Atlete Cora Hofman naar Parijs „GELUKKIG DAT IK ER BIJ BEN" E! n PP AMBITIEUS PROGRAM VAN DE DAMBOND Hockeycompetitie begint al vroeg BVC MOET OPPASSEN Ronde van Sas zeer goed bezet Tegen Krabbendijke-team Strij'd om Zeeuwse atletiek- titels Hoogtepunt van een succesvol seizoen Jeugdkoers in Axel slaagde Zwemduel in Kanaal door Walcheren WSV Clinge houdt wandeltocht Meeuwen zal zeker winnen is T MOEILIJK TITELS Hockey STANDEN 19 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Volgende week vrijdag beginnen in Parijs de Europese jeugdkampioenschappen atletiek. In de Franse hoofdstad zal ook een Neder landse afvaardiging meedingen naar het goud, zilver en brons. En in die Nederlandse ploeg zit Cora Hofman, de I7-jarige Terneuzense atlete van Schelde Sport. Cora Hofman, dié ijverige pogingen doet om haar donkere ogen achter iets minder donkere glazen van haar bril te verbergen, zal in Parijs uitkomen op de 100 meter, de 200 meter en de 4 x 100 meter estafette. Vrijdag begint ze met de series van de 100 meter. Later op de dag zijn de halve finales en tegen de avond vindt dan de grote finale van dit nummer plaats. Zaterdag staan de series van de 200 meter en de estafette op het programma. De laatste dag van de jeugdkampioenschappen staan in het teken van de finales, dus ook die van de 200 meter en de estafette. strijd om de Europacup in Oost-Ber- lijn als reserve. En nu dan volgende week het Europees kampioenschap, dat Cora Hofman beschouwt als een waardige afsluiting van dit zo succes volle seizoen Cara Hofman is blij met de uitno diging voor de Nederlandse jeugd- ploeg, die naar Parijs gaat. Ze wil eigenlijk nog niet denken aan halve finales en finales, „want", zo stelt ze, „ik mag al erg gelukkig zijn, dat ik erbij ben". Atletiek begon voor Cora Hofman toen ze twaalf jaar was. De toenma lige ambtenaar van sportzaken in Terneuzen, Johannesen, viel het op, dat de zwartharige Cora Hofman bijna alle schoolwedstrijden won. Hij vroeg haar of zij niets voor atletiek voelde. Op dat moment had Cora Hof man juist een gymnastiekvereniging geruild voor de judoschool van Staf de Moor. Maar toch vond ze het wel leuk en ging eens kijken op een veld van Terneuzen, waar de accommoda tie van Schelde Sport is aangelegd. Een paar dagen later volgde de eer ste training en toen was het gebeurd met Cora Hofmans judo. Het werd voortaan alleen atletiek. Cora Hof man heeft er geen spijt van. ,,Het bevalt me prima", stelt ze nuchter vast Op 12-jarige leeftijd begon ze dus en ze is nu vijf jaar met atletiek bezig. En dat met zeer mooie succes sen. Vier jaar achtereen werd zij kampioene van Nederland. Het eerste jaar, dat ze deelnam, bij de B-meisjes veroverde ze titels op de 80 meter sprint, en bij het verspringen. Het tweede jaar als B-meisje werd het „slechts" één kampioenschap en wel op de 60 meter horden. Haar debuut bij de A-meisjes be kroonde zij vorig jaar met een Ne derlandse titel op de 200 meter, die zij dit jaar prolongeerde. Naast die vijf gouden plakken behaalde Cora Hofman in haar in feite nog maar pas gestarte carrière zeyen provinciale titels. Verder heeft zij eens zoveel Zeeuwse records op haar naam staan. Cora Hofman heeft zich de laatste twee jaar helemaal op de sprintnum mers toegelegd. „In het begin deed ik ook nog verspringen