SPOEDIG PIJPLIJN BOTLEK-TERNEUZEN Voor Dow Chemical BROMMER TEGEN AUTO Schieting te Koewacht IJzendijke Auto tegen huis Draad in schroef Zes „zilveren jubilarissen hij De Hoop Koewacht REIS AXELSE BEJAARDEN Vrouwengilde Hulst heeft gevarieerd programma Wat en waar VANDAAG Examens Twee auto's bij botsing beschadigd Auto in sloot te Zaamslag Het kan verkeren Dat slaat maar raak! Die kraamverpleegster belde om half vijf. GOED DAT ER POLITIE IS. Tentoonstellingen Kookcursussen bij Goese Vrouwengilde Zeehengelconcours te Westkapelle Hoogwater I r WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 isiiïüS-'jiM -- De sleuf wordt dichtgegooid en de pijpen zijn verdwenen. (ADVERTENTIE) aanv. nw. leerjaar 5 oct. 1970 Oostzeedijk 232-242 tel. (010) 138129 (Van onze correspondent) AXEL De bromfietser A. van de V. uit Koewacht liep een gebroken sleutelbeen en hoofdwonden op toen hij op het kruispunt Langeweg - Eerste Verkorting de weg overstak en in botsing kwam met een perso nenauto bestuurd door R. de G. uit Westdorpe. Dokter Melchers uit Koe wacht verleende de eerste hulp. (Van onze correspondent) KOEWACHT De sehutterssocië- teit „Noodt Gedacht" te Koewacht hield in het café van de heer A. de Kind een tweetal schietingen. Eerste schieting, met 40 schutters: hoge vogel: M. de Letter; eerste zij- voigel: Joh. van Esbroeck, beiden te Koewacht; tweede zijvogel: A. van Damme, Zuiddorpe; grootste aantal kleine vogels: A. Borgt met drie stuks te Koewacht. Tweede schietinig, deelname 54 schutters: hoge vogel: R. Baert; eer ste zij vogel: A. Adam; tweede zij- vogel: A. Selie. Ramond Buijs en Ro bert Buijs schoten ieder vier kleine vogels, alle winnaars van Koewacht. Dorpsraad Dondagavond zal in de zaal van café J. de Does een bijeenkomst worden gehouden waar op men zal trachten te komen tot de definitieve oprichting van een dorpsraad. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN In de Saef- tinghe Polder wordt momenteel de laatste hand gelegd aan het laatste gedeelte van de Dow- Shellpijpleiding, die wordt aange legd tussen de Botlek en Terneu- zen. Onder de rook van het Ant werpse industriegebied is de lei ding afgelopen zaterdag door de Schelde naar de overkant getrok ken. Verwacht wordt dat aan dit gedeelte van het tracé tussen het hogedrukstation van de Gasunie in Saeftinghe en de linker Schel- de-oever nog drie weken gewerkt moet worden. De werkzaamheden aan de pijp leiding worden in verschillende fa ses door diverse aannemers uitge voerd. Op het Zeeuwsch-Vlaamse gebied is het deel tussen de Schel- dedijken en het water zelf nagenoeg klaar. Dinsdag werd in Saeftinge nog gewerkt aan het herstel van de Scheldeoever op de plaats waar de pijpen het water ingaan. Aan de andere kant, aan de voet van het hogedrukgasstation moest nog een verbinding dwars door een dijk tot stand gebracht worden, waaraan de komende dagen even eens nog wordt gewerkt. Het andere gedeelte van de Dow-leiding vanaf Terneuzen tot het punt waar aan sluiting zal plaatsvinden op het reeds aangelegde gedeelte, zijn de buizen inmiddels bovengronds aan- eengelast. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de graafwerkzaamhe den. Aan de overkant van de Schel de moet de Dow-Shell-leiding wor den aangesloten op de pijpen, die vanaf Brabants grondgebied tot aan de Botlek aangelegd moeten wor den. De trek van de leiding door de Schelde is uitgevoerd door een ge specialiseerde combinatie van aan nemers. Ze opereren onder naam KZW (Kanaal Zink Werken) „drie". In de combinatie zijn verenigd: Van Hattum-Blankevoort N.V. uit Bever wijk, Visser en Smit Aannemings- mij. uit Papendrecht, de Baggermij- Holland, Hardinkxveld en de SGD uit België. In 1965 en het daarop volgend jaar hebben deze bedrijven eveneens samengewerkt bij het doortrekken van graafleidingen door de Schelde. De Dow-leiding, die straks van de Botlek propyleen en ethyleen naar Terneuzen moeten aanvoeren, is de derde grote leiding, die op dezelfde plaats door de Schelde gaat. Juist dit punt is daarvoor uitgekozen om dat de zee-arm daar op zijn smalst is. Van de andere kant levert echter de drukke scheepvaart op dit water op dit punt grote problemen op. Afgelopen zaterdag is de scheep vaart regelmatig even gestremd ge weest om de noodzakelijke manipu laties met de zware pijpleidingen mogelijk te kunnen maken. Het werk is desalniettemin vrij vlot ver lopen. Reeds in mei is een aanvang gemaakt met de aanleg van het laatste stuk naar de Schelde. Het is vanaf het gasdrukstation tot aan het water ruim 8 kilometer lang. Hoe veel tijd ermee gemoeid is, voordat de gehele ethyleenieiding er ligt, is nog niet te zeggen. Vermoedelijk zal daarmee nog wel een groot aantal maanden gemoeid zijn. (Van onze correspondent) HULST Doordat de chauffeur van een Belgische truck met opleg ger, een zekere H. A. de M. uit Kem- seke, de macht over het stuur ver loor, in de Julianastraat te Heikant, raakte de wagen van de weg en ramde een aantal afrasteringen van aldaar staande woningen. Vervolgens kwam de auto tot stilstand tegen de voorgevel van het woonhuis van de familie SH. Niemand bekwam enig letsel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het ruim drie honderd ton metende Nederlandse motorschip Hilda heeft op de Wes- terscheide, ter hoogte van Saeftinge een draad in de schroef gekregen. Het schip was leeg onderweg van Terneuzen naar Antwerpen. De sleepboot Conde M van W. Muller uit Terneuzen heeft het schip vastge maakt en de haven van Terneuzen binnengebracht. 11 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heren F, Maas, haas betonfabriek, P. Maas, beton werker, L. J. Verlinde en A. J. Len- sen, transportwerkers en J. G. de Reus, monteur hebben het feit her dacht dat zij 25 jaar in dienst zijn van n.v. De Hoop in Terneuzen. De heer D. Ollebek, onderbaas timmer bedrijf, die eveneens een kwart eeuw aan de onderneming is verbonden, kon wegens ziekte niet op de huldi ging aanwezig zijn. De vijf jubilarissen werden met hun familieleden in tegenwoordig heid van de raad van bestuur, de directie en andere genodigden in de kantine van het bedrijf ontvangen. De heer ir. J. van der Pejjl, lid van de raad van bestuur, sprak de jubi larissen toe. Aan de loopbaan van ieder afzonderlijk besteedde hij uit voerig aandacht. Daarbij bracht de heer Van der Peiji naar voren, dat de werkmethoden in 25 jaar sterk veranderd zijn. Hij zwaaide de jubi larissen lof toe voor de wijze waarop zij hun werkzaamheden verrichten. Namens de Vereniging van Hande laren in Bouwmaterialen overhan digde hij hun een gedenkpenning met oorkonde. Tevens bood hij de jubilerende personeelsleden geschen ken aan. De dames kregen eveneens een geschenk. Namens de jubilaris sen dankte de heer F. Maas voor de huldiging en verdere blijken van be langstelling. Clubkampioenen De Koewacht- se zwemclub organiseerde de club kampioenschappen. Ondanks de zeer lage temperatuur in het zwembad hebben de jeugdige zwemmertjes van Koewacht heftig gestreden om de titels. Wethouder J. Ysebaert reikte de prijzen uit. 1 Liset Yse baert. 2 Christian Verbiest. 