Stemmen tegen kerncentrale f ACCENT GRAAUW HAD IN DRIE UUR OVERDEKT BAD Arbeidsreserve Zeeland daalt tot peil 1962 GROOTSTE BEZWAAR: VEILIGHEID VAN MENS EN ANDER LEVEN NIET GEGARANDEERD Drs. Verdier verlaat provinciaal opbouworgaan De Sint-Jorisdoelen herbouwd en in gebruik Haringvlietbrug niet tolvrij voor 75 Commentaar Einde Zeeuwse Kamerclub Rustig herfstweer PRECEDENT Met roken ophouden is gemakkelijk geworden en bespaart 750,- Personeelschef PTT verlaat Zeeland GEWONDEN BIJ BOTSING Dode en twee gewonden hij hotsing Verwarmingsartikelen handelmaatschappij BREDA Politie en marechaussee zaten achter vis aan N.M.B.-BANK SLUIS OFFICIEEL GEOPEND Aanrijding in Hulst Examens V VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 IN politiek Den Haag heeft men lange tijd zoiets als een „Zeeuw se kamerclub" gekend: een groepje kamerleden van verschillende par tijen, maar met een gemeenschap pelijke achtergrond: hun Zeeuwse komaf. Het ziet er naar uit dat na de volgende kamerverkiezingen het Zeeuwse element in de Tweede Ka mer alleen nog zal worden verte genwoordigd door drs. W. Dusar- duyn van de KVP. Gezien de verde ling van specialismen in de fractie is het evenwel onjuist om ten aan zien van de heer Dusarduyn nog te spreken van een „Zeeuwse afge vaardigde". Hij zou, indien hij op een verkiesbare plaats op de kandi datenlijst terechtkomt, min of meer onder de titel van zijn specialisme in de kamer optreden. Wij betreuren de komende verdwij ning van de Zeeuwse kamerclub. Dit doen wij niet uit chauvinisme, alsof Zeeuwen beter of anders zouden zijn dan andere landgenoten, maar op grond van de omstandigheid dat in steeds sneller tempo de Zeeuwse zeg desgewenst: Zuidwestneder landse problemen nationale propor ties zijn gaan aannemen. Het is we> zenlijk van belang, dat er in de ka mer, „zuidwest-specialisten" zitting hebben, zoals in het verleden al vaak is gebleken. Dikwijls is betoogd, vooral in po litieke kringen: „Alles wat er in Zee land gebeurt heeft zijn weerslag op een veel grotere regio dan Zeeland alleen". En dat is juist. Men behoeft slechts te denken aan de recreatie problemen (Zeeland, de speeltuin van de randstad bijvoorbeeld), de zeehavenontwikkeling (de Wester- schelde als tweede slagader in de gouden delta), of aan landbouw, fruitteelt en visserij, om in te zien dat het in al deze gevallen gaat om zaken van meer dan regionaal be lang. Deskundige kamerleden, aanvaard baar enerzijds als vertegenwoordi gers van een gewest dat historie aan het maken is, en tegelijk voldoende ingevoerd in de landelijke beleids- problematiek, zijn naar onze mening hun gewicht in goud waard. Het is dan ook bijna tragisch dat het fenomeen van de Zeeuwse ka merclub een afgesloten hoofdstuk in de parlementaire geschiedënis gaat worden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Per 1 december 1970 zal de heer drs. H. J. Verdier het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland verlaten. Op die datum treedt hij in dienst van de vereniging van Nederlandse gemeenten in Den Haag als medwerker bij de afdeling lichamelijke opvoeding, sport en re creatie. De heer Verdier is bij de Stichting Zeeland belast geweest met de sociale planning en samenlevingsopbouw.. In die hoedanigheid was hij ook lid van enkele provinciale commissies. Hij zal worden opgevolgd door drs. F. J. van Grunsven, die momenteel medewer ker voor samenlevingsopbouw bij de Stichting Zeeland is. Het vertrek van drs. Verdier bete kent dat in dit jaar een vijftal hoge functionarissen van de Stichting Zee land zijn vertrokken, onder wie de di recteur der stichting, dr. Smallegan- ge en de adjunct-directeur van de stichting, de heer A. L, Borst. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.M.I. op donderdag om 18.00 uur: Rustig herfstweer, met plaatselijk mist. