„Het is moeilijk om aan de top te komen WIM JANSEN ONMISBAAR DOOR INZET Zeeuwse dammers in duel met Dordrecht Togo zorgde voor grote verrassing RUK ZEGEVIERDE IN WEDVLUCHT BEAUMETZ De Wit reed een uitstekende race vraag bel33329 Spelers van UT Arad SCHUITEMA OP DREEF RAAD EN DAAD UT Arad is voor mij vraagteken ALL READY KWAM TE LAAT Krachtig Niet druk WIELERKOERS NIEUW-NAMEN STERK BEZET Kampioensrit „De Zeeuwen UITSLAGEN STUK STERKER "Ik heb al in geen jaren een schrijfmachine aangeraakt Is dat een bezwaarV* Mevrouw de Ruy ter weet antwoord op al uw vragen oudste uitzendbureau van Nederland Heuvelbrink 31- Breda DINSDAG 15 SEPTEMBER 1970 55 f (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Voor Wim Jansen geen huwelijksreis. Op 21 Sep tember trouwt hjj met Coby Engelenburg en de week erna moet hij de tweede wedstrijd tegen U.T. Arad spelen. Hij heeft de vrije maan dag uitgezocht als trouwdag, want in de drukke tijd van wedstrij den om de wereldbeker, competitie en Europa Cup kan Feijenoord hem niet missen. Zonder Wim Jansen met longen als blaasbalgen, met zijn onverzettelijkheid, stuwkracht en meer dan volledige inzet verliest het middenveld de helft aan waarde. „Kleine Wim" laat al die loftuitingen kalm over zich heen gaan. Voor hem is het louter een kwestie van „ja best doen en werken". En er zal gewerkt moe ten worden als Feijenoord het eerste duel met U.T. Arad aangaat, want het zit er dik in dat de Roemenen het accent op de verdediging zullen leggen. Wim Janssen, de grote kracht op het middenveld bij Feijenoord hier aan het werk tijdens de competitie wedstrijd van Feijenoord tegen NAC in de vorige competitie. Daarover wilde Wim Jansen wel wat zeggen na de wedstrijd tegen NEC. „Diit soort wedstrijden is ver schrikkelijk moeilijk. Er gaan negen spelers voor het doel staan en pro beer dam maar eens er door te komen. Voor het publiek is het ook onaangenaam. Maar wat doe je er aan". Wim Jansen neemt alles nogal ge laten. „Je gelooft iedere wedstrijd weer dait het niet zal gebeuren maar je vergist je ook steeds weer. En het heeft zo weinig zin want je jaagt het publiek weg. Ik weet we1 dat j e niet bewust moet gaan verliezen maar je kunt er toch wel een aardi ge wedstrijd v-ami maken en niet negatief gaan spelen". Wat denkt hij dan dat UT Arad zal gaan doen? „We weten van die Roemenen helemaal niets. Ik niet tenminste. Dembrovski, die naam zegt me wel iets. Een middenvoor, geloof ik". Voor de rest is UT Arad voor Wim Jansen een levensgroot vraagteken. Feijenoorder in hart en nieren is. Hij weet niet anders en kent niet anders dan de roodwitte k'euren. In de loop der jaren is hij de enige die „stand heeft gehouden". Wim Jansen is de enige speler van eigen kweek die momenteel tot de selectie behoort. Spelers ais Rob de Boom en Peter Jacobs zijn ge ruisloos verdwenen hoewel zij nog niet zo 'bar lang geleden tot de uitverkorenen behoorden. Wim Jan sen: „Inderdaad, ik ben de enige. Het is vreemd dat er zo weinig van onze toch sterke jeugdploeg zijn overgebleven. Cor Veldhoen was er ook een. Nu ik erover nadenk, is het opvallend dat het maar eens in de zoveel jaar voorkomt. Ik geloof dat het hierin zit: het is verdraaid moei lijk om je bij Feijenoord bij de top te werken". Hij heeft het gehaa'd en. hoe. Met een aantal formidabele wedstrijden in het recente