ESTUDIANTES MET NIEUWE DOELMAN Nog spannende dagen voor Ernst Happel AJAX NIET OP DREEF Volendam velde in slotfase NAC: 2-1 KNVB boycot Bavel WEER WINST BARONIE Matig duel van RBC Ongelukkig Nog groter Niet gekweld Quiek „top-style": de meestersehoen f— STANDEN 1 DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM/ROTTERDAM Temidden van zijn dodelijk ver moeide spelers opende de vitale Es- tudiantes-voorzitter Mariano Manga- no, zaterdagavond in de perskamer van Schiphol, grijnslachend de „kou de oorlog" tegen Feijenoord. „Heren, we zijn na de eerste wedstrijd in Buenos Aires tot de conclusie geko men dat wij het elftal voor Rotter dam op diverse plaatsen moeten wij zigen. In ieder geval wordt er een andere doelman opgesteld. Het hoge woord was eruit en de stilte, die daar een gevolg van was, werd al snel verbroken door de brandende vraag: „Waarom in ieder geval uw keeper?". De moeilijk van zijn apro pos af te brengen Mangano voelde dat hij iets teveel uit de school had geklapt en deed alle moeite om van dit onderwerp af te stappen. Maar hij kreeg geen kans. „Errea is geblesseerd. Wij hebben hem daar om thuis moeten laten, onze tweede doelman Pezzano zal hem vervangen. Reserve wordt nu de jonge Mario Flores". Trainer Osvaldo Zubeldia was niet aanwezig, toen president Mangano het „hot"-nieuws vertelde. Hij stond in een zijgangetje in ge dachten verzonken en schrok zicht baar even van de vraag: of hij ver trouwen had in Pezzano? „Hij is een goede doelman, die niet onder doet voor Errea". Aan de toon waarop hij deze uitspraak deed was te merken dat zijn woorden niet helemaal over eenstemden met zijn opinie. Het „mysterie"-Estudiantes werd een dag later in hotel Skyway, een domein van rust aan de toevoerweg naar het vliegveld Zestienhoven nog groter. Toen de spelers zondagmor gen uitgerust waren en zij hun spie ren wat losliepen op een door hon derden belangstellenden bevolkt grasmatje, dat nog niet eens de groot te had van een half voetbalveld bleek de Argentijnse club meer grote ver rassingen in petto te hebben. Aan voerder Oscar Malbernat gaat woens dagavond in de kuip persoonlijk het fenomeen „Coentje" proberen te temmen. De rechter-verdediger in Buenos Aires Pagnanini, die wel is meege reisd naar Rotterdam, zal geen mo gelijkheid krijgen om zijn weinig overtuigend optreden in de eerste wedstrijd goed te maken. Door die omzetting zal Hugo Medina (25) de vrijgekomen plaats in de verdediging op links gan innemen. Trainer Zu beldia verwacht van de man, die de Argentijnen koesteren met de bij naam Tato, veel rust, omdat hij het laatste seizoen een grote dosis routi ne in het internationale werk heeft opgedaan. Vijf jaar geleden stond Medina al in het eerste elftal opge steld. Hij was onder andere degene, die in de bikkelharde confrontaties met Manchester United samen met George Best van het veld werd ge stuurd. Een ernstige knieblessure onderbrak in 1969 echter voorlopig zijn glanzende carrière. Voorts ver ving Lubeldia spitsspeler Echecopar. De spelers van Estudiantes wer den met deze bekendmaking niet ge kweld door de onzekerheid of zij woensdag wel of niet meespelen. Zij weten het al. Trainer Zubeldia: „Dat is niet zo vreemd als het misschien wel lijkt. Het zijn mijn spelers, die voortdurend aan