3 Gino Schuurman, 4 Frangois de Caluwé, 5 Frankie Zeergers. 6 Mark de Smet (allen in de leeftijdsgroep van 10 tot 16 jaar). In de groep tot 10 jaar ging de titel naar Luc de Smet. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tachtig bejaarden uit Axel hebben deelgenomen aan een reis per autobus, die georganiseerd was door het dienstencentrum 't Trefpunt. Het gezelschap bezocht eerst het domein Bokrijk bij Antwerpen waarna de reis werd voortgezet naar de Belgische Kempen met zijn prachtige natuurschoon. In Baarie- Nassau werd een verfrissing ge bruikt. In Hoeven stond een warme maaltijd gereed, waarna de terug tocht werd aanvaard. Tegen negen uur was men terug in Axel. De heer D- Kuijken sprak namens de bejaar den een dankwoord tot mevrouw Versteeg, die de reis had voorbe reid. (Van een onzer verslaggevers) Het katholieke Vrouwengilde Hulst heeft voor het nieuwe seizoen weer een gevarieerd programma sa mengesteld. Dinsdag 22 september a.s. wordt per autobus vanuit Hulst een bezoek gebracht aan de Braak man waar in dit recreatiegebied een wandeling wordt gemaakt, waarbij de heer Verpaal, ambtenaar van het Staatsbosbeheer, als gids zal funge ren. Na deze wandeling gaat men te Philippine een mossel- of paling- maaltijd gebruiken. Dinsdag 27 ok tober staat een bezoek aan het mu seum Van Gijn te Dordrecht op de agenda, terwijl na dit bezoek wordt doorgereisd naar Rotterdam. Dins dag 10 november komt naar Hulst, Sheherazade (vam de Libelle), om een spreekbeurt over haar werk zaamheden te houden. Woensdag 9 december komt de heer De Klerk uit Roosendaal een lezing houden met dia's over juwe len. De jaarlijkse feestavond wordt in oktober op een nog nader vast te stellen datum gehouden. In het voorjaar van 1971 worden er nog een aantal lezingen en enkele de monstraties gehouden. Eind april 1971 hoopt men een 3- of 4-daagse reis naar Londen te kunnen organi seren. Films ANTWERPEN Quellin: Heintje: Eens zal de zon weer schijnen a.l. Astrid: Lachen is de beste medicijn a.l. Capitole: Zan, koning van de Jungle 14 jaar Centra: Alarm, satelliet 14 jaar Artis; Mosquito-squadron operatie V 2 34 jaar Festa: Non voor de hel 14 jaar Odeon: La horse 14 jaar Ambassades: De donkere kamer 18 jaai Astra- Mash 18 jaar Metro: Gladiatoren voor de vrij heid 18 jaar Monty: Wondermooie Angélique 18 mar Paibé; De achtervolging 18 jaar Rex; Rendez-vous-hotel van (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt Alvarezlaan-Guido Gazellestr. kwa men twee personenauto's met elkaar in botsing Beide auto's, respectieve lijk van B. R. en T. P. G., beiden uit Terneuzen, werden beschadigd. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Op de provinciale weg Terneuzen-Zaamslag, nabij de Kraagbrug, geraakte maandagnacht omstreeks een uur in een flauwe bocht, de bestuurder van een perso nenauto, J. J. de B. uit Hulst, van de weg, ramde enkele bermpaaltjes en belandde vervolgens in de sloot. De auto werd zwaar beschadigd en De B. werd na behandeling door dokter Nijsten jr. te Terneuzen, per ambu lance overgebracht naar het zieken huis te Hulst met een kaakbeenfrac tuur. GOES In het Internaat „Vita Nova" te Doom slaagden voor het diploma kraamverzorgster:Mej. J. Anthonisse te 's Gravenpolder, Mej. W. de Groen te Poortvliet, Mej. C.E. Nieuwdorp te Kloetinge, Mej. M.A. Schrier te Goes (met lof). Deze kraamverzorgsters zijn in dienst bij de Stichting Centrum voor Kraamvérzorging voor Zuid- en Noord Beveland en Tholen te Goes. GOES Geslaagd aan de Avond school van het Nederlands