Spannend slot ronde van Midden-Brabant BAS HORDIJK DE STERKSTE Nico Vermeulen winnaar ronde van Oosterheide RONDE OUDENBOSCH: TRIOMF HENNY GIJZEL De nieuwe Philishave 90 Super. Voelbaar veel beter! PHILIPS Nu in alle winkels. n VALPARTIJ UITSLAGEN UITSLAGEN UITSLAGEN Vandaag is het zover. Er ligt een nieuw gevoel op u te wachten. Een nieuw, frisgeschoren gevoel. Héél anders dan u tot nog toe gewend bent Wat is er dan aan de hand? Philips ontwikkelde een nieuwe metaalbewerkings techniek:, die het mogelijk maakt miniprecisie toe te passen op massaproduktie. Een vinding die van het scheren een totaal nieuwe belevenis maakt. Omdat het aantal sleuven per scheerkop plotseling opgevoerd kon worden van 60 tot 90. Dat is 50 procent meer dan voorheen! Reken maar dat zoiets te vóelen is. Philishave 90 Super. Zo hebben wij het scheerapparaat genoemd waarop deze vinding werd toegepast. Om voortaan iedere morgen supersnel, superkomfortabel en superglad geschoren de dag te beginnen. Philishave 90 Super. Onthoud alvast de naam. U zult er nog veel over horen. VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 Kolf Wolfshohl: hernieuwd contract HARRIE STEEVENS de Neder landse wielrenner is eerste ge worden in het te Linz am Rhein gehouden Westduitse criterium- kampioenschap op de weg voor profs. Winfiied Boelke uit Dortmund eindigde als derde en werd als eerst aankomende Westduitser, nationaal kam pioen. De klassering van de overige Nederlanders: 6. Kisner, 7. Jan Harings, 11. Huub Ha- rings, 18. Oudkerk. ROLF WOLFSHOHL de drie voudige wereldkampioen cyclo cross, verlengde in Keulen zijn contract met de groep Ibero- Francais Fagor-Mercier. KEES KOEKEN heeft in 't Bel gische Imegem 45 Belgische con currenten geklopt. In het 110 kilometer lange criterium was de Achtmaalse prijsrijder de eni ge Nederlandse vertegenwoor diger. Dertig kilometer voor het einde ontsnapte hij met Ron- chetti en van Nakkere. In de eindsprint was Koeken de snel ste. JAC. VERBRUGGE uit Putte heeft een succesvol weekeinde achter de rug. Zondag won hij in Oosterhout en zaterdag be haalde hij een verdienstelijke derde plaats in De Omloop van de Kanaaleilanden bij Utrecht. Prinsen uit Raamsdonksveer eindigde op de vijfde plaats. PETER POST en Patrick Sercu staan, na de tweede nacht van de zesdaagse van Londen, op de vierde plaats met 30 pnt en een ronde aetherstand op het Zwitserse koppel Fritz Pfenniger en Erich Spahn, die de leiding hebben overgenomen van Tony Gowland en Sigi Renz. De stand na twee dagen: 1. Pfenniger- Spahn 58 pnt, 2 Kemper Bug- dahl 34, 3. Gowland-Renz 53 op 1 ronde, 4. Post-Sercu 30 op 1 ronde, 5. Verschueren-Seeuws 13 op 1 ronde. (ADVERTENTIE) (Van onze wielersportmedewerker) DONGEN Vijf koplopers stormden op de witte streep af: Jan van de Wakker, Bert Lie- brechts, Jan Spronkmans, Jan Raas en Bas Hordijk. Jan van de Wakker zette aan voor de sprint. Jan Spronkmans ging over hem heen en werd zelf weer bedreigd door Jan Raas. Op dat moment kwam de krachtsexplosie van Bas Hordijk, die met enkele rukken aan zijn stuur naar voren sprong en in de laatste meters nog met een fietslengte Jan Raas klopte, die voor de vierde maal tweede werd achter de Rotterdammer. Nationaal kampioen Bas Hordijk bewees dit jaar voor de eenen twintigste maal, dat hij in de eind spurt niet gemakkelijk te kloppen is. Om 2 uur werden 140 nieuwelin gen in Dongen weggeschoten voor de 88 kilometer die door het landschap van Midden-Brabant moesten worden afgelegd. In de zesde kilometer werd de eerste demarrage geplaatst door P. Klenendorst uit 's-Gravendeel, die meteen ongedaan werd gemaakt. Even later ontsnapte A. Deusing uit Halsteren, maar ook hij werd inge haald door het peloton. F. de Bont (Waspik), die later door een val partij zou worden uitgeschakeld, ging het bij het naderen van zijn woon plaats ook eens proberen. Hij kreeg C. Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk), A. Vasseur (Axel) en B. de Zeeuw ('s-Gravendeel) met zich mee. Na en kele kilometers zagen zij 'hun vluch- tingspoging mislukken. In de 36e kilometer demarreerde B. Liebrechts uit Vlijmen, die zijn stempel op de wedstrijd zou gaan drukken. Hij sleurde J. Lesker (Al melo), Th. Noy (Amsterdam), R. v. Dijk (Stiphout), J. Smeets (Beek) en Th. Smit (Halfweg) met zich mee. Op het moment van deze demarrage deed zich een grote valpartij in het peloton voor, waarbij ruim 15 ren ners bij betrokken waren. Jan Ever- gaars uit Lage Zwaluwe kwam er het slechtst vanaf: met een diepe vleeswond aan zijn arm Nen vele schaafwonden werd hij naar Dongen vervoerd. Verder werden o.a. Jan Voesenek (Prinsenbeek), G. v. Ger- wen (Ollard) en T. v. Hintum (Eind hoven) uitgeschakeld. De 6 koplo pers draaiden er intussen een snel heid uit, die de 55 kilometer per uur benaderde. Intussen was startplaats Dongen weer gepasseerd en de twee de ronde ingegaan. In Oosterhout, op de hobbelige met kinderkoppen be straatte Parallelweg, was de voor sprong van de koplopers 35 secon den. Verder zouden zij het echter niet brengen. Op de Waspiksedijk werd lang zaam de voorsprong tenietgedaan. In het peloton knokten J. Raas (Hein- kenszand) en J. Harbers (Hilvaren- beek) om de vluchtpoging ongedaan te maken. In de 69e kilometer pakte het peloton de kopgroep. B. Lie brechts gaf zich niet gewonnen en demarreerde opnieuw. Slechts J. Lesker (eveneens uit de kopgroep) reageerde op deze nieuwe demarrage en met hun tweeën luid den zij de beslissende slag in. J. Raas en J. Spronkelmans zagen het gevaar en maakten zich uit het hard jagen de peloton los. Ook B. Hordijk rook de finale en sprong naar J. Raas en nam J. v. d. Wakker met zich mee. Het viertal fietste naar de twee kop lopers en had 15 kilometer voor de streep 17 seconden voorsprong. Met de wind in de rug ijlden zij van Loon op Zand naar Dongen. J. Les ker viel uit het groepje weg, maar de overige 5 renners bouwden onder leiding van B. Liebrechts en J. Raas aan een steeds groter wordende voor sprong K. v. Bragt (Lage Zwaluwe) kon nog uit het peloton ontsnappen, maar haalde voor de streep de kop groep niet meer in. In de spurt toon de B. Hordijk zich de sterkste. De spurt van het peloton werd gewon nen door F. v. d. Ende (Monster) voor T. Huijzen (Kloetinge). Individuele klasse: 1. B. Hordijk (Rotterdam), de 88 km in 2 uur 1 min. 31 sec.; 2. J. Raas (Heinkenszand); 3. J. Spronkmans (Elsloo); 4. B. Lie brechts (Vlijmen); 5. J. v. d. Wakker (Drunen)6. K. v. Bragt (Lage Zwa luwe) op 6 sec.; 7. F. v. d. Ende (Monster) op 35 sec.; 8. T. Huijzen (Kloetinge); 9. Th. Smit (Halfweg); 10. J. Luysterburg (Nw.-Vossemeer); 11. A. Vasseur (Axel); 12. K. Sint- Nicolaas ('s-Gravendeel); 13. J. Smeets (Beek); 14. M. Maessen (Els loo); 15. H. Mutsaers (Schijndel); 16. N. Hoogedoorn (Zwanenburg); 17. J. Blijlevens (Sloten); 18. C. Stoutjes dijk (St.-Maartensdijk); 19. J. Akker mans (Nw.