verleden is hij een van de grote mannen in de ploeg. Dat wekt dan bij hem slechts een bescheiden glimlach op. In vroeger tijden had hij het op het midden veld nog veel zwaarder. Toen moest daarvandaan de kracht van de ploeg komen. „We zijn nu als geheel ster ker geworden. Door het hele spelty pe en het hangt niet meer van enige individuele sterke krachten af- We vormen een blok". (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is in de eerste klas All Ready veel te laat op ko men dagen in Terneuzen. Meer dan een uur na het vastgestelde tijdstip en reeds lang nadat de scheidsrech ter vertrokken was kwam het team aan- De wedstrijd ging natuurlijk niet door en dit zou All Ready wel eens op twee kostbare strafpunten kunnen komen te staan. Te St.- Laurens verhinderde een wolk- breukje het doorgaan van alle wed strijden van Ondo thuis. Togo zorg de voor een verrassing, die vooral bij Zuidwesters met gejuich begroet zal worden. Het versloeg in een aantrekkelijke wedstrijd Animo 2 met het kleinst mogelijke verschil (1—0) De verdedigingen overheersten in dit snelle duel. Bij de rust was het nog 00, terwijl het enige doelpunt pas een kwartier voor het einde gescoord werd. Voor Togo na twee nederlagen een goede stimulans. Zuidwesters maakte thuis korte metten met Blauw Wit, dat ook dit jaar niet vrij van zorgen zal zijn. Na een ruststand van 14, liep het regelmatig uit tot 3—9. Stand: Zuid westers 36, Luctor 24, Blauw 'Wit 3—3, Ondo 1—2, Animo 2 2—2, Hij maakt er zich niet druk om- Wim Jansen (op 28 oktober wordt hij 24) heeft al zo veel stormen over zich heen laten gaan in zijn lange loopbaan bij Feijenoord. „Ik ben wel erg vroeg full prof geworden. Toen ik zeventien jaar was. En ik heb pas een contract getekend van vijf jaar". Wat inhoudt dat hij een (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Pas de laatste twee jaar vervult U.T. Arad een hoofdrol in de Roemeense competi tie, waarin de ploegen uit de hoofd stad Boekarest-Rapld, Dinamo en Steaua, altijd de toon aangaven. Soms ook mengde een andere pro vincieclub, Petrolul Ploesti, zich in de strijd om de topplaatsen maar dat team haalde het wat „provinci aals" betreft niet bij U.T. Arad, dat bestaat uit vrijwel louter spelers van het platteland. Slechts linksbui ten Florian Dumitrescu komt uit Boekarest. Hij heeft dezelfde naam a-ls de coach, Nicale Dumitrescu, een blij vertje, want toen hij. in 1957 zijn loopbaan a-ls voetballer bij U.T. Arad afsloot werd hii onmiddellijk coach. Een periode van. nu ai. der tien jaar bij dezelfde club zal wel als Europees record gelden. Dumi trescu is ervan doordrongen dat hij als outsider naar Rotterdam komt. Enerzijds een voordeel want. „wat kan U.T. Arad gebeuren". Hoogstens verliezen van de Europa cuphouder en bezitter van de wereldbeker en dat mag geen schande worden ge noemd. Nicale Dumitrescu. bijge naamd Coco, heeft als assistent-trai ner Iosif Rednhardit, ook al een ras echte U.T. Arad-man. Uit de vol gende spelers (tussen haakies 'eef- tijd en „bijzondere verdiensten") kunnen zij een keus maken: doelman: Gheorghe Gornea (26. vijfmaal international), reserve Ion Batrina (19). verdedigers: Gabor Bi- rau (25), Iosif Lereter (37, oudste van de ploeg), Eugen Pojoni (28). Ladislau Brosovski (19), reserve: Erhardt Schepp (18), middenveld spelers: Mircea Petrescu (28. ex- international), Mircea Azente (25). reserve: Vicrel Sima (20) .aanval lers: Petre Schiopu (23), Otto Dem brovski (28, international, topscorer laatste competitie), Flavius Domide (24, international), Florian Dumitre scu (23). reserve: Ilie Mot (24)- In dat blok neemt niettemin Wim Jansen een krachtige positie in. Hij gaat het veld in met de intentie a'Ies te geven en kan vaststellen dat het zo is gegaan als hij zich weer in het burgerkostuum heeft gehuld. Een onvervangbare kracht op het middenveld, waarop woensdagavond weer een hartstochtelijk beroep zal worden gedaan door publiek en ploeggenoten. De nooit zo opvallend spelende Wim Jansen vertolkt vrij wel altijd een hoofdrol. Hij is niet de man vara de „fran je", van de stunts, die een publiek in verrukking brengen. Men dient hem oplettend gade te slaan om te kunnen constateren welk een ont zagwekkende en opva'lend grote taak hij op zich neemt. Door zijn spelinzicht, zijn inzet en zijn techni sche gaven groeit hij steeds weer uit tot een heel grote op het mid denveld. Dat zal Feijenoord tegen UT Arad nodig hebben. In het vori ge Europa Cup-seizoen was trainer Happel zo gelukkig altijd eerst een uitwedstrijd te loten. Dan kan er „thuis" nog wat gecorrigeerd wor den, indien nodig. Wim Jansen vindt het geen na deel. „In een uitwedstrijd moet je op het middenveld bevriezen. Dat we tegen Arad eerst thuis spelen, is niet zo'n nadeel. Je krijgt immers toch twee wedstrijden". Nuchtere Wim Jansen... (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Zaterdag speel den de Zeeuwse dammers hun twee jaarlijkse wedstrijd tegen het dis trict Dordrecht. In zijn openings woord door de voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Dambond, de Heer J.J. Ganseman uit Kapelle, werd herinnerd aan de traditie van deze wedstrijden en hij voorspelde dat de dammers uit Dordrecht reke ning moesten houden met een felle tegenstand, ofschoon de Zeeuwen niet konden beschikken over de spe lers van Goes. Tussen half twee en zes uur werd aan de vijfenveertig borden gespeeld met een uiteinde lijk resultaat in het voordeel van Dordrecht met een score van 51-37. De Zeeuwen gingen echter met ere ten onder. Hoogtepunten van deze wedstrijd: de partijen van Jan Blom, Blaas, Schuitema en Van den Schraaf die in remise eindigden. In het bijzonder de prestatie van Schuitema, remise tegen de Zwijn- drechtse topspeler Van Nugteren, moet hoog aangeslagen worden, als men bedenkt dat Schuitema drie jaar op non-actief heeft gestaan. Dat hij juist geen overwinning behaalde moet toegeschreven worden aan het gebrek aan wedstrijdervaring. In de eerste klas vielen op de prestaties van De Wild en Strooband Sr- De Wild uit Zierikzee bewees hiermee dat zijn prestaties in de provinciale kampioenschappen be slist geen vergissing zijn geweest en dat hij tot de beste eerste klassers van Zeeland gerekend kan worden. De geroutineerde Strooband in de snelste partij van de dag behoort zeker thuis in de hoofdklas en een opstelling in de eerste klas is eigen lijk beneden zijn waardigheid. De Zeeuwse jeugdspelers leden een grotere nederlaag dan verwacht werd en dat straks de centrale trai ning van de jeugd gaat beginnen is hard nodig, wil onze provincie niet achterblijven. Resumerend een geslaagde wed strijd bij de opening van het dam- seizoen in Zeeland Hoofdklas. 