Genoot schap tot Opleiding van Leerkrach ten voor het Nijverheidsonderwijs te Goes, op de afgenomen staatsexa mens: voor de akte: N I: Tj. de Boer te Oost-Souburg, M.E.J, van Dongen te Bergen op Zoom, J.M.J. Hoogesteger te Wemel- dinge, N. Slappendel te Bergen op Zoom, J. van Straten te Zuidzande- Herexamen nat. H.C. Kuyt te Vlis- singen. N III. P.L. van Aken te Roosen- daaal. Deel I: J.W.J. Ruyten te Ter neuzen. Deel II: W-J. Antheunisse te Middelburg. N IV: M. Gelten te Ossendrecht, W.A. Hommel te Westdorpe, A.M.J Hoofman te Vlissingen, J. Meertens te Terneuzen, P.J, Mosselman te Tholen, P.J. Remijnsen te Terneu zen, A J. Ridderhof te Halsteren, L, Reijnierse te Koudekerke. L.A. van Rooyen te Middelburg, C. Ventevo gel te Vlissingen. Deel II: J. de Feyter te Terneuzen. N V: A. Pierssens te Terneuzen. Deel I: OA.C.M. Kieboom te Bergen op Zoom, H.J- Seybel te Middelburg. Deel II: J.P.C. Matthijssen te Ber gen op Zoom. Nb: B. Boeter te Middelïiarnis, J.J. van Eekelen te Bergen op Zoom, P. Hengst te Westkapelle, L.H.A. Mattheyssen te Graauw, M. Verduin te Middelharnis, M-C. Vinjé te Tholen. Theorie: J.M. Bakker te Kamperland. Praktijk: W.H.M. Everaard te Kloosterzande, P.J. van Garsel te Lewedorp. Nh: Theorie: A. Walhout te Bors- sele. Praktijk: A. P. vain Geersdaele te Walsoorden. Ni: H. A. A. v. d. Boer te Roosen daal, J. v. d. Kooi te Zierikzee, J. H. v. d. Vossenberg te Middelharnis. Theorie: J. J. Timmermans te Hal steren. Nj: J. M. L. v. d. Berg te Bergen qp Zoom, J. J. Hollebramdse te Ka- pelle, A. Hovinga te Roosendaal, C H. Ligt te Halsteren, J. P. A. v. Meer te Halsteren, B. A. Royers te Ter neuzen. Nu: Theorie: J. L. Boden te Heer- Ie, P. A. M. van Hérel te Halsteren Nw: G. P. Backx te Bergen op Zoom, B. P. Dries te Schiedam, J. A. M. van aGstel te Roosendaal Prak tijk: H. E. A. Spuessens te Philippine, Herexamen matoren: G. D. v. Gikne ke te Rotterdam. Examens Aan de Katholieke Ho geschool in Tilburg slaagde voor het doctoraal economische wetenschap pen de heer E. H. M. Mangnius uit Hulst. Ik was gewoon op weg naar een bespreking toen ik opeens in die rel terecht kwam. Nou, ik ben vijftig en bepaald niet wat je noemt een hip type, dus het is wel duidelijk dat ik met dat hele gedoe niets te maken had, maar toch schreeuwde een agent, dat ik moest wègwezen. Jawel, ik ga daar hollen, dacht ik, maar meteen zat ik verward in een kluwen vechtende kna pen en vóór ik me uit de voeten had kunnen maken had ik al een haal te pakken. Zó 'n buil -beulen zijn het! Van-de-week Dokter, zei ze, het gaat harder dan ik dacht. Kunt u een beetje haast maken? Ik in de auto - maar in de Koningstraat zaten ze op de tramrails en op de rijweg, een hoop politie en een hoop van die hippe vo gels - en ik sta daar en ik zeg tegen zo'n politieman: hoe móet dat nou? Ik ben op weg naar een bevalling. Hij geeft niet direct antwoord, ik werd opeens wit-heet en ik zeg: waarom rèmmen jullie ze d'r niet af? Hij zegt: dokter, als het even kan doen wij dat anders. Hij gaat naar zo'ntroepjetoe.hij wijst op mijn auto, daar zit een aesculaapje op en hij zegt: „He ren", ja, dat zei hij, „Heren, in die auto zit een dokter en die is met spoed op weg naar een bevalling. Wilt u effe opstaan en hem dóórlaten?" Dat deden ze metéén, ze liepen zelfs nog voor mij uit naar het volgende troepje om mij toch maar voor al niets in de weg te leggen. Ik was op tijd - terwijl ik dat kleverige mannetje aanvatte dacht ik: Sankt Pauli 18 jaar Rubens: Bandidos 18 jaar Savoy: Silvia en de liefde 18 jaar GENT Capitole: Sabata 18 jaar Majestic: Het bal van de graaf 18 jaar Rex: De dokter van Sankt Pauli 18 jaar Savoy: De abdis van Monza 18 jaar ST.