Grote belangstelling voor Kanaalrace SJAAK VAN DER HOOFT ZEGEVIERDE HOCKEYTOERNOOIVAN RAPEDE VOOR RAPIDE Tweede nederlaag voor BVC: 1-4 VZC superieur in de Ronde van Sas Walcheren kreeg Swift van Ik kom voor die koude hoekinuw woonkamer! Boeiende wedstrijd Massale deelname WIERIKX STERKSTE Uitslagen TEGEN KRABBENDIJKE Wielerkoers in s Gravenpolder SPANNEND STERK TERUG UITSLAGEN 15 DINSDAG 8 SEPTEMBER 1970 17 (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN. Onder grote belangstelling vond de eerste kanaal race plaats. Deze drie kilometer lange zwemwedstrijd was uitstekend voor het publiek te volgen. Dank zjj het mooie weer en de temperatuur van het water kende de wedstrijd geen uitvallers. Sjaak van der Hooft nam op de vrije slag heren direct na de start de leiding en stond die niet meer af. Aanvankelijk was er een achtervolgend groepje onder aanvoering van Tonnie Veerman (Schelde) en Wim de Kan van SZV, dat trachtte Van der Hooft te achterhalen. Hierdoor werd het verschil tussen Van der Hooft en zijn achtervolgers niet groter. Na twee kilometer zwemmen moest Tonnie Veerman afhaken en werd de strijd om de tweede plaats een aangelegenheid tussen Wim de Kan en Hans Dorrepaal (Schelde). De Kan slaagde erin dit duel met hand slag te winnen. Tonnie van Maris (Ganzén) en Toninie Veerman- streden om de vierde en vijfde plaats, die door Van Maris werd veroverd met ruim verséhil. Verrassend goed zwom het Zeehond-meisje Ineke Meeusen op de vrije slag dames. Zij kon het tempo van Martha Wolff (SZV) eu Truus van der Linde uitstekend vol gen, na het keerpunt bij de brug m Souburg sprintte Martha Wolff weg en dit verhoogde tempo konden Truus van der Linden en Ineke Meeusen niet volgen. Wel trachtte Truus van der Linden wat dichter bij Martha Wolff te komen, maar dit had alleen tot gevolg dat Ineke Meeusen terugviel naar de derde plaats. Martha Wolff werd eerste, met Truus van der Linden op de tweede plaats. Ineke Meeusen ein digde uitstekend als derde. Marietje Marijs van Sehelde- stroom, legde beslag op een eervolle vierde plaats terwijl Els Wolff het jongere zusje van Martha Wolff als vijflde finaliste. Op de school slag heren liet Theo Vis er geen twijfel over bestaan wie Zeelands beste schoolslagzwemmer is. Hij nam een. kleine voorsprong op de jeugdige Guus van-den Es te. Schel de. Van der Este vocht echter als een leeuw met het gevolg dat hij slechts een achterstand had van tien meter. Hans Verschuure werd ver rassend derde voor Barend Platscho- re van. De Bruinvis, die deze keer zijn clubgenoot Arnold Al achter (Van onze wandelsportmedewerker) GOES Zaterdag werden voor de elfde maal de Fruittochten te Goes gehouden. De organisatie was in handen van Wandelsportvereni ging De Zeeuwen, onder auspiciën van de Zeeuwse Wandelsportbond. Om tien uur 's morgens gingen de deelnemers aan de veertig kilometer van start, die een prachtig parkoers voorgeschoteld kregen via Wilhelmi- nadorp, 's-Heer Hendrikskinderen, Nisse en Kloetinge. 's Middags om half drie ging van af de Caspar Berse School gevormde stoet van start, welke door muziek en drumband uitgeleide werd ge daan. Er volgden hier 1400 wande laars en wanidelaarsters, waaronder 52 groepen, die begonnen aan hun afstanden, welke vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilometer bedroe gen, dit ter keuze van dé wande laars. De routes liepen via Kloetinge door het mooie Bevelandse land. De jury welke bestond uit de heren Doornebos, Venus en Thomas, had het niet gemakkelijk maar om zes uur kon de burgemeester van Goes, mr. F. Huber, de prijzen bekendma ken en uitreiken. De uitslag was: vijf kilometer: 1 WSV Merwede Tippelaars (Slie- drecht) 743 punten, 2 WSV Leersum (Leersum) met 736 punten, 3 WSV De Jonge Zwervers (Terneuzen) 730 punten, 4 WSV De Jonge Zwervers 2 (Terneuzen) 726 punten, 5 WSV Schiedam (Schiedam) 688 punten. 