ZUID I DOOR VERWEZEN NAAR ALGEM. VERGADERING Sectie-voorzitter; 't is onze schuld niet i „Zilveren9' Linda Mij met medaille TWEE MEDAILLES VOOR JEUGDPLOEG UEFA- „Indertijd gemaakte afspraak" SCHOUTSEN: BIJNA BRONS Anton Geesink weer boos Winst van team GEEN AFSTEL LIEFDE TAANT Commentaar Eerlijk blijven KORT VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 (Van onze sportredacteur) TILBURG Aan het eind van een lange vergadermiddag over de ver scherpte degradatie in het amateur voetbal, hebben clubafgevaardigden van Zuid I, hun districtsbestuur en de vertegenwoordigers van het sec- tiebestuur (die zich zonder schroom voor het zuidelijke vragenvuur-pelo- ton hadden gesteld) elkaar gevonden in een motie. Niet dat daarmee de problemen opgelost waren voor lopig blijft de degradatie-bepaling voor Zuid I van kracht maar de vertroebelde sfeer werd aardig ge zuiverd en dat was een voor beide partijen belangrijk winstpunt. De ingediende motie kwam uit het kamp van de bondsafgevaeurdigden die in hun visie en de daarop volgen de formulering op papier, een hint kregen van seetievoorzitter J. van Marle, uitgenodigd als toehoorder maar graag bereid deeil te nemen aan de discussie. In de oorspronkelijke tekst, samengesteld en gepresenteerd door de Roosendaler Th, Blij denstein, werden wait correcties aangebracht na een uitvoerige orde-op-zaken- stellerij van de heer Van Marle die Blijdensteins collega Houben in het zuidelijke groepje bonds-afgevaardig- den meekreeg. De vergadering zocht haastig stelling achter een van de twee, beraadde zich tijdens een schorsing van tien minuten en dat resulteerde in een door Blijdenstein en Houben gezamenlijk gecorrigeer de tekst die er als volgt uitkwam in een onder applaus en goedkeu rend knikje van Van Marle be- groete motie: besluit met. algemene stem men dat de verscherpte degradatie- regeling onaanvaardbaar is. Verzoekt het sectiebestuur. a) deze verscherp te degradatieregeling in elk geval voor dit seizoen op te schorten; b) toepassing van de degradatie-rege ling van de laatste jaren; c) hand having van de thans van kracht zijn de competitie-indeling; d) op de eerstvolgende algemene vergadering een voorstel in te dienen door de bondsaifgevaardigden van Zuid I om te komen tot vrijheid van handelen van de districtsbestr en ten aanzien van het aanbal clubs van 12, 13 of 14 clubs in alle klassen". En om dat laatste punt d draaide het met name bij sectievoor zitter Van Marle. Het zal binnenkort ook gaan spelen op de algemene ver gadering van het zaïterdag-amateur- voetbal in Zeist waar met deze aan gekondigde actie, Zuid I een belang rijke ommezwaai teweeg kan bren gen in het huidige Nederlandse klas- senbestel. Wórdt de motie aangeno men door de algemene vergadering dan verdwijnt d§ bepaling dat klas sen uit 12 clubs moeten bestaan, zodat de terugkeer van betaalde clubs niet zoals nu tot ver scherpte degradatie hoeft te leiden maar dat het districtsbestuur de macht heeft een aantal van 13 of 14 te accepteren. Vanzelfsprekend betekent dit, en op dat punt maakte de heer Binckmann gesteund door zijn voorzitter Van Marle de verga dering attent, dat bij het aanvaarden van deze nieuwe regeling de nu uit geschreven degradatiebepalinig voor Zuid I vervalt. De ruim 3 uur durende vergadering samenvattend, kan verwezen worden naar dit lid van de motie die uitein delijk de kern vormde maar waar de vergadering zo gauw niet aanwilde. Seetievoorzitter Van Marle (met zijn collega's Brokx, Beugel en Brinck- manin moedig in de leeuwekuil ge stapt) wees er bij herhaling op. „Wat u aanvalt, mijne heren, is geen zaak waar u het sectiebestuur boos om moet aankijken. Indertijd werd door de bondsvergadering een regeling getroffen voor de terugkeer van betaalde clubs. Toen kwam de bepaling dat er na 5 jaar pas een verscherpte degradatieregeling zou zijn in geval zo'n betaalde club de klasse-indeling scheef trok. Wij, ais