Raad Reimerswaal houdt vast aan subsidiebeleid D '66 op zoek naar ander politiek contact Verlichtingsaetie van ANWB een succes GEVARIEERD PROGRAMMA IN ZEEUWSE THEATERS Painting" tot 14 november in Goes Bijdrage Kapelle aan plannen vliegveld Midden-Zeeland MAXIMOS Y IN BOXTEL Muziekkorpsen krijgen nul op request „REES DE JONGEN" ECLATANT SUCCES LEZING OVER WERKOVERLEG Autobustocht Middelburgse bejaarden Schade bij aanrijding Hogere kosten Visserijnoln De Scheldestroom hervat wintertraining EXPOSITIE IN KORTGENE Werkgroepen Middelburg en Vlissingen Laatste schieting te 's-Heerenhoek J. Germing neemt afscheid Zwembad Goes sluit poorten papier oor uw pen Lyceumfuif Starfighter stort in zee bij Vlieland Nederlaag voor Labour in Blackpool The Saint naar Amsterdam Corrie Brokkenshow DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 MIDDELBURG Op donderdag 15 oktober wordt in de kantine van de N.V. de Vitrite-fabriek te Mid delburg weer een bijeenkomst van de afdeling Zeeland van het Neder lands Instituut voor Efficiency ge houden. De heer H. H. Nijhuis, chef ka dervorming van het stikstofbin- dingsbedrijf van de staatsmijnen te Geleen is als inleider uitgenodigd. Hij zal spreken over het onderwerp „Werkoverleg, waarom en wat te verwachten in de praktijk?" (Van een onzer verslaggevers) GOES Surrealisme, laat-im- pressionisme. expressionisme, da daïsme, cubisme, non-figurativisme, pointillisme, en nog veel meer ismes vieren hoogtij op de tentoonstelling, die door de Goese wethouder van Culturele Zaken J. Lindenbergh in het muzeum voor Noord-Beveland aan de Singelstraat in Goes werd geopend. De tentoonstelling, die eigendom is van de Unesco en de hele wereld afreist, is in de eerste plaats be doeld als educatief. De heer Linden bergh, die kortgeleden de portefeuil' le van cultuur van de drukbezette heer J. Roose overnam, vertelde in zijn openingswoord, dat de „Educa tion Permanente" in het jaar 1970 als onderwijsjaar een extra beteke nis heeft. „Iedereen moet telkens weer opnieuw worden opgevoed". Hij zei te hopen, dat veel scholen uit Goes en omgeving de leerzame Unesco-expositie. die bestaat uit een negentigtal reproducties van werken van Renoir, Monet. Van Gogh, Pi casso, Braque, Klee. Mondriaan. Mi- ro, Van Dongen, Dufy en vele ande re vertegenwoordigers van de perio de 1900-1925. zullen bezoeken. Bij de opening van de tentoonstelling painting from 1900 to 1925" was een groot aantal schoolhoofden aanwezig. De catalogus is, vanwege het reizen de karakter van de Unesco-verzame- ling, in het Engels geschreven. „Painting from 1900 to 1925" blijft tot en met 14 november in Goes. Daarna gaan de kleurige werken naar Ierland, waar zij ook al vóór Goes werden geëxposeerd. (Van onze correspondent). MIDDELBURG De Stichting Dienstverlening Bejaardpn te Mid delburg houdt dinsdag 13 oktober een bustocht. Het vertrek is om '8:30 uur van de Markt. De reis gaat naar Oisterwijk en Den Bosch, met een bezoek aan de Basiliek St.