en horden. Met de horden ben ik al snel gestopt, maar het verspringen, waar ik echt wel aanleg voor had, moest ik opge ven omdat ik bij het leren van een nieuwe techniek steeds last kreeg van mijn rug. Toen ben ik me dus auto matisch helemaal gaan toeleggen op de sprint. Vorig jaar heb ik daar de 200 meter bijgedaan, omdat ik dacht: als je honderd meter kunt sprinten, dan moet 200 meter ook gaan. En het ging", aldus de Terneuzense atlete. Voor Cara Hofman is 1970 het grote jaar geworden. In het begin van het seizoen kreeg het wat kenners noemen „meest belovende atletiektaïent van Nederland" de uitnodiging voor een jeugdinterland tegen West-Duitsland. Ze liep bijzonder goede tijden en haar faam was gevestigd. Daarna bereikte ze een nieuw hoogtepunt door op de Nederlandse kampioenschappen de ti tel te veroveren. Verder liep zij in de damesontmoeting tegen Fngeland in de estafetteploeg-mee en fungeer de tijdens de kwartfinales in de WIELRENNEN Joop Zoetemelk is derde geworden in het criterium van Laval, daj voor de negende maal werd gehouden. Winnaar werd de Fransman Jacky Mouriox. De uitslag was: 1 Mourioux (Fra) 70 km in 1.1, 2 Guimard (Fra) z.t., 3 Zoetemelk (Ned) z.t"., 4 4 Godefroot (Bel) z.t., 5 Bouloux (Fra) z.t- (ADVERTENTIE) 1 u verpakking:!*! en 40 tabletten De Terneuzense atlete heeft na tuurlijk veel moeten leren om zover te komen. Zo trainde zij afgelopen winter elke zondag op het sportcen trum Papendal in Arnhem. Om daar op tijd aanwezig te zijn om 11 uur 's morgen» moest zij wel elke zondagmorgen om zes uur op. Vader Hofman ook. want die bracht zijn dochter naar het station van Goes, omdat er op dat vroege uur nog geen bussen in Zeeuwsch-Vlaanderen rij den. Cora Hofman ziet het wonen in Zeeuwsch-Vlaanderen dan ook als een nadeel. „Je zit hier steeds met die boot. Het kost je uren om ergens op een wedstrijd te komen. In de win ter ging ik dus om zes uur weg en was pas om tien voor vijf 's middags weer terug in Terneuzen. In het be gin heb ik daar veel last van gehad. Ik was niet gewend om zolang ach tereen te reizen. Later raak je er wel aan gewend". Wat de tegenstand op de Europese kampioenschappen betreft tast Cora Hofman nog voor een groot deel in het duister. Ze heeft de atletiekjeugd van Oost- en West-Duitsland aan het werk gezien, maar van de kracht van de andere atletes uit Oost-Europa weet zij niets. „Dat moeten we maar afwachten. Ik zal in ieder geval mijn best doen om alles eruit te halen wat er in zit", zegt Cora Hofman vast besloten. ROB VAN DEURSEN CORA HOFMAN (Van onze sportredactie) AXEL De wielerwedstrijd die werd georganiseerd door de jeugd commissie Wielerbelangen Zeeland in samenwerking met het Wielercomité Axel is in Axel een klinkend succes geworden. Niet minder dan 62 cou- reurtjes in de dop kwamen aan het vertrek. Organisator Piet Vasseur had ge daan gekregen, dat het centrum van Axel voor deze wedstrijd geheel werd afgezet. De rijkspolitie van Axel was ook bereid gevonden om het parcours te beveiligen, zodat het de sfeer van een echte wedstrijd kreeg. De uitslagen: 10 en 11 jaar (3,5 km): -1 Otto de Waal, 2 Ronald Groothars, 3 Erik van Britson, 4 Erik van Ta- tenhove, 5 Ronnie van Rijcke, 6 Pa trick van de Bos, 7 Miel Baart, 8 Jan Jansen, 9 Paul de Poorter, 10 Erik Strijdonk; 12, 13 en 14 jaar (10 km): 1 Guus Luyk, 2 Leen Woltert, 3 Favio Pickave-t, 4 Alfred Verschuren, 5 Ad 't Gielde, 6 Adrie Schaalfe, 7 Henny Gijzels, 8 Jan Wolfert, 9 Rudi Kouw- ijzer; 15-, 16- en 17-jarigen (15 km): 1 Jan Driedijk, 2 Jo Vonck, 3 Frans de Brouwer. 