Priem en Koeken visten achter 't net CEES VAN DONGEN VERRASTE PROVINCIALE VLUCHT VANUIT EMMELOORD HVV TELEURGESTELD Goes kreeg er met Haringman derde handbalclub bij Togo staat voor moeilijke strijd Uitslagen junioren competitie Renesse versloeg Hoofdplaat Sprintduel bleef uit Huldiging Keetie Hage Breskens op de valreep gelijk (3-3) We werden verrast evoluon Oriëntatierit „De Zeeuwen" 18 J WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Ce eg van Dongen pas twintig jaar ge worden uit het Brabantse Oud-Gastel, is gistermiddag ver rassend winnaar geworden van de derde internationale Ronde van Sas van Gent. Verrassend, dat Cees van Dongen bij het ingaan van de laatste van de honderd af te leggen ronden, in het gezelschap verkeerde van Cees Priem, Kees Koeken, Cees Bal en Peter Gödde. Allemaal mannen, die stuk voor stuk bewezen hebben dat zij rapper zijn dan Cees van Dongen. Van Dongen wist dat ook. In de laatste bocht profiteerde hij han dig van de rivaliteit tussen Priem en Koeken, en demarreerde fel. De Brabander sloeg een gat van ongeveer 25 meter en dat was ruim voldoende om als eerste over de meet te flitsen. Moe gestreden Cees Priem wist nog wel de tweede plaats veilig te stellen, voor Cees Bal, Kees Koeken en Peter Gödde. „Ik moest al het werk doen in de kopgroep", bracht Priem na afloop als verontschuldiging uit dat juist hij niet gewonnen had. „Elke keer als er iemand wegsprong, dan wacht ten de mannen tot ik reageerde. Van Dongen sprong in de laatste bocht en toen had ik geen zin meer hem terug te halen. Ik dachtlaiten die anderen het maar doen." Cees Priem sprak in meervoud, maar in werke lijkheid bedoelde hij maar een man: Kees Koeken, de Nederlandse kam pioen, die de laatste ronden niets anders had gedaan dan in het wiel van Priem rijden. Bal vluchtte bij voorbeeld. Priem keek rond, sprong Moment uit de amateurwedstrijd te Sas van Gent. Theo van Poecke gaat hier op kop. De „Lange uit Koe wacht" zou later ten val komen. en (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De Motor- Autoclub „De Zeeuwen" houdt za terdag een oriëntatierit over Wal cheren met start en finish in Vlis- singen. Het is de vierde rit in dit seizoen die meetelt voor het club- kampioenschap en men kan deelne men in de A- of B-klasse. De route en de routebeschrijving is voor beide categoriën verschil lend. Het traject is ongeveer 55 kilometer lang. De inschrijving kan vanaf half twee plaats vinden in de kantine van de Sporthal in Vlissin gen. (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN De uitslagen van de in het afgelopen weekeinde ge speelde wedstrijden voor de junio rencompetitie van de KNVB Afde ling Zeeland luiden: Groep A 1: Oostburg Al Zierikzee A 1 03; Axel A 1 - Vlissingen A 1 41; Steen A 1 - Middelburg A 1 02; Tern Boys A 1 - Arnemuiden A 1 1—2; Wissen- kerke A 1 - Vogelwaarde A 1 20; Zeeland Sport A 1 - HVV A 1 4—1; Goes A 1 - Temeuzen A 1 53; Groep A 2: Middelburg A 2 - Meeu wen A 1 20; Nieuwland A 1 - Serooskerke A 1 20; Noormannen A 1 - VCK A 1 4—0; Oostkapelle A 1 - Walcheren A 1 3—4; Zeelandia A 1 - Veere A 1 1—2; R.C.S. A 1 - Domburg A 1 6—1. Groep A 3: Middelburg A 3 - Middelburg A 4 61; RCS A 2 - Zeelandia A 2 21; Zeelandia A 3 - Vlissingen A 2 2 4; Hansw. Boys A 1 - Zeeland Sport A 2 10; Groep A 4: Rillamdia A 1 - 's-Heer Arendskerke A 1 40; Robur A 1 - Krabbendijke A 1 14; Volharding A 1 - Wemeldinge A 1 08; Rillandia A 2 - Kloetinge A 1 13; Groep A 5: Bevelanders A 1 - Apollo A 1 31; Cortgene A 1 - Wolf aartsdijk A 1 21; Goes A 2 - Luctor A 1 21; Heinkenszand A 1 - Colijnspl, Boys A 1 42; Apollo A 2 - Lewed. Boys A 1 04; Patrijzen A 1 - Nieuwdorp A 1 03; Groep A 6: DFS A 1 - Mevo A 1 1—0; Duiveland A 1 - Zierikzee A 2 14 1: SKNWK A 1 - Renesse A 1 4—1; WIK A 1 - ZSC A 1 2—2; Groep A 7: Aardeniburg A 1 - Oostburg A 2 14—0; AZVV A 1 - Breskens A 1 3— 1; Breskens A 2 - Corn. Boys A 1 12; Ria W 1 - Biervliet A 1 44; Schoondijke A 1 - Terneuzen A 2 20; Groep A 8: Clinige A 1 - Hontenisse A 2 12; Hantenisse A 1 - Zaaimslag A 1 60, HVV A 2 - Steen A 2 11; SDO A 1 - Hulster- loo A 1 3—0. op de pedalen en Koeken, Van Don' gen en Gödde volgden. Op het laat ste stuk gaf Priem er de brui aan, en Van Dongen profiteerde. Toch was het interessant geweest, dat sprintduel Priem-Koeken De derde Ronde van Sas van Gent begon voor Theo van Poecke met te' genslag. De Koewachter, die sinds zijn huwelijk in Sas van Gent woont, slipte op de door de regen glad ge worden keien en zijn pedaal brak finaal af. Op het elfhonderd meter korte parcours viel de beslissende slag al na achttien ronden. Van Dongen schoot uit het langgerekte peloton weg. Gödde, Bal, Priem, Koeken en Oosterhoutse Piet Fran ken, reageerden scherp, zodat er bin nen een ronde een sterke kopgroep van zes man was ontstaan, die al heel vlug een toer voorsprong nam op het hele veld. Henny Gijzel, Jan Zoons en Toine van de Bunder trachtten zich aan de dubbeling te onttrekken, maar dat lukte niet. Net voor half- koers was alles gedubbeld. Wim de Waal probeerde even van de verwar ring gebruik te maken, maar ook hij kon op dat moment op het snelle parcours geen gat slaan. Ook niet toen hij gezelschap kreeg van John ny Meyer. Intussen werd het tempo zo hoog opgedreven dat Piet Fran ken moest lossen en zijn ronde voor sprong kwijtraakte. Even later ver dween hij stilletjes uit de koers. Met nog 26 ronden voor de boeg was het Kees Bal, de man die zijn inzinking weer helemaal te boven is, die zijn vier medevluchters verraste en een voorsprong van 200 meter nam. Een val maakte een eind aan de illusies van de Zeeuwse kampioen. Daarna begon het spel tussen Cees Priem en Kees Koeken, waarvan Cees van Dongen in de laatste anderhalve ki lometer zo prachtig profiteerde. De Ronde van Sas van Gent kreeg met Van Dongen een sterke winnaar. Ook al omdat hij de slag in feite had gemaakt. De uitslag 1. C. van Dongen, Oud- Gastel, 110 km in 2.42.45; 2. C. Priem, Goes op 10 seconden; 3. C. Bal, Kwa- dendamme; 4. K. Koeken, Achtmaal; 5. P. Gödde, Hulst; 6. J. Zoons, Voor schoten op 30 seconden; 7. B. Solaio, Den Bosch op 45 seconden; 8. W. van Steenis, Hoogblokland; 9. J. Meyer, Utrecht; 10. W. Prinsen, Hank 11. M. Hesemans, Rijen; 12. W. de Waal, Axel op 1.05; 13. W. Evertse, Zierikzee op 1.20; 14. M. van Ven- rooy, Heesch; 15. H. Prinsen, Hank; 16. A. van de Bunder, IJzendijke; 17. K. Blok, Kruindngen op twee ronden; 18. J. Huyps, Heerle, op vijf ronden. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG Slechts een ge ring aantal duivenhouders hebben deelgenomen aan de Emmeloord- wedvlucht. Vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen was het aantal ingekorf- de duiven beneden de verwachtin gen. Toch waren daar een paar zeer vroege duiven, onder andere die van P. Pijcke uit Hogeweg (Hoofdplaat), die om 11.10 uur zondagmorgen ge klokt werd en daarmee de 208 kilo meter vloog in 220 minuten, een snelheid van 1292,- meter per mi nuut, waarmee hij deze vlucht wel (Van onze wielersportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER Gelijk met de eerste wielerronde van 's- Gravenpolder op zaterdag 26 sep tember zal de jeugdcommissie Wie- lerbelangen Zeeland het wedstrijd programma voor dit seizoen beslui ten. De Zeeuwse wielerjeugd zal in deze finalewedstrijden ongetwijfeld nog eens hard van leer trekken want Jan Moerdijk, één der leden van het wielercomité in 's-Graven- polder heeft voor de winnaar een fraaie palm beschikbaar gesteld. De jongens in de leeftijdsgroep van 1014 jaar moeten 10 kilometer of negen ronden afleggen. Voor de categorie van 15 tot en met 17- jarigen is een afstand van 14 kilo meter gepland (13 ronden). Keetie Hage zal om kwart voor twee het startschot lossen voor de eerste wedstrijd. De start en finish zijn in de Ambachtstraat. Keetie Hage die ook het startschot lost voor de daar opvolgende koersen voor adspiran- ten en nieuwelingen zal 's avonds tijdens een bal in het dorpshuis worden gehuldigd in verband met haar prestaties in het nationaal en het wereldkampioenschap. zal winnen. Toch weer een West- Zeeuwsch-Vlaams succes in deze in feite eerste Najaarsvlucht van de Afdeling Zeeland van de Z.N.B. Natuurlijk ook voor de heer Pijc ke zelf, die zo'n kleine 40 jaar de duivensociëteit van de vereniging „V.Z.V" te Hogeweg heeft beheerd, en het thans welletjes vind, zijn café gaat verlaten en in Breskens gaat wonen. Ook de duivenhouders van „V.Z.V." zullen dan hun duiven niet langer meer inkorven aan de Westlangedijk maar meit ingang van volgend seizoen verhuizen naar café „De Vriendschap" in Hoofdplaat. Uitslagen wedvluchten vanuit Em- meloord: Concoursbond Zuid-Beveland met 247 duiven, hoogste snelheid 1271.33 meter per minuut. 1 en 7 Jac. Min- naard, Krabbendijke. 2. P. Traas, 's- Heerenhoek. 3 W. Hoogesteger, Krabbendijke. 4 A. Kole, Kruinin- gen. 5 G. Verbart, 's-Heerenhoek. 6 C. Zegers, Biezelinge. 8 I. Sanderse Hansweert. 9 J. Waverijn, en 10 Joh. Meijer beiden te Kruiningen. Concoursclub Walcheren met 52 duiven, hoogste snelheid 1186,- me ter per minuut. 1 A. Rottier, 2 en 6 L. van Gemert, 3 en 5 H. Kamphuis allen te Vlissingen. 4 en 9 I. Jozias- se te Souburg. „No-g Sneller" te Breskens met 48 duiven, hoogste snelheid 1254,33 me ter per minuut. 1, 8 en 9 Joh. Pijcke. 2 H. Mookhoek. 3 J. Pleijte. 4 D. Klaassen. 5 I. de Jonge. 6 W. Bruijnooge. 7 Notebaert-de K. 10 R. de Smit. „Strijd in Vrede" te Groede met 27 duiven, 1 O. Dezutter, 1045,48 meter per minuut. 2 Ch. Ras. 3 en 8 H. Simpelaar. 4 I. Vermeulen. 5 H. Hendriks. Uitslag wedvluchten vanuit Moes- kroen: Concours Club Walcheren met 265 duiven, hoogste snelheid 1150,55 me ter per minuut. 1 en 4 L. van Wallenburg. 2 A. Dijkstra. 3 en 9 H. Wijkstra, allen te Souburg. 5 J. van Gemert. 6 A. Dieleman, beiden te Vlissingen. 7 M. Hibels. 8 C. J. van Eeden. 