de wedstrijd van woensdag denken. Niet ik. Zij heb ben onderling ook de zwakke plek ken van het elftal uitgezocht". Daarom, zegt de verantwoordelijke leider, is het optimisme bij Estudian tes zo groot. Door de achterhoede te versterken wil men de stand in Rot terdam gelijk houden om in Madrid een beslissing uit te vechten. „Ik zeg niet dat die positie direct ons uitgangspunt zal zijn, maar als we geen doelpunt kunnen maken zal Estudiantes zich toch daarop toeleg gen". Ook de aanvoerder Malbernat, en de meeste andere spelers denken zo over het tweede duel om de wereld beker. „Wij spelen altijd onze beste wedstrijden als ze erg moeilijk lij ken. Daarom vertrouw ik erop dat de beker uit Europa weer naar Zuid- Amerika terugkeert". Carlos Bilardo, een van de huidige uitblinkers bij Estudiantes, ziet de wedstrijd met evenveel vertrouwen tegemoet. „Na tuurlijk is Estudiantes hier de un derdog. Maar die rol ligt ons. Ik, persoonlijk, heb het gevoel, dat we in Buenos Aires meestal onder onze vorm blijven. Omdat van de spelers zo vreselijk veel wordt verwacht. Je weet meestal van te voren al dat je nooit helemaal aan de verwach tingen kan voldoen". Met tevreden instemming zochten de Argentijnse voetbalprofs na hun training weer de rust op in het Skyway-hotel. Ook de komende da gen zullen zij niet veel aan sight seeing doen; het verblijf in Rotter dam is voor de spelers gewoon een verlengstuk van het trainingskamp dat ze 2 weken geleden opsloegen voor deze belangrijke wedstrijd. Al leen enkele tienduizenden kilometers verder. De wereldbeker is wel een kostbaar bezit geworden (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA Baronie heeft een zwaar bevochten overwinning ge boekt. Dit is bepaald niet aan de cij fers (31) te zien, want met uit zondering van de eerste helft heeft de thuisclub het zwaar te verduren gehad. Voor de rust en met name nadat Dick Hoogmoed in de 38ste en 40ste minuut de Venlose doelman Schroemgens het nakijken had gege ven vooral zijn tweede goal was een juweeltje schenen de groen witte Bredanaars op rozen te zitten. Zjj voetbalden in die periode uitste kend, maar namen de zaken toch dikwijls al te laconiek op. De gasten opereerden in een be duidend hoger tempo dan de Blauwe Kei-bewoners, zaten feller op de bal, maar schoten vaak in afwerking der vele, goed opgebouwde aanvallen te kort. En was dat een paar keer niet het geval, dan greep Hennie Lelie veld deskundig in. Daarom was het zo jammer, dat hij twee minuten voor het afsluiten van de eerste speel- helft een hard ingeschoten bal uit de handen liet vallen en de toege- stormde rechtsbuiten Simons de kans bood onhoudbaar in te knallen (2—1). Na de hervatting heeft in feite VW het spel beheerst. Succes kwam in de allerlaatste mi nuut van de door ruim 2000 toe schouwers bezochte ontmoeting ech ter alsnog aan Baronie-zijde. De door gebroken Ger Saris werd in het straf schopgebied gevloerd en Gerrie Ree dijk zorgde voor de 31 eindstand. Een KNVB-official was aanwezig om Lelieveld aan een beoordeling voor Jong Oranje te onderwerpen. Hij zag hem èn midhalf Kees Hurckx een voortreffelijke wedstrijd spelen. (Van onze sportredactie) DEVENTER De 24000 toeschou wers bij de ontmoeting Go Ahead- Feijenoord, die op verzoek van de Rotterdamse club