Gantoise en zichzelf VERPOORTE: 2 BAZEN SPORT DIT WEEKEINDE Resultaten vluchten uit van de Orleans Cees van der Wege is weer hersteld Voor derde seizoen reserve Goes tegen oud-Oranje Jeugdwieler- wedstrijd Axel' Tweede ronde van Hulst Zwemtoernooi ZPC De Ganze Geldschieters Belangstelling Voetbal Sprundelse duif waarschijnlijk kampioene op Orleans HockevtoeiTLOoi van Olympia PHILIPS batterijen .JUDOWEDSTRIJD AXEL Handbal RKH A V-atleten naar Merksem ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1970 (Van onze sportredactie) AXEL Piet Verpoorte heeft twee bazen: zichzelf en de Belgische eersteklasser Gantoise. Voor zich zelf moet hij elke morgen om zes uur 't gerinkel van de wekker aanho ren om op dat vroege uur te begin nen aan de voorbereidingen om zijn klanten in de slagerij naar genoegen te kunnen helpen. Voor Gantoise, zijn tweede broodheer, dient hij na zo'n tien uur in touw te zijn ge weest in de slagerij zich om vier uur 's middags naar Gent te spoeden alwaar hij de dagelijkse training moet ondergaan. En dan 's avonds keert Piet Verpoorte terug naar Axel om zich weer te prepareren op de drukke dag van morgen. Zo gaat dat de hele week door. Zaterdags is het misschien nog er ger, want dan moet de tweede doel man van Gantoise om half zes pre sent zijn om de bestellingen klaar te maken en gaat hij om elf uur weg om zijn wedstrijd in het B-team van de Gentse formatie te keepen- Piet Verpoorte weet, dat hij voor een sportman er een te drukke business bij heeft, maar verstandig zegt hij: „Kijk, als ik nu in het eerste van Gantoise zou staan, dan zou ik wel bereid zijn, om meer voor het voet ballen te laten. Maar nu ik nog steeds tweede doelman ben, moet ik aan mijn brood voor later blijven denken De slagerij, daar moet ik over enkele jaren van leven. Van het voetballen kan het dan niet meer". Piet Verpoortes carrière was er een met een veelbelovende start. Na de B-junioren bij Axel te hebben doorlopen, stapte de Axelse slager op 15-jarige leeftijd pardoes onder, de lat van het eerste elftal. „Ik weet het nog goed. Het was een jubi leumwedstrijd tegen Vlissingen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Axel. „Drie jaar later stond Gantoise voor de eerste maal op de stoep in de Julianastraat. De 18- jarige Piet Verpoorte weigerde een contract, omdat hij juist vrijstelling had gekregen voor militaire dienst om zich aan de slagerij te kunnen wijden. Ook in Nederland raakten de ca paciteiten van doelman Verpoorte bekend. Hij werd uitgenodigd voor het Nederlands amateurelftal, dat een oefenwedstrijd zou spelen tegen het Néderlands studententeani. Ver poorte ging, om zich extra voor te bereiden op deze wedstrijd, een paar maal trainen met Arm and Se- ghers, de vroegere doelman van het nationale Belgische elftal. Juist, die Armand Seghers, die vijftien jaar in het eerste van Gantoise had gestaan, zette de geldschieters van de Gentse ploeg weer op het spoor van Piet Verpoorte. Gantoise kwam opnieuw met een voorstel en nu hapte de 22- jarige Verpoorte wel toe. Onder de belofte, dat hij vaste keus zou wor den voor het eerste elftal van Gan toise verliet hij Axel. Nu staat Piet Verpoorte voor