-NIKLAAS Renova: Sissi al Select: Mijn oom Benjamin 18 jaar Scala: Het commando van de vijf 18 jaar Ceniury: Paint your wagon 18 jaar Eden: Andrea, de onkuise 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Presentatie Nieuwe Muziek (Gau- deamus): Abbie de Quant (fluit) en Bart Berman (piano). Luxor-theater 20 uur: Snip en Snap-revue „Van toen tot thans". Diversen BRAAKMAN Recreatiecentrum 13.30 uur: Rondleiding door het Braakman- gebied. Opg. voor deze rubriek tel. 01180— 7438 of postbus 116 in Middelburg. DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (t.m. 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Voorin. Vleeshal stadhuis: Exposi tie werk van Louis Heijmans (t.m. 27 sept.). Ma. t.m. vrij. van 14— 18, zat. 1018 en zon. van 14 17 uur. Minatuur Walcheren: (t.m. 27 sept.) van 918 uur. 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis, Goya-expositie (t.m. 12 sept.). Werkd. 10—17, zon. 1117. Bovendien wo. en vr. van 20—22 uur. ROTTERDAM Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- piein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.'. Dag. van 10—17 uur. Zon. van 13—17 uur. Rott. Kunststichting, Zuidplein Expositie Teruo Onuma, schilde rden en gouaches (t.m. 29 sept.). Werkd. 10—17, zon. van 12—17 u. ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 u. (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski. houtgravures, boek illustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). ZIERIKZEE Gemeentemuseum: Expositie scneepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat iO—12 en 13.30—16.30 uur. ANTWERPEN „Het Sterckshof' te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839 1940' (t.m. 12 sept.). (Van een onzer verslaggevers) GOES Maandag 14 september start een kookcursus in de vak school, georganiseerd door het r.-k. Vrouwengilde afdeling Goes. Bij voldoende deelname denkt men er over twee cursussen te geven. Dit alles kreeg de titel mee: „Variaties in het menu". Voor de leden van het Vrouwen gilde bestaat verder de mogelijkheid zich op te geven voor de cursus „beter bewegen". Daarvan is de start in oktober gepland. Op donder dag 1 oktober is er een excursie naar Oisterwijk, waar een kijkje in een pottenbakkerij wordt genomen. In Tilburg wordt gegeten. Verder staat op het nieuwe programma van het Gilde: in oktober een lezing, verzorgd door de firma Sprangers uit Dongen, een groothandel in ijs en diepvriesprodukten. In novem ber: lezing over het natuurjaar 1970 en in december: kerstavond ingeleid door de heer Jongenelen, kunsthisto ricus uit Utrecht. (Van onze correspondent) WEST-KAPELLE Door de vis club te Westkapelle werd een zee hengelconcours gehouden, waaraan 27 hengelaars deelnamen. Er werden in totaal 67 vissen gevangen, waar van 48 bovenmaatse. Het totaalge wicht bedroeg 13,5 kg. Door de heer W. Waterman werd een vis gevan gen van ruim 865 gram. De uitslag was als volgt: I G. Lous 3397 pun ten, 10 vissen, 2. J. van Keulen 3076 punten, 8 vissen, 2. P. van Keulen 1537 punten, 12 vissen, 4. A. van Sighen 1160 punten, 5 vissen, 5. W Waterman 867 punten, 2 vissen 6. P Lievense 636 punten, 4 vissen. Morgen, donderdag 10 sept. Bergen op Zoom 9.43 en 22.27; Hansweert 8.56 en 21.42; Made- Drïmmelen 12.34 en 1.24; Terneuzen 8.29 en 21.15; Vlissingen 8.04 en 20.49; Wemeldinge 9.33 en 22.17. t*>

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2