Valckenier trotse winnaar enkelspel GESLAAGD TOERNOOI AVANTI WILLEBOER BESTE IN VLUCHT MOESKROEN Good Luck krijgt het zeer lastig Anderlecht-ploeg had handen vol aan Racing White Nu penningen wan 10 topvoetballen bij Shell Ernstige blessure Rudi Bish Promotie damesteam E3 Voetbal Top 20 Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten STREEKDERBY MOESKROEN Ongeïnteresseerd Gelijk spel „voor mij alléén de béste! 30YAL CROWN COLA Zeeland Sport: 20 Nederlandse top- het teken staat van Voetbal Top 20. Bij 20 liter ben- voetballers, geselecteerd zine of 2 liter Shellina Premix krijgt u zo'n penning gratis. doorlr.A.vanEmmenes, Spaar ze bij elkaar. En koop de speciale verzamel- Evert Grifhorst, Herman Kuiphof en Joop Niezen, kaart (50 cent). Daarop ziet u uw collectie „groeien"en vereeuwigd op schitterende, zilverkleurige penningen, u kunt uw eigen favoriete elftal formeren. Ze liggen voor u klaar bij elk Shell Station dat in Spaar mee-speel mee Snel naar Shell Sta niet buitenspel 19 DE STEM VAN WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 MIDDELBURG. Iu een bloedhete Middelburgse sporthal is het jaarlykse Avanti-badmintontoernooi gespeeld. Opnieuw is gebleken, dat bij de start van het seizoen de spelers nog niet de conditie heb ben om een zwaar toernooi te spelen. Veel partjjen in de voorronden gaven beter spel te zien dan de'finales, terwijl zich bij drie spelers krampverschijnselen voordeden. De finales van de enkelspelen wer den een anti-climax. In het herenenkelspel drongen tot de halve finales door Frans Brodie, winnaar van vorig jaar, de Zeeuwse kam pioen Jan Willem Visser, Coen Valckenier en Tobi Lammers. Laatst genoemde schakelde in de voorronden verrassend Martin Titiheru uit. De schijnbaar onuitputtelijke energie van Visser was niet ge noeg compensatie voor de taktiek en techniek van Brodie, die zich in drie games in de finale speelde. Later zou blijken dat de winst van Brodie een Pyrrhusoverwinning was, omdat hij zoveel had moeten geven om vechtjas Visser er onder te houden, dat hij te weinig energie over had om de door hem bereikte twee finales tot een goed eind te brengen. Valckenier had het heel zwaar tegen Lammers, maar laatst genoemde bleek zich in de tweede game te hebben geforceerd om er een derde game uit te halen. Hij verdienu-» zijn derde game legen de jonge Avantispeler, maar bleef met 115 kansloos. In de finale was de uitgeputte Brodie geen partij voor Valckenier. die trotse winnaar werd. In het damesenkel plaatsten zich twee Zeeuwse en twee Brabantse speelsters in de halve finale: Zeeuws kampioene Cisca Duden, Herma Kok, Riet Elsakkers en Car- leyn Lazeroms Duden kon niet op tegen het geweld van de enorm hard recht-toe recht-aan spelende Elsak kers, terwijl ook Kok in haar halve finale kansloos was tegen Lazeroms de technisch en tactisch spelende Roosendaalse, die in de bondscompe- titie speelt De finale werd gewon nen door Elsakkers, die daarmee aantoonde dat in de C-klas een har de slag voldoende is om er katnpioe ne mee te worden. Het herendubbel werd een Zeeuwse aangelegenheid. In de hal ve finales kwamen uit M- Titiheru- J. W. Visser tegen de gebroeders Peter en Piet Titiheru, samen