10 C. de Poorter allen te Souburg. (Van een onzer voetbahnedewer- kers) Vleeshouwer van HVV '24 reeds na HULST Toen achterspeler Jo twee minuten in de tweede helft met een machtige kopstoot na een afgedwongen hoekschop de bal achter doelman Manneke van Breskens in doel werkte, gaf nie mand meer een cent voor de kansen van Breskens. Immers, met dit doel punt had de HVV-achterspeler zijn ploeg naar een fraaie 13 voor sprong geloodst. Het gelijke spel dat Breskens dan ook op de valreep uit het vuur sleepte werd na de wed strijd in de thuisclubkleedkamer be jubeld als een grootse overwinning. Aanvoerder P. de Winde van Bres kens, die de zondag tevoren met enkele van zijn clubmakkers speci al! naar Hulsi gereisd was om daar de tegenstander in de eerste compe titiewedstrijd gade te slaan, zei ver rast te zijn door het spel van de Hulstenaren. De Winde: „Het feit dat Vlassen- rood van HVV '24 dikwijls in de spits opereerde heeft ons totaal ver rast. Het onzeker spelen van onze achterhoede tijdens het eerste kwar tier waarin HVV twee doelpunten scoorde is daar dan ook een recht streeks gevolg van". Voorhoedespe ler H. Venijn de man die zich tij dens deze wedstrijd bijzonder actief toonde, maar wiens mond ook de gehele wedstrijd geen moment stil Stond, dit tot ergernis van trainer Smits van Breskens en scheidsrech ter Mechielse uit Axel, zei: „Ik 5? moet tijdens de wedstrijd kunnen praten, transpireren en me driftig maken, wil ik volledig tot mijn recht komen. Ik ben dik tevreden met het gelijke spel, gezien het feit dat we tot tweemaal toe een achter stand van twee doelpunten hebben moeten ophalen. Wat betreft het ve le praten van mij. Dat zijn de men sen hier gewend". Trainer Smits van Breskens noemde het bewonderenswaardig van zijn ploeg dat het alsnog een gelijkspel uit het vuur had weten te slepen. Hij had geen woorden ge noeg om de veerkracht en de werk lust van zijn team te prijzen. Over het team wist hij te vertellen dat dit op zeer knappe wijze de buiten- spelval had toegepast. Hij vond het geen mooi systeem, maar vond toch dat de Hulstenaren het spelletje bij zonder doeltreffend gespeeld had den,. Secretaris Van Hecke van Breskens vond het gelijke spel meer dan verdiend. In de HVV-kleedkamer waren de spelers enigszins teleurgesteld, ge zien het feit dat tot tweemaal toe een voorsprong van twee doelpunten uiteindelijk nog uit handen gegeven werd. IlVV-trainer Rejac zag echter de feiten bijzonder nuchter onder ogen. Rejac: „Ik geef toe, we heb ben het in eigen hand gehad, maar vergeet niet dat de meeste ploegen hier punten zullen laten. Trouwens drie goals maken in een uitwed strijd en een punt weghalen vind ik niet onverdienstelijk. De meeste van onze jongens zagen geweldig op tegen deze wedstrijd, gezien het feit, dat voor vorige com petitie Breskens de enige ploeg was aan wie HVV '23 drie punten ver speelde, zodat de meesten zich psy chologisch beïnvloed voelden. Bege leider Prince van HW vond dat de 31-voorsprong nooit meer uit han den gegeven had mogen worden, maar toonde zich toch tevreden met het gelijke spel. Aanvoerder W. Everaerd van HVV '24 „We zijn vertrokken met de gedachte dat als we een gelijk spel behaalden, dat hetzelfde voor ons betekende als winnen want Breskens is altijd een moeilijke tegenstander voor ons ge weest. Het is natuurlijk wel sneu, dat we tot twee keer toe een voor sprong verspeelden". Scheidsrechter Mechielse uit Axel vond het een tamelijk harde wedstrijd. Hij was verder de mening toegedaan dat hij bijzonder tactisch gefloten had. Zo niet dan hadden beide teams reeds na de eerste competitiezondag met vakantiegangers gezeten. HVV '24 had deze wedstrijd altijd moeten winnen, gezien de royale voorsprong die het op een bepaald moment van de wedstrijd had", aldus Mechielse. „De Reisduif' te Philippine met 85 duiven, hoogste snelheid 1240,1 m.p,m. 1, 4 en9 Fr. Roegiest. 