvers keuren Nobelprijs Solzjenitsin af Twee doden Paratyphus in Amsterdam Onzekerheid over toestand Cross nu in het nieuwe nummer CPN v? Extra-synode vergadering NHV Bankoverval in Apeldoorn buit 20 mille bevolux warme dranken service I de oplossing van uw koffieprobleem bevolux nederlandnx 13 1. ZATERDAG 10 OKTOBER 1970 (Van onze redactie buitenland) BONN De meerderheid van de socialistisch'liberale rege ringscoalitie in de Westduitse Bondsdag is geslonken van twaalf tot zes zetels door het uittreden van drie leden van de liberale FDP-fractie. Ex-partijvoorzitter Mende, ex-minister Starke en afgevaardigde Zoglmann zijn door de oppositiepartij CDU aanvaard als lid. Dit ge beurde op een bijzondere vergadering van de christen-democratische partij, die slechts twintig minuten duurde. Mende en Starke verklaarden gis teren dat zij de liberale partij hadden verlaten omdat deze „een verkeerde kant opging" en „een linkse koers" ging varen. Beide politici hadden de dag tevoren aan de voorzitter van de ''DP, Walter Scheel schriftelijk de redenen uiteengezet waarom zij uit de partij waren getreden. Mende vroeg het lidmaatschap aan van de CDU, Starke van de Beierse afdeling van deze partij, de CSU. Mende, mede-oprichter van de FDP, ei gisteren dat de FDP de laatste ja- en steeds meer afweek van de grond- agen die de liberale politiek twin- g jaar lang succes hadden gebracht. Het gevolg was dat het vertrouwen i de partij langzaam afbrokkelde, "dat bij de jongste parlementsver- ezingen voor de eerste maal de vijf- rocents-clausule gevaarlijk dicht ge aderd werd. „Mijn waarschuwingen /erden in de wind geslagen". Mende erwijt de FDP afgeweken te zijn an de grondslagen van een vrije so- iale economie en stabilisatie-politiek. Wanneer nu de FDP bereid blijkt i te stemmen met een begroting die er ligt boven de produktie-aanwas n voor het eerst hoger is dan hon derd miljard mark, is zij „mede schuldig aan de sluipende inflatie". mann nu gedaan hebben, zou de christen-democratische oppositie de meerderheid in het parlement beha len. Mende achtte nieuwe verkiezin gen de „zuiverste oplossing". De FDP is een coalitie aangegaan met de socialistische party van Willy Brandt, nadat deze de verkiezingen van 1969 had gewonnen. In een radio-vraaggesprek zei Men- '5 nog dat naar zijn mening de socia- 3tisch-liberale coalitie spoedig uit en zal vallen. Hij zag dit gebeuren i de peri de tussen de regionale erkiezingen in Hessen in november n de verkiezingen in Sleeswijk-Hol- ein in april. Naar de mening van lende zal de FDP bij deze verkiezin- en opnieuw verlies lijden en in 1973 Tfs uit de Bondsdag verdwijnen, 'oordat een deel van de afgevaardig- 'cn naar de CDU en CSU zal over- open, zoals Mende, Starke en Zogl- DEN HAAG (ANP) Is het waar dat in verschillende gemeenten de drie procent vakantiebijslag voor AOW- en AWW-trekkers gekort wordt op de winteruitkering, die de bijstandontvangende bejaarden sinds een aantal jaren ontvangen? Dat vragen' de PvdA-Tweede-Ka- merleden Egas, Van Lier en Vellen- ga aan de staatssecretaris van CRM. Zij vragen de staatssecretaris in stemming te betuigen met een be leid waarbij de betrokken gemeen tebesturen om begrijpelijke teleur stelling en hardheid te voorkomen in elk geval dit jaar van een derge lijke maatregel afzien. In een toelichting zeggen de vra genstellers dat, naar verluidt, de ge meente Den Haag reeds van plan zou zijn de korting toe te passen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Volgens minister Witteveen (Financiën) moet niet worden gesleuteld aan het in Ne derland bestaande klassieke stelsel van het volledig heffen van ven nootschapsbelasting en inkomsten belasting over uitgedeelde vennoot schapswinsten, ook wel de „dubbe le heffing" genoemd. Dit werd vrij dagavond na afloop van