6 WSV Walcheren (Vlissingen) 671 punten, 7 WSV De Jonge Zwervers 3 (Terneuzen) 666 punten, 8 WSV Walcheren 2 (Vlissingen) 664 pun ten; tien kilometer: 1 WS VDe Jon ge Zwervers (Terneuzen) 723 pun ten, 2 WSV Stap voor Stap Voor waarts (Biezelinge) 721 punten, 3 WSV Merwede Tippelaars (Slie- drecht) 716 punten, 4 WSV Moer straten 713 punten, 5 Gymvereni ging OKK (Goes) 693 punten, 6 Gidsen St.-Agnes (Ovezande) 692 punten, 7 Gidsen St.-Agnes 2 (Ove zande) 685 punten, 8 WSV Schie dam (Schiedam) 685 punten; vijf tien kilometer: 1 Stap voor Stap Voorwaarts (Biezelinge) 730 punten, 2 Merwede Tippelaars (Sliedrecht) 729 punten, 3 WSV De Jonge Zwer vers (Terneuzen) 668 punten, 4 WSV De Patrijs (Colijnsplaat) 659 punten, 5 Gymvereniging OKK (Goes) 640 punten-, 6 De Patrijzen (Colijnsplaat) 605 punten; Sehool- groepen: Prof. Kohnstam School (Goes) 611 punten, 2 Lagere School Driewegen 650, 3 Christelijke Basis Schooi (Goes) 695 pünten, 4 Jan Blankers School (Goes) 581 punten, 5 Anne Frank School (Goes) 574 punten. zich liet. De verwachte spanning bi) de schoolslag dames is geheel uitge komen. Weliswaar vormde zich na de start een kopgroepje van vier meisjes, namelijk Anita Bracke, Zeehond, Marlies Vercruysse. Braakman, Yvonne Klasen, Bruinvis en Coby van der Linde. Schelde. Bii het keerpunt nam Marlies Vercruys se een kleine voorsprong die bij de finish ongeveer vijftig meter lie- droeg. De gprint om de tweede em derde plaats werd gewonnen door Anita Bracke voor Yvonne Klasen Coby van der Linde kon dit hoge tempo niet volgen en werd vierde 3000 meter vrije slag heren: 1. Sjaak van der Hooft, Schelde 42.21; 2. Wim de Kan, SZV, 43.15; 3. Hans Dorrepaal, Schelde 43.16; 4. Tonnie van Maris, Schelde 44.56; 5. Tonnie Veerman, Schelde, 45.15; 6. Theo Guellet, Luctor 45.38; 7. Rudie Man ui, Luctor 46.20; 8. Ben Durinck, Bruinvis, 47.12; 9. Simon Salome, Scheldestroom, 47.35; 10. Bram Vol- werk, Luctor 48.22. 3000 meter vrije slag dames; I. Martha Wolff, SZV 49.03; 2. Truus van derLinden, Schelde 50.13; 3, Ineke Meeusen, Zeehond 51.38; 4. Marietje Marijs, Scheldestroom 54.37; 5. Els Wolff, SZV 55.50; 6. Ellie Beun, Scheldestroom 56.54: 7. Anneke Louwerse, Zeehond 1.01.23: 8 Anneke Klompe, Ganzén 1.03.12; 9 J. Vel'dUrmen, ZIJ L03.22:. 10'. Anita Degadijn; Scheldestroom '1.05.22. 3000 meter schoolslag heren: 1. Theo Vis, SZV 53.59; 2. Guus van de Neste, Schelde 55.07; 3. Hans Verschuure, SZV 55.23: 4. Barend Platschorre, Bruinvis 55.33; 5. Ar nold Al, Bruinvis 55.40; 6. Jan Fraanje, Schelde 58.03; 7. Adrie Weeda, Braakman 58.13; 8. Frans Dieleman, Braakman 11.00.41; 9. A. van Noorden, Zeelandia 1.00.52; 10. A. Baas, ZIJ 1.00.55 3000 meter schoolslag dames: 1. Marlies Vercruysse, Braakman 55.55; 2. Anita Bracke, Zeehond 55.33; 3. Yvonn-e Klasen, Bruinvis 56.58: 4. Coby van der Linde, Schelde 57.06; 5 Coba van der Burgt, Ganzen 57.31: 6. K. Pouwen, Luctor 58.11; 7. I. de Krijger, Braakman 59.39: 8. M. Swenne, Ganzen 59.41; 9 J. Baas, ZIJ 59.57; 10. L. Verpoorten, Braakman 1.03.40. Martha