bijna honderd jaar oud! De „oudjes' dwongen Titiheru-Visser zelfs nog tot een derde game vóór die de finale mochten binnenstappen. De andere twee finalisten waren twee Avanti-combinaties. Hiervan bereik ten de routiniers J. van Bijnen-J. van Sommeren verrassend de finale door de sterker geachte A. Proos-C. Valckenier te verslaan. In de finale bleken Tituheru-Visser het sterkst. In het herendubbel moest het duo Bish-Outermans opgeven, omdat Ru dy Bish zich ernstig blesseerde. De geconsulteerde arts constateerde een gescheurde knieband Het damesdubbel gaf hetzelfde beeld te zien als het edamesenkel: twee Zeeuwse en twee Brabantse formaties. Ook nu moesten de Zeeuwse speelsters het onderspit delven: Herma Kok-Toos Verbeek verloren van de zusjes Pauline en Marie Louise Pacilly, terwijl Cisca Duden en Nel Ririhena moesten bukken voor Riet Elzakkers en Car- leyn Lazeroms. De laatsten bleken in de finale duidelijk sterker dan de zusjes Pacilly, waardoor zij mèt hun finaleplaatsen in het enkelspel hun succes compleet maakten. In het gemengd dubbel kwam men bij de laatste vier voor het eerst twee Zuidhollandse formaties tegen. Beide koppels gingen echter in de halve finales ten onder. S. Timmer en S. Lok verloren van J. Schouten en F Brodie en mevrouw Lok en N Tio waren kansloos tegen de Wings-spelers Nel Ririhena en Kees Outermans. De finale werd de beste van de vijf finales: het Kou- dekerkse duo won volkomen ver diend van Schouten - Brodie, al (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. hadden ze er drie games voor nodig. Een overzicht van de badmintonkampioenschappen van Avanti in Middelburg, een toernooi dat bijzonder ge- °ië- slaagd kan worden genoemd. De gedetailleerde uitslagen zijn: herenenkel: halve finales: F. Brodie- J. W. Visser 15—9, 7—15, 15—7; C. Valckenier-T. Lammers 157, 815, 151. Finale: F Brodie-C. Valcke nier 715, 015. Damesenkel: halve finale: C. Duden-E. Elzakkers 711, 011; H. Kok-C. Lazeroms 511, 711; finale: Elzakkers-Lazeroms 117, 117. Herendubbel: halve fi nale: M. Titiheru-J. W. Visser-P- Titiheru-P. Titiheru 7—15, 15—3, 158; A. Proos-C. Valckenier-J. v. Bijnen-J. v. Sommeren 1015, 15 8, 915. Finale: Titiheru-Visser-v. Bijnen-v. Sommeren 1814, 1510. Damesdubbel halve finale: H. Kok- T. Verbeek-M. en P. Pacilly 156, 1215, 1015; R. Elzakkers-C. La- zeroms-C- Duden-N. Ririhena 156, 157; finale: M. en P. Pacilly-El- zakkers-Lazeroms 1115. 315 Ge- mengddubbel, halve finale: J. Schouten-F. Brodie - S. Timmer-S. Lok 154, 1015, 158; mevrouw Lok-N. Tio - N. Ririhena-C. Outer mans 315, 215; finale: Schouten- Brodie - Ririhena-Outermans 1813, 9—15, 4—15. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De concoursbond Zuid-Beveland, statuair gevestigd te Goes, rekenmeester A. J. Luteijn te Kapelle, hield een wedvlucht vanuit Moeskroen met een deelname van 593 duiven. Winnaar van deze vlucht werd J. Willeboer te Krui- ningen, wiens jonge duif een snel heid noteerde van 1218,89 meter per minuut. De verdere uitslag was: 2 en 3 J. Traas, Rilland; 4 Jac. Min- naard, Krabbendijlte; 5 en 8 M, Minnaard, Krabbeiulijke; 6 K. Tjarks, Yerseke; 7 J. Paauwe, 9 P. (Van onze medewerker) BREDA De vraag in de derde