Bij profs geen plaats voor sentimenten GO AHEAD BLIJ MET WITHERS Spanning in eerste WALCHEREN HEEFT EEN GOEDE KANS OP ZEGE RIA opnieuw voor een zware strijd Uitslag vluchten vanuit Quievrain KORFBALDERBY IN SOUBURG stijgt klasse Come back binnen bereik Uitslagen junioren competitie Vergadering Zebra in Goes EBHV-dames favoriet Hoe meer CEYLON hoe fijner uw thee Kans op herstel Grandioos Niet ontevreden heetman Zaamslag TITELSTRIJD VOOR HTS-ERS Voetbal U vindt de volledige kollektie omega horloges bij: Korfbal Oppassen DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 (Van een onzer sportredacteuren) GORSSEL. Colin Withers, een van de „sensationele" aankopen van Go Aheads algemeen leider A. Brands, sinds kort gekozen tot voorzitter van de Deventer eredivisievereniging, is een keiharde prof voetballer. Colin, negenentwintig jaar en oud-keeper van Birming ham City, Aston Villa en Lincoln, werkt hard aan zjjn come back. De sympathieke Engelsman, die door zjjn enorme haardos en atletische bouw een opvallend figuur is geworden in de Deventer sportgemeen- schap, volgt de trainingen van Barry Hughes zonder enige wrokge voelens. Hij neemt het zijn landgenoot niet kwalijk dat hij uit het eerste team van Go Ahead is gehaald. Colin Withers zegt. „In de profes sionele voetbalspórt is geen plaats voor sentiment. Je bent goed of slecht". Geen enkele trainer mag een speler opstellen omdat hij hem een leuke jongen vindt. Hij zou zijn werk gever (vereniging) benadelen en bo vendien zou hij door deze handeling ook de andere spelers (werknemers) benadelen. In het Engelse voetbal ben ik gehard door de professionele aan pak. Niemand hoeft met mij mede lijden te hebben. Als ik terugkom in het eerste team van Go Ahead dan heb ik dat verdiend. Terwijl de andere Go Ahead-spe- lers door Barry Hughes worden „uit gewrongen" volgt de ex-FC Lincoln- doelman de verrichtingen van zijn clubgenoten. Hij heeft een ogenblik rust gekregen van de maestro, want strak3 moet Colin Withers nog meer dan genoeg doen. „Toen ik bij Go Ahead kwam wist ik dat er eén „affaire-Van Zoghei" was. De eerste weken wist ik niet eens hoe Nico eruit zag. Uit de ver halen had ik gehoord dat hij een kee per van klasse was en bovendien en kele malen was geselecteerd voor het Ne^prlands ejggj,We zy n goede' vrièpden gewérdën. Ik kan .nog veel\ nauwelijks iets'Aan het Ne- van-hem lerën 1 cierlandsé voetbal, maar na drie allemaal een beetje tegen. Deze druk van buitenaf was van invloed op zijn Nico van Zoghei, op de ioto in actie tijdens een wedstrijd tegen Feijenoord, moet waarschijnlijk definitief zijn sipel. Tegen Veendaim (9-2) maakte plaats afstaan aan Colin Whiters, die in de afgelopen transferperiode door Go Ahead werd aangetrokken. hij 'n verdienstelijk debuut De weken daarvoor had de atletische,doelman al' met de eerste pech te kampen. Bij één van de zware Hughes-trainingen raakte hij aan zijn vingers gebles seerd. In de eerste competitiewed strijd tegen Haarlem (1-1) was al te merken dat de „verhuizing" zijn vorm ongunstig had beïnvloed. In de ontmoeting tegen FC Utrecht kwamen de problemen. Colin Wit hers was uit vorm. Barry Hughes zat, ondanks de aan wezigheid van drie klassekeepers, toch met een keepersprobleem. „De beste doelman komt er in" had de energieke trainer altijd gezegd. Nico van Zoghei kreeg zijn kans. De ex- international, greep deze kans met beide handen