verdediging Ut Arad hield goed stand DERBY DERDE KLAS BVC - GOOD LUCK Versterkte Feijenoorders misten kansen Ondo bij Winstkansen voor Luctor ZEGE TERHOLE-DAMES VOLLEYBALTOERNOOI Real Madrid gelijk op Malta Walcheren- dames voor zware taak VETERANEN HONTENISSE EN H.V.V.24 OF KOF Faalde Handbal Voetbal Korfbal UITSLAGEN Door lob van Deursen 19DONDERDAG 17 SEPTEMBER 197# men zal van goeden huize moeten komen om Bredase PTT van de leidersplaats te stoten, zeker niet nu Henny Aartsen weer terug van va kantie de voorhoede kan versterken. Seolto heeft vorige week laten zien dat het wel doelpunten kan maken. Als het dat kan herhalen bij Beatrix in Den Bossh, gaan de punten mee naar Zevenbergen. In 4B hebben Chrislandia en Mieuwland eenzelfde aantal punten. Het terreinvoordeel geeft de Hei- ningers de beste kansen. Hoek is aan zijn stand verplicht de uitwed strijd bij Kloetinge tot een goed einde te brengen wil het de aanslui ting bij de kopgroep niet verliezen. AZVV, dat zijn eerste punt binnen haalde tegen Chrislandia, gaat naar Klundert dat ook maat' één punt rijk is. Als WN de misstap van vorige week vergeet, zit er wellicht een puntenverdeling in. Leider WHS geeft zijn positie niet prijs op eigen veld tegen Nieuwdon), al debuteren de Nieuwdorpers niet slecht- VCK zit ook in de lift en Kapelle, dat op één punt staat, zal de Koudekerkers niet kunnen stuiten. In de tweede klas A gaat het ongeslagen NEO'25 naar- 's-Graven- zande, dat altijd al een moeilijke tegenstander is geweest voor de Sprangenaren. Met een gelijk spel is voorzitter De Vries tevreden SSC krijgt een geheel nieuwe tegenstan der in Capelle, namelijk Urk. Ge- den d- stand van de vissers onder aan de ranglijst, blijft SSC mede aan de leiding. Arnemuiden legt Spijkenisse het vuur na aan de schenen. In de hoogste klas zal Ko zakken Boys het niet gemakkelijk krijgen bij De Zwervers, dat de punten hard nodig heeft Een keiharde kopbal van Wim van Hanegem op het Roemeense doe», Rinus Israël in duel met de Roemeense verdediger Lereter. DE WERELDKROON WANKELT (Van onze medewerker) BREDA De dames van Walche ren staan zondag in de hoofdklasse voor een zware opgave. Het ongesla gen Zeeburg uit Amsterdam komt naar Vlissingen. Zeeburg, dat met Swift (Roermond) en Hellas (Den Haag) hoge ogen gaat gooien voor de bovenste plaats, zal Walcheren weinig kans geven hier verandering in te brengen. Walcheren kan echter enkele punten zeer goed gebruiken en zal het dan ook niet cadeau geven. De dames van, EBHV, die zich in de landelijke eerste klas herstelden door het sterke Rotterdamse team van De Schutters op de knieën te brengen met 76, moeten zondag naar hekkesluiter De Blinkert in Haarlem. Zonder tegenslag mag EBHV weer op winst rekenen Debutant bij de heren in de lan delijke eerste klas Dongen reist zon dag naar Den Haag om Heraies te ontmoeten. Hermes dat ongeslagen is heeft tot heden alleen de onderste drie van de ranglijst ontmoet. Een prognose omtrent de uitslag van de wedstrijd HermesDongen is dan ook erg moeilijk. In de landelijke tweede klas vindt in Vlissingen de ontmoeting plaats tussen Walcheren en Olympus. De heren van Walcheren zijn ongesla gen, maar ook stadgenoot Olympia is goed van start gegaan in deze competitie. Een gelijk spel is dan ook niet uitgesloten. Volt (Tilburg), dat met Walcheren een gedeelde boven ste piaats bezet, moet in Breda aan treden tegen het sterke Rapid. Volt zal alle zeilen bij moeten zetten om de ongeslagen positie te kun-nen handhaven. De plaatselijke ontmoe ting in Breda tussen SOA en EBHV moet gezien de uit slagen van de gespeelde wedstrijden een kleine winst opleveren voor EBHV. DEN HAAG (ANP/AP) Een van de g-rootste verrassingen in de Europese voetbaltoernooien was gis teren naast het feit dat Feijenoord tegen UT Arad niet verder kwam dan een gelijk spel de puntenverde ling waarmee Real Madrid genoegen moest nemen in de wedstrijd tegen Hibernians voor de Europacup II. De eens zo befaamde Spaanse ploeg sloot het duel op Malta met 0-0 of. Benfica ook al een club met een rijke historie, had het evenmin ge makkelijk in hetzelfde toernooi. De Portugezen speelden gelijk (1-1) in Ljubljana tegen Olympia. Eusebio scoorde voor Benfica. EUROPACUP I Cagliari: US Cagliari (It.)