VVD-raadslid reageert niet in Terneuzense raad Zeeuwsch-Vlaamse miss verkiezing in „Witte Huis" Ernstige bedenkingen tegen Regionale Bouwvereniging Oud vaasje gevonden NS Minitrips in eigen land Ook vierhonderd gulden voor GSW-'ers Wat en waar Bezopen leerlingen en niet brandschone leraren99 Commentaar Besloten raad Gelegenheid St.-Jansteen VoHedigvercorgde voordelig uit met NS Raad Terneuzen Botsing te Kloosterzande Sas van Gent Medische diensten VANDAAG BALKON HEKKEN MORGEN Tentoonstellingen Hoogwater0 j ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1970 Nauwelijks was de openbare ver gadering van de gemeenteraad van Terneuzen donderdagavond op gang gekomen ter behandeling van de 31 agendapunten of de voorzit ter, burgemeester J. C. Aschoff, maakte bekend dat de vergadering geschorst Werd om de raad de gele genheid te geven in besloten zitting verder te beraadslagen over het al of niet in dienst houden van ambte naren van de voormalige gemeen ten Terneuzen, Hoek, Biervliet en Zaamslag. Die beslotenheid heeft bijna twee en een half uur geduurd. Uiteraard ontzeggen wij een ge meenteraad het recht niet om in ge vallen waarin hij dat nodig oordeelt de vergadering zonder pers en pu bliek te doen plaatshebben. In het onderhavige geval ging het om be noeming en ontslag van personen en we kunnen ons indenken dat de raad deze kwestie liever binnens kamers wenst af te handelen. We vragen ons wel af, waarom deze geheime behandeling niet aan het eind van de raadsvergadering aan de orde is gesteld in plaats van, zo als nu het geval was, aan het begin. Men had dan voorkomen, dat be langstellende burgers twee en een half uur moesten wachten op de her vatting van de openbare raadsver gadering. In deze tijd, waarin de in teresse van de burgerij voor verga deringen van de gemeenteraad toch al veel te wensen overlaat, is het „wegzenden" en urenlang laten wachten van publieke belangstel lenden een onnodige, ja zelfs onbe hoorlijke maatregel die de afstand tussen bestuurders en bestuurden al leen maar kan vergroten. Weliswaar werd de wachtenden in de „wandel gangen" van het Terneuzense raad huis een verfrissing aangeboden, maar die geste kon de ontevreden heid over de gang van zakpn niet wegspoelen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ondanks zijn toezegging dat hjj in de gemeen teraad zou reageren op de ont stemming die hjj onder de lera ren en leerlingen van het Petrus Hondius Lyceum in Terneuen had gewekt met zijn uitlatingen aan het adres van deze docenten en leerlingen, heeft de heer A. C. S. van Breda Vriesman, lid van de VVD-fractie in de Terneuzen se raad, deze belofte niet gestand gehouden. De heer van Breda Vriesman had in één van de vorige raadsvergade ringen naar aanleiding van een schoolfeestje op het Petrus Hondius Lyceum gezegd: „Men heeft daar een feest gevierd onder het toeziend oog van docenten. Dat toezicht is misschien wat ontoereikend geweest of misschien waren die docenten ook niet helemaal brandschoon, maar in ieder geval was het wel zo, dat in de gangen van de school enkele bezopen leerlingen gelegen hebben. Ik vind het heel erg dat dit gebeurd is op een openbare school in Terneuzen". De heer A. J. Jansen, rector van het Petrus Hondius Lyceum heeft ten stelligste ontkend dat de door de heer van Breda Vriesman gesigna leerde „onfrisse zaken" in zijn school hebben plaatsgehad. Tegeno ver onze Terneuzense redacteur gaf de heer van Breda Vriesman het volgende commentaar: „Wat ik toen in de raad heb gezegd, heb ik uit goede bron. Anders zou ik het niet gezegd hebben. Meer wil ik er op dit moment niet over zeggen. Ik zal er in de raad wel op reageren." De heer Vlieger (D '66) sneed deze kwestie vrijdagavond in de raadsvergadering aan tijdens de