Hoe u nog meer kunt verdienen met uw rentespaarbrieven 1957 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Burgerlijke stand van Terneuzen 2 maanden rente cadeau N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten 4 januari 19 71 Vanaf deze dag kan iedere houder van rentespaarbrieven 1957 honderd procent méér geld voor zijn spaarbrieven terugkrijgen dan er in 1957 voor betaald werd. Honderd procent méér! Iedere 25 gulden zijn er 5 0 geworden. Maarer is nóg meer aan te verdienen. Adrie van Wijck Aram en de Gouden Cobra SETTS* gti Met verslagenheid geven wij kennis, dat plotse ling uit zijn gezin, dat hij zo lief had en uit ons midden is weggenomen, onze onvergetelijke PIETER VAN DER HOOET in de ouderdom van 50 jaar. Ruim 30 jaar gaf hij met grote toewijding zijn beste krachten aan het kantoor. K. J. Hoving, notaris. Het gezamenlijk personeel. Terneuzen, 28 september 1970. Dankbetuiging Hartelijk dank aan familie en kennissen voor de vele blijken van belangstelling en cadeaus, die ik mocht ontvangen op mijn 90e ver jaardag. J. C. Rouw-Tholens Axel, „De Vurssche" K 207. MODE-COIFFURES TERNEUZEN ZUIDLANDSTRAAT 30 TELEFOON 2533 Heden overleed, geheel onverwacht, mijn innig- geliefde man, en onze lieve en zorgzame vader, zoon, broer, zwager en oom, de heer PIETER VAN DER HOOFT echtgenoot van mevrouw Regina Augusta Lauret op de leeftijd van 50 jaar. Terneuzen: R. A. van der Hooft-Lauret Han en Elly Eddy en Els Peter Willy Paul Frank Familie van der Hooft Familie Lauret. Terneuzen, 28 september 1970. Guido Gezellestraat 10. De begrafenis, waarbij u beleefd wordt uitgeno digd, zal plaats hebben op donderdag 1 oktober a.s. om 14.30 uur; na voorafgaande rouwdienst in de aula van de begraafplaats te Terneuzen. Aanvang: 14.00 uur. Samenkomst: 13.30 uur Guido Gezellestraat 10. WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 Geboren: Saskia, dochter van: Goole, Georges (bankwerker) en van: de Ridder, Agnes Raphaël won. te Axel, Langedreef 8a, Zuiddorpe. Mario Octaaf, zoon van: Colle, Willy Henri (tegelzetter) en van: Ber- naerdt, Olivia Cecilia won. te Sas van Gent, Irenestraat 5. Daniëlla Marina, dochter van: de Kubber, Jan Daniël (automonteur) en van: Ollebek, Jacoba Jozina Pieternella won. te Terneuzen, Iepenlaan 1. Pa tricia Denise Eduard, dochter van: Hemelaar, René Johannes (fabrieks arbeider) en van: Hollebosch, Carla Irene Maurice yon. te Sas van Gent, Coehornstraat 18. Peggy, dochter van: Löchter, Manfred (monteur) en van: van Lingen, Esta won. te Wal- trop, Kreis Recklinghausen (Duits land). Silvy Liliane Rachel, dochter van: Lemaire, Gérard Eugène Guy (monteur) en van: Clauwaert, Ria Emerentia won. te Axel, Dorpsstraat 31, Overslag. Jean-Claude Michel Jean, zoon van: Lenaire, Gérard. Eugène Guy (monteur) en Van: Clau waert, Ria Emerentia, won. te Axel, Dorpsstr. 