-St. Etienne (Fr.) 3-0 (2-0). Goeteborg: IFK Zweden)-Legia (Polen 0-4 (0- 1). Istanbul: Fenerbahce (Turk.)- Carl Zeiss Jena (W.-Dld.) 0-4 (0-1). Varnax: Epa (Cyprus)-Borussia München Gladbach (W.Dld.) 0-6 (0-3). Luik: Standard-Rosenborg (Noorw.) 2-0 (1-0) Esch: Fanathinai- kos (Griek.)-Jenesse (Lux.) 2-1 (2-1) Glasgow: Celtic Schotland)Kok- k>oia (Finl.) 9—0 (6—0), Liverpool: Everton (GB)Keflavik (IJsI.) 62 (21). Belfast: Glenrtoren (Noord- Ierf.)—Waterford (Ierf.) 1—3 (1—1). Bratislava: Slovan (Tsj.sl.)BK 1903 (Den.) 2—1 (ruststand 1—1). Doelpunten: Slovan: Capkovie en Zlocha; BK 1903: Johannes. Toe schouwers 10.000. Moskou: Spartak (Rusl.)FC Basel (Zwits.) 32 (10). Boedapest'. Ujpest Docssa (Honig.)Rode Ster (Zuid-SI.) 2—0 (0—0). EUROPA CUP n Oost-Berlijn: Vörwarts (O.Dld.) - Bologna (Ii.) 0-0. Toeschouwers 20.000. Lwow: Karpatas (Rus.) - Steaua (Roem.) 0-1 (0-0). Izmir: Goestepe (Turk.) - US Sportive (Lux.) 5-0 (3-0). RUNNERS UPCUP Boekarest: Dynamo (Roem.) Paok (Griek) 5—0 (ruststand 10). Craiova: Universitatea (Roem.) Dozsa (Hong.) 2—1 (00). Wenen: Wiener Sportclub (Oost.)Beveren (Belg.) 02 (0—0). Eskisehir: Eski- sehir (Turk.)Seville (Sp.) 30 (00). Tempore: lives Kissat (Finl.) Sturm (Oost.) 42 (21, Katowi ce: Katowice (Polen)FC Barcelo na (Sp.) 01 (00). Guimaraes: Victoria (Port.)Anigoulleme (Fr.) 30 (00). Berrek'o: FC Berreiren- se (Port.)—Dynamo (Zuid-Sl.) 20 (1—0). Cork: Hibernian (Ieri.) Valencia (Sp.) 03 (02) Split: Hajduk (Zuid-Sl.)Slavia (Bulg.) 30 (20), Edinburgh: Hi bernianMalmö (Zweden) 60 (20), Belgrado: Partizan (Zuid-Sl.) Dynamo Dresden (O.-Dld.) 00, München: Bayem (W.-Dld.)Glas gow Rangers (Schotl.) 10 (10), Chorzow: Ruch (Polen)Fiorentina (It.i 1—1 (0—0) Kopenhagen: KB (Den.)-Sliema Wanderers (Ierl.) 7-0 (2-0) Plovdiv: Trakia (Bulg.)-Coventry City (G.B.) 0-4 (0-2). Praag: Spartak (Tsj.Sl.)-. Atletico Bilbao (Sp.) 2-0 (1-0). Ny- koebing: Falster (Den.)-Hertha BSC (W.-Dld.) 2-4 (1-2). Lausanne: Lau sanne Sports (Zwi.)-Vdtoria Setubal (Port.) 0-2 (0-0. (Van onze volleybalmedewerker) AARDENBURG Als winnaar van een door De Kikkers goed geor. ganiseerd damcsvolleybaltoernooi te Aardenburg, kwam het damesteam van Terhole 1 uit de strijd te voor schijn. In poule A waren verder in gedeeld een team van Flamingo uit Maldegem, uitkomende in de tweede nationale competitie van België, een team van EVVC uit Vlissingen en het eerste team van De Kikkers, die daarmee als gastvrouwe optrad. In poule B waren ingedeeld: Kikkers 2, Voorwaarts uit Axel en OVC uit Oost burg. De Kikkers 1, die als eersten in het veld kwamen, begonen met een set- overwinning op EVVC, dat zich ech ter in de tweede set herstelde en de uitslag op 11 bracht. Tegen Terhole waren de gastvrouwen echter niet opgewassen en leden een 02 neder laag, hetgeen ook tegen Flamingo het geval was. Flamingo speelde gelijk tegen EVVC in een matige wedstrijd, waarbij de teams elkaar niet veel toegaven. De mooiste wedstrijd werd gespeeld tussen Flamingo en Terhole 1, waar- riet. Atlas stelt eveneens teleur tot nu toe, terwijl Zuidwesters II met wisselend succes gespeeld heeft. In dien het bij Atlas wat mee zit, kan de overwinning in eigen huis blij ven. In de