klas Zuid van het zaterdagvoetbal blijft, wie na zaterdag nog ongesla gen zal zijn: Good Luck, Roda Boys of Wit Zwart. Alle drie clubs staan voor een zware opgave. Good Luck gaat naar Roda Boys in het Gelderse Aalst om daar de formatie van Kees Krijgh te ontmoeten. Niemand durf de zich aan een voorspelling te wa gen, al is men in het kamp van Roda Boys niet erg gerust. Roda Boys won zijn beide thuiswedstrij den niet overtuigend, maar defensief zijn de Aalstenaren sterk, met als grote uitblinker doelman Gerrit Schreuders. Good Luck kan echter bogen op een sterke achterhoede, met even eens een prima doelman in de per soon van Pim van Keulen, die deze competitie nog niet gepasseerd werd. Of zal het uitgesproken deze wedstrijd gebeuren? Afgaande op de uitslagen van Roda Boys thuis, zit er een winstkans voor de Verenaren in. Zeker als de voorhoede de pro- duktiviteit kan ontwikkelen van voorgaande wedstrijden. De andere ongeslagen ploeg, Wit Zwart, komt in Dinteloord voor hete vuren te staan. De Capelleniaren zullen aan moeten treden zonder hun gebles seerde stopper Herman, terwijl Al- bert van Beek ook nog niet op volle toeren draait. Maar Wit Zwart heeft nog meer gevaarlijke schutters in zijn voorhoede staan. Daar zullen stopper Valster en doelman Houte pen wel over mee kunnen praten, als zij tenminste de kans van. vrij heid van handelen krijgen. BVC zal het roer om moeten gooien en dat zou wel eens kunnen gebeuren nu Sleeuwijk op bezoek komt. Op eigen veld zijn de Oosterhouters toch minstens in staat een eerste punt binnen te balen. Terneuzense Boys moet, gezien zijn spel van vorige week, tegen Smerdiek de volle winst thuis kunnen houden. In de vierde klas A gaat PTT naar Eindhoven. PTT treft het niet dat Rust Roest juist aan een opmars is begonnen. Gezien de technische vaardigheid zijn de Bredanaars toch favoriet. Seolto en Brakel geven el kaar niet veel toe. Als de Zevenber genaren hun schotvaardigheid kun nen verhogen, zit er een winstkans WN - Chrislandia wordt in 4B de streekderby. Doordat VVN dit sei zoen bij de Zeeuwse clubs is inge deeld. waar Chrislandia nu al enkele jaren speelt, komen beide rivalen weer eens tegen elkaar uit. AI neemt Chrislandia op de ranglijst een hogere positie in, daarom heb ben ze aan „De Schans" nog niet gewonnen. De mannen van voorzit ter Leijten verloren op eigen veld dit seizoen nog niet. Daartegenover staat, dat men uit nog weinig suc cesvol was. Het geluk en de zenuwen zullen hier wel hun woordje mee gaan spreken en een puntenverdeling be hoort niet tot het onmogelijke. WHS zal zich op eigen veld weer niet laten verrassen nu AZW op bezoek komt, al heeft AZW de punten hard nodig. Verder wordt hier nog gespeeld Kloetinge - Nieuwland en Wissekerke - Hoek met de beste papieren voor de bezoekende clubs. Kapelle - Yerseke is een streekder by, die wel eens een verrassing op zou kunnen leveren, waar Hoek dan van kan profiteren door op de twee de plaats te komen. Leider NEO '25 komt in de tweede klas A tegenover Arnemuiden te staan en de Sprangse tricolores, die al hun wedstrijden nog wonnen, zullen op Zeeuwse bo dem de punten niet cadeau krijgen. De Ridders en Van Belzen's zullen alle zeilen