-Jan te Den Bosch. Het diner zal gebruikt worden in Chaam. GOES Het komt niet vaak voor, dat een toneelgezelschap zo'n ovationeel applaus krijgt als Cen trum in de Middelburgse Schouw burg na het spelen van „Kees de jongen" Wij dachten volkomen te recht. Alleen is het erg moeilijk uit te maken, wie deze hulde nu eigen lijk toekomt. Is het de schrijver Theo Thijssen, die de stof leverde? Of is het de bewerker Gerben Hellinga, die in staat bleek te zijn er een geweldige brok puur toneel van te maken? Is het de regisseur Peter Oosthoek, die het stuk op onnavolgbare wijze in scène wist te zetten die niet alleen zijn spelers enthousiast maakte, maar hun tegelijkertijd een opval lende precisie bijbracht? Of waren het de spelers, met aan de kop Wim van der Grijn en Hans Dageletals realist en idealist Kees. samen niet Elsje Scherjon als zijn (hun) moe der? Zelf geloven wij dat het enor me succes toegeschreven moet wor den aan de zeer gelukkige combina tie van al deze mensen. Het bleek n.l. ook een van de sterkste punten in deze voorstelling: het voorbeeldi ge samenspel, dat op een of andere manier een afspiegeling moet zijn van een grote eenheid, zowel tussen spelers, technici en de leiding, als tussen de spelers onderling. Wij zouden dan ook graag achteraf nog een afzonderlijk applaus willen ge ven aan de hele toneelgroep Cen trum voor dit prachtige resultaat. A.H. (Van onze correspondent) KRUININGEN In de Hoofd straat te Kruiningen heeft een aan rijding plaats gevonden tussen twee personenauto's, respectievelijk be stuurd door W. uit Yerseke en Van B. uit Kruiningen. Beide voertuigen liepen aanzienlijk materiële schade op. (Van een onzer verslaggever) REIMERSWAAL. De ge meente Reimerswaal wijzigt het subsidiebeleid ten aanzien van muziekkorpsen niet. De korpsen, die naar aanleiding van een be sluit, dat de gemeenteraad enkele weken geleden nam en waardoor de muziekvereniging Rillandia te Rilland een extra subsidie van 750 gulden kreeg, ook een dergelijke subsidie hadden aangevraagd, krijgen nul op request. Een maand geleden was in de raad a'l veel te doen geweest over de toewijzing van de subsidie aan Rillandia. Men verwachtte in het algemeen, dat indien aan één mu ziekkorps extra financiële aandacht werd besteed, dit een kettingreactie bü de andere korpsen teweeg zou brengen. De muziekkorpsen van Waarde, Kruiningen en Hansweert hebben sindsdien inderdaad een ver zoek ingediend om eveneens voor een verhoogde uitkering in aanmer king te komen. In een voorstel aan de raad lichten b. en w. in de laatste raadsvergadering hun stand punt toe, waarom afwijzend werd beschikt op het verzoek van de drie korpsen. Het college stelde: „In alle verzoeken wordt gesteld, dat met betrekking tot de subsidiëring van de muziekkorpsen gelijke normen dienen te worden aangelegd. Hierbij wordt voorbijgegaan aan het feit dat de muziekvereniging Rillandia ontegenzeggelijk voor haar dirigent hogere kosten moet maken dan de overige verenigingen". En voorts: „Wij tekenen hierbij aan dat de leerlingen van de korpsen uit Rilland, Krabbend-ij ke en Yerseke door de vereniging zelf worden op geleid. Bij de overige verenigingen in de gemeente vindt de opleiding plaats aan de Zeeuwse muziek school, waarvoor door de voormalige gemeente Kruiningen en Waarde een subsidie wordt verleend". Als derde reden voorw,het toewijzen v-an de subsidie aan alleen Rillandia voerde het gemeentebestuur aan. dat de vereniging haar düré dirigent niet zonder meer dire kt kan ontslaan. Tegen het afwijzende voorstel van b. en w. stemden uiteindelijk de KVP, de PvdA en het AR-raadslid P.C: van Putten, allen onder het motto: „Gelijke monniken, gelijke kappen". Tijdens de raaddsvergadering deelde burgemeester mr. C. Pijl Ho- geweg mee, dat binnenkort een be slissing verwacht kan worden over het Yerseker plan om na afsluiting van de Oosterschelde in 1978 