Van eerste klas afdeling Zeeland DE ASSING i FORTUINLIJKE WINST VAN AMBULO OP KPJ Beerschot kreeg klop in strijd vol sensatie: 3-1 Bestuur trad en STEEN bloc af Fortuna leidt in de eerste klasse Fusie met Corn ovs is onzin Weer veel cursussen van Zebra Met ruim 500 deelnemers HENGELCONCOURS HVKK Score viel te hoog uit Slabbekoorn: eerste plaats Bezwaar van leden tegen vijfmanschap Energiek Sporthal De Veste 3 Tennisbanen te huur DAMES UITSLAGEN GEESTDRIFTIG STANDEN DINSDAG 6 OKTOBER 1970 (Van onze sportredactie) WESTDORPE Het eerste elftal van het Westdorpse RIA is op het ogenblik de grote verrassing van de eerste klas, afdeling Zeeland. Met krachtig, op het 433 systeem gebaseerde voetbal heeft RIA dat het afgelopen seizoen promoveerde naar de hoogste klas van het Zeeuwse afdelingsvoetbal de top veroverd. Er wordt al hier en daar in Westdorpe zij het met enige schroom gedacht aan een nieuw kampioensfeest, want RIA (Rooms In Alles) bestaat volgend jaar september veertig jaar. Dus het zou een geweldig jubileujmscadeau zijn om in het seizoen 1971/1972 in de vierde klas van de KNVB te mogen spelen. gedaan. Wij kregen het zelf voor elk-gs=^anp Voorzitter G. C. van Haelst durft die woorden echter nog niet goed uit te spreken. Hij zegt heel verstandig „Ach, ik ben al blij als we ons dit eerste jaar in de middenmoot kunnen handhaven". Trainer Roger Verschel den is ook al voorzichtig als hij stelt: „Het gaat nu erg goed met 't elftal. Maar we zullen een paar tikken voor de neus krijgen. Dat kan niet uitblij ven. En dan ligt het er aan of we dat kunnen opvangen of niet. Dat is het belangrijkste." RIA bestaat volgend jaar septem ber dus veertig jaar. Tegelijkertijd viert praeses Van Haelst het feit dat ■hij dan veertig jaar onafgebroken voorzitter zal zijn van de enige Westdorpse voetbalvereniging. Waarschijnlijk een unicum in Zee land. Penningmeester Antonissen ge denkt dan hetzelfde jubileum, want imet Mourice de Hulsters is het dit drietal dat nog overbleef van de op richters. Van Haelst: „RIA werd in dertijd opgericht door kapelaan Rombouts, nu pastoor in Zundert. Gel'ijk op de eerste ledenvergade ring werd ik tot voorzitter gekozen en ik ben het nu nog. Maar het wordt wel tijd dat er een jongere voor mij in de plaats komt." RIA had een stormachtige start in de eerste tien jaar van zijn bestaan. Driemaal achtereen werd het kam pioen en kwam zo in de vierde klas van de KNVB. Daarna zakte het weer naar het beginpunt: de tweede klas afdeling Zeeland. Vorig seizoen begon het dus weer met de opmars naar boven. Het feesten waren de voetbalenlthous'iasten in Westdorpe een beetje ontwend. Immers, het was in 1939 dat RIA voor het laatst naar een kampioenschap reikte. Maar ze vierden het goed en hebben kenne lijk de smaak te pakken gekregen. In eigen kring is men wel verbaasd over de successen van het eerste elf tal. Van Haelst: „We wisten voor het begin van het seizoen bijna niets van de sterkte van onze tegenstan ders. En nu nog niet. Elke wedstrijd is voor ons een vraagteken. De ne gen punten die we te pakken heb ben, beschouw ik als meegenomen. Nog altijd is de eerste klap een daalder waard. Wij hebben in de tweede klas de laatste jaren constant in de top gespeeld, maar het krachts verschil is daar zo klein dat een club een beetje geluk nodig heef* te promoveren." De oorzaak van het plotselinge succes van RIA's eerste formatie is volgens voorzitter Van Haelst, die niet op de foto wilde, niet gemakke lijk aan te wijzen. Hoofdzakelijk om dat er zoveel te noemen