bij moeten zetten om de schuttersformatie van de Paulides- sen en de uiterst snelle Grooteboers te kunnen stuiten. Meeuwen krijgt het zwaar bij 's-Gravenzande SV. In 2C kan SSC in de kopgroep blijven door thuis te winnen van debutant Bergentheim. In de hoogste klas ontvangt Koiakken Boys leider DO- TO. In Werkendam winnen is een aparte opgave, zeker als men de gevaarlijke aanvalsleider der Per- nissers, Joop de Ronde, een extra bewaking geeft. Het kan het eerste punt gaan kosten voor de Rotter dammers. Boone, 10 H. van Koeveringe, allen te Kruiningen. Heeft wie Heeft ge wonnen door J. Wilieboer met num mer 1. Eerste K o, tweede serie van twee duiven, eerste serie van drie duiven en de A-D-prijs werden ge wonnen door K. Tjarks. De eerste serie van twee duiven en de tweede serie van drie duiven werden ge wennen door C. Dijl te Kruiningen. Deze bond nam ook deel met 67 duiven aan een wedvlucht vanuit Bourges, gemiddelde afstand 500 ki lometer. Hoogste snelheid 1132,83 meter per minuut, 1 en 7 M. Min naard, Krabbendijke; 2 H. Baper, Kruiningen; 3 en 10 Jac. Minnaard, Krabbendijke; 4 J. Willeboer, 5 en 9 C. Dijl, beiden te Kruiningen; 6 C. Boonman, 's-Heerenhoek; 8 F. van Hijfte, Yerseke. Uitslagen wedvluchten „De Hoog landse Vlegers" te St.-Kruis vanuit Beaumetz. Jonge duiven, hoogste snelheid 1573 meter per minuut. 1 René van Hee, 2 Rudy van Hee, 3, 7 en 9 M. de Jager, 4 Jul. Duininck, 5 en 8 I. Duininck, 6 A. Rotsaert, 10 A. Duininck. Oude duiven, hoogste snelheid 1521 meter per minuut. 1 en 5 G. Maamhout, 2, 4 en 8 E. Naert, 3 A. Rotsaert, 6 H. Hol, 7 I. Duininck. Vanuit Moeskroen. Met jonge duiven, hoogste snelheid 1206 meter per minuut. 1 A. de Meester, 2 en 5 I. Duininck, 3 en 4 Rudy van Hee, 6 A. Duininck, 7. H. Maas, 8 René van Hee, 9 en 10 A. Rotsaert. Oude duiven, hoogste snelheid 1189 meter per minuut. 1 en 5 A. Rot saert, 2 en 4 René van Hee, 3 en 7 R. Verwulst, 6 Jan Duininck. Uitslag Kringvlucht Kring Cen trum Zeeuwsch-Vlaanderen vanuit Moeskroen. 265 oude duiven. 1 E. Boeijkens, Hengstdijk; 2 A. Krijger, Philippine; 3 J. Sijs, Sluiskil; 4 en 8 Gaston O-Diel, Philippine; 5 A. Ver- meire, Philippine; 6 A. Peersman, Axel; 7 M. de Smet, 9 Raf. Gijsel, beiden te Westdorpe; 10 Th. de Poorter, Stoppeldijk. Met 127 jonge duiven, hoogste snelheid 1242,8 me ter per minuut. 1 A. Krijger, 2 Gaston O-Diel, 3 O. Haers, allen te Philippine; 4 M. Dieleman, Axel; 5 G. van Houdt, Terneuzen; 6 C. van Acker, Westdorpe; 7 Em. Baecke, Westdorpe; 8 en 9 D. Dieleman en 10 P. Gommers, beiden te Axel. Deze kringvlucht werd georgani seerd door de duivenrnaatschappij „De Vrede" te Sas van Gent. Uitslagen wedvluchten vanuit Moeskroen: „Hoop" Biervliet met 101 duiven, hoogste snelheid 1278 meter per minuut. 1 Th. de Boevere, 2 P. Doens, 3 C. Brevet, 4 J. van de Broecke, 5 P. Jansen, 6 P. Pladdet, 7 H. de Dobbelaere, 8 combinatie Van de Linde-Du Puy, 9 S. Ver- sluijs, 10 Blomme-De Ruisscher. „Eerste de Beste" SchooncLijke met 85 duiven, hoogste snelheid 1254 meter per minuut. 1 en 10 Klaassen-Taille, 2 en 4 P. Ras, 3 A. de Poorter, 5 en 9 G. Dobbelaere, 6 M. Verbrugge, 7 S. Huigh, 8 C. Jansen. „De Uiver" 's-Heer Arendskerke met 94 duiven. 