de minis terraadsvergadering bekendgemaakt door premier De Jong. Een nota over de waardering van deze hef fingen werd gisteren aan de Tweede Kamer aangeboden. Gezien de in ternationale problematiek is men op het ministerie van Financiën van mening, dat de internationale pro blematiek geen ruimte laat voor een andere oplossing. LA PAZ (DPA/AFP/AP) De militaire academie van La Paz heeft zich aangesloten bij het „Ingavil" re giment van kolonel Miguel Ayoroa, dat zich donderdag tegen de nieuwe president Torrez heeft gekeerd. De militaire academie heeft het 500 man sterke regiment „vastbeslo ten steun in deze patriottische kruis tocht toegezegd". Het regiment, dat de instelling van een nationalistisch regime eist, heeft vërklÉlard „de wa. pens niet te zullen neerleggen". Kort daarop waarschuwden stu denten- en arbeidersorganisaties voor het gevaar van „een fascistische omwenteling". Onder het voorwend sel van bestrijding van het commu nisme, proberen kleine fascistische groepen van het leger de nationale revolutie te belemmeren, aldus hun verklaring. Inmiddels heeft president Torrez 16 militairen en burgers aangesteld in zijn nieuwe kabinet. De meerder heid behoort tot de linkse nationalis tische vleugel, de belangrijkste steun voor Torrez. BRUSSEL (ANP) Zes en een half miljoen Belgen gaan morgen naar de stembus om in de meeste van hun rond 2600 gemeenten nieuwe ge meenteraden te kiezen die het plaat selijk beleid voor de komende zes jaar zullen bepalen. Voor het eerst in de Belgische geschiedenis zijn jonge mensen van af 18 jaar kiesgerechtigd en vanaf 21 jaar ook gerechtigd om gekozen te worden. In 286 gemeenten behoeven de inwoners geen gang naar de stembu reaus te ondernemen omdat daar slechts één lijst werd ingediend met niet meer dan het aantal te verge ven zetels. De kandidaten daar heb ben de winst al binnen, ze zijn automatisch gekozen. Een beeld van de ravage in Voltri. Voltri, een westelijke voorstad van Genua, is het ergst getroffen door de overstromingen van de afgelopen dagen. Een auto staat tot aan zijn assen in de modder. EZAGSCRISIS: het gesprek van de dag. Er zal de volgende week in de Tweede Kamer wel heel wat over gezegd worden. Daar wor den dan de algemene politieke be schouwingen gehouden. De jaar lijkse krachtmeting aan de hand van Troonrede en Miljoenennota tussen de minister-president en de fractieleiders. De tam-tam van de gezagscrisis wordt het luidruchtigst bespeeld door voormannen van de CHU (Beernink, Udink, Haex) en van de VVD (Geertsema, Van Riel). Die he ren zijn kennelijk nu al bevangen door de verkiezingskoorts. Immers, wie helder kan denken gaat een zaak, waar zo geëmotioneerd op gereageerd wordt, niet tot inzet maken van de verkiezingsstrijd. Ook hier wordt weer bewust met de zwart-wittegenstelling gewerkt: op straat is niemand meer veilig: het gezag wordt stelselmatig onder mijnd; de politie zit in het verdom hoekje; Ambonezen zijn woeste lingen en ga zo maar door. Een feit is, dat er overal sprake is van een toenemende agressiviteit. Niet alleen rond de Dam, ook op het voetbalveld van Lutjebroek. Niet alleen in Nederland, ook in Amerika, ook in Japan. Een wel vaartsverschijnsel waarschijnlijk, waarvan de oorzaken nog onvol doende zijn onderzocht. Toch had men meteen een schuldige nodig. Dat werd de man of vrouw die zich qua kledij of haartooi „anders" ge droeg. Natuurlijk zijn er (ook) onder de „langharigen" ongure elementen te vinden. Maar waarom konden zij hun gang gaan? De gang van zaken in Amsterdam spreekt boekdelen. Burgemeester van Hall en de toen malige hoofdcommissaris konden de straat niet de baas, omdat ze met elkaar niet overweg konden. Orde veronderstelt gezag, maar als dat gezag niet functioneert, als er geen beleid is en er verkeerde beslis singen worden