derde klas A kan Olym pia zijn tweede overwinning beha len tegen Seolto II. Animo IV komt voor het eerst tussen de lijnen, maar tegen Ondo II is niet veel succes te verwachten. Stormvogels II kan de derde overwinning in successie boe ken. All Ready II zal heftige tegen stand bieden, maar niet kunnen ver hinderen. dat de punten meegaan naar Westkapelle, waardoor Storm vogels vast op de eerste plaats komt te staan, samen met Olympia I. In de derde klas B bestaat de mogelijkheid dat Volharding een zeer goede dag gaat beleven. Zeif moet het in staat worden geacht Tjoba III te kloppen, terwijl de beide andere concurrenten NOAD en TOP tegen eikaar uitkomen. De ze uitslag zal niet ver van een gelijk spel af liggen. Zaamslag ontvangt Olympia II en hier liggen voor de Zeeuwsch-Vlaanderen mogelijkheden de eerste punten binnen te halen. Al le energie zal hiervoor echter aange sproken moeten worden. Bij de Ju nioren I kan het te Westkapelle een aantrekkelijke wedstrijd worden tussen Stormvogels I en Volharding. De sterkte loopt niet ver uiteen en wellicht geeft het terreinvoordeel de doorslag. Baluw Wit I en Swift I bekampen elkaar te Kloetinge. De thuisclub kan een grote overwinning bewerkstellingen. Bij de Junioren II is slechts één wedstrijd gepland. Tjoba krijgt Stormvogels II op visite en dat kan de volgende puntenwinst worden voor Tjoba. De uitslag zal niet ver uit elkaar liggen, maar een kleine overwinning zit er wel in. bij aan beide zijden goed gespeeld werd. Duidelijk was hier te zien dat de teams over een goede technie.k beschikten. Vanuit de verdediging werd een goede aanval opgezet, vaak gevolgd door goede smashes. Een steeds wisselende service deed de strijd lang duren en na een felle rush bij de stamd 1414 kon Terhole door drukken en de stand op 10 bren gen. De tweede set was een kopie van de eerste en bracht met 1513 na een spannende nek-aan-nek-race de twee punten voor Terhole binnen. In poule B toonde het team van Kikkers 2 zich de sterkste door een overwinning op OVC en een gelijk spel tegen Voorwaarts. Voorwaarts, dat met enkele invalsters in het veld verscheen, legde beslag op de tweede plaats door twee gelijke spelen. Op zaterdag 26 sept. heeft er een toernooi voor herenteams plaats te Aardenburg. De uitslagen waren: Poule A: Kikkers 1 - EVVC 1—1 (159 en 9—15), Terhole - Flamingo 2—0 (16—14 en 15—13), Kikkers 1 - Terhole 0—2 (4—15 en 6—15), Fla mingo - EVVC 1—1 (13—15 en 15— 11), EWC - Terhole 1—1 (9—15 en j 156), Flamingo - Kikkers 1 20 (15—11 en 15—6). Poule B: Kikkers 2 - OVC 20 (159 en 157), Voorwaarts - OVC 11 (615 en 1510), Voorwaarts - Kikkers 2 1—1 (13—15 en 15—10). Eindstand: Poule A: Terhole 7 pt., Flamingo 5 pt., EVVC 3 pt., Kikkers 1 1 pt. Poule B: Kikkers 2 3 pt., Voor waarts 2 pt., OVC 1 1 pt. (V'an onze medewerker) KLOOSTERZANDE Enkele wedstrijden voor het einde van de veteranen-competitie voetbal is deze in een beslissend stadium gekomen. Het ziet er naar uit dat slechts na een beslissingswedstrijd tussen Hon- tenisse en HVV'24 de nieuwe kam pioen bekend zal worden. De uitslagen luiden als volgt: HVV'24 - Terneuzen 31, Tern. Boys - Steen 10, Hontenisse - HW'24 00, Tern. Boys - Terneu zen 30, Terneuzen - Steen 14, Hontenisse - Tern Boys 61, Steen - HW'24 13, Terneuzen Honte nisse 13. De stand: Hontenisse 711, HVV'24 6—9, Tern. Boys 7—8, Ter neuzen 63, Steen 83. (Van onze medewerker) BREDA In de zaterdagcompeti tie staat voor de Derde Kias Zuid de derby BVCGood Luck voor de deur. Beide ploegen hebben elkaar steeds weinig toegegeven, al won vorig seizoen Good Luck de uitwed strijd. Trainer Buitelaar van de Ve renaren hoopt op een gunstig resul taat, al is hij er zich terdege van 'bewust dat het geen gemakkelijke