1. J. Blom-C. Bakker 11, 2. Jac. Blaas-J.W. Visser 11, 3. A. vd Schraaf-T. van Es 11, 4. C. v. Rijswijk-Fr- van Vloten 02, 5. Iz. Op 't Hof-S. Boer 0—2, 6. A. v.d. Kreeke-J.v.d. Wetering 02, 7. A. Willemse-W.A. Huisman 20, 8. D- Davidse-J. Flach 11, 9. E.A. Schuitema-D. v. Nuigteren 11, 10. A. Kxijger-G. Verhaar 02, 11. H.J. de Vlieger-A. Mantel 02, 12. C. Kievit-B. Goedhart 20, 13. J. Boon Jr.-T. Goud 11, 14. W- Heydra-P. v. Belzen 20, 15. A. de Buck-A.J. Groenendijk 02. Eerste klas. 1. M. de Wild-A. Snij ders 20, 2. J. Baayens-P. de Ko ning 02, 3. C- Verdoolaege-T. Ro- meijn 02, 4. A. Francke (L)-J. Verkerk 02, 5. C. Korstanje-J. Westerduin 20, 6. A. Franck (A)- H. Kroon 02, 7. J. Lodder-B. Ro- meijn 11, 8. Strooband Sr.-M.C. Leeuwenburg 20, 9- J. Dekker-C. Wilschut 20, 10. F. Brasser-P.W. de Haan 02, 11. M. Boone-P. Zwa ger 11, 12. A. Suurland-H. v.d. Pols 11, 13. J. Houmes-J. Ponte 20, 14. C. Verton-van Dijk 02, 15- P. Baayens-A. Klein 11. Totaal score Hoofdklas 1218 To taal score le klas 1416. Jeugd. 1. J. Rotte-W. Nederlof 1 I, 2. J. Veerhoek-P. van Dam 20, 3. W. Neels-C. Baereveldt 02 4. M. Boogert-P. Dekkers 02, 5. R. Nij- se-D. de Bruyn 02, 6- K. Polder man-P. van Toren 1-1, 7. J. Flik- weert-G. Zanen 0-2, 8. J. Franc- ke-H. Flach 1-1, 9. P. Francke-P. Zwijnenburg 02, 10. J. Baayens-J. de Jongh 20, II. J.A- Verton-C Rijkaart 02, 12 A. Vroegindeweij- A. V. Dijk 20, 13. A. Lindeberg-G. v. Nugteren 20, 14. J. Quaak-P, Noordermeer 02. Totaal score 11 17. Beziet men de uitslagen dan blijkt vooral de toplaag in het district Dordrecht heel wat breder te zijn dan in Zeeland, hetgeen uiteraard mede een gevolg is van het groter spelersarsenaal waarover men daar beschikt. Na de afloop reikte de voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Dambond de wisselbeker uit apn Dordrecht. JAN BLOM (Van onze sportmedewerker). VLISSINGEN Zaterdag hield de Motor en Autoclub De Zeeuwen zijn vierde kampioensrit over Wal cheren met start en finish bij de sporthal in Vlissingen. Bij de A- klasse gingen 19 wagens van start, in de B-klasse 36. Voor de A-klas- sers was het traject aanmerkelijk zwaarder dan voor de andere cate gorie. De afstand was zowel voor de A- ais voor de B-klassers gelijk (57 kilometer). De uitslag was in de A-klasse: 1. M. Baart-P. Poel 127 strafpunten: 2. G. Sturm-A. Poppe 154; 3 A. Dee- gens-mevrouw Deegens 245; 4. P. Hooftman-mevrouw Hooftman 246 5 L. Smit-mevrouw Smit 257: 6. J. Wirtz-mevrouw Wirtz 266: 7. L. de Nooyer-mevrouw de Nooyer 283: 8. A. Hollestelle-mevrouw Hollestelle 357; 9. G. den Exter-mevrouw den Extel 365: 10. G. Kramer-mevrouw Kramer 365 strafpunten. B-klasse: 1 H. Minaar-mej. Ma- thijsse 203 strafpunten 2 J. Dees- mevrouw Dees 263: 3. J. Ridderhof- mej Ridderhof 284: 4. H. Westveer- mevrouw Westveer 284: 5. I. Bogte mevrouw Bogte 285: 6. J. van Keu len-mevrouw van Keulen 285: 7 Mevrouw Gijzel-V. Gijzel 288; 8 J. Schuitema-G. Kile 289: 9. A. van Engelenburg-mevrouw van Engelem burg 293; 10. W. van der Heide- mevrouw v.d. Heide 307 strafpunten. Togo 32, All Ready 21, Swift 8 20 Tjoba 20. In de tweede klas gaat debutant Blauw Wit 2 fier aan de kop. Nu versloeg het Animo 3, dat weliswaar heftig tegenstand bood, maar uitein delijk met 76 het hoofd moest buigen. De schotvaardigheid van Blauw Wit 2 gaf ook nu weer