genomen, dan is het resultaat: wanorde. Dat is het begin geweest van de ellende in Amsterdam. Heeft men er van geleerd Nog steeds zijn onze politiekorpsen onderbezet. Toch ligt er direct verband tussen toene mende straatschenderij en onvol doende surveillance. „Wassenaar" en de laatste Ambonezenrel in Den Haag, waarbij liefst twintig politie mensen werden gewond, zijn even eens voorbeelden van een falend beleid aan de top. Voor dit beleid zijn een Beernink en een Geertsema („Wassenaar"!) in belangrijke mate mede verantwoor delijk. Dat zij het hardst om kracht dadig gezagshandhaving roepen, bewijst, dat zij nog steeds niet be grepen hebben, waar een van de belangrijkste oorzaken van de ge zagscrisis ligt: bij de falende lei ding, hij henzelf. NOBELPRIJZEN vormen nog een categorie eerbewijzen, die on verdacht zijn en wereldwijd hoog aangeslagen worden. Het toekennen van een literatuurprijs van dit ge halte aan een Russische schrijver, die zijn kritiek op het Sovjet-bewind niet onder stoelen of banken heeft gestoken, betekent niet alleen een literaire, maar ook een levensbe schouwelijke, zelfs politiek geladen keuze. Het lijkt zelfs de kracht van het instituut der Nobelprijzen, dat dit kan. Voor de machtshebbers in het Kremlin is het, begrijpelijk, moeilijk om zo'n keuze te respec teren. Toch hopen we, dat men nu eens de moed daartoe opbrengt. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Katholieke Werkende Jongeren in Nederland ontketenen een grootscheepse brief kaartactie tegen de Braziliaanse pre sident Emilio Médici. Op voorbe drukte briefkaarten wordt in het Spaans en in het Nederlands vrij lating geëist van de vele werkende jongeren, studenten, priesters, vak bondsleiders en anderen „die onder uw bewind worden gevangen gehou den en gefolterd omdat zij zich in zetten voor hun medemens". Verder worden de Braziliaanse ambassade en het copsulaat in Ne_ déflahcf iif een telefoonactie van dë KWJ voortdurend opgebeld met vra gen over de situatie in Brazilië. Een dergelijke actie wordt volgens de KWJ deze week ook in Duitsland ge houden. De briefkaarten worden op grote schaal verspreid. De zoveelste dringende aanleiding, aldus een verklaring van de KWJ, voor deze acties wordt gevormd door de arrestatie van minstens 15 Bra ziliaanse leiders en leidsters en aal moezeniers. Via Brussel heeft de KWJ gisteren een brief bereikt van de KWJ in Brazilië. De brief werd 21 september opgesteld. Daarin schrijven de nog op vrije voeten ver kerende KWJ'ers dat hun drie lei ders nog steeds gevangen worden gehouden en dat de politie weigert hun verblijfplaats te noemen. De po litie hield op die dag al voor de elfde dag het secretariaat van de Brazili aanse KWJ bezet, aldus de brief. De politie in Rio de Janeiro heeft naar aanleiding van de arrestatie van meer dan 20 KWJ-leiders gezegd, dat het KWJ-secretariaat in Rio een sub versief bastion was, uitgerust met een radiozender, waarmee subversie ve berichten zouden kunnen worden verspreid. Ook zei de politie dat uiit de boekhouding gebleken was, dat uit buitenland afkomstige fondsen dienden voor de instandhouding van ondergrondse bewegingen. Verder werd bekendgemaakt dat er wapens gevonden waren in het secretariaat, maar volgens medede lingen van de in Brazilië verblijven de voorzitter van de internationale KWJ, Enrique del Rio, had de po litie deze wapens daar zelf neerge legd. MOSKOU (Tass) De Russische schrijversbond betreurt het dat het comité v«»r Nobelprijzen zich tot een onwaardig spel heeft laten verleiden dat niets te maken heeft met de ont wikkeling van geestelijke waarden en literaire tradities, doch dat is in gegeven door politieke motieven. Dit is volgens de „Izwestia" de reactie van deze organisatie op het toeken nen van de Nobelprijs 1970 voor let terkunde aan de