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon: 2 tot 8; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal; max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 7; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal; max.-temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE Zal de Westerschelde niet nog meer verontreinigd raken, indien de kernenergiecentrale in Borsele werkt Het gemeen tebestuur van Middelburg vreest van wel. De verontreiniging kan be staan uit: chemische afvalstoffen, radio-actieve afvalstoffen en/of te warm koelwater, waardoor ook alle leven in .het water wordt gedood. Deze gedachte werd uitgesproken door de heer Y. P. Wiersma, chef al gemene zaken in Middelburg, na mens het gemeentebestuur tijdens de hoorzitting over het onderwerp; hoe denkt men in Zeeland over de vesti ging van de kernenergiecentrale in Borsele. In hun standpuntverklaring wijzen b. en w. van Middelburg op de toe nemende verontrusting in de we reld, over factoren die de milieuhy giëne bedreigen. Het is de mening van het gemeentebestuur dat elke vorm van verontreiniging moet wor den voorkomen, indien dit ook maar enigszins mogelijk is. Het Middelburgse college zegt, zijn bezwaren te zullen handhaven zo lang niet blijkt dat een afdoende voorziening tegen de door het ge meentebestuur geduchte verontreini ging zal worden getroffen. Mevr. mr. C. Kannegieter, voorzit ster van de Vereniging voor milieu hygiëne, had een lijst met bezwaren. Ten eerste had men bij de ter visie gelegde stukken geen lijst van leve ranciers aangetroffen. De VMZ had zich daarom tot de minister van Eco nomische Zaken gewend, maar 'zon der resultaat. Voorts misten de be zwaarden in het veiligheidsrapport voor de kernenergiecentrale een drempelwaarde, waar overheen de hoeveelheid radioactiviteit in het afval- en koelwater niet zou mogen komen. „Er moet", aldus mevrouw Kannegieter, „een norm gesteld wor den, die streng door een overheids instantie zal moeten worden gehand haafd". De vestigingsplaats van de centra le leverde de meeste bezwaren op. Zou, zo vroeg de vragenstelster zich af, geen gevaar bestaan voor de om liggende gronden, wanneer, zoals in de bedoeling ligt, anderhalve meter hoge buizen door de dijken zullen moeten worden gestoken? Bovendien vraagt men zich af of de zeedijk ter plaatse wel hoog genoeg is. Een an der voornaam bezwaar achten de VMZ-leden het feit dat de centrale gebouwd wordt in de directe nabij heid van bevolkingscentra en van grote chemische fabrieken. In dit verband wijzen de bezwaar den op een precedent in Ludwigsha- fen (Duitsland), waar de Bondsrege ring de bouw van een kernenergie centrale wegens dezelfde vragen heeft uitgesteld tot het resultaat van een onderzoek hiernaar bekend is ge maakt. Het onderzoek, waarvoor de Duitse regering 170 miljoen mark heeft uitgetrokken, zal behelzen: de gevaren bij calamiteiten als de cen trale toch midden tussen bevolkings centra en industrieën wordt ge bouwd; „Heeft hier al een dergelijk onderzoek plaatsgehad en zou men niet moeten wachten op de uitslag van het Duitse onderzoek?", zo vroeg mevrouw Kannegieter zich af. Een van de leden van de commissie van deskundigen, de directeur van het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater, ir. K. C. Zijlstra, stelde in antwoord op de vragen van mevr. Kannegieter, dat het juist is als er voorwaarden gesteld worden voor de lozing van radioactief water. Maar, zei hij, de vergunning op grond waarvan de lozing zal mogen wor den uitgevoerd, is nog niet helemaal rond en moet onder meer nog in de gezondheidsraad besproken worden, Namens de PZEM stelde ir. A. Tiktak, werktuigkundig ingenieur roerbonden aan de kernenergiecentra le Borsele, dat zijn maatschappij gaarne bereid is een lijst met leve ranciers te verschaffen. Hij kondigde aan, dat de PZEM zich aan een te stellen drempelwaar de voor de radioactiviteit van het af valwater zal