het begin van zijn derde seizoen bij Gantoise- En dat niet als eerste doelman, maar als reserve. Toch voelt Piet Verpoorte zich niet erg teleurgesteld. Goed, hij poogde in de afgelopen transferperiode weg te komen, maar de prijs, die Gantoise voor de Axelse doelman vroeg, schrok de clubs als Lierse S.K., Union Sint Gillis en Racing Gent af. Verpoorte: „Ik begon met Gantoise met enorm veel pech, in het eerste Seizoen scheurde ik mijn knieband en dat heeft me zestien wedstrijden gekost. En het duurt dan ook nog een tijd voordat je je normale vorm terug hebt". Dat Piet Verpoorte alleen in een enkele vriendschappelijke wedstrijd het doel van Gantoise's eerste mocht vex-dedigen, ligt ook voor een groot deel aan de huidige constellatie van het Belgische voetbal, die groten deels steunt op buitenlandse voet ballers. Dit omdit talentvolle jonge lieden vaak enorme bedragen moe ten opbrengen, zodat het voor de clubs in België veelal goedkoper is om buitenlandse werkkrachten aan te trekken. Bij Gantoise heeft mên zes buitenlanders in dienst, onder wie twee keepers: eerste man Brkljavic uit Joegoslavië en dus Piet Verpoorte. 'Van die zes man mogen er drie per wedstrijd worden opgesteld. Bij Gantoise zijn dat meestal Brkljavic, de Luxemburgse goalgetter Leonard en de Braziliaan Dos Santos. Verder is het in België zo, dat voor een wedstrijd dertien spelers moeten worden opgegeven: het elf tal plus twee reserves. Gewoonte is om twee veldspelers aan te wijzen als reserve, omdat het zelden of nooit voorkomt dat een doelman ge blesseerd raakt. Daarom kon het af gelopen seizoen gebeuren, dat in het treffen met F.C. Brugge, toen Brkljavic moest uitvallen een back van Gantoise in het doel ging- Im mers, Piet Verpoorte stond niet op het officiële wedstrijdformulier, waarop maar drie buitenlanders mogen voorkomen. Hij was wel aanwezig, maar zat op de tribune. In Je afgelopen twee seizoenen hebben ook enkele Nederlandse clubs belangstelling getoond voor de capaciteiten van Piet Verpoorte. Met name Holland Sport, dat in decem ber 1969 bij Gantoise informeerde. Zelfs al zou de leiding van de Gent- Verpoorte: „In België zijn ze verbeten in het voetbal te investeren". BETAALD VOETBAL Eredivisie: Sparta - Excelsior, FC Twente - Telstar, PSV - Volendam, NAC - DWS, Holland Sport - ADO, Ajax - MW, Haarlem - NEC, FC Utrecht - Go' Ahead, AZ '67 - Feije- noord Eerste divisie: HVC GVAV, SVV SC Cambuur, DFC De Graafschap, Vitesse Wageningen, FSC Willem 2, Heerenveen Helmond Sport, Veendam Hera cles, Blauw Wit FC Den Bosch; Tweede divisie: Gooiland ZFC, AD Volewijckers, Roda JC AGOW RCH, PEC EDO, NO- Limburgia, SC Drente Baronie, FC VW - Eindhoven, Fortuna VI. - AMATEURVOETBAL Tweede klas B: RKWU '17. MOC A-JUNIORENCOMPETITIE AFDELING ZEELAND Groep A 1: Arnemuiden Al Oostburg A 1; Vogelwaarde Al' Steen A 1; Vlissingen Al Wis- senkerke A 1; HW A 1 Zierik- zee A 1; Terneuzen Al Zeeland Sport A 1; Goes Al Tern. Boys A 1; Middelburg A 1 - Axel A 1. Groep A 2: VCK Al Oostka- pelle A 1; Zeelandia Al Seroos- kerke A 1; Walcheren Al Veere A 1; RCS Al Middelburg A 2; Domburg Al Nieuwland A 1; Meeuwen Al Noormannen A 1; Groep A 3: Middelburg A3 