Russische schrijver Alexander Solzjenitsin. AMSTERDAM (ANP). Half september is in Amsterdam een on verwacht groot aantal gevallen van besmetting met paratyphus gecon stateerd. Zes patiënten moesten in ziekenhuizen worden opgenomen Twee van hen zfjn na opname over leden, een in Amstelveen en een in Amsteidam. Dit werd gisteren door het bureau voorlichting van de gemeente Am sterdam in een communiqué mee gedeeld. Aangezien alle patiënten paratyphus van het type „Heidel- berg" bleken te hebben leek het waarschijnlijk dat de besmetting uit een bron afkomstig was. Deze bron werd spoedig gevonden. Bij de twee sterfgevallen wordt er in één geval evenwel rekening mee gehouden dat de doodsoorzaak een andere is dan de infectie met para typhus. De directie van de keuringsdienst van slachtdieren, vlees en vleeswa ren heeft meegedeeld dat de infec tiebron een rund geweest moet zijn, dat door een vleesverwerkend be drijf van het abattoir in Amster dam is betrokken. HET blad van de Sovjetregering, Iz westia, heeft de Amerikaanse bewe ring dat er op Cuba een marinebasis wordt gebouwd ten dienste van Sov jet onderzeeboten, onjuist genoemd. BIJ een huiszoeking bij een van de „Wassenaarse bezetters" te Nyverdal is een ketting en een ijzeren staaf in beslag genomen. Een week vóór de bezetting was er ook al huiszoeking verricht DE noodtoestand in de Italiaanse havenstad Genua en omgeving is gisteren iets verbeterd doordat de regen is opgehouden. MONTREAL (AP) De tijdlimiet voor het voldoen aan de eisen tot vrijlating van de ontvoerde Britse diplomaat Cross is verstreken zonder dat zijn ontvoerders iets van zich hebben laten horen. De ontvoerders is echter een be langrijke concessie gedaan. Het Franstalige tv-net van de Canadian Broadcasting Corporation heeft in een uitzending van 10 minuten een politiek manifest van het front voor de bevrijding van Quebec voorgele zen. De laatste mededeling van de ont voerders is donderdagmiddag in een telefooncel gevonden. In dat commu niqué werden twee onmiddellijke eisen genoemd de uitzending van het manifest en het staken van de opsporingsactie door de politie. Bo vendien werd de autoriteiten ver zocht precies te zeggen welke eisen zij onredelijk achten. (ADVERTENTIE) Koop voor een prik uw eigen eilandje in de Eilandspolder dicht bij Amsterdam. Ga er desnoods dag en nacht op zitten, maar val niet in slaap want dat is verboden. Gesprek met Bergier - brein achter het boek De Dage raad der Magiërs - over mensen, die melk zuur kun nen kijken, telepathie met groente, toekomstvoorspel lende muizen en nog veel meer. Onthullingen over de ge heime religieuze elite be weging Opus Dei, die vooral in Spanje actief is en waar aan een grote wereldse macht wordt toegeschreven. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „In volledige poli tieke vrijheid zit een stuk luxe. Onze vrijheidsstructuur berust mede op het machtsoverwicht van het westen op de derde wereld, en de daarmee sa menhangende economische conse quenties. Het leven in volstrekte vrij heid is in enigerlei mate parasitair op de onderworpenheid en armoede van anderen. Dat aan al deze toestanden een einde komen zal, is duidelijk". Dit betoogde gisteravond mr. H. van Riel, WD-fractieleider in de Eerste Kamer, op een politieke bij eenkomst in Voorschoten. Over be paalde feitelijke situaties in de inter nationale verhoudingen was mr. Van Riel het wel met meer revolutionair gezinden eens, maar het guerrilla- systeem keurde hij af. Bepaalde groe pen willen de verandering in zo snel tempo dat invoegen van het westen in de derde wereld of aanpassen van de derde wereld aan het westen wel haast onmogelijk wordt, aldus de heer Van Riel. Daarom is het volgens de WD'er nodig binnen het raam van bestrij ding van de guerrilla-tactiek vormen van gezagshandhaving