rondvraag. Kennelijk om de heer van Breda Vriesman de gelegenheid geven. De heer van Breda Vriesman geven. De heer van Breda-Vriesman gaf er echter de voorkeur aan met geen woord .over de kwestie te rep pen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de verga dering van de Terneuzense raad heeft de heer P. J. Hujjbrechts (P.v.d.A.) ernstige bedenkingen geuit tegen de bouwplannen van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging te Kloos terzande. De heer Huijbrechts richtte zijn bezwaren vooral te gen het feit dat de raad niet vol doende inzage heeft in het finan ciële beleid van deze woning bouwvereniging. Het stuitte hem tegen de borst, dat de woningbouwvereniging bij het betrekken van een woning een sleutelgeld heft van f 150, terwijl dit in Terneuzen slechts f 25 be- (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Onder de resten van een oude schuur, die enige tijd geleden door een fikse brand geheel werd verwoest, vond de eigenaar, de heer A. van Belois in Zuiddorpe, enkele oudheidkundige resten. Voor het meerendeel waren het niet na der te identificeren scherven. Wel werd onder de fundamenten van de 300 jaar oude schuur een prachtig gaaf vaasje gevonden. Aangenomen kan worden, dat het vaasje minstens even oud is als de nu afgebrande Op de foto mevrouw Van Belois met de vondst. schuur, die in de loop de eeuwen niet van zijn plaats is geweest. De donkere tinten (bruin-groen) van het vaasje of maatje, de vormgeving en de inhoudsmaat (tien maatjes maken een liter) en enkele vinger afdrukken op het onbeschadigde glazuur zijn eveneens aanwijzingen om te veronderstellen dat het voor werp zo'ii 300 jaar oud is. Het echtpaar Van Belois geeft het vaasje voor geen „goud" uit handen. draagt. Bovendien brengt de bouw vereniging nog eens f 25' in reke ning voor lidmaatschap en admini stratiekosten. De heer Huijbrechts had uitgerekend, dat de Regionale Woningbouwvereniging daardoor rond gen half miljoen gulden ten onrechte incasseert, nog afgezien van de rente. „Dat vind ik uitermate veel", zei het PvdA-raadslid, die stelde dat tegen deze gang van za ken in de toekomst iets gedaan moet worden. Voorts informeerde hij of de woningbouwvereniging, over een reservefonds beschikt en zo ja wel ke onttrekkingen aan dat fonds heb ben plaatsgehad. „Insiders weten maar al te goed", zo ging de heer Huijbrechts voort, „dat deze wo ningbouwvereniging drie jaar achter is met haar balansen en verlies- en winst-rekeningen. Hoe groot zijn de reserves en er bestaat ook geen zekerheid over de huurprijzen. Het is toch al te dol indien de huren in Zaamslag* en'floek'hoger zouden lig gen dan in Terneuzen". Mevrouw Doppegieter - Thiel (KVP) had ook graag eerst de con trolerapporten over bedoelde wo ningbouwvereniging gezien- Zij wil de echter haar stem niet onthouden aan bouwplannen van de woning bouwvereniging. In de toekomst zal echter terdege gelet moeten worde op de nieuwe aanvragen van deze woningbouwvereniging, vond me vrouw Doppegieter. Wethouder Lindenbergh zei dat er eigenlijk door Terneuzen weinig te doen is tegen de bouwplannen van de Regionale Woningbouwvereni ging, omdat de vergunningen al eer der zijn verleend door de voormali ge gemeenten Zaamslag en Hoek. „We kunnen de klok niet meer te rugdraaien. Het ministerie heeft in middels de premies toegekend. We kunnen de woonkernen in Hoek en Zaamslag ook niet benadelen door geen medewerking te verlenen aan de heer Lindenbergh, die echter toe zegde nieuwe aanvragen van de Re gionale Woningbouwvereniging kri tisch te zullen bekijken. (ADVERTENTIE) Naar bierfeesten De harmonie „St. Jan" zal op zondag II oktober a.s. een bezoek brengen aan de be kende bierfeesten te Wieze (B). Er bestaat gelegenheid voor „suppor ters" om deze reis per autobus mee te maken. Van 1 oktober af 2 dagen Amsterdam f 37.