Vlissingen A 3; Zeelandia A 2 Middelburg A 4; RCS A 2 Hans- weertse Boys A 1: Zeeland Sport A 2 Zeelandia A 3; Groep A 4: Wemeldinge Al Kapelle A 1; Rillandia A 2 Robur A 1; 's-Heer Arendskerke Al Kruiningen A 1; Hoedekenskerke Al Rillandia A 1; Kloetinge Al Volharding A 1; Groep A 5: Wolfaartsdijk A 1 Goes A 2; Apollo Al Lewed. Boys A 1; Colijnspl. Boys A 1 Nieuwdorp A 1; Luctor A 1 Cortgene A 1; Patrijzen Al Heinkenszand A 1; Apollo A 2 Bevelanders A 1: Groep A 6: Bruse Boys A 1 SKNWK A 1; Mevo A 1 WIK A 1: Renesse A 1 ZSC A 1; Zierikzee A 2 DFS A 1; se club akkoord gaan met een trans fer naar Nederland, dan is de kans toch klein dat Verpoorte zelf over stapt. „Als ik in Holland zou moeten gaan spelen, dan kost dat mij te veel tijd. Gent is een halfuur van Axel rijden, maar Den Haag wordt al weer veel anders. Dan zou ik in feite de slagerij moeten opgeven. En daar voel ik niets voor". Ondanks het feit, dat hij dus zijn meeste ervaring met het Belgi sche voetbal heeft opgedaan in het B-elftal van Gantoise, wil Piet Ver poorte toch wel een vergelijking maken tussen het Nederlands en het Belgisch voetbal. „In België is voet bal harder dan in Nederland maar technisch veel minder. En tactisch zijn de Nederlandse trainers ook veel beter onderlegd. Kijk, in België heeft men vergeten te investeren in het voetbal. In Nederland is de K.N.V.B- zich bij de invoering van het betaalde voetbal ook direct op trainerscursussen gaan toeleggen. In België moet men het van buiten landse oefenmeesters hebben. En dan vooral van Franse, want die kunnen in eigen land geen werk meer vinden. Nu, het Franse voetbal is enorm achteruit gegaan. Dat is bekend. En als ze in België niet uitkijken, gaat het daar dezelfde kant op". ROB VAN DEURSEN (Van onze sportredactie) AXEL Volgende week woens dagavond organiseert de jeugdcom missie Wielerbelangen Zeeland een jeugdwedstrijd in Axel. Het parkoers is gelegd rond het terrein van de Expo '70 in het centrum Van Axel. De wedstrijd staat naast voor schoolploegen ook open voor individuele inschrijvers. De organisatie is in handen van Piet Vasseur, Stationstraat 24, Axel, waar men schriftelijk kan inschrij ven. (Van een pnzer verslaggevers) SPRUNDEL Zaterdag om kwart voor acht werd ,,'t Rooike", een rode duif van Jos en Wout Wijnings uit Sprundel gelost in Or leans in Frankrijk. Om elf minuten over half twee diezelfde dag werd ze weer geklokt in Sprundel. Een uitstekende tijd. „Het zit er dik in dat ze „eerste nationaal" wordt", vertelt Jos Wij nings uit Sprundel. Over de fraaie prestatie van de diuif in deze belang rijke kampioensvlucht. En in ieder géval wordt de duif verenigings- Kampioen van „De Reisduif" in St.- Willebrord waar ik lid van ben". Behalve „Het Rooike", een jonge duif van dit jaar, hadden vader en zoon Wijnings nog vijftien andere duiven in de strijd, die het er echter niet zo goed van af brachten. Jos Wijnings (35 jaar) houdt zich al yanaf zijn negende jaar met duiven bezig. Hij is niet weinig trots op het resultaat. Volgende week hoor ik de definitieve uitslag, zegt hij „maar iedereen feliciteert me nu al". (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Vandaag vliegen