2 A. Bombelijn. 3 Gaston-O. Diel. 5 E.F. de Mul. 6 en 8 Art. Krijger, 7 W. den Hamer. 10 A. de Caluwé. „Strijd in Vrede'', te Groede met 94 duiven, hoogste snelheid 1216,52 m.p.m. 1 G. Roecks. 2 en 4 D. Ekkenbus. 3, 6, 8 en 10 W. Ris- seeuw. 5 A. Merelaar. 7 J. Elfrink. 9 C. de Poorter. „Eerste de Beste" te Schoondijke met 141 duiven, hoogste snelheid 1234,- m.p.m. 1. C. Jansen. 2 en 3 Klaassen-Taille. 4 en 7 C. van Ac ker. 5 J. Pijcke. 6 S. Huigh. 8 Gebrs. Huigh. 9 H. Calon. 10 P. Cornelis. „De Luchtbode" te Souburg met 117 duiven, hoogste snelheid 1150.55 m.p.m. 1, 4 en 9 L. van Wallenburg. 2 A. Dijkstra. 3 en 7 H. Wijkstra. 5 M. Hibels. 6 C. van Eeden. 8 C. de Poorter 10 J. Broeke en zoon. (Van onze sportmedewerker) GOES Sinds 31 augustus heeft Goes er weer een nieuwe handbal- club bij. De bedrijfssportclub Ha ringman (betonfabriek) besloot toen namelijk definitief over te gaan tot het stichten van een handbalafde ling. Ongetwijfeld zal deze nieuwe handbalvereniging, waarbij voorlo pig 29 leden (allen heren) zich heb ben aangemeld een sterk team kun nen formeren. Bijna alle spelers van het voormalige Tonido uit Goes, dat in het seizoen 1966-1967 kampioen werd in de overgangsklas, gaan deel uitmaken van de nieuwe vereniging. Dit zijn dan: Piet Verrijzer, Adrie van Hese, Piet de Wilde, Jan de Wilde, Tonny Traas, Lo Janse. Henk Bluzé, Louw Traas en Henk Nelisse van wie laatstgenoemde dus zijn come-back maakt als actief speler. Maar als ster-speler van de nieu we formatie gaat zeker fungeren Sam Traas, die voorheen voor het Middelburgse EMM uitkwam. Traas kan zeker worden beschouwd als de meest talentvolle zaalhandbalspeler van Zeeland en maakte vooral als goalgetter furore. Sam Traas is werknemer bij de betonfabriek Ha ringman en het is dus niet vreemd dat hij EMM verliet. Traas is trou wens Goesenaar. Als coach van de nieuwe handbalclub zal Louw Traas optreden. Het bestuur is als volgt geformeerd: A. de Pree (voorzitter), H. Nelisse (Secretaris) en L. Janse (penningmeester). Goes beschikt dus nu weer over drie handbalclubs: GSC (Goese Sportcombinatie) Vol harding en Haringman. Toen de twee sterkste handbalclubs in Goes Hellas en Tonido nog niet zo lang geleden fuseerden, waaruit de Goese Sportcombinatie ontstond had men op het oog de beschikbare talenten te concentreren maar in de praktijk is gebleken dat dit om diverse redenen geen haalbare kaart is. Hoewel de heer A. Heijens, voorzitter van de afdeling Zeeland van het Neder lands Handbalverbond geporteerd is voor concentratie ziet hij aan de andere kant dat er door de oprich ting van deze nieuwe club weer propaganda wordt gemaakt voor de handbalsport in Zeeland. Voor het afdelingsbestuur was er dan ook geen enkele aanleiding om de H.V. Harintgman niet te erkennen. Er is dan ook een gunstig advies uitgebracht bij het hoofdbestuur. Reglementair zal Haringman in de laagste klas van de afdeling Zeeland in de zaalhandbalcompetitie moeten gaan uitkomen maar gezien het be schikbare spelersmateriaal mag wor den aangenomen dat er op dit punt dispensatie wordt