- 3 dagen Zuid-Limburg f 45.- 3 dagen Twente f 49.- 3 dagen Bergen N.H. f 49.- 3 dagen Montferland f 60.- 3 dagen Friesland f 62.- 3 dagen Brabant f 64.- 5 dagen Terschelling f 75.- Prijzen van elk station in Nederland. Vertrek dagelijks. Inlichtingen in de NS-reiskrant op de stations. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Terneuzense raadslid P .J. Huijbrechts (PvdA) heeft in de raadsvergadering van vrijdag een lans gebroken voor die genen die in de beschuttende werk plaats onder de zogenaamde GSW- regeling vallen, om hun een eenma lige uitkering van vierhonderd gul den uit te betalen. „Het geld zou aan deze mensen wel besteed zijn", aldus de heer Huijbrechts die zic,h afvroeg hoe het college van b. en w. en de raad zouden reageren, indien de directie van de werkplaats een verzoek tot een dergelijke uitbeta ling zou doen. Wethouder R .Hol antwoordde niet te geloven dat het gemeentebestuur veel zou kunnen doen om de f 400. aan de GSW'ers uit te keren. Hij meende dat men zich hierover beter kon wenden tot de vakbonden. De heer Huijbrechts was over dit ant woord van de wethouder bepaald ontsticht. „Het is een antwoord van niks. De wethouder gaat hoe langer hoe meer op een grote werkgever lijken", zei het PvdA-raadslid. Wet houder Hol nodigde de heer Huij brechts uit een rechtsgrond voor de uitbetaling van de vier honderd gul den aan de G.S.W.-ers aan te wij zen, waarop de heer Huijbrechts re- pliceerde met de opmerking dat „het wel weer de weg zal opgaan van de vakbonden". (Van onze correspondent). KLOOSTERZANDE Toen de heer D. uit Vogelwaarde, die met zijn personenauto te Kloosterzande uit de Beatrixstraat kwam, geen voorrang gaf aan De V. uit St.- Jansteen botsten beide auto's op het Marijkeplein tegen elkaar. Er was lichte schade aan de beide voertui gen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Eucharistie in vredesweek Zon dag 27 september wordt in de r.-k. kerk te Sas van Gent om 11 uur in het kader van de vredesweek een eucharistieviering gehouden. De ge hele dienst is samengesteld door le den van het jongerenkerkkoor, die tussen de ritmische muziek door teksten uit zullen spreken. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter G. de Bruijckere, Brouwerij straat 8 te Oostburg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-451. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Gel dof, J. Kole en S. Wöstman wordt tot maandagochtend 8 uur waarge nomen door dokter A- van Opdorp, Werrilaan 43 te 's Heerenhoek, tel. 01105-280. Borssele en. en Nieuwdorp cn. De praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet, teL 01105-203. Goes Dokter T. v. d. Werff, Wijngaardstraat 51, tel. 7451. Hulst Dokter Niesten, tel. 's Heer Arendskerke, Heinkens- zand, en Wolphaartsdijk Dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. 01106-1234. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuid' zande, tel. 01170-2424. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke Dokter H- van der Plas te IJzendijke, tel. 01176-366. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland Bath Dokter G. Noome te Krabbendijke, tel. 01134 1444. Middelburg Dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456 (zaterdag) en dokter A. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460 (zondag). Sas van Gent e.o. Dokter E. du Puy, Stationsstraat 26, tel. 1777. Terneuzen Dokter H. van Herk, Bellamystraat 117, tel. 4000. Vlissingen Dokter A: Mijnlieff, tel. 2525 (van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 8 uur) en dokter C. Sluijter, tel- 2225 (van zondagmor gen 8 uur tot maandagmorgen uur). Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandag morgen 8 uur). Breskens en Groede Dokter Jansen te Groede, tel. 01171-366. TANDARTSEN Noord- en Zuid-Beveland Tand arts E. Klinkert, Turfkade 15 te Goes, tel. 01100-6504 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). O. Z. Vlaanderen Tandarts J. Neve, Hemelstraat 12 te St. Jan steen, tel. 01140-2084 (zaterdag van 10 - 10.30 en van 18 - 18.30 uur, zondag van 12 - 12.30). Walcheren Tandarts G. v. Ber gen, Lange Giststraat 37 te Middel burg, tel. 01180-2936 (Alleen voor spoedgevallen zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur)' DIERENARTSEN de Axel en Zaamslag Dokter J, Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. Hulst en Nieuw Namen Dokter E. de Nijs, Wilhelminalaan 11 te Hulst. tel. 01140-3004. Noord en Zuid-Beveland Dok ter A. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106 - 1290. West Z. Vlaanderen Dokter J. v. d. Vijver te Oostburg, tel. 01170- 2103. WIJKVERPLEGING Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Eustella, Jacob Hobeinstraat 2, te Philippine, tel. 01159-306. Ellewoutsdijk Zr. van Rijsin- gen, tel. 01195-334 heeft dienst voor zr. Hoogenboom, zr- Filius en zr. Franca. Hulst en Hontenisse Zr. M. de Schrijver, tel. 01142-313. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede Zr. Snel te Biervliet, tel. 01152-216. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aar denburg Zr. Ancilla te Aarden- burg, tel. 01177-1746. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek W. Hum- melen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek M. Ha' mann, Noordstraat 69-71, tel. 2060. Vlissingen Apotheek J. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel- 2066. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE. Jonge- rencafé „Het Witte Huis" in Kloosterzande bereidt zich aan de vooravond van de officiële Zeeuwsch-Vlaamse Miss-verkie- zing voor op een invasie van jon geren. Ze worden op de eerste of in dit kader op de tweede plaats verwacht bij het optreden van de Bergse pop-formatie Clo- ver Leaf. Daarnaast zal ongetwij feld een aanzienlijk aantal, zo niet het grootsté deel, afkomen op de verrichtingen van alle Zeeuwsch- Vlaams vrouwelijk schoon. Hoeveel aspirant-misses er zondag avond op de „bühne" van de over laden „Witte Huis" te zien zullen zijn is nog niet bekend. Dat is het verrassings-element. De aspirant deelnemers kunnen zich zondaga vond om acht uur pas aan de ingang van de zaal opgeven. Vermoedelijk is de belangstelling voor deelname groot genoeg. Mocht dat niet het geval zijn, dan is er nog geen man over boord. Dan worden uit het publiek aantrekkelijke dames ge woon tot deelname aangespoord. In het verleden heeft dat steeds voor treffelijk gewerkt. En een rijk verle den heeft de Kloosterzandese orga nisatie van miss-verkiezingen! Het is dit jaar voor de zevende achter eenvolgende keer, dat eigenaar AJ3. van Damme van het Witte Huis het initiatief neemt tot de organisa tie van dit spektakelstuk van for maat. Hij wordt bij de organisatie gesteund door een team van enthou siaste vrijwilligers, voornamelijk hoe kan het anders mannen. Die steun is de cafébaas zeer welkom. Elke miss-verkiezing is een slijtage slag. Niet in de laatste plaats ook voor de jury, want wat is moeilijker dan uit veel moois het mooiste te kiezen. Komend weekend verwacht de eigenaar van Het Witte Huis in zijn dancing om en nabij de acht- hondred jongeren. Veel ruimte zal er wel niet meer overblijven. Ook al niet zo erg- Een miss-verkiezing is om naar te kijken en niet om zich erbij te bewegen. Daar wordt dan in Kloosterzande ook nooit een pro bleem van gemaakt. Het spektakel begint zondagavond om acht uur. Dan gaan de deuren van de grote danszaal open voor een optreden van de Brabantse topformatie