1, 9 en 10 F. West- dorp, 2 en 8 Joh. van de Velde, 3 en 6 J. van de Velde, 4 A. van de Swaluw, 5 J. Traas, 7 M. Beenhak ker. „Vriendenkring" 's-Heerenhoek met 85 duiven. 1 en 8 G. Verbart, 2 en 9 P. Rijk, 3 A. Boonman, 4 A. Moison, 5 J. van Eijkeren, 6 B. Rentmeester, 7 Th. Vreeke, 10 W. Raas. „Vrijheidsduif" Kruiningen met 140 duiven. 1 J. Willeboer, 2 en 7 K. Tjarks, 3 en 9 J. Paauwe, 4 P. Boone, 5 H. van Koeveringe, 6 C. Aerts, 8 P. Kakebeeke, 10 M. Blok. „Strijd in Vrede" Groede met 113 duiven, hoogste snelheid 1185,90 me ter per minuut. 1 en 5 W. Risseeuw, 2 H. Elfrink, 3 J. Manhaeve, 4 D. Ekkebus, 6 C de Poorter, 7 J. Merk, 8 Ch. van de Bossche, 9 O. Dezutter, 10 A. Merrelaar. „Recht voor Allen" te Sluis met 72 duiven, hoogste snelheid 1157 meter per minuut. 1 en 9 J. van de Wege, 2 M. Baert, 3 J. Fokke, 4 en 6 J. Coppens, 5 en 7 J. van Neijhof, 8 E. Visser, 10 J. Wage. „Nog Sneller" Breskens met 136 duiven, hoogste snelheid 1250,35 me ter per minuut. 1 en 2 I. Ritico, 3 combinatie Van de Voorde-Van der Walle, 4 en 6 J. van de.Broecke, 5 H. Schelstraete, 7 J. van Oosten- brugge, 8 Notebaert-De K, 9 en 10 J. van de Broecke. „De Snelvliegers" Oostburg met 74 duiven, hoogste snelheid 1223,53 meter per minuut. 1, 8 en 9 L. Verheije, 2, 5, 7 en 10 R. Verstrae- ten, 3 J. Verkeste, 4 J. Bakker, 6 E. de Miliano. „Jong maar Moedig" Driewegen 1 3, 4 en 6 J. Boerman, 2 A. Jansen, 5 J Lippens, 7 A. den Hamer. „VZV" te Hogeweg met 69 jonge duiven, hoogste snelheid 1173 meter per minuut. 1 en 3 C. van Acker, 2 A. Hamelink, 4, 5 en 8 Scherbeijn en zoon, 6 L. Martens, 7 D. Sieben, 9 A. vain de Broecke, 10 Th. Steij- aert. Oude duiven, hoogste snelheid 1141 meter per minuut. 1 C. van Acker, 2 en 4 Wabeke en zoon, 3 P. Pijcke, 5 C. Ghijs, 6 A. de Waele. „Gevleugelde Vrienden" te Zierik- zee. 1, 3, 4 en 6 Felius-Westenbrug- ge, 2, 5 en 7 L. Fonteine, 8, 9 en 10 W. Blom. „Zeelandia" te Middelburg. 1 en 6 L. van de Ketterij, 2 en 4 J. van Belzen, 3, 7 en 8 J. Hinderks, 5 A. J. Abee. „De Eendracht" Terneuzen met 116 duiven. 1 G. Vanhoudt, 2 C. Rouw, 3 Jos Koch, 4 F. de Schepper en zoon, 5, 6 en 9 M. de Roo' 7 J. de Wilde, 8 A. de Meijer, 10 A. Van- houdt. „De Bonte Duif" te Aardenburg met 87 jonge duiven, hoogste snel heid 1222 meter per minuut. 1, 5 en 10 H. Lampo, 2 O. de Vriend, 3 en 9 R. de Clerck, 4 en 8 Iz. Duininck, 6 en 7 M. Verwulst. Met oude duiven, 1229,6 meter per minuut. 1 L. Mat- thijs, 2 en 4 B. Herman, 3 A. Breijaert, 5 J. Pieters, 6 W. Stan- daert, 7 A. Baerdemaker, 8 J. de Clerck. Deze vluchten werden gehouden in samenwerking met „De Grens- vliegers" te Eede. VOETBAL De loting voor de tweede ronde van het Europese be kertoernooi voor Jaarbeurssteden zal donderdag verricht worden in het hoofdkwartier van de internationale voetbalbond (FIFA) in Zurich. (Van onze sportmedewerker) BRUSSEL In de Belgische competitie is Sporting Anderlecht momenteel de enige ploeg die nog geen enkel punt uit handen heeft gegeven. Markant is ook het feit, dat de Nederlander Eddy Koens zondag weer een doelpunt maakte. Hij heeft zijn totaal nu op vier gebracht hetgeen hem toelaat samen met Wiifried Puis van Anderlecht de lijst van topscorers aan