4 Jan van de Broecke, 5 Eddv de Schriiver, 6 Rudolf Weze- paal, 7 Ad de Blaay, 8 Johnny Oos- ting. (Van onze sportredactie) GOES Na een rustpauze in de zomermaanden is de Zeeuwse dam- bond weer begonnen met het afwer ken van een ambitieus programma voor de komende winter. De start van het programma is inmiddels al achter de rug. De jubileumwedstrij den, die 's-Gravenpolder organiseer de, waren namelijk het officiële sein, dat het damseizoen weer van start was gegaan. Vorige wedk werd er een wedstrijd gespeeld tussen het eerste tiental v-ara. Goes, diat -dit seizoen in de nationale hoofdklasse zall uitkomen en een Zeeuwse combinatie, waarin vader en zoon Boom, Van Rijswijk, Va-n de Schnaaf, Op 't Hof, Davidise en De Jonge. Deze wedstrijd wordt maan dagavond' herhaald, omdat het be stuur van de Zeeuwse diaimbomd van mening is, da-t Goes goed voorbereid aain de zware competitie moet kun nen beginnen. Op 12 december organiseert de Zeeuwse Damibonid een massa-kamp tegen het district Dordrecht van de Koninklijke Nederlandse Dambond. Het is de bedoeling, dat 90 dammers, verdeeld in hoofd- en eerste-klasse plus jeugd dan de Strijd zullen aan binden met hun collega's uit Dor drecht. De wedstrijd, waarvoor de (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN Ter afsluiting van het Zeeuwse langebaan zwem- seizoen wordt zondagmiddag in het kanaal door Walcheren de kanaal race gehouden. Deze wedstrijd was eerst gepland voor zaterdag 29 au gustus j.l., doch hiervoor kregen de organisators SZV uit Souburg en De Zeehond uit Vlissingen geen toestemming van Rijkswater staat, omdat de scheepvaart in het kanaal doorgang moest vinden. Voor zondag 6 september was er geen bezwaar, zodat deze wedstrijd nu op die dag gehouden kan worden- Het parkoers is zodanig gekozen, dat het publiek de wedstrijd langs beide zijden van het kanaal heel goed kan volgen. De start en finish vinden plaats bij de oude zwemschool te Vlissingen. De brug te Souburg vormt het keerpunt in de wedstrijd. Er zal in 4 categorieën worden gezwommen, te weten de 3 kilome ter vrije slag heren, de 3 kilometer vrije slag dames, de 3 kilometer schoolslag heren en de 3 kilometer schoolslag dames. Praktisch alle Zeeuwse lange afstandzwemmers en -zwemsters zullen aan de start ko men. Martha Wolff uit Souburg zal op de vrije slag dames beslist niet toestaan, dat een ander dan zij als winnares zal worden gehuldigd. Ze zal de zege echter van de felle Truus van de Linde niet cadeau krijgen. Ook Theo Vis van SZV is er alles aan gelegen om in „eigen" omgeving de zege op de schoolslag heren uit het vuur te slepen. Op de schoolslag bij de dames zal het on getwijfeld zeer spannend worden. Marlies Vercruijsse (Braakman) Yvonne Klasen (Bruinvis), Cobie van de Linden (Schelde) ën Coba van de Burgt (Ganze) zullen het de plaatselijke favoriete Anita Bracke van De Zeehond beslist niet gemak kelijk maken. De langere afstand 3 kilometer in plaats van 2 kilome ter speelt wellicht in het voor deel van Marlies Vercruijsse. Sjaak van der Hooft van