de zaterdagvliegers een vlucht van over zee. Parkestone, en tevens Vil voorde. Daarna voor hen nog twee vluchten en het seizoen 1970 zit er weer op. De Zeeuwse liefhebbers kunnen vandaag ook deelnemen aan een zogenaamde „Sterrenvlucht". Men kan of liever moet deelnemen vanuit 4 verschillende lossingsplaat sen worden gevlogen, namelijk: Par kestone, Breda, Vilvoorde en Honse- Ierdijk. De uitslagen van de wedvluchten vanuit Orleans zijn: „De Bonte Duif" te Aardenburg, 92 jonge dui ven, hoogste snelheid 1196,4 meter per minuut. 1 J. de Klerck; 2, 3, 4, 5 en 9 H. Zwart; 6 A. Buisse; 7 gebrs. Clerck; 8 H. Cosquit; 10 W. Stan daart. „Concours Combinatie" te Hulst met 155 jonge duiven, eerste duif te 13.17 uur; 1 H. Everaart; 2 H. de Poorter; 3 R. Blommaert; 4 Fr. Ro- giest; 5 A. de Couwer. „De getrouwe duif". Cadzand met 101 jonge duiven, eerste duif om 13,12 uur; 1 A. de Putter en zoon; 2 A. Dukiinck en zoon; 3 M. van Hee; 4 H. van de Walle; 5 G. Schier. Combinatie Rapenburg - Boschka- pelle. 1 G. Serrarens, geklokt om 13.34 uur; 2 G. Peersman; 3 G. (Van onze sportredactie) GOES Het eerste elftal van Goes speelt vanavond om zes uur een vriendschappelijke wedstrijd te gen het team van de oud-internatio nals. In het elftal van de „oudjes" zijn onder andere opgenomen Rinus Ben- naars, Frans de Munck en Cor Veld hoen." (Van onze correspondent). HULST De tweede ronde van Hulst, traditiegetrouw de afsluiting van het wegseizoen in Zeeland, wordt op 6 oktober georganiseerd op het bekende parcours door het cen trum van Hulst. Na de eerste koers in het seizoen waren er wat moeilijkheden gere zen, omtrent de afzetting van het traject. Consul Ben IJsebaert schreef het gemeentebestuur van Hulst, dat hij geen toestemming meer zou ge ven als het verkeer niet werd omge leid. B. en W. van Hulst hebben nu besloten, dat op 6 oktober, als de wedstrijd in Hulst wordt verreden, het verkeer zal worden omgeleid. Maar met de restrictie, dat er slechts twee wedstrijden mogen worden verreden. Waarschijnlijk worden dat wedstrijden voor ama teurs en aspiranten. Peersman; 4 J. Roctus: 5 J. Wentz- ler. „De Posthoorn" te Vlissingen. 1 F. Wagenaar, 1204,8 m.p.m. 2 J. Meer man; 3 en 5 A. Baljé. „Nieuw leven" te Koewacht met 182 jonge duiven, hoogste snelheid 1247 meter per minuut. 1. 3 en 5 H. Begijn; 2 H. Audenaerde; 4 Fr. Ro- giest; 6 en 8 Ch. Suy; 7 en 10 M. de Cock (Zuiddorpe); 9 A. de Kind. „De Snelvliegers", Oostburg met 91 jonge duiven, hoogste snelheid 1282,73 m.p.m. 1, 2 en 4 R. Verstrae- ten; 3, 7, 10 en 5 W. van Unen; 6 P. de Paepe; 8 E. de Mllüano; 9 J. Verkeste. „Recht voor allen", Sluis met 32 jonge duiven, hoogste snelheid 1187 m.p.m. 1 en 3 J. van de Wege; 2 en 10 M. Baert; 4 J. van Ommen; 5 A. Ie Clercq; 6, 7, 8 en 9 P. de Smit. „Eerste de beste". Schoondijke met 54 jonge duiven, hoogste snel heid 1252 m.p.m. 1 en 2 J. de Zwart; 3 en 4 H. Calon; 5 G. Dobbe- laere. P.V. „Herleving". Kloosterzande met 185 jonge duiven, hoogste snel heid 1224,9 m.p.m. 1 en 4 gebrs. Moorthamer; 2 J. Dobbelaer; 3 A. Vervaet; 5 P. J. van de Veen; 6 J. Colpaert, 7 Ed. de Cock; 8 A. Hoef ijzers; 9 P. Matthijssen; 10 R. Ma- hu. „De Zeeuw" te