Wolff was niet te stuiten op de 3000 meter vrije slag dames, die zij gemakkelijk op haar naam schreef. (Van onze hockeymedewerker) HULST Het door de mixed hockeyclub Rapide uit Hulst tijdens het weekend gehouden tweedaags Reinaert-toemooi is hij de heren door de organiserende vereniging Rapide uit Hulst gewonnen, terwijl bij de dames opnieuw Olympia Ter neuzen zegevierend uit het strijd perk kwam, hetgeen de vierde keer in successie betekende. Bij de heren liet de Belgische club Cambrei ver stek gaan, zodat in plaats van twee poules van zeven ploegen, in poule A zes teams en in poule B zeven teams dienden te worden ingedeeld. In poule A kwam het Franse Dou Aix ongeslagen als overwinnaar uit de strijd, na een spannend duel geleverd te hebben met de Nationa le Bank van België uit rBussel en het Duïtsé Aken. Vierde .werd Sporting Mechelen, terwijl Vlissingen en het reserve-elftal van Rapide de rij slo ten. Laatstgenoemde ploeg kwam zelfs aan geen enkel puntje toe. In poule B zorgde een uitstekend spelend Rapide Hulst voor de grote verrassing. De piepjonge voorhoede paste uitstekend bij de meer gerou tineerde middenlijn en de solide achterste linie waar stoppen Vercau- teren en doelman Van der Heyden de laatste te nemen opstakels voor de tegenstanders vormden. Slechts een Dartij verloor Rapide. namelijk van Düren. Toch verraste (leze ploeg - reeds driemaal winnaar van het Reinaerttoernooi in de aanaangena- me zin. Het kreeg deze keer name lijk enikele nederlagen te incasseren, De uitslag van poule B luidde: Rapide (Hulst) 10 pnt; 2. Abberville Fr.) 8 pnt. 3 Ombrage België) 8 pnt. 4. Duren (Did) 5 pnt. 5. Olvm- pia (Terneuzen) 5 pnt. 6. Dragons (België) 3 pnt. 7 Tienen (België) 3 Dnt. De finale, die zondagmiddag ge speeld werd tussen Rapide Hulst en de Franse ploeg Dou Alix werd de spannenste finale van de twaalf tot nu toe gehouden internationale hoc- keytoernooien die de Hulstenaren hielden. Tijdens deze finalepartij, die in een 0-0 gelijk spel eindigde, viel vooral het sterke spel op van de jeugdige Franse international Pitot Tijdens de verlenging kwam Rapide Hulst vijf minuten voor- het eindsig naal op een 10 voorsprong door E- van Remortel. Een halve minuut voor tijd maak te de Fransen echter gelijk, waar door er straf-pushes moesten wor den genomen. Uiteindelijk bleek Ra pide Hulst hier het best in gespecia liseerd te zijn, zodat de Hulstenaren winnaar werden van hun eigen toer nooi De derde plaats ging naar het Franse Abberville, dat het Brusselse Nationale Bank van België met 2r0 versloeg. Ombrage versloeg voor de vijfde en zesde plaats Aken met 1 0. De strijd om de zevende en acht ste plaats ging tussen Düren (Duits land) en Mechelen (België). De Duit sers trokken met 10 aan het lang ste eind. Olympia Terneuzen eiste onder andere van het Franse Abber- de negende plaats voor zich op na- ville. De Duitsers dienden dan ook dat het provinciegenoot Vlissingen genoegen te nemen met een vierde plaats in de poule. (Van onze voetbalmedewerker) BREDA In de derde klas van het KNZB-zaterdagvoetbal moest het Oosterhoutse BVC zijn tweede nederlaag incasseren tegen Krabben- dijke. Het begin was hoopvol voor BVC, want Weterings gaf zijn club gelijk de leiding, maar door een verkeerde beoordeling bij een voor zet van de Zeeuwen, was Balemans zo ongelukkig zijn eigen doelman hét nakijken te geven. Krabbendijke liep uit tot 14 door doelpunten van Hogesteger, Oostdijk en