via een pijpleiding zout water uit de Noordzee naar Yerseke aan te voe ren om daar de schelpdierencultures te kunnen blijven verwateren. De burgemeester zegde toe, dat hij bin nen twee maanden in de gemeente raad met een speciale visserijnota voor de dag zal komen. Deze nota zal. behalve het zoutwaterleidings- project en de liauidatieregeling voor schelpdierenkwekers en beoefenaars van secundaire beroepen, ook het probleem van de eventuele verplaat sing van het Yersekër werkterrein naar de Waddenzee behelzen. Met name de mosselschepen van Yerseke zullen, als het Waddenzeeproject doorgaat, aangepast moeten worden aan het veel ruwere vaarwater. De gemeenteraad heeft met alge mene stemmen een voorstel van b. (Van onze correspondent). BRESKENS De zwemvereni ging Scheldestroom begint de win tertraining. De wedstrijdzwemmers zuilen begin oktober iedere zaterdag avond in het overdekte bad van Eeckloo (belgië) kunnen trainen. en w. tot het niet verlenen van subsidie aan het vliegveld. Zeeland aanvaard. Aan het eind van de vergadering stelde het PvdA- raadslid J.B. Korstanje een aantal vragen over de in onze editie van eergisteren gepubliceerde plannen voor verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland, het bouwen van een nieuwe sluis in Hansweert en het van de kaart verdwijnen van een gedeelte van die plaats. (Hansweert- Oost). De aanleg van nieuwe slui zen en een voorhaven is, aldus de heer Korstanje, voor de PvdA-frac- tie onaanvaardbaar. In antwoord op de vragen van de socialistische frac tieleider deelde de voorzitter mee, dat naar zijn mening de plannen nog erg vaag waren en dat het nog geen zin had, de bevolking in dit stadium te raadplegen of te informeren. KAPELLE Langdurig en soms vrij heftig is er in de raadsvergade ring van Kapelle gediscussieerd over het verstrekken van een bijdrage voor het vliegveld „Midden-Zeeland". Er was van de gemeente Kapelle een bijdrage gevraagd van ƒ2053,B. en w. vonden een dergelijk bedrag niet aanvaardbaar en hadden voorge steld een eenmalige bijdrage te ge ven van 1000, De heer C. de Kraker (SGP) vond dat de financiële bronnen voor dit vliegveld maar elders moesten wor den aangeboord. Burgemeester van Suylekom hield een vurig pleidooi om de door B. en W. voorgestelde bijdrage te verlenen. Hij vroeg de raadsleden om regionaal te denken en te bedenken dat Zee land is aangekomen in het industriële tijdperk. Toen het voorstel in stemming kwam om f 1000,als eenmalige bijdrage te geven werd het aangenomen met zes tegen zeven stemmen. Ten behoeve vali het openbaar lager onderwijs wordt een schoolraad in gesteld. De heren M. Zuydwegt, J. Kole en J. J. Ganseman stemden te gen het voorstel om te komen tot ge meenschappelijke regeling voor ge- zamelijke automatisering van de ge meente administratie. Langs de zuidzijde van de zijweg in Wemeldinge wordt een parkeerver bod v'óor vrachtwagens en aanhang wagens ingesteld. De kruising Dijkwelsestraat - Sta tionsstraat - Weg naar het Stomme Kruis in Kapelle wordt een voor rangskruising. Van mej. M. de Goffau te Wemel dinge werd aangekocht de woning Zuidelijke Achterweg 10, Voor de prijs van 4500, Van mevr. D. Cavalini werd voor 15.000,— aangekocht de woning Middenweg 2 te Biezelinge. Aan de N.V. Beleggingsbouw Loos- drecht werd grond aan het Vroon land verkocht voor de bouw van 12 woningen. Het bestemmingsplan „dorp" Wemeldinge werd gewijzigd, waardoor de bouw van een bunga low op de hoek Wemeldingszandweg- Zuidelijke Achterweg mogelijk wordt. Het sluitingsuur van de horecabe drijven wordt ook voor Kapelle (dorp) op 24.00 uur gesteld. Er worden leningen aangevraagd voor de bouw van 16 keuzewoningen. Hiervan komen er 10 in Wemeldin ge en 6 in Schore. Voor vernieuwingen aan de open bare lagere school in Kapelle werd een krediet gevoteerd van 10.500.