Speelplaatsen zijn gevaarlijl I DE SLACHTKIPPEN VAN ORLEANS Bij Waarde komt zuiverings installatie OP EEN ENKELE UITZONDERING NA BESCHERMT MEN PEUTERS TE WEINIG Verscherpt toezicht op horlogeverkopers nog niet op handen EXPO-AXEL MET VEEL AMUSEMENT nstuïf zeeland e commune Humo zit op 'n flat HONDERDJARIGE KASTANJE MOET VE1D RUIMEN VOOR HOOGSPANNINGSMASTEN Vrij zonnig SAFFIER Weer aan zee Zwemclub Koewacht naar Kruiningen Kunstmarkt Talentenjacht INDIEN NODIG Sport en elegantie Expobal iTiir""HTiiiiiii ZWEMBAD BEKEKEN V. VAN MENSEN DINGEN EN DADEN 3 ZATERDAG 29 AUGUSTUS '1970 3 In het concours van Orleans met de jonge duiven, ook wel genaamd de „Grote Prijs der Junioren", gaat het niet om de keizer zijn haard. Het gaat om rónd de drie ton; daar sluiten de boeken van Tilburg Vooruit ieder jaar om en- nabij mee at. Het is het grootste duivenconcours ter wereld. Er is er misschien ooit eens 1 groter ge weest, die van de Pleines zeeppoe der in de jaren twintig met tegen de honderdduizend duiven. Ik was toen een aap van een jaar of tien. Voor zoiets is een gigantische orga nisatie nodig. Secretaris-penning meester Staps heeft er maanden lang een volle dagtaak aan. Hoe krijgen ze de muizen aan het spek? Door in de maand janua ri vaste voetringen met een goeie gulden toeslag uit te geven. Met die ringen worden honderdduizend jonge duiven broed 1970 geringd, waarvan er in augustus nog veer tig- a vijftigduizend over zijn, dat wil zeggen nog niet achtergebleven op de voorvluchtjes. Het eerste kaf is dan van het koren gescheiden. Ieder jaar in de derde week van augustus komt de enorme mieren hoop in actie- Om fraude tegen te gaan worden allerlei min of meer (Van een onzer verslaggevers) HULST Het college van b. en w. van Hulst heeft op de valreep het voorstel met betrekking tot het instellen van een verordening „toe zicht kooplieden", van de raadsagen- da afgevoerd, de verordening zou het de politie mogelijk moeten ma ken krachtiger op te treden tegen de illegale verkoop, waarmee de stad al enkele maanden wordt geconfron teerd. Het voorstel met betrekking tot Vooruitzichten M voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI. Vrij zonnig, op de meeste plaat sen droog en ongeveer nor male tempera turen. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. VOOR ZONDAG: Aantal uren zon: 5 tot 12, min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal, max. temp.: om streeks normaaj., Kart?., op een .droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. VOOR MAANDAG: Aantal uren zon: 3 tot 10, min. temp.: omstreeks normaal, max. temp.: om streeks normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Strandverwachting: In de morgen uren plaatselijk nevel of mist. Over dag zonnig en droog, 's Middags een zwakke zeewind, temperatuur ruim 20 graden. Zeewater 18 graden. Vooruitzichten: Geleidelijk iets meer bewolking gevolgd door een on weerkans. doeltreffende maatregelen geno men. Een ervan is het voorzieu van de duiven van een speciale derby-gummiring. Dit gebeurt in plaatsen als Zundert, Roosendaal, Nispen enz. De loodsen van Dictus te Zundert zijn uitermate geschikt, daar gaan de duiven van de Nab- vanpee naar toe. De verzamel plaats Nispen is ongeschikt. De duiven staan er vele uren lang onder de blote hemel. Schijnt de zon, dan wordt het voor de vogels veel te heet, gaat het regenen, dan wordt alles z..