houden. In de toekomst zal de PZEM ook omgevingsmetingen verrichten, niet alleen in het water, (ADVERTENTIE) NEW YORK Het „Anti-Tabacco Propaganda Center" deelt mede dat men thans het verlangen om te ro ken kwijt kan raken zonder er zich rekenschap van te geven dank zij een tablet (Nicocortyl) dat geleide lijk de behoefte aan nicotine doet verdwijnen. Dank zij dit tablet zijn duizenden Amerikaanse, Duitse, Zwitserse en andere rokers, waaronder artsen, de finitief met roken opgehouden. Dit tablet werd getest op 95.526 ver stokte rokers, waaronder talrijke art sen: Resultaat: 88.648 van hen (ofte wel 92,8 pet.) hielden op met roken na 6 tot 22 dagen. Door geen sigaretten meer te hoeven kopen bespaart men jaarlijks onge veer f 750. Rokers die op hun beurt het roken zouden willen laten worden uitgeno digd zich rechtstreeks te richten tot het Anti-Tabak Propaganda Centrum Afd. 260/S Burg Prinsensingel 15, Postbus 123 Roosendaal N.-Br. Zij behoeven hiertoe slechts een envelop met hun naam en adres aan deze or ganisatie te zenden. Het is geheel gratis. maar ook in levende en niet-levende monsters. Wat betreft de angst voor een overstroming, merkte de heer Tiktak op, dat de centrale rondom voorzien is van een waterkering Hie vijf meter hoger is dan N.A.P., een stand die door het water nooit be reikt zal worden, zo deelde hij mee. Het P.v.d.A.-raadslid voor de ge meente Borsele vond de voorlichting die de bevolking over de hoorzitting had gekregen, onvoldoende, ondanks argumenten aan de andere kant van de tafel: dat er door de PZEM ver schillende voorlichtingsbijeenkom sten waren gegeven. Er zijn, aldus de heer I. A. van Royen, wel „be- hangselboeken" vol met technische gegevens ter visie gelegd, maar de gewone burger snapt daar geen blik sem van. Hij opperde tenslotte nog een aantal suggesties om het afge voerde warme koelwater effectief te maken: bijvoorbeeld dienstbaar ma ken aan een zwembad of benutten voor een tuinbouwproject. De heer Tiktak verwierp deze gedachten, omdat ze (hoewel technisch te ver wezenlijken) economisch onhaalbaar zouden zijn. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG De heer A. T. M. Maessen, personeelschef van het Postdistriet Middelburg, is met ingang van 13 oktober a.s. benoemd tot per soneelschef van het Postdistriet Haar lem. Als opvolger van de heer Maes sen is, ingaande 1 december, de heer C. G. P. Slagter thans werkzaam op de Centrale Directie van de PTT in Den Haag, benoemd. TERNEUZEN Bij een autobot- siug, die gisterochtend plaats had, werd W.B. uit Rotterdam zwaar ge wond. De bestuurder van de auto, waarin B. was gezeten liep lichte verwondingen op. Beiden werden per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde op de weg aan de westzijde van. de Westbui tenhaven, ter hoogte van de inrit naar de Nieuw Neuzenpolder. De auto, bestuurd door F.H. van D. uit Rotterdam stond stil achter de dijk- overgang naar de Nieuw Neuzen polder, toen hij aan de achterzijde werd aangereden door een persone nauto, bestuurd door J.A.B. uit Hoek. De auto van Van D. moest met een kraanwagen worden wegge sleept. (Van onze correspondent) VROUWENPOLDER Op de klui sing Dorpsdijk-Vrouwenpolderseweg heeft een aanrijding plaatsgehad tus sen twee personenauto's. Hierdoor is de 75-jaiige uit Arnemuiden afkom stige M. Mesu gedood. Een mede-inzittende van zijn auto moest met een heupfractuur worden overgebracht naar het Gasthuiszie kenhuis in Middelburg. De bestuurder van de andere auto, de heer L. uit Middelburg, werd le vensgevaarlijk gewond per ambu lance overgebracht naar het Gasthuis ziekenhuis te Middelburg, vanwaar hij diende te worden overgebracht naar het ziekenhuis te Vlising'en. De auto van de heer Mesu beland de onder aan de dijk in een weiland. De heer Mesu was op slag dood, ter wijl zijn medepassagiere uit de auto ■werd geslingerd. De auto van de heer L. bleef