te vinden. De regering moet rekening houden met de vergankelijkheid van het westelijk overwicht en van de geconsolideerde burgerlijke gedragspatronen, aldus Van Riel, maar er moet gezorgd wor den voor een haalbare fasering in de tijd. Om dit te verwezenlijken acht hy een goed gedisciplineerde en bewa pende reservepoltie onmisbaar. Deze zou moeten bestaan uit mobiele en zeer slagvaardige eenheden, gerecru- teerd „uit het gezagsgetrouwe en in nerlijk stabiele deel der bevolking", en ter plaatse terstond inzetbaar. De heer Van Riel dacht hierbij aan uit breiding van de koninklijke mare chaussee met vijf tot acht bataljons. In een verklaring over de politieke toestand in ons land keert het partij bestuur van de CPN zich tegen „de wilde demagogie, die ten doel heeft de bevolking te intimideren met ver scherpt optreden van politie en justi tie, en met groepen militairen, zoge naamd vanwege gewelddadige acties en ordeverstoringen. Het optreden van onbenullige kabouters en onbe langrijke hippies wordt hierbij als voorwendsel genomen. De stakingen in Groningen en Rotterdam, de tegen Soeharto gerichte demonstraties in Amsterdam, tonen echter aan dat de arbeiders en progressieve groepen van de bevolking op gedisciplineerde wijze voor bun belangen en idealen strijden", aldus de verklaring. „Geïrriteerd en verontrust over de recente verstoringen van de openbare orde en veiligheid" hebben een aantal Nederlanders, onder wie voormalige verzetsstrijders, een stichting in het leven geroepen „ter bevordering van orde en recht". Op dit moment ben ik ietwat nij dig, en om dat niet te blijven loos ik eerst maar wat mij dwars zit. Er zijn deze week n.l. wel drie zulke doordravers aan de vaderlandse ho rizon verschenen, dat ik dat eerst kwijt moet. Het doordravende drie manschap is: minister Udink, staats secretaris Haex en Eerste-Kamerlid Van Riel. CHUtteCHUtteCHUt, wat kunnen die VVDomme tekeergaan. Nee, dan deel ik liever Nobelprij zen uit aan mannen als Solzjenitsin. Niet, om die Sovjet-leiders nou een hak te zetten, die hem immers op de zwarte lijst hebben staan, maar om de échte revolutionairen te eren. Natuurlijk Hoop ik nu helemaal dat de Nobelprijs voor de vrede naar de Braziliaanse bisschop don Helder Camata gaat. Niet om de Braziliaanse (cq. wes terse) leiders nou een hak te zetten, die hem immers op de zwarte lijse hebben staan, maar om de échte revolutionairen te eren. Over revolutionairen gesproken. „De zoon des mensen", het stuk van Dennis Potter, dat u misschien ook afgelopen donderdag in herhaling op de televisie hebt gezien, is zojuist uitgekomen in een goede Nederland se vereeling. (Uitgeverij Bosch en Keuning n.v., Baarn, j 5,90). „Misschien heb ik wel wat tegen de kerk, omdat ze wat Jezus zei en wilde zo eigenmachtig heeft uitge legd en voor eigen doeleinden heeft gebruikt". (Dennis Potter). Het degelijke blad Economisch Statistische Berichten wil het mooi houden: „Miljoenennota's zijn ge vonden vreten voor economen". Hebt u het ook gezien? In alle mogelijke supermarkten vlogen gis teren, en vliegen vandaag, de diep vrieskippen de deur uit. Tok, tok, Wees hip, eet kip. Nooit op gemerkt? Veel lieden ple gen op zaterdagochtend in een o ander bosrijke omgeving sportief rond te huppelen. Spiertjes los in het Trimbos! 