verleend en dat Haringman straks in een hogere klas zal worden ingedeeld. (Van onze medewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse kofbalcompetitie staat Togo uit Goes weer voor een bijzonder zware op gave. Zaterdag komt Animo 2 op bezoek en dit team heeft een repu tatie hoog te houden. Togo daarente gen heeft reeds twee nederlagen te pakken en zal daarom zijn uiterste best doen om na drie wedstrijden niet nog zonder punten te zijn. On danks die goede wil zullen de pun ten toch wel meegaan naar Souburg. Ondo 1 ontvangt Tjoba 2 en deze ploeg heeft gewoontegetrouw een moeilijke start gehad. Of de moei lijkheden nu al voorbij zijn mag men betwijfelen, zódat Ondo zijn tweede overwinning kan boeken. All Ready 1 gaat zijn fortuin beproeven bij Luctor, dat wat moeite heeft met de afwerking. Beide ploegen ontlo pen elkaar niet veel. AU Ready is krachtiger, maar de routine van Luctor geeft wellicht de doorslag. Blauw Wit 1 is gastheer voor Zuidwesters 1 en dat betekent de derde overwinning voor de kam pioenen, die ook nu bovenaan staan met een doelgemiddelde van 18—7. De doelpuntenmachine werkt dus nog steeds. In de tweede klas is er voorlopig nog geen peil op te trekken. Blauw Wit 2 heeft als debutant een uitste kende start gehad en ook zaterdag kan het tegen Animo 3 de volle winst binnenhalen, want qua spel is het niet beter dan de andere ploe gen, maar het beschikt over een uitstekend schot. B.K.C. gaat op be zoek bij Atlas 1 en daar de Bres- kense ploeg slecht begonnen is, heeft dit team ook nu weinig kans op de overwinning. Stormvogels 1 stelt tot nu toe wat teleur. De com binatie van de vroegere ploegen Ve- do en KVL, die nu Seolto heet is hun tegenstander in Westkapelle. Van de nieuwe ploeg ls nog niet zo veel bekend, maar de uitslag zal niet ver van een gelijk spel aflig gen. In de derde klas A geldt hetzelfde voor Seolto 2, dat evenals het eerste team naar Westkapelle gaat om te gen Stormvogels 2 te spelen. De thuisclub is in deze wedstrijd licht favoriet. All Ready 2 zal zich van de thuiswedstrijd tegen Olympia niet erg veel voorstellen. De bezoekers moeten een ruime zege kunnen be halen, waardoor ze zich met een aan de kop nestelen samen met Stormvogels 2. In de derde klas B komt TOP voor het eerst in het veld na de degradatie uit de tweede klas. De ploeg uit Arnemuiden zal zo spoedig mogelijk het verloren terrein trach ten te herwinnen, zodat hiervan Tjo ba 3 het slachtoffer wordt. Volhar ding is eveneens een ploeg die terug moet komen. Het heeft vorige week tegen Zaamslag een goede uitslag gemaakt en ook nu tegen Olympia 2 zal het niet veel moeilijkheden ople veren een grote zege te behalen. Bij de Juniorenafdeling 1 heeft Animo 1 zich na de grote 110 nederlaag tegen Stormvogels 1 goed hersteld tegen Swift 1 met 102 winst. Indien deze opgaande lijn zal doorzetten kan het zaterdag tegen Volharding een aantrekkelijke wed strijd worden, met een kleine over winning voor de Souburgers. Togo zal de punten aan het altijd sterke Blauw Wit moeten laten. In de Juniorenafdeling 2 komen de twee nog zonder punten zijnde ploegen Tjoba en Luctor tegen elk aar uit. Luctor is licht favorite, Swift 2 kan een kleine overwinning behalen op Stormvogels 2. Het ligt in de bedoeling dat de nieuws club ook op het gebied van veldhandbal actief wordt. Secretaris Henk Nelisse tenslotte over