aan. De rust in de ach terhoede kwam terug. Toch draait de ploeg niet zoals het zijn moet. „Nu kwam de moeilijkheid van de pro blemen rond van Zoghei, die een nieuw contract wenste van drie jaar en dat niet kreeg. Withers raakte ge blesseerd en Houtkoper, de derde keus stond onder de lat tegen MW. Colin Withers, die een tweejarig contract heeft met de Deventer ere divisievereniging, stond na zjjn aan komst in Deventer perplex van het Nederlandse clubvoetbal. „Twee jaar geleden wisten we in Engeland 'bij wijze van spreken niet eens dat er in Nederland werd gevoetbald. Door de recente prestaties van Feijenoord, 'Ajax en de twee wedstrijden van het Nederlands elftal tegen Engeland, heeft Nederland een grote naam in de internationale voetbaltop. Voordat ik naar Deventer kwam TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling zeeland mag worden verwacht, dat de spanning aan de kop van de ranglijst nog wel even zal voortduren. De onverwachte ne derlaag van Zaamslag op eigen veld tegen 's-Heer Arendskerke heet dat in de hand gegwerkt. Zonder twijfel zullen de Zeeuwschvlamingen er al les aan doen om de succesvolle draad weer op te pikken en het bezoek aan Mevo is daar wel geschikt voor. Mevo speelt niet zo'n belangrijke rol als vorig seizoen en men mag dan ook herstel verwachten voor Zaamslag en een nederlaag voor de thuisclub. Dat de spanning erin blijft, daar zullen Veere en Wolfaartsdijk wel voor zorgen. Laatstgenoemde piloeg zeker, waait de thuiswedstrijd tegen Midddelburgzal de Bevelanders wel niet al te veel hoofdbrekens koster;. Veeire krijgt het moeilijker. Wemel- dingen komt op bezoek en al heeft deze ploeg dan een wedstrijd meer gespeeld en één punt achterstand, te onderschatten is deze tegenstander zeker niet. Toch mag men aannemen dat nu Veere voor eigen publiek (ADVERTENTIE) Colin Withers treurt er niet over. Toch hebben zijn matige prestaties in het begin van deze competitie een stempel gedrukt op zijn gemoedstoe stand. „Na mijn debuut tegen Veen- dam voelde ik dat mijn vorm nog niet honderd procent was. Vergeet niet dat ik moest overschakelen van het Engelse naar het Nederlandse voet bal. Bovendien zat ik met verhuis- problemen en leefde in de wetenschap dat ik niet mocht falen. „Ér zijn grote verschillen tussen het Engelse speltype en de Nederlandse opvatting over voetbal. Bij ons in En geland ging het harder, robuuster en verrassender. Hier in Nederland wordt er nog te veel tik-tak-spel gespeeld. Als kee per moet je helemaal omschakelen. Ik had daar veel moeite mee. Nu gaat het al béter en daarom ben ik ervan overtuigd dat ik eens, het kan nog lang, maar het kan ook kort duren, terug kom in het eerste elftal. Een gezonde rivaliteit is de grote stimu lans voor mijn come back". „Ik ben full-prof en leef voor de voetbalsport. Alles wat ik in mijn body heb zal ik gebruiken om de top te bereiken. Ik heb een pech- volle start gehad en ben me ervan bewust dat ik nog veel waar moet maken". Go Ahead-trainer Barry Hughes zegt over zijn landgenoot: „Colin is een echte Engelse prof. Hij blijft knokken omdat hij weet dat voet ballen zijn brood is. Hij heeft de juiste instelling. Ik wou dat alle Ne derlandse profvoetballers de menta liteit van Colin Withers zouden be zitten. Wat zou Nederland een voet balparadijs kunnen zijn". Er gaat geen dag voorbij of Colin Withers is op de bij velden van het Go Ahead-terrein te