een dag eerder werd gespeeld (zaterdagavond), heb ben in het volgepakte stadion aan de Vetkampstraat alles voorgeschoteld gekregen wat voetbal zo aantrekke lijk kan maken. Spanning, sensatie en de grandioze voetbalshow was de inhoud van de generale repetitie van Feijenoord voor de wedstrijd van woensdagavond tegen het Argentijn se Estudiantes de La Plata. Het De venter publiek toonde na afloop gro te waardering voor het spel van Go Ahead en Feijenoord. Hef tevreden legioen, dat had kun nen genieten van Moulijn, Van Ha- negem, Dick Schneider en de gehele Go Ahead-ploeg, gaf beide ploegen een staande ovatie. Ondanks de 12 nederlaagOm op deze wijze van Feijenoord te verliezen was voor Go Ahead geen schande. Feijenoord heeft de overwinning per se niet ca deau gekregen. Go Ahead, duidelijk versterkt door de rentree van ex- international Nico van Zoghei was zelfs niet kansloos. Een gelijk spel zou verdiend zijn ge weest. De Feijenoord-defensie kreeg het vooral in de tweede helft erg moeilijk. De scherp opgestelde Hoe- kema en Dick Beek waren de Rotter damse verdediging steeds te snel af. Met iets meer tactisch inzicht zou de Go Ahead-voorhoede meer dan eenmaal doelman Treytel hebben ge passeerd. Feijenoord-trainer Ernst Happel, het tactisch brein van de Rotterdamse ploeg, zal in de komen de dagen nog moeite genoeg krijgen met het oplossen van het keepers- probleem. Êddie Treytel trof geen schuld bij het Go Ahead-doelpunt, maar miste toch het zelfvertrouwen dat hij woensdagavond tegen Estu diantes zal moeten hebben, wil Feij enoord de wereldbeker veroveren. paal geschoten. Feijenoord werd ge vaarlijker. Uit de een-twee combina tie van Moulijn en Van Daele schoot Moulijn de bal langs Nico van Zoghel. In de resterende minuten consolideerden de Rotterdammers de krappe voorsprong. Eervol verlieten de verslagen Go Ahead-spelers het veld. Feijenoord deelde in de hulde, die het tevreden publiek de beide ploe gen bracht. Na de ontmoeting Go Ahead-Feijenoord is het in ieder ge val duidelijk geworden, dat de Rot terdamse ploeg het keepersprobleem nog niet heeft opgelost. Voor trainer Ernst Happel komen nog enkele spannende dagen. Estudiantes kwam zaterdag in Nederland aan. Ter begroeting was op de luchthaven Schiphol onder anderen aanwezig de voorzitter van Feijenoord, de heer Couwenberg, die hier (links) de hand drukt van Estudiantes-voor zitter Mariano Mangano. Hier en daar moesten lastige en verhitte supporters door de politie tot de orde worden geroepen. Go Ahead, dat door het sterk spelende duo Somer-Warnas en de rentree van Nico van Zoghel defensief ster ker was geworden, kwam al in de eerste minuut op ongelukkige wijze op een 0I achterstand te staan. Ex- Go Ahead-speler Dick Schneider, die de plaats van Piet Romeijn naar alle tevredenheid had ingenomen tikte de bal naar Wim Jansen, die met een verre pass de wispelturige Moulijn inschakelde. De lichtvoetige dribbelaar gaf de bal precies voor de voeten van de vrijstaande Ove Kindvall en met een listig boogballetje, die via de voet van Gerard Somer van richting werd veranderd, verdweeen de bal over de uitgelopen Nico van Zoghel. Een on gelukkige start voor de ploeg van trainer Barry Hughes. Het enthou siaste publiek werd er stil van. De vuurpijlen en zevenklappers