Clover Leaf, als amateurs begonnen, maar nu met een stevige plaats in Veroni ca's Top-veertig. Om half negen komen de eerste misses opdraven. f "wonderd door minimaal achthon tl paar ogen, wellicht wat nerveus en erg onze ker, maar hopend op een milde ju ry-beoordeling. Die jury zal deze keer bestaan uit een aantal bekende sportmensen uit Zeeuwsch-Vlaande- ren. Wim Hendriks heeft wellicht nog de moeilijkste taak van heel de verkiezing toebedeeld gekregen. Op hem rust de verantwoordelijkheid van een neutrale, waarheidsgetrou we commentaar-begeleiding van al het „schoons". Overigens heeft Wil lem Hendriks nog beter bekend als wieler-speaker. al meerdere malen zeer verdienstelijk met hetzelfde bijltje gehakt, zoals bij de miss- Expo verkiezing in Axel. Hij weet dus waar hij het over heeft. Ieder een kan aan de verkiezing deelne men, mits men minimaal zestien is. Jonger mag niet. Het is de moeite van deelname waard. De winnares krijgt een twee-persoons. drie-daag se reis naar Londen aangeboden. De heer Jozef Mast. een van de mede organisators heeft van het komende spektakelstuk hoge verwachtingen. „Ik denk", zegt hij, „dat het wel heel druk zal worden". Gezien de ervaringen in voorgaande jaren niet alleen erg druk, maar vermoedelijk ook...zeer mooi! Films GOES Grand, 20 uur: Tarzan's grootste gevecht, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Als de naakte zee der wind. MIDDELBURG City, 20 uur: Ben Hur, a.l. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Generaal Patton, 14 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Gas op de plank, 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De woestijnratten van Las Vegas, 18 j. ANTWERPEN Astrid: De lummels van de eerste rij, 14 j. Festa: Zan, koning van de jungle 14 Roma: Goodbye Mr. Chips, 14 j. Metro: Het geheim van de Apen- planeet, 14 j. National: De koddigste man ter wereld, 14 j. Odeon: La Horse, 14 j. Queilin: Gladiatoren voor de vrij heid, 14 j. Rubens: Woodstock, 14 j. St. Jan: Parijs brandt, 14 j. Ambassades: Vier tegenover de liefde, 18 j. Artis: Zelfmoordcommando, 18 j. Astra: Mash, 18 j. Nova: De dingen van het leven, Pathe: Een man apart genoemd, 18 j. GENT Scala: Het groot restaurant, 14 j Majestic: Anna der 1000 dagen 18 j Capitole: Candy, 18 j. Plaza: Love, 18 j. ST. NIKLAAS Century: Bestemming Poolbasis Zebra, 18 j. Renova: Leven en minnen, 18 j Eden: De non, 18j. Scala. Dood en diamanten, 18 j. Select: De abdis van Monza, 18 j Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Luxor theater, 20 uur, „Van toen tot thans", een nieuwe Snip en Snap-revue. Rott. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Het leven van Eduard II". Piccolo-theater, 20.15 uur: „Het Archief" en „Gottogot", twee eenakters door het Nieuw Rotter dams Toneel. Hofplein-theater, 20.15 uur: „Vrouwen? Geen probleem!" door hét Nieuw Rotterdams Toneel. Grote Schouwburg, 20.15 en 24 uur Musical „Hair". ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uui\ „Zevende gebod - steel wat min der", van Dario Fo. Scholingen HEIKANT S. Zaman, 15 uur. HENGSTDIJK Eug. de Kort, 14.30 uur. HULST Batavieren, 14 uur. KAPELLEBRUG C. de Kindt, 15 uur. TERHOLE Café de Kraai, 14.30 uur KLOOSTERZANDE E. Morcus, 15 uur. TERNEUZEN Staande wip, 14.30 uur. STEKENE-NIEUWDORP (B) Camiel de Coninck, 15 uur. GROENENDIJK E. Morcus, 15 uur. Diversen ARNEMUIDEN „De Arne", 14.30 uur: Huldiging dokter M. v. d. Moer t.g.v. zijn 25- jarig jubileum als gemeente-arts. AXEL 's Lands Welvaren, 2-7 uur: Dansen. GOES De Veste, 9.30 uur: Instuif geestelijk gehandicapten. OOSTBURG Grote Dam, 8.30 uur: Concours Hippique. Ledelplein, 9 uur: Waterlooplein-markt. 13 uur: Openbare verkoping. 20 uur: Drive-in-show. TERNEUZEN Anjo-bar, Wilde Bras 's GRAVENPOLDER Dorp, 14.30uur: Kamp. schooljeugd wie lerwedstrijd. 