te voe ren. Anderlecht heeft de 12 over winning tegen stadgenoot Racing White niet cadeau gekregen. In een van de hardste wedstrijden, die de laatste jaren tussen beide teams werden gespeeld toonde Anderlecht opnieuw onder alle omstandigheden te kunnen voetballen. De ambitieuze drang van Ander lecht en de inzet van Racing White, waarbij opnieuw Bergholtz van de partij was, hebben er zorg voor gedragen, dat de toeschouwers tot de laatste minuut in de onzekerheid bleven over de einduitslag. Ander lecht, dat gedurende de eerste helft geen meter ruimte kreeg zo fel was de mandekking, die Racing White toepaste sloeg in de twee de helft binnen twee minuten zijn slag. In de 55e minuut toen Ander lecht even buiten het strafschopge bied een vrije trap kreeg te nemen, zorgde Van Himst voor een aflei dingsmanoeuvre, waarbij de hele Racing White-defensie zich in de val liet lokken Wiifried Puis maakte van deze gelegenheid gebruik en schoot laag in de hoek raak Amper twee minuten daarna mocht doelmal Tack opnieuw vissen toen Mulder na goed doorzetten de bal voor de voeten van Binst schoot, wiens har de schot via het lichaam van Racing White-speler Bjerre in het doel te recht kwam Hagedoorn zorgde in de 75ste minuut voor een tegenpunt van Racing White- Standard Luik heeft te Waregem alle moeite gehad om een 1-1 gelijk spel te bereiken. Dat het er uitein delijk in geslaagd is om een puntje over te houden aan zijn bezoek aan Waregem heeft het te danken aan zijn nationale doelman Piot, die met enkele fraaie safes doelpunten kon voorkomen. Waregem leidde na de eerste speelhelft door een doelpunt van Stokman gescoord in de 41ste minuut. De Duitser Kostedde maak te in de 65ste minuut gelijk en haalde daarmee toch nog een gelijk spel uit het vuur. Voor Standard betekende dit het tweede gelijke spel in vier voetbalzondagen. Sporting Charleroi speelde tegen de gewoonte in ongeïnteresseerd. Hetgeen de voetbalclub Brugge aan een gemakkelijke 0-2 overwinning hielp. Reeds voor de rust waren de eindcijfers bekend. In de 24ste mi nuut scoorde de Nederlander Hou- waert het eerste doelpunt uit een voorzet van Moelaert. Het tweede doelpunt kwam in de 34ste minuut op het scorebord, toen Lambert een aanval van Cartens in een doelpunt omhoog. Na de rust een niet meer in zichzelf gelovende thuisploeg en een reeds met zijn gedachte bij de he kerwedstrijd van woensdag tegen Kickers Offenbach vertoevend FC Brugge. Beveren dat deze competitie nog geen enkel doelpunt te incasseren had gekregen werd op het veld van voetbalclub Luik met 3-0 verslagen. De Waaslanders keken bij de rust reeds tegen een 2-0 achterstand aan. Hiervoor had de Duitser Rodekamp gezorgd, die eerst na twee minuten reeds met het hoofd had gescoord en in de 26ste minuut nogmaals raak schoot toen hij een driemanscombi natie vakkundig afrondde In de 61ste minuut zorgde Sliskowiez er voor dat de Waaslanders zich geen illusies meer moesten maken om trent een te veroveren puntje Ro giers miste voor Beveren de enige kans om de eer te redden. Het Brusselse Union heeft na de smadelijke nederlaag van vorige week tegen Standard nogmaals ver lies moeten incasseren. Nu tegen Lierse Het leed in e'gen home