zijn. Van Haelst: „We hebben een goed en vrij jong elftal. Tot vorig seizoen hebben we vaak wat problemen gehad met de verschillende trainers. Maar toen kregen we plotseling een goede. Ro ger Verschelden pakte de zaken di rect energiek aan. Verder kregen we vorig seizoen de beschikking over een verlicht trainingsveld. Vooral in de winter heeft dat zijn waarde be wezen. Terwijl veel clubs dan moeten uitwijken naar gymnastiekzalen, is er bij ons gewoon doorgetraind." RIA-voorzitter Van Haelst is trots op die verlichting. Speciaal omdat zijn leden het meeste werk zelf heb ben gedaan. Van Ha»lsl: „Iedereen heeft hard gewerkt om het voor elk aar te krijgen. We hebben subsidie gehad van de gemeente en van de NSF, maar We deden toch het werk allemaal zelf." RIA beschikt nu voor vijf elftallen over een speelveld en een verlicht oefenveld. Er staat op het terrein een door de gemeente gefinancierde kantine met kleedloka len. Voorzitter Van Haelst is tevre den met deze accommodatie. Hij ziet dan ook als het hoogtepunt van z'ijn veertigjarige loopbaan, als voorzitter, de aanleg van het huidige veld door eigen leden en de verlichting. Van Haelst: „In die veertig jaar heb ik natuurlijk veel meegemaakt, maar deze twee dingen zijn voor mij on betwist de hoogtepunten. Het is vaak zo gemakkelijk je hand op te houden bij de gemeente. Dat hebben wij niet (ADVERTENTIE) GEERTRUIDENBERG TEL. 01621 - 3018 aar. En dat geeft je veel voldoening." Er gaan geruchten dat er een fusie ij op handen zou zijn na de herinde- jj ling in Zeeuwsch-Vlaanderen tus-Bj sen Corn Boys uit Sas van Gent en!jf RIA uit Westdorpe. Voorzitter Van|| Haelst betitelt die geruchten als on- jjj zin. „Westdorpe zal nog wel tweed geslachten lang Westdorpe blijven. |J Met een eigen voetbalvereniging. Er fg is trouwens officieel nog nooit over gepraat met het bestuur van Corn Boys. Wij willen het niet, en zij waarschijnlijk ook niet." L Een tip van de sluier rond het succes van RIA licht praeses Van Haelst toch op als hij stelt: „Het is voor ons een voordeel dat wij op het ogenblik kunnen beschikken over vijftien, zestien spelers die al lemaal zo in het eerste kunnen wor den ingezet. Nu moeten zij vechten voor een plaats. Voorheen was het wel eens zo dat we op zondagmorgen vlak voor de wedstrijd nog bij een speler moesten gaan vragen of hij alstublief in het eerste wilde mee doen." Voorheen, voorheen. Voorzit ter Van Haelst praat graag over vroeger. Over bietencampagne bijvoorbeeld, die de eerste vijfen twintig jaar voor het bestaan van RIA een grote struikelblok was, voor de Westdorpse voetbalvereniging. Van Haelst: „Bijna iedereen in West dorpe werkte toen in de campagne. Dat betekende voor ons met die continu-dienst, dat elke zondag het elftal moest worden omgegooid. Dat is de laatste jaren gelukkig voorbij. De suikerfabriek heeft minder men sen nodig, en geen van onze spelers uit het eerste werkt in de bieten campagne." 7- - - - -. V - yrViTYTi pjSiggMMMiitt;;;: Trainer Roger Verschelden, die de zaak volgens het RIA-bestuur energiek aanpakt. Trainer Roger Verschelden ziet de successen van zijn formatie ook al zeer nuchter onder ogen. „Ik geloof dat de harde training van het vorig jaar nu pas echt zijn vruchten gaat afwerpen", zegt de met vele tactische grapjes begiftigde Verschelden, d.T van mening is dat er in de eerste klas van de afdeling een stuk beter wordt gevoetbald dan in de tweede klas. „We kunnen ons aan sommige ploegen in de eerste klas optrekken, maar tot nu toe hebben we toch meestal ons