De Schelde uit Terneuzen zal ongetwijfeld deze wedstrijd bij de vrije slag heren gaan winnen. Hij is in Zeeland door Zeeuwen beslist niet te kloppen. De strijd om de tweede plaats zal daar om veel interessanter zijn. Wim de Kam uit Souburg kan zich danig laten gelden. Hans Dorrepaal (Schelde), Tonnie van Maris van De Ganze en Tonnie Veerman van De Schelde zullen met hem om de tweede plaats strijden- Deze wed strijd komt in de plaats van de destijds zo befaamde Schelde-beker- wedstrijd, die definitief niet meer zal worden georganiseerd. belangstellinig van de 'dammers raag niet ail te groot is, wordt gespeeld in de karartine van de AKF te Goes. Van balamig voor de oratwikkeddrag vara de damsport is zeiker de fusie tussen twee Thoolse verenigingen. De nieuw kaïn een bewijs vormen, dart samen gaan in de sport helemaal niet ver keerd hoeft af te lopen. Misschien is dat wel een steun voor de besturen van de verenigingen uit 's-Graven polder en Kapelle, die op hert ogen blik diruk in oniderhandellinig zijn over een eventueel Om de activiteiten vam de Zeeuw- uit te kuinnien breiden het bestuur informele contac ten gelegd in België om de mogelijk heden te onderzoeken of daar be langstellinig bestaat voor het treffen tussen een Zeeuws tiental en een Belgische combinatie. Verder werkt het bestuur van de ZDB aan plan nen voor een centrale jeugdtraining, welke pfliammen zich reeds in een ver gevorderd stadium bevinden. Morgen wordt er een vergadering in Goes gehouden, waar zal worden gespro ken over de activiteiten van de jeugd in het k< se dambond (Van onze medewerker). BREDA Terwijl de opening van het nieuwe hockeyseizoen door vele elftallen van talrijke clubs zal worden ingeluid met het spelen van hekerwedstrijden wordt zondag door de teams ingedeeld in de eerste klas reeds een begin gemaakt met de competitie. Bijzonder vroeg gaan zij ditmaal van start. De reden is, dat van 18 tot en met 27 september in Brussel voor de eerste maal een toernooi om de Europa-cup zal plaatsvinden. Teneinde een achterstand in de competitie te vermijden; heeft de competitieleider van de KNHB zich daarom genoodzaakt gezien tot dit vroegtijdige begin. In deze „Brussel- periode" zullen tot tweemaal toe door deze clubs bekerwedstrijden worden gespeeld. De aandacht richt zich speciaal op deze openings-com- petitie ontmoetingen. Een prognose te stellen over de eindresultaten valt zeker thans moeilijk te stellen. Wél staat bij voorbaat vast, dat deze competitie bijzonder interessant gaat worden. Daarbij komt onmiddellijk de vraag naar voren of landskampioen Tilburg zijn zuidelijke titel kan pro longeren. Feit is, dat Breda met de beste voornemens van start gaat, hetgeen de blauwen in de thuiswed- (Van onze wandelsportmedewer ker). CLINGE Voor de derde maal zal de wandelvereniging W.S.V. te Clinge de jaarlijkse wandeltochten houden op 12 september. Aan deze tochten kan zowel individueel als in groepsverband worden deelgenomen. Ieder jaar wordt de deelname aan deze tochten groter zodat de belang stelling stijgende is. Er zullen.dit jaar drie wandel tochten gehouden worden, waarbij de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer zullen bedragen. „De or ganisatie is weer in goede handen' zegt voorzitter F. Plasschaert. „En natuurlijk hebben we over