„, ik bedoel slijknat. Vroeger gaf de Z.NJB. de Zeeuwse organisatie verlof de dui ven van haar leden deze speciale behandeling te (doen) geven in eigen provincie. Ze werden daarna direct van Oostburg naar Orleans gereden, tegelijk met andere Orle- ans-duiven, die niet nationaal gete kend stonden. Dit jaar werd die vergunning niet gegeven en de na tionale duiven moesten naar Nis pen worden gebracht. Zand over de herrie naar aanleiding hier van. Donderdagmorgen 7 uur ston den de 1888 Zeeuwse duiven prontjes en keurig verzorgd in 87 rieten of rotan manden op het terrein in Nispen alwaar ze wer den afgeladen. Dat is 21 duiven deze verordening was op het laatste moment nog aan de raadsagenda toegevoegd en zou aldus de toe lichting meteen na het vaststellen van kracht worden. Zonder daarvan verder de reden te noemen deelde burgemeester Molthoff, toen dit agendapunt aan de orde was mee, dat van behandeling afgezien zou worden. Naar verluidt is achteraf namelijk gebleken dat het concept nog niet waterdicht was en enige aanvulling behoefde. Het is nog niet bekend of dit agendapunt in de eerstvolgende raadsvergadering aan de orde komt, al is van de zijde van de gemeente wel meegedeeld dat het probleem van de illegale ver koop de aandacht blijft houden. Bij het behandelen van deze kwestie blijkt men evenwel op nogal wat juridische problemen te stuiten. Het is zelfs twijfelachtig of het Pro" bleem van de illegale verkoop met een verordening „toezicht kooplie den" afdoend bestreden kan worden. Naar verluidt wordt er gezocht naar andere mogelijkheden, waarover geen van de betrokkenen gisteren evenwel uitlatingen heeft willen doen. Overigens is het al aanmerke lijk minder geworden met de prak tijken van de woonwagenbewoners na de recente affiches-„slag" van de gemeente Hulst. Zoals gemeld zijn er deze week een groot aantal affi ches in de stad verspreid, waarin wordt gewaarschuwd tegen de prak tijken van de woonwagenbewoners. (Van een onzer verslaggevers). KOEWACHT Na de successen van de Koewachtse zwemclub in Terneuzen afgelopen zaterdag, zul len leden van deze club komend weekend deelnemen aan zwemwed strijden in „Den Inkel" in Kruinin gen. Deze wedstrijden worden aan staande zaterdag gehouden. per mand, volop ruimte om te drinken, een magnifiek gezicht om te zien. Ze zouden de hitte van de dag te dragen krijgen. In de loop van de morgen 'arriveerden er in Nispen tienduizenden duiven, die door speciale ploegen een voor een werden behandeld. De leiding van de Z.M.B. zag aankomen dat zij vervoerscapaciteit tekort zou ko men. Daarom belde zijf naar Dob- belaere, bracht hem op de hoogte en stelde voor dat Zeeland zijn kleine tweeduizend duiven in ei gen transport naar Orleans zou brengen. Financieel zat daar voor beide partijen voordeel in Dobbe- laere zond de chauffeur terug naar Nispen en liet hem zijn 87 manden weer opladen, gevuld met „behan delde duiven en verzegeld. Terug in Schoondijke bleek dat men er 839 (Limburgse) duiven bij in gedaan had. Ten dele be hoorlijk, ten Iele onbehoorlijk, d.w.z.: de manden op 'n schandali ge manier volgepropt- Hoklijsten ontbraken, bij eventuele ontsnap pingen zou dus niets meer te be wijzen of uit te zoeken vallen. In sommige overbeladen manden za ten de duiven op mekaars rug, er zaten er bij met de ogen dicht en Vrijdag is aan de inrichting van de tentoonstellingshal door de deelne mende bedrijven de laatste hand ge legd. De organisator van de Expo, de heer Marijnissen uit het Brabantse Zundert: „Ik heb nog niet dikwijls meegemaakt in mijn loopbaan als or ganisator, dat aan de stands bij een tentoonstelling zoveel aandacht is be steed. Het ziet er beslist heel aardig uit en het is de moeite van het be kijken waard". Het merendeel van de 30 middenstandsstands was gister middag klaar. In de tentoonstelling is nu ook de finitief een hoekje ingericht, waar tij dens de Expo een kunstmarktje wordt gehouden. Het publiek zal er de vleugels versteven van de stront. Het hoofdbestuur van de Z.N.B. heeft in Nispen de ganse dag met arendsogen lopen controle ren, doch deze feiten zijn op jam merlijke wijze aan zijn aandacht ontsnapt. Tilburg Vooruit