31, Overslag. Peter, zv: van Cleemputte, Cornells Joseph (elek- triciën) en van. Baes, Marleen Ma ria Ludovicus won. te Terneuzen, Peter v- Anrooylaan 12. Pieternella Augusta Jacomina, dochter van: Beernaert, Roland Alfons Maria (ambtenaar Ned. Spoorwegen) en van: Desein, Jacomina Suzanna won. te Terneuzen, Pijnboomstraat 80. Martine Corina, dochter van: Borg- dorff, Jacobus (systeem analist) en van: van der Linden, Alida Dingena Maria won. te Axel, Westsingel 22. Pascal Karl Heinz Cornells, zoon van: Kampmann, Heinz-Jürgen (au tomonteur) en van: Kostense, Èlisa- beth Jacomina won. te Terneuzen, K. Karelstraat 10, Biervliet. Jonk vrouw Sita, dochter van: Meijer, Jonkheer Willem (werktuigbouw kundige) en van: Lewerissa, Cateri- na won. te Sas van Gent, van Puy- veldestraat 10. Carolientje Maria, dochter van: Stouthamer, Frans (centr. verwarmingsmonteur) en van: Dieleman, Reina Margaretha won. te Axel, Oudeweg 15. Paul, zoon van: Dam, Hendrik (operator) en van: van der Heijden, Krijna Sijgje won. te Sas van Gent, Bene- luxstraat 147. Synthia Gerarda Pau lina, dochter van: Koens, Johannes Laurentius (opzichter buitendienst) en van: van Aken, Maria Johanna won. te Terneuzen, Sohumannstraat 26. Ondertrouwd: van Pamelen, Edu- ardus Johannes 35 jr R.-K. chauf feur won. te Terneuzen, Amber- boomstraat 38 en: Raijmakers, Hen- rica Maria Johanna 39 jr R-K. huis houdelijk helpster won. te Terneu zen, Nieuwe Kerkstraat 17 Sik. Toe komstig adres: Terneuzen, Amber- boomstraat 38. den Beer, Cornelia 27 jr N.H. elektricien won. te Axel, Irenestraat 44 en: Maehielsen, Jo hanna 24 jr N.H. fabrieksarbeidster won. te Terneuzen, Jac. van Len- nepstraat 49. Toekomstig adres: Ter neuzen, Alvarezlaan 59. de Putter, Pieter 25 jr O.Ger.Gem. lasser won. te Terneuzen, Griete 25 Zaamslag en: Adriaansen, Sara Jacomina 19 jr N.H. fabrieksarbeidster won. te Ter neuzen, Bellamystraat 45. Toekom stig adres: Terneuzen, Schuberthof 74- Ritmeester, Cornells Martin 26 jr Geen, operator won. te Terneuzen, Villapark 14 Sik. en: Wullems, Regi na Augusta Maria 19 jr r.-k. röntgen- assistente won. te Terneuzen, Vil lapark 22 Sik. Hoefeijzers, Paul Lu- ciën Maria 25 jr R.-K. kelner won. te Terneuzen, Donze Visserstraat 118 en: Hamelink, Catharina Nellie 18 jr N.H. secretaresse won. te Ter neuzen, Lange Kerkstraat 104. Toe komstig adres: Terneuzen, Diepen brockstraat 357. van de Sande, Cor nells Jacob, 19 jr N.H. fabrieksarbei der won. te Brouwershaven, Heshij - zenstraat 19 Dreischor en: de Rid der, Gerarda Wilma Joanna 18 jr R.- K. hulp in de huishouding won. te Terneuzen, Diepenbrockstraat 199- Toekomstig adres: Terneuzen, Die penbrockstraat 199. Dekker, Antheu- nis 22 jr N.H. geimeente-ambtenaar won. te Delft, Van Kinschotstraat 188 en: Verschuren, Hendrika Maria 19 jr N.H. kantoorbediende won. te Terneuzen, Erasmusstraat 12. Toe komstig adres: Delft, Beethovenlaan 94. Cracau, Roger 21 jr Geen, kelner won. te Terneuzen, Axelsestraat 23 en: Hamelink, Elodia Magdalena Augusta Clementina 20 jr R.-K. re ceptioniste won. te Terneuzen, Ro- zenlaan 9, Hoek. Toekomstig adres: Terneuzen, Edvard Grieghof 55. Getrouwd: Bentz, J ohan Willem 21 jr Geen (17 jan. 49) fabrieksar beider won. te Terneuzen, Zuidland- straat 105 en: Kalden, Johanna Wil- helmina 20 jr Geen (13 dec. 49) zonder beroep won. te Terneuzen, Zuidlandstraat 105. Toekomstig adres: Terneuzen, Zuidlandstraat 105- de Hulster, Jozias Cornells 27 jr N.H. (4 jul. 42) landbouwer won. te Oostburg, Wijk V.6 en: Verplanke, Pieternella Martina 23 jr N.H. (27 mei 47) zonder beroep won. te Oost burg, St.