Kriek- aard. Willemsen wist nog eenmaal het net van de Zeeuwen te vinden. Debutant Wit Zwart startte goed in Rilland. In een snelle en op hoog peil staande wedstrijd, werd hun eerste kennismaking met de derde klas een overwinning. Van Ierland, Ad. Rosenbrand, Gerry Dorresteijn en de licht geblesseerde Albert van Beek zorgden voor vier doelpunten, waar tegen Rillandia er één tekort kwam. Dinteloord liet zich niet als vorig jaar bij Terneuzense Boys overrompelen. Fré Geilings was weer voor het eerst na lange tijd present na een blessure, en deelde de punten 1—rl. Smerdiek leed zijn tweede nederlaag door de oneven goal bij Sleeuwijk, waar Dekker de maker van, was. Roda Boys behaalde weer de vólle winst, nu bij NOAD. In de vierde klas A deed Zwaluw- se Boys goed werk door de kampi oenskandidaat van vorig seizoen. Al iens de halve winst af te nemen. Jaap Kok zorgde voor het doelpunt van Zwaluwse Boys. Debutant PTT heeft ook een succesvolle start. Na de overwinning vorige week, speel de men nu gelijk bij Tricht. Luijken zorgde voor beide doelpunten. Nog een debutant lijkt goed mee te kun nen komen, Veen, zij gaven Rust Roest hun tweede nederlaag, en het ziet er voor de Eindhovenaren die ook debuteren, niet zo gunstig uit. Heukelum deelde punten met Wil- heknina, evenals Brakel met Bea trix. Seolto was in het veld niet de mindere bij GDC, maar voor ver meend buitenspel bleef men staan en Baayens maakte daar gebruik van. Een slotoffensief van de Zeven bergenaren leverde geen doelpunt meer op. In de 4e klas B nam Chrisla-ndia revanche voor de nederlaag van vo rige week. Hoewel de Heijningers nog steeds met invallers kampen wist Herman Groeneveld het enige doelpunt tegen Hoek te scoren. AZVV kon het niet bolwerken bij Nieuwland, met de oneven goal van Jan de Rijke bleef de volle winst bij Fritz en zijn mannen. WN en Nieuwdorp kwamen niet tot scoren. Yerseke won ook zijn tweede wed strijd, nu werd Kloetinge met een 31 nederlaag achtergelaten. Het is nog vroeg om een prognose te ma ken wie de titel hier zal gaan vero veren, maar als Yerseke en WHS zo door blijven gaan met hun scorings drift, WHS doelpuntte weer drie maal, lijken zij hoge ogen te gooien. Wissekerke lijkt niet zoals vorig seizoen onderaan te willen bengelen, bij Kapelle haalde mee de volle winst weg. In de tweede klas A is Meeuwen van streek. Tegen Rijsoord lukte het niet. Alleen een strafschop van Bram Patteniers was het enige doel punt van de Zoutelanders. Daarte gen werd doelman Van Wingen driemaal gepasseerd. Arnemuiden deed het niet onverdienstelijk, bij Rijnsburgse Boys een gelijk spel weghalen is eervol. SSC start ook hoopvol, de tweede overwinning werd een feit bij WOG in Harder wijk. met 20 had verslagen. Voor de elfde en twaalfde plaats speelden de Antwerpse club Dragons met 0—0 gelijk tegen de Rapid-resrves. De Belgen werden elfde doordat zij be ter straf-pushes namen. Bij de dames heerste er een gelijk- opgaande strijd tussen de deelne mende zes teams, hetgeen het best aangetoond wordt door het feit, dat de nummer 1 slechts twee punten meer verzamelde dan de nummer laatst, hetgeen het gevolg was van een reeks gelijke Spelen. Daar de nummers 2 tot en met 5 ieder vijf punten behaalden, dienden deze teams straf-pushes te nemen teneinde de volgorde der rangschikking te kunnen bepalen. De uitslag: 1. WESTKAPELLE —In het eindklas sement van het Zeeuws kampioen schap auto-sprint waren weer ver schillende prijzen. Voor de West- Brabantse „Krabbenrijders". De laatste wedstrijd van het seizoen 1970 in West-Kapelle leverde klasse overwinningen op voor de Bergena- ren M. van Ginneken en M. Wie- rikx, die de snelste tijden van de dag maakten. Onder grote belang stelling werden de prijzen uitgereikt door de burgemeester van West-Ka pelle. De uitslag was als volgt. 