draagt geen en kele verantwoordelijkheid voor de vervuiling van de manden en het is weer zoals zo vaak het geval: de daders liggen op het kerkhof. De woedende Zeeuwen hebben de zegels opengebroken, de rotzooi opgeruimd en de duiven met twin tig a vijfentwintig vogels per s.tT.'o- ne en frisse mand naar Orleans gebracht. Daar is menig hartig woordje gesproken van kus-inijn- voeten en de nondedomme (en van nonde dit en dat!). Het zal je bepaalde duif maar wezen Wat denkt u: drie ton! Volgende week zal ik de vinger leggen op enkele wonde plekken die allang zeer doen en waar om de woorden van Willem Hopstaken te gebrui ken het mes eens nodig in moet. Tot dan dus. (Voor uitslagen over Orleans zie de sportpagina) DEN BRUINEN onder meer de handweefstei' mevr. Dekker aan het werk kunnen zien, de kunstenares Rie van Driel uit Terneuzen en de beeldhouwer J. Kroonder uit Poonhaven. Bij het amusement behoort de or ;anisatie van een grote talentenjacht tot één van de belangrijkste aanvul lingen. De talentenjacht krijgt zijn beslag op dinsdag. Iedereen met mu zikale of andere artistieke aspiraties kan eraan deelnemen. Er zal een des kundige jury worden samengesteld, maar daarnaast telt bij de beoorde ling ook de mening van het publiek mee. Opgave voor deze talenten jacht kan geschieden tot de avond van dit muzikale showgebeuren, te- (Van een onzer verslaggevers) GOES. De rijksoverheid heeft op ongeruste brieven van het pro vinciaal bestuur van Zeeland de toe zegging gedaan, dat de Brabantse af valwaterleiding, welke bij Waarde in de Westerschelde uitmondt, van een zuiveringsinstallatie zal worden voor zien als de situatie daartoe nood zaakt. Na de ingebruikstelling Van de persleiding zal door middel van pe riodieke onderzoeken door het Rijks instituut voor de Zuivering van Af valwater (RIZA) worden gecontro leerd hoe en in welke mate de ver ontreiniging van de Westerschelde toeneemt. Met name in Waarde heerst grote ongerustheid over dé toekomst van de belangrijkste Zeeuwse zeearm. De bezorgdheid wordt gedeeld door het provinciaal bestuur. De heer A. Ka- land. lid van het Zeeuwse college van GS. deelde dit laatste gister avond mee op een bijeenkomst in Goes, waar de provinciale vergade ring van de Ned. hervormde kerk van Zeeland het thema: de verant woordelijkheid van de christen in de politiek, samen met. de heer Kaland onder de loupe nam. Op een opmerking uit de vergade ring, dat de bouw van 'n zuiverings installatie wel vijf jarar zou kunnen duren, zei de heer Kaland: inder daad kan er wel een flinke tiid mee heengaan. Op een andere vraag uit de vergadering verklaarde hij na drukkelijk dat de toezegging, dat de rioolpersleiding indien dit nodig macht blijken, van een zuiveringsin stallatie zou worden voorzien „zwart op wit" gegeven was. W;j komen morgen nader op de vergadering terug. tefoniscli bij het secretariaat van de Expo tel. 2386 in Axel. Woensdag staat er nog een wieler wedstrijd voor jongeren van 10 tot 17 jaar op het programma. De koers duurt van half zeven tot half acht en om acht uur daaropvolgend is er een miss-verkiezing, waaraan ieder een kan deelnemen, die meent een kans te maken. De miss-verkiezing wordt besloten met een bal. De judowedstrijd, georganiseerd door de judoclub Axel onder leiding van G. de Moor, organiseert op don derdagavond van 9 tot 10 uur een ontmoeting tussen judoprominenten uit Terneuzen, ICloosterzande en Axel. Er zullen tevens demonstraties worden gegeven. Vrijdag wordt het concours d'elegance van de Simca- club Zeeuws-Vlaanderen gehouden. De route is als volgt: Szydlowskiplein, Markt, Zeestraat. Oranjestraat, West straat, Ooststraat. De finish is bij amusementstent. Volgende week zaterdag is bij het geplande programma een door Harry Goossens georganiseerde