-. Voor betere straatverlichting in Bie- KORTGENE-GOES Zaterdag wordt in de galerie „Les deux Cha- peaux" in Kortgene een expositie geopend van olie- en waterverf landschappen van de Schiedamse kunstschilder Leo de Kruis. De tentoonstelling zal om drie uur 's middags informeel worden open gesteld. De werken van Leo de Kruis zullen tot eind oktober iedere dag (ook zaterdag en zondag) van 9-18 uur te bezichtigen zijn. Galerie Les deux Chapeaux gaat dit seizoen iedere maand een andere expositie brengen. zelinge en Schore werden eveneens kredieten1 beschikbaar gesteld. Tijdens de rondvraag kreeg de ver gadering een ietwat onvriendelijk ka rakter toen de heer J. J. Ganseman vroeg of het presentiegeld voor de raadsvergadering in de toekomst niet direct na afloop contant kon worden uitbetaald. Wethouder Schouwenaar vroeg de zaak serieus te houden. Toen meerdere raadsleden er zich in mengden, sloot de voorzit ter de discussie. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De werkgroepen Middelburg en Vlissingen van de afdeling Noord- en Midden-Zee land van D'66 zullen op korte ter mijn de mogelijkheid van bemid delingsbesprekingen tussen de plaatselijke afdelingen van de KVP en PvdA onderzoeken. Het nieuwgekozen bestüur yan de af deling besloot hiertoe dezer da gen tijdens zijn eerste vergade ring. De besprekingen, die op verzoek van het hoofdbestuur (zgn. „initiatief van Mierlo'V teneinde een regering met KVP, P.v.d.A. en ,eventueel an dere progressieve partijen te verwe zenlijken) aan de basis van het po litieke leven in Nederland zullen worden gevoerd, zijn door het af delingsbestuur gedelegeerd aan de werkgroepen. Deze werkgroepen heb ben inmiddels de opdracht aanvaard- Tijdens dezelfde vergadering werd besloten dat de twee werkgroepen en de werkgroep Provinciale Politiek Zeeland, telkens enige dagen voor een gemeenteraadsvergadering (Mid delburg en Vlissingen: in Goes ze telt 'geen D'66 in de raad) of een pro vinciale statenvergadering, de agen da van die vergaderingen in een openbare bijeenkomst zullen bespre ken. Alle burgers kunnen aan deze bijeenkomsten meedoen en even tuele wensen, opmerkingen en grie ven en andere opmerkingen met de D'66-vertegenwoordigers bespreken. De bestuursfuncties in het nieuwe (Van een onzer verslaggevers) GOES De verlichtingsaetie van de ANWB op de parkeer plaats van het Goese zwembad is tot nu toe, ondanks het slechte weer, een groot succes. Op de eer ste dag kwamen negentig auto's zich melden voor een gratis ver lichtingscontrole in de ANWB- tent, waar een team van de ANWB alle autolampen op hun werking naziet. Toen het mobiele controlestation (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De hand boogsociëteit „Vrije Schutters" orga niseerde de laatste schieting van dit seizoen op de staande wippen. Van 16 verenigingen waren 68 schutters tegenwoordig. De uitslag van dé eerste wip. Hoofdvogel: G. Verheyke, van Zorg vliet, uit Ellewoutsdijk. le zijvogel: C. de Visser, Zorgvliet, Ellewouts dijk. 2e zijvogel: E. Rentmeeser, Willem Teil, Ovezande, le boven- kal: J. Rij, Vrije Schutters, 's-Hee- renhoek, 2e bovenkal: Adri Boonman, Vrije Schutters, s-Heerenhoek, le onderkal: A. Poelman, Juliana, Oudelande. 