de doorslag. Atlas en BKC ontliepen elkaar niet veel en dat bleek ook uit de uitslag. Met het 44 gelijke spel kregen beide teams loon naar wer ken. Stormvogels herstelde zich goed van de nederlaag van vorige week. Seolto was tegen deze over macht niet opgewassen en moest me 62 verlies naar huis terug- De competitie wordt in deze afdeling bijzonder interessant,, want het is niet aan te nemen, dat Blauw Wit 2 zo door blijft gaan. Stand: Blauw Wit 2 35, Stormvogels 1 34, Togo 2 23, Zuidwesters 2 22, Seolto 1 2—2, Atlas 1 X— 1. BKC 2— 1, Animo 3 20. In de derde klas A slechts één wedstrijd. Stormvogels 2 was zoals verwacht een stuk sterker dan Seol to 2. Met 42 hielden de vogels de punten in eigen huis en nestelden zich hierdoor aan de kop van deze afdeling. In de derde klas B was wel de grote verrassing de neder laag, die TOP te slikken kreeg van Tjoba 3. De 52 nederlaag zal hard aangekomen zijn. Het meeste profijt zal Volharding hiervan hebben, aan gezien dit team door de 38 over winning op Olympia 2 nog geen puntenverlies heeft en dus bovenaan staat. Olympia 2 en Zaamslag lijken hier de twee zwakste ploegen. Bij de Junioren 1 verraste Animo 1 weer in negatieve zin. Met 61 verloor het van Volharding, dat hoge ogen zal gooien in deze competitie. Animo heeft na drie wedstrijden het doelgemiddelde van 1318. Ook Blauw Wit is nog sterk. Met 14 haalde het de punten weg bij Togo, dat zijn tweede nederlaag te pakken heeft. Bij de Junioren 2 versloeg Tjoba thuis Luctor met 73 en deze ploeg staat hierdoor alleen onderaan. Swift 2 tegen Stormvogels 2 werd 10 minuten na rust gestaakt wegens de regen bij een stand van 60. Deze wedstrijd zal dus nog Uitge speeld moeten worden- (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De Concoursbond Zuid-Beveland hield een wedvlucht vanuit Beaumetz met een deelname van 834 duiven. De snelheid van de eerste prijswinnende duif bedroeg 1362,78 meter per minuut. 1 D. Rijk, Heinkenszand; 2 A. de Leeuw, Hansweert; 3 J. Willeboer, Kruinin- gen; 4 en 6 Jac. Minnaard, Krabben- dijke; 5 P. Hengstdijk, Biezelinge; 7 J. van Westeinde, Kwadendamme; 8 en 9 J. Balvers, Goes; 10 H. van Koeveringe, Kruiningen. „Hooglandse Vliegers" te Sint- Kruis met oude duiven, hoogste snelheid 1340 meter per minuut. 1, 3, 4 en 9 E. Naert; 2 en 6 M. de Jager; 5 G. Maenhout; 7 I. Duininck; 8 René van Hee; 10 A- Rotsaert. Mt jonge duiven, hoogste snelheid 1324 meter per minuut. 1, 8 en 9 Jul. Duininck; 2 A. Rotsaert; 3 C. Goet- hals; 4 G. Martens; 5 I. Duininck; 6 A. Rotsaert; 7 M. de Jager; 10 René van Hee. „De Reisduif' te Philippine met 68 duiven, hoogste snelheid 1389 m.p.m. 1, 7 en 8 J. Haak (Hoek); 2 Gaston O-Diel; 3 W. den Hamer; 4 F. Roegiest; 5 en 9 A- Krijger; 6 E. van Vooren; 10 A. de Caluwé. „De Volharding" te Westdorpe met 46 oude duiven, hoogste snel heid 1393,8 m.p.m. 1 G. Gijsel; 2 en 4 Em. Baecke; 3 Th. Goethals; 5 M. de Smet; 6 D. Teerlinck; 7 Joh. Gijsel; 8 en 9 M. van Lent; 10 A. de Krijger. Met jonge duiven, hoogste snelheid 1347,9 m-p.m. 1, 3 en 7 C. van Acker; 2 en 10 Em. Baecke; 4 gebrs. Audenaerde; 5 Th. Goethals; 6 G. Gijsel; 9 J. Verlinde. „De Getrouwe Duif" te Cadzand met 119 duiven, hoogste snelheid 1358,- m.p.m. 1 W. Goossen; 2 en 3 J. Kools; 4 en 10 A. Duininck en zoon; 5 en 8 A. de Putter en zoon; 6 en 9 Iz. Porrey; 7 A. de Groote- „Jong Maar Moedig" te Driewe gen. met 36 duiven. 