eigen speltype gespeeld. Dat is 433 zonder ausputzer." Roger Verschelden, die vorig seizoen enorm op conditie trainde en die dat dit jaar omboog naar baltraining, houdt op dinsdag en vrijdag zijn trai ningsavonden. Verscheiden: „Ja, op vrijdag. De meeste mensen vinden dat raar, maar ik doe het om twee redenen: de oefenstof die ik mijn jongens meegeef is dan op zondag nog vers, en we zitten op dit moment met een paar militairen die op vrij dag wel kunnen trainen." Roger Verschelden, die zelf op zijn vijftiende jaar al debuteerde in het eerste elftal van Corn Boys, heeft de zaken bij RIA modern aangepakt. Zo heeft de Westdorpse club een mentale training voor elke zondag morgen op het programma staan. Verschelden houdt dan een praatje en geeft zijn spelers de opdrachten voor die middag. „Ik ben een echte ik-iirainer. Ik duld wel inspraak, maar op een bepaald moment zeg ik toch: en zo wil ik dat het gebeurt. En dan gebeurt het ook zo. Er zit natuurlijk wel een gevaar in. Zolang het goed gaat met het elftal is er niets aan de hand. Maar zodra het verkeerd gaat, lig je er uit. Maar dat is nu eenmaal het risico van het vak ROB VAN DEURSEN HULST In ae bedrijfsvolley- balcompetitie in het rayon Hulst heeft Ambulo door een 31 over winning op KPJ in de eerste klas de leiding behouden. Men mag ge rust stellen dat de leiders met deze overwinning te veel hebben gekre gen, want een gelijk spel zou zeer zeker het juiste resultaat van deze spannende partij zijn geweest. Im mers de eerste set werd gewonnen door Ambulo, maar in de tweede set waren de rollen omgekeerd en luid de de stand 915. De derde set werd opnieuw door Ambulo gewon nen. Zeer gelukkig want de Ambu- Io-mensen keken op een gegeven ogenblik tegen een 110 achter stand op. In de vierde set konden de leiders profiteren van de nog niet geheel ingeburgerde tijdregeling. (Van onze turnmedewerker) GOES Zaterdag werd in de kantine van de veiling te Goes de technische kringvergadering van de Zeeuws-Brabantse Turnkring gehou den, tijdens welke het voorlopig werkprogramma voor het seizoen 1971-1973 werd besproken. Opmer kelijk was dat ook voor het volgend jaar weer vele cursussen op het programma staan. De leiderscursus zal worden voortgezet terwijl met een nieuwe cursus zal worden be gonnen. Verder is er weer een tech nische dag voor de verenigingslei ders en een jurycursus. Een groot aantal wedstrijden zal worden georganiseerd: de verschil lende kringkampioenschappen, de kringkeurturnwedstrijd dames en heren, verenigingswedstrijden voor jongens en meisjes en voor dames en heren, een huisvrouwenwedstrijd en een keuzewedstrijd. In meerdere plaatsen zullen bondswandeldagen worden gehouden. Immers, de 55 minuten waren verstreken en Ambulo leidde met 8—6. Clitex versloeg net pas gepro moveerde CVC met 30. De Clinge- naren verdienden een zo zware ne derlaag geenszins. Zij hadden min stens een set-wmst verdiend. De setstanden waren 1512 1917 en 53 (ook hier woog de tijdregeling zwaar door). De stand in deze afde ling: Ambulo 4-7: Clitex 3-5: PMC 2-3; BOL 3-5; KPJ 3-1: CVC 3-0. In de tweede klas heren liet de leider KPJ 2 er geen twijfel over bestaan dat het titelambities heeft. Dageraad werd er het slachtoffer van en kreeg een 4U nederlaag te incasseren. Dageraad is in aeze af deling de enige ploeg die noig uumten- loos is. Behalve KPJ 2 schijnen ook Lybeert, Ambulo 2. Clitex 2 en de beide Belgische teams Cactus 1 en 2 titelambities te koesteren. De uitsla gen in deze klas: KPJ 2 - Dageraad 40, CVC - Clemavo 22. Scholen- comb. 1 - Clitex 2 21. Ambulo 2 - Ambulo 3 31, WC - Lybeert 0—4. CVC 2 - THOR 04. De stand in deze afdeling: KPJ 2 4-8: Lybeert 3-6; Ambulo 2 4-6: Cactus 1 2-4: Clitex 2 4-4; Cactus 2 3-4: Scholen- comb. 1 4-4; Scholencomb. 