zijn pas opgerichte vereniging: „Omdat wij reeds bij de start kunnen beschik ken over spelers met talenten en een bestuur dat een perfecte club geest voor ogen stelt ziet de toe komst er voor ons beslist rooskleu rig uit" (Van een onzer voetbalroedewor- kers) TERNEUZEN In de eerste klas van het afdelingsvoetbal vielen nog al wat verrassingen te noteren. Hoofdplaat moest Renesse met de volle buit laten vertrekken (0—1) en Philippine bleef ook al met lege handen achter tegen Lewedorpse Boys: 12. Aardenburg stelde wat teleur door een 22 gelijkspel tegen IJzendijke. DSF won met 43 van Schoondijke en Luctor met 32 van Hulsterloo. Bij Aardenburg-IJzendlj- ke wogen de partijen goed tegen elkaar op. Een voorzet van Vermeu len werd door Pieters van richting veranderd en dat betekende 01. Voor de rust maakte De Boevere er zelfs nog 0—2 van. Dit werd de thuisclub te bar en zes minuten na rust zorgde Trapman voor 12. Pie ters benutte pen strafschop wat de verdiende gelijkmaker betekende (2—2). DFS kreeg het eerste doelpunt van Schoondijke in eigen doel (0 1). Zelf kon het er ook wel wat van. Engelsman, Roos en Van de Aarssen zorgden voor een 40 voorsprong. Peicke benutte een strafschop om met 41 te gaan rusten. Na de hervatting kwam Schoondijke nog terug. Seen maakte er bij een door braak 42 van en dezelfde speler zorgde met een kopbal nog voor 4 3. DFS werd het laatste kwartier nog met de rug tegen de muur gedrongen maar hield stand. Ria was het eerste half uur in Domburg bijzonder gevaarlijk. De kersverse eerste-klassers namen dan ook in de vijftiende minuut de lei ding door Eemans: 01. Daarna ging het wat meer gelijk op. In de tiende minuut van de tweede helft bracht Van Iersel de balans in even wicht (11). Hoofdplaat - Renesse was een harde wedstrijd. Hoofdplaat was vrijwel gedurende de hele wed strijd sterker maar er was geen doorkomen aan. Tien minuten na de rust greep Renesse zelfs de volle winst door een doelpunt van Ragas (01), maar het kreeg wel iets teveel met deze overwinning. Een gelijk spel had de thuisclub zeker verdiend. Luctor en Hulst waren twee gelijk waardige ploegen die hard voor de puntjes knokten. Ko Traas gaf Luc tor een 10 voorsprong en Dooren bosch bracht de stand op 20. De rust ging in met een 21 stand door een doelpunt van Bosman. Na de hervatting maakte De Hondt nog gelijk (22), maar Ko Traas schoot een vrije trap ineens in het doel en sleepte zo de overwin ning nog binnen 32. Philippine was veel sterker dan Lewedorpse Boys. Al na vijf minuten had het een 10 voorsprong. Vijf minuten later diende Menheren echter al van re pliek: 11. Vijf minuten voor het einde maakte een kopbal aan alle Philippine-illusies een einde. Men heren greep voor zijn club de volle winst (12). (ADVERTENTIE) weekend-tip Ga eens met uw gezin naar het Evoluon in Eindhoven; een permanente expositie gewijd aan de mens, natuur en techniek. U kunt er kennis maken met de wonderen der wetenschap en een blik werpen in de toekomst. Het is een onvergetelijke ervaring voor jong en oud. Het Evoluon staat in Eindhoven, direkt aan de rondweg en is het hele jaar geopend (behalve op le Kerstdag en Nieuwjaarsdag). Dagelijks van 10-18 uur. Op zon- en feestdagen van 12-18 uur. Er is een modern zelfbedieningsrestaurant. „aktie expo", gesticht door Philips.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7