nog juist op het talud van de dijk hangen. ginnekenweg 60, breda, tel.: 40896 - 45481 (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het historische gebouw De Sint-Jorisdoelen te Middelburg dat omstreeks 1582 werd gebouwd in opdracht van het gilde der schutters en dat in 1940 werd gebombardeerd, is herbouwd. Op 1 november 1968 werd de eerste paal door burgemeester J. Drijber geslagen, waarna die aaone- minigsmaatschappij Stagin-k uit Vlis- singen aan die slag kon aan de hand van plannen en tekeningen van ir. Duobainet de Sabloniea-e, architect van de rijksgebouwendienst, die zijn ideeën putte uit gravures en etsen van omstreeks 1700. De bouwkosten bedragen ongeveer 1,6 miljoen gulden. Daar komt dan nog eens 69.000.— bij voor de in richting. Beneden zijn er twaalf ver trekken, boven nog eens 33. Binnen in het in oude stijl opgetrokken hoofdgebouw zijn kinderbalken, oer- balken en spreidingen in Frans eike hout. Dat zijn dan nog eigenlijk de enige voelbare contacten met het verleden. Slechts één achtermuur van het ge bouw is opgetrokken uit oude steen. De rest is aangepast aan het heden, centrale verwarming en de gedeelte lijke air-conditioning. Dat moet ook wel als men bedenkt dat er sinds deze week vier heden daagse diensten van het Ministerie van Sociale Zaken in zijn gehuisvest, namelijk de hoofdbewoner, het Centraal Bureau van de Arbeidsvoor ziening in Zeeland, diat uiteraard het mooiste gedeelte ie gebruik heeft ge nomen. Op de tweeidie plaats het Gewestelijk Arbeids Bureau met een bemiddielimgsruimte om van te water tanden in een prachtige kleur rood met isolerende houten scheidings wanden en een testtofcaal met teak houten schuifwand. De Inspectie voor Milieuhygiëne en de Inspectie van de Volksgezondheid met zijn dienst zijn de andere bewoners. De nieuwe bewoners hebben de mi nister van Sociale Zaken en Volks gezondheid uitgenodigd op 25 januari het gebouw officieel te komen ope- (Van onze correspondent) VLISS1NGEN De Vlissingse ge meente politiesportvereniging heeft op het strand bij Westduinop een zeehengehvedstrijd gehouden voor politie en marechaussee uit heel Zee land. De wedstrijd heeft geduurd van 13 tot 17 uur. Er waren 29 deelnemers. Uitslag: 1. de heer Suurland, Middel burg; 2. de heer Romeynse, Yerseke; 3. A. Wijgergangs, Vlissingen: 4. B. Lagemaat, Middelburg; 5. A. Wense- Iink, Middelburg; 6. B. Jansen, Vlis singen; 7. B. Verhagen, Vlissingen; 8. de heer Eckhart, Goes. (Van onze correspondent) SLUIS Door de heer H. K. Ve ling, directeur voor Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Nederlandse Midden stand Bank, werd de nieuwe vesti ging van deze bank te Sluis officieel geopend. Op de opening volgde een druk bezochte receptie, waar naast vertegenwoordigers uit de zakenwe reld ook het gemeentebestuur aanwe zig was. De modern ingerichte bank werd gebouwd door de firma Kortvliet uit Sluis aan de hand van aanwijzingen van de bouwkundige afdeling van de Nederlandse Middenstand Bank. De nieuwe vestiging komt onder leiding te staan van de heer P. R. Boeree. (ADVERTENTIE) Staat de Leeuw in z'n hemd? Hoe staat het met ons nationale voetbalelftal? Zondag'spelen we tegen Joegoslavië maar is er wel voldoende belangstelling en geestdrift. Lees wat spelers en officials zeggen: Deze week in Accent. De dominee van Bloemendaal Ds. G. Toornvliet heeft een eigen zender: radio Bloemendaal. We hebben een boeiend gesprek met deze bijzondere figuur in protestant Nederland. Deze week in Accent. Arts in Accent De arts W. G. Zegvelder heeft een vaste rubriek met interessante informatie over ziekten en kwalen, hun oorzaken en behandeling'. Elke week In Accent. weekblad 65ct. overal verkrijgbaar ((Van een onzer verslaggevers) GRAAUW In minder dan drie 'uur had Graauw een overdekt in- istructiebad. De snelle opbouw *was mogelijk door een flinke lap 'kunststof als een