13.30 uur: Wielerwedstrijd nieuwe lingen. Dorpshuis, 19.30 uur: Wielerbal. TERHOLE R. van Geertruy, 14 uur: Gezelligheidsrit. Jacq. Schoonenberg, Dansen-De Cap IJZENDIJKE Café de Lozanne, 20 uur: J ongerensociëteit. KLOOSTERZANDE Gem. zwembad, 10 uur: Diploma zwemmen. (ADVERTENTIE) fabricage van geanodiseerde aluminium produkten HOGE WEG 5 - 7 HULST TEL. 01140 - 3025. Films GOES Grand 15 uur Tarzans grootste gevecht 14 jaar 20 uur De nichten 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Het teken van Zorro 20 uur Als de naakte wind der zee MIDDELBURG City 14.30 uur Als het bloed kookt 14 jaar 20 uur Ben Hur a.l. OOSTBURG Ledel 14.30 en 20 uur Generaal Patton, 14 j. TERNEUZEN Luxor 17 uur Ik ga, ik dood en kom terug 18 j. 14.30 en 20 uur Gas op de plank 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 15 uur Uit Hollywoods lachfabriek a.l. 20 uur De woestijnratten van Las Vegas 18 jaar ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Als onder vandaag Toneel - Muziek Dans ROTTERDAM Luxor-theater 14 en 20 uur „Van toen tot thans", een nieuwe Snip en Snap-revue. De Doelen (Grote zaal) 20 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.Lv. Edo de Waart, Stephen Bischop (piano). Grote Schouwburg 20.15 uur Musical „Hair". Hofplein-theater, 20.15 uur: „Vrouwen? Geen probleem!" door het Nieuw Rotterdams Toneel ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.30 uur De Czardasvorstin 20 uur Drie Meisjeshuis Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 u. „Zevende gebod - Steel wat min der" van Dario Fo. GENT Kon. Opera 14.30 uur La Favorite 20 uur In het Witte Paard Schietingen GRAAUW V. de Caluwé 14.30 uur De Friezen 14 uur DE KLINGE (B) René Geldermans 15 uur KOEWACHT Café De Oude Molen 14.30 uur TERHOLE Café de Kraai 14.30 uur Diversen NOORDSTRAAT A. Menheere 15 uur Gaaibolling TERHOLE Jacq. Schoonenberg: Dansen De Cap. 14.30 uur Gaaibolling IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit ZUIDDORPE Café Centraal 17 uur Seriekaarting KLOOSTERZANDE Witte Huis, 19.30 uur: Verkiezing Miss Witte Huis Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. HULST Stadhuis: Expositie schilderijen, tekeningen enz. van Gerrit van Dijk en Berend G. Pasman (t.m. 27 sept.). Werkd. 912 en li—17 uur. Boekhandel Van Geyt: Expositie „Het kind in de Kunst" (t.m. 19 okt.). Werkd. 912 en 1318 uur. Zon. van 1417 uur. MIDDELBURG Voorm. Vleeshal stadhuis: Exposi tie werk van Louis Heijmans (t.m. 27 sept.). Ma. t.m. vrij. van 14 18, zat. 1018 en zon. 1417 uur. Miniatuur Walcheren: (t.m. 27 sept.) van 918 uur. ROTTERDAM Museum Boymans-van Beuningen: Expositie objecten van glas en ce ramiek uit Tsjechoslowakije (t.m. 24 okt.). Expositie Aanwinsten oude grafiek (t.m. 8 nov.). Expositie Edvard Munch, tekenin gen, aquarellen, grafiek (t.m. 1 no vember). Ma. t.m. zat. 10—17, Zon. 1117. Bovendien woe. van 20 22 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. Nieuwe Ahoy: Bloemententoon stelling „Femina" (t.m. 30 sept.). Dag. van 10—17 en 1922.30 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein Expositie Teruo Onuma, schilde rijen en gouaches (t.m. 29 sept.). Werkd. 10—17, zon. van 12—17 u. ZIERIKZEE Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Morgen, zondag 27 september. Bergen op Zoom 1.49 en 14.15 uur; Hansweert 0.57 en 13.14 uur; Made-Drimmelen 4.44 en 16.54 uur; Terneuzen 0-28 en 12.44 uur; Vlissingen 12.19 uur; Wemeldinge 1.30 en 14.05 uur. Maandag 28 september. Bergen op zoom 2.37 en 14.55, Hansweert 1.45 en 13.57, Made- Drimmelen 5.27 en 17.28, Terneuzen 1.13 en 13.25, Vlissingen 0.43 en 12.59, Wemeldinge 2-27 en 14.45.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2