sectiebestuur, maakten die regeling niet, we moeten ze alleen uitvoeren. Bn bovendien is de motie van Zuid I over de onaanvaardbaarheid van de degradatiegrens niet door het sectie bestuur afgewezen maar door uw collega's in de algemene vergadering. Bent u het daar niet mee eens, dan moet u terug naar die plaats. Wij handhaven slechts de reglementen en die dwingen ons tot deze maatregel. Het woord dispensatie dat we altijd voor Zuid I gebruikt hebben, be tekent „uitstel". Maar dispensatie wil wil niet zeggen „afstel". Denkt u daar wel om". In de betogen die aan de uiteen zetting van de heer Van Marle wa ren voorafgegaan, en trouwens ook daarna, holden de woordvoerders hard voorbij aan die gedachte. Ze hadden het niet zozeer over de ge maakte afspraken bij de afvloeiings regeling van de semiprofs, maar over voor hun uitermate belangrijke za ken. Districtsvoorzitter Bakker (na een uitvoerige klaagzang over naar zijn mening het gesol met een motie en toezeggingen die altijd hoop boden op het ontgaan van de excecutie): „Het argument van het sectiebestuur om het aantal clubs op 12 te houden, is uniformiteit. Maar daarover staat niks in een reglement. Nu vraag ik me af wat het voor zin heeft vast te houden aan die gedach te a'ls er binnenkort veel kan veran deren met eventuele hoofdklassen boven de eerste Mas en de uitslag van het werk dat de herstructure- rinigscommissie momenteel doet". Pe Valk-vertegenwoordiger Van Holten („Ik spreek namens Mas 2 A en heel wat 3e klassers") noemde de ver scherpte degradatie een „moordrege- linig". Zijn verwijt: „Ik vind dat het sectiebestuur onverteerbaar hard is tegenover amateurs en soepel voor de betaalde clubs die terugkomen. Ik zie het zo: het sectiebestuur is de vader die zijn kind uit de mooie slaapkamer naar de zolder jaagt om dat de buurman moet komen inwo nen". Bondsafgevaairdigde Th. Blij denstein: „Wat nu speelt is onrede lijk. Alle ellende konit voort uit het feit dat TSC indertijd gevraagd werd naar West II te gaan. Toen konden ze daar orde op zaken stellen en later bleven wij met de narigheid van 13 zitten. Dat is de kern en ik wou dat het toenmalige districtsbestuur dat beseft had. Maar die mensen heb ben zich onder de tafel laten vegen. Jammer dat ik het moet zeggen, maar het is zo. Het Zuiden heeft zich al tijd laten ondersneeuwen, maar die tijd is voorbij". DJC-bestuurslid Van der Aa: „Ik ben geschrokken van de motieven van het sectiebestuur. Als er straks weer een profclub terugkomt krijgen we dezelfde ellende. Staat het sectie bestuur dan niet open voor onze so ciale taak?! Men kan zich, zoals het sectiebestuur, beroepen op beslissin gen van jaren geleden maar is het geen schande voorbij te gaan aan veranderde omstandigheden in de sociale ontwikkeling. Daar staan wij als amateurclubjes midden in, mijn heer Van Marle". De seetievoorzitter bleef kalm en rustig onder de kritiek die (gelukkig voor de duur van de vergadering) deze drie afgevaardigden namens een bomvolle zaal (nagenoeg alle le, 2 e en 3e klassers waren aanwezig) aan droegen en wier betoog in alle ge- De vergadering van het district Zuid I is niet voor niets ge weest. Die verdienste kan men aan 3 personen toeschrijven: sectie-voor zitter Van Marle en bondsafgevaar- digden Blijdenstein en Houben. Do heer Van Marle verstond de kunst te zeggen waar het op stond zonder de paniek over de degradatie-rege ling te vergroten. Hij incasseerde bo vendien soms venijnige uitvallen, met een bewonderenswaardige kalmte die rust legde over het pro bleem. Was dat niet hetg eval ge weest, dan had zijn vonk van gram schap ontegenzeggelijk de stemming opgeblazen want daar was niet zo erg veel voor nodig. De heer Van Marle kon tenslotte een richting wij zen en het pleitte voor de bondsaf- gevaardigden Blijdenstein en Hou ben dat ze de vergadering in die zin een motie aanboden. Blijdenstein in zijn originele versie misschien wat te