-Pieterspolder 6, Biervliet. Toekomstig adres: Oostburg, St.-Pie- terspolder 6, Biervliet. Nieboer, Jel- te 23 jr Geen (24 mei 47) schipper won. te Terneuzen, Axelsestraat 175 en: van Damme, Carla 20 jr Geen (23 jul. 50) kantoorbediende won. te Terneuzen, Axelsestraat 175. Toe komstig adres: Terneuzen, Axelse straat 175 a-b. Cauvé, André Geor ges 26 jr R.-K. (6 jul. 44) vertegen woordiger won- te 13 Domaine de Chateau Gaillord, 94 Maisons Alfort (Frankrijk) en: De la Ruelle, Mari anne Theophila Maria 20 rj R.-K. (28 mrt. 50) bankbediende won. te Terneuzen, Bosjesweg 34 Sik. Toe komstig adres: 13 Domaine de Cha teau Gaillord, 94 Maisons Alfort (Frankrijk). Overleden: Meertens, Levinus Ja cobus 9 jul. 89 geh gew won. te Terneuzen, Koninginnelaan 2. Su- dijn, Johannes Augustinus 7 mrt. 45 geh won. te Terneuzen, Jac. van Beierenstraat 22a, Biervliet, de Block, Lucien Ceriel 28 aug. 30 geh won. te Axel, Hoofdweg 63, Zuid dorpe. Doppegieter, Johannes Pieter Ferdinandus 27 dec. 01 geh won. te Terneuzen, Hendrikstraat 14. de Jonge, Levina Pieternella 3 aug. 77 geh gew won- te Terneuzen, G. la Hoek, van de Plassche, Francois Ja cobus 27 aug. 78 geh won. te Ter neuzen, Grenulaan 2. Ingekomen personen: M. Ploe- gaert, Donze Visserstraat 34, Gent Be. B. F. Boone, Schuttershof 9, Hontenisse. T. C. Piek, Edvard Grieghof 79, Middelburg. W. G. de Jonge, Peter van Anrooylaan 170, Kapelle. M. van Eijkeren, Braak- ma'nlaan 4, Biervliet, Oostburg. H. D. Boerjan, Edvard Grieghof 31, Oostburg. A- J. M. van Eijl, Peter van Anrooylaan 276, Amsterdam. A. Heij, Azaleastraat 31, Roosendaal Ca. D. J. H. G. Lukassen, Rozen straat 2, Nijmegen. J. A. G. van Doren, Nieuwstraat 41, Goirle. J. W. Istasse-van Agtmaal, Bellamystraat 8 Brussel Be. J. Imandt, Scheldeka- de 17, Oudenbosch. F. H. M Wiese- mann-Tak, Diepenbrockstraat 29, Aardenburg. W. B. Kraan, Smidswal 33, Vlissingen. E. M. A. C. Hame- link, Rozenlaan 9, Hoek, Hulst. P. A. M. Verduit, Wijk K.2 Hoek, Dongen. J. J B. Reuser, Rozenstraat 2, Arn hem I. E. A. M. Guilliet, Bern. Zweerslaan 21, Sas van Gent. J. Prince, Grenulaan 36, Middelburg. A. Schuit, Edvard Grieghof 39, Goes. H. Kempe-Foekens, Peter van Anrooylaan 184, Arnhem. J. J. C. Wollrabe-Rademaker, Leidinglaan 18, Sik. Oostburg. A. van Male, Braakmanlaan 10a, Biervliet, Oost burg. J. B Streefkerk, Peter van Anrooylaan 186, Kaapstad Z.-A. A. M. G Freriks, Tulpstraat 1, Deurne Be. A. G. L. D'Hollander, Peter van Anrooylaan 100, St.-Niklaas Be. G. D. Kerns, Voltastraat 10, Le Baton Rouge VSA. C. J. Kaan-de Maillie, Peter van Anrooylaan 32, Sas van Gent. A. E. E. M. d'Hondt, Nieuwe Kerkstraat 17 Sik, Udenhout, K. Ze- gers. Nieuwe Kerkstraat 17, Sik, Oostburg. A. Roose-de Jonge, Wijk B55, Hoek, Apeldoorn- C. J. G. Cor- nelisse, Edvard Grieghof 99, 's-Gra- venhage. F. J. Kwetters, Beatrix- straat 45, Dinteloord Ca. A. Kosmac, Lange Kerkstraat 106, Rijeka Js. A. M. Dees-De Lamper, Zuidlandstraat 77, Burcht Be. Vertrokken personen: P. Klaassen, Vlooswijkstraat 36, Veenendaal. P. J. van Waardenburg, Marijkestraat 14, Rotterdam. C. M. van Waarden burg, Marijkestraat 14, Rotterdam. M. T. M. Cauvé-De la Ruelle, Bos jesweg 34, Sik, Maisons Alfort Fr- A. A. R Claeys, Nieuwe