werden veilig opgeborgen. Er was geen reden voor feest. Het geweldige Go Ahead-offensief werd na de rust voortgezet. De De- ventenaren speelden niet mooi, maar gesteund door het dolgeworden pu bliek en het eigen enthousiasme schiep de Go Ahead-ploeg zich vol doende kansen op de gelijkmaker. Na een kwartier spelen kreeg Go Ahead eindelijk de meer dan ver diende gelijkmaker. Ruud Geels tik te de bal naar de voor Van Marwijk (enkelblessure) ingevallen Lambert Verdonk. De ex-NEC'er zette op zijn beurt de ver opgerukte Jantje Smid aan het werk. Met een koel schot passeerde de blonde Deventenaar doelman Treytel (1-1). Het publiek was door het dolle heen. De vuurpijlen werden weer te voorschijn gehaald. Go Ahead trok zich niet terug in de verdediging. De jongens van trainer Hughes voelden dat dit grandioos spelend Feijenoord niet met een gelijk spel tevreden zou zijn. Aanvallen was dus de beste verdediging. Nog geen minuut na de gelijkmaker kwam Van Hanegem in conflict met Henk Warner. Scheids rechter Bogaarts moest de ruziezoe kers uit elkaar sturen. Beide ploegen raakten geïrriteerd. Ernst Happel, die in de rust Ove Kindvall door Van Daele had vervangen, vreesde het ergste toen Franz Hasil na 20 minuten wegens een blessure het veld moest ruimen voor Boskamp. De kracht was uit de Feijenoord- ploeg. Vijf minuten voor het einde sleepten de Rotterdammers toch de volle winst uit het vuur toen de ra zendsnelle Moulijn zich had ont daan van de lastige Jan Veenstra. Even daarvoor had Wery tegen de Spelmoment uit de wedstrijd ADOAjax. Hier een du doelman Stuy en de Hagenaar Couperus. (Van onze sportredactie) VOLENDAM Vier minuten voor tijd hield „Paaltje Piet", een van de ferventste supporters van Volendam, het niet meer uit op de tribunes. Hij moest en hij zou Billy Bond, de ma ker van het winnende doelpunt tegen NAC, persoonlijk een kermispremie van tien gulden in het handje stop pen. Billy Bond, die juist een grove verdedigingsfout van NAC koelbloe dig had afgestraft, duwde hem weg. Er moesten immers nog vier minuten gespeeld worden en daarin kon er toch nog van alles gebeuren. Na afloop van het duel stond Paal tje Piet, de man die uit verbittering over het feit dat PSV zo slecht had gespeeld vorige week de bal had meegenomen, echter bij de poort klaar. Billy Bond nam het tientje la chend in ontvangst. Zijn dag was door de overwinningspremie jlus de extra uitkering van vijftig gulden van de accumagnaat Kurt Vyth weer goed. De kermis kon voor hem en de ande re haastig het dorp ingetrokken Vo- lendamspelers beginnen. Voor die spelers was de overwin ning op NAC er een om niet langer over na te praten. Volendam, dat 2 weken achtereen subliem spel had la ten zien speelde een klasse minder dan de vorige week. NAC ging namelijk overrompelend van start. Bij de eerste de beste aan val kende scheidsrechter Klopper een vrije trap toe aan Ad Brouwers wegens een overtreding van Klaas Plat. Ad Brouwers nam zelf de vrije trap die de bal op het hoofd van Bakker deel belanden, die doorkopte naar Franckiewicz. De Pool aarzelde geen moment en met een slim boogballetje kopte hij over de toestormende doelman Jan Ruiter heen. De 7000 toeschouwers waren nauwelijks over de schrik heen toen Arnold Mühren een cor ner mocht nemen. Zijn