-Vossemeer); 20. P. Laan (Amstelveen); 21. J. Harbers (Hil- varenbeek); 22. J. Lesker (Almelo); 23. H. Vlek (Rotterdam); 24. F. Knechting (Nijmegen); 25. H. Hur- kens (Nijmegen). Ploegenklassement: 1. B.S.C. Berg- klimmers (Stein), 30 pnt.; 2. H.S.C. De Bataaf (Halfweg), 42 pnt.; 3. W.C. De Zwaluw (Doetinchem), 45 pnt.; 4. W. V. Roosendaal (Roosendaal), 74 pnt.; 5. W.V. Westland Wil Vooruit ('s-Gravenzande), 78 pnt. Jan Raas uit Heinkenszand werd zaterdag in de eindsprint van de Ronde van Midden-Brabant geklopt door Bas Hordijk. (Van een onzer wielermedewerkers) OOSTERHOUT Nico Vermeu len uit Amsterdam dulde geen gezel schap in de laatste kilometers. Hij sprong weg uit een kopgroep van 21 renners en kreeg Dick Groen, uit St. Pancras in zijn wiel mee. Op de laatste 200 meter schudde Nico Ver meulen definitief zijn laatste bela ger van zich af en finishte onbe dreigd met 20 meter voorsprong op de man uit St. Pancras. Het werd zijn tweede overwinning dit seizoen. In de beginfase was er niet veel te beleven. Er werden enkele spel- deprikjes uitgedeeld, zoals de vluchtpoging van Kees van de Pluijm uit Made, maar van een echte ont snapping was geen sprake. Half koers luidde Wimke Prinsen uit Hank de beslissende ontsnapping in. Met Dielemans, Joore, Meijer, Geerts, Groen, Jooisen, Morits, Solle- veld, Suykerbuyk, Smeekens, Jager en De Jonig vormde hij een sterke (Van een onzer wielersportmedewerkers) OUDENBOSCH De Ronde van Oudenbosch werd zondagmiddag door veie duizenden toeschouwers bezocht. De grote hoeveelheid pre mies die werden gegeven kwam de strijdlust ten goede. Het was moei lijk om een beslissend gat te slaan, want de rapste mannen aasden dui delijk op de premies .Het bleef bij schermutselingen. De eerste ontsnap ping met enige inhoud was van Henk Stander. Aad van de Hoek en Hans Hellemons gingen aan de haal en dartelden vele ronden voor de grote groep uit. Toen Stander zich liet te rugvallen staakten ook Hellemons en Van den Hoek hun vluchtpoging. Het leek weer serieus te worden toen Adri van Opdorp een solo wil de beginnen. Hij kreeg het gezelschap van negen renners. Het peloton rook onraad, en enkele groepjes probeer den aansluiting te krijgen. Alvorens de algehele hergroepering een feit werd, demarreerde Gaby Minneboo. Kas Fictorie, Sieb Berkhout, Wim van Steenis, Henny Gijzel, Ad van Overveld, Wim Liebrechts en Ton Damen zorgden voor versterking en het achttal bouwde aan een grote voorsprong. Bert Broere probeerde met Henk Stander iets van de achter stand, die 35 seconden bedroeg, af te knabbelen. Broere en Stander wer den teruggepakt en de achterstand groeide aldoor. Het leidende achttal draafde keihard door, zodat de jury besloot de grote groep eerder te laten afsprinten. Dit om combinemogelijk heden in de slotfase te beperken. Tien km voor het eind ontsnapten Kas Fictorie, Wim Liebrechts en Henny Gijzel uit de kopgroep. Hun medevluchters reageerden niet at tent genoeg. Ton Damen stelde zijn eerste -plaats in het Seheldeklasse- ment veilig door de achtervolging in te zetten. Henny Gijzel had het sterk ste eindschot en won overtuigend. Adspiranten: 1 A. de Voet Leiden 30 km in 47,6 min; 2 J. Akkermans Zevenbergen; 3 J. Damen Ulvenhout; 4 A. Biddeloo Grauw; 5 J. Demmers Bergen op Zoom; 6 T. ten Harmsel Lage-Zwaluwe; 7 H. Goeijers Ulven hout; 8 A. v .d. Steen Etten-Leur; 9 T. Verheezen Bergen op Zoom; 10 K. Spaans 's-Gravenpolder. Nieuwelingen: 1 B. Hordijk R'dam 50 km in 1.25.25 uur; 2 A. Dubbeld Middelharnis; 