vinden. Heeft hoofdtrainer Barry Hughes geen tijd omdat hij met andere spelers bezig is, dan wordt Colin Withers door Henk v. Brussel getraind. Mocht ook deze trainer geen tijd hebben dan werkt de Engelse doelman een trai ningsschema van Hughek af. Colin Withers kan niet stil zitten. Niets doen is er niet bij. Wat dat betreft heeft de zwartharige doelman meer weg van een „Engelse volbloed". maar na maanden ben ik er wel achter geko men dat de voetbalsport hier op een bijzonder hoog peil staat". „Mijn eerste indruk van Go Ahead was grandioos. De vereniging was nog beter georganiseerd dan welke En gelse tweede divisieclub ook. Alles was English style. Door de komst van Barry Hughes kan Go Ahead uit groeien tot een grote club. Hughes is een zeer goede trainer ik ken hem van de tijd dat we samen bij West Bromwich Albion onze eerste training kregen. Colin Withers, die zonder transfer naar Nederland is gekomen, wil in de komende twee jaar zijn klasse waarmaken. Als een echte Engelse full-prof wil hij terugvechten. Met zijn negenentwintig jaar voelt hij zich nog niet te oud. „Go Ahead heeft voor mijn transfer geen cent behoe ven te betalen, maar ik wil binnen de kortst mogelijke tijd laten zien dat ik wel veel waard ben". De rust is over. Trainer Barry Hug hes roept Colin Withers. Er moet weer worden gewerkt. Geladen en met inzet van al zijn ennthousiame volgt hij de training van Hughes. Colin kijkt even om en zegt glimla chend' „It 's a hard job to come backbut my name is Colin Wi thers". (Van onze medewerker) BREDA De dames van Walche ren kunnen zondag in de hoofdklas handbal de derde plaats veroveren. De reis gaat naar hekkesluiter Hygiëa in Den Haag. Wanneer er geen tegen slag is mogen de Vlissingse dames op winst rekenen. Walcheren gaat dan de derde plaats bezetten achter Swift (Roermond) en Hellas (Den Haag). De dames van EBHV die zondag j.l. de derde plaats veroverd-en in de lan delijke eerste klas door een overwin ning van 9-6 op het sterke VZV, kun nen zondag deze plaats verstevigen. Het Haagse Athene, dat slechts twee punten voorsprong heeft op hekke sluiter De Blinkert uit Haarlem, komt naar Breda. Het moet voor de Bre dase rood-witten mogelijk zijn de punten in Breda te houden. (Van onze turnmedewerker) GOES Na het in werking treden van het nieuwe huishoudelijk regle ment van de Zeeuws Brabantse Turn kring in 1969 is, naast het kringbe- stuur, in oktober door de verenigings technici een als zelfstandig orgaan werkende kringtechnische commissie gekozen. Deze heeft o.a. tot taak het geven van technische leiding en voor lichting aan de verenigingen, het or ganiseren van cursussen, het voorbe reiden van het werkprogramma en de uitvoering van het technische gedeel te van het door de kringvergadering aangenomen werkprogramma. Deze commissie houdt op zaterdag 3 oktober a..s., aanvang 14.30 uur, in de kantine van de veiling te Goes de door haar uit te schrijven technische kringvergadering, tijdens welke de verenigingstechnici ruimschoots de gelegenheid hebben van gedachten te wissel-en over het in de toekomst te voeren beleid en waarop het techni sche gedeelte van het werkprogram ma voor het volgend jaar wordt be sproken. Aftredende commissieleden zijn mevr. A. Harmsen-van der Kuyl uit Goes, de heer Joh. de Vries uit Oost burg en de heer J. Huybregts uit Bre da. Aangezien dhr. Huybregts zich niet herkiesbaar heeft gesteld en er een