straffe schui ver kwam bij Kwakman die een han dig overstapje maakte waardoor de centrale verdediger Jack Jonk alle vrijheid had om hard in te schieten. Na drie minuten was de stand al weer 1-1. De sensatie leek nog groter te gaan worden doordat Volendam zich met gevarieerd aanvalsspel goede kansen ging scheppen. Afwisselend trokken backs en centrale verdedi gers mee naar voren om ver in het NAC-strafschopgebied te penetreren. Nadat Arnold Mühren na een voorzet van Kwakman tegen de voet van Van der Merwe aankopte en daarna tweemaal naast had ge schoten bij goede kansen, kreeg NAC meer vat op het spel van Volendam. Vermeulen schakelde, geassisteerd door Jan van Gorp, de gevaarlijke spits Billy Bond goed uit en daar mee verviel het grote gevaar van Volendam. NAC veroverde zelfs een veldmeer- derheid met nuchter fantasieloos voetbal, minder aantrekkelijk dan dat van Volendam maar minder ri sico inhoudend. Een vrije trap na een keurig stuk je toneel van Wim Kras belandde in de slotfase bij Billy Bond, die bij de eerste paal rustig kon inkoppen om dat geen van de verdedigers hij de ze paal had postgevat. Een blunder in de verdediging, NAC-trainer Can- jels beaamde dat volledig, had NAC geveld. (Van onze sportredactie) BREDA Feijenoord, dat komen de woensdag zijn tweede wereld bekerwedstrijd tegen Estudiantes moet spelen, won in een reeds zater dag gespeelde uitwedstrijd met 21 van Go Ahead. Een oefenpartijtje is het dus niet geworden, waarbij men dan maar mag hopen dat de Rotter damse formatie komende woensdag heel wat beter voor de dag zal ko men. De kans op blessures zal overi gens aan deze uitslag niet vreemd zijn. SPARTAAZ '67: Sparta, dat het in de eersite helft niet verder wist te brenigen dam 11, greep toch mog een 21 zege. Toen het in die tweede helft niet al te best ging kreeg Kess- ler een black-out. Hij verving de zeer actieve en prima spelende Pool Ko- wailik in plaats van de zwakke Hey- erman door Koudijzer, wiens onivoi- doernde capaciteiten positief bijdroe gen tot een redelijk hensitel van AZ '67. Score: Kristensen 10; 27. Kabel (strafschop) 11, 46. Heyermam 21. Scheidsrechter: Van Gemept. Toe schouwers: 10.000. DWS—HOLLAND SPORT: Holland Sport heeft met het 0—0 gelijke spel meer gekregen dan het verdiende. DWS, dart vorige week een 41 zege behaalde tegen NAC, speelde ook nu weer een stuk srterker dan de tegen stander, maar kon de kansen niet volledig benutten. Scheidsrechter: Schalks. Toeschou wers: 8.000. NEC—FC UTRECHT: In een spec taculaire en vooral voor rust te har de wedstrijd is NEC erim geslaagd om in de slotfase tegen FC Utrecht een 01 achterstand om te zetten io een 21 overwinning. Score: 43. Hildebrant 0—1; 81. Ha- (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Het spel van RBC, in dc gisteren gespeelde wed strijd tegen Hermes DVS, zal er niet veel toe hebben bijgedragen om de vreugde van het kermisvierende Roosendaalse publiek te verhogen. Het was een slechte wedstrijd tussen twee ploegen die beide van goede wil waren, maar in taktisch en tech nisch opzicht duidelijk tekort scho ten oin er een voor de toeschouwers aantrekkelijk schouwspel van te kun nen maken. De 00 cijfers, die na afloop op het scorebord stonden, ga ven dan ook voor beide ploegen een juist beeld van