2 3-3: GVC 3-3: CVC 2 3-2: THOR 3-2: Ambulo 3 4-2, Clemavo 3-1; WC 4- 1; Dageraad 3-0. - de volgende wedstrijden gespeeld: PVH - Morres 31. Mavo 2 - Ly beert 04. Olmulo - GVC 04. Doordouwers - Morres 13. De rangschikking in deze afdeling luidt: CVC 3-5; Lybeert 3-5: Morres 4-5: Olmulo 3-4; GVC 3-4, PVH 4-4; Pioniers 2-3; COMBO 3-2: Scholen comb. 2 3-1: MAVO 2 3-0; Doordou wers 3-0. (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL Het topduel in de Belgische hoogste afdeling tussen Standard Luik en Beerschot heeft een bijzonder sensationeel verloop gekend, en voor Beerschot een onbe vredigend resultaat opgeleverd. Beerschot verloor immers dit presti- geduel met 31. Beerschot kon ech ter deze keer excuses voor de ne derlaag aanvoeren, excuses die door de neutrale toeschouwer van deze wedstrijd volledig zullen worden ge accepteerd. Beerschot, dat te Luik volgens de spelverhouding minstens een punt had moeten overhouden, heeft het aan de zwak leidende scheidsrechter Thibaut te danken dat het met lege handen naar Ant werpen is moeten terugkeren. Door het abnormaal arbitreren van de heer Thibaut, keek Beerschot bij de rust tegen een 21 achterstand aan. Als alles normaal zou zijn ge weest, dan had Beerschot zelfs na twintig minuten voetbal tegen tien Standard-spelers gespeeld. Immers, de Luxemburgse international Pilot, die voor Standard Luik uitkomt, had aanvoerder Jan Verheyen van Beer schot met een kaakslag voor enkele minuten een knock-out bezorgd om dat deze een ruzie tussen Standard en Beerschot-spelers wilde sussen, nadat Van Moer onderuit was ge haald. Nadat in de twaalfde minuut Beerschot op onverwachte wijze via een schot van Kasprzack de leiding had genomen, bracht Depireux reeds in de volgende minuut de thuisploeg op gelijke hoogte. De Beerschot-man Raskin protesteerde heftig en kwam daardoor in het scheidsrechtersboek- je terecht. Na die bewuste vuistslag werd Beerschot enkele seconden voor rust nogmaals de dupe van een scheidsrechterlijke dwaling. Toen Depireux met de Beerschot-doelman in botsing kwam, kreeg Standard een strafschop cadeau, die door Dol mans werd omgezet in een doelpunt. Na de rust was Emmerich aan zijn eerste doelpunt in deze competitie toe. Met een bekeken goal bracht hij Beerschot op 22. De grensrechter bemoeide zich echter met de zaak en op diens adivies werd het doel punt wegens buitenspel afgekeurd. Alsof Beerschot nog niet genoeg el lende had gekend in deze wedstrijd, kreeg het vijf minuten voor tijd een derde doelpunt tegen. Depireux was er de maker van. In de eerste klas dames lieten de drie leidende ploegen Mavo 1. KPJ en Clitex geen steken vallen. Mavo klopte met 31 de Scholencombina tie, Clitex versloeg de Milock-com- binatie met dezelfde score en KPJ bleef met 21 de dames van ae wasserij de Dageraad de baas. Al deze uitslagen hebben de volgende stand teweeg gebracht: Mavo 4-7: KPJ 3-5; Clitex 3-4; Dageraad 3-2: Scholencomb. 