vacature is, dienen twee nieuwe leden te worden gekozen. Ook die nen de kringafgevaardig-den naar de verschillende sectievergaderingen van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond te worden gekozen. Over de sfeer bij Go Ahead is Co lin W.thers niet ontevreden. De taal problemen spelen wel een belangrjj ke rol „In de kleedkamer lachen de jongens weieens en dan zijn ze zo vriendelijk om „het grapje" voor mij te vertalen. De jongens hebben mij goed opgevangen en ook onmiddel lijk in de groep opgenomen. De sfeer in de vereniging is erg goed. Het zijn allemaal vrienden van elkaar". Colin Withers maakt momenteel een moei lijke tijd door. Vol enthousiasme was hij zijn gezin, vrouw Audrey en de drie kinderen Sonja, Marck en Ste- phan vooruitgereisd. De stad verkennen, vrienden en kennissen maken, trainen, verhuizing regelen en indrukken opdoen, maak ten hem enigszins onzeker. Het viel (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland staat Ria, de zo verrassend goede nieuweling in deze klas, opnieuw een moeilijke thuiswedstrijd te wachten. IJzendijke komt op bezoek. De bezoekers be wezen afgelopen zondag ook het doel wel te kunnen vinden (5-1 zege op Hulsterloo)Toch is voorzitter Van Haelst van Ria optimistisch. Hij verwacht een zware strijd, maar de jongens zijn vol optimisme. „Wij rekenen er op, op de inge slagen weg verder te kunnen gaan." Het zal niet meevallen, want secre taris Van de Wijnckel van IJzendijke ziet er een open strijd in tussen voor elkaar nog twee onbekende tegen standers, „Wij hopen op een gelijk spel. Afgelopen zondag draaide het goed." Domburg kan zich herstellen van de zondag geleden nederlaag tegen Luctor en te voorspellen is er dan ook niet veel goeds voor hekke sluiter Lewedorpse Boys. Hoofd plaat mag in staat worden - geacht om Hulsterloo te kloppen. De ploeg uit Nieuw-Namen zal in ieder geval nog niet volledig kunnen aantreden. Philippine won vorige week zon dag weliswaar flink van DFS, maar tegen Aarden-burg zal het toch niet opgewassen zijn. De West-Zeeuwsch- Vlamingen wonnen zondag in Renes- se en zullen zich nu zeker niet laten verrassen door Philippine. Het Schouwse DFS zou misschien wel eens voor een verrassing kun nen zorgen. De laatste thuiswed strijd, die tegen Renesse, is beslist niet vlekkeloos verlopen en mogelijk zullen de mannen uit Burgh de kans aangrijpen om zondag tegen Luctor alle zeilen bij te zetten en zeker één puntje in de wacht te slepen. Schoondijke is duidelijk weer op de goede weg. De nederlaag (1-0) tegen Ria-lag een beetje in de lijn der ver wachting. Te verwachten is dan ook, dat Renesse in Schoondijke met een nederlaag genoegen zal moeten ne men, hoewel, eenvoudig zal dat niet zijn. De heren van Dongen, die in de landelijke eerste klas debuteren, heb ben tot heden nog niet zoveel succes gehad. Tot heden verzamelde Dongen drie punten. Dongen heeft daarmee één punt voorsprong op Eindhoven en drie punten op UDI u-it Arnhem dat de onderste plaats bezet. Zondag gaat Dongen naar Eindhoven, zodat winst niet is uitgesloten. Dongen zal echter hard aan moeten pakken anders wordt het verwezen naar de op een na onderste plaats. In de landelijke tweede klas D moet koploper Volt (Tilbung) aantreden te gen hekkesluiter SOA. Volt zal wei nig moeite hebben om de bovenste plaats te behouden,tenzij SOA zorgt voor een verrassing. Rapid dat de laatste weken in op mars