0 - 850 cc: 1 G. v. Beuzekom Oos terhout Austin Seven; 2 H. Houg Kr. B. o. Z. Fiat 850 C; 3 J. v. d. Driest Middelburg Honda 800 S; 4 R. As- selbergs Kr. B. o. Z. Fiat 850 C; 5 P. Asselbergs Kr. B.o.Z. Fiat 850 C. 850 - 1000 cc: 1 M. Wierikx Kr. B.o.Z. NSU 1000 TTS; 2 H. Ahlberg Kr. B.o.Z. Morris Cooper; 3 C. de Lange, Alkmaar DKW F 93; 4 P. de Rooy Kr. B.o.Z. NSU 1000 TTS; 5 Bombeech, Eindhoven, Cooper 1000. 1000 1300 cc: 1 M. v. Ginneken Kr. B o. Z. NSU 1200 TT; 2 C. v. d. Bosse, Kr. Gapinge NSU 1200 TT; 3 M. Wierikx Kr. B.o.Z. NSU 1200 TT; 4 P. Vogelaar Kr. Steenbergen, Toyota Sprint; 5 P. Akkermans Kr. B.o.Z. NSU 1200 TT. 1300 - hoger: 1 J. de Vos Kr. Vlissingen, Lotus G.T.; 2 C. Frijters Kr. B.o.Z. BMW 2002; 3 A. Reitsma, Amsterdam MG; 4 R. Asselbergs Kr. B.o.Z. Opel GT; 5 A. Mazairac Kr. B.o.Z. Opel GT. Olympia (Terneuzen) 6 pnt. 2. Nati onale Bank van België (Brussel) 5 pnt. 3 Ombrage (België) 5 pnt. 4. Rapide (Hulst) 5 pnt. 5. Abberville (Frankrijk) 5 pnt. 6 Dragons (Bel gië) 4 pnt. Alvorens bij de heren de finale begon, werden beide teams toege sproken door de wethouder van sportzaken van groot Hulst, de heer J. Blommaert uit St.-Jansteen. De prijzen werden uitgereikt door de gebroeders Zaman uit Hulst. (Van onze zwemmedewerker» SAS VAN GENT Tijdens de in Sas van Gent verzwommen Ronde van Saa een langebaanzwemwed- strijd over een afstand van 2 kilo meter bleek dat de zwemvereni ging V.Z.C. uit Vlaardingen met. de zwemmens Wim Schouten, Rien Valk, Petra But, Lenie de Jong en Hannie van Boeren zeer sterk verte genwoordigd was. Op bijna alle on derdelen overklasten zij het gehele zwemmersveld. Alleen de Hagenaar Hans Elzerman was op de schoolslag heren in staat een wig te drijven in de V.Z.C.-successen. Direct na de start vormde zich een kopgroepje van vier man met Elzerman. Zian. Hond, Dolfijn, Valk. V.Z.C. en Schaap, Zian. Otto Vowinkel van DUK uit Amsterdam miste de aan sluiting en was meteen kansloos voor de zege. Hans Elzerman wist zich van het leidende kwartet los te zwemmen en won met ruim verschil voor Hond en Valk. Theo Vis van S.Z.V. uit Souburg streed met Piet Schop Ganze en Guus van de Neste, Schelde om de Zeeuwse eer. Theo won en legde beslag op een eervolle achtste plaats. Petra But uiit Vlaardingen was een klasse apart op de school slag dames. Zij nam direct na de start een kleine voorsproiig op Els de Jong en Joke van Gijn uit Am sterdam. In deze volgorde passeer den deze meisjes ook de finish. De strijd om de Zeeuwse eer was zeer interessant. Anita Bracke van De Zeehond uit Vlissingen was de favo riete. doch Marlies Vercruysse wilde een revanch voor haar nederlaag in de Havenwedstrijd. Zij bleef steeds aan de leiding op de voet gevolgd door Anita Bracke. Het tempo lag zo hoog dat zowel Yvonne Klasen. Bruin-vis als Coba van de Burgt, Ganze en Cobie van de Linde. Schelde moesten afhaken. Marlies nam halverwege de wedstrijd een voorsprong van een tiental meters. Deze kloof kon Anita Bracke ondanks een ferme eindsprint die haar op 3 seconden van Marlies Vercruvsse bracht niet meer overbruggen. De sterke Wim