1, 2 en 6 A. Engels; 3 I. Klaaijssen; 4 A. den Hamer; 5, 7 en 10 J. Lippens; 8 en 9 J. Boeman. „De Posthoorn" te Vlissingen met 99 duiven, hoogste snelheid 1316,4 m.p.m. 1 en 6 G. Schroevers; 2 J. Lens; 3 en 8 J. Rottier; 4 J- van Gemert; 5 J. Lijnse; 7 G. van Burgh; 9 J. Selen; 10 J. Meerman. P.V. „De Luchtbode" te Souburg met 72 duiven, hoogste snelheid 1333,33 m.p.m. 1 L. Braet; 2 J. Broeke en zoon; 3 C. vam Eeden; 4 A. Roskam; 5 M. Hibels; 6 A- Dijk stra; 7 C. de Poorter; 8 H. Wijkstra; 9 en 10 L. van Wallenburg. Wedvluchten vanuit Quievrain. „Concours Combinatie Hulsf' met 149 jonge duiven. 1 All. Dhont en zoon: 2 F. de Witte; 3 Th. Casteels; 4 All. Dobbelaer; 5 A. Dhont en zoon; 6 N. Blommaert; 7 A. van Eerdenburg; 8 J. de Witte; 9 gebrs Van der Vliesch; 10 J. Willekens. Met 90 oude duiven. 1 H. Blom maert; 2 en 8 J. Antheunis; 3 A. Everaert; 4 Aug. Verstraeten; 5 J. Everaert; 6 J. Taalman en zoon; 7 J. van de Laan; 9 Joh. Geernaerdt; 10 Alph. Nijs. „De Reisduif" te Graauw met 67 duiven, hoogste snelheid 1279,- m.p.m- 1 F. Leeraert; 2 en 6 Th. Bisschop; 3 A. Bracké; 4 Th. Wee- maes; 5 P. Mattheijssen; 7 Jos. Par don; 8 P. de Caluwé; 9 A. de Maaier; 10 A. Kamoen. „De Snelle Duif" te Terhole met 51 duiven, hoogte snelheid 1339,- m.p.m. 1, 3 en 4 Jos Asselman; 2 'en 6 Jos Bisschop; 5 A. Hemelaar; 7 Alph. Freijer; 8 Fr. Roeland; 9 All. Beaurin; 10 C. van Eetvelde. Wedvlucht vanuit Moeskroen. „V.Z.V." te Hogeweg met 37 oude duiven, hoogste snelheid 1379,- m.p.m. 1 en 5 C. van Acker; 2, 8 en 9 J. Spinnewijn; 3 A. den Hamer; 4 C. Sijnesael-R. 6 W- Temmerman; 7 Th. van de Velde; 10 A. de Waele. Wedvluchten vanuit Beaumetz. „De Zeeuw" te Goes met 182 dui ven, hoogste snelheid 1338,57 m.p.m. 1 en 2 J. Balver; 3 en 5 Witte- Ressel; 4 C. Snoep; 6 J. van Dalen; 7 D. Wagenaar; 8 en 10 N. van Kleunen; 9 J. Voois. „De Uiver" te 's-Heer Arendsker- ke met 76 duiven, hoogste snelheid 1362,78 mp.m, 1 D. A. Rijk; 2, 3, 7 en 8 J. van de Velde; 4 J. Tras; 5 en 6 Joh. van Velde; 9 en 10 A. van de Swaluw. „Zeelandia" te Middelburg, met 55 duiven, hoogste snelheid 1326,4 m.p.m. 1 en 4 M. Japers; 2 en 5 L. van de Ketterij; 3 C. de Graaf; 6 en 8 J. Hmderks; 7 en 10 J. van Belzen; 9 J. C. Jopse. (Van onze motorsportmedewerker) GULPEN Tijdens de internatio- na'e TT-races die door de Stichting M.C. Gulpen werden gehouden on der auspiciën van de Nederlandse Motorsport Bond, hebben Hans de Wit (Bergen op Zoom) en René van Vooren (Terneuzen) op het zeer bochtige en steile circuit, met een helling van vijftien procent, in de 500 cc klasse niet gekregen wat hen toekwam namelijk een tweede en derde plaats. Bij de start was De Wit als derde weg, achter de twee kampioenen P. van de Wal (Oir- schot) en Hans Hutten (Apeldoorn). Dezen moesten alles op alles zetten om De Wit achter zich te houden. Van Vooren reed een nog betere race. Bij de eerste doorkomst lag hij op de zesde plaats, na de tweede ronde zevende, toen was B. Wienen (Wijhe) hem voorbij gegaan. Dit was teveel voor hem. Hij draaide zijn gas iets verder open, en 'iet in de volgende ronde maar liefst drie renners zijn achterspatbord zien. Toen njoest Hans de Wit op gaan passen want de achtervolging op hem was nu pas goed begonnen, maar de tijd kwam hem te hulp en met luttele