2e onderkal: P. Rijk, Vios, 's-Heerenhoek. le klep:' H. Koens. Spes Nostra, Ovezande. 2e klep: G. M. Geense, Eensgezindheid, 's-Heerenhoek. 3e klep: Jac. Plar- schorre, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: A. Renmeester, van Wil lem Teil, uit Ovezande. 2e hoofdvo gel: H Goetheer, Ons Genoegen, Oudelande. le zijvogel: A. de Jonge, Soranus, Heinkenszand. 2e zijvogel: P. Timmermans, Vrije Schutters, 's-Heerenhoek. 3e zijvogel: Jac. Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk (bij loting). 4e zijvogel: M. Nijsten, Vrije Schutters, 's-Heerenhoek (bij loting), le kal: A. de Jonge, Sora nus, Heinkenszand. 2e kal: A. v. 't Westeinde, Willem-Teil, Ovezande. 3e kal: P. Timmerman, Vrije Schutters, 's-Heerenhoek, 4e kal: C. v. 't Westeinde, Soranus, Heinkens zand. Meeste kleine vogels: L. Ver donk, Concordia, 's-Heerenhoek, (7 vogels). van de ANWB op de eerste dag om half negen aankwam om de voorbe reidingen voor de vijfdaagse actie te treffen, stonden op de zwembadpar keerplaats al drie auto's te wachten. Gisteren was het gemiddelde aan tal behandelde wagens ongeveer twintig per uur. Het resultaat is ge lijk aan de landelijke resultaten: ge middeld is zo'n 8587 procent van de autoverlichtingen niet helemaal in orde. Bij de meeste hiervan gaat het om te hoog of te laag afgestelde kop lampen of „Engels dimlicht" (lampen in plaats van rechts- linksgericht, zo dat tegenliggers worden verblind. De eerste dag waren 28 van de negentig autoverlichtingen zo slecht afgesteld dat zij bij politiecontrole strafbaar gewefest zouden zijn. Zes auto's had den ze)fs .lampen, die. het helemaal niet of Slechts half (bijvoorbeeld: geen dimlicht, wel groot licht) de den. De ervaring van de ANWB-mensen is dat negentig procent van de auto mobilisten helemaal niet weet dat hun lamp kapot is of niet helemaal goed functioneert. „We hebben daar- entegen één man gehad die het maar al te goed wist. Wij vertelden hem dat zijn ene 'koplamp het niet deed. „O nee", zei hij, dat fiksen we wel even". De man stapte uit de auto, gaf een klap op de carosserie en de lamp deed het weer De ANWB-verlichtingsactie wordt in Goes nog tot en met 3 oktober voortgezet. Op werkdagen is het con trolestation geopend van 1119 uur en op zaterdag van 916 uur. De controle is gratis. In Middelburg zal de actie van 6 tot en met 10 oktober worden gehouden op de Dam-noord- zijde en in Vlissingen zal diezelfde dagen het tweede ANWB-verlich- tingsteam opereren op de Nieuwe Dijk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een van de twee huidige Goese Amrobankdirecteuren, de heer J. Germing zal 1 oktober in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd uit zijn functie treden. De heer Germing, die de leiding had van het bankfjliaal aan de Gro te Kade in Goes,zal donderdag 8 oktober van half vijf tot half zeven in hotel-restaurant De Korenbeurs aan de Grote Markt tijdens een receptie afscheid nemen. bestuur werden op dezelfde vergade ring verdeeld: A Geerts te Goes is gewoon bestuurslid en contactpersoon in de werkgroep Provinciale Politiek Zeeland. J. A. Veldkamp, te Middel burg, is voorzitter, G. J. Swiers te Middelburg, secretaris, J. P. C. van Helderen te Vlissingen penning meester en contactpersoon