ballon op te bla- •zen. Aanvankelijk was het de bedoe ling, dat de opblaasbare hal woens dag' opgezet zou worden. Door leve ringsmoeilijkheden in België moest de operatie een dag worden uitge steld. De kunststoffen hal, vervaardigd uit onbrandbaar materiaal, wordt overeind gehouden door een over druk binnen in van ongeveer twee en een halve atmosfeer. Vier enorme ventilatoren in de machinekamer hebben donderdag ruim tweeëneen half uur op volle toeren moeten draaien om het zover te krijgen. Toen de hal eenmaal de vereiste hoogte had bereikt kon het vermo gen iets worden teruggebracht. De propellers moeten evenwel continu blijven draaien om de druk op het gewenste peil te handhaven. De daarvoor benodigde lucht wordt via een speciaal kanaal in de opblaasba re hal gebracht. In de hal, volgens- de fabrikant stormvast, is een zee van ruimte. In het midden ligt het eerder gereedge komen instructiebassin met afmetin gen van vijftien bij zeveneneenhal- ve meter en met een waterdiepte van zeventig centimeter. De ingang van het overdekte bad bestaat uit een nagenoeg luchtdicht afgesloten draaideur, waarlangs slechts mini male hoeveelheden lucht kunnen ontsnappen. De ballon-hal heeft geen overspanningen. Hij is voorzien van twee nooduit gangen. Het systeem wordt evenwel als volkomen veilig gekwalificeerd. Zelfs bij beschadigingen van ernsti ge aard duurt het minimaal twee tot drie uur voordat het omhulsel „plat ligt". De kleedcabines zullen de ko mende weken uit geprefabriceerde elementen worden opgetrokken. Verwacht wordt, dat met de afwer king nog een maand gemoeid zal zijn. Met dit nieuwe zwembad beschikt de gemeente Hulst nu over vijf baden. Het zwembad in Graauw is het eerste, dat zowel overdekt als verwarmd is. Het kan daarentegen door zijn geringe diepte alleen voor zweminstructie worden gebruikt. Voor het opblazen van de immen se hal van achttien bij vijftien me ter bestond grote belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De geregis treerde arbeidsreserve van mannen in Zeeland is in de loop van de maand september gedaald tot het percentage van 1,1 van de mannelij ke beroepsbevolking. Zeeland staat met dit lage percentage op de vijfde plaats in de rij van de Nederlandse provincies. Brabant (1,4), Friesland (1,9), Groningen (2,3) en Drente (2,8) staan er belangrijk slechter voor. Men moet terugraan tot 1962 om een dergelijk laag percentage werklozen in Zeeland te vinden. De daling van het aantal werkzoe kenden is in de maand september vooral veroorzaakt doordat de werk loosheid onder de groep visserijper- soneel (vooral in het rayon Goes was dat merkbaar) vrij sterk is afgenomen. Bovendien is men voort gegaan met het uit de statistiek brengen van mindergeschikte perso nen, voor wie het vinden van nor male arbeid, naar de mening van speciale commissies die hierover re gelmatig vergaderen, uitgesloten moet worden geacht. De vraag naar personeel vertoont een afnemende tendens, aldus de directeur van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zee land, mr. J. Rietema. Dit is, zo verklaart hij, voor een deel toe te schrijven aan de plaatsing van jeug digen, voor een ander deel door het vervallen van de vraag naar ar beidskrachten in de bietencampagne. Vooral het kantoor Sas van Gent is op dit laatste punt een gevoelige thermometer. De ruim honderd cam pagne-arbeiders die werden ge plaatst kwamen in hoofdzaak via het kantoor Sas van Gent op hun tijdelijke arbeidsbestemming. Op korte termijn verwacht men bij het DBA een toename van het aantal werkzoekenden in de horeca- sector. Het aantal ingeschrevenen in de andere beroepsgroepen is derma-- te gering dat de statistiek er nauwe lijks op reageert. Ook op de Zeeuw se arbeidsmarkt is het tekort aan metaalarbeiders een structureel ge geven. Dat is ook het geval wanneer men de totale Nederlandse arbeids markt beschouwt. Omscholing, waarvoor