Schouten uit Vlaardingen nam direct na de start de leiding op enkele meters gevolgd door Herman van Lienden, Haarlem. Karei van de Bos, Eindhoven en Piet Brouwer uit Den Haag. Naar mate de wedstrijd vorderde liep Schouten steeds verder weg van zijn achtervolgers en won onbedreigd voor Van Lienden en de verrassend (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren die vorige week in de hoofdklas handbal met ruime cijfers 96) zegevierden over het sterke Ver- burch moesten nu het hoofd buigen voor Swift, Roermond met maar liefst 103. De heren van het Vlis- singse Olympus (landelijke tweede klas) verloren in een zeer spannen de strijd in Tilburg op het nippertje met 12—11 van Volt. Het plaatselij ke duel tussen S..OA. en Rapid in Breda in de landelijke tweede klas werd met grote cijfers gewonnen door Rapid (155). Bij de dames van Walcheren, hoofdklas ging het niet zo best te gen Swift, Roermond. Een achter stand van 20 werd nog ingelopen. De Limburgse dames combineerden echter beter en waren ook sneller en schotvaardiger zodat Walcheren met de rust tegen eein 63 achter stand aankeek. Ook na de hervatting bleef Swift domineren, terwijl de dames van Walcheren bij de a-a-n-val- len steeds iets te veel tijd nodig hadden. Ook de defensie van Wal cheren liet zich verschillende malen verrassen. Riek Pruijssers, in het doel van Walcheren, die ha-ar uiter ste best deed kon niet voorkomen dat Swift een 103 zege mee naar Roermond nam. In de landelijke tweede klas kon den de heren S.O.A. tegen Rapid voor de rust redelijk bijblijven. Door Karei van Hooijdonk en Rob Schmeitz nam Rapid de eerste tien minuten een voorsprong van 20. Nadat Jan van der Bom, S.O.A. en Jos Demis, Rapid voor 21 en 31 hadden gezorgd kwam S.O.A. met een strafworp, Jan van der Bom, en een verrassend schot van Dick Jas gelijk. Rapid was echter sneller, en vooral in de opbouw gevaarlijker. Met de rust leidde Rapid dan ook met 64. In de tweede helft toen de condi tie zwaar ging tellen bij S.O.A. sloeg Rapid maar liefst hegen maal toe. S.O.A. kwam maar een maal aan bod zodat het Bredase Rapid met 155 zegevierde over stadge noot S.O.A. In een gelijkopgaande strijd heb ben de heren van Olympus, Vlissin gen in Tilburg de eer moeten laten aan Volt met 1211. Nadat Jef de Jonge de openingstreffer had ge maakt voor Volt en Toby Lammers binnen de vijf minuten de balans in evenwicht had gebracht voor Olym pus werd praktisch om beurten ge scoord. Beide ploegen waren uitstekend op dreef en kwamen tot zeer goede verrichtingen in het aanvalsspei. Na een gelijke stand van 66 gaf Toby Lammers voor de rust Olympus de leiding met 76. N-a de hervatting za-g Volt kans niet alleen de stand te nivelleren maar via treffers van Frank van Dongen en Ben van der Veer zelfs met 11-9 de leiding te nemen. Aan animo ontbrak het be slist niet. In de laatste vier minuten werd nog drie maal gescoord, door Rinus Wijgmam en Tjeerd de Vries voor Olympus en Frank van Dongen voor Volt. De eindstand werd hier door bepaald op 1211 voor Volt. goed zwemmende Van de Bos. Ie dereen in Zeeland was benieuwd hoe Sjaak van der Hooft uit Terneu zen het zou doen tussen deze sterke knapen. In a-ndere wedstrijden bui ten Zeeland had hij al getoond zijn mannetje te staan, maar hij liet zich bij de start geheel insluiten en werd daardoor gelijk op een flinke ach terstand gezwommen. Hij kwam wel sterk terug, maar met zijn dertiende plaats stelde hij wel wat