met de werkgroep Vlissingen en mevr. J. M. Bergwerff-van 't Land te Middelburg is gewoon bestuurslid en contactper soon met de werkgroep Middelburg. 'Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag is het de laat ste dag dat het zwembad van Goes voor publiek geopend Is. De omslag van het weer heeft de leiding van het bad even plotseling doen beslui ten, er voor dit jaar een punt achter te zetten. Het openluchtbad, dat vorige week nog het Zeeuwse recordaantal van 200.000 bezoekers bereikte, sluit vanavond om half zeven zijn poor ten en zal omstreeks half april weer worden opengesteld. Het totaal aan tal bezoekers van dit seizoen, zal bij het afsluiten ongeveer 205.000 be dragen. (Herplaatsing wegens misstelling) DEN HAAG (ANP) Omstreeks een uur gistermiddag is een „Star fighter" van de Belgische lucht macht nabij Vlieland in zee geval len. Noch de „Alouette" - helicopter van de luchtmacht, noch de „Neptu ne" vam de MLD, noch een red dingsboot hebben iets kunnen ont dekken in de buurt van de grote olievlek in de Noordzee vlak bij de Vliehorst. Het verongelukte vlieg tuig is afkomstig van de basis klei ne Brogel van de Belgische lucht macht. Aangenomen moet worden datde vlieger om het leven is gekomen. (Van onze redactie buitenland) BLACKPOOL De leiding van de labourpartij heeft gisteren op het congres in Blackpool een scherpe en onverwachte nederlaag geleden. Met een betrekkelijk kleine meerderheid namen de gedelegeerden een resolu tie aan, die nagenoeg neerkomt op een motie van wantrouwen jegens de partijleiding. In deze resolutie. die met 3.080.000 tegen 2.801.000 stemmen werd aanvaard, werd de parlemen taire fractie voorgehouden zich ge bonden te voelen door de besluiten van de conferentie- In de resolutie werd betreurd, dat de fractie wei gert overeenkomstig deze besluiten te handelen. Partijleider Harold Wilson trachtte tevergeefs een stem ming over de resolutie te voorko men. (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM De acteur Roger Moore, beter bekend als The Saint, zal zaterdag 10 oktober het 14-daag- se herenmode-evenement openen ter introduktie van de Windsor-Look in ons land. Het British Menawear Guild draagt zorg voor de organisatie vain dit eve nement, waaraan twaalf Amsterdam se modezaken zullen deelnemen. De opening vindt plaats in het Amster damse Paviljoen Vondelpark. De P.H.-Iyceumfuif is niet door ons in de publiciteit gebracht maar door de leraren van genoemd ly ceum. In eerste instantie hebben wij niet gereageerd op de beschuldigingen van de heer van Breda Vriesman. Onze informaties wezen namelijk uit, dat zijn aantijgingen aan het adres van het lyceum zwaar over trokken waren. Hadden wij daaraan dan toch ruchtbaarheid gegeven dan zouden leraren, leerlingen en school ten onrechte en onverdiend in op spraak zijn gebracht. De betrokken leraren meenden Ia- ter wel te moeten reageren. Dat is hun goed recht. Door die reactie werden wij gedwongen alsnog aan dacht te besteden aan deze affaire. Dat is op passende wijze gebeurd. Geachte inzender onderschat de be tekenis van het plaatselijke nieuws. „Misstanden" vlak bij huis trekken plaatselijk eerder de aandacht dan een gebeuren op afstand. Het is minstens onlogisch de redactie in deze zaak van bijbedoelingen te verdenken. Als wij het speciaal op de heer van Breda Vriesman gemunt zouden hebben, hadden wij direct aandacht besteed aan zijn „krasse bewoordingen". Zoals