Goes, 81 jonge duiven, hoogste snelheid 1155,05 m.p.m. 1 Sorber-Jansen; 2 en 5 Nic. de Nooijer; 4 J. van Hekken; 6 en 7 E. Huisseri; 8 J. Balvers; 9 Steen- hard-Prkicen; 10 Van de Broeke van Liere. „V.Z.V." te Hogeweg met 61 jonge duiven, hoogste snelheid *1237 m.p.m. 1, 2, 6 en 9 L. Martens; 3 A. van de Amele; 4 Scherbijn en zoon; 5 en 7 Ch. Temmerman; 8 P. de Poorter; 10 P. Pielaet. „Eendracht" te Terneuzen met 165 jonge duiven, hoogste snelheid 1247,6 m.p.m. 1 P. van Meir; 2 en 10 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Vandaag en mor gen ontvangt de hockeyclub Olym pia voor de negende maal in succes sie diverse binnenlandse en buiten landse hockeyclubs voor het twee daagse toernooi. Onder de genodigden zijn teams uit Brugge, Geleen, Valkenswaard, Mechelen en Tienen. Er wordt bij de dames in twee en bij de heren in drie poules gespeeld. Het eerste ge deelte van de wedstrijden begint vanmiddag om drie uur en eindigt om zes uur. Vanavond is er een groot bal in Porgy and Bess, waarna 't toernooi morgen om ongeveer tien uur wordt voortgezet. De finale bij de dames is gepland op zondag half vijf. De laatste wedstrijden bij de heren worden gespeeld om vijf uur, waarna de prijsuitreiking op het veld zal plaatsvinden" KEES VAN DONGEN kwam in Moerbeke-Waas als vierde over de eindstreep in een wedstrijd voor amateurs over 105 km. Peter v. d. Donk werd zesde en Peter Remijn zevende. D. Deurwaarder; 3 P. J. van de Bulck en zoon; 4 R. Bentz ten Hoor; 5 A. Vantricht; 6 A. Smallegange; 7 J. de Kraker; 8 P. Pladdet; 9 F. F. van Meir. „Vrijheidsduif" te Kruiningen, met 104 jonge duiven, eerste duif om 13.43 uur; 1 H. Bauwer; 2 J. en P. Voois; 3 en 4 H. van Koeveringe; 5 P. Kakebeeke; 6 C. Dijl. „Vriendenkring" te 's-Heerenhoek met 31 duiven, eerste duif om 13.42 uur; 1 en 4 L. Traas; 2 A. van de Dries; 3 G. Verbart; 5 P. de Jonge; 6 J. Janse; 7 W. Raas; 8 Th. Vreec- ke. „De Uiver" te 's-Heerarendskei-ke met 41 duiven; 1 N. Raas; 2, 3 en 5 gebrs. Poelman; 4 P. Schrijver. „De Postduif" te Heikant met 182 jonge duiven, hoogste snelheid 1288 m.p.m. 1 P. Rottier; 2 en 5 A. de Meijer; 3 C. de Kind; 4 A. Bosman; 6 J. Danckaert; 7 A. Merkx; 8 C. Verdurmen; 9 Ed. Maes; 10 Ed. Ver schuren. „De Luchtbode". Souburg, met 67 jonge duiven, hoogste snelheid 1190,95 m.p.m. 1 en 8 C. de Poorter; 2 en 3 I. Joziasse; 4 H. van Belzen; 5 M. Hibels; 6 C. Terwiel. Concours club Walcheren met 204 jonge duiven, hoogste snelheid 1204,80 meter per minuut. 1 F. Wa gen-aar, Vlissingen; 2 C. de Poorter, Souburg; 3 I. Joziasse, Souburg; 4 J. Meerman, Vlissingen; 5 I. Joziasse, Souburg. Groep A 7: Corn. Boys Al Hoek Nieuwland, Nieuwdorp Breskens A 2; Biervliet Al Chrislandia, Yerseke V.V.N., AZW A 1; Terneuzen A 2 Ria W A 1; Breskens A 1 - Schoondij ke A 1; Aardenburg Al Oost burg A 2; Groep A 8; Hulsterloo A 1 HVV A 2; Zaamslag A 1 Koewacht A 1; Hontenisse A 2 SDO A 1; HVV A3 Hontenisse A 1; Steen A 2 Clinge A 1. ZATERDAGVOETBAL KNVB Eerste klas A: Kozakken Boys Noordwijk; Tweede klas A: N.E.O. '25 Meeuwen, Arnemuiden Zuidvogels; Tweede klas C: S.S.C. '55 Go Ahead (Kampen); Der de klas zuid: Smerdiek N.O.A.D- '32; Good Luck