de centra voor vakoplei ding van volwassenenin Zeeland hun belangrijke diensten aanbieden, kan hier op de duur misschien soe laas bieden, meent men op bet DBA. Een tweede structureel tekort be treft het vrij geringe aanbod van vrouwelijk personeel. Dit wordt ver oorzaakt doordat jonge meisjes steeds vroeger trouwen en omdat zij tevens langer dan voorheen op school blijven. Een oplossing voor dit vraagstuk zal gevonden kunnen worden in het bevorderen van ar beid voor gehuwde vrouwen, even tueel in part-time verband. Het ray on Goes maakt wat betreft de gerin ge vrouwelijke arbeidsreserve een uitzondering op de Zeeuwse regel. Hier werd onlangs een vrij sterke toename van het aantal werkzoeken de vrouwen genoteerd. Bij nadere beschouwing van de statistische gegevens per Zeeuws rayon komt men tot de slotsom dat Ternèuzen de kleinste arbeidsreser ve heeft, namelijk 0,9 procent en Oostburg met 1,9 het grootste aantal werklozen te boek heeft staan. Gerekend naar de verschillende beroepsgroepen korrit men tot de bevinding dat de boreca-sector op dit moment 't grootst aantal werk lozen telt, namelijk 44. Er bieden zich in Zeeland slechts dertig me taalbewerkers aan. terwijl de vraag naar deze mensen 815 bedraagt. Een overeenkomstig beeld biedt de bouwnijverheid 402 open arbeids plaatsen en een aanbod van welge teld twaalf man. Me.t aftrek van de groep minder- geschikten, komt men op een totale arbeidsreserve in Zeeland van 308 personen. Vorig jaar om deze tijd waren het er nog 404. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELHARNIS „We hebben voorlopig geen redenen om aan te nemen, dat het rijk de Haringvliet- brug vóór de overeengekomen datum van 1 juli 1975 van de n.v Brugver- binding Haringvliet zal overnemen. Wanneer er geen wijziging komt in die situatie zal de brug vóór die da tum niet tolvrij worden. Het is moei lijk te voorspellen of in tussentijd de toltarieven veranderingen zullen on dergaan." Dat zei directeur J. Hof van de n.v. ons desgevraagd n.a.v. een recente mededeling van G.S. van Noord-Bra bant, dat zij de n.v. zullen vragen of die aanleiding ziet tot wijziging van de overeenkomst met het rijk. G.S. zeiden dat in antwoord op schrifte lijke vragen van het statenlid D. Boot. Volgens directeur Hof is er regelma tig overleg tussen de n.v. en 't minis terie van Verkeer en Waterstaat. Dat heeft tot nog toe niet geresulteerd in plannen tót wijziging van de overeen komst met betrekking tot de Haring vlietbrug. De Haringvlietbrug verwerkt on geveer 2 a 2,5 miljoen auto's per jaar. De verwachting is, dat- het verkeer over de brug ondanks de openstelling van de Volkerakdam met ongeveer 40 pet. zal afnemen, wanneer de Haringvlietdam in gebruik zal zijn genomen. Dat hoeft niet te implice ren, dat de toltarieven dan verhoogd zullen moeten worden. Bij de exploi tatie van de brug zal men namelijk kunnen beschikken over reserves, die aangelegd zijn uit ontvangen tolgel den Overigens zijn na de ingebruik name van de brug de toltarieven al enkele keren belangrijk verlaagd. (Van onze correspondent). HULST Op het kruispunt GentsestraatV an W aesbergenstraat te Hulst vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto met aanhan ger, bestuurd door K. uit Terhole en een personenauto, bestuur door B. uit Hulst. De personenauto liep flin ke schade op, terwijl B. licht werd gewond. AMSTERDAM Aan de Vrije Uni versiteit van Amsterdam is geslaagd voor het examen semi-arts de heer F A de Schipper uit Middelburg. Voorts is geslaagd voor het examen politicologie de -heer J. Vos uit Oost- i rj'-j '\e* examen geneeskunde Kandidaats, slaagde mej. M J Pas- schier uit Schoondijke. ZAAMSLAG Aan de rijksuni versiteit te Utrecht slaagde een dezer dagen voor het kandidaatsexamen in de rechtsgeleerdheid de heer K F Haak te Zaainslag.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3