veeleisend en te hard tegenover het sectie-bestuur. Houben wat te enthousiast in de meegaandheid maar samen kwamen ze tot een uiterst degelijke motie. Wie de pro blematiek waar Zuid I mee worstelt nuchter en objectief beziet, kan moeilijk anders oordelen dan dat punt d van de motie de enige uit weg biedt voor oplossing: een be slissing van de algemene vergade ring om het in Nederland anders te gaan doen met de klassen-indeling. Die uitspraak is niet aan het sectie bestuur dat volkomen terecht terug grijpt op de indertijd gemaakte af spraak over de terugkeer van be taalde clubs. Het is ook het goede recht van dat sectiebestuur om orde op zaken te stellen en geen dispen satie meer te verlenen. Uitstel be tekent inderdaad geen afstel. Dat kan vervelend en teleurstellénd zijn voor Zuid I. met alle motieven die maar aangedragen kunnen worden, maar mij zal eerlijk genoeg moeten blijven om begrip te hebben voor de handhaving van bestaande re gels. Wanneer men die achterhaald acht, is het tijd voor actie langs de hiërachieke weg. Zoals nu dus zal gebeuren. Het is aan Zuid I zelf - middels een goed geleide propagan da bij de andere districten - om het onbehagen weg te nemen. Een ge ruststellende wetenschap is voor Zuid I dat het in de heren Blijden stein en Houben bekwame voor vechters heeft. vallen eindigde met de smeekbede „Heren va<n het sectiebestuur, maal er geen prestigezaaik vam. U verlies uw gezicht niet als u van menisj verandert". De heer Vara Marle hac daar een passend antwoord op. „Wi< spreekt er von prestige? U, of wij' Ik dacht van u. Als het districtebe stuur, de LBA en de bondsafgevaar digden bekend maken consequentie: te willen trekken, dan geloof ik da Zuid I er een prestigezaak van maak en niet wij". Districtsvoorzitter Bak kef: „We hebben ons inderdaad in tern beraden. Als je amateur ben! moet je je werk met liefde doen. Als je iets^ irriteert en je doet het met tegenzin, don vraag je je af: moet ik nog wel bij die KNVB blijven? Mijn heer Van Marle, ik heb de KNVB lief. Al 40 jaar. Maar er kan een moment komen dat het niet meer gaat. Dat die liefde afneemt. En dat zou nu kunnen zijn". De kritiek van voorzitter Bakker en de drie woordvoerders op het be leid van het sectiebestuur, pareerde de heer Van Marle met: „Nogmaals: deze zaak hoort op de algemene ver gadering thuis. U ziet het verkeerd. U geeft ons de schuld, maar we voe ren slechts uit wat ons wordt opge dragen. Er is gesproken over hoofd klassen en herstructurerinigscommis- sie. Daar, mijne heren, kunnen we toch niet op blijven wachten. Wie weet hoe lang dat allemaal nog duurt. Zo zouden we nog jaren kun nen doorgaan met dispensatie. Daar mee het» Zuiden bevoordelend. En kele sprekers merkten op dat er in andere districten ook uitzonderingen gemaakt worden, maar dat is niet waar. Er is ook gezegd dat andere districten geen bezwaar zouden heb ben tegen de situatie in Zuid I. Mag i'k u er dan aan herinneren dat die andere districten uw motie hebben afgewezen en niet wij. Laten we asje blieft zakelijk blijven in dit me ningsverschil en niet emotioneel". Het was even wennen voor de ver gadering, maar het lukte want nadat de heer Van Marie voor de zoveelste keer had gewezen op de omogelijk- heid voor het sectiebestuur om de verscherpte degradatieregeling onge daan te maken, stond bondsafgevaar- digde Houben op. Hij suggereerde een motie die aan sloot bij de tip van de heer Van Mar le om de zaak via de aigem. vergade ring te spelen. Daarop verhief de heer Blijdenstein zich om een wat hardere formulering voor te dragen: „Opschorting van de regeling tot in houd van reorganisatierapport be kend is, waarna de regeling opnieuw kan worden bezien. Daarover voor 25 september een beslissing". Uitein delijk kwam er een compromis waar iedereen vrede mee had, al merkte voorzitter Bakker na de vergadering op „niet helemaal gelukMg" te zijn. Hij had het waarschijnlijk aïllemaal