de be langstelling geen klagen. Er zijn reeds vele inschrijvingen binnen en dat groeit nog steeds". De start zal ook dit jaar weer plaats hebben in de Kennedylaan. Aan het vormalige gemeentehuis zal voor de autoriteiten gedefileerd worden. De plaatselijke EHBO wordt belast met de medische ver zorging. Aan het einde van de wandeltoch ten door de omgeving van het dorp Clinge zullen de deelnemers een medaille ontvangen als herinnering. De groepsprijzen zullen uitgereikt worden op advies van de jury die zich op verschillende puntenlangs het parcours bevindt. „Wij hopen, dat de wandelaars veel zullen genie ten, van de omgeving waardoor de wandeltochten gepland zijn", zegt voorzitter PJasschaert. „Met de avondvierdaagse hebben we ook zo'n groot succes gehad, en dat zullen we nu ook wel hebben". (Van een onzer voetbalmedewer- BREDA De clubs in de KNVB- zaterdagcompetitie die vorige week hun eerste verlies leden zullen trach ten dit verlies te compenseren door in hun tweede wedstrijd de punten te grijpen om niet te ver achter te komen. In de derde klas Zuid krijgt BVC, Krabbendijke op bezoek dat vorige week Rillandia duidelijk te rugwees. De Oosterhouters zijn dus gewaarschuwd en zullen zich niet laten overrompelen. Terneuzense Boys dat ook zijn eerste punten kwijt raakte ontvangt Dinteloord. Vorig jaar werd het een ruime over winning voor de Zeeuwen, maar het valt te betwijfelen dat Dinteloord weer een gewillig slachtoffer zal worden. Wit-Zwart komt voor het eerst tussen de lijnen: een uitwedstrijd naar Rillandia. Al verloor Rillandia zijn eerste match het blijft afwach ten wat de Capellenaren in dit mi lieu gaan doen. In 4 A wacht Zwa- luwse Boys een zware opgave nu Altena op bezoek komt. De Nieu- wendijkers willen de fout van vorig seizoen goed maken. Aan Polak en zijn mannen te bewijzen dat men gelijkwaardig is. Seolto reist naar Genderen en aangezien men nog steeds met blessures kampt is men in Seolto-kringen tevreden met een gelijk spel. Debutant PTT Breda gaat eveneens naar een debutant in deze klas, namelijk Trieht. De Bre- danaars moeten in staat worden ge acht beide punten mee te brengen. In 4 B verwacht trainer Van Nassau van Chrislandia een overwinning op Hoek, maar Hoek dat goed begon zal daar niet zonder meer genoegen mee nemen. WN krijgt debutant Nieuwdorp dat ook goed begon op bezoek. Wil men niet verder achter raken, dan zullen de punten in Klundert moeten blijven. Voorts worden hier nog gespeeld - Nieuw - landAZVV, KloetingeYerseke, WHSVCK en KapelleWisseker- ke. In de hoogste klas een lastige opgave voor Kozakken Boys dat naar Heerjansdam moet. In 2e klas 1 gaat Meeuwen winnen van Rijsoord en Arnemuiden kan tevreden zijn als hèt bij Rijnburgse Boys tot pun tenverdeling komt. In 2 C wacht SSC'55 een moeilijke opgave bij VVOG te Harderwijk. (Van onze zwemmedewerker) SAS VAN GENT Zaterdagmid dag om half vier zal het startsein worden gegeven voor de zogenaam de „Ronde van Sas", een internatio nale lange afstand zwemwedstrijd over 2 kilometer, die door de zwem vereniging De Bruinvis voor de 36ste keer is georganiseerd. Aan de ze wedstrijd, die meetelt voor het klassement voor de Zwemkroniek- bekers en de Zeelandbekers, zullen prominente lange afstandzwemmers deelnemen. Vooral die jongens en meisjes, die hun posities