teleur. Hans Dorrepaal, Schelde en Wim de Kam, S.Z.V. zwommen een goede wedstrijd en legden beslag op de 19e en 22ste plaats. Op de vrije slag domineerden opnieuw enkele Vlaardingse meisjes. Lenie de Jong en Hannie van Boe ren waren veel te sterk voor de overige zwemsters. Ook voor de drie-voudige winnares Anke van de Veeken uit Den Haag. Lenie de Jong won op een tiental meters gevolgd door clubgenote van Boe ren. De Zeeuwse Martha Wolff zwom een uitstekende wedstrijd. Aanvan kelijk ging zij brutaal met de kop groep mee, maar zij kon dit tempo niet volhouden. Ze nestelde zich wel op de zesde plaats en liet deze n-iet meer los. Een uitstekende prestatie in dit sterke zwemstersveld. Ook Truus van de Linde, Schelde kwam met haar achtste plaats goed voor de dag. Verrassend goed zwom Elsje Wolff, het jongere zusje van Martha Zij wist zowaar als vierde Zeeuwse aan te komen vlak achter Mariike Capello uit Goes. Na afloop van de zwemwedstrijden vond de prijsuitreiking plaats in ho tel Rotterdam dat echter de vele deelnemers n-iet kon bergen. De heer Slabber voorzitter van de langebaan-commissie van de Konin klijke Nederlandse Zwembond reik te de zwemkroni-ekbekers uit. ter wijl de heer Th. Acke, voorzitter van de Kring Zeeland van de K.N.Z.B., de Zeeland bekers kon uitreiken aan Martha Wolff en Siaak van der Hooft. Schoolslag dames: 1. P. But, V.Z.C. 33.00.4; 2 E. de Jong, H.D.Z. 34.05; 3. J. van Gijn IJ 34.55; 3. S. Walther Zian 36.32; 5. Marlies Ver cruysse 36.35; 6. A. Bracke, Zeehond 36.38, 8. Y. Klasen, Bruinvis 37.30; 9. C. v.d. Linden, Schelde 37.32; 10. K. Pouwen, Luctor 37.36; 11. C. v.d- Burgt, Ganze 38.01. Schoolslag heren: 1. H. Elzerman Zian 31.21.4; 2. R. Hond Dolfijn 31.33; 3. R. Valk V.Z.C. 31.38; 4. W. Schaap, Zian 32.10; 5. O. Vowinkel DJK 33.07; 8. Th. Vis S.Z.V. 34.55: 9. P. Schop Ganze 35.05; 10. G. van Neste Schelde 35.18; 11. A. Al Bruinvis 36.08; 13. B. Platschorre Bruinvis 36.28. Vriie slag dames: I. L. de Jong V.Z.C. 26.27; 2. H. van Boeren, V.Z.C. 27.35; 3. C. Bijbak Zian 28.00; 4. A. v.d. Veeken H.Z.P.C 28.01; 5. L. Baretha H.D..Z 31.06; 6. M. Wolff S.Z.V. 31.45; 8. T. van de Linde Schelde 33.56; 10. M. Capello Ga-nze 34.27; 12. E. Wolff S.Z.V. 34.43; 13. I. Meeusen, Zeehond 35.10. Vrije slag heren: 1. W. Schouten V.Z.C. 24.41.6; 2. H. van Lienden HPC 25.00; 3. K. van de Bos, Aegir 25.04; 4. P. Brouwer, Zian 25.08; 5, G. Slop DJK 26.03; 13. J. v.d. Hooft, Schelde 27.43; 10. H. Dorrepaal, Schelde 28.59; 22. W. de Kam S.Z.V. 29.22; 23. R Veenstra, Ganze 29.43; 26. T. van Maris. Ganze 30.01. (Van een onzer wielermedewerkers) 's GRAVENPOLDER De stich ting wielerronde 's Gravenpolder, waarin ook de wielereomité's Kwa- dendamme, Kapelle en Middelburg zijn vertegenwoordigd, heeft de plannen opgevat op zaterdag, 26 september een wielerronde te hou den. Als parcours is gedacht aan de Schuitweg, Ambachtsstraat Midden straat. Fortrapastraat, dat éen lengte van ongeveer 1 kilometer heeft en op die dag van 13.00 tot circa 18.00 uur voor deze route kan worden gebruikt. (ADVERTENTIE) Met DRUgasar gasverwarming, op de buitenlucht aangesloten door een opening in de buitenmuur. Meer dan 60 verschillende uitvoeringenvan klein tot groot! Prijzen vanaf f 299,-. Vraag ongefrankeerd de gratis brochure aan bij Koninklijke Fabrieken Diepenbrock Reigers N.V., Antwoordnummer 17Ulft. DRUgasar lekker stoken zonder schoorsteen

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7