wat harder en directer gewild, maar de weg die de heer Van Marie wees (voorstel aan algemene vergadering) bleek de enige bewandelbare, dat was duidelijk. En de heer Van Marle na de bespreking: „Ik vond het erg nuttig. Wat belangrijk is, zowel voor Zuid I ais voor het gehele amateur voetbal fn Nederland, vind ik het feit dat er sitraks een duidelijke me ning in de algemene vergadering naar voren moet komen over hoe de clubs nu precies denken inzake de degradatieregeling bij terugkeer van betaalde clubs. Ook het sectie- bestuur is soms niet gelukkig met die indertijd gemaakte afspraak, maar zolang hij bestaat moeten we er de hand aan houden. Laat de algemene vergadering zich nu maar eens uitspreken over wat ze wil. Bij die beslissing zullen we ons als sectiebestuur neerleggen na tuurlijk. Wij werken erg democra tisch". PETER HEERKENS IN 'T Sectie-voorzitter J. van Marle (rechts) in discussie o ver het onderwerp „verscherpte-degradatieregeling". Links naast hem bondsambtenaar (en in Tilburg notulist) C. Matla, daarnaast sectiebestuurlid G. Brokx. (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA „Subcampeone de Europa Linda de Boer". Het leek wel of de elektronica de aankondiging van de speaker niet kon verwerken. Het scorebord gloeide aan als een vlamvattende kerstboom, de tijden werden door elkaar gehutseld. Maar wat gaf het. Linda de Boer en met haar de bele uitgebreide Nederlanrt- Felicitaties voor Bob Schoutsen. (ADVERTENTIE) se kolonie in de kuip en op de tri bunes, had de zilveren plak, waarop niemand had durven hopen, uiteinde lijk toch gegrepen. Op haar beurt had Linda de Boer maling aan het protocol. Ze hees zich uit het spring- bassin, waarin ze was gesprongen om uit te zwemmen, en stapte druipend en wel in haar natte badpak op de één na hoogste trede van het erepo dium naast de Oostduitse Karin Neu- gebauer, die toegaf maar voor één concurrente angst te hebben gehad: Linda de Boer. Aan de andere zijde stond Novella Calligaris, het Italiaan se meisje, dat in een poging het 15- jarige Naarden-zwemstertje bij te houden, zich had geforceerd en in de finale haar serietijd niet had kunnen herhalen. Gelukkig maar, want pre cies dezelfde tijd greep Linda de Boer nu het zilver: 9 minuten 35,7 se conden, precies twee secondensnel ler dan het Nederlands record, dat ftjnda in de serie op 9 min. 37.7 se- éónden had gebracht. Innig vergenoegd ovar een hekje hangend genoot Astri# Verver mee van de huldiging. Hét Eindhovense zwemstertje, anderhalf jaar jonger dan Linda, had een zesde plaats be reikt in de voor haar prille mogelijk heden grandioze tijd van 9.42,9. „Een jaar geleden zwom ze nog als beste tijd 10 minuten 46 seconden. Daar heeft ze ruim een minuut vanaf ge haald", genoot PSV-trainer Peter van de Biggelaar van zijn succes, dat te gelijk een rechtvaardiging van zijn trainingsmethode betekende. Want Astrid was na haar zwakke zwem men bij de nationale kampioenschap pen één van de meest bekritiseerde Barcelona-kandidaten, het Eindho vense meisje achterhaalde met een sterke eindsprint zelfs bijna Karin Tuelling, voor wie coach Nico van Dam bang was geweest. De kampioe ne uit Leipzig was één van de weini ge flops uit het voor het'overige uit vrijwel tops bestaande Oostduitse zwemteam. In het interviewkamertje kwam bij Linda de Boer de reactie van alle op gekropte spanningen. Het Naarden- zwemstertje, dat net zo onbevangen het startblok opstapt als een ander onder de douche gaat, huilde. Mis schien was het een reactie op dé 'a- tente spanningen tussen haar in Bar celona aanwezige ouders en de ploeg leiding. Het was haar moeder, die haar voorbereidde op de finale. „Te gen onze principes in", aldus coach Jo Schreurs. „Maar we hadden geen keus. Na de finale van de vierhon derd meter stond het meisje op in storten. Haar baanverdeling was slecht getveest en het vertrouwen was weg. We moesten haar moeder wel in ons midden