de krachtsverhouding weer. Aangezien zowel RBC als Hermes DVS over een krachteloze voorhoede bleken te beschikken, speelde de strijd zich voornamelijk op het mid denveld af. Voor rust gebeurde er weinig sensationeels en de enkele gevaarlijke momenten die er waren, ontstonden door toedoen van mee naar voren gekomen verdedigers. Bij RBC was dit Pierre van Hal, die de gevaarlijke Kees van Kooten uitste kend in bedwang hield, en bij Her mes DVS uitblinker, linksback Vis ser. zeilhekken 1—1; 89. Janssen® 2—1. Scheidsrechter: Boosten. Toeschou wers: 21.000. ADOAJAX: De Amsterdammers verloren met 10. „Het leek wel of er een derdeklasser in het veld stond", zei Rinus Michels, naidait hij zijn marnoen aan hert werk had ge zien. De Ajax-cambinaties mislukten op oobegrijpeHijkie wijze, wat na rust niet meer door een toenemende inzet viel te repareren. Score: Schoenmaker 10. Scheids rechter: Van Ravens. Toeschouwers: 26.000. EXCELSIOR—FC TWENTE: Het hoger .genoteerde FC Twente heeft zich een tikkeltje verkeken op de on verzettelijkheid van Excelsior, dat het tot de rust op 11 wist te hou den, doch dioor gebrek aan conditie tenslotte met 21 ten onder ging. Score: 38. Jeuring 01; 44. Van Toledo 11; 66. René van de Kerk hof 12. Scheidsrechter: Hoppen- brouwer. Toeschouwers: 8.000. TELSTARPSVDe Eindhovena- ren hebben heel wat kansen gehad om de winst bij Telstar weg te halen, maar de PSV-aamval bleek even on- produikitief als Telstar slim en dat be tekende 11. Score: 17. Veenstra 01; 68. Vos 11 (eigen doel). Scheidsrechter: Brouwer. Toeschouwers: 17.000. MVV—HAARLEM: MVV heeft in de ontmoeting met Haarlem voort durend de toon aangegeven, waar door de Maastrichtenaren met het 11 gelijke spel een misschien iets te geringe beloning voor hun storm lopen kregen. Score: 20. Bonfrère 10; 25. De Jong 11. Scheidsrechter: Dorpmans. Toeschouwers: 7.000. (ADVERTENTIE) Een nieuwe, extra soepele voetbalschoen voor spelers als Dick van Dijk, Theo Laseroms. Hans Eijkenbroek, Sjaak Swart en vele andere topspelers Quick „top-style". Buigzame nylon profielzool en verwisselbare noppen voor extra „grip" op ieder veld. (Van onze sportredactie) BAVEL De opzienbarende plan nen van Bavel om een vriendschap pelijke wedstrijd te spelen tegen Es tudiantes zijn door de KNVB getor pedeerd. Motief van de KNVB: Zon wedstrijd kan invloed hebben op het cupduel. Argument was artikel 13 van het UEFA-reglement, waarin, betreffende de strijd om de wereld cup, het spelen van een wedstrijd in het land, waar het duel is, 15 da gen van tevoren wordt verboden. Uiterst merkwaardig blijken echter de motieven, waarmee de KNVB zijn weigering in eerste instantie staafde. Nadat wij de heer Willemsen, commissielid van het districtsbestuur Zuid 1 hadden geraadpleegd", vertelt Bavel-secretaris P. Jansen, „nam de ze contact op met de KNVB. Ik heb later de heer Huijbregts opgebeld en gevraagd naar de houding van de KNVB. Deze deelde mij de weigering mede. Als motief werd toen gesteld dat men ons voor een afslachting wilde behoeden. Ik heb toen gezegd dat die consequenties voor ons zelf zouden zijn. Al wordt het 100 heb ik gezegd. Bovendien zal Estudian tes niet voluit spelen met de cup- strijd voor de boeg. Een paar uur la ter belt de heer Huijbregts mij weer op en toen