jeugd-mo- torcross ingelast. Het festijn begint om 15.00 uur en er nemen motorcros sers uit geheel Zeeland aan deel. Van de prijzen, die zijn te verdienen, zijn verscWlende beschikbaar gesteld door de plaatselijke politie. De dag en de Expo worden besloten met een bal, waaraan het ensemble „Trio" zijn muzikale medewerking verleent. (ADVERTENTIE) aanv. nw. leerjaar 5 oct. 1970 Oostzeedijk 232-242 tel. 1010) 138129 In de buurtschap de Knol tus sen Terneuzen en Hoek over heerst nog de gemoedelijke sfeer vam een klein dorpje. Een smalle weg voert langs de dijk en er staan nog bomen vlak langs de huisjes. Er staat een piepklein dorpsschooltje waar de kinderen nog met ontzag opkijken naar de meester. De elektriciteitsdraden worden nog gedragen door ouder wetse houten palen. Dat zal binnenkort veranderen want de Knol ligt midden in het tracé van een stelsel van hoog spanningsmasten die de PZEM gaait opzetten ten behoeve van. de zoetwaterfabrielc in de nieuw Neuzenpolder. De laatste jaren zijn de inwo ners ook op andere manieren ge confronteerd met de moderne techniek. Zo is de buurtschap doorsneden met een net van on dergrondse pijpleidingen die uit komen bij DOW chemical. Bin- MIDDELBURG „Wat er nu toch bij ons op de galerij is komen wonen. Oh, het zijn aardi ge mensen hoor. Vriendelijk, ze zien er netjes uit, maar wat die vijf mannen nu samen op die ene flat doen? Daar snap -ik niets van". De dame die dit tegen ha-ar vriendin vertelt weet niet hoe kon ze ook dat die vijf man nen samen, deel uitmaken van.de communiteit HUMO. Dat zegl misschien nog niet veel. HUMO is een overkoepelend orgaan vfcn vier broedercongregaties in Ne derland. Namelijk: die van Huy- bergen. Utrecht, Maastricht en Oudenbosch. Deze vier congregaties (in to taal zijn er zestien in Nederland) liggen qua opbouw het dichts bij elkaar, want het zijn namelijk zuiver Nederlandse stichtingen en alle vier hettoen ze bemoeie nis met het onderwijs. In 1967 kwamen de vertegenwoordigers van deze congregaties bij elkaar om te praten over de problema tiek van het religieuze leven in deze tijd, en om een formule te vinden om door samenwerking te komen tot de gewenste levens vormen van deze tijd. De commune HUMO in Middel burg-Zuid is - nu het eerste pro ject dat voortsproot uit dit over leg. De pastoor van Middelburg, de heer J. Hendrikse, wilde ge zien de uitbreiding van de paro chie (deze omvat namelijk heel Walcheren met uitzondering van Vlissmgen en Souburg) dat er een soort broedergemeenschap in zijn parochie zou moeten worden gestationeerd. Hiervoor deed hij een aanvraag bij het HUMO. Hij verzette intussen bergen werk om de broeders, vijf in get&T, onder te brengen bij onder ande re maatschappelijk werk, bejaar denzorg, onderwijs en parochie. Het advies van HUMO was gun stig. Er werd onderling overleg ge pleegd en zonder moeilijkheden werd de groep broeders samenge steld die nu een flat in Middel burg bewoont. Een van hen is broeder Goudens Wrok van Maastricht, hoofd voor de nieuw te bouwen r.k.-school in Middel burg-Zuid. Hij heeft al twee keer eerder met hetzelfde bijltje ge hakt, namelijk ip Amsterdam en Veghel. Verder is er broeder Vic tor Muller van Huybergen, veer tien jaar hoofd van de r.k.-school in Breda, en nu hoofd van de r.k.