toelaten". Een opmerkelijke uitspraak, want geen van de in Barcelona aanwezige verslaggevers heeft na de race op de 400 meter, waarin Linda vierde werd met de nieuwe Nederlandse record tijd van 4 min. 38,4 seconden, iets ge merkt wat op een naderende ineen storting zou kunnen wijzen. Zou het leerlingetje van de thuis gebleven Wil Bunschoten een gecompliceerder karakterstructuur hebben dan werd aangenomen? Die mogelijkheid bestaat, want hoe wel wedstrijdzwemmen in principe vijftig meter heen en vijftig meter terug betekent, komt er op Europees topniveau wel iets meer kijken. Con centratie en mentaliteit en de ca mouflage-techniek om ondanks alle innerlijke spanningen uiterlijk ont spannen aan de start te verschijnen. Bob Schoutsen heeft in dat op zicht veel aan damesleidster Wil Storm te danken. De IJ-trainster wakkerde precies voldoende het vlammetje van zijn eerzucht aan zonder zijn concentratie aan te tas ten. Schoutsen dankte er zijn vierde plaats in de finale van de 200 meter rugslag aan, een afstand, die hij na het behalen van het brons op de 100 meter nauwelijks meer had willen zwemmen. Schoutsen mikte in de fi nale zelfs op de derde plaats. Hij ging keurig gelijk op me. de Amerikaanse Deen Ejvind Pedersen, met 2.10,9 de op één na snelste uit de series. Hij gooide zelfs zijn lange arm een fractie van een seconden eerder te gen de aantikplaat. „Ik dacht dat ik goed zat", aldus de Amsterdammer, „ik had helemaal niet gezien dat op baan drie de tweede Oostduitser zo hard ging". De onverwacht snelle eindsprint van Volker Werner be roofde hem van de derde plaats. De niet voluit gaande Roland Matthes en de Spanjaard Santiago Esteva, die beiden een kwartier later weer te water gingen voor de 4 x 200 meter vrije slag estafette, waren hem veel te snel, hoewel Schoutsen met 2.11.9 zijn eigen nationale record met 0.1 seconde verbeterde. BOKSEN De Italiaan Peiro del Papa heeft in Frankfurt door een overwinning op punten tegen de Westduitser Rüdiger Schmidtke zijn Europese titel in het licht-zwaarge- wicht behouden. BILJARTEN Klaus Hose (West- Duitsland) is in de Italiaanse plaats Sainte Vincent Europees biljartkam pioen libre geworden. De tweede plaats in de algemene rangschikking was voor de Nederlander Henk Scholte. Spielmann (West-Duitsland) eindigde als derde. MOTORSPORT Tijdens de Gro te Prijs van Italië heeft de Neder lander Jan de Vries op het circuit van Monza de wedstrijd in de 50 cc- klasse gewonnen. Op zijn Kreidler legde hij de 57,5 kilometer af in 23 minuten 18,5 seconden (gem. 148.015 km/u). De overwinning in de 125 cc-klasse ging naar de Spanjaard Angel Nieto met Derbi, Van Dongen (Ned.) werd derde. De zege in de 350 cc-klasse was voor de Italiaan Giacomo Agostini (MV Agusta). PAARDESPORT - Lester Pigot, de beroemde Engelse jockey heeft op de even beroemde Amerikaanse hengst Nijinski de befaamde St. Le- ger-rennen op zijn naam gebracht. Het was de derde zege van de hengst in dit seizoen. Hij is het eerste paard in 35 jaar dat in een seizoen drie grote klassiekers op zijn naam bracht. v ATLETIEK Rudi Mol van de atletiekvereniging GAC uit Hilver sum heeft in Etten-Leur een straten- loop over tien Engelse mijlen ge wonnen. De tweede plaats was voor Ad van den Hening (Volt/Tilburg) Willy Willems (Kimbria/Maastricht) eindigde als derde. (Van onze sportredactie) UTRECHT Anton Geesink is te ruggekeerd uit Karlsruhe, waar hij op een trainerscongres een aan tal referaten heeft gehouden. De voormalige Nederlandse wereldkam pioen judo toonde zich bij zijn terug keer in Nederland zeer verwonderd over de merkwaardige houding van de Nederlandse bondsdelegatie tijdens het congres te Karlsruhe, dje door toespelingen liet merken dat er bin nen dé Nederlandse judohond con flicten zijn. Geesink die het tegenover de or ganisators te pijnlijk vond in te gaan op interne moeilijkheden, liet de vragen van bondslid Nauwelaerts be antwoorden