Sleeuwijk, Krab- bendijke Rillandia, Dinteloord B.V.C. '54, Roda Boys Terneuzen- se Boys.; Vierde klas A: Nico Spar ta Heukelum, Wilhelmina Bra- kel, P.T.T. Breda Zwaluwse Boys, Tricht Seolto, Rust Roest G.D.C., Beatrix '63 Veen; Vierde klas B: A.ZV.V. Kapelle, (Van onze medewerker). GOES De zwem- en poloculb De Ganze uit Goes houdt vandaag in het Goese zwembad wedstrijden voor zwemmers en zwemsters die de limiettijden niet behaald hebben, de zogenaamde B-zwemmers. De volgende Zeeuwse clubs ne men deel aan deze wedstrijden die om half drie beginnen; Schelde- stroom uit Breskens, Luctor uit Mid delburg, SZV uit Souburg, Zeelandia uit Kruiningen, De Ganze uit Goes, De Schelde uit Terneuzen, 't IJ. uit IJzendijke, Koewacht uit Koewacht, Braakman uit Hoek, Het Vrije Sluis uit Sluis, en De Zeehond uit Vlissin gen. Niet minder dan 214 zwemmers en zwemsters komen in het water. De meeste belangstelling zal onge twijfeld uitgaan naar het nummer honderd meter schoolslag meisjes onder twaalf jaar waarvoor 65 deel neemsters staan genoteerd die ver deeld zijn over elf series. (ADVERTENTIE) die móéten wel goed zijn! (Van onze sportredactie) AXEL Ter gelegenheid van Ex po '70 in Axel organiseert sport school Delta een judowedstrijd in de feesttent op het Sydlowskiplein. Donderdag 3 september om acht uur zullen de teams van Klooster zande, Terneuzen en Axel elkaar bekampen. Na de officiële wedstrijd zullen er demonstraties gegeven worden. Als die zijn afgelopen, is er gelegenheid tot dansen. V.C.K. W.H.S. Kloetinge, Wissekerke ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND. Eerste klas: 's Heer Arendskerke '1 Mevo 1, Veere 1 Arnemui den 2, Wemeldinge 1 Wolfaarts dijk 1.'Zaamslag 1 Waarde 1. Bevelanders 1 - Middelburg 5. Tweede klas A: Brouwershaven 1 Kruiningen 1, Bruse Boys 1 Duiveland 1, Rillandia 2 Borssele 1, SKNWK 1 Yerseke-2, WIK 1 Wemeldinge 2, ZSC 1 Co- LIJNSPL. Boys 1. Tweede klas B: Kapelle 2 - Tern. Boys 2, Kloetinge 2 SVD 1, Meeuwen 2 Spui 1, Sluis 1 Oostkapelle 1, Vlissingen 7 Apol lo 1. Derde klas 1: Wolfaartsdijk 2 Schore 1. Derde klas B: Arne muiden 3 Hoedekenskerke 1. Derde klas C: Terneuzense Boys 3 G.P.C. 1. Vierde klas A: Duive land 2 Mevo 2. Vierde klas B: Domburg 3 Meeuwen 3. Vierde klas C: Borssele 2 Heinkenszand 2. Heinkenszand 3 Borssele 2 Vierde klas D: Apollo 3 Kapelle 4, Kloetinge 6 Kruiningen 4, Kruiningen 2 Kloetinge 5. Vierde klas 3: SVD 2 Spui 3. Vierde klas F: Spui 2 Philippine 3. Velo, Wal- Hoofdklasse dames; Swift Hygiéa Hellas, Verburgh cheren, DES Zeeburg. Heren: Sit- tardia Attila, A.H.C.'31 Hellas, ESCA Aalsmeer, Olympia Swift. Landelijke Eerste klas dames A: Athene De Blinkert, E.B.H.B. Athleta, V.Z.V. De Schutters, S.E.W. D.W..S Heren B: De Meeuwen V, en L., U.D.I Athomic, Eindhoven Hermes, Posterholt Dongen. Landelijke 2e klas D: Heren: G.S.C. - S.O.A., E.B.H.V. Volt, Rapid Walche ren. (Van onze atletiekmedewerker) MERKSEN Op zondag 31 au gustus wordt in de Belgische plaats Merksem de jaarlijkse internationale atletiekmeeting gehouden, waaraan door atleten uit diverse Europese en enkele Afrikaanse landen zal wor den deelgenomen. Van Nederlandse zijde onder andere Snepvangers, Van