in genoem de klassementen nog wat willen verbéteren, komen aan de start. An ke van de Veeken van HZ en PC uit Den Haag, die de Ronde van Sas reeds drie keer achtereen wist te winnen op het onderdeel vrije slag dames, is ook nu weer van de partij. Zij heeft in het ZIAN-meisje Ma deleine van de Velde echter een tegenstandster van formaat. Op de schoolslag dames zullen niet zoveel prominente zwemsters aan de start verschijnen. Joke van Gijn van het IJ uit Amsterdam en Thea Jansen uit Tiel zijn beslist goede kansheb- sters. Bij de heren zullen Herman van Lienden, Rob Ouwerkerk (ZI- AN), Cor Schouten (SNA) en de Belg Karei Algoed de dienst uitma ken. Wellicht kan de Zeeuw Sjaak van der Hooft zich bij dat viertal voegen. Op de schoolslag heren zul len Hans Elzerman en Andries Bar- tels wel proberen voor hun club ZIAN uit Den Haag een dubbele zege tfe behalen. Voor' de Zeeuwse deelnemers wordt de Ronde van Sas beslissend voor het klassement voor de Zeelandbekers. Voor Sjaak van der Hooft uit Terneuzen is er geen vuiltje meer aan de lucht, gezien zijn grote voorsprong op zijn achter volgers. Het verschil tussen de num mers één en twee bij de dames is echter slechts 44 seconden. Martha Wolff van SZV moet echter in staat worden geacht deze kleine voor sprong op Truus van de Linde van De Schelde met succes te verdedi gen. Ook Theo Vis van SZV zal zich deze keer zeker niert laten verrassen, zoals dit vorig jaar gebeurde- Hij gaat dus wel met de Zeeuwse eer strijken. Daar Theo Vis veel sterker is geworden dan vorig jaar, zitten er voor hem wellicht perspectieven in voor een ereplaats. Bijzonder span nend zal de strijd om de Zeeuwse zege zijn op de schoolslag dames. Anita Bracke (Zeehond), Marlies Vercruijsse (Braakman), Cobie van de Linden (Schelde), Coba van de Bur-ght (Ganze) en de plaatselijke favoriete Yvonne Klasen van De Bruinvis zijn hiervoor ^de kansheb- sters. Een voorspelling is hier moei lijk te geven, maar wellicht heeft Anita Bracke op dit moment de beste conditie en dat zou wel eens de doorslag kunnen geven. De stand in het klassement voor de Zeelandbekers luidt: Dames: 1 Martha Wolff, SZV, 2.08.15; 2 Truus van de Linde, Schelde, 2.08.59; 3 Ineke Vergouwe. Schelde- stroom, 2.12.33; 4 Marijke Capello, Ganze, 2.17.48; 5 Ellie Beun, Schel- destroom, 2.20.22; 6 Marlies Ver cruijsse, Braakman, 2-30.04; 7 Cobie v. d. Linden, Schelde, 2.30.49: 8 Yvonne Klasen, Bruinvis, 2.40.41; 9 Anneke Louwerse, Zeehond. 2.43.39; 10 Anita de Gadeyn, Scheld'estroom, 2.51.04. Heren: 1 Sjaak van der Hooft, Schelde,' 1.48.22; 2 Wim de Kam, SZV, 1.57.44; 3 Tonnie Veerman, Schelde, 1-59.12; 4 Hans Dorrepaal, Schelde, 2.00.01; 5 Tonnie van Maris, Ganze. 2.03.29; 6. Roel Veenstra, Ganze, 2.03.42; 7 Bennie Durinck, Bruinvis, 2.03.52; 8 Piet Schop, Ganze, 2.03.58; 9 Simon Salomé, Scheldestroom, 2.08.12; 10 R. den Dekker, Schelde stroom, 2.09-01. strijd tegen EMHC zullen moeten bewijzen. Een goede seizoenopening zal het voor Tilburg, dat thuis met 's Hertogenbosch duelleert, worden. Attractief is de Eindhovense derby tussen HTCC en het in deze klas debuterende Oranje Zwart. Het eind resultaat van de wedstrijd MEP Venlo kan een aanwijzing betekenen dat MEP dit seizoen weer hoge ogen gaat gooien. Een gunstig resultaat ligt voor MOP in de thuiswedstrijd