door zijn assistent Pierre Zenden. De delegatie nam dat niet en verliet de zaal. De heer Nauwelaerts stelde daar na een ultimatum volgens welk Gee sink zou moeten antwoorden op de vragen die werden gesteld. Toen Geesink ook in tweede instantie Zen den naar voren bracht was de rel compleet. Het gebeurde in Karlsruhe is voor Geesink aanleiding om een onder houd met het bondsbestuur aan te vragen. Naar aanleiding van de re sultaten van deze bespreking zal Geesink beslissen of hij nog langer in functie blijft als adviseur topsport in de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo- bond. PARIJS (ANP) De eerste offi ciële jeugdkampioenschappen atle tiek, die vrijdag, zaterdag en zondag op de tartanbaan van het Stade de Colombes in Parijs werden gehou den, hebben Nederland twee medail les opgeleverd. Mieke van Doorn (De Spartaan) veroverde zeer ver rassend de gouden medaille bij het hoogspringen meisjes en Frank Nus- se (AAC) eindigde met een totaal van 7129 punten als derde op de tien kamp. BERN (ANP) Het Nederlands UEFA-voetbalelftal, bestaande uit spelers van 16 tot en met 18 jaar, heeft zaterdag in Bern een vierlan- dentoernooi gewonnen. In de finale, die in het Wankdorfstadion werd ge speeld, versloeg Nederland het gast land Zwitserland met 3-0, bij een ruststand van 2-0. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt dooi Kieton (2) en Schuitemaker. Het was een aantrekkelijke wed strijd, waarin de Nederlanders uit stekend van hun technische superio riteit profiteerden. Reeds in de twee de minuut had e Ajacied Kieton sue ces met een vrije trap, die van een afstand van zestien meter in de bo venhoek verdween. Het Oranjeteam maakte ook een voortreffelijk ge bruik van de dieptepass, wat resul teerde in een tweede treffer, weer van Kieton, juist in de periode dat de Zwitsers een licht overwicht hadden. Ook na rust konden de Zwitsers de Nederlandse verdediging niet voor ernstige problemen stellen. Schuite maker bracht in de 60e minuut de stand zelfs op 3-0. De vijftienjarige Mieke van Doorn verbeterde met haar sprong over 1.74 m niet alleen haar eigen jeugdre- cord (1.69 m) maar stelde ook het damesrecord van Marjan Ackermans (1.73 m) met een centimeter scher per. De Lisser atlete, die dankzij een minder aantal foutsprongen de eerste plaats veroverde, versloeg o.a. de Westduitse Renate Gartner die dit seizoen al 1.80 meter heeft gehaald. Frank Nusse imponeerde vooral door zijn zeer goede prestaties op de loopnummers. Hij besloot de eerste dag af met een 400 meter in 48.6 sec. noteerde verder op de 110 meter hor den 15 sec. en liep de 1500 m in 4 minuten en 16.7 seconden. De tijd van de 17-jarige Nusse op de 1500 meter is een van de snelsten die ooit in tienkamp - ook bij de senio ren - is gelopen. Op de Nederlandse ranglijst aller tijden neemt Nusse, eerstejaars student medicijnen in Amsterdam na Eef Kamerbeek (7632), Edward de Noorlander (7554) Herman Timme (7213) en Hans Sme- man (7289) met zijn totaal van 7129 punten de vijfde plaats in. Een teleurstelling voor Nederland leverde de 4 x 100 m estafette voor meisjes op. Het kwartet Cora Hof man, Riet van den Berg, Akke Brij- ker en Elly Broeksma werd door een incorrecte laatste wissel in de series gediskwalificeerd en daardoor uiter aard uitgeschakeld voor de eind strijd. Cora Hofman die in de series van de 200 meter het jeugdrecord op 23,9 sec. gebracht had, kwam in de eindstrijd vlak voor de finish ten val. De Friezin Akke Brijker, die zich eveneens voor de finale van dit nummer had geplaatst bezette daarin de vijfde plaats (25.1) De loopsters hadden in de finale te kampen met een tegenwind van ruim 5 meter per seconde. De grote winnaars van de kampioen schappen werden de Oostduitsers, die liefst elf eerste plaatsen bezetten. Daarna volgden Rusland (7), Polen (4) Westduitsland en Engeland met elk drie.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13