gezegd echter hechtten wij meer waarde aan de eer en goede naam van school, lera ren en leerlingen. Het oordeel over de definitie van journalistiek van geachte inzender laten wij graag aan onze lezers over. Op onze beurt zouden wij hem graag een definitie voorhouden van een politicus, ook ontleend aan de agrarische beeldspreek: de man, die het giftig onkruid van het wilde gerucht zaait. Overigens wachten wij met belangstelling af, hoe en wanneer de heer van Breda Vries man zijn. toezegging zal waarmaken dat hij over deze affaire in de gemeenteraad van Terneuzen een verklaring zal afleggen. (Redactie). Naar aanleiding van het stukje in De Stem dd 28 sept '70 over de Sleeswijk en Corrie Brokken(show) in Etten-Leur gaarne een uitleg. Volgens de heer Sleeswijk, was er niet doorheen te breken, dat klopt. De muziek was keihard Toen kwam de heer Kappers, waardeloos, was niet geschikt voor kleine kinderen, daarom verlieten de mensen de zaal, niet vanwege het geroezemoes der 'i jonge mensen, maar omdat het pro- gramma vervelend was. Na de pauze pas kwam Corrie Brokken op, met de beledigende woorden: er was ze ker geen Peyton Place vanavond, dat jullie gekomen bent. Wij denken zo, als je de kimde niet hebt, maak dan je zelf verwijten, niet het pu bliek. Etten-Leur Fam. Van B. (Van een onzer-verslaggevers) BOXTEL Het bureau van het Apostolaat der Hereniging op kas teel Stapelen te Boxtel ontvangt vandaag de patriarch van de, Grieks- Melkitische Kerk, Maximos V. Het bezoek van de patriarch, die ook wel „de paus van het Oosten" wordt genoemd, geldt mede het feit, dat het bureau in Boxtel sinds fe bruari van dit jaar internationaal coördinerend optreedt voor het apos- tolaatswerk. Daaronder valt ook de adoptatie van bepaalde projecten in het ge bied van de oosterse kerken waar voor financiële steun van elders no dig is. 'Patriarch Maximos V is tot het moment waarop hij zijn beroemde voorganger Maximos IV enkele ja ren geleden opvolgde, bisschop in Haifa geweest Hij bezet nu de zetel van-het patriarchaat in Damascus in Syrië. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Het wintersei zoen in de Zeeuwse theaters is weer begonnen. In oktobe, zijn er in to taal 17 voorstellingen en negen le zingen. Een van de meest uitsprin gende onderdelen is de opvoering van De Jantjes door het Amsterdams Volkstoneel met Beppie Nooy sr., pas onderscheiden met de Albert van Dalsumprijs. Het gezelschap met o.a. Johnny Jordaan treedt op dinsdag 13 en woensdag 14 oktober op in het Ter- neuzense Zuidlandtheater, om daar na de twee volgende dagen Middel- bqyg aan te doen. Verstrooiing zit er volop in de programma's. De alom geprezen nieuwe show van Jasperina de Jong is op maandag 19 oktober in Vlissingen te bewonderen. De Friese cabaretier Rients Gratama komt op donderdag 8 oktober in Oostburg met zijn nieuw programma „Knollen tuin" er, op dinsdag 13 oktober in Zierikzee. De toneelliefhebbers kunnen in Middelburg naar De Speurhond door het Nieuw Rotterdams Toneel en naar De Kersentuin door Globe. Dat zelfde stuk is eveneens in Terneuzen te zien. Het Amsterdams Philharmonisch Orkest geeft in het Zuidlandtheater een speciaal Beethovenconcert met als solist Daniël Wayenberg. De agenda voor de diverse plaat sen luidt als volgt: AXEL De Halle: 15 okt. 8 uur lezing door dr. Tom de Booy over „Onze planeet, verleden, heden en toekomst". GOES 15 okt. grote kerk: 8 uur concert door Chr. Oratorium Ver. Willem 't Hooft. 