Kerkstraat 17, Sik, Zelzate Be. C. J. de Fouw, Eikenstraat 70, Zoetermeer. J. D. van Toorn, Chopinlaan 109, Axel. C. Gilissen, van Steenbergenlaan 25a, Valkenisse. J. A. G. de Vries, Ro zenstraat 2, Sas van Gent. M. J. R. de Vries, Rozenstraat 2, Sas van Gent. P J. Kool, Jac. van Lennep- straat 39, 's-Hertogenbosch. A. J. Verstraeten, Frans Halslaan 2, Lei den. A. J. van Houwelingen, Niéuw- straat 41, Brandwijk. F. J. de Bak ker, Herengracht 6, Vlissingen. A. M. Scharmga, Wilgenplantsoen 53, Rotterdam. C. Klaassen, Wijk C.69, Hoek, Chilliwack Can. J. Witsel, Baehlaan 134, Vlissingen. M. G- van Dixhoorn, van Cantfortstraat 3, Vlis singen. P. C. de Jonge, Nieuwstraat 22, Middelburg. A. J. Meerts, Konin ginnelaan 2, Maastricht. C. D. Veld huizen, Nieuwstraat 41, Herwen Ca. 5 BRILJANTEN BRUILOFT J Op maandag 5 oktober hopen onze geliefde ou- J ders, behuwd- en grootouders j P. DE MUL j en J J. C. DE MUL-PIKKAART J J hun 65-jarige echtvereniging te herdenken. J Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de J wens van hun J kinderen, J J klein- en achterkleinkinderen J J Gelegenheid tot feliciteren op maandag 5 okt. J t van 18.30 - 20.00 uur in Gebouw „De Schakel", i J Kerkhoflaan, Terneuzen. Op vrijdag 2 oktober hopen onze geliefde ouders en grootouders, de heer en mevrouw J. VAN DE WALLE en R. VAN DE WALLE-BURM hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkind. Hulst, Churchillweg 4. DANKBETUIGING AMBTSJUBILEUM Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele gelukwensen en geschenken die ik van de leer lingen, oud-leerlingen, ouders, collega's, vrienden, schoolbesturen, gemeentebestuur en verenigingen mocht ontvangen, bij gelegenheid van mijn 40-JARIG AMBTSJUBILEUM als onderwijzer aan de R.K. Mariaschool te Stoppel dijk op 4 september j.l. Stoppeldijk, september 1970. L. UITTERHOEVE DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij gelegenheid van ons 60-JARIG HUWELIJKSFEEST mochten o-ndervinden, betuigen wij aan familie, de voorzitter van het feestcomité, het feestcomité zelf, de kroonsters, gemeentebestuur, de koninklijke harmonie „St. Cecilia" en tevens aan allen die enige blijk van belangstelling hebben getoond, onze zeer hartelijke en oprechte dank. J. KINTS-NEVE en familie Noordstraat, Walsoorden. ttxxxxxxNNXStNxxxxNsexNscstxxsessNXjexxjööexsexstje! DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze hartelijke daink aan allen, vooral aan de H.H. burgemeester en wethouders, H.H. geestelijken, dokter, familie en buurtbewoners, voor de vele bloemen, felicitaties en geschenken, die wij bij ons 60-JARIG HUWELIJKSFEEST mochten ontvangen. P. van Troost L. van Troost-v. d. Lavoir kinderen en kleinkinderen Kloosterzande, Zoutedijk 9. Op 6 oktober aanstaande wordt de inschrijving opengesteld op 2 obligatie leningen van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Eén met een looptijd van 15 jaar met een rente van 81/2 en één met een looptijd van 6 jaar met een rente van 8 Wanneer u, als houder van rente spaarbrieven 1957, uiterlijk op 6 oktober 1970, te. 15.00 uur, op één lening of op beide leningen inschrijft, kunt u uw rentespaarbrieven 1957 gebruiken om op de stortingsdatum, 4 november 1970, de