-basisschool in Middelburg, broeder Aloysius van Meygaar- den, student aan de sociale aca demie, voor de r.k. stichting maatschappelijk werk en broeder Caspar van Rosmalen (hij is een uitzondering, want hij hoort ei genlijk thuis bij de broeders van men afzienbare tijd zal de Knol een jarenlang vertrouwd beeld zien verdwijnen, 't Is de 100 jaar oude kastanje die in zijn volle glorie de toegang tot de hofstede van de familie van der Hoofd markeert. Met zijn, hoogte, van ruim 22 meter en stamomvang van bijna 3 meter mag 'deze kas tanje gezien worden. Vroeger stond er vlakbij nog zo'n exem plaar maar deze werd enige jaren geleden door de bliksem geveld. De boom die er nu staat zal het veld moeten ruimen voor de hoogspanningsmasten van de PZEM. De schoolkinderen van de Knol zullen dan geen kastanjes meer kunnen rapen en de ingang van de hofstede zal er akelig baal uitzien zonder de brede kruin van de oude boom. Een stoere kastanje of een hoogspannings mast, het is wel een groot ver schil. de christelijke scholen). De uit zondering bevestigt de regel. Hij wordt per 1 september de pasto raal werker. En last but not least broeder Eymard Bruysse, de kok. Hij mompelt iets binnensmonds over chef de cuisine in Amstelveen, maar vorige week liet hij de aardappels aanbranden. (Hij heeft het geweten). Toch is hij onmisbaar in hui3 want deze broeder houdt de flat op orde, en bovendien is hij werkman in de bejaardenzorg. Bij een bezoek aan de flat staat binnen de kortst mogelijke tijd een kop koffie op tafel. Even later druppelen de andere huisge noten binnen. Ieder zou zijn ei gen kamer moeten hebben, maar met- vijf man in een vierkamer- flat wordt het wel even behel pen. „Er is ons een grotere be huizing beloofd door de gemeen te. We hadden wel in een groot herenhuis kunnen kruipen, maar dat komt niet overeen met de soberheid die wij als broeders willen betrachten", aldus broeder Goudius. De gezamenlijke huis kamer ademt, al is hij sober in gericht, een dusdanig gezellige sfeer dat je je er als bezoeker onmiddellijk thuisvoelt. Ook de sfeer die onderling heerst doet weldadig aan. Moge de buitenwacht wel eens com mentaar leveren op een mannen gemeenschap. binnen is er niets van te merken. Zo te zien bestaat de commune uit vijf evenwichti ge, opgewekte mannen, op wie in die acht maanden dat ze in Mid delburg zitten, al diverse keren een beroep is gedaan. Bijvoor beeld om eens voor het kerkkoor „te zwaaien" (broeder Victor: „Wij schoolmeesters staan voor niets") en vele andere klusjes. Zou de groep dan op de lange duur niet overbelast kunnen wor den? „Ach", zegt broeder Aloysi us, „de dienstbaarheid aan de medemens staat in ons wapen. Het punt is feitelijk hoe vind je het midden tussen dienstbaarheid en realiteit. De dienstbaarheid en de verantwoording ten opzichte van elkaar in deze groep, weegt voor ons heel zwaar. Als dat niet zo zou zijn dan zou deze commu ne zijn doel voorbij schieten. Mo menteel hebben we nog geen vast omlijnde plannen over gezamen lijke beleving van de liturgie. Daar willen we mee wachten tot broeder Rosmalen hier definitief zijn intrek heeft genomen. De tijd voor gebed en bezinning re gelt ieder nog voor zichzelf. Als wij de acht maanden die achter ons liggen overzien dan kunnen wij alleen maar positieve gelui den laten horen". Aldus de vijf broeders. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/GOES/BERGEN OP ZOOM Speeltcrreintjes voor peuters, die voorzien zijn van een beschermende beplanting of een eenvoudig hekwerk, zijn in liet kinderrijke Nederland nog maar weinig bekend. Toch zouden ze een oplossing betekenen voor flatkinderen, die niet over een eigen tuin tje beschikken. Ze zijn zo is uit tragische ongelukken in Breda-Noord onder meer gebleken een bittere noodzaak, wanneer de woningen dicht bij gevaarlijk water staan of langs drukke verkeerswegen. ben. „Een grasveldje met een zand bank en misschien nog een paar boomstronkjes is voldoende. Maar in de buurt van gevaarlijk water moeten de speelplaatsjes dan ook nog goed afgeschermd worden. Bovendien zullen er ook banken moeten komen en als het kan ook een eenvoudige, beschutte ruimte, waar de moeders kunnen gaan zit ten. De situatie in Breda-Noord blijkt wel bijzonder gevaarlijk te zijn in vergelijking