3 A. Deuzing Halste ren; 4 J. v. Hooff Roosendaal; 5 H. Smit Halfweg; 6 J. Akkermans Nw Vossemeer; 7 J. Raas Hednekenszand; 8 J. Muilwijk Brielle; 9 N. Rinkel Aalsmeer; 10 W. Schuurhuyzen Rot terdam; 11 G. Beijing Rotterdam, 12 N. de Vries Vlaardinigen, 13 T. Huyzen Kloetinge, 14 W. v. d. Kley Ossendrecht, 15 R. Beusekamp Hen drik Ido Ambacht. Amateurs: 1 H. Gijzel Heikant 100 km in 2.12.13 uur, 2 N. Fictorie Ber gen op Zoom, 3 W. Liebrechts Vlaar- dingen, 4 T. Damen Ulvenhout, 5 W. van Steenis Hoog Blokland, 6 S. Berkhout Schipluiden, 7 A. van Overveld Zegge, 8 G. Minneboo Geervliet, 9 L. Boose Brielle, 10 C. v d Meyden Putterhoek, 11G. Huize bosch Nijveen, 12 A. v. d. Hoek Dirksiond, 13 G. v. 't Geloof Lage- Zwaluwe, 14 H. Stander Oude-Tomge, 15 F. Ouwerkerk R'dam, 16 B. Slings Alblasserdam, 17 M. Bentou Den Haag, 18 F. Meulbroek Goirle, 19 A. Coppens Moerstraten, 20 B. Broere Oudenbosch. Henny Gijzel was in de ein sprint van de ronde van Oudenbosch zijn medevluchters te slim af. kopgroep en bouwde aan een voor sprong die uitliep tot 45 seconden. Toen er 70 van de 100 kilometers waren afgelegd kwam er reactie van het peloton. Vermeulen scheidde zich af van de grote groep en sleurde 7 man met zich mee. Intussen probeer de Joore uit Raamsdonksveer uit de kopgroep te ontsnappen, maar werd door Prinsen weer tot de orde ge roepen. De groep Vermeulen joeg onver biddelijk achter de vluchters aan en knabbelde ronde voor ronde iets van de voorsprong af. Na 86 kilometer koers kreeg men hierdoor 21 renners op kop. Maar Vermeulen ontsnapte op zijn eentje uit de groep. Alleen Dick Groen reageerde attent. Zo fietsten de beide vluchters naar een kleine voorsprong van 15 seconden, die ze niet meer prijs gaven. In de spurt was Nico Vermeulen superieur: Dick Groen gaf zich meters voor de witte streep gewonnen. Bij de nieuwelingen vormden Re- horst Den Haag, Stautjesidijk St. Maartensdijk, Vroegrijk Roosendaal, en Oprins Gilze een kopgroep, waar van de spurt werd gewonnen door Rehorst. Verbruggen, Putte, versloeg by de adspiranten zijn drie medevluchters Kloos Rotterdam, De Brouwer Etten- Leur en Gommers Roosendaal in de eindsprint. Adspiranten: 1 J. Verbruggen Put te de 25 km in 43 min. 16 sec; 2 J. Kloos R'dam, 3 K. de Brouwer Etten- Leur, 4 J. Gommers Roosendaal, 5 J. Brink Haarlem, 6 T. Franken Moer dijk, 7 W. Tiggelaar Westzaan, 8 M. Melsen Roosendaal, 9 B. Scheers Middelburg, 10 G Snoeren Ooster hout, Nieuwelingen: 1 M. Rehorst Den Haag de 50 km in 1 uur 12 min. 20 sec, 2 C. Stoutjesdijk St. Maartens dijk, 3 J. Vroegrijk Roosendaal, 4 A. Oprins Gilze, 5 J. Voesenek Prinsen beek, 6 C. de Looze Haarlem, 7 J. Vos Amsterdam, 8 G. Broers Bolnes, 9 J. Kettends Den Haag, 10 F. de Bont Waspik, 11 W. Rombouts Made, 12 H. v. Leeuwen Haarlem, 13 F. Diepe- veen Bilthoven, 14 B. de Zeeuw 's-Gravendeel, 15 R. Schonk Huiber gen. Amateurs: 1 N. Vermeulen A'dam de 100 km in 2 uur 23 min. 16 sec, 2 D. Groen St. Pancras, 3 op 15 sec: W. Smeekens Gilze, 4 B. v. Dorth Zwijmdrecht, 5 G. Zamtingh Rijshout, 6 C. Morits A'dam, 7 K. v. d. Kwaak De Kwakel, 8 J. Meijer Utrecht, op 25 sec. J. Jager Bilthoven, 10 W. Prinsen Hank, 11 H Vos R'dam., 12 M. Venix R'dam, 13 Th. Joore Raamsdonksveer, 14 W. Dielemgms Prinsenbeek, 15 A. Solleveld De Lier, 16 J. Joosen Made, 17 E. v. Beek R'dam, 18 C. Geerts Bavel, 19 A. Suykerbuyk Tilburg, 20 C. Durge Heemskerk.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 10