werd medegedeeld dat de wedstrijd niet mogelijk was op grond van dat bewuste artikel. Ik heb toen gezegd dat ook Feijenoord een wedstrijd in Argentinië had ge speeld, maar dat hielp niks. Het woord vriendschappelijke wedstrijd heb ik ook laten vallen en gespro ken over een oefenpartij. Ook dat hielp niet. Toen heb ik voorgesteld Bavel met de keeper van Estudian tes tegen Estudiantes met de keeper van Bavel te laten spelen, maar weer ving ik bot. Enfin, het was vechten tegen de bierkaai. Wij hebben ons er maar bij neergelegd al zullen wij proberen nog iets met Estudiantes te versieren. Wat kan ik nog niet zeg gen. Feit is in ieder geval dat wij se rieuze contacten met Estudiantes heb ben. Die dateren al vanaf de dag dat Feijenoord in Argentinië de eerste wedstrijd speelde. Het gekke van het hele geval is dat het idee bij mij werd geboren, toen ik las dat Feijen oord daar een vriendschappelijke wedstrijd had gespeeld. Dat is iets voor ons, dacht ik. Alles is goed ge gaan, maar wat Feijenoord mag, mag Estudiantes blijkbaar niet. Gek is dat". Bavel-voorzitter Van Gils: „Ik denk dat over de houding van de KNVB nog niet het laatste woord is gevallen, al gaan wij zelf hier ver der niet meer in wroeten. Het is te kort dag en heeft daarom geen zin meer". Verklaring van de heer Huij bregts: „We hebben er gewoon geen zin in, gezien het artikel en de mo gelijke beïnvloeding van de cupwed strijd". Grote troost voor Bavel: Estudi antes had geen oefenwedstrijden in het programma opgenomen..,. ERE-DIVISIE Eredivisie: Sparta—AZ'67 2-1; Ex celsior—FC Twente 1-2; Telstar—PSV 1-1. Volendam—NAC 2-1; DWS— Holland Sport 0-0; ADO—Ajax 1-0; MW—Haarlem 1-1; NEC—FC Utrecht 2-1; Go AheadFeijenoord STAND Feijenoord 3 3 0 0 6 10-2 Sparta 3 3 0 0 6 11-3 ADO 3 3 0 0 6 7-2 PSV 3 2 1 0 5 6-3 FC Twente 3 2 1 0 5 4-2 NEC 3 1 2 0 4 3-2 DWS 3 1113 4-2 Ajax 3 1113 2-1 Haarlem 3 0 3 0 3 3-3 Holland Sport 3 1113 3-3 FC Utrecht 3 1 0 2 2 6-7 Volendam 3 1 0 2 2 4-6 Telstar 3 0 2 1 2 3-6 Go Ahead 3 0 12 13-7 MW 3 0 12 11-4 AZ'67 3 0 1 2 1 1-6 Excelsior 3 0 12 12-7 NAC 3 0 0 3 0 2-9 EERSTE DIVISIE Eerste divisie: HVCBlauw Wil 2-1; GVAVSW 2-0; SC Cambuur—DFC 4-1; De GraafschapVitesse 1-2; Wa- geningen—FSC 2-1; Willem II—Hee- reenveen 3-0; Helmond SportVeen- dam 2-0; HeraclesFC Den Bosch 1-1. STAND Willem II 3 3 0 0 6 7-1 GVAV 3 2 1 0 5 5-0 FC Den Bosch 3 2 1 0 5 6-2 Helmond Sport 3 2 1 0 5 4-1 Heracles 3 2 1 0 5 7-4 Vitesse 3 2 0 1 4 10-4 SC Cambuur 3 1 2 0 4 7-4 DFC 3 2 0 1 4 8-6 HVC 3 1 2 0 4 2-1 Graafschap 3 1 0 2 2 3-7 Wageningen 3 1 0 2 2 4-11 SW 3 0 12 14-7 Heerenveen 3 0 12 12-7 FSC 3 0 0 3 0 1-4 Blauw Wit 3 0 0 3 0 2-7 Veendam 3 0 0 3 0 2-8 TWEEDE DIVISIE Tweede divisie: ZFC—AGOVV 0-1- RCH—PEC 1-2; EDO—NOAD 1-3; De VolewijckersRoda JC 4-1; Lim- burgiaSC Drente 3-2; Baronie VVV 3-1; EindhovenFortuna VI. 3-0; RBCHermes DVS 0-0. STAND AGOVV 3 3 0 0 6 6-0 Baronie 3 2 1 0 5 7-1 Eindhoven 3 2 1 0 5 6-2 PEC 3 2 1 0 5 9-5 De Volewijckers 3 2 1 0 5 8-4 NOAD 3 2 0 1 4 6-3 Gooiland 2 1 1 0 3 3-0 Hermes DVS 2 1 1 0 3 2-0 RBC 3 1113 3-4 Limburgia 3 1113 3-4 Fortuna VI. 3 1 0 2 2 2-5 Roda JC 3 0 2 1 2 1-4 ZFC 2 0 1110-1 VVV 3 0 12 14-7 SC Drente 3 0 0 3 0 3-9 EDO 3 0 0 3 0 3-10 RCH 3 0 0 3 0 1-8

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11