een 0-3 nederlaag en is daardoor in de gevaarlijke zone van de rangschik king terecht gekomen Voor de Lier- se doelpunten zorgden Janssens( 2x) in de 41ste en 56ste minuut, terwijl de van PSV overgenomen Ressei :n de 72ste minuut voor nummer drie zorgde. Gantoise heeft St-Truiden met de sterk spelende Eddy Koens in zijn midden een puntenverdeling moeten toestaan, waardoor de Limburgers ei genlijk meer kregen dan zij ver dienden. De Gentenaars lieten enke le prachtige kansen onbenut. De Limburgers daarentegen benutten de weinige kansen die werden geboden. Voor Gantoise scoorden Storme in de 30ste minuut en Jurion via een strafschop in de 66ste minuut. Voor de bezoekers waren het Ed dy Koens in de 46ste minuut en Polleunis in de 73ste minuut, die de man aan het scorebord werk ver schaften. De twee nieuwkomers in de hoogste afdeling, Diest en Ant werp speelden te Diest met 0-0 ge lijk. Het werd alles bij elkaar een matig spektakel, waarbij de thuis club driekwart van de wedstrijd een veldoverwicht veroverde, maar dit niet in doelpunten kon uitdrukken. Op het Kiel te Antwerpen zorgde Beerschot dat zijn vele supporters een ontgoocheling rijker werden. Immers, tegen Crossing Schaarbeek kwamen de paars-witteri opnieuw niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel. Wat iedereen in België momenteel perplex doet staan is het feit, dait Emmerich, vorig jaar toch topscorer van de Belgische hoogste afdeling met 29 doelpunten, nog steeds zijn eerste doelpunt moet ma ken. Op de ranglijst neemt Beer schot dan ook slechts de tiende plaats in met een totaal van 4 pun ten. Het scoorde in zijn vier wed strijden slechts vier doelpunten en incasseerde eveneens vier doelpun ten. Voor het komende weekend zijn de volgende wedstrijden aan de or de: Zaterdag: AnderlechtLuik, Ant werp—Sporting Charleroi; zondag: WaregemUnion, BeverenRacing White, St.-TruidenDiest, Crossing SchaarbeekVoetbalclub Brugge, Lierse—Gantoise en Standard Luik- Beerschot. (ADVERTENTIE) (Van onze atletiekmedewerker) ZAANDAM In de strijd om het nationaal kampioenschap voor de derde klasse dames nebben de da mes van Zeeland Sport beslag weten te leggen op de eerste plaats met 7126 punten. De dames van Vitesse behaalden hetzelfde aantal punten, zodat beide verenigingen zich natio naal kampioen derde klasse dames kunnen noemen. Voor Zeeland Sport zal alsnog een medaille worden gemaakt. De Vlis- singse damesploeg promoveert hier mee naar de tweede klasse. In deze klasse worden dezelfde nummers verwerkt als in de derde klasse, maar men moet dan met twee deel neemsters per nummer uitkomen. Tijdens deze finales vestigden de Zeeland Sport-dames nog een nieuw Zeeuws record op de 4 x 100 meter. Janny Kodde, Hennie van de Velde, Helga Jager en Riet de Vin lieten 52.3 sec. voor zich afdrukken, het geen een verbetering betekende van het reeds op naam van Zeeland Sport staande record met 0;1 secon de. Tot het laatste nummer, de 4 x 100 meter estafette, had Zeeland Sport nog een kleine voorsprong. Vitesse won echter dit nummer in de tijd van 52.1 sec., terwijl Zeeland Sport op de derde plaats eindigde in een tijd van 52.3 sec. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13