'n Goeie bekende, hè? DEN HAAG (ANP) Op vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober vindt een extra-vergadering van de generale synode der Nederlandse hervormde kerk plaats ter bespreking en be handeling van een ontwerp-rapport gemeentevormen en gemeenteop bouw. De vergadering wordt gehou den in het pastoraal centrum Hyde- park te Driebergen. (Van een onzer verslaggevers) APELDOORN Twee gewapen de, met nylonkousen onherkenbaar gemaakte mannen, hebben gisteren even over half tien een overval gepleegd op een bijkantoor van de Raiffeisenbank in Apeldoorn. Zij verdwenen in een waarschijnlijk ge stolen rode Citroen- De buit be- draagt f 20.000,- Terwijl de mannen met revolvers de kassier J. Rosier (42) en enkele klanten in de bank onder bedwang hielden, deden ze een vlugge greep in de kassa. De heer Rosier kreeg daarbij een tik op zijn borst met een revolver. Een vrouw die in de bank stond op het moment van de overval, wist naar buiten te komen om de politie te waarschuwen. Toen deze zeer kort daarna verscheen, waren de overvallers evenwel al gevlogen. (Van een onzer verslaggevers) ALKMAAR Een 43-jarige archi tect uit Uitgeest, een 16-jarige scho lier en diens 21-jarige zuster, kleu terleidster van beroep, hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een mislukte poging tot ontvoering ge daan van de echtgenote van de com missaris van politie van Alkmaar, T. Waardenburg. De familie Waarden- burg woont in Bergen. Het drietal werd korte tijd later aangehouden toen het vanuit Bergen naar Alkmaar terugreed. Zij werden Ingesloten op het politiebureau, ver dacht van poging tot vrijheidsbero ving. De politie heeft het sterke ver moeden dat zij, indien de ontvoering van mevrouw Waardenburg was ge lukt, een ruilovereenkomst hadden willen aangaan over de personen, die donderdagavond in Alkmaar bij on geregeldheden tijdens een taptoe van de Marinierskapel waren gearres teerd. De Alkmaarse „8 oktober-viering" eindigde in een chaos en charges van de politie. Leden en aanhangers van de .Verenigde Progressieve Groepen', die zich in groten getale voor het po litiebureau hadden verzameld om een aantal arrestanten vrij te schreeuwen en een grote groep belangstellenden, werden met de wapenstok uiteenge dreven. Daarbij vielen rake klappen. Verscheidene personen liepen bij de charges verwondingen op. De onrust duurde tot na middernacht. Uitvloeisel daarvan was rond half twee de poging tot ontvoering van mevrouw Waardenburg. De twee mannen en de jonge vrouw arriveer den rond kwart voor twee bij de wo ning van mevr. Waardenburg in Ber gen. Op dat moment bevond commis saris Waardenburg zich op het poli tiebureau in Alkmaar in gezelschap van burgemeester De Wit, waar zij de moelijkheden doorspraken. De ar chitect, die tijdelijk verblijf houdt in Alkmaar, vertelde mevr. Waarden- burg, dat haar man een ernstig onge luk was overkomen. Haar komst naar Alkmaar was daarom dringend ge wenst. De man bood aan haar daar naar toe te brengen. Mevr. Waardenburg zei echter eerst het politiebureau te willen bel len. Toen de man zei dat er toch nie mand op het bureau was, wekte dat argwaan. Een zoon van mevr. Waar denburg greep daarop de telefoon. De architect ging er toen samen met de twee anderen, die buiten wachtten, in een auto vandoor. Onmiddellijk werd alarm geslagen en kwam een opsporingsactie op gang. In Alkmaar werden „de ontvoerders" aangehou den. De jongen en de kleuterleidster zjjn zoon en dochter van de tijdens de ongeregeldheden gearresteerde 41- jarige J. J. H. uit Alkmaar, die werd aangehouden omdat hij de politie be let zou hebben haar taak uit te voe ren. Kip op ieders lip! Ik vind dat ons leger voor al die schietoefeningen ook maar eens een berisping zou moeten krijgen. Maak een trip met kip. -> Zouden mevrouw Udink, mevrouw Haex en de huishoudster van mr. Van Riel (jaja, die is vrijgezel), ook kip inslaan? Ik stop ermee voor deze week. Maak er een prettig weekeinde van, wees niet boos op elkaar (ik ben het ook al niet meer, hoor), en eet er maar lekker van. Tegen de k(l)ippen op! MERIJN P.S. Ik lust alleen omgeturnde kip. (ADVERTENTIE) I vraag vrijblijvend Inlichtingen neam adres j woonplaatstel bernard loderstraat 39-41 tilburg, tel.04250-74915*

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13