obligaties te betalen. In dat geval accepteert de bank deze stukken voor het bedrag dat zij pas op 4 januari 1971 waard zouden zijn. Anders gezegd: als u de obligaties betaalt met rentespaarbrieven 1957 zijn die rente spaarbrieven reeds op 4 november 1970 (i.p.v. op 4 januari 1971) het dubbele waard. Dus krijgt u twee maanden rente cadeau. En bovendien geniet u voorkeur bij toewijzing. Vanzelfsprekend kunt u uw rente spaarbrieven 1957 ook via commissionairs of banken verkopen. Daar Egt ook een uitgebreid prospectus voor u klaar, waarin u alles kunt vinden over deze mogebjkheid om nóg meer te verdienen met uw rentespaarbrieven 1957. Het is een stomverbaasde Aram, die, bij het zien van de roerloze gestalte in het zand, voor zijn metgezellen uitsnelt. Als hij naast Ares neerknielt en de waterkruik van diens schouder losbindt, komt er beweging in het massieve lichaam en moeizaam, als met zijn laatste krachten, tilt Ares het hoofd op. „Bespaar je de moeite", st&'melt hij schorer zit geen druppel in, ik heb een spelletje met jullie gespeeld.-, deze hele lange marteltocht heeft er geen druppel water in mijn kruik gezeten..." „Ik... ik begrijp je niet..." zegt Aram hees, zich weer over de ander heenbuigend.. Er glijdt een flauw lachje over Ares' verdroogde lippen. Gisternacht werden onze kamelen geroofd..." zegt hij met zwakke stem... „de gidsen werden neergeschoten, ik wist mij tussen de rotsen te verbergen voor de woenstijn- rovers.... Toen zij wegreden lieten zij alleen twee lege kruiken achter.... er was maar één kans voor jullie om de tocht naar de kust te volbrengen- alleen een sterke wil... bijvoorbeeld de wil om je op mij te wreken, kon jullie de kracht geven om door tè zetten.... daarom speelde ik de komedie met die lege kruiken... De haat heeft jullie tot hier gebracht., nu zal je zonder haat... verder..- moeten..." Dan breken de ogen van Ares en valt zijn hoofd opzij in het zand. De vroegere kampvechter heeft zijn laatste grootste strijd gestreden... Aram en Otto graven onder een beklemmend zwijgen in het mulle woestijnzand een laatste rustplaats voor Ares, de worstelaar. Amore vormt van een dorre tak een eenvoudig kruis en plaatst het op het graf. „Dit was zijn grootste overwinning", zegt Aram ernstig, „hij heeft zijn schuld betaald... het was zijn trots, die hem op dwaalwegen bracht, niet zijn lafhartigheid". De nacht is reeds gevallen, als het drietal na de eenvoudige plechtigheid verder trekt op hun moeizame tocht. De nacht brengt welis waar enige verkoeling, maar de martelende dorst sloopt meedogenloos hun laatste restje kracht.... Ten tweeden male zakt Ambre ineen en opnieuw steunt Aram haar met zijn laatste krachten.... Eindelijk, na lange uitputten de uren, slaakt Aram opeens een zwakke kreet en wijst met trillende hand in de verte. „Struiken.. Ambre.. Otto.. daar groeien struiken, dat betekent water!!!" Maar het meisje zakt slap in zijn armen weg. Voorzichtig legt Aram haar in het zand, dan strompelt hij, gevolgd door Otto, waggelend als een beschonkene, naar de oase... Als een blok valt hij voorover bij een koele bron en buigt zich omlaag naar het reddende water.... 0 v. 1

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4