is krijgt het Vlissingse Olympus op visite. Olympus dat nog een goede kans heeft op de bovenste pl-aats kan voor de nodige spanning zorgen. De heren van EBHV krijgen het moeilijk tegen het Goese GSC. De Goese ploeg heeft echter aan kracht ingeboet omdat enkele spelers van het eerste team zijn overgegaan naar de nieuw opgerichte handbalvereni ging Haringman te Goes. Misschien zit er voor de Bredanaars een gelijk spel in. edelsteenkundige f.g.a./g.l.a. diamantexpert g.l.a. lijnbaan 92 - oostzeedijk 155 tel. 11 66 70 rotterdam (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De Zeeuwse dui vensportliefhebbers namen weer met een groot aantal duiven deel aan de wedvluchten vanuit Quieyrain. De resultaten van deze vluchten luiden als volgt: (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetitie staat de derby te Souburg voor de deur. In het verleden was dat steeds een spannend duel, waarin Animo 2 meermalen Zuidwesters de punten afhandig maakte. Deze keer is niet te verwachten dat dit gebeurt, want Animo 2 draait momenteel niet zo best en heeft nog slechts twee pun ten vergaard. In Goes is Togo gast heer voor Ondo, maar vermoedelijk zal Togo de punten in eigen huis houden, waardoor een duidelijke af scheiding in de rangschikking te zien zal zijn. Vooral indien Luctor tegen Tjoba 2 de overwinning zal kunnen behalen. Dit moet mogelijk zijn, als Luctor de kansen weet te benutten. Blauw Wit 1 zal gemakkelijk op de tweede plaats blijven prijken, want Swift 3 zal dit team niet veel in de weg kunnen leggen. In de tweede klas trekt BKC naar Westkapelle en dat wordt voor BKC de vuurproef. Tot nu toe hebben ze nog niet best gedraaid en tegen lei der Stormvogels 1 wordt het hele maal een zware opgave. Wellicht een te zware, al moet het winnen, wil het blijven meetellen. Seolto krijgt het ook al niet gemakkelijk. Thuis tegen Atlas 1 krijgt het de punten niet ca deau, maar een kleine overwinning zit er toch wel in. In de derde klas A heeft Ondo 2 het tegen Atlas 2 lelijk laten zitten. Dat wil dit team natuurlijk graag goed maken. AU Ready 2 wordt hier van het slachtoffer, hoewel het ook mogelijk is dat Ondo met een inzin king te kampen heeft. In dat geval zijn er voor All Ready 2 kansen aan wezig één of twee punten mee te ne men. Animo 4 zal van Olympia 1 een geduchte afstraffing krijgen. Koplo per Olympia 1 heeft een paar slechte jaren achter de rug en is van de eer ste klas in twee jaar afgezakt naar de derde klas. Vo.orlopig lijkt het er op dat Olympia 1 de weg naar her stel heeft gevonden. In de derde klas B kan Tjoba 3 aan kop blijven. Zaamslag is voor het bijzonder goed voor de dag komende Tjoba 3 te zwak, al blijft het oppassen, want thuis is Zaamslag altijd extra moei lijk te bestrijden. De mogelijkheid dat Tjoba 3 alleen aan kop komt is niet denkbeeldig. Volharding ont vangt NOAD en deze laatste ploeg moet beslist winnen, wil het blijven meedoen aan de top. Te verwachten is dat Volharding een kleine over winning zal boeken, maar daar zal hard voor gewerkt moeten worden. TOP kan gemakkelijk bij blijven. Olympia 2 is in deze afdeling de zwakke broeder en de ploeg uit Ar- nemuiden, die nog geen al te sterke indruk heeft gemaakt, kan hier toch een grote zege behalen. Bij de junioren 1 kan Togo de eer ste punten binnenhalen. Swift 1 schijnt hier de zwakste te zijn. In drie wedstrijden 48 doelpunten tegen en slechts twee voor zegt