Herwe en Avro cross-winnaar bij de dames; Joke van der Stelt. Ook het aantal Zeeuwse atleten is ten opzichte van voorgaande jaren toegenomen. Waren het voorheen Cora Hofman en Piet Vonck die te Merksem aan de start kwamen, dit jaar ter gelegenheid van de 16e internationale meeting zullen vijf Zeeuwen van de partij zijn. Cora Hofman van Scheldesport Terneuzen zal uitkomen bij de dames op de nummers 100 en 200 meter hardlo pen. Jan Polfliet van AV '56 uit Goes zal uitkomen op de 800 meter, ter wijl Piet Vonck van de atletiekelub Hulst de 5000 meter loopt. Er kwam dit jaar ook een uitnodiging uit de bus voor Hulster-junioren jos Schout en Hugo van Duysse, die op de 800 meter hun beste beentje zullen voorzetten (Van onze sportredactie). TERNEUZEN Cees van der Wege, de amateurwielrenner uit Zaamslag, mag vandaag het Juliana- ziekenhuis in Terneuzen verlaten. De coureur werd daar zes weken verpleegd wegens een zware hersen schudding, nadat hij voorheen twee weken thuis had gelegen. IS®» Cees van der Wege: „Komend jaar ga ik alles op alles zetten om toch prof te kunnen worden". Cees van de Wege liep die zware hersenschudding op tijdens een bergcriterium voor liefhebbers in de Ardennen. Met een geweldige vaart smakte de Zaamslagse renner acht weken geleden tegen het asfalt. Juist, toen hij halverwege de afda ling van een berg een minuut voor sprong had genomen op de rest van het deelnemersveld. De zondag daarvoor het gebeurde maandag had de Zeeuwsch-Vlaming een bergcriterium in het Belgische Bel lingen gewonnen met een flinke voorsprong en op die maandag wilde hij kennelijk dat kunststukje herha len. Door de hitte was het asfalt op de weg echter grotendeels zacht ge worden en daardoor knalde Cees van der Wege met zijn hoofd tegen het wegdek. Na behandeld te zijn in een plaatselijk ziekenhuis ging Van der Wege gewoon met de auto weer terug naar Zaamslag. Thuisgekomen kreeg hij zo'n last van hoofdpijn, dat hij toch maar foto's liet maken in het Julianaziekenhuis. Daar bleek, dat hij een zware hersen schudding had en dat hij meteen voor zes weken moest blijven. Gisteren zijn we hem eens gaan opzoeken. We troffen daar een zwaar teleurgestelde Cees van der Wege, die het maar moeilijk kan verwerken, dat zijn wielerseizoen zo abrupt moest eindigen. Van der We ge: „Ik had al twee koersen gewon nen in België en ik voelde, dat het steeds beter ging. Maar die val kwam er tussen..." De vooral in de heuvels en bergen sterk koersende Cees van der Wege hij is waar schijnlijk de enige amateur in Ne derland met natuurlijke aanleg voor het klimwerk was juist van plan aan het eind van dit seizoen over te stappen naar de gelederen van de profs. Van der Wege: „Ik had verge vorderde contacten met Jan Janssen. Die zou een plaatsje voor mij ver sieren. Maar dat kan nu natuurlijk niet doorgaan". De 27-jarige Cees van der Wege verlaat echter wel met een gesterkt moraal het zieken huis. Van der Wege: „Tot nu toe heb ik me nooit helemaal serieus op het wielrennen toegelegd, maar vol gend seizoen doe ik dat wel. Ik ga alles op alles zetten om toch nog prof te kunnen worden..."

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 15