tegen Eindhoven in het verschiet. (Van onze atletiekmedewerker). GOES De Goese atletiekvereni ging A.V.'56 houdt zaterdagmiddag op de sintelbaan in het sportpark „De Sclienge" een gedeelte van de open Zeeuwse atletiekkampioen- schappen. Voor deze kampioen schappen hebben een groot aantal deelnemers en deelneemsters inge schreven ook van buiten Zeeland en uit het buitenland. Uit Belgié hebben zich reeds verschillende atleten aan gemeld, terwijl op de 400 meter horden de Duitser J. Hacke uit Ber lijn heeft ingeschreven. Op deze af stand staat de Duitse atleet met een tijd van 53.5 sec. op de elfde plaats op de Duitse ranglijst. Voor dit moeilijke nummer waar voor meestal weinig belangstelling bestaat hebben niet minder dan 16 deelnemers ingeschreven. In drie se ries op tijd gaan zij uitmaken wie Zeeuws kampioen gaat worden. Ook Henk Snepvangers van Diomedon uit Steenbergen zal op dit nummer aan de start verschijnen. Op de 10 kilometer, het hoofdnumi*r van de wedstrijden komen niet minder dan twintig atleten aan de start. Piet Vonck van RKHAV uit Hulst is favoriet, hoewel hier de Belgische deelnemers nog weieens voor een verrassing kunnen zorgen. Op de 100 meter en op het hink-stap-sprin- gen komt Ad de Jong.van Diomdon aan de start. De Jong die dit jaar Nederlands kampioen op de 100 me ter is geworden zal zonder enige twijfel de grote favoriet zijn op deze afstand. Op het hink-stap- springen kunnen de Belgische deel nemers, waarvan weinig bekend is, de titel weieens in de wacht slepen. Een tweede Nederlandse kampioen die zaterdagmiddag present is is Co- ra Hofman van Schelde Sport uit Terneuzem. Op de 100 meter zal zij weinig tegenstand ondervinden. Op haar verzoek heeft A.V.'56 alsnog een 200 meter op het programma geplaatst in verhand met het deelne men van Cora Hofman volgende week aan de Europese jeugdkampi oenschappen waarop zij op deze af stand zal uitkomen. Indien Leray Donders van Spado uit Bergen op Zoom, die ook op de 100 meter uitkomt, eveneens op de 200 meter zal uitkomen heeft Cora Hofman in ieder geval een tegenstandster van enig formaat. Een van de hoogtepunten zal ook de 800 meter heren gaan vormen. Hierop komen enkele be kende atleten aan de start. Kees Dalmeyer van Parthenon, Van Eeren van Hercules-Dordrecht, Jan Pol- fliet, Kees van Dalen, Niek Flipse van A.V.'56 en Wim de Grave van Zeeland Sport. De 14 deelnemers verdeeld in twee series zullen op de nieuwe sintelbaan tijden kunnen lo pen die dik onder de twee minuten komen. Janny de Jonge-Schot van Delta Sport moet in staat worden geacht de technische nummers te winnen hoewel zij wel tegenstand kan ver wachten van Jopie Meerman van Zeeland Sport die de laatste tijd ook tot goede prestaties is gekomen. De A- en B- jeugd komen zaterdagmid dag ook in de strijd om de kampi oenstitels. Op de loopnummers zul len enkele aantrekkelijke wedstrij den te zien zijn. A.V.'56 heeft dit baanseizoen reeds verschillende wedstrijden georganiseerd waarvoor weinig publieke belangstelling be stond. Men hoop echter voor deze wedstrijden, die om twee uur begin nen, waarvoor verschillende beken de atleten hebben ingeschreven, meer belangstelling te krijgen. De toegang is gratis. Piel vonck: favoriet op de tien kilometer.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13