2-0 en Milco 3-0. In de tweede klas aames werden (Van onze hengelsportmedewerker) KAPELLE „Het is zo goed als zeker dat het kanaal door Zuid- Beveland verbreed zal worden tot 120 meter en dat het een grotere diepte van 3 meter zal krijgen. De breedte wordt dan gelijk aan het nieuwe Schelde-Rijnkanaal. Dat kan betekenen dat er weer meer vis in zit". Dit zei burgemeester Van Suy- lekom van Kapelle in een toespraak in hotel „De Zwaan" bij de prijsuit reiking van het internationaal hen- gelconcours van de hengelvereniging „De Kanaalvissers" in Kapelle. Het weer was bar en boos maar toch mocht dat het enthousiasme niet drukken van de 470 hengelaars uit alle delen van Zeeland maar ook van buiten de provincie en uit Bel gië en Duitsland die deelnamen aan het internationaal hengelconcours van de Kapelse club. Het was het twaalfde internatio naal concours dat HV K.K. organi seerde. Het bijzonder slechte weer was er de oorzaak van dat het aantal deelnemers iets achter bleef bij andere jaren, maar het was toch nog een spectaculair gezicht om bij na 500 in oliegoed gehulde mensen te zien turen naar hun dobber die door de golven in het kanaal door Zuid-Beveland heftig heen en weer bewogen werd. De wedstrijd duurde van een tot vier uur. Winnaar van het concours werd de heer D. Slabbekoorn te Goes: lid van de Kapelse club. Hij kreeg uit handen van burgemeester Van Suylekom de beschikbare beker en bovendien een gasfornuis. In zijn toespraak bracht burge meester Van Suylekom hulde aan de organisatoren en tegelijk vertelde hij dat het gemeentebestuur van Kapelle hard werkt aan het bevor deren van de dagrecreatie. Vooral de Noordkant van de Oosterschelde tussen Kattendijke en Wemeldinge zal in dit verband een belangrijke functie krijgen, niet in het minst voor de sport visserij. Prijs voor de eerste dame: me vrouw De Munter van „De Zee baars" te Scherpenisse met 510 punt. Prijs voor de eerst eindigende: D. Slabbekoorn, Goes 630 punt. Eerste buitenlander: M. van Ginniken, Es sen (B) 455 punt. Verenigingsprij- zen: 1 H.V. K.K. Kapelle 2235 punt; 2 De Zeebaars, Halsteren 2065 punt; 3e prijs „De Zeester", Scherpenisse 1990 punt. Individuele korpsen: 1 H.V. K.K. Kapelle 1010 punt, 2 H.V. K.K. Kapelle 820 punt, 3 „De Zee baars" Scherpenisse 720 punt, 2 Oostende (B.) 870 punt; 5 De Zee ster Halsteren 570 punt. Individuele winnaars: 1 D. Slabbekoorn, Goes 630 punt, 2 B. Bogerts, St. Maar tensdijk 6033 punt, 3 F. de Koek, Halsteren 570 punt, 4 K. de Wee Jr.. Kapelle 520 punt, 5 mevrouw De Munter, Scherpenisse 510 punt, A. v. d. Hoek, Scherpenisse 500 punt, 7 A. Mertens, Halsteren 475 punt; 8 A. Eversdijk, Kapelle 460 punt, 9 M. van Ginneken Huibergen-Essen 455 punt, 10 F. Keupens, Essen 405 punt, 11 W. Koelewijn, Katwijk aan Zee 405 punt, 12 P. Ganseman, Ka pelle 385 punt, 13 W. v. d. Wegen, Halsteren 385 punt, 14 Th. Mannens, Ossendrecht 380 punt, 15 C. J. Kant, Kortgene 330 punt. (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN De vierde klas- ser STEEN zit sinds kort zonder be stuur. Naar pas nu bekend werd, tra den vrijdagavond na een rumoerige ledenvergadering de vijf zittende be stuursleden af. Het waren voorzitter S. v. Vliet, penningmeester A. Aerts, secretaris P. de Maat, bestuurslid R. Bogaerts en bestuurslid T. Traas. Meer mensen hadden geen zitting in het bestuur van STEEN en dat was juist waar de schoen wrong. Vele leden hadden namelijk be zwaar tegen het vijfmanschap. Men wilde een groter bestuur en vlak na het overlijden van voorzitter Z. F. Pleunis was besloten om een bestuur te creëren van vijf zeer actieve men sen. Voor de vergadering van vrijdag avond waren er enkele leden met een lijst door St.