met andere plaatsen Al moet men wel bedenken, dat in waterrijke gebieden kleine kinderen zonder toezicht nergens veilig kun nen spelen. Over dit onderwerp kan mevrouw A. C. Teuben, voorzitster van de werkgroep „Peutercontact Breda- Noord", heel wat vertellen. Op 2 januari j.l. stuurde de werkgroep over de speelprob'emen van met name de f'atkinderen een brief naar de wethouders en alle raadsleden van Breda. In februari werd de kwestie in de Bredase raad bespro ken. Veel concreets is er sindsdien nog niet gebeurd. „Vaak word je van de hoek naar het kastje gestuurd, als je gaat informeren wie iets aan de speelgelegenheid ''an doen", ver zucht mevrouw Teuben. „Zelfs als er op papier speeltuinen gepland zijn is het moeilijk er achter te komen wie ze moet gaan aanleggen, de gemeente of de bouwondernemin gen". Wat de peuters betreft, die heb ben geen dure toestellen nodig om mee te spelen, zegt mevrouw Teu- Natuurlijk dragen de ouders zelf jok verantwoording, aldus mevrouw Teuben Vooral de periode na de vakantie is bijzonder gevaarlijk. In de vakan tie zijn de kleintjes namelijk wel eens meegenomen naar een zwem bad, waar ze geleerd werden in het water te spelen. Dikwijls werden ze zelfs geforceerd in het water ge plonsd. Allemaal goed bedoeld na tuurlijk, maar na de vakantie zie je onmiddellijk, dat de kinderen zich aan het water véél vrijer gedragen dan voorheen. Na veel geschrijf over en weer telefoneren heeft de werkgroep Peu- I lercontact de vage hoop, dat de af deling beplantingen van de gemeen te wat meer aan beschermde speel plaatsen voor peuters gaat denken. In Goes, waar het plan Zuid om geven is door een gracht, is - volgens onze informaties de ge meente nog nooit geconfronteeri met ernstige klachten van de zijd* van de bevolking, zoals in Breda. Dit alhoewel er in genoemde gracl. ook eens een kind verdronken is. D gemeente heeft er opzettelijk rekf ning mee gehouden, dat de speel plaatsen (niet speciaal voor peuters tussen de flats zijn aangelegd, zoda de moeders, althans op een afstanr toezicht hebben. Ook in Bergen op Zoom heeft d gemeente de speelplaatsen aange legd tussen de flats en op still' binnenterreinen. In ieder geval nie in de nabijheid van gevaarlijk wate of drukke wegen. De flats langs d- Randweg zijn door een steile grep oei met ondiep water afgeschernv ian de rijweg. De flats bij de Vijverberg slaa veliswaar in de nabijheid van ee iuwe tankgracht, maar altijd nog O' voldoende afstand. Door de aanle van een lang uitlopende glooiing e: een voetpad heeft men het gevaa vermoedelijk voldoende geredu ceerd. Voor zover bekend zijn er nooit ernstige ongelukken gebeurd. Ook zegt men geen klachten te heb ben ontvangen tot op heden. (ADVERTENTIE) steen van cie maand september sieraden met saffier HQH van Er is een dichter voor nodig om de zeldzame schoonheid van de saffier te beschrijven. Een steen die met zijn pure blauw en fluwelen glans een fonkelende hulde brengt aan de charme van de vrouw die hem draaat. V_> keetman l ■■1 edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. HBB LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van een onzer verslaggevers) AXEL Aan hel amusementsprogramma van de Expo-Axel heb ben de organisators op de valreep nog een aantal onderdelen toege voegd. Behoudens een motorcross is bij het totale programma nog een judowedstrijd gekomen. Bovendien zal er een jeugdwielerronde wor den gehouden en een talentenjacht. De Expo wordt vanmiddag om 14.00 uur geopend door de voorzitter van de iniddenstandsvereniging „Streekcentrum", de heer J. C. Vink, in aanwezigheid van het college van b. en w. van Axel. Na een rond leiding van de genodigden wordt de expositie voor het publiek open gesteld.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3