heel wat. To go heeft in zijn wedstrijden tot nu toe heel wat beter partij gegeven. Animo 1 krijgt het weer moeilijk. Za terdag is het gastheer voor Volhar ding, dat tot nu toe een uitstekende indruk heeft gemaakt. De punten zullen wel meegaan naar Yerseke. Bij de junioren 2 is slechts één wed strijd vastgesteld. Tjoba ontvangt Swift 2 en de vorige keer werd het een duidelijke Middelburgse over winning. Tjoba heeft zich intussen enigszins hersteld, maar toch lijkt Swift de beste ploeg. „Nieuw Leven" te Koewacht met 159 jonge duiven, hoogste snelheid 1161.5 meter per minuut. 1 en 5 A de Kind, 2 Ch. Suy, 3 A. de Bock, 4 V.de Block, 6 All. Martens, 7 Joh. de Block, 8 A. IJsebaert, 9 P. van Hove, 10 R. van Hijfte. „Concours Combinatie Hulst" te Hulst met 74 jonge duiven. 1 Fr. Kroes, 2 A. Blommaert 3 J. Kuicks, 4 Ch. van de Walle, 5 L. de Witte, 6 en 9 A. J. Nijs, 7 M. Stoffels, 8 J. Weemaes, 10 L. van de Gucht. Met oude duiven. 1 A. Nijs, 2 Ch. van de Walle, 3 J. Antheunis, 4 en 9 Th. Casteels, 5 L. de Wilde, 6 Joh. Geernaerdt, 7 H. Blommaert, 8 J. Everaert, 10 J. van de Laan. „De snelle duif" te Clinge met 87 jonge duiven, 1 J. van Vlierberghen, 2 H. de Cock, 3 J. van Goethem, 4 Ch. van de Branden, 5 A. van Cau teren, 6 E. Verstraeten, 7 J. de Burger, 8 en 9 A. Seghers (Molen straat), 10 R. van Haveren. Met oude duiven. 1 en 3 A. Seg hers (Molenstraat), 2 J. Goovaert, 4 C. van de Velde, 5 P. Bracke. P.V. „Herleving" te Kloosterzande met 57 duiven, hoogste snelheid 1115,5 meter per minuut. 1, 3 en 8 R. Mahu, 2 en 4 A Vervaet, 4 A. Colpaert, 6 Th. Voet, 7 Ed. de Cock, 9 René van Goethem, 10 J. de Bruin. „De postduif' te Heikant met 58 jonge duiven. 1 L. Herrewegh, hoog ste snelheid 1154 meter per minuut. 2 en 7 Aug. Baurain, 3 C. van Helsland, 4 Jos. de Block, 5 Ed Maes, 6 All. Isterdaele, 8 L. van Goethem, 9 Jos. Jansen. 10 Jos. Roe- giest. Met oude" duiven, hoogste snelheid 1153 meter per minuut. 1, 5 en 8 Th. de Block, 2 en 9 R. Vermorcken 3 en 6 Gebrs. Smet, 4 G. Verdurmen, 7 K. de Beule, 10 Jos Boekeling. „De snelle duif" te Terhole met 30 duiven, hoogste snelheid 1131 meter per minuut. 1 en 6 A, Hemelaar, 2, 4, 5 en 9 A. Vermeulen, 3 en 7 L. Heymans, 8 Alf. Freijser, 10 Jos. Bisschop. „De Reisduif" te Graauw, met 42 duiven, hoogste snelheid 1141 meter per minuut. 1 Th. Bisschop, 2 en 4 A. de Block, 3 A. Bracke, 5 P. de Caluwé, 6 en 9 D de Koster, 7 P. Mattheijssen, 8 P. van Dalen, 10 H. van Campen. Deze vlucht was in combinatie met „De Postduif" te Lamswaarde. Nederlandse Bond van Zaterdag vliegers, afdeling Zeeland. Uitslag zogenaamde „Sterrevlucht" vanuit vier plaatsen, namelijk Parkstone (Engeland), Vilvoorde (België), Honselersdijk en Breda. Deelname 920 duiven, verdeeld over 230 series. speelt, dit van doorslaggevende be tekenis zal zijn. Aan de staart van een ranglijst zal niet veel veranderen Bevelanders moet naar s-Heer Arendskerke en na de knappe 1-2 zege in Zaamslag mag de thuisclub zeker in staat worden geacht Beve landers te weerstaan. Ook voor Arne- muiden 2 is er zaterdag niet veel te verdienen. In Herrakenszaod zullen de Arnemuiden-reserves op veel tegenstand moeten rekenen. Hein- kenszand zal zich wel niet laten ver rassen. Waarde is vrij. (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN. De uitslagen van de in het afgelopen weekeinde ge speelde wedstrijden in de A-junioren competitie van de KNVB