opgave is in Oosterhout te winnen. Als zijn elftal hetzelfde spel kan ontplooien als in de voorgaande wedstrijden, moet er tenminste een punt in zitten BVC wacht op de eerste punten en daarom kaïn er een spannende wedstrijd in Oosterhout verwacht worden. Wot Zwart krijgt in zijn tweede wedstrijd geen gemakkelijke opgave in het verre Terneuzen. zeker niet nu Terneuzense Boys vorige zater dag aan Krabbendijke heeft laten zien, dat er rekening met deze ploeg dient' te worden gehouden. Roda Boys geeft Krabbendijke niet veel toe evenals NOAD dat zal doer, •egen Dinteloord. Toch moet Dintel- >ord in staat worden geacht, mei dezelfde inzet als vorige week twee punten mee te brengen. Rillandia en Smerdiek zijn beide nog puntloos het ziet er naar uit dat Rillandia zijn eerste punten gaat binnenhalen. In de vierde klas A verloor Zwa- luwse Boys weer ongelukkig, zonder de mindere in het veld te zijn. Op eigen veld zit er een winstkans in. Al begon debutant Veen zijn eerste twee wedstrijden verrassend goed, (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Feijenoords wereldtroon wankelt. Gisteravond in de Rotterdamse kuip kwamen de houders van de wereldbeker en de Europacup niet verder dan een 11 gelijkspel tegen de Roemeense kampioen Uzinele Textile Arad. Een hachelijke situatie met het oog op de return op 30 september in Roemenië. Fijenoord bereikte niet meer dan dit voor een topclub povere resultaat door het taaie verzet van de versterkte defensie van UT Arad, een verzet dat gedragen werd door de vroegtijdige treffer van linksbuiten Florin Dumitrescu, die Arad volkomen tegen de verhouding in de leiding gaf. De Rotterdammers kwamen langszij dankzij Wim Jansen en keeper Gornea, maar verder toch niet. De Feijenoorders veroverden wel een immens overwicht. Dat was echter niet genoeg. De sensationele stand bleef gehandhaafd en daarmee sloot Feijenoord een wat tegenvallende dag voor het Nederlandse clubvoetbal af. Linksbuiten Dumitrescu (midden vallend) heeft met een fraaie kopbal UT Arad een 1-0 voorsprong gegeven. Doelman Eddy Treytel is een geslagen man. (Van onze medewerker). TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie krijgt Ondo thuis Luctor te bestrijden. Beide ploegen hebben nog geen verliespunten, zo dat evenals vorig seizoen een span nende wedstrijd te verwachten is, Het gaat er voorlopig om, wie van beide teams de tweede plaats achter leider Zuidwesters zal bezetten. Zuidwesters zelf moet naar Zierik- zee, waar het tegen All Ready aan treedt en dat mag voor Zuidwesters geen grote problemen vormen, zodat het doelgemiddelde weer een forse verbetering kan ondergaan. Animo II ontvangt Blauw Wit en hier is een normale overwinning voor de thuisclub te verwachten, te meer omdat het over een uitstekende ver dediging beschikt. De twee enige teams zonder pun ten Tjoba II en Swift III ontmoeten elkaar te 's-Heer Hendrikskinderen en het is voor beide zaak de pun ten in de wacht te slepen. Gastheer Tjoba II is iets sterker, hoewel Swift soms goed voor de dag kan komen. In de tweede klas gaat de meeste aandacht uit naar de ontmoe ting tussen Seolto en Blauw Wit II. Eerstgenoemde moet winnen, wil 'net niet al te ver achterop raken. Indien het de zebra's verdedigend kan intomen, zal dat wel lukken. Stormvogels zal korte metten maken met Animo III en daardoor de kop van Blauw Wit II kunnen overne men. Togo II ontvangt B.K.C., dat tot nu toe weinig indruk maakt. Toch zijn de Breskensen hier favo- De sfeer kwam pas toen de her haling van PSV's eerdere start in de lucht hing. Feijenoords openingsof fensief had geen succes gehad, zoals de trainer van UT Arad, Nicolae Du- mitresku had gehoopt. De kleine wat gezette Roemeen had zijn spelers in het