-Jansteen gegaan, waar op men handtekeningen verzamelde voor een groter bestuur. Die lijst werd vrijdagavond aangeboden. Dit vijfmanschap trok daaruit zijn con clusie zij het na een verhitte dis cussie en trad af. Daarop stelde Theo Waterschoot zich kandidaat voor het voorzitterschap. Er werd weliswaar een vrije stemming gehou den, maar de verkiezing van de vroe gere secretaris was toch niet moge lijk geweest, omdat hij geen zitting meer had in het bestuur. Hij haalde overigens de vereiste meerderheid niet. Daarna werd besloten vrijdag 15 oktober een nieuwe algemene leden vergadering te beleggen waarop dan een ander bestuur zou worden geko zen. Penningmeester A. Aerts was gister avond niet onder de indruk van het gebeurde. Hij was dan ook vrijdag avond helemaal niet verrast, dat de bom barstte, want hij had het naar zijn zeggen al veel langer ver wacht. Aerts: „Ach, dit gaat wel weer over. Ik had dit reeds maanden zien aankomen. Eigenlijk al voor het over lijden van de heer Pleunis. Toen was er a] een crisissfeer in de vereniging. Je zag duidelijk dat er tussen twee groepen een machtsstrijd werd uitge vochten." De heer Aerts heeft we] begrip voor de rebellen. Dat blijkt tenmin ste uit zijn volgende uitspraken: „De capaciteiten van voorzitter Van Vliet waardeer ik ten zeerste. Maar hij moet kunnen inzien dat we liier in St.-Jansteen in een doodgewoon kerkdorp zitten met doodgewone mensen. Hij zou een goede voorzitter zijn voor een club in de stad, maar niet voor een dorp." Toch ziet de heer Aerts de toe stand niet al te somber in. Hij ver wacht dat de bestuurscrisis geen in vloed zal hebben op de prestaties van de spelers van het eerste. Immers, STEEN bengelt op het ogenblik on- deraan in de vierde klasse. Aerts: „Ik geloof dat de spelers zich er weinig van aan zullen trekken. We hebben tot nu toe vee] pech gehad. Misschien gaat het voortaan wel beter." Voorzitter S. van Vliet ontkende gisteravond dat er een bestuurscrisis zou zijn bij STEEN. Hij wilde kenne lijk nog een slag om de arm houden en vond publikatie rond de affaire niet nodig. Waarvan akte! In het Astridpark te Brussel kreeg Luik met 5—1 slaag. Daarmee werd de traditie dat Luik de laatste vijf jaar geen puntje meer te Anderlecht op mocht rapen, voortgezet. In deze doelpuntrijke wedstrijd had de score nog heel wat hoger kunnen uitvallen als aan beide zijden de aanvallers met hun schoten wat meer succes hadden gehad. Vooral Van Himst was goed op schot en leverde een belangrijk aandeel in de overwin ning. De Zweed Nordahl en Jan Muider zorgden voor de andere doelpunten, terwijl de Duitser Rode kamp voor de Luikenaars het tegen doelpunt maakte. Brugge behaalde op het veld van Crossing Schaarbeek een geflatteer de 14 overwinning. Brugge had schijnbaar de wedstrijd tegen de Duitse bekerkampioen Kickers Of fenbach nog goed in de benen, want het eerste half uur kwamen de Westvlamingen onder zware druk te staan. Crossing scoorde het eerst door Schrauwen. Aanvoerder Car- teus van Brugge bracht echter nog voor rust de partijen in evenwicht toen hij een fout van doelman Smol ders afstrafte. Gelukkig voor Brugge lieten de Brusselaars veel scorings kansen onbenut. Tegen de verhou ding in nam Brugge na een uur toen Lambert een pass van Rensenbrink in een doelpunt omboog een voor sprong. Rob Rensenbrink zou er daarna met nog twee knappe doel punten voor zorgen dat deze neder laag zeer pijnlijk voor de thuisclub zou aankomen. Ondanks het feit dat Lierse met zes invallers de wedstrijd tegen een eveneens onvolledig Gantoise diende te beginnen, kon Lierse toch zege vieren. Met een 20 nederlaag maakten de Gentenaars de reis naar de hoofdstad van Oost-Vlaanderen terug. Vermeulen scoorde in de 35e minuut de