seconden voorsprong op Van Vooren werd De Wit als derde afgevlagd. Eveneens derde werd Adam van de Draay (Oosterhout) ia zijn race van de 50 cc A-klasse, winnaar werd zijn eeuwige rivaal Th. van Geffen uit Delwijnen. Bij de kwartliters bleek dat de Yamaha van A. van Wanrooy (Oosterhout) nog niet dat is wat het moet zijn. Hij reed een voortreffelijke race. maar ondanks zijn bijzondere stuur manstechniek en bochtenwerk, kwam hii snelheid tekort, op de toprenners in deze klasse G. Zijder- veld (Rotterdam) en Rob van Zan ten eveneens Rotterdam. L van Kasteren Oisterwijk won deze race. Van Wanrooy werd zevende- Jan van de Zande heeft nog niet afgero. kend met de pech die hem de laat ste tijd achtervo'gd. De laatste races heeft hij regelmatig met startmoei- lijkbeden te kampen en hij kon het. in de 350 cc klasse dan ook niet verder brengen dan een tiende plaats. In de ongelimiteerde klasse had Martin Buuron (Roosendaal) opnieuw pech. Doordat hii niet in de gelegenheid 'was te trainen ging hij in een bocht wat te snel en dit deed hem in de strobalen belanden. Met schade aan zijn machine moest hii de strijd staken. Winnaar werd hier Hans Hutten (Apeldoorn). Uitslagen: 50 cc A: 1 M. van Geffen Delwijnen (Kreidler), 2 W. Kiewiet Dussen (Kreidler), 3 Adam van de Draay Oosterhout (Kreidler). Ongelimiteerden: 1 H. Hutten Apel doorn (Laverda), 2 H. Schmits Did (BMW). 3 A. Soemrs Valkenswaar (Triton). 250 cc: 1 L. van Kasteren Oisterwijk (Kawasaki), 2 C. van de Kruys Oisterwijk (Dukaiti), 3 H. Hutten Apeldoorn (Bultaco), 4 G. Zijderveld Rotterdam (Yamaha). 5 H. van de Kruys Oisterwijk (Yama ha), 7 A. van Wanrooy Oosterhout (Yamaha). 350 cc: 1 P- van de Wal Oirschot (Kawasaki), 2 A. van Schijndel Oss (Kawasaki), 3 W .Me lis Oisterwijk (Kawasaki), 10 J. van de Zanden Terheijden (Yamaha). 500 cc: 1 P. van de Wal Oirschot (Honda), 2 H. Hutten Apeldoorn (Norton), 3 H. de Wit Bergen op Zoom (Norton), 4 L. van Vooren Terneuzen (Honda), 5 J. Peters Val- kenswaard (Honda). (Van een onzer wielermedewer- kers). NIEUW NAMEN Vandaag wordt in Nieuw-Namen de 23ste Scheldeprijs voor amateurs verreden over een afstand van 105 kilometer. De renners zullen 60 ronden over het volgende parkoers rijden: DorpsstraatHulsterloostraatKa- pellenbergReinaertstraatHul sterloostraat. De start en de finish zijn aan café Veehandel bij R. Tie- leman. Het is de voorlaatste koers die meetelt voor het „Vlaams"-klasse ment. zodat verschillende renners nog zullen proberen om er punten bij te winnen. Er schreven dan ook reeds 70 renners in onder wie de kampioen van Nederland Kees Koe ken. Ook de winnaar van het vorige jaar C. Tuit uit Valkenwwaard. de laatste tijd goed op dreef in België, zal van de partij zijn. Nog eventuele namen die iets zeggen in ons vader landse amateurwereldje en die zeker bekwaam moeten worden geacht de bloementuil te veroveren zijn: Sola- ro, Spetgens, van der Donk. Stander, van Stralen. Aardom, Leunis. Godde, van Dongen, van Leeuwen, Prinsen, van Brussel en de Zeeuwse kolonie met Evertse. van Poucke, de Waal, Gijsel. Romijn, terwijl verder ook de Philippine woonachtige Thomas niet mag worden onderschat. Al de ze genoemde renners zullen zeker proberen tijdens deze kermisdinsdag de Koutermollen het nodige wieler spektakel te bezorgen. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7