veld gestuurd met de waarschu wing dat het vooral op het eerste kwartier aankwam. Rechtsback Gra- villa Birau dacht kennelijk aan de woorden van zijn coach, toen hij Coen Moulijn, Rotterdams Lieveling, tweemaal genadeloos tegen de grond werkte, Feijenoords openingsoffensief had dus geen succes. De eerste dertien minuten gingen schoten van Kind vall, Wery en Hasil naast of over. Wim van Hanegem, de meester, was nog het dichtst bij een treffer, maar de vooral op zijn lijn sterke Arad- doelman Gheorghe Gornea pikte zijn inzetcorner. De ontgoocheling kwam in de dertiende minuut. Rechtbui- ten Mircea Axente priemde de bal uit een vrije trap haarzuiver in de Feijenoord-defensie. De Rotterdam se verdediging klapte niet op tijd dicht en nu kon linksbuiten Florin Dumitrescu makkelijk scoren: 1-0. Feijenoord, dat zich nu wel moest concentreren, aarzelde. Van Hane gem, sterk gestart, was het die niet twijfelde, geen moment. Hij inspi- ADVERTENTIE reerde zijn medespelers tot een ho ger tempo. De kleine Wim Jansen maakte aan alle twijfels een einde door 12 minuten na de Roemeense goal van dertig meter afstand te be wijzen dat Gornea anderdaad een echte lijnkeeper was. Uiterst secuur haalde hij van die afstand fel uit en Gornea liet het beukende schot door zijn armen glippen:-1-1. Feijenoord hervond zich. waardoor de Roemenen gedwongen werden bij hun uitvallen de lange en daarom vaak onzuivere pass te gebruiken. Probeerden de spelers van UT Arad een normale combinatie op de gras mat te leggen, dan werd die afge broken door Jansen, Hasil en uiter aard Van Hanegem. Feijenoord dwong de Roemenen tot anti-voetbal met ballen hoog in de tribune. Tóch zat er een gevaar in. Nadat Hasil tegen Gornea had aan- geknald en Rinus Israël maar net had gemist, bewees rechtsbuiten Axende dat de taktiek van Feijen oord - naast de „tang" ook „buiten- spelval" - riskant was. Het schot van Calinin zeilde rakelings over. Feijen oord veroverde wel een immens groot overwicht. Doelpunten kwamen er voor rust niet meer. De Spaanse arbiter Caspar Pintaro keurde na melijk het doelpunt van Rinus Israël die en passant de doelman van UT Arad meenam, terecht af. In de tweede speelperiode trok Feijenoord de strop nog verder aan. Ernst Happel had geen wijzigingen aangebracht en dat ondanks het feit dat Ove Kindvall ver beneden zijn normale vorm speelde. UT Arad bleef echter volharden. De 1-1 stand gaf de Roemenen de inspiratie tot taai verzet. De Europa Cup-houders wis ten er vaak geen raad mee, niet op het middenveld maar in de voorste linie had men geen antwoord op het spel van UT Arad. Er werd wel ge schoten, dat wel, vooral uit de twee de lijn, maar Van Hanegem, Hasil en Jansen zagen hun spetters gekeerd door de versterkte UT Arad-defensie. Gornea had het zelfs niet eens zo erg druk. Het legioen riep om Jopie van Daele. Net nadat Gornea een flinke „klim mer" van Moulijn via de lat hoek schop had gestompt, kwam Van Dae le zijn opwachting maken. Kindvall moest plaats voor hem maken. Hap pel gaf ook Laseroms de opdracht meer aandacht aan het offensieve te besteden. Wim van Hanegem kreeg een opgelegde kans om Feijenoord naar winst te tillen, maar 't Utrecht se voetbalbrein faalde alleen voor keeper Gornea. Het „wonder" Joop van Daele schoot even nadien tegen de voet van een Roemeense verdediger op. De lange aanvaller bracht trouwens wel meer gevaar in de Feijenoord-acties. vooral met zijn een-twee's. Zo kopte hij een voorzet van Moulijn door naar Van Hanegem, die geen gebruik maakte van deze mogelijkheid. De hardwerkende spelverdeler trachtte daarna een strafschop te forceren maar de Spaanse arbiter wilde hem hierin niet volgen.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 19