Afdeling Zeeland luiden als volgt: Groep A 1: Arnemuiden A 1 Steen A 1 2—1; HW A 1—Goes A 1 0—0; Middelburg A 1—Zeeland Sport A 1 10; Terneuzense Boys A 1 Wissenkerke A 1 24; Vlissingen A 1 —Oostburg A 1 3—0; Vogelwaarde A 1Terneuzen A 1 02; Zierikzee A 1Axel A 1 13. Groep A 2: Dom burg A 1Meeuwen A 1 12; Se- rooskerke A 1Noormannen A 1 3 0; VCK A 1—RCS A 1 1—4; Veere A 1Oostkapelle A 1 00; Walche ren A 1Nieuwland A 1 01; Zee- landia A 1—Middelburg A 2 4L Groep A 3: Middelburg A 4Zeelan- dia A 3 23; RCS A 2Zeeland Sport A 2 02; Vlissingen A 2Mid delburg A 3 10; Vlissingen A 3 Hansw Boys A 1 04. Groep A 4: Hoedekenskerke A 1Robur A 1 1 0; Krabbendijke A 1—Volharding A 1 50; 's Heer Arendskerke A 1Kloe- tinge A 1 34; Rillandia A 1Ka- pelle A 1 20. Groep A 5: Colijnspl. Boys A 1Goes A 2 20; Heinkens- zand A 1Bevelanders A 1 71; Lewed. Boys A 1Luctor A 1 01; Apollo A 2Nieuwdorp A 1 010; Wolfaartsdijk A 1Patrijzen A 1 0 3; Cortgene A 1Apollo A 1 1—0. Groep A 6: Bruse Boys A 1Zierik zee A 2 181; DFS A 1Duiveland A 1 2—4; WIK A 1SKNWK A 1 11; ZSC A 1Mevo A 1 1—1. Groep A 7: Aardenburg A 1Breskens A 2 3—1; AZVV A 1—Ria W A 1 2—1; Terneuzen A 2Biervliet A 1 06; Breskens A 1—Corn. Boys A 1 21; Oostburg A 2Schoondijke A 1 06. Groep A 8: Hontenisse A 2Hulster loo A 1 0—3; HVV A 2—SDO A I 04; Koewacht A 1Hontenisse A 1 33; Zaamslag A 1—Steen A 2 00. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Op 22 en 23 oktober worden in Vlissingen de Nederlandse HTS-kampioenschappen gehouden. Achttien tot negentien HTS-en met in totaal 480 deelne mers zullen elkaar sportief bestrij den in vier takken van sport. Tennis (op het tennispark Zwanenburg), hockey (op de velden Keersluis), voetbal en atletiek (acht onderde len) op de sportvelden aam de Bas- kenbvrgseweg. Ter afsluiting van de tweedaagse sportontmoeting houdt de Vlissingse HTS een duincross over tien kilometer. Het grootste gedeelte van de deel nemers zal worden ondergebracht in het internaat van de Zeevaartschool Onze Vloot. Tachtig HTS-ers zullen echter in een jeugdgebouw in Kou- dekerke worden ondergebracht. Til burg heeft dit afgelopen voorjaar de eerste Nederlandse kampioenschap pen voor buitensporten georgani seerd. Den Bosch nam dit jaar de binnenkampioenschappen voor zijn rekening. De winnaars van de Vlis singse en de Bossche kampioen schappen zullen ook mogen uitko men op de vijflandenwedstrijd die in Den Haag wordt gehouden. Er zijn voor dit evenement al aanmel dingen binnen uit Frankrijk, Duits land, Engeland, België, en met De nemarken wordt nog onderhandeld. Deze wedstrijden worden volgens organisator van de HTS-kampioen schappen in Vlissingen, de heer J. Bruggeman sportleraar vooral georganiseerd om het prestatiepeil van de Nederlandse HTS-en wat op te voeren. De HTS valt namelijk nog steeds onder de wet voortgezet onderwijs. De gymnastiekzalen die deze scholen onder deze wet krijgen toegewezen, zijn ten enen male on geschikt voor prestatiesporten. De toestand zal volgens de heer Brug geman een stuk verbeteren als de HTS-en onder het wetenschappelijk onderwijs zullen worden gerang schikt. Ondanks deze nadelen echter verwacht de organisator veel hoge prestaties op deze Nederlandse HTS-kampioenschappen waaraan dit maal voor het eerst alle Neder landse HTS-en zullen deelnemen (ADVERTENTIE) de fijnste thee ter wereld!

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 21