openingstreffer, terwijl De Mul er na 71 minuten voor zorgde dat de zege een voldongen feit was. In het Bosuilstadion te Antwerpen leed de pas gepromoveerde voetbal club Antwerpen zijn eerste thuisne derlaag tegen Sporting Charleroi, dat deze keer uitstekend spel liet zien en daardoor de thuisclub degra deerde tot een tweede klas-ploeg. Dat de Antwerpenaars uiteindelijk maar met 12 verloren dankten zij aan hun uitstekende doelman Braem, die in puike vorm stak. Sporting Charleroi leidde met de rust door een doelpunt van Verbist. Torfs maakte voor Antwerpen in de zeventigste minuut gelijk. Tenslotte zorgde de Oostenrijker Bohmer er voor dat Charleroi verdiend met beide punten naar huis kon gaan. Een geestdriftig Racing White kon te Beveren Waas de volle winst voor zich opeisen. Het versloeg de Waaslanders verdiend met 13. Bergholtz weer goed op dreef scoorde in de twintigste minuut: 0 1. (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse veld- handbalcompetitie gaat Fortuna fier op kop in de eerste klas van de heren afdeling terwijl new-comer Haring man in de tweede klas hetzelfde doet, wat trouwens geheel in de lijn der verwachtingen lag. In de derde klas lijkt Fortuna III hoge ogen te gooien en zal 't moeilijk van de eerste plaats verdrongen kunnen worden. In de dames eerste klas heeft Olym pus I goede papieren al zal Zeeland Sport nog geducht gaan meetellen. In de tweede klas dames A mag felle strijd om de titel worden ver wacht tussen Walcheren III en Sluis kil terwijl bij de dames tweede klas B Delta Sport en Marathon II wel als leiders fungeren maar Zeeland Sport II met minder gespeelde wedstrijden de kans in eigen hand heeft om mee te dingen naar de titel. JUNIOREN B Fottana 3-6 Marathon Walcheren 2 4-5 Zld. Sport 2 G.S.C. 2 3-4 JUNIOREN C Olympus 2 3-6 D.H.C. Sluiskil 2-4 G.S.C. 3 E.M.M. 2 3-2 MEISJES ADSPIRANTEN A Zld. Sport 1 3-6 Olympus 1 Marathon 1 2-4 Fortuna I Walcheren 1 4-4 ADSPIRANTEN B EMM 1 4-7 Olympus 2 Marathon 2 4-4 Zld. Sport 2 Walcheren 2 4-4 ADSPIRANTEN C Walcheren 3 3-6 Schelde Sport 3-2 4-3 4-0 1-0 2-0 3-2 4-0 4-3 4-2 Hontenisse 1 Olympus 3 4-5 4-4 EMM 2 3-2 2-0 2-0 1-2 HEREN EERSTE KLAS Fortuna 1 3-6 Marathon 1 Olympus 3 4-6 G.S.C. 2 Volharding 1 4-4 E.M.M. 2 TWEEDE KLAS Haringman 3-6 G.S.C. 3 Walcheren 2 2-4 Delta Sport 1 3-0 Fortuna 2 4-4 Olympus 2 3-0 DERDE KLAS Fortuna 3 3-6 Marathon 2 2-2 S.I.O.S. 5-6 Volharding 2 3-0 G.S.C. 4 4-6 Delta Sport 2 3-0 DAMES EERSTE KLAS Olympus 1 3-6 Marathon 1 Zld. Sport 1 4-5 G.S.C. 1 Walcheren 2 3-3 TWEEDE KLAS A Walcheren 3 4-7 DHC 1 Sluiskil 3-6 Olympus 2 Hontenisse 4-4 EMM 2 ADSPIRANTEN D Zld. Sport 3 4-6 Walcheren 4 Sluiskil 2-4 Fortuna 2 MEISJES PUPILLEN A Walcheren 1 4-8 Marathon Zld. Sport 4-7 EMM 1 Fortuna 1 Olympus EMM 2 Walcheren Sluiskil DHC GSC 4-3 PUPILLEN B 3-6 Marathon 2 5-6 Fortuna 2 2 3-4 PUPILLEN C 2-4 Walcheren 3 3-6 Marathon 3 3-2 3-2 5-2 3-3 3-2 5-0 TWEEDE KLAS B Delta Sport 4-8 Schelde Sport 3-0 Marathon 2 Zl. Sport 2 5-3 GSC 2 3-4 DHC 2 DAMES JUNIOREN A Walcheren 1 5-10 E.M.M. 1 Olympus 1 4-7 Hontenisse G.S.C. 1 4-5 Zld. Sport 3-0 2-0 5-4 3-0 5-0 JONGENS PUPILLEN Olympus 3-6 GSC Fortuna 4-6 Walcheren Marathon 4-4 JONGENS ADSPIRANTEN Fortuna 1 4-8 Marathon w 9 8"8 Olympus Fortuna 2 3-3 SIOS ff*™ HEREN JUNIOREN A 5-8 Olympus 1 Fortuna 4-6 Marathon 1 5-6 Walcheren 4-1 3-2 3-0 3-1 5-1 3-2 4-0 4-2 2-0 3-2 4-0 GSC 1 HEREN JUNIOREN B Olympus 2 3-6 SIOS 9r 1 4-6 EMM 2 Marathon 2 3-2 3-2 3-1 4-0 3-3 4-3 5-0 2-2 4-0

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 15