21 okt. Hotel Ko renbeurs: 8 uur Alliance Franeaise. Lezing Ginette GuitardAuviste: „Le snobisme". 22 okt. De Prins van Oranje: 8 uur Zuidelijk Toneel Globe met „De Kersentuin" van An ton P Tsjechov. Regie Ton Lutz. MIDDELBURG. 2 okt. concert zaal 8 uur kon. zangver. „Tot oefe ning en uitspanning" voert de Mes sias van Handel uit. 7 okt. City Theater 8 uur La Femme Imfidèle vam Claude Chabrol. 8 okt. schouw burg 8 uur Nieuw Rotterdams Toneel met een nieuwe thriller De Speur hond van Anthony Shaffer. Regie Pim Dikkers. 9 okt. schouwburg 7.30 uur Cabaret „Neêrlands hoop in bange dagen" knet Freek de Jonge en Bram Vermeulen. 10 okt. schouwburg 8 uur de film „Porcilé" (zwijnestal) van Pier Paolo Paso- lini. 13 okt. De Schakel 8 uur le zing met forum-discussie over: „Be schikkingsrecht over leven en dood! 15 en 16 okt. schouwburg 8 uur Het Amsterdams Volkstoneel met „De Jantjes". 16 okt. concertzaal 7.30 uur jaaruitvoering Zeeuwse Muziek school. 17 okt. wandelkerk 8 uur concert van oude en nieuwe muziek. 23 okt. schouwburg 8 uur zuide lijk toneel Globe met „De Kersen tuin" van Anton P. Tsjechov. Regie Ton Lutz. 24 okt. schouwburg 8 uur de verfilmde versie van de „Drei- groschenoper". 27 okt. foyer con certzaal 8 uur concert door Vera Beths, viool en Stanley Hoogland, piano. 31 okt. schouwburg 8 uur jazzconcert en een drietal kdrte Pool se films. OOSTBURG. -4 8 okt. Ledel Thea ter, 8 uur Rients Gratema meit zijn nieuw programma „Knollentuin". 16 okt raadhuis 8 uur concert in Burgerzaal door Ferenc Hutyra, fluit en Clarie UyterlindeWessels, piano. 22 okt. Raadhuis 8 uur natuurbe scherming en milieubeheer in Zee land. Een lezing door drs. W. J. Wolff RENESSE. 24 okt. De Ark, 8 u. toneelwerkgroep Proloog met een ex perimentele voorstelling bestaande uit een discussieprogram en twee één- akters ST.-MAARTENSDIJK. 23 okt. „Haestinge" 8 uur Cuby and the TERNEUZEN. 2 okt. Zuidland theater 8 uur toneelgroep Theater „De Butler" van Robin Maugham. Re gie René Lobo m.m.v. Elise Hoomans. 9 okt. Zuidlandtheater 8 uur Beethovenconcert door het Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Solist Daniël Wayen berg. 13 en 14 okt. Zuidlandtheater 8 uur het Amsterdams Volkstoneel met „De Jantjes". 14 okt. Hotel Rotterdam 8 uur lezing door R. Pol derman, Het praktisch nut van yoga voor de westerse mens. 24 okt. Zuidlandtheater 8 uur Zuidelijk To neel Globe met „De Kersentuin" van Anton P. Tsjechov. 27 en 28 okt. Zuidlandtheater 8 uur de Hoofdstad Operette met „In einer kleinen kon- ditorei". THOLEN. 14 okt. hal stadhuis 8 uur lezing dr. Tom de Booy „Onze planeet, verleden, heden en toe komst' VLISSINGEN. 9 okt. Het An ker 8 uur Cineclub met Black Pan ther programma. 13 okt. Bovenzaal Britannia 8 uur lezing pater T. van der Stap „Hoe denkt in onze tijd de jeugd?" 19 okt. Britannia 8 uur de Jasperina de Jong-show. 30 okt Scheldekwartier 19.30 uur Jaaruit voering Zeeuwse Muziekschool. WISSENKERKE. 30 okt. Dorps huis 8 uur Cabaret Ivo de Wijs mei „Dus is iets mis". ZIERIKZEE. 13 okt. Ned. herv ver.getouw 7 en 9.30 uur Rients Gra tama met zijn nieuwe programma „Knollentuin". 15 okt. Foyer Con certzaal 8 uur lezing dr. W